Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 9:53

vsak vidim uz z tabulky ze to ma zada kratsi nez by se mi libilo a nejsu si jista, jestli ta XL by mi nebyla trochu volna... aby byly zada hezky jak mam rada.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 10:56

Třeba ti to pánský bude akorát, uvidíš..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte úno 22, 2022 11:40

mike píše:S potivosti komfort skoro nesouvisi
Naopak, souvisí, velmi. Jak už jsem psala jindy, Ty jsi to právě kvůli své velké potivosti nikdy nezažil :wink:

mike píše:O noseni ani nemluve, cim vic vrstev, tim hur, brani v pohybu.
:roll: To bys musel být navrstvenej jak panáček Michelin, aby oblečení bránilo v pohybu. Normální vrstvení je pro mnohé naopak příjemnější, než triko a bunda.

mike píše:Tohle nema smysl
Ne, nemá to smysl, protože jsi evidentně i přes četné diskuze k tématu zřejmě nepochopil fakt, že lidi, kteří se tak strašně nepotí se můžou oblíkat i jinak, pro ně komfortněji :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 12:15

Já se naopak nepotim vůbec a vrstvení je pro mě nekomfortní a nefunkční, oproti zateplený bundě. Je to přežitek z dob, kdy jinak nešlo. Naštěstí jsou ty doby pryč a nemusíme se trápit s vrstvením..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte úno 22, 2022 12:30

Protože jsi opačný extrém :wink:

Řekla bych, že pro většinu lidí, co se nachází někde ve středu, bude vrstvení komfortnější možností. Regulace tepla a pocení je totiž to nejpodstatnější.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 12:50

Moje termoregulace není jiná, jen posunutá. Jinak funguje normálně.
Vrstvení = musím být na spodní hranici teplotního komfortu, jinak se potim a o komfortu nemůže být řeč. Furt se musím převlíkat, jak se mění teplota a vítr. Zato bez vrstvení je mi ok ve velkým rozsahu teplot, po celou dobu, když zaleze slunce nebo začne foukat, nemusím se převlíkat. Nosit vrstvení v dnešní době mi přijde jako vandrovat v kanadách a balit se do usárny. Prostě znouzectnost z dob, kdy to jinak nešlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte úno 22, 2022 13:04

Sám píšeš, že se nepotíš a je Ti furt zima :wink:

Osobně naopak za znouzictnost považuju chození a pocení se v zateplených bundách. Pokud tedy nejsou teploty více pod nulou, ale tam je pak taková bunda také součástí vrstvení. Přičemž chápu, že někdo nemá jinou a lepší volbu.

Ale o tom se tu už diskutovalo v tomto i jiných vláknech mnohokráte, nemá smysl to znovu opakovat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pavproch » úte úno 22, 2022 13:07

Etheric píše:Nosit vrstvení v dnešní době mi přijde jako vandrovat v kanadách a balit se do usárny. Prostě znouzectnost z dob, kdy to jinak nešlo

100 soudruhů, 101 chutí: A někdo si z toho udělal světonázor a nehodlá natom nic měnit (= zateplenou kundu NIKDY ani nevyzkouším jak funguje)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 13:42

sobb píše:Sám píšeš, že se nepotíš a je Ti furt zima

Ve vrstvení, pokud nejsu na spodní hranici teplotního komfortu, se potim, aniž bych se přehříval. V bundě se musím vyloženě přehřívat, abych se zapotil. Taky se potim, ale potřebuju k tomu teploty minimálně o 15 stupňů vyšší, než potřebuje většina populace. Mám jen posunutou termoregulaci, ne rozbitou. Takže v +15 nosím to, co jiní v nule, ale jinak se moje termoregulace ničím neliší.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte úno 22, 2022 15:26

Etheric píše:Ve vrstvení, pokud nejsu na spodní hranici teplotního komfortu, se potim, aniž bych se přehříval. V bundě se musím vyloženě přehřívat, abych se zapotil.
Hm, to je podle mne fakt divne. Ja osobne mam vetsi komfortni rozsah v konkretnim vrstveni nez v tricku a zateplene bunde (ale bez stahovani zipu az pod hrud).
Podle mne to mas nejspise spatnou kombinaci vrstev - tam je taky dulezite, co mas. Mozna tam funguji lip jine zakladni i scrvhni veci nez tricko+zatepleni. Taky u zateplene bundy hodne zavisi napr. na vnitrni litce, hlavne kdyz mas jen tricko s kratky, jak reaguje s Tvoji kuzi. Uz jsem mel moznost na miste srovnat a byly rozdily uplne jine nez ocekavatelne - "prodyznejsi" material (znacne lepe odvadejici vlhkost pryc) mne na kuzi zpusobil poceni a naopak, spatne prodysny ne. Ale podobne muze fungovat kombo tricko+fleece, pokud nejsou moc kompatibilni.

Mike sice muze rict, ze ja mam posahanou termoregulaci, zcasti i ma pravdu, ale v ramci konkretni tury je to ve "stabilizovanem" stavu, tj. dobre se daji vnimat rozdily - a jsem jeden z mala, ktery pouziva jednou to a jednou hento. No a rikam, ze v jednom i druhem se da dobre zit, zalezi to na okolnostech :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 15:39

Zkoušel jsem už kombinovat všechno se vším a nejlíp mi prostě sedí kombinace umělý triko + umělá izolace, 2 vrstvy. Je to o několik úrovní výše, než klasika vrstvení, vůbec se to nedá rovnat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte úno 22, 2022 15:52

Pokud Tobe i mikovi to vychazi tak extremne lip, tak nejspise to opravdu bude tim, ze jste na jednom a druhem konci normalniho rozdeleni. Jinymi slovy, extremistum nejlepe funguji extremy :-). Te stredove "normalni" (z hlediska normalniho rozdeleni) bud lepe zafunguje vrstveni nebo je jim to alespon stejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16599
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 18:15

Mawenzi píše:objednat si bundu s gatema je i se clem a postou dobra desitka asi...

Je to potreba objednat nadvarat, aby ses vyhnula clu. Treba budes mit stesti a prijde ti Torrid bez DPH jako mne, takze celkove mne vysel asi na 4 kKc i s postovnym 8-[

Etheric píše:Moje Torrid vel. S s kapucou 10D/10D váží 251g. Takže ta látka udělá dost rozdíl. Mám oproti Mikovi kapucu navíc, ale zas podstatně menší velikost.

Tohle si muzes snadno vyzkouset na tom jejich konfiguratoru, ukazuje i vahu. Latka zas tolik nedela, ale kapuce jo. Moje bunda je ale z nejakych duvodu lehci, nez ukazuje konfigurator.

Mawenzi píše:vsak vidim uz z tabulky ze to ma zada kratsi nez by se mi libilo

Vsimla sis, ze si muzes nastavit prodlouzenou velikost zad?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 18:19

mike
ale tys to mel s 20% slevou, ze jo :D ja si pockam pekne zas na tu black friday akci :D

/smazano pridane :D
Naposledy upravil Mawenzi dne úte úno 22, 2022 18:28, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 18:22

Sleva byla 10 %, ale zato to trvalo dva mesice, protoze vsichni objednavaji na Black friday :roll: :D DPH ovsem udelalo slevu podstatnejsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 18:29

nojo, ja takovy stesti mit nebudu :D

ps: nevidim to prodlouzeni nikde teda :(

edit: to maj jen chlapi!!! tvl
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 18:34

sobb píše:Naopak, souvisí, velmi. Jak už jsem psala jindy, Ty jsi to právě kvůli své velké potivosti nikdy nezažil

Ach jo. Cos presne nepochopila na tom, ze to funguje i kdyz se nepotim? Ono to teda funguje jeste lip, pot je opruz v kazdem pripade.

sobb píše:To bys musel být navrstvenej jak panáček Michelin, aby oblečení bránilo v pohybu.

Cim vic vrstev, tim vic Michelin ;-) Ja proste ten rozdil vnimam, min vrstev je komfortnejsi.

sobb píše:Řekla bych, že pro většinu lidí, co se nachází někde ve středu, bude vrstvení komfortnější možností.

To bys rekla spatne. Funguje to i lidem ve stredu spektra. Mam pocit, ze snad kazdemu, kdo to (spravne) vyzkousel. Jen je potreba potlacit tu pavprochovskou zabednenost a bez predsudku vyzkouset neco noveho ;-)

Jak jsem psal, Taliani to v Dolomitech nosi. A ze by si zrovna tam na jihu, kde se da vetsinu casu vystacit s klasikou, porizovali neco jineho jen tak? Delaji to proto, ze je to lepsi.

sobb píše:Osobně naopak za znouzictnost považuju chození a pocení se v zateplených bundách.

Protozes to nikdy nevyzkousela. Historicky je to presne naopak. Nejdriv bylo vrstveni jako znouzectnost, protoze materialy nic lepsiho nedovolovaly. Pak se objevily slusne synteticke izolace a lehke obalove materialy a diky nim vznikly zateplene bundy vhodne na outdoor. Proc myslis, ze se jim prodava cim dal vic? Kdyz jsem si pred 15 lety privezl z USA svou prvni, tak u nas vubec nebyly a v jejich obrkrame byla jedina. Ted uz je docela vyber, naprosta vetsina je sice nejak zmrsena, ale tohle se proste zmenilo. Kdyby to bylo, jak tvrdis, tj. jen pro extremy, tak by se z toho asi nestala masovka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 18:37

mike
anebo nevis, co ma talian pod zateplenou bundou :twisted:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 18:40

Vim. Funkcni tricko jako ja. Bavil jsem se s nima a s jednim jsem pred hodinu sedel, kdyz jsme cekali na vrtulnik ;-)

Mawenzi píše:edit: to maj jen chlapi!!! tvl

Njn, mozna uz bys mela udelat coming out. Dneska uz to prece neni zadne stigma a naopak to jde do mody :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 18:46

mike
ale porad nejsou v mode chlapi s tema prdelama :D Ale jo, nakonec mozna objednam pansky M, to S by mi taky mohlo byt ale prijde mi to moc riskantni... tak uvidim, jestli se mi podari potkat etherica v idealnich torrid podminkach a jinak budu hodne premyslet, jestli si ji koupim na leto :D nebo na nu budu setrit a vemu v black friday zase na vanoce na dalsi zimu.

sice ten 7d matros udajne nevydrzi batoh tezsi nez 7kg ale budu to muset asi vyzkouset na vlastni batoh :D :D nicmene aktualni to asi nebude, sem si musela koupit ty altry z bazaru tady takze zas nemam nic nasetreno :D aneb vychazim z toho co se tu casto o tech batohach a latkach pise.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 18:53

@mike: mi přišlo 240g na tvou velikost nějak nesmyslně málo. Já su na počty dutej, ale zajímalo by mě, kolik plochy má ta kapuce. A kolik plochy navíc přibyde při větší velikosti. Konkrétně, v číslech. Pak by byla hned lepší představa o vahách.

@Mawe: když bude chladněji, vemu Torrid do batohu jako výplň, aby nebyl tak nesmyslně prázdnej. A tepleji, než na Torrid, pro mě rozhodně nebude. Takže vyzkoušíš S 10D/10D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 19:11

Mawenzi píše:ale porad nejsou v mode chlapi s tema prdelama

Ale jo, to je prece queer nebo jak se to mu rika ;-) Jinak Torrid ma jednoduchy rovny strih, takze pomerne siroky spodek, ja ho musim hodne stahovat, tobe by mohl sednout bez stahovani.

Mawenzi píše:Ale jo, nakonec mozna objednam pansky M, to S by mi taky mohlo byt ale prijde mi to moc riskantni...

Kdyz to muzes vyzkouset, tak to urcite vyzkousej. A taky mer, vyhoda je, ze maji na webu finalni miry.

Mawenzi píše:sice ten 7d matros udajne nevydrzi batoh tezsi nez 7kg

Tohle je blbost, kdo to psal? Material je uplne v pohode, klidne by se z nej dala udelat vetrovka. Odolnosti bych se nebal ani trochu.

Etheric píše:mi přišlo 240g na tvou velikost nějak nesmyslně málo.

Podle konfiguratoru ma mit tva bunda 244 g, zatimco moje 256 g. Realne je to teda naopak, coz muze byt dane jinou gramazi izolace, tam muze byt ochylka. Ale spis kapuci, ta dela rozdil 24 g, coz si myslim, ze spatne zvazili a realne to bude vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 19:30

mike
no doufam, ze vyzkousim erikovu. Ty miry co uvadi outdoorline.sk sou predpokladam na hotove bunde (polozene na zemi a premerene).

Premerila sem aktualni zimni bundu co sedne akorat bez rezervy na ultra tlustou mikinu (2x50 - 2x47), pak BY calvana HD s rezervou - v pohode ji obliknu na perovku (horejsek 2x55 a spodek 2x 50) a vychazi mi na torrid, ktera ma v Sku 106cm, ze by tam proste mohla sedet a taky by tam mohl centak chybet. Pokud nebudu mit moznost ozkouset, urcite vezmu M, zatim je na to casu dost to resit.

Psal mi to kdysi na podzim peter z outdoorline, ze jeho ODHAD (teda ne zadny podlozeny info) je pro 10D matros bundy tak 5-7kg ze je hodne jemny (protoze sem se hnidopissky zeptala, asi na zaklade nejake debaty tady)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 19:38

@mike: podle Petra má mít moje Sko 250g a má 251, takže ten údaj mi sedí. Jinde jsem nezjišťoval, proč taky, když na všechno ohledně bundy odpověděl Peter.
Někde jsem taky četl, že nedoporučujou nosit Torrid s těžkými batohy nebo tak něco, nevím co na tom může být a je mi to jedno, těžkej batoh nenosim. Teď už maximálně 6kg komplet, ale to už je fakt maximum, který nesu výjimečně a ze kterýho rychle ubývá váha formou jídla a vody. Většinou mám batoh 3-4kg s věcmi, jídlem a vodou na celej den.

@Mawe: neboj, bundu vezmu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8110
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte úno 22, 2022 21:00

mike píše:Ach jo. Cos presne nepochopila na tom, ze to funguje i kdyz se nepotim?
Cos přesně nepochopil na tom, že důležitý je, aby to fungovalo, když se člověk začne potit. A na to je vrstvení nepřekonatelné :wink:

mike píše:To bys rekla spatne. Funguje to i lidem ve stredu spektra. Mam pocit, ze snad kazdemu, kdo to (spravne) vyzkousel.
Možná funguje, ale nemůže to nikdy už principu fungovat líp, než klasické vrstvení.

mike píše:Protozes to nikdy nevyzkousela.
Různé zateplené bundy jsem dřív měla. Na postávání nebo mírný pohyb se to dá, na intenzivní pohyb jen při velmi nízkých teplotách. Jinak je mnohem lepší vrstvit a přidávat či ubírat podle potřeby.

Ale ono je to s Tebou pořád dokola, Ty prostě při fungování svýho organismu nedokážeš pochopit, že jiným to bude fungovat úplně jinak.

Čímž bych asi za sebe uzavřela tuhle debatu bez konce, která se spustila po mé malinkaté ironické poznámce k Tvému světonázoru :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 21:31

sobb píše:Cos přesně nepochopil na tom, že důležitý je, aby to fungovalo, když se člověk začne potit.

:roll: nejdriv pises, ze mi to funguje proto, ze se potim a kdyz ti napisu, ze to funguje i kdyz se nepotim, tak tohle. Nekousnul te nahodou apuka? :twisted:

sobb píše:A na to je vrstvení nepřekonatelné

Prekonane :twisted: Pri poceni mi to samozrejme taky funguje lip.

sobb píše:Možná funguje, ale nemůže to nikdy už principu fungovat líp, než klasické vrstvení.

Coz jiste zvladnes nejak prokazat :D Ja bych fyzikalni model, proc je to lepsi, nez vrstveni, mel. Co ty?

sobb píše:Ale ono je to s Tebou pořád dokola, Ty prostě při fungování svýho organismu nedokážeš pochopit, že jiným to bude fungovat úplně jinak.

Opet jak apuka ;-) Funguje to mne, funguje to Ethericovi na uplne opacne strane spektra a funguje to spouste dalsich lidi.

Hele, vazne. Fakt si myslis, ze kdyz si muzu vybrat ze dvou moznosti, ze bych si vybral tu horsi? Ja? A spousta dalsich lidi taky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte úno 22, 2022 22:19

Šmánkote, tohle je marný, fakt si přesedni, anebo si tohle i ty dřívější diskuze přečti znovu, mě to už nebaví. Normálně jsi chápavej, ale tady ses nějak kousl, nechceš se dát k Jehovistům? :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 22:25

Mam v tomhle pripade podobny pocit z tebe :D Takze toho asi nechme ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » čtv úno 24, 2022 17:41

tohle šílené téma mi připomíná takové jedno lidové moudro ze života - Víš, jak poznáš vegetariána? Řekne ti to...........no a místní sekta používající zateplené bundy se chová naprosto stejně
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 832
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » pát úno 25, 2022 15:07

treba ja bych tu bundu aji zkusil, kdyby to nebyl takovy os*r ji sehnat, ta hmotnost ve srovnani s ostatnimi je opravdu fantasticka, jenom ten strih na 99% nebude sedet. jeste tu chybi do diskuze zastanci tretiho tabora a to jsou lidi, co nosi namisto bundy vyhradne stare tluste vlnene svetry (viz Loden), ktere dost mozna pokryji jeste vetsi teplotni rozsah pri zachovani tepelneho komfortu :mrgreen:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení