Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Trafikant » pon říj 22, 2012 9:34

S hydyrofobickým peřím se teď roztrhl pytel =).

Hybridního Asgarda mám, co se týče designu, je to hodně subjektivní, mě se líbí, ale hlavní je, že funguje.

Tahám ji všude možně zhruba 9 měsíců a jsem spokojený, brzo na blog hodím nějakou recenzi.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod rastio » úte říj 23, 2012 13:37

je značka canada goose dobrá?
rastio
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 22, 2012 6:37

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 23, 2012 15:22

Na svah a ukazování se kolik máš peněz je určitě super. Spíše ji vnímám jako snobovku. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod rastio » stř říj 24, 2012 7:43

len škoda že sa značka canada goose nedá nikde kúpiť, aspoň tá čo sa mi páči
http://www.canada-goose.com/products-pa ... er-jacket/
rastio
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 22, 2012 6:37

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod zbuddy » úte lis 20, 2012 18:47

Tento materiál vypadá dle popisu výrobce geniálně. Divím se, že místní gearjunkie č. 1 ho tady ještě nezmínil :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Trafikant » úte lis 20, 2012 20:30

Jo na Alfu jsem hodně zvědavý, hlavně pokud se to osvědčilo borcům od SOF, mohlo by to mít skutečně dobré vlastnosti...

Nevím, esli sem ten
místní gearjunkie č. 1
, ale zkrátka občas už mám toho všeho spojeného s vybavením víc než dost (řeším to v práci, řeším si to pro sebe) a chuť psát na fórum je nulová...

...a v tomhle případě by to bylo fakt jen o linku, v ruce sem to ještě neměl.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » pon pro 3, 2012 16:47

sháním teplou zálohu do batohu, co nejteplejší, a co nejlehčí, co je nejteplejší vzhledem ke své váze?
SJ Apron http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/obl ... an-843.htm
WP Drake http://www.warmpeace.cz/cs/warmpeace/bu ... -drake-748
DA Block http://www.directalpine.cz/bunda-block-16
DA Belay http://www.directalpine.cz/bunda-belay-24
asi to bude SJ Apron? a co si myslíte třeba o Tilak Ketil http://www.tilak.cz/produkt/cz/145/ketil-bunda/? libý se mi že má kapucí, s tou asi moc lidí mít zkušenosti nebude když to je novinka? tak aspoň zkušenosti s materiálem CLIMASHIELD® Apex? něco jsem o něm četl, ale zda je to taková paráda jako je peři nebo primaloft si nejsem jist?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Trafikant » pon pro 3, 2012 17:26

Climashield Apex bude plus mínus podobný Praimaloftu ONE / Sport. Oboje je syntetika, takže nemá smysl srovnávat s peřím.

Tilak Ketil jsem měl v ruce i na sobě, ale zatím takovou bundu nepotřebuji, respektive dávám přednost peří a po syntetice šáhnu až si budu jist hodně moc vlhkými podmínkami. Ale Ketli je zpracovaný krásně, zkrátka standard od Tilaku.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod zdenki » pon pro 3, 2012 17:41

Kdyby jsi chtěl něco s peřím a s kapucí,cenově i teplotně srovnatelné s Apronem,tak MHW Nitrous XXL by možná bylo ok.(akorát je to China :? )
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » pon pro 3, 2012 20:09

na MOUNTAIN HARDWEAR Nitrous Hooded jsem taky koukal, možná by mi XXL byla, ale činu fakt nechci, škoda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » pon pro 3, 2012 20:23

Jarilo píše: dávám přednost peří a po syntetice šáhnu až si budu jist hodně moc vlhkými podmínkami.

a jelikož jí chci hlavně na zimu do minusových hodnot, kdy bude vlhkost minimální, tím pádem je vše jasné, prostě to chce peří, velký favorit je tedy Sir Joseph Apron, nevíš zda je Warmpeace Drake made in china? nebo nemáš jiný tip nejlépe z kapucí
Jarilo píše:Tilak Ketli je zpracovaný krásně, zkrátka standard od Tilaku.

taky se mi líbí, do města by byla dost dobrá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Trafikant » pon pro 3, 2012 21:02

Drake je určo vyrobený v Číně a pak tady v ČR naplněný peřím a zašitý (tak se to alespoň dělá se spacáky)...takže takový půl na půl =).

S tou kapucí to bude horší - ona Apronka sice jakože "lehká" a proto nemá kapucu, ale zase tak lehká není - 370 gramů je celkem dost, já teď pořizuju novou péřovku (Berghaus) a ta bude s kapucou, 850 CUIN hydrofobní peří a váha ca 320 gramů...ale prodejní cena přes 8 tisíc...

Od Josky s kapucou pak leda Koteka, ale to je 220 gramů peří a půl kila váhy....

Zkus kouknout na Crux (UK eshopy mají) některé věci dělá v Polsku, minimálně je tam plní, mají super péřové svetříky a bundičky....pak ještě Montane, RAB,...ale vše počítej s výrobou v Asii...

Jinak Ketil je super pro alpinismus, když potřebuješ štandovací bundu, který nevadí vlhkost, prostě dolezeš na štand, hodíš ji přes goráčovku a nic neřešíš...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod aksam » pon pro 3, 2012 21:09

fps....zkus se podívat třeba na tohle..

http://www.lovingoutdoors.co.uk/golite- ... men-s.html


loni touhle dobou jsem ji koupil v rockpointu,sice nemá kapucu,ale mám ji na to co chceš a je naprosto ok,u nás bude asi problém ji sehnat,když rockpoint už golite nevede,ale na Uk shopech by to neměl být problém
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 3, 2012 21:10

@ fps - nebo se podívej na firmu Malachowski. Polský výrobce, měl by šít všechno v Polsku. Do ČR dováží např. zdejší uživatel Aldo. Oni používaní ultralehké materiály od japonské firmy Torey.

edit: Omlouvám se za zkomolení jména fps => fos. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » pon pro 3, 2012 21:28

Jarilo píše:Od Josky s kapucou pak leda Koteka, ale to je 220 gramů peří a půl kila váhy....

škoda že tahle bunda není dělaná ve třech váhách co spacáky, na zálohu do batohu, a nebo na spaní je těch 220 gramů peří už strašně moc
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod suslos » pon pro 3, 2012 21:35

fps: nebo pak zkusit něco od ME třeba Toto nebo totok. Případně pak speciálku od Ortovoxe Piz Boval
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 3, 2012 21:40

fps píše:
Jarilo píše:Od Josky s kapucou pak leda Koteka, ale to je 220 gramů peří a půl kila váhy....

škoda že tahle bunda není dělaná ve třech váhách co spacáky, na zálohu do batohu, a nebo na spaní je těch 220 gramů peří už strašně moc

Ani bych neřekl. SirJ. Koteka 550gd (220g peží a kapuca!), SirJ. Apron 370g (125g peří).
Sám mám MountainEquipment LightLine Jacket, ale také SirJ.Apron.
Podle situace nosím jednu z nich, ale v zimě do hor raději beru tu Mountainku, protože pak můžu vzít jen 3sezonní spacák. Navíc zabalená ME není o moc větší než SirJ.

Arete od ME jsem zkoušel a sedí velmi dobře, ale je těžší než SirJ. Apron.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2012 21:31

takže jsem ozkoušel moje hlavní favority na teplou a lehkou zálohu do batohu, používanou hlavně jako teplou vrstvu při vaření, a na zvýšení teplotního komfortu spacáku, na teploty cca -5°C až cca -20°C, a to bundy Sir Joseph Apron a Sir Joseph Koteka
- bunda Sir Joseph Apron mi seděla skvěl, ale byla by asi málo teplá jako záloha na teploty cca -5°C až cca -20°C? dokážete někdo odhadnout kolik by Sir Joseph Apron přidala teplotní komfort spacáku Sir Joseph koteka 850? já odhaduji zvýšení teplotního komfortu z -10°C na max -15°C? Sir Joseph Apron by asi nezvládla -5°C až cca -20°C při vaření? a taky nemá kapuci, což je podle mě velký nedostatek
- bunda Sir Joseph Koteka mi seděla skvěle, bez problémů by zvládla -5°C až -20°C při vaření, dokážete někdo odhadnout kolik by bunda Sir Joseph Koteka přidala teplotní komfort spacáku Sir Joseph koteka 850? já odhaduji zvýšení teplotního komfortu z -10°C na minimálně -20°C? -20°C by byl teplotní komfort spacáku kterého bych rád docílil, dokážete někdo odhadnout, a nebo máte někdo osobní zkušenost o kolik bunda Sir Joseph Koteka zvýší teplotní komfort spacáku Sir Joseph koteka 850? může to být mích odhadovaných z -10°C na cca -20°C? čeho si ale nejsem vůbec jist, tak zda se vůbec dostanu v bundě Sir Joseph Koteka do spacáku Sir Joseph koteka 850 200 cm? mam 193 cm a 90 kg, spacáky Sir Joseph koteky jsou dosela úzké, a bunda Sir Joseph Koteka je docela objemná, má dost velký loft, má kapuci, takže velké plus
- víte někdo kde šije Marmot? dost dobře vypadá Marmot Ama Dablam Jacket http://marmot.com/products/ama_dablam_jacket který se dá u nás koupit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 4, 2012 21:42

Exktně takhle podle stupňu ti to asi těžko kdo řekne.
Dám osobní příklad. Bylo jaro, bral jsem spacák Deuter TrekLite s 300g peří. V noci byly ještě mrazíky, takže když jsem spal ve dvou 200g tričkách IB, silných ponožkách a SS kalhotech DirectAlpine Badile byla mi zima. Pak jsem si dooblékl ještě Apronku a bylo mi fajn.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod sobb » úte pro 4, 2012 21:48

fps: marmot je china
a nebylo by přece jen lepší koupit k té zateplovací bundě teplejší spacák, když chceš spaní do tak nízkých teplot?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Dr4k3 » úte pro 4, 2012 21:50

nebylo by jednodušší navlíknout Koteku bundu na nohy Koteka spacáku?
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2012 22:25

vonkreuz píše:Exktně takhle podle stupňu ti to asi těžko kdo řekne.
Dám osobní příklad. Bylo jaro, bral jsem spacák Deuter TrekLite s 300g peří. V noci byly ještě mrazíky, takže když jsem spal ve dvou 200g tričkách IB, silných ponožkách a SS kalhotech DirectAlpine Badile byla mi zima. Pak jsem si dooblékl ještě Apronku a bylo mi fajn.

to je bych řek přesně ono, Deuter TrekLite má teplotní komfort +3°C, a když byl mrazík, tak bylo něco pod nulo, takže těch +4°C nebo +5°C teplotního komfortu navíc ti dala právě ta Sir Joseph Apron
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2012 22:31

sobb píše:fps: marmot je china

to je škoda, vypadá dost dobře
sobb píše:fps:a nebylo by přece jen lepší koupit k té zateplovací bundě teplejší spacák, když chceš spaní do tak nízkých teplot?

to by nebylo, nejdříve jsme chtěl sir joseph looping 1200, ale ten má teplotní komfort -18°C, ale ten by na rozsah teplot cca -5°C až cca -20°C byl moc teplí, byl mi doporučen komfort -10°C, a podle pocitu chladu přidávat péřovku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » úte pro 4, 2012 22:32

Dr4k3 píše:nebylo by jednodušší navlíknout Koteku bundu na nohy Koteka spacáku?

to já si spíš až bude cca -20°C kopím peřové bačkory
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod mike » úte pro 4, 2012 22:46

Jestli to budes mit se spacakama jako s botama, tak se forum nekdy na jare muze tesit na vyprodej skoro nepouzitych peraku :twisted:

Hele, perovka hodne pomuze, kdyz jsi zrovna v nepohode (unava, prochlazeni...) a ve spacaku, ktery ti jinak vyhovuje, je ti zima. Vyzkouseno. Ale nedostatecny teplotni komfort nenahradi, to bys musel mit i perove kalhoty a ponozky. Tim chci rict, ze spacak by mel byt na podminky, ve kterem ho budes pouzivat a perovka a dalsi veci jsou spis pro pripad nouze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod sobb » úte pro 4, 2012 22:48

fps píše:to by nebylo, nejdříve jsme chtěl sir joseph looping 1200, ale ten má teplotní komfort -18°C, ale ten by na rozsah teplot cca -5°C až cca -20°C byl moc teplí, byl mi doporučen komfort -10°C, a podle pocitu chladu přidávat péřovku
no jo, to je holt věc názoru, každej má jiný řešení na zimní spaní, u mě v tomhle vede komfort vyspání a proto volím opravdu teplej péřák, kterej si v případě, že je mi horko prostě rozepnu nebo se jím jen přikryju. S Explorerem 1200 od Warmpeace jsem tak spávala i kolem dvanácti a více stupňů ... nad nulou :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod mike » úte pro 4, 2012 22:54

Prikryti funguje (i Koteka 500 v +20), ale rozepnuti aspon u mne ne. Pak je mi z jedne strany zima a z druhe horko. Takze se chci zeptat: jak je to s prikrytim pri nizkych teplotach? Neni pak zima zespoda? Myslim treba spani venku pri nule a spacakem s komfortem -15.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod zdenki » úte pro 4, 2012 23:09

@fps: podle toho,jak popisuješ ty minusové teploty,se při výběru drž spíš té Koteky bundy. Teploty blížící se -20 budou na Apronku už moc. A spacák musíš najít lehce širší,aby si se do něj v bundě v pohodě vešel. Právě třeba do Marmotu (mám Sawtooth a Never Summer) krásně vlezu v péřovce,která má asi něco přes 200g peří. Na tvé požadavky by byl skvělý třeba Couloir. Ale nezávidím ti to hledání,když jsi limitovaný výrobou v Evropě.
O těch péřových bačkorách taky přemýšlím :D .
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod sobb » úte pro 4, 2012 23:19

mike: Rozepnutím jsem myslela spíš nějaké polorozepnutí buď u noh nebo nahoře, u celýho rozepnutýho spacáku to je jak píšeš, to je pak už lepší se přikrýt.

Co se týče přikrývání - docela často jsme ve stanu spávali jen pod jedním péřákem - tedy přikrytí, i ve větší kose. Zespodu, na karimatky, jsme vždycky něco dávali, buď druhej tenkej spacák anebo tzv. "hadérku" :lol: , naše samonafukovačky by na to možná taky stačily (záleží na povrchu), ale zvyšuje to trochu nejen teplotu odspoda, ale hlavně komfort spaní, když je člověk jen ve spodním prádle. Když byla fakt velká kosa a byla jsem večer totálně zmrzlá, tak jsem si pod sebe hodila i péřovku a bylo fajn. Spát se mi v ní nechtělo, bo bych byla jak medvěd a v noci bych se stejně vzbudila zlitá, což je strašně nepříjemný :) Při vyšších teplotách by přikrytí asi fungovalo v pohodě i jen při spaní na dobré karimatce. Letos jsme tak spali pod tenkým péřákem jen na karimatkách, teploty kolem nuly, byla chvílema kosa tak všeobecně, ale odspoda vyloženě ne.

Tohle závisí hlavně na karimatce, jestli tě při dané teplotě odspodu dostatečně odizoluje nebo ne.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod mike » úte pro 4, 2012 23:24

U mne nefunguje ani to polorozepnuti. Jednou jsem takhkle zapasil s Kotekou asi ve 14 stupnich nekde na chate a proste to neslo. Z jedne strany tahla zima a z druhe salalo vedro. Jedine kompletne rozepnout a prikryt.

Diky, asi mas pravdu a mohlo by stacit karimatku necim prikryt, aby nestudila. Nekdy to budu musel vyzkouset ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení