Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 14:26

Aha, to se omlouvam, nedosly mi "dlouhe rukavy".

@Mawe: Rekl bych, i Ty budes mit slozitejsi hledani (jakoze opravdu) PowerDry tricka se stojackem a ctvrtinovym zipem... To spise se koukej po PowerGrid, prave z nej se delaji podobna trika s dlouhym. Vsak v jinem vlaknu se to spominalo - vyrabi je Rab, Montane Allez, ale i Northfinder neco ma, Mammut, ... to uz najdes vice. Jen - taky je to mezi radkami v tom jinem vlakne - si to radeji zkus nekde vyzkouset, jak to jen jde, ty materialy se stejnym nazvem a dokonce i se stejnou gramazi funguji ruzne a hlavne ruzne ruznym lidem.
Etheric píše:ukaž mi dražší bundy než Torrid se stejnými či lepšími parametry, v tý izolační hodnotě.
Toto bych spise otocil - ukaz mi takove bundy v hodnote vyrazne nizsi nez Torrid.

Jak pisu, ja jsem se koukal, co je a v soucasne dobe se hodne tezko vubec neco shani s Apexem nebo PL Gold, Silver (a to novy Silver Eco ma vyrazne nizsi clo nez predchozi - pokud si dobre pamatuji cisla, tak 0,68 vs. 0,79). Ne to jeste se koukat na dobrou cenu.
Snad jedine Tilak Ketil a DA Yungay (tu zase vyrabi) a ty jsou v cca podobne cene (beze slev), jeste se nekde da sehnat stara Highpoint bunda, ale ta se uz asi nevyrabi.
Ty dalsi "zahranicni" jsou uz cenovo jeste vys, hlavne letosni modely.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 14:51

Bundy nižší hodnoty, než Torrid? Třeba Zajo, Montane, to je to první, co mě napadne. Jinak že dražší bude Arcteryx a Patagonia se dalo čekat, to jsou dost drahý značky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 15:04

Ale Zajo jsou min prodysne podle vice lidi, takze je to vice-mene spatne pouzitelne. Montane, hm. ktery z jejich bund? Prism ma jenom malo izolace a vsechny ostatne maji Thermoplume, coz je foukana izolace, ktera je o necem jinem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 15:42

Toto je mirne mimo tema topicu, i kdyz si myslim, ze ne uplne, protoze - hlavne pro ty, co vyznavaji ten dvouvrstvy system - zakladni vrstva vyrazne ovlivnuje i funkcionalitu samotne izolacni bundy.

@Mawe:
apuka píše:budes mit slozitejsi hledani (jakoze opravdu) PowerDry tricka se stojackem a ctvrtinovym zipem... To spise se koukej po PowerGrid...
Tady se muzes kouknout, jake ruzne materialy jsou na rychly odvod potu (vetsinou on Polartecu).

Takze ano, klidne muzes shanet i PowerGrid, na leto pro ochlazeni i Deltu.

BTW, docela doporucuji se kouknout i na jina videa od nich, jsou tam rozebirane ruzne materialy, jejich modifikace, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » úte lis 30, 2021 16:25

Mawenzi píše:etheric ma pravdu

1) dlouhy rukav
2) limecek
3) zip

...


dělával to Mammut, ale už ho v Hudy neprodávaj
někde je pod tímhle názvem ještě pullover nebo rolák, ale to co mám já, je tenký triko
mám ho doma a jsem s ním spokojenej, mohlo by teda bejt krapet delší, když se ohnu třeba zavázat boty, tak trochu vylejzá z kalhot, přitom rukávy mám až za zápěstí, ale jinak dobrý
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 30, 2021 17:59

Lipon
dik za tip, zrejme mam smulu a o par let sem to prosvihla :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 18:06

To uz neprodavaji skoro nikde, alespon ne ve verzi s PowerDry :(. Mammut dokonce i u tricek Eiger Extreme presel od Power Dry k nejakemu (asi svemu) materialu, kterym PowerDry nahradil. Tam bych ale veril tomu, ze to bude cca stejne dobre fungovat. U "obycejnejsich" radach to uz muze byt otazne.

Ja bych se ale u Mawe nebal zkusit nejakou Powergrid bundu/mikinu/tricko (jak to kdo nazve), stejne to chce asi pouzivat v chladnejsim obdobi. Rozdil v odvodu vlhkosti neni nijak vyrazny, vsak PowerGrid dost vychazi z PowerDry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 30, 2021 18:49

apuka
jo podivam se mozna po vanocich, treba budou i nejaky vyprodeje. ted mam bundu, nemuzu mit vsechno :D si pak poctu vedle ve vlakne, jinak toho mammuta sem nenasla ani na ebayi, se po nem zeme slehla
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 19:58

Mike, můžeš mi prosím říct, jak to děláš, že ti stačí prát bundu 1x či 2x ročně? Bunda, kterou jsem před třemi týdny vypral, je zas jak prase :roll:
Jsi tak nepředstavitelně čistotnej, nebo tu bundu tak málo nosíš?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 20:12

Nejsem prase, v bunde se nikde nevalim, takze akorat po case smrdim potem a jelikoz nemam zadny extra cich, tak to moc neresim ;-)

Fajn nevim, jak bych mel bundu zaprasit, kdyz v ni akorat chodim. Denne. Problem asi bude nekde na tve strane ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 20:20

Problém bude ten, že su jak dítě, který musí prolézt každou ruinu a prohrabat kde co, naposledy jsem lovil ze šachty 12 lahváčů, 36 korun tam ležet nenechám :D
I když se snažím, maximálně za měsíc je bunda zralá na pračku. Ale jak to mám dělat, přece nemůžu svoje aktivity omezit na pouhou chůzi..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 20:27

Na kolik vyjde vyprani bundy? Nikdy jsem to nepocital, ale prijde mi, ze to tech 36 Kc trochu zredukuje ;-)

Njn, ptal ses, v cem je rozdil, tak tady. Jako dite jsem delal podobne veci, ale uz jsem z toho vyrostl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 20:40

Já bych do tý šachty vlez i kdyby tam ty lahve nebyly, dole byl jakoby tunel a mě zajímalo, co je dál, kam to vede.. Kdybych tam nelez, ta bunda by o moc čistší stejně nebyla.
Netuším na kolik vyjde praní. Dávka prostředku pořízeného v akci na ani ne 5 korun a kolik vody proteče by mělo být v dokumentaci k pračce, taky bude asi záhodno počítat i opotřebení bundy... Tak či onak, je to věc která mi má sloužit a né že si koupím bundu za 5k a pak se v ní budu bát někde lozit..
Nevyrostu z toho, já budu až do smrti tak trochu přerostlý dítě. Což má i svý výhody.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 20:50

Mawenzi píše:mela sem canard coolmax, ale uz bylo zpoceny...

Coolmax neni dobry jako prvni vrstva do zimy. Urcite lepsi nez bavlna nebo merino, ale umelina se najde lepsi.

Mawenzi píše:ja tu adisu koupila proto, ze byla asi za 1500 a nekdo psal ze je DLOUHA a je to uzkej strih relativne takze konecne bunda kterou nemam o 3 cisla vetsi a necouhaj mi z ni presto ruce...

mam ji z lonsky zimy, dost ji taham ven, koupila sem ji proto, ze porad cekam co koupis a otestujes ty, a ta bunda mi vzhledem k cene a znacce dost vyhovuje a prijemne me pritom prekvapila.

Psal jsem, ze na mne nema smysl cekat :D Vzhledem k cene je ta Adisa urcite dobra a aspon sis to vyzkousela, ale ted si vyzkousela jeji limity. Mne to puvodne prekvapilo, protoze snezeni by zateplena bunda vydrzet mela, ale ted uz se nedivim.

Mawenzi píše:ted jsem koupila tu by calvana hd hoody, lowcost proti torrid, 90e za bundu... takze vyzkousim a uvidim.

Ta by mela byt podstatne lepsi, nevim teda prodysnost, ale krome divnych koncu rukavu se mi libila.

Mawenzi píše:torrid uvidim az co na ni reknes ty

Co reknu ja jeste nemusi nutne platit pro tebe ;-)

Mawenzi píše:myslim, ze v mym pripade natahla ta bunda z mokryho trika (+ sem se do kopce docela potila takze jen pridavala vlhkost) a i pri oklepavani nakonec po 2h chuze sem si proste uvedomila ten fakt, ze je durch.
mozna, kdybych nezastavila, ani mi to nedocvakne.

Nejspis se to vsechno secetlo. Mokre triko, nic moc materialy, bocni panely, ze moc netopis... osobne si myslim, ze hlavni problem jsou ty bocni panely. Mokry snih je promoci a pak odvadeji vic tepla, takze uz bundu nevytopis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 21:01

milarepa píše:speciálně mike by mohl zaměřit svou pozornost na jejich pullover
https://cumulus.equipment/uk_en/men-jacket-climalite-pullover.html

U zateplene bundy chci full zip. Casto ji rozepinam vic, nez tady vubec jde.

milarepa píše:tak 99% lidí si tu bundu pořizuje do teplot pod 0, proto tam je ten méně prodyšný materiál

Malo prodysny material je tam, protoze ho maji na spacaky. Hodi se akorat na stani, ale ne na pohyb. Pro me pouziti je dobra prodysnost docela zasadni. Bunda musi fungovat tak, ze pot prochazi skrz jako para. Na neprodysne kondenzuje vevnitr, clovek se v tom zapari a namokne.

ret255 píše:Zaujimave, ze v tom info videu hovoria, ze ta cumulus climalite je super priedusna, taktiez su tam pouzite dve latky, nejaky airtastic 19g/m2 a pertex quantum 29g/m2.

Na videa nekoukam, ale vsichni vyrobci tvrdi, ze jejich bundy jsou skvele prodysne, protoze je to v mode. S realitou to nemusi mit nic spolecneho. Viz Rab Xenair, kde to vyrobce i pise a pravda to bohuzel neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 21:10

Etheric píše:ad kapuce Torrid: Mike psal, že je hlučná. Sorry Mike, ale jako člověk, kterej kapuce nenosí, to nemáš jak relevantně posoudit.

Ze mi hlucnost vadi snad posoudit muzu ;-) Neporovnavam, jen pisu, ze tohle by mi hodne vadilo. Kapuce nosim akorat na membranovkach, tam mi sice taky vadi, ale v desti to jinak nejde. Zadna nebyla zdaleka tak hlucna, tam je spis slyset dest, jak do ni bubnuje.

Etheric píše:A ty fousy udělaj taky svý, když se dýl neholim, dělá to rámus při kontaktu s tkaninou.

Jo, urcite to bylo z vetsi casti vousama, mam ted takove tvrde delsi strniste a treni o latku delalo strasny ramus. Akorat ze v membranovkach nedela. Ta 10D latka je tady docela sustiva, doufam, ze 7D bude min.

Etheric píše:Torrid má dost přiléhající kapucu, takže ten pocit hlučnosti může být intenzivnější, ale když to nevadí ani tak hypersenzitivnímu člověku, jako jsem já??

Z toho je videt, ze i hypersenzitivni clovek si zvykne, kdyz musi ;-) Ja zvykly nejsem, nemusim a hluk mi vadi.

Ad cena: prijde mi primerena. Me stare primaloftky byly o neco drazsi, okolo $190, akorat ze tenkrat byl dolar levnejsi a neplatilo se 21 % DPH, to uz s cenou trochu pohne. V tenhle kategorii je ovsem problem sehnat vubec neco pouzitelneho, a tak byste za bundu jen za 5 kKc meli byt radi ;-) Jestli bude opravdu fungovat, tak nahradi nekolik SS, HS, flisek atd, takze ve vysledku jeste usetrite pri podstatne vetsi pouzitelnosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 21:18

apuka píše:Ja bych se ale u Mawe nebal zkusit nejakou Powergrid bundu/mikinu/tricko (jak to kdo nazve), stejne to chce asi pouzivat v chladnejsim obdobi. Rozdil v odvodu vlhkosti neni nijak vyrazny, vsak PowerGrid dost vychazi z PowerDry.

Tak ja to jeste jednou zopakuju... PowerGrid a (puvodni) PowerDry jsou dva uplne ruzne materialy a chovaji se jinak. V podstate jsou vzhuru nohama, ovsem ani obraceny PowerGrid mi nefunguje tak dobre, jako PowerDry. Pot sice odvadi, ale chybi mu ta zasadni funkce, ktera se mi libi na PowerDry, vyrovnavani teploty. Ze se clovek citi komfortne v sirokem rozsahu teplot. Nehodlam rozebirat, proc to tak je, ale proste to tak je.

Zpetne byla nejlepsi koupe PowerDry trika od Zaja. Funguji a sveho casu byly za skvelou cenu, myslim 300 Kc nebo i min. Kdo nekoupil, prohloupil. Mam dve a myslim, ze mi vydrzi klidne 20 let a vic. Teda, do zimy je jeste lepsi tricko od Haglofs. Material i strih jsou skoro stejne, ale ma vetsi gramaz a ve vetsich mrazech je lepsi. Zajo beru tak do -5, da se i -10, ale Haglofs zvlada i -20. Pricemz rozdil v gramazi neni az tak velky, 20 - 25 g/m^2, ale v mezni teplote jo.

Jinak si teda myslim, ze i Power Grid bude fungovat lip, nez Coolmax. Ten jsem mel a nebylo to nic moc ani v lete, vlastne ani nevim, kde skoncil, protoze jsem ho po par pokusech prestal pouzivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 22:09

mike píše:Tak ja to jeste jednou zopakuju... PowerGrid a (puvodni) PowerDry jsou dva uplne ruzne materialy a chovaji se jinak. V podstate jsou vzhuru nohama, ovsem ani obraceny PowerGrid mi nefunguje tak dobre, jako PowerDry. Pot sice odvadi, ale chybi mu ta zasadni funkce, ktera se mi libi na PowerDry, vyrovnavani teploty. Ze se clovek citi komfortne v sirokem rozsahu teplot.
Tak ja to jeste jednou zopakuju... Vubec nevis, o cem mluvis. Poznas dva druhy PowerDry a jeden jediny PowerGrid, a to jeste nejake divne tricko nebo co.

PowerGrid funguje dobre, alespon vetsine lidi jo (i tem, co znaji. Stejne netusis, kterou variaci si Mawenzi sezene, pokud vubec, stejne tak netusis, jakou variaci PowerDry by sehnala, kdyby nahodou nekde na neco narazila a uz vubec netusis, jestli i ten samy PowerDry, co mas Ty (nenazyvej jej "puvodni", nemusi to byt pravda, navic pravdepodobne od uvedeni Polartec mel vicero gramazi a vicero variaci) ji fungoval stejne jako Tobe.

Ta "zasadni finkce" spociva pouze v tom, ze Ti dokaze odvest pot i kdyz se potis vice a udrzuje stale mikroklima. A PowerGrid by toto mel taky delat - ale zase to zalezi na konkretnim clovekovi a konkretnim materiali, jak jsou spolu kompatibilni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 22:24

Jj, ja tady pres 13 let propaguju PowerDry, ale vubec nevim, o cem mluvim :D U puvodni varianty zustavam, to je skoro jistota. Uz o tom byla rec jinde, kupoval jsem ji nedlouhou po uvedeni na trh, vic gramazi a vsechny byly stejne. Pozdeji presli na tu hladsi verzi, tech mam taky vic a vsechny stejne a az pak se objevily ty opacne.

Puvodni zatim fungovaly vsem, co znam a co jsem jim je doporucil. Proto jsem psal specialne o Zajo trikach, tech se to tyka. Prave ta zasadni funkcnost. Vlastne i proto jsem koupil i sve uplne prvni triko, doporucila mi ho prodavacka tenkrat jeste v Alpinusu s tim, ze je drazsi, ale prave takhle funguje. Cimz ji po 23+ letech dekuju, jedno z nejlepsich doporuceni, co jsem kdy v krame dostal :) Dodnes si vzpominam, jak jsem si ho v Alpach poprve obleknul. Bylo hnusne, mlha, poprchalo. Mel jsem Moiru, byla mi kosa, vlhko, neprijemne, a tak jsem zkusil tohle a zazrak, rozdil byl neuveritelny. Z mizerie do komfortu. Zbytek dovolene uz jsem v nicem jinem nechodil.

(dalsi skvele doporuceni byly Ternua kalhoty, kupodivu taky v RP, tak 12 let to bude)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 7:17

mike píše:Z toho je videt, ze i hypersenzitivni clovek si zvykne, kdyz musi

Ne, to sis jen domyslel. Na spoustu věcí jsem si nezvykl a nejde to, vadí mi to furt stejně. Ale šustění kapuce není nic, co by mi vadilo. Zas nesnesu zimní čepice, takže používám kapuce, ty mi nevadí.

Power dry od Mammut mi pod primaloftku vyhovuje nejvíc ze všeho, nakoupil jsem ty trika 4, dokud ještě jsou. Moc rád bych ho s dlouhým rukávem a ve vyšší gramáži pro chladnější dny, není :(
Třeba se dočkáme, můžou překvapit a uvést na trh nějakej povedenej funkční kousek
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 1, 2021 7:36

uz ste o tom vedli sahodlouhou dohadovaci diskuzi vedle, neno asi nutny to opakovat

mike
vim, ze co plati pro tebe nemusi platit pro me, ale proste sem se tak rozhodla a maximalne zjistim, ze tvuj vyber mi nevyhovuje. ale nechci davat 5t za bundu ktera udycha erika, to neni proste hodnota o kteroy se da u me oprit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Obludka » sob pro 4, 2021 16:26

Doufám, že jsem si vybrala správné vlákno diskuse.. :-) Prošla jsem ho, ale žádný tip, který by mě oslovil, jsem nenašla. Hledám pro přítele bundu na zimní procházky. Teplotně do českých zim (tj. cca od -5 do +5). Nemusí být vysloveně nepromokavá, zato musí být hodně prodyšná – přítel se opravdu hodně potí i při menší námaze. Kapuce je velkou výhodou. Cenově bych se ráda vešla do 5-6 tisíc. Mohla bych tu poprosit o radu?

PS: klidně může být i zataplený softshell (ale zdá se mi ulítlý psát jeden dotaz do dvou vláken)
Obludka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 17, 2015 9:07

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob pro 4, 2021 16:49

Asi nejlepší rada je, že bundu by si měl vybrat sám přítel. Přečti si třeba 10 stránek dozadu a uvidíš, kolik je různých požadavků, často vysloveně na detaily.. Nehledě na to, že můžeš vybrat super bundu a pak zjistíš, že on ten konkrétní materiál na kůži nesnáší... To je dost ošemetný, vybírat funkční hadry pro někoho jinýho.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Obludka » sob pro 4, 2021 21:21

Díky za radu, ale bohužel fungovat nebude.. :D
Naposledy upravil sobb dne sob pro 4, 2021 22:20, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace předchozího příspěvku
Obludka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 17, 2015 9:07

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » sob pro 4, 2021 21:44

Tak na mnoha strankach dozadu se tu hodne resi predevsim tahle bunda. Mas u ni popsane nejen doporucene miry, ale i finalni rozmery, US velikosti se lisi. Pod to nosit jenom nejake dobre funkcni synt. tricko a je vyreseno. Treba to nebude to uplne nejlepsi, co by si fundovany clovek vybral sam pro sebe, ale lepsi nez vetsina toho, co se prodava v beznych kramech v CR.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob pro 4, 2021 23:51

Jo, doporucil bych to same. Precist si tak poslednich 10 stran tohohle vlakna, je k ni hromada postrehu. Pripadne se podivat i primo k vyrobci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 0:07

Dneska jsem opet otestoval primaloftku v desti, tentokrat vic. Nekouknul jsem se na radar ani poradne z okna a kdyz jsem vylezl pred barak, docela prselo. Chvili jsem premyslel, jestli se vratit pro membranovku, ale nechtelo se mi, a tak jsem si rekl, ze tech 8 km vydrzim. Akorat jsem si dal na hlavu Buff, bylo tesne nad nulou.

Prselo celou dobu. Bunda zacala protekat asi po pul hodine, ramena, svy. Furt se to ale nejak dalo, nebylo mi vylozene kosa a neprijemne. Byt ale venku cely den, tak rozhodne pouziju membranovku.

Stav po navratu:
- nohy suche, membranove ponozky zafungovaly, boty durch, cvachtal jsem navic ve snehu
- trisezonni kalhoty durch
- trenky mokre zepred pod koncem bundy, to jsem zjistil az doma
- tricko, tenke merino s kratkym, mokra ramena, rukavy, flek na hrudniku a mokra cara v okoli zipu, ale spis nez proteklym zipem to bylo stekanim z hrudniku, kde jsem mel bundu lehce rozepnutou
- Buff mokry, ale moc to nevadilo

Bunda nacucana vodou, 190 g navic, to uz je dost, konce rukavu se daly zdimat. Presto to nebyl zasadni problem, klidne bych v ni mohl jit dal a jsem si skoro jisty, ze kdyby prset prestalo, tak nakonec uschne. Prusvih bylo merino tricko. Mokre fleky vylozene studily a byly fakt neprijemne. Podstatne horsi, nez rukavy bundy na holych rukach, tam bylo citit mokro, ale ne zima. Mit na sobe triko z umeliny a jeste dlouhy rukav, tak by to bylo podstatne lepsi a mozna by se tak dal zvadnout cely den. S membranovyma kalhotama.

Na tohle rozhodne neni primaloftka stavena, ale furt mnohem lepsi, nez vrstveni. Tam bych tohle bez membranovky nedal resp. jeste ted bych klepal kosu v horke sprse. Napadlo mne, co bych delal, kdybych takhle musel jit jeste nekolik hodin. Asi bych sundal merino tricko a sel s bundou na holem tele :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned pro 5, 2021 4:45

mike píše:Asi bych sundal merino tricko a sel s bundou na holem tele :)

Asi tak.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Zdéňa » ned pro 5, 2021 8:26

mike píše:Puvodni zatim fungovaly vsem, co znam a co jsem jim je doporucil. Proto jsem psal specialne o Zajo trikach, tech se to tyka. Prave ta zasadni funkcnost. Vlastne i proto jsem koupil i sve uplne prvni triko, doporucila mi ho prodavacka tenkrat jeste v Alpinusu s tim, ze je drazsi, ale prave takhle funguje. Cimz ji po 23+ letech dekuju, jedno z nejlepsich doporuceni, co jsem kdy v krame dostal :) Dodnes si vzpominam, jak jsem si ho v Alpach poprve obleknul. Bylo hnusne, mlha, poprchalo.

Po delší době jsem tu prošel pár vláken. A tady musím souhlasit. PowerDry od Zaja (rok cca 2013? Nevím přesně..) je pořád to nejlepší co mám. Jak letní tak zimní gramáž. Dodnes lituji y že jsem jich nekoupil víc s kdyby někdo našel něco alespoň trochu podobného rád si nechám poradit :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » ned pro 5, 2021 9:30

mike píše:Na tohle rozhodne neni primaloftka stavena, ale furt mnohem lepsi, nez vrstveni. Tam bych tohle bez membranovky nedal resp. jeste ted bych klepal kosu v horke sprse. Napadlo mne, co bych delal, kdybych takhle musel jit jeste nekolik hodin. Asi bych sundal merino tricko a sel s bundou na holem tele :)

a přemýšlel jsi trochu, když jsi to psal? Kdybys jako každý rozumný člověk v takovém počasí použil vrstvení, tak mebránovka by byla samozřejmou součást nad funkčním trikem a lehkou funkční flískou, na nohách membránové kalhoty.......vyjít ve vytrvalém dešti bez membránovky, nějak to kousek kolem baráku na chvíli přežít a pak psát nesmysly, že to bylo lepší než vrstvení, není moc zralý pristup.........

na 8 km okruh kolem barákáu v dešti těsně nad 0 bych si vzal 3/4 běžecké kalhoty, případně ul membránové, funkční první vrstvu, funkční triko s dlouhým a ul membránovku, a za 30 minut jsem doma......ale jo, kdybych chtěl prozkoumat všechny slepé cestičky, tak bych měl široké pole působnosti, jak se do deště blbě obléci a zkoušet experimentovat v laboratorních podmínkách, ale nevím proč tohle dělat?
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení