Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2014 18:39

fps píše:ještě jsem nenašel bundu která by měla stejnou prodyšnost, a přitom byla stejně teplá jako PWS

Moje primaloftky maji prodysnost minimalne stejnou, spis lepsi, a jsou teplejsi, nez PWS. MHW Compressor z roku 2007 a 2008 myslim.

fps píše:v zimě je prodyšnost dost zásadní věc, když propotíš PWS, tak ho necháš vymrznout, oklepeš zmrazky, a PWS je připravena na použíti, kdežto když propotíš bundu která má několik vrstev, a udělají se mezi vrstvami zmrazky, tak si v háji

Ano, presne proto jsem psal, ze prodysnost je u zateplene bundy zasadni vec. Zadne membrany, zadny "pancir" na povrchu, jen neco jako Pertex. Z toho pak vyjde neco jako zateplena vetrovka, stejne prodysna, ale je v ni teplo.

To co pises se mi s mou bundou stalo za celou dobu jednou a to v extremnich podminkach. Sel jsem z udoli na Maly Rozsutec na Fatre, ve snehu jsem ztratil stezku a drapal se po ctyrech primo nahoru silenym krpalem. Potil jsem se pritom jako zvire. Na vrcholu jsem bundu zapnul ke krku, jelikoz bylo -15. Dal jsem si horky caj z termosky, takze telo topilo jako kamna a veskery pot z tricka sel ven pres bundu. Jelikoz bylo naproste bezvetri (coz je na MF velmi neobvykle), para mrzla na povrchu bundy a castecne i pod nim. Krunyr jsem rozlamal a oklepal, pod svrchni latkou zustaly na par mistech zmrazky, ktere vydrzely az do konce tury. Jenze to byl fakt extremni pripad, kdyz ve stejnych podminkach aspon trochu foukalo, nic podobneho se nedelo. Protoze pohyb vzduchu paru odfouknul, nez stacila zmrznout. Staci na to i normalni chuze. Ovsem para musi volne prochazet pres svrchni latku, jinak zmrzne pod ni, s tim souhlasim. A proto rikam, ze zateplena bunda s membranou je na potive aktivity nesmysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2014 18:48

dudy píše:Kerý máš na mysli?
Celokožený boty bez membrány?
Vlněný prádlo?
Peří?
Ventile bavlnu?
Bambusový vlákno?

Membranove boty s umelou vyztuhou a tlumenim narazu.
Pradlo z umeliny.
Izolaci z umeliny, ktera nema problemy s vlhkosti. Pripadne peri s hydrofobni upravou.
Membrany, nylon i ruzne softshelly.
Bambus leda za trest ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2014 18:52

JrR píše:Jo, nejlepší když je hodně vrstev. Jediné co je důležité, aby si byl v suchu - tělo si poradí s nějakým tím mínusem samo. A zkusil jsem sensor tři orig.vrstvy a když se zpotíš (běh a nebo tůra s batohem např.) tak je to úplně stejně na h... nic ven neodejde. A musíš se převléct do suchého.... marketingová bomba výrobců.

Cele tohle vlakno je o obleceni, ze ktereho pot ven odejde a prevlekat se nemusis. Ja to teda nedelam a vetsinou mivam na sobe vrstvy dve, triko a bundu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Chmeld4 » stř úno 5, 2014 23:27

mike píše: Mne je zas trochu smesne tohle vzyvani starych dobrych casu, kdy chlapi jeste byli chlapi a chodili v tezkych a neforemnych hadrech. Ono totiz nic lepsiho tenkrat nebylo a vsadim se, ze by po dnesnin vybaveni bez vahani skocili.

.... Vyvoj jde dopredu a videt je to nejvic v oborech, ktere jsou relativne mlade. Coz horolezectvi je.


Jak říkám .. je mi jasné že pokrok nezastavím a je mi stejně tak jasné že by nezůstali u toho co měli kdyby se jim naskytla dnešní možnost. Jen sem chtěl zmínit to že kolikrát není ani možnost teoretického srovnání materiálů, protože už záleží na tom jak reaguje tělo jedince co ho nosí. Už je to prostě dotažený na takovej extrém že se jedná o procentuální jednotky :) O jednom materiálu se hovoří že je o 10% lepší než ten předchozí, ale nakonec rozhoduje to jak se v něm zachová organismus daného člověka.

Pro mě je furt zrovna horolezectví sport drsňáků. Když pak vidím v horách 70 let starého chlapíka ve štupnách v botech co pamatujou druhou světovou a těžkym kabátu, který si očividně užívá víc než vedle sedící mlaďák navlečenej v hadrech za 50 litrů, tak má můj neskrývaný obdiv. Asi stojím na druhé straně než ty a tak nějak fandím těm chlapům co byli ještě chlapi :) Každopádně nechci nijak ani jedné skupině brát to za čím si stojí. Ať si to každý jede jak uzná za vhodné :)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 1:52

Na tom prece zalezelo vzdycky. Akorat nebyl takovy vyber, a tak se to neresilo. A taky nebyl Internet a OF 8)

Michas nekolik ruznych veci dohromady. Hrani na drsnaky je smesne, zvlast kdyz se projevuje v obleceni (extrem jsou maskace a kanady) a chvastani se, s jakou mizernou vybavou a tezkym batohem dotycny neco zvladnul. Kdyz driv jina moznost nebyla, tak to jiste bylo uctyhodne, dnes je to akorat hloupe. Drsni chlapi maji porad jeste dost moznosti i s moderni vybavou. Nebo ze by takovy Ueli Steck nebyl poradny chlap? Sedmdesatilety chlapik v horach si zaslouzi uctu bez ohledu na obleceni, ja si treba toho, co ma na sobe, nejspis ani nevsimnu. A on ty veci bude mit ne proto, ze by si chtel neco dokazovat, ale protoze je na ne zvykly z mladi a ve stari je konzervativni. Taky budu, az/jestli se toho doziju.

Jinymi slovy, at si kazdy chodi, v cem chce, ale delat ze stare a/nebo mizerne vybavy prednost je pozerstvi a/nebo znouzectnost.

A mimochodem, hadry za 50 litru? To bych chtel videt. Cela vybava vcetne bot, batohu, spacaku, macek a cepinu mi neda ani pulku a ze nijak zvlast nesetrim. Mozna uz jsem to v zivote za vybaveni utratil, ale jen kdyz spocitam vsechny pohory, ktere jsem ochodil az do uplneho zniceni (tj. asi osmery(?)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » čtv úno 6, 2014 8:09

Jo no, 50 je hodne, da sa dostat tak na 25-30 a to len v zime :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Chmeld4 » čtv úno 6, 2014 8:17

Jasné ... chápu jak to myslíš. Jen si nemyslím že budeš co se oblečení týká nějak konzervativní ...vzhledem k tomu že si moderátorem na OF :twisted: .

Jen by mě ještě zajímalo jestli maskáče bereš u trampů jako pózerství nebo konzervatizmus?

S těma 50 litrama ... to sem samozřejmě jen plácnul a přestřelil :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod cortez » čtv úno 6, 2014 12:27

V tuhle chvíli to je už skoro offtopic, ale každopádně dík za podnětný informace skrz rozhodnutí. Zatím sem ještě nekoupil nic, ale až bude správná konstelace hvězd, tak mrknu na nějakou tu lehčí umělou bundu.

Jinak ještě, koukal sem na tu Westcomb bundu s Polartec Alpha, a trochu mě překvapuje, že (pokud to není ilustrační obrázek) to vypadá na pohled spíš jak softshell nebo hardshell než zateplovací bunda.. Pokud to ale bude fungovat, tak tu má zjevně Polartec slušný portfolio.. power dry tady chválenej horem dolem, PWS nejčastější na mikiny, neoshell jako nejprodyšnější membrána.. jestli ta Alpha je tak dobrá, tak mají pomalu komplet vrstvení.
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Trafikant » čtv úno 6, 2014 13:24

Tu Alphu si někde na živo prohlédni a osahej, je to izolace pro aktivní pohyb a tudíž se to gramáží nedá srovnávat třebas ani s Ketilem od Tilaku, který patří rozhodně mezi ty lehčí izolační bundy. Alphu můžeš mít na sobě furt, což třebas u Ketila pro všechny určitě neplatí (viz. rozdíl fps a mike), můžeš v ní dokonce i běhat, když na to přijde.

Jinak jo Polartec je skvělá firma, PowerDry, PowerStretch, PowerShield, NeoShell a Alpha, vše se jim povedlo.

A jak už sem tu psal já i mike, izolační bundy s membránou nebo obecně hrubým materiálem na svrchu nezatracovat, ale jsou použitelné fakt pro menší množství aktivit, primárně do hodně ošklivých podmínek při lezení v horách.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » čtv úno 6, 2014 13:29

Trafikant: nechcelo by sa ti pár vetami napísať charakteristiky tých matrošov? Okrem PWS ich nepoznám a vôbec nemám predstavu, na čo (prípadne namiesto čoho) sa dajú použiť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Trafikant » čtv úno 6, 2014 13:48

I docela chtělo. :)

PowerDry - první nebo druhá vrstva, dělají se trika s dl. i krátkým rukávem, roláky, mikiny, buď je to klasické syntetické tenké triko na odvod potu, nebo to jsou silnější roláky s micro grid konstrukcí, které už pěkně izolují, často se dělají mikiny / bundy v kombinaci PWS / PowerDry (boky atd)

Powershield - legendární softshellový materiál, nemembránový, hodně odolný, větruvzdorný, docela izoluje, podšívka je microfleecová, takže ne třebas jako Schoeller softshellky...

NeoShell - membrána, nepromokavý (podlepené švy a 10 000 mm) a extra prodyšný, grco z něj má bundu třebas,tak poreferuje

Alpha - aktivní, extra prodyšná izolace balená do pertexu, nízká gramáž (ty bundy jsou obvykle fakt tenké), takže v tom lze všerůzně skotačit a dovádět, opět už na příští zimu výrobci (Millet, Montane,...) chystají dvojkombinaci v podobě bundy z NeoShellu a Alphy...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv úno 6, 2014 15:04

mike píše:
fps píše:ještě jsem nenašel bundu která by měla stejnou prodyšnost, a přitom byla stejně teplá jako PWS

Moje primaloftky maji prodysnost minimalne stejnou, spis lepsi, a jsou teplejsi, nez PWS. MHW Compressor z roku 2007 a 2008 myslim.


mike píše:
fps píše:v zimě je prodyšnost dost zásadní věc, když propotíš PWS, tak ho necháš vymrznout, oklepeš zmrazky, a PWS je připravena na použíti, kdežto když propotíš bundu která má několik vrstev, a udělají se mezi vrstvami zmrazky, tak si v háji

Ano, presne proto jsem psal, ze prodysnost je u zateplene bundy zasadni vec. Zadne membrany, zadny "pancir" na povrchu, jen neco jako Pertex. Z toho pak vyjde neco jako zateplena vetrovka, stejne prodysna, ale je v ni teplo. A proto rikam, ze zateplena bunda s membranou je na potive aktivity nesmysl.

já zkusil už čtyři vícevrstvé zateplené bundy bez membrány, každá z jinou gramáží izolace, z jinou izolací, a jiným vrchním materiálem, a všechny byli moc teplé a měli špatnou prodyšnost, takže já už vícevrstvé zateplené bundy na chození nehledám, a zůstávám u PWS, a teplejší než PWS bych už nezvládl, to by muselo být minimálně -20°C, případně ještě chci zkusit Polartec Alpha, Polartec NeoShell, Gore Tex Active Shell

mike píše:Ja to teda nedelam a vetsinou mivam na sobe vrstvy dve, triko a bundu.

tohle mi na vícedenní túry na těžko bez možnosti si večer usušit věci připadá jako dost velké riziko, a tahat v batohu další zateplené vrstvi na spaní, a nebo další teplou bundu třeba jako zálohu do spacáku je dle mě zbytečné, já spím v tom co jsem měl celí den na sobě, než se uložím ke spánku, tak mi vše co mam na sobě stačí uschnout
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » čtv úno 6, 2014 17:25

mike píše:Moje primaloftky maji prodysnost minimalne stejnou, spis lepsi, a jsou teplejsi, nez PWS. MHW Compressor z roku 2007 a 2008

Nevím jak MHW Compressor, ale v principu je to blbost. Bunda z volného izolantu bude vždycky hůř prodyšná, , protože ten izolant musíš do něčeho zabalit a to něco je zpravidla šusťák a ten bude, aby nepropuštěl vlákna, mit hustší strukturu než třeba Polartec.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » čtv úno 6, 2014 17:27

Jaky vlakna? Videl si jak ta izolacia vypada?

Obrázek

To drzi dost pokope. Aj ked mas dieru 1cm, tak to drzi a "nesype" sa von.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 17:28

@fps: njn, prodysnost je zaklad, bez ni to proste pri vetsi zatezi poradne nefunguje. Taky dost zalezi, co mas pod bundou, v tomhle pripade je mene vice. O izolaci se ma postarat bunda, vrstva(y) pod ni jen o odvod a odparovani potu. Jde o to, ze teplo musi byt mezi spodni vrstvou a bundou, pak rozdil teplot a vlhkosti pod a nad bundou funguje jako pumpa a automaticky to vyvazuje optimalni mikroklima, ktere muzes ridit nastavenim hlavniho zipu. (pro wawrika: samoregulace pres gradienty a zpetnou vazbu ;-) -- ne ze bych to mel prostudovane nebo dokonce namodelovane, ale predstavu mam a odpovida tomu, jak se to u mne v praxi chova). Kdyz teplo a vlhkost zachytis jeste pod bundou (fliskou, PWS mikinou apod.), tak uz to fungovat nebude. Proto ve vetsi zime pridavam maximalne jedno velmi tenke merino, ktere pomaha vytahovat vlhkost od tela a porad jeste propusti dost tepla k bunde.

fps píše:tohle mi na vícedenní túry na těžko bez možnosti si večer usušit věci připadá jako dost velké riziko, a tahat v batohu další zateplené vrstvi na spaní, a nebo další teplou bundu třeba jako zálohu do spacáku je dle mě zbytečné, já spím v tom co jsem měl celí den na sobě, než se uložím ke spánku, tak mi vše co mam na sobě stačí uschnout

To mne obcas uplne neuschnou veci na sobe ani na podzim a v tom, co mam cely den na sobe, spim velmi nerad. I kdyz je to suche, tak je to propocene. Spim v tom, co mam jako zalohu, tedy napriklad v tom tenkem merinu. K tomu mam navic UL perovku, kterou ted uz v chladnejsim pocasi nosim vzdycky (ma okolo 20 deka). Na zahrati do spacaku je skvela, jako zateplovaci vrstva pod bundu pri (riziku) prochladnuti taky. Mne naopak prijde riskantni zadnou suchou zalohu v batohu nemit. Nevis, co se muze stat, treba spadnes do potoka a vsechno, co mas na sobe, bude promocene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » čtv úno 6, 2014 17:30

Mně leze prosoupanym sustakem (ne durch) Primaloft ven a to už vůbec nemluvim o peří.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 17:36

Vubec bych se nedivil, kdyby prodysnost u tkanin (bez zateru a membran) zalezela hlavne na jejich tloustce. Pak by sustak s prehledem vyhral.

Mne leze Primaloft obcas trochu pres svy, ale jsou to jen mala vlakna, asi z povrchu. Jinak je to jak pise grco. Peri je jine kafe, ale i sustak, ktery ho udrzi, je porad prodysny dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 17:40

grco píše:Jo no, 50 je hodne, da sa dostat tak na 25-30 a to len v zime :)

S oblecenim od Kjusu se v zime dostanes nad 50 v pohode 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » čtv úno 6, 2014 17:41

@mike: Dobre, ja som pocital len s Arc'Teryxom :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » čtv úno 6, 2014 17:42

mike píše:To mne obcas uplne neuschnou veci na sobe ani na podzim a v tom, co mam cely den na sobe, spim velmi nerad. I kdyz je to suche, tak je to propocene. Spim v tom, co mam jako zalohu, tedy napriklad v tom tenkem merinu. K tomu mam navic UL perovku, kterou ted uz v chladnejsim pocasi nosim vzdycky (ma okolo 20 deka). Na zahrati do spacaku je skvela, jako zateplovaci vrstva pod bundu pri (riziku) prochladnuti taky. Mne naopak prijde riskantni zadnou suchou zalohu v batohu nemit. Nevis, co se muze stat, treba spadnes do potoka a vsechno, co mas na sobe, bude promocene.

Nepisu to rád :twisted: ale pod tohle bych se z fleku podepsal :wink:
Akorát fps do potoka, jak někde psal, nepadá.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 17:43

@grco: kdyz snobarna, tak poradna :twisted: Teda, zimni veci od Kjusu se mi fakt libi, ale ty ceny uz jsou dost mimo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » čtv úno 6, 2014 17:45

Inak s tym oblecenim to mam jak mike. Spim viacmenej v rezervnych veciach, ktore vzdy mam. Na jednu stranu sa da povedat, ze je to vaha navyse, na druhu spim v cistom a keby bola vacsia zima, alebo som zmokol necakane, tak mam rezervne oblecenie, takze mi to za tu vahu stoji.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 17:47

dudy píše:Nepisu to rád :twisted: ale pod tohle bych se z fleku podepsal :wink:

:mrgreen:

dudy píše:Akorát fps do potoka, jak někde psal, nepadá.

S jeho pristupem tam spadne jen jednou ;-)

Mne uz se to teda parkrat stalo, nastesti v lete a odnesly to jen kalhoty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » čtv úno 6, 2014 17:47

@mike: Hlavne, podla mna tie veci nie su nejak drahsie na vyrobu v porovnani s napriklad Arc'Teryx-om, co je uz spicka sama o sebe. Takze ten Kjus je podla mna uz moc okate predrazeny len kvoli menu...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 17:50

Ona je to trochu jina kategorie obleceni, ale jinak souhlasim, proto pisu snobarna ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 18:07

Chmeld4 píše:Jasné ... chápu jak to myslíš. Jen si nemyslím že budeš co se oblečení týká nějak konzervativní ...vzhledem k tomu že si moderátorem na OF :twisted: .

To az tak nesouvisi, moderatori na OF jsou predevsim grafomani :twisted: A nerikam, ze jsem ted, ale v tech 70 mozna budu.

Chmeld4 píše:Jen by mě ještě zajímalo jestli maskáče bereš u trampů jako pózerství nebo konzervatizmus?

Kdyz jsou to trampove, co v nich chodi od mladi a proste jim to tak vyhovuje, tak konzervatismus. Navic na sezeni u ohne jsou maskace celkem prakticke, takze nic proti. Smesni jsou mi akorat takovi, co si hrajou na vojacky. Obcas je nekde potkam, nove, skoro nazehlene maskace, nalestene kanady a k tomu skoro kompletni vojenska vystroj. To se pak kousu do jazyka ;-)

Pozer je u mne ten, kdo se treba chlubi, ze vylezl na Mont Blanc v maskacich a kanadach a jaky je proti ostatnim borec. U mne neni borec, ale trouba, ktery mel vic stesti (na pocasi a podminky), nez rozumu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » čtv úno 6, 2014 18:23

mike píše:... vrstva(y) pod ni jen o odvod a odparovani potu.
Ale prdlajz, sám predsa nosíš merino :twisted: To hreje ako radiátor...

Inak som tiež skončil len pri dvoch vrstvách - merinový rolák a páperový bundosveter (resp. primaloftová bunda vo vlhkých oblastiach).

A bez zálohy v bágli ani na krok...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 18:38

Nenosim merino, ale PowerDry ;-) Merino jen do mesta a pripadne jako druhou vrstvu. Oboji ma gramaz asi tak 150. IB 260 triko s dlouhym uz mi hezkych par let lezi ve skrini, moc teple a tezke.

Merino jako prvni vrstva se mi na cokoliv potivejsiho (tj. mimo mesto) neosvedcilo. Nasakne potem, dlouho schne, studi a kouse. Kdyz se moc nepotis, tak to asi bude jine.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » čtv úno 6, 2014 18:51

A jo, potivý typ. :D Neviem, prečo som si myslel, že nosíš merino...

Ten PowerDry musím vyskúšať. Do Álp to asi bude lepšie ako merino, čo pomaly schne. Ale na dlhé suché a mrazivé treky na neho nedám dopustiť. V Tchibe som si pred posledným trekom ako záložnú vrstvu kúpil kombináciu merino/plast namiesto čisto plastového kompletu, čo som nosil dovtedy. Za nejakých 55 € za rolák so spodkami to bol fajn kauf, dobre sa to nosí a celkom rýchlo (oproti čistému merinu) schne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2014 18:54

cortez píše:V tuhle chvíli to je už skoro offtopic...

Ani ne, OT jsme byli my ;-)

cortez píše:Jinak ještě, koukal sem na tu Westcomb bundu s Polartec Alpha, a trochu mě překvapuje, že (pokud to není ilustrační obrázek) to vypadá na pohled spíš jak softshell nebo hardshell než zateplovací bunda..

Jak psal Trafikant, nejdriv si ji nekde osahej. Nemam s tim zadnou zkusenost, ale podle popisu mi prijde, ze je to trochu jina kategorie, nez o ktere se tu bavime. To neznamena, ze spatna, jen mozna pro jine pouziti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení