Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 22, 2021 5:32

mike píše:- Proste design fail.
- rukavy by mohly byt sirsi, rozdil proti starym primaloftkam je par cm, ale je to znat

Už chápeš, proč to chcu nechat přešít podle sebe? Naštěstí to je banalita, kterou zvládne i méně zkušená švadlena za několik stokorun a rukávy jsou dost dlouhý, že se to může klidně přešít 2x. Tedy úplná maličkost.

Mohly, obzvláště když píšou, že bunda je záměrně větší, že počítá s vrstvením.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 6:06

mike
na webu ta oranzova tak hnusna neni (video sem nevidela) za me.je dovnitr v pohode i s rozeplym zipem.

osobne kdybych sla do torrid na miru tak bych nechala mozna taky jinej vnitrek. ale to si musim dost rozmyslet. pokud kapuce tahne dozadu, to je blby mam kapuce rada ale nosim je malo spis v silnym vetru...

spis mam chut kvuli cene testnout tu by calvana na druhou stranu pokud torrid chvalis i ty... akorat mi minulej tyden prisli blby zpravy ze budu mit vyrazne vyssi vydaje tak musim hodne kalkulovat. skoda ze sem nemela moznost zkusit si erikovu bundu, tu na miru nevratim urco (10d/7d) a tu 10/10 teda od petera zas vratim, kdyby nesedela
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 22, 2021 7:36

Zopakujeme loňskou akci z prosince? Bundu si budeš moct zkusit.
Kapuce netáhne dozadu. Dokonale přiléhá, což je do větru zásadní
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 7:55

aktualne s prosincem nevim, vylet by asi ale sel na sobotu. napisu pak mail
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » pon lis 22, 2021 8:34

@ret255: 2oz sice je 57g, ale ta bunda má 2oz/yd² což je 68g/m² jinak viz mike...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » pon lis 22, 2021 8:36

Mawenzi: udělej(te) si výlet do Beskyd a můžeš zkusit i tu Calvanu :)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 11:27

krysha
k erikovi to mam 3h a do beskyd spis 4h:D je skoro levnejsi t anslepo objednat a vratit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 12:48

Jinak jeste k podsivce DA Freya. Manzelka to ted odzkousela na Baranci, kdyz ji bylo na slunci i trochu teplo - bez tenke flisky, v tricku s kratkym rukavem se podsivka pekne lepila na kuzi. i kdyz se nijak moc nepotila. Ale pocitove bylo skoro lepsi si dat tu (uz hodne jetou a tenkou) flisku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 16:02

tak calvana hd hoody frci do brna, at to neni trapny jen samej torrid.


doufam, ze to Mko ma pres boky aspon 100cm :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » pon lis 22, 2021 18:06

@Maw: ty jsi šla do té 120g/m² verze? já myslel že uvažuješ nad tou 68g/m²
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 22, 2021 18:19

Krysha
jj.
tak na tech -10 treba... ideal :D rekla bych, ze do tech cca -5 mi na pohodu bude stacit ta kilpi adisa bunda, mam 2, tak to zas nechci uplne duplikovat "zbytecne". aspon vyzkousim prodysnot :D

zvazovala sem i tu tenci, co mas ty, ale pak me zlakala cena, rozdil 20ecek :D a to, ze -5 pokryju snadno dost vecma co mam, ale treba tech -10 uz tolik ne...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 21:13

Mawenzi píše:pokud kapuce tahne dozadu, to je blby mam kapuce rada ale nosim je malo spis v silnym vetru...

Ja kapuce rad nemam a temer je nenosim, takze mi vadi i to, co by pro jineho byla malickost. Jsem zvykly na bundy bez kapuce a bundu rozepnutou nahore a tam je to znat. Ne moc a myslim, ze vetsine lidi by to nevadilo.

Mawenzi píše:na druhou stranu pokud torrid chvalis i ty

No, chvalim... dam ji sanci. Je to prvni zateplena bunda po mnoha letech, ktera mi prijde pouzitelna. Jak to bude v praxi se teprve ukaze.

Krysha píše:ta bunda má 2oz/yd² což je 68g/m²

:smt023 yard neni metr. Jak jsem psal, prijde mi stejne nebo o kousek vic tepla, nez me stare primaloftky se 100 g/m^2 P1. Holt uz jsou fakt jete a mnohokrat prane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte lis 23, 2021 1:13

No okrem tej torrid toho na trhu teda nie je moc co by mohlo splnovat mikove feng shuei :D
Minimalne nebude nudza o testy v terene.

Ja som zatial nakloneny torrid nekupovat, hoci uz asi viem ze ma budu skriet vsetky tie tunajsie buduce recenzie. Este mam tyzden na rozmyslenie.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 23, 2021 1:19

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 23, 2021 5:52

mike
su navnazena, ale osobne radsi koupim za plnou cenu bundu, kterou vim, ze ma silnej potencial nez s 20% slevou neco, co furt bude drahy a kdovijaky... takze testuj, testuj.

a vyzkousim aspon tu calvanu HD.
porad bych ji mohla mit jako nejhur zimni bundu do mesta ci s psama - nebo nebude horsi nez ta zajo alta, ta ani neni moc tepla, na to ze je docela tlusta a jeste nedejcha. a treba budu za tu cenu i pozitivne prekvapena s prodysnosti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 23, 2021 6:20

Všichni kupujou Torrid, v EE si asi musí říkat, že v Evropě neni jinejch bund :D
Když vezmu Torrid, kterej byl prán jednou a je vpodstatě nošen chvíli, vs jinou bundu s Climashieldem, která má 102g či kolik to přesně je, tak nová izolace 68g je o poznání tlustší, než mnohokrát praná a hodně nošená 102g. Ačkoliv to znatelně splasklo, rozdíl v teplotním komfortu při nošení je minimální. A to říkám já, kterej je citlivej na každej teplotní posun byť o kousek. Čekal jsem, že to půjde víc do kopru, ala syntetický spacáky, no tady bude asi podstatnej rozdíl v absenci komprese narozdíl od toho spacáku.

@Mawe: su zvědav jak ohodnotíš Calvanu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » úte lis 23, 2021 11:33

když je fakt zima, tak nasazuju tuhle vrstvu - pořádný funkční svetr z tecnowoolu od HP

https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/druha-vrstva/svetry-mikiny/skywool-5-0-sweater.html

pod něj teplý Devold a na ní pořádný softshlell, ať na mně nemůže vítr, a do - 20 jsem v naprosté pohodě

je to ideální vrstva i do mrazivé městské suché zimy, do -10 v tom chodím na tričko s krátkým

možná zimomřivý Etheric by tím pořešil své problémy se zimou
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » úte lis 23, 2021 12:19

@milarepa: takže cca 400g triko, 600g svetr, 500g softshell - z toho bude Etheric určitě nadšený :lol:
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 23, 2021 12:38

milarepa
ten skywool neprofoukne?

ja mam problem vic s tim, ze cokoli teplyho proste profoukne vitr takze i do mesta musim uz nosit vetrovku na mikinu, a dovedu si predstavit -10 a bezvetri ale uplne typicky to taky asi neni

kdyby mi neprofukovali pws mikiny co mam, vetrovku taky skoro nepotrebuju, tak jestli ten svetr je pletenej nejak lip?

jinak mam zkusenost ze HP v damskym strihu na svetry/mikiny je total mimo a sije snad na asiatky, panskou sem nezkousela...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 23, 2021 13:14

V zimě na vícedenní akce nechodím tudíž váhu neřeším. Nadšený nejsu ze softshellu, nevyhovuje mi prakticky na nic.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte lis 23, 2021 14:14

mike píše:To si zaslouzi pisnicku
Aktualne uz nemam moc na vyhadzovanie nazvys, takze to nie je len o kupim nekupim/prehlupim...

Je mozne, ze do dalsich rokov pridu s teplejsou verziou.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » úte lis 23, 2021 15:17

Mawenzi píše:milarepa
ten skywool neprofoukne?


tak nějaký vítr vydrží, je to úplně jiný matroš než powerstretch nebo technostretch, hrubší, pevnější, 333 g na m2 je už dobrá bariéra. Takový ten normální vítr zadrží - když klasicky zimně pofukuje, silnější studený už samozřejmě ne. Bonusem je, že je fakt pěkný a vypadá i jako civilní dobře :-). ženské střihy netuším jak to s nima je, vy to máte v tomto směru komplikované :-)

Na hory ho beru když je nad - 10, v batohu pak mám pro jistotu Elektrona z technostretche od HP - jako zálohu pro zhoršené podmínky, tzn. totální maras, což je zase má hlavní střední vrstva do těch -10, ten samostatně profoukne raz dva....ale hřeje a dýchá parádně :-)

Etheric - pod Torida by se ti vešel, ne? A měl bys klid :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » úte lis 23, 2021 15:44

Rab Alpha Flash s volbou vhodneho trika a vetrovky/ss pokryje velky rozsah teplot.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 23, 2021 15:55

milarepa píše:Etheric - pod Torida by se ti vešel, ne? A měl bys klid :-)

Jj. Když teplota padne na +5, beru svetr či mikinu v podobný gramáži pod Torrid. Do bodu mrazu to pak jde, ale musím se opravdu hodně hýbat. Torrid u mě končí na +5 a to ještě tak, že v +5 v něm musím vysloveně běžet, abych nezmrz. Proto hledám podobnou bundu, jen s 2x tolik izolace
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 23, 2021 15:59

Vexo píše:Rab Alpha Flash s volbou vhodneho trika a vetrovky/ss pokryje velky rozsah teplot.

Pokryje, ale neustále se budu muset převlékat a stejně mi to nepokryje větší rozsah, než dobrá základní vrstva a dobrá primaloftka. Tohle vrstvení je pro mě slepá ulička, jako dá se v tom vydržet, ale nefunguje to tak dobře. Jako například kombinace triko - mikina - větrovka. Tvl, nic horšího jsem na sobě v životě neměl a to byly top vrstvy. Líp mi fungovalo triko + "primaloftka" z dekáče. Hrůza děs to vrstvení
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 23, 2021 16:17

@Etheric: Mozna by Tobe ta Alpha Flash mohla svym tepelnym komnfortem pokryt tu vetsi zimu. Urcite by hral lip nez ruzne svetry - na gramaz nekoukej, to je uplne jiny material a funguje trochu jinak (taky asi nerikas, ze svetr z 300g/m2 Te hreje vice nez 100g/m2 PL Gold nebo Apex). Ale to bys urcite musel nejdrive od nekoho pujcit na vyzkouseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 23, 2021 16:36

Alpha jsem nikdy nezkoušel, nevím tedy, jak bude nebo nebude fungovat pod primaloftkou. Každopádně u tý mikiny z Alphy vidim na rukávech a bocích nějakou látku, že by chybějící izolace? Nebo tam izolace je, ale je v těch místech ještě překrytá látkou?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 23, 2021 17:13

Tu mikinu jsem v rukou nikdy nemel, ale jak z popisu, tak ize zpusobu , jak resi jini vyrobci bych rekl, ze tam je nahrazena ta Alpha jinym tlustejsim, ale elastickym flisem. Dela se to z duvodu, aby mohl byt lepsi pohyb, aby mikina neomezovala tim, ze je vsude uplne neelasticka. Alpha totiz z pricipu konstrukce nemuze byt elasticka.

Normalne pod vetrovkou nebo "jen tak" to povazuji (a pisu o tom zde casteji) trochu za degradaci funkcnosti Alphy, ale v pripade byt to pod zateplenou bundou by to vadilo jen hodne omezene, pravdepodobne i Tobe. Ale to byl jeden z duvodu, proc jsem napsal, ze by to bylo treba zkusit.

Druhy byl, ze Aplha je specificka v tom, ze "nechava odejit" zbytecne teplo pri pohybu, zato vsak jej drzi pri stani. Ale ma to, samozrejme, sve limity a normalne je to skvela izolace pro aktivite, ale pri delsich prestavkach je treba telo zateplit dalsi vrstvou. Myslim si vsak, ze pod zateplenou bundou by to mohlo fungovat mnohem lip, protoze je tam dalsi "regulacni" vrstva. I moje zkusenosti v zime to tak ukazuji - ale ja nejsem Ty, takze u Tebe by to mohlo fungovat jinak, resp. bys to mohl vnimat Ty jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 23, 2021 20:35

@Etheric: davat pod primaloftku PA je IMO naprosty nesmysl, ktery neguje vetsinu vyhod zateplene bundy. To jsou zas apukovy teorie. Vykasli se na to a misto toho si opravdu sezen vic zateplenou bundu. Idealni je mit jen dve vrstvy a kdyz uz treti, tak co nejtenci (vyjimecne na to pouzivam super tenke merino, asi tak 150, mozna ma i min).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte lis 23, 2021 22:28

Prese tak, ziadna alpha pod primaloftku, nezmysel, alpha by mal ist najidealnejsie pod nieco dobre priedusne ako dobra ss, alebo nieco v tom zmysle, urcite nie pod ziadnu zateplenu bundu a uz vobec nie pod nedychajucu.

Skusal som to s tym alpha natelnikom a najlepsie mi to fungovalo pod ss, ani pod tou adisou, pripadne inou primaloftkou to nerobilo dobrotu, vtedy to fungovalo ako hocijaky teplejsi flis pod primaloftkou, teda nie.

Etheric, ak ti je tak zima ako popisujes, tak by som nad alphou na zimnu turistiku vobec ani len neuvazoval, max mozno v jeseni pod nejaku ss, ak v tom dokazech chodit.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení