Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod suslos » pát srp 10, 2012 17:50

Vk: díkes! Kdyby jsi s ním náhodou mluvil, tak se opetj na podrobnosti prosím :D Ale stejně do ní ai půjdu, jednak jsem se do ní na první pohled zabouchl :ú a druhak se mi ta kombinace matrošpů zamlouvá a myslím, že by to mohlo být fajnéé. Je za 4K, což mi nepřijde jako nákej extra nátěr ani...
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Focker » čtv srp 30, 2012 9:06

Já teda taky přidám svou trošku do mlýna, jestli jsem to už někde tady psal nebo se vám to nějak nebude zdát, tak to klidně smázněte :-) Já jsem si koupil loni v rozmezí jednoho měsíce primaloftku s WS Tilak Svalbard ( http://www.tilak.cz/detail.php?lang=cz&id=101 ) v černé a péřovku Ternua jamsa ( http://www.deporteslatierra.com/index.p ... s&cod=3196 ). Tilak za něco přes pět a péřovka něco přes trojku. Tilak je pocitově daleko mohutnější, pocit jako takové příjemné zamuchlání se do spacáku a hlavně v - 15 a v triku s krátkým mi v tom konečně začíná být dobře, jinak ve vyšších teplotách nesmím dělat žádné rychlejší pohyby, aby mi nebyl pařák. Jo a má nějakou menší kapuci - ale já mám docela velkou hlavu, tak možná proto :-p A ta Ternua péřovka (měli ji v RP), na pohled nádhera, sedí stejně jako vypadá, když v ní vylezu ven, připadám si, jako bych vylezl jenom v triku, ale přitom na mě zima "nemohla"... Takže tilak (asi) půjde pryč, už jsem se ho tady snažil zbavit, ale asi budu muset počkat, až se trochu ochladí a všichni si uvědomí, že potřebujou novou zimní bundu :-), je to sice super bunda, ale na moje městské nošení (a tedy minimální požadavky na mechanickou odolnost a teploty odpovídající našemu území), je určitě lepší ta péřovka. Tak stejně - když si obleču toho Tilaka, tak si říkám Ty jo, to je super, fakt příjemná bunda...ale jenom do chvíle, než vlezu do té péřovky... Koupil jsem ji jenom tak, že to prostě musím konečně jednou vyzkoušet, a považuju to za jeden z mých nejlepších kaufů...

Tak snad si někdo v mém vylití srdíčka najde něco, co mu nějakým způsobem pomůže :-)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Péřová bunda s kapucí

Příspěvekod Azeret » pát zář 21, 2012 20:41

Péřová bunda s kapucí

Ahoj,
sháním nejlépe péřovou (popř.Primaloft) bundu s kapucí, která by i přesto, že má kapuci, měla nějakou přijatelnou váhu - cca max 400 nebo aspoň něco kolem toho...
Dík

Hledám rozumného uživatele, který dokáže překonat vrozenou lenost a podívat se na 14(!) řádek a správěn zařadit svůj dotaz.
vK
Naposledy upravil vonkreuz dne pát zář 21, 2012 20:48, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
Azeret
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 21, 2012 20:02

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 21, 2012 20:52

Jen z hlavy:
Montura Skisky jacket
nebo nová LaSportiva Pullover (mám už 3/4 jako vzorek a je úžasná)
LaSportiva Pegasus
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod grco » sob zář 22, 2012 7:34

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Frantisek Zapletal » úte zář 25, 2012 21:30

Malý dotaz prosím.
Má být primaloftka na tělo akorát(tak na triko a PWS) nebo větší?
Pro případ přihození ještě dalších vrstev?
Kdyžtak díky moc za odpovědi.
Hojky F.
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod šíp » úte zář 25, 2012 21:35

Já ji mám volnější. Ale původní úmysl to nebyl, tahle velikost byla zrovna v akci :oops:
Zatím jsem ji testovala jen na jedné cyklovýpravě, takže reference mám jen z této výpravy. To jsem ale ocenila, že byla primaloftka volnější.protože jsem v ní díky zimě i spala.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod vonkreuz » úte zář 25, 2012 21:47

No, mám dvě primloftky a dvě péřovky. Vše mám spíše více přiléhavé a vyhovuje mi to. Tím myslím, že to nemám velké jako pytel.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod deckardph » úte zář 25, 2012 21:54

Staci se nad tim logicky zamyslet! Budes ji pouzivat jako kterou vrstvu za jakejch podminek a jak, co budes mit pod ni? Nebo na ni?
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod grco » stř zář 26, 2012 6:23

Presne jak pise decka, musis sa zamysliet jak ju budes pouzivat. Ja mam napriklad primaloftku volnejsiu, pretoze ju nosim viac menej len ako vonkajsiu vrstvu. Mam nejaky baselayer (merino), na tom softshellku a primaloftku davam az na to. Na primaloftku davam uz len hardshell a to len v extremnych podmienkach. Tym, ze ju mam volnejsiu nemam problem obliect ju aj cez sedak, ked sa len zastavim. A hlavne, ci uz primaloft, alebo perie nehreje, ked to stlacis, takze ked na to das dalsiu vrstvu, ktora ti to pritlaci k telu, tak to straca nieco malo z izolacnych vlastnosti.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod symplooke » sob zář 29, 2012 22:00

Měl bych dotaz, vybírám primaloftku. Hlavně do města, a jako záložní na treky, případně na sněžnice. Rozhuduje se mezi DA Block nebo levnější varianta Hannah Hokum , bude tam velkej rozdíl ? U tý hannah mě poměrně zaujala, cena. Máte případně další tipy v cenový relaci do 3 tisíc ? Díky :)
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Dr4k3 » ned zář 30, 2012 4:19

hlavně si zajdi obojí vyzkoušet - třeba zjistíš, že střih vybere za tebe...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod fps » ned zář 30, 2012 4:47

symplooke píše:vybírám primaloftku. Hlavně do města, a jako záložní na treky, případně na sněžnice. Rozhuduje se mezi DA Block nebo levnější varianta Hannah Hokum

ani jedna není primaloftka, ale z tvého výběru bych já bral DA Block, má zipy YKK, vyrobeno v České republice, kdežto Hannah Hokum je Čínský brak, proto stoji polovic co DA Block
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod symplooke » ned zář 30, 2012 8:36

aha, tak jsem asi mimo, myslel jsem ze zatepleni dutym vlaknem = primaloft. Moje chyba. BTW DA stale sije v CR ? V tom pripade je volba jasna :)
symplooke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: stř dub 27, 2011 22:34

Jak se oblékat ?

Příspěvekod Rudolf » pát říj 19, 2012 15:43

Se svým dotazem jsem byl odkázán sem.Potřeboval bych poradit "jak se oblékat" na zimu (Cz/Sk) resp. jak vrstvit oblečení,kdy použít péřovku(primaloftku) - přechody, jedno/dvou denní výlety. :) ?
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Vachon » pát říj 19, 2012 17:16

Pokud se omezím na téma vlákna, péřovku podle mě v podmínkách ČR/SR nepotřebuješ. I v nejkrutějších podmínkách to snadno vyvrstvíš bez ní.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 17:23

Nazory se lisi a proto bych doporucil si precist cele vlakno pekne od zacatku. Nebudeme prece opakovat, co uz bylo receno. Tahle diskuse probehla celkem nedavno a je v ni dost podkladu pro to, aby sis udelal vlastni nazor. Protoze neexistuje jedno reseni pro vsechny, vzdycky zalezi na preferencich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Rudolf » pát říj 19, 2012 17:25

Četl jsem ho, no můj původní dotaz zněl hlavně na vrstvení oblečení - cože jsem si založil vlákno, vím že tu určit už někde je ale zase se nhduu probírat 64 stránkama vláken a hledat toto to se nezlobte prosím ... Ale zbuddy mě odkázal sem ... Bohužel
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 17:33

Nemusis se probirat vsim, staci hledat. Google (s omezenim na nase forum) je na to lepsi, nez vestavena funkce Hledat. Jinak si myslim, ze odpoved zrovna na tohle je prave tady, obe zakladni moznosti.

Jde o to, ze nas nebavi probirat porad dokola to same. Ted ti nekdo odpovi a za mesic dva prijde dalsi takovy se stejnym dotazem a tim, ze nebude vsechno procitat. Forum je zalozene na ochote, ale i ta ma sve meze. Nejdriv to chce nejakou snahu z tve strany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Rudolf » pát říj 19, 2012 17:42

Já to chápu- docela se divím že to občas i děláte :D...Já si to tady teda někde najdu :t:t dík
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod mike » pát říj 19, 2012 17:44

Njn, on se obcas nekdo neudrzi a pak se rozjede diskuse ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49426
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Rudolf » pát říj 19, 2012 17:55

Toho jsem doslova živým svědkem ! :supz:
Takže ok, poptám se v rámci vlákna - podle toho co jsem se dočetl tak péřová bunda má nevýhodu při mojem použití (Cz/Sk) vlhkost...a možná až přehnaný luxus (ale to je diskutabilní, už jsem slyšel, že do našich podmínek není třeba membrána ani nic, ale proč ne když to existuje a můžu použít ?)
Edit:já kokot zapomněl dopsat zbytek :D... Primaloftka je tedy pro toto použití výhodnější(sice jak v čem, ale celkově je) ale například do -15°C v zimě jak mám poznat že bude dostatečně teplá-když udaj chybí ? podle garmáže plnění ?
Uživatelský avatar
Rudolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř srp 8, 2012 18:30
Bydliště: Vsetín, Zlínský kraj

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod dudy » pát říj 19, 2012 18:11

Vachon píše:Pokud se omezím na téma vlákna, péřovku podle mě v podmínkách ČR/SR nepotřebuješ. I v nejkrutějších podmínkách to snadno vyvrstvíš bez ní.


Ti teda nevim. Já už zažil situace, kdy sem byl za brčkofku móóóc rád. Vono když v mínus patnácti sedíš tři hoďky na stožáru a jenom utahuješ šestky šroubky, tak to se moc nezahřeješ. a ani ty nórský vovce vod devoldů nepomáhaj. A to už vůbec nemluvim o situaci, kdy sem seděl prodojenej vod mokrýho sněhu dvanáct hoděk na šikmý pidipolici přicvaklej k jedný mizerný skobě a klepal kosu i v peří.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Vachon » pát říj 19, 2012 18:14

Dudy: Já tak nějak automaticky myslel turistiku, v tomhle máš samozřejmě pravdu, stejně tak budu mít jiný názor být rybář, myslivec...
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Dr4k3 » pát říj 19, 2012 20:15

a turista dítě nebo jeho otec (duší také dítě), co se občas rádi vyválí ve sněhu, taky nějaký ten hardshell ocení, žeano :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod rastio » pon říj 22, 2012 6:39

rastio
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 22, 2012 6:37

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod kropt » pon říj 22, 2012 6:47

Že je "kurva drahá"..... (to asi není to co si chtěl slyšet, ale je to to co mě u ní nejvíc zaujalo.)
Naposledy upravil zbuddy dne pon říj 22, 2012 8:58, celkově upraveno 2
Důvod: necituj zbytečně
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod gepard75 » pon říj 22, 2012 7:34

To už Berghaus Asgard Hybrid je o polovic levnější a taky využívá peří + umělé vlákno....
"Kdo vystoupí na vysoké hory,směje se všem tragickým gestům." - F. Nietzsche
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod rastio » pon říj 22, 2012 7:49

lacnejšia, ale dizajn nič moc
rastio
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 22, 2012 6:37

Re: Primaloft & péřová bunda (oboje v jednom vlákně)

Příspěvekod Jazz » pon říj 22, 2012 8:11

Asi rok mám Atom SV Hoody od Arcteryx http://www.arcteryx.com/Product.aspx?EN ... -SV-Hoody# . Bola síce dosť drahá (asi 200 E ), ale tepelný komfort (pri -10 a pri silnom vetre), kedy som mal pod ňou len merino 260g je výborný. Veľmi dobre dýcha, a vydržala zhruba 5 hodín aj stredný dáždik. V zime si obliekam do terénu vačšinou túto bundu. Trochu som sa obával odolnosti vonkajšej vrstvy, pôsobí dosť tenko a jemne, ale vydržala náhodný "test", keď som sa pošmykol a skončil v kre šípovej ruže. :-.. Nikde ani vpich alebo vytrhnuté vlákno.
Uživatelský avatar
Jazz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: pon srp 8, 2011 15:49

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení