Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 15, 2021 5:38

ret255 píše:jedine minus su tie rukavy 60g silver eco,

Ano, na tu jsem díval, to jediný mínus je minus zcela zásadní..
V Zaju jsem se opravdu nepotil, 100g PL eko black a prodyšná látka tomu nedaly šanci. Vím, že někdo tvrdí, že prodyšná není.... Ale je. I dýchacím testem jde profouknout lehko. A dost možná to bude tím, že primaloftku nosím tak často, že ju peru i 10x do roka.
Ta Zajo už je pro mě nepoužitelná pro teploty pod nulu. Pro ňu mám ideál tak +8 a pod ní jen triko a buff /nutnost, nejde stáhnout kapuce/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát led 15, 2021 9:07

Etheric píše:Jo no, ale objednávat takto ze zahraničí, obzvláště takto drahou věc, je risk, který se mi nechce podstupovat, může to vyjít hooodně draho s výsledkem, se kterým nebudu spokojen. Proto bych se omezoval jen na ČR SR
Promin, tady vubec nerozumim, jak to myslis tu posledni vetu - ze bys v pripade SR/CR s vysledkem byl vzdy spokojeny nebo ze by se tady to dalo vratit?

Podle mne ani jedno neni pravda. (Ne)spokojenost je asi jasna, ale s vraceni veci, kteoru udelali na objednavku podle Tvych pozadavku muzes primo zapomenout. Na podobne veci je vyslovene vyjimka z moznosti vraceni...

Jsi se kouknul na ten Rab Cirrus Summit, co jsem Ti linkoval? Ta je hodne podobna Microlight Summitu, jen je z umele izolace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 15, 2021 9:44

Jde mi o to, že nemusím nepadnoucí střih nebo cokoliv vracet přes půl světa, ale pošlu to jednoduše Zásilkovnou, když to nesedí. Tak jsem to myslel.
Že zboží upravené na zakázku /což by v případě bundy diskutované s Mikem bylo to spodní stahování/ nelze vrátit, to jsem psal, je mi to jasný.

Rab Cirrus: nemá stahování kapuce, takže by se muselo vyzkoušet, jak /ne/bude sedět. I tak, někdy chcu víc povolit, jindy víc přitáhnout. Možnost nastavení je pro mě důležitá.
Použitá izolace bude 100% sázka do loterie, jelikož absolutně netuším co od toho čekat, nevím, do jakých teplot bude pro mě použitelná. Taky nevím konstrukci komor, bojím se studených míst /Microlight Summit je nemá.
Na svoje účely bych radši něco s PL nebo Climashield, tam přesně vím podle specifikace jestli to pro mě bude vhodný, nebo ne. Taky preferuji bundy s minimem švů.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 15, 2021 9:56

Nepotřebuji další bundu, která bude dost teplá, na to mám ten Microlight Summit a Tilak 100g Climashieldu s Pertex shieldem.
Potřebuju něco trochu tenčího, jako třeba to Zajo, který bych si klidně koupil znova, nebýt toho nešťastnýho řešení kapuce.
Ten Rab Cirrus nemám s čím a podle čeho srovnat, tudíž netuším, jak se ta izolace bude chovat, jestli nebude teplá jako bundy co už mám, jak to bude dýchat, jestli nebudou vznikat studený místa.... A za tu cenu se mi to riskovat nechce. Další věc je praní - nebude se to náhodou chovat tak trochu jako peří?? Prostě vabank bunda pro mě. Za půl ceny bych ji však na zkoušku vzal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » pát led 15, 2021 14:15

Omlouvám se, že vám do toho skáču, ale není podobná bunda jako to Zajo třeba Montane Prism? Já je zkoušel obě, a přišlo mi to tak. Ale já těm gramážím a typům izolace moc nerozumím. Každopádně pocitově byly dost podobné, v každé jsem šel krátkou procházku venku.

A ještě jednou bych se zkusil zeptat na co nejlevnější bundu z Polartec Alpha, která by byla dostupná v ČR. Kdyby někdo nějakou měl vyzkoušenou nebo aspoň o něčem věděl, budu rád.
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát led 15, 2021 14:57

jendakrupka píše: není podobná bunda jako to Zajo třeba Montane Prism?

Je a má lepší kapuc než Zajo. Ale má o polovinu méně izolace..
Ale už jsem o ní též uvažoval, mohla by to bejt fajn letní bunda :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2021 16:02

jendakrupka
ale je to northfinder

https://northfinder.com/cs/5684-bu-3188 ... -axel.html

coz znamena, ze... se muzou splest a mit super kus. Nebo to muze byt propadak. Otazka venkovniho matrose, no...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » pát led 15, 2021 18:21

Mawenzi: Já vím. Vyzkoušel jsem od nich tři bundy, u všech se mi nezdál ten venkovní materiál. Izolace v pohodě, dokonce mi i seděly, ale celkově mě to nepřesvědčilo. Škoda, cenově vychází dobře. Když neseženu nic jiného, asi to risknu. Díky za tip.
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2021 18:46

jendakrupka
docela by me zajimala, jaka je, tak by bylo fajn, kdyby si ji musel otestovat:D

ja mam od nich klasika zimni bundu a kabat do mesta, ale na delsi aktivni pohyb ta latka neni kdovi co. Jasne, sou to "mestky" bundy, jak kdyby ale po meste clovek nechodil a jen postaval... takze toho presne bych se bala, ze to zabiji tou vnitrni/svrchni latkou... ale treba na aktivni bundu davaji neco lepsiho...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » pát led 15, 2021 19:47

Já třeba zkusil jednu jejich Primaloftku, a bál bych se s tím nosit celý den batoh. To nemůže vydržet ani rok. Tak nějak nechápu proč takovou látku používají. Možná je to prodyšné. Jenže jsem to nezkusil, protože jsem se fakt bál, že to protrhnu. Zajo mi v tomto přijde lepší, ale zase tak dobře nesedí. Třeba já měl problém s krátkými rukávy.
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 15, 2021 19:56

Tak to bych chtel videt. Moje primaloftky maji 12 a 13 let, pouzivam je kazdorocne celou zimu, obe s batohem, jednu na sneznicich, kde se to soupe docela dost, jak clovek mava hulkama. Material obe velmi tenky, podobny se pouziva na perovky. A co myslis? Vubec nic, zadne poskozeni. Akorat uz jedne se mi chytal material do zipu a tam to parkrat trhnute je. Od batohu ale nic. BTW, tady jsem nasel svuj prvni post, kdy jsem se bal o material. Zbytecne.

Cimz chci rict, ze se nejspis bat nemusis. Jestli je to PAD, tak urcite ne, PES by casem problem byt mohl, ale urcite ne po roce. Tyhle materialy vydrzi mnohem vic, nez ti na prvni pohled prijde a bunda opravdu nemusi byt tuha a neprijemna, aby vydrzela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát led 15, 2021 20:20

jendakrupka
zalezi od strihu a tvaru tela, to je bohuzel dost individualni, zajo bohuzel neni moc prodysny u tech zateplovacek a tak se na aktivni pohyb pro potivy jedince fakt vubec nehodi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jendakrupka » pát led 15, 2021 21:55

mike: Ale to nemáš určitě bundu Northfinder, že? Těch 12 let. Já netvrdím, že to nevydrží. Ale vyzkoušel jsem teď hodně modelů od různých značek, a u NF mi prostě přišlo, že se to musí okamžitě roztrhnout. To třeba i materiál Zajo, konkrétně model Narvik, byl lepší. Ale to i u Montane, DA, Tilak, a dalších značek, které jsem zkusil. Třeba se ale pletu, a je to odolné. Jen jsem to nechtěl riskovat.
Vlastně i velmi levná Pinguin Fluidum, kterou jsem si nakonec nechal, mi přijde odolnější.

Mawenzi: Ono se pro potivé jedince nehodí skoro žádná. A nejhorší je, že člověk to musí vyzkoušet pořádně v akci, procházka kolem baráku nestačí. No, ale potom už se zase nedá vrátit :(
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 15, 2021 22:28

Samozrejme, ze nemam Norhtfinder. Slo mi o to, ze odolnost je strasne precenovana vlasnost a i hodne tenky material neni zadny problem.

BTW, predtim jsem mel jeste lyzarskou bundu, kupovanou jeste za sociku, kde byl extremne tenky a na prvni pohled naprosto neodolny material. Ten se nakonec na par mistech prosoupal. Asi po 15 letech celozimniho noseni a lyzovani.

Slabe misto bundy neni material, ale zip. Ten jsem musel menit jak na te lyzarske, tak na jedne z primaloftek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob led 16, 2021 5:21

mike píše:Cimz chci rict, ze se nejspis bat nemusis. Jestli je to PAD, tak urcite ne, PES by casem problem byt mohl, ale urcite ne po roce. .

Pak pošlu foto mého chvíli nošeného tilaku s lehkým batohem 25l.... Tam se mi stalo něco, co na jiných bundách ještě ne


Další diskuze o reklamaci Ethericovy bundy u Tilaku přesunuta sem: viewtopic.php?p=536835#p536835
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » sob led 16, 2021 13:40

jendakrupka píše:Omlouvám se, že vám do toho skáču, ale není podobná bunda jako to Zajo třeba Montane Prism? Já je zkoušel obě, a přišlo mi to tak. Ale já těm gramážím a typům izolace moc nerozumím. Každopádně pocitově byly dost podobné, v každé jsem šel krátkou procházku venku.

A ještě jednou bych se zkusil zeptat na co nejlevnější bundu z Polartec Alpha, která by byla dostupná v ČR. Kdyby někdo nějakou měl vyzkoušenou nebo aspoň o něčem věděl, budu rád.

Ahoj, neviem kedy si ich skusal, no napr ta prism sa kedysi predavala vo verzii 80g silver vpredu na tele, zvysok bol 40g, teraz je myslim cela bunda 40g silver vyplne.
Priedusnostou aj izolacne je lepsia ta zajo, hlavne ze ma vsade 100g toho black, pocitovo je v zime urcite teplejsia, hlavne chrbat a ruky.Ta prism ma vnutornu podsivku z takeho jemneho materialu, skoro ako hodvab, no prave ten je menej priedusny, dychacim testom ju skoro nejde predychnut, tu zajo bez problemov.
Ja mam od zaja tu NH bez kapuce a uz som ju vyskusal aj v kombinacii s tou prism, iste clovek sa trochu spoti no funguje to, po vychadzke je prism navonku navlhla, no ta zajo pod nou je sucha.

K tej northfinder axel, skus vyskusat, za vyskusanie nic nedas, ak sa ti nebude zdat ten vonkajsi material mozes ju zase vratit, ja som si od nich objednaval ku koncu roka primaloftku smrek, lebo som chcel vyskusat ci to nahodou nebude nejaka" slovenska patagonia nano air"/alebo aj cinska :), no po vyskusani som pekne vratil.
https://northfinder.com/cs/3439-bu-3471 ... a-darkblue
Objednaval som v domneni, ze v popise mali primaloft gold active 100g, nakoniec vysvitlo ze je to black eco, ked prisla, namiesto peknej tmavo modrej bola siva a strihovo bola trochu volnejsia, predychnut isla krasne, no na moj vkus az moc, vonkajsia latka bola taka zvlastna sintetika naomak ako bavlna.
U nich je to pokus omyl, no skôr omyl. Neznamena to vsak,ze sa neda kupit aj dobry kusom no to bude asi 1 zo 100.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 18, 2021 10:09

no a dotaz pokud je nekdo nepotivej proc si proste nekoupit zateplenou zimni bundu teba nortfinder, bude stat litr, tepla bude a horsi prodysnost nepotivymu neva...

mam northfinder bundy dve do mesta v zime a prodysnosti sou na urovni zaja... tu jednu nosim az cca od -5 niz, na -15 je super...

jako chapu snahu najit nejlepsi prodysnou bundu pro potivce ale pro nepotivce to smysl.uplne nedava
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon led 18, 2021 16:21

Bundu do města nemám ani jednu, nevyužiju ;)
Notrhfinder mi neseděl, bylo to pytlovitý a to zpracování se mi moc nepozdávalo. Takovej low end..
Nehledám "co nejprodyšnější bundu", hledám bundu bez membrány, která bude mít rovnoměrně rozloženou izolaci ideálně odpovídající 80g/m PL Gold, i 70g by ještě šlo. Ale všude, ne jen někde. Pak taky musí mít kapuci, s použitelným stahováním.
Chci prostě obyčejnou bundu, kus izolace mezi dvěmi kusy Pertexu, nic víc.
Úplně obyčejnou bundu bez všech těch "vychytávek", zlepšováků, větracích otvorů a jiných inovací.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon led 18, 2021 16:29

@etheric: je to sice damske M, ale pri Tve postave by to mohlo byt (mozna). Zkus se zeptat u Warmpeacu, co za Primaloft pouzili u teto bundy, je tam 80g PL bez specifikace. Sice se obavam, ze to bude Silver, ale za optani nic nedas.

Vim, je to jedna velikost a jedna barva, ale kdyby to sedelo, za tu cenu mas alespon na preklenuti, kym se neco lepsiho najde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 18, 2021 16:36

vsak takovou bundu muzes nosit kam chces, to neznamena ze takovou bundu musis nosit jen do mesta... paradoxne to sou bundy kolem litru, izolace stejna vsude, stahovani dole samozrejmosti, kapuce v pohode... a pri cene za litr po vanocnich akcich by mi bylo fuk ze to vydrzi treba jen 2 roky.

ja prave nechapu, kdyz cloveka neomezuje ta prodysnost, proc si proste nekoupit "normalni bundu". Navic northfinder byl spis jen priklad, ze se da mit dobrou fakt teplou bundu za par stovek, akorat ta prodysnost proste... coz tebe neomezuje, takze mas narozdil od nas spis vyber skoro neomezenej...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pon led 18, 2021 17:02

@Mawe: Kdyz ono jakmile prejdes k low end znackam, tak zacne byt vyber paradoxne narocnejsi, protoze bunda bude mit nejakou nahodnou izolaci, o ktere vubec nebudes vedet, jak je dobra. To me treba vadi na syntetickych bundach z Decathlonu - kdyby mel clovek nejake porovnani s Primaloftem, tak to nekomu jako zakladni bundu klidne doporucim, takto je to loterie. Podobne low end znacky maji casto sirsi strih, coz je treba pro me (a taky pro Etherica) duvod, proc je tam tezke najit neco, co sedne. Z toho duvodu jsou mi sympaticke prave ty rozumnejsi znacky, ktere nejsou high-end. Treba Zajo, Warmpeace... I kdyz i ten Northfider obcas pouziva slusne materialy.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 18, 2021 17:07

mitau
u zaja je skoda ze maj vsechno z toho eco black... predtim pouzivali neco lepsiho a ted se u nich skoro neda vybrat zimni bunda... kdyby jim clovek odpustil ze neni uplne prodysna, tak ona neni dobra na zimu :D (umelina)

ale prijde mi, ze se da v teto situaci (ethericove) na ty bundy podivat, casto maji i videa s modelem a da se udelat trochu obrazek... a i na to sedet doma v bunde 15 minut tak je dokazu aspon porovnat mezi sebou, protoze ty s lepsi izolaci budu muset vyslict mnohem driv... jo, neni to uplne idealni, ale prijde mi, ze se tim vyber hodne zvetsuje.

zrovna warmpeace nevim jak na chlapi, ale na zensky sije taky siroky a kratky pytle...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon led 18, 2021 17:44

@mawe: ja od Warmpeacu nemam zadne obleceni, nemohu posoudit. Jen si myslim, ze mohou mit klidne jiny strih na perovky a jiny na synt. izolaci (kdyz uz nebereme do uvahy, ze kazdy model muze byt jiny).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon led 18, 2021 17:50

Mawenzi píše:zrovna warmpeace nevim jak na chlapi, ale na zensky sije taky siroky a kratky pytle...

Jo, od WP mi nic nesedlo.

Ohledně těch bund ze ze Sportissima a podobně, prostě mi to nesedí, navíc ta izolace je sázka do loterie, přesně jak píše Mitau. Zajíce v pytli nekupuju, tolik peněz nemám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dacaan » úte led 19, 2021 9:27

Snad mě naukamenujete. Vím, že bych to tu postupně někde vyčetl a taky jsem toho přečetl už dost, ale stále nemám jasno. Ale jelikož mi zítra končí 14denní lhůta, kdy můžu bundu ještě vrátit, potřeboval bych se rozhodnout co nejdříve.

Chtěl jsem zateplenou budnu, kterou bych mohl nosit jak do města tak na nějaké jednodení výšlapy (klasickej paštikář, takže Lysá hora, ted o víkendu Třístoličník apod.), takže žádný hardcore.
Mám na vyzkoušení bundu PINGUIN Summit, jen si nejsem jistej, jestli je to idální volba. Jsem zimomřivej (hlavně teda od noh :D ) ,ale když se začnu potit tak to teče. Když bych to vztáhl třeba ted k tomu Třístoličníku, tak péřovka bude dobrá na seběhnutí z kopce dolů, když už nebudu tak topit. Ale asi né ideální na dokopec,když budu spocenej jak narkoman.
Vzít klidně peří, nosit jen ve městě a při sestupu a na výstup mít něco jiného ? Nebo koupit např. primaloft a ten nosit do kopce i z kopce?

Momentálně mám k dispozici:
1. vrstva Under armour kompresní triko
2. vrstva Sensor
3. snowboardová bunda, která je těžká a chtěl bych právě náhradu za ni, protože tu ani do báglu nedám
v batohu ještě tenkou SS Rab Borealis a nepromok šustku Columbia RAIN SCAPE

Po čem bych na mé využití měl koukat, s ohledem na to co mám k dispozici?
Dacaan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 19, 2021 8:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte led 19, 2021 9:34

Z toho, co pises, rozhodne pouze Primaloftku. Na perovku pri "funeni do kopce" muzes primo zapomenout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte led 19, 2021 10:38

K tej pinguin summit, v popise na tej stranke nie je zmienka ci je to hydrofobne perie, skor to vyzera na klasicke perie, ja mam montane featherlite a aj ta po istom case zlahne, ale teda viac menej vydrzi, ak nejdem dlho proti kopcu, zo zaciatku ked som ju skusal sa mi to stalo, ze som skoncil "bez bundy" na vrchu kopca, viem moja chyba, ale aspon som vyskusal, no skusenost neprijemna.

Takze o to viac nie, ak je to iba obycajne perie, to musi zlyhavat este skôr. Ak sa clovek nepoti, tak mu to v zime moze vyhovovat, pripadne ju pouziva hlavne na statie, tam je dobra, no ak sa potis tak max chod do hydrofobneho peria, no musi byt aj vecsia zima vtedy je to lepsie.

Ked som v perovke v meste, tak mi netreba vela a zachvilu som pod tym spoteny a perovka jemne navlhnuta, ale este nezlyhava, hlavne ked chodis z chladu do vykurenych obchodov a zasa von, ale to sa mi deje aj pri primaloftke, no tam ta izolacia nema ziadnu zmenu.

Ak to chces na pohyb do kopca, tak jedine syntetika.
Perovka je najlepsia izolacia ak niekde postavas, pripadne sa nepotis.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Dacaan » úte led 19, 2021 11:30

Tak jste mě utvrdil v tom, co jsem tak nějak čekal. Peří ne-e, kor bez hydrofobní úpravy. Takže tučňáka vrátím.
O víkendu se tedy vypdá zase vyndám se té snowboardové a začnu koukat po nějaké PL. Jen asi budu muset ještě víc zabřednout do toho jakej. Když vidím, že jsou PL Gold, PL thermo plume, PL siler.... ](*,) :D

Ještě mi nedávno cvrnknula do nosu tahle zlátá budna od DA. Chápu dobře, že Climashield APEX je něco podobného jako Primaloft?
Dacaan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 19, 2021 8:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte led 19, 2021 12:03

Jo, ta bunda, pokud Ti sedi se da pouzit. Otazka je vnejsi material, bohuzel pod nazvem "Quantum" se skryva docela siroka paleta materialu s ruznou urovni prodysnosti. Kazdopadne ale je to radove vhodnejsi nez perovka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod bonatius » úte led 19, 2021 14:48

@Dacaan: skus si zohnat https://arcteryx.com/us/en/shop/mens/atom-lt-hoody
Su rozne verzie, podla zateplenia.
Lepsiu bundu som este nemal. Pouzivam ju do mesta i von do prirody.
Ak je velmi zima dam si pod nu na merino tricko tenku fleesku. Ak mi je velmi horko, staci rozipsovat bundu.
Hreje a je super priedysna.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení