Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv úno 16, 2023 8:21

apuka píše:@Etheric: Obavam se, ze bys ponekud ostrouhal. Mas uplne jine pozadavky na zateplenou bundu nez mike a Quido. Jsi typicky priklad toho, co jsem spominal. Ty vyzadujes co nejvyssi teplenou izolaci, oni dva zase co nejvetsi prodysnost

Takhle to nemůžeš brát - jak víš, k čemu tu bundu chcu používat? Já bych ju rád na ultra Fast&Light akce, tam by mi ta mikova měla fungovat na 1+ ;)

Quido píše:Etheric psal, že by ji zkusil, ne že ji bude nosit..

Tak to tedy doplním, myslel jsem, že to každý pochopí. "Zkusit" neznamená vyzkoušet v obchodě, ale v terénu, jinak řečeno koupit na zkoušku. Ostatně jako hromadu věcí..

mike píše:OMG... muzes konecne prestat psat nesmysly a vnucovat ostatnim sve ujete predstavy? Etheric by mel problem jen ve strihu

Lepsi, nez material na Torridu a s tim mam pocit, ze je Etheric spokojen. Co se izolace tyce, chci 100 g/m^2 Primaloftu Gold. Zvednout to treba na 133 by nemel byt problem beze zmeny strihu.

Asi tak, viz moje první odpověď na tohle.
Tak když už půjde takhle L, měl by být problém i S? Třeba za příplatek.
Jinak jak jsem říkal už dřív, klidně bych se na vývoji rád spolupodílel, víc hlav s více rozdílnými přístupy otevírá jinak nepřístupné pohledy na věc. Řešení by bylo samozřejmě na mikovi, byla by to jeho bunda, ale vždy se hodí konzultace s někým, kdo má s výrobky tohoto typu dlouholeté a intenzivní zkušenosti ;)

Jenže viz výše - koupíš např 5x Pertex Quantum Air, byť ve stejné gramáži, a dostaneš 3 - 4 úplně rozdílný materiály ](*,) samozřejmě s nadsázkou řečeno, ale ta nadsázka je tady zcela minimální
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Zdéňa » čtv úno 16, 2023 10:17

Quido píše:prave jsem zjistil, ze na NALEHKO uz maji RAB XENAIR INSULATED JACKET(80/60g) bez kapuce

Koupil jsem na začátku zimy tu první generaci a musím říct, že spokojenost. Vím, že jsem tady na ní četl kritiku (už si nepamatuji kvůli čemu, ale myslím, žádná izolace kolem podpaží atp?), ale na svižné procházky, dvouhodinové kolo v mrazu mi přijde v pohodě.

Je to po delší době moje první zateplená bunda, kdysi (2016?) jsem používal primaloft, ale pak jsem došel k závěru, že jsem spokojenější s vrstvením a primaloft/peří bundu jsem měl vždy jen jako zálohu v batohu a téměř nikdy ji nevyndal.
Tahle se ale chová dobře, téměř se v tom nepotím (krom batohu) a nehřeje až tak moc. :wink:
Ale se mnou je to těžký, já poslední zimy nosil jen teplý power dry, tenkou rab mikinu a borealis i v minus 10 :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv úno 16, 2023 11:17

Etheric píše:Tak když už půjde takhle L, měl by být problém i S? Třeba za příplatek.

Sice předbíháme, ale nevadí...
Já měl za to, že mike má rád volnější XL, což by mohlo být (záleží na celkovém pojetí střihu) i pro mne, kdy běžně mám XXl, ale třeba některé americké značky mám Xl )např. TNF), ale Rab už mám zase 2XL...
Nic není problém, když se chce, ale asi nemáš moc představu o konstrukci střihu "hader", notabene sportovních - každá velikost musí mít svůj extra střih, takže skok od XL k M nebo S je zásadní změna, to není, že se všude ubere 6 cm a hotovo... :roll:
Např. když budu chtít 5 kusů od jedné velikosti, tak to celou věc lehce zlevní, ale když budu chtít 5 kusů a každý jiné velikosti, celou věc to prodraží...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 16, 2023 15:29

Quido píše:svrchni material bude orisek... a hlavne podsivka

Mozna ne. HP Epic ma vne i vevnitr PQA a prekvapilo mne, jak dobre to funguje. Kdybych to nevidel na vlastni oci, tak reknu, ze je to spatny napad, ale ten material je prijemny i na holou kuzi, takze jsem zmenil nazor.

Etheric píše:Jinak jak jsem říkal už dřív, klidně bych se na vývoji rád spolupodílel, víc hlav s více rozdílnými přístupy otevírá jinak nepřístupné pohledy na věc. Řešení by bylo samozřejmě na mikovi, byla by to jeho bunda, ale vždy se hodí konzultace s někým, kdo má s výrobky tohoto typu dlouholeté a intenzivní zkušenosti

To samozrejme, predstavu mam dobrou, ale to neznamena, ze vim vsechno. Viz vyse ten PQA zevnitr, to bych driv bez premysleni zavrhnul jako blbost. A neni.

Jinak prosim, nedelejte si v tomhle smeru velke nadeje. Pravdepodobnost realizace vidim tak na 10 %...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 16, 2023 15:35

Zdéňa píše:Koupil jsem na začátku zimy tu první generaci a musím říct, že spokojenost. Vím, že jsem tady na ní četl kritiku (už si nepamatuji kvůli čemu, ale myslím, žádná izolace kolem podpaží atp?)

Ano. Chybejici izolace v podpazi. Plus celkove malo izolace. Proto jsem uvazoval o stredni verzi, ktera ma izolace vic a v podpazi nechybi.

Plus teda mala prodysnost pouziteho PQA. Na to jsi jeste nenarazil? Nebo ji nosis v takove kose, ze se nepotis?

Zdéňa píše:Ale se mnou je to těžký, já poslední zimy nosil jen teplý power dry, tenkou rab mikinu a borealis i v minus 10 :twisted:

Asi by to chtelo specialni vlakno pro ledni medvedy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 16:50

Musim se tady postezovat na kvalitu DWR u novejsich Pertexech. Vcera jsem skocil do obchodu (asi 300m a zpet) v mirnem mrholeni v skoro novem Rab Xenair s P. Quantum, jeste nikdy neprane a desti jen jednou (jeste min nez ted) vystavene bunde. Hned jak jsem vysel ven, jsem videl, ze se mnoho kapek vstrebava do materialu. Vytvorilo se jen malo kulicek, zato tech vlhkych flicku po kapkach bylo vsude plno.

Kde jsou ty casy, kdy moje vetrovka s Pertexu (pozdej pojmenovanem Classic) i po desitkach vyprani, spouste pouziti poslouzila k plne spokojenosti v mnohem silnejsim desti a delsi trase jako nouzova ochrana proti vode.

Taky me zateplene bundy s Pertex Quantum (mam jeste dve) ucinkuji vyrazne lip, jeste v podobnem pocasi plne kulickuji. Nejspis i ta starim prostredni jeste ma Pertex s DWR s FCB, ten Xenon je uz s "Eko DWR" :twisted:.

Kdyz uz jsme u toho a mike zase tady hanil Rab Vapor Rise, tak v sobotu jsem slapal na Lysou skoro celou pulku cesty (cca 2 km) v dlouhem tricku Mammut Aenergy a Marmot Precip bunde. Obcas mrholilo, ale hlavne cesta vedla pres les, kdy z vetsich smrku kapalo jako za deste a pulku te casti cesty se prodira mezi mladsimi smrcky, kdy bundou stiram mokro z vetvi. Na hrebeni jsem si na zbyle 2,5 km oblekl pod Precip (uz zvnitrku vlhkou, bo zvonka mokra a 100% vlhkost, tj. zadne odparovani) tu Rab VR a na ni zase Precip - zase stromy a k tomu jeste uz silnejsi mrholeni, pro jistotu uz i s vetrem. Nahore asi 15 min. na caji ve vestibulu turchaty, Precip celou cestou na sebe a nerozepla, jinak by se srazila vlhkost z chaty vevnitr bundy) a dolu stejnou cestou. Celou dobu VR+Precip. Dole u auta jsem si Precip svlekl a dal do kufru. Zevnitr byla docela mokra. VR svrchni latka uplne tmava z vlhkosti, i pocitove hodne vlhka. Ale vevnitr VR ten flis a triko absolutne suche, ani naznak vlhkosti.
Asi tolik o nefunkcnosti te bundy (v tomto pripade ve vrstveni).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2023 22:00

To je zvlastni, protoze PQA od HP kulickuje velmi dobre. Jak na Epicu, tak na vetrovce. Asi je to fakt dost jiny material, nez co pouziva Rab. Ti mozna pouzili nejakou eco verzi, protoze to je ted v mode, a podle toho to vypada.

apuka píše:Asi tolik o nefunkcnosti te bundy

Psal jsem nekde neco o nefunkcnosti? Nepsal, protoze o ni nic nevim. Pisu, ze je to vetrovka s prisitym pytlem a ze je to jednak smesne a jednak ze mi to bylo neprijemne na telo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř úno 22, 2023 9:23

Dam to sem, i kdyz je to o slevach.

U Mammutu na jejicj strankach si ted muzete koupit (s postovnym - a taky vracenim do 30-ti dnu - zdarma tyto zajimave synt. zateplene bundy:

Rime IN Flex Hooded s 20D Pertex Quantum Air a 80/60g Ajungilak OTI stretch izolaci
To same v damske verzi

Damy maji jeste i spickovy Eigerjoch Light IN Hooded s 10Dx10D (ale odolnou) Cordurou a 60g PL Gold with Cross Core.
V tomto pripade maji pani na slevu smulu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 14:37

Update ohledně Houdini a izolace -odpověď ve stylu:
"Rozumím ti, ale ty údaje, co jsem ti poslal, mi na vyžádání poslal Primaloft."
Čili Primaloft je teď pověstný zajíc v pytli a Mike, který je spokojen se svou (100gsm?) 15 let starou PL Gold bundou, může být zklamán, až si koupí novou bundu s PGold 100g..

Jo a na podzim Houdini plánují novou bundu, ovšem s body mapingem, tak to řešíme, vysvětlil jsem jim, proč je lepší bunda s izolací všude stejně, respektive že oboje má využití, ale ta s mapingem úzký a když už teda, ať vyrobí bundu s a bez mapingu.
Taky evidentně mají zájem o můj návrh, jak vyřešit design fail kapuce. Čili super komunikace. Akorát nečtou recenze na své výrobky, řešení kapuce bylo zmíněno více lidmi už dříve u první verze bundy, toto je verze druhá a ví to až ode mě.
Takže lidi, když najdete na něčem nějaký nesmysl, chybu, napište to výrobci. Nejen na forum. Někteří výrobci to evidentně berou vpotaz a mají zájem řešit.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř úno 22, 2023 15:07

Etheric píše:lidi, když najdete na něčem nějaký nesmysl, chybu, napište to výrobci. Nejen na forum. Někteří výrobci to evidentně berou vpotaz a mají zájem řešit.
Plny souhlas. Ale primo napsat, vysvetlit, ne jen v nejake recenzi jako na Heurece.

Etheric píše:Čili Primaloft je teď pověstný zajíc v pytli a Mike, který je spokojen se svou (100gsm?) 15 let starou PL Gold bundou, může být zklamán, až si koupí novou bundu s PGold 100g
Rikam to uz delsi dobu. I s "dukazy" - jsem citoval, jak chlapek, co dela laboratorni testy mel posledni tri vzorky PL Goldu (stejne gramaze se stejnym technickym oznacenim typu) jednou s dvema druhy (tloustkou a delkou) vlaken, dvakrat z trema ale dvou ruznych pomeru. Coz z duvodu fyzikalnich zakonu znaci, ze ty bundy musi mit pri stejne gramazi odlisne charakteristiky clo - ale PL uvadi stale to same. Samozrejme, ze v laborce vysly ruzne hodnoty, nejenom na clo. Jako zajimavost ale je dobre vedet, ze deklarovanych 0,92 mu nikdy nevyslo, bylo to vzdy vyrazne nizsi - vzdy na uplne novem, nijak nepouzitem vzorku izolace primo z obchodu. Pricemz napr. na Climashield Apex mu vzdy vysly ty deklarovane hodnoty skoro presne, rozdil zanedbatelny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 22, 2023 16:11

Etheric píše:Čili Primaloft je teď pověstný zajíc v pytli a Mike, který je spokojen se svou (100gsm?) 15 let starou PL Gold bundou, může být zklamán, až si koupí novou bundu s PGold 100g..

Ano, to zcela jiste muzu. Za 15 let se zmenilo skoro vsechno, tak proc ne zrovna Primaloft? Posledne mne treba velmi zklamal Black Diamond, kdyz znicili rukavice, ktere jsem kupoval prave tech 15 let :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 18:51

apuka píše:napr. na Climashield Apex mu vzdy vysly ty deklarovane hodnoty skoro presne, rozdil zanedbatelny.

Nový ano, ale po dvou, třech praních a nějakým tom nošení? Rychle slehává
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aillas » čtv úno 23, 2023 13:04

Dokázal by prosím někdo porovnat izolaci Ajungilak OTI Stretch (Mammut Rime IN Flex Hooded Jacket) s Climashieldem Apex (Direct Alpine Yungay 2.0)? Mám teď obě doma a nemůžu se rozhodnout, kterou si nechat. Vím, že je tam jiná gramáž, ale na první pohled to není poznat a Mammut bunda je při nižší gramáži dokonce těžší.
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » pát úno 24, 2023 8:19

tak jestli je máš doma, dej si 2x10 min procházku v So nebo Ne, to už bude zima, budeš mít osobní přímé srovnání, co víc si přát?
jasně, nezjistíš chování izolace v plném nasazení, ale nějakou představu mít budeš
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aillas » pát úno 24, 2023 10:08

Jasně, nějaké lehké porovnání venku je v plánu, ale zas propotit ty bundy nemůžu :-) Mně šlo spíš o to, jestli někdo nedokáže porovnat to chování v zátěži a při následných přestávkách, životnost izolace nebo třeba vliv toho, že Mammut má PQA uvnitř, kdežto DA vně.
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Zdéňa » pát bře 3, 2023 9:58

mike píše:
Zdéňa píše:Koupil jsem na začátku zimy tu první generaci a musím říct, že spokojenost. Vím, že jsem tady na ní četl kritiku (už si nepamatuji kvůli čemu, ale myslím, žádná izolace kolem podpaží atp?)

Ano. Chybejici izolace v podpazi. Plus celkove malo izolace. Proto jsem uvazoval o stredni verzi, ktera ma izolace vic a v podpazi nechybi.

Plus teda mala prodysnost pouziteho PQA. Na to jsi jeste nenarazil? Nebo ji nosis v takove kose, ze se nepotis?

Pravdu máš, dneska ráno na kole v -8, power dry, tenkrá mikina a stejně jsem měl záda dost mokrá :?
Budu s tím muset ještě nějak laborovat. Na tyhle teploty mi dřív vyhovovala lehce zateplená SS bunda (silnější SS), ale to aby teď člověk pohledal.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon bře 27, 2023 11:49

Můžu ohodnotit Houdini Dunfri s "PL gold 100g/m". Z toho, jak izoluje, jsem vysloveně zklamán. Je to o fous teplejší Torrid. Od 100g/m Goldu bych čekal tedy více :(
Ale - zvládá dobře vyšší rozsah teplot a ten materiál dejchá, odolnost větru ok, pohodlná, tenká. Akorát má debilní kapuci (řešeno s výrobcem).
Ale holt se mi ta bunda tak nějak kryje s Torrid, opravdu jsem od toho Goldu v tý gramáži čekal víc. No nic, už to změnili, za rok či dva to bude beztak zase jiný, nejspíš i několikrát.....

Takže opět hledám bundu, která bude mít izolační vlastnosti původního PL Gold 100-120g/m..... Jenže co k čertu vybrat? Apex nechcu... A bunda musí mít všude stejnou izolaci, žádný módní výstřelky typu body maping...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon bře 27, 2023 12:25

Teplejsi nez Torid a Arcteryx Atom mam Marmot Novus. Tepla a vyborne prodysna.
https://www.pinguin-shop.cz/bunda-marmo ... wIQAvD_BwE
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon bře 27, 2023 12:41

booze píše:Teplejsi nez Torid a Arcteryx Atom mam Marmot Novus.
To fakt??? :((
40 gramů Thermal R aktivní izolace
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon bře 27, 2023 12:42

To fakt.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon bře 27, 2023 12:48

Etheric píše: Houdini Dunfri s "PL gold 100g/m". Z toho, jak izoluje, jsem vysloveně zklamán. Je to o fous teplejší Torrid. Od 100g/m Goldu bych čekal tedy více :(
Pokud jsem dobre pochopil, tak v Houdin si mysli, ze je tam skutecne PL Gold (bez privlastku Active).

Na strankach vyrobce maji pro jistotu M's Dunfri /Updated version/ (damska verze W's Dunfri) s "Padding: PrimaLoft® Gold Insulation" a Mr Dunfri (damska verze je Mrs Dunfri) s "Padding: PrimaLoft® Gold Insulation Active +".

Ja furt mam trochu obavy, ze mas ten Mr Dunfri s PL G Activem. Nebo ze jen i v updatovane verzi je stejna izolace. Ale kdyz sami netusi...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon bře 27, 2023 13:51

@apuka : diskutoval jsem to s výrobcem, poměrně obsáhle. Ta moje bunda, inovovaná pánská verze, má PL Gold bez active. Jsou si tím jisti. Ale připustili, že se PL Gold mohl změnit a je už jiný....

@Booze: když pominu střih Marmot, který mi vůbec nesedí, nedokážu si představit, že by těch 40g/m bylo teplejších........ Takže budu muset opět koupit nějakýho zajíce v pytli a vyzkoušet..... Beru však v úvahu jen top značky a izolace musí být všude stejně, odpovídat původnímu PL Gold 100 - 120g/m, případně Climashieldu 120g nebo kolik to je /myslím ty vlastnosti předtím, než slehne/. A ne s aktivní izolací
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon bře 27, 2023 14:10

@Booze: Nerozporuji, jen jsem se ptal, protoze v tom pripade musi byt ten Thermal R vyrazne teplejsi i nez PL Gold.

@Etheric: Hm... Bez rozebrani bundy se asi nezjisti, co tam je. Ano, presne u te inovovane verze pisou, ze je v ni "neaktivni Gold", ale na druhe strane zatim vsude, kde se to da najit je stale uvedena stejna tloustka... Tak fakt nevim.
Kazdopadne, (nejenom) pro Tebe zklamani...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon bře 27, 2023 14:32

Zklamaný nejsu z bundy, k té vyjma kapuce nemám jedinou výtku, zklamán jsem z té izolace... A to jsem ji řešil s výrobcem dost...
Našel jsem bundu se 130g PL gold bez active, ale nemá spodní stahování, což je při mé ouzké postavě showstopper.
Primaloft šel do kopru :x
Je nějaká nedestruktivní metoda, jak to zjistit, co tam je? Když by to nebyl gold bez active, vrátil bych s tím, že jsem byl uveden v omyl
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2023 15:27

Etheric píše:Je to o fous teplejší Torrid. Od 100g/m Goldu bych čekal tedy více

Co to presne znamena? On se totiz Primaloft Gold a Climashield Apex chovaji docela jinak. PG ma (znacne) plosti krivku pocitoveho tepla podle zateze. Pri pohybu se v nem tolik nezahrivam a pri pauze tak nevychladam. CA ma docela rychly nabeh pocitoveho tepla s pohybem a po skonceni zas celkem rychle odpada. Vyhovuje mi min, nez PG. Torrid je pro mne pouzitelny, ale na vychazky radej nosim starou primaloftku.

Dalsi vec je, ze PG se muze vylepsovat s pouzivam. Kdyz mi pred lety prisla ma druha primaloftka, byl jsem neprijemne prekvapen, ze mi v ni byla zima. Postupne se to ale zlepsovalo, izolace se nosenim nafoukla. To same se pak deje po kazdem vyprani, slehne se a pak se nejspis telesnym teplem nacechra a nafoukne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon bře 27, 2023 16:54

apuka píše:Nerozporuji, jen jsem se ptal, protoze v tom pripade musi byt ten Thermal R vyrazne teplejsi i nez PL Gold.

Ano taky si myslim. Bundy vypadaji stejne, jen ta Marmot je nafouknutejsi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon bře 27, 2023 17:19

mike píše:On se totiz Primaloft Gold a Climashield Apex chovaji docela jinak. PG ma (znacne) plosti krivku pocitoveho tepla podle zateze. Pri pohybu se v nem tolik nezahrivam a pri pauze tak nevychladam. CA ma docela rychly nabeh pocitoveho tepla s pohybem a po skonceni zas celkem rychle odpada.

To s tou teplotou a chladnutim je u PG pravda, ale, není to ani zdaleka tak teplý, jak jsem od PG v tý gramáži očekával. Takže místo zimní bundy mám bundu jarní. Nu což, taky se hodí...
Climashield, ten slabší v Torridu, za chůze hřeje mnohem víc, ale pravda, při zastavení rychleji vychladá.
Don't fix what ain't broken firmě Primaloft nic neříká :(
Ale jestli se to nošením nafoukne? Mně vždy každá bunda nošením slehla a to to peru správně, ve správným prostředku...

@Booze: asi nemáš vel. S, co? Že bys tu bundu změřil. Marmot má, nebo aspoň měl, pro mě nesmyslný střihy. Já bych to klidně prubnul, páč teď už stejně není izolace, která není zajícem v pytli...

Stejně mám pocit, že ta Marmot bude pro mě další jarní bunda. To by musela mít 40g izolace, která topí, aby to bylo na zimu. Případně to může být něco nového high tech.... Vzhledem k nabídce to za zkoušku stojí, jestli Marmot změnil střihy a nejsou to široký pytle..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon bře 27, 2023 18:42

Mam Mko
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon bře 27, 2023 19:00

Kdybys byl tak hodný a změřil ho, můžu si udělat obrázek, jak se /ne/změnil střih Marmot.
Btw, Houdini bude mít na další sezónu Dunfri 200g tělo, 180g rukávy z toho samého. Jen jsem nepochopil, jestli nebudou slabší i ty boky... To už by mohlo fungovat, pokud nebudou slabší i ty boky... Su zvědav, jak a jestli budou řešit tu kapuci, jestli udělají verzi pro alpinisty /helma/ a hikery /žádná helma/. Dost jsme o tom diskutovali, tak su zvědav. Jinak tem výběr bund je fakt tristní
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2023 20:12

Etheric píše:Don't fix what ain't broken firmě Primaloft nic neříká

To rika maloktere firme, ale tady nevis. Mas prime porovnani se starsi verzi o stejne gramazi? Apuku bych jako relevantni zdroj informaci nebral.

Etheric píše:Ale jestli se to nošením nafoukne? Mně vždy každá bunda nošením slehla a to to peru správně, ve správným prostředku...

Myslel jsem tim, ze hned po vybaleni a/nebo vyprani je izolace slehla, ale pri noseni se nafoukne a funguje lip. Behem nekolika prvnich hodin, zalezi, jak moc generujes teplo. Predpokladam, ze susicka by udelala to same a mozna i lip.

Izolace se slehne dlouhodobym nosenim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení