Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob úno 5, 2022 7:22

mike píše:az se Climashield slehne, tak to muze byt jinak.

Bude. Zmizí takový to prvotní, že to jakoby vrací víc tepla. Izolace slehne, furt izoluje, ale už tam není to, o čem mluvíš.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob úno 5, 2022 7:25

Fajn, tim se to zlepsi. Mam pocit, ze novy Primaloft na tom byl podobne a celkem rychle si sednul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob úno 5, 2022 7:51

Tohle splaskne rychle. Ale zas já to peru 1x do měsíce minimálně a dost to nosim. S lehkým batohem. Nemám pocit, že by v místech pod batohem izolace splaskla víc, než jinde. Prostě to slehlo jako celek. Ale funguje to furt.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon úno 7, 2022 0:03

mike píše:Pocitove vetsi. Mne bylo Lko akorat, ale prave ze az moc akorat, zadna rezerva pres hrudnik a ramena a ja ji tam trochu chci. Jenze XL ma na obvodu o 10 cm vic, coz je docela skok, stacilo by mi 5 - 6.
Vsetko fajn az na tie velkosti. Preto som sa nevedel rozhodnut, okrem tej ceny. Mal by som asi rovnake dojmy, L by mi bolo moc velke a M asi zasa uzke a kratke.

Ja zase 2 mesiace testujem tu yungay a na take nase zimy od 5 do -5 uplne postacuje(by som povedal najidealnejsia je tak okolo nuly, do -2C, na to ze je to udajne pertex quantum prepusti dost vlhosti, vzdy po pol hodinke sa pod tym zacnem potit, musim preto spomalit a postupne sa susim, aj teraz ked je take hnuse sneho prsave pocasie.
Je mozne ale ze niekomu kto viac generuje teplo by to dokazal vysusit, ak v nej idem rychlejsie, tak vie budna dost rychlo z vonku navlhnut, co je na jednej strane fajn, lebo odvazda dobre vlhkost, no na druhej strane je to aj dost vidiet. Ale skor ked je take ako teraz nepocasie.

Celkovo som s nou spokojny, pasuje ako uliata, hoci pre teplotny efekt toho vzduchoveho vankusa mohla byt na hrudi trochu volnejsia, vo vecsej zime by som tak pod budnu uz dal mikinu, alebo nieco teplejsie, takto si vystacim s trikom s kratkym alebo dlhym rukavom, pripadne ked je viac zima este to montane allez.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 7, 2022 3:05

Prijde mi, ze v Yungay bych se pri +5 C musel uvarit, kdyz v Torridu se 2/3 izolace mi tahle teplota prijde jako hranicni. A davat pod ni mikinu? S trickem s dlouhym bych to videl aspon na -15, mozna i -20. Navlhani zvenku neni vada, ale vlastnost resp. fyzika, nicemu to nevadi. Dokud neni vlhko vevnitr, tak je to spravne. No a velikost by sis nejlip vyzkousel, kdyby sis ji objednal.

K veceru tady dost foukalo, podle CHMU staly vitr 15 m/s, v narazech 20 - 23. Vubec se mi do toho nechtelo, ale vzal jsem to jako test vetruodolnosti Torridu, s horsim vetrem se pri celodennich akcich nepotkavam. Proti tomuhle uz se slo blbe a obcas se o to dalo oprit. Na hole ruce uz vitr citit byl, ale velmi mirne. Trisezonni kalhoty, ktere povazuju za dostatecne vetruodolne, profukovaly vic. Proti vetru jsem ji zapinal ke krku, coz pri takove teplote (okolo 5 C) nedelam a dobry, tvar je tam spravne, bunda tesni a nevadi. Nafukovala se a vnejsi latka byla trochu slyset, ale nic hrozneho.

Plus je, ze bunda ma minimum svu. Pres ten na rukavech byl vitr citit vic, ale je zevnitr, takze jen kdyz ho trefil nejaky naraz. Na stare primaloftce je jich vic a tam uz je to pri takovem vetru znat, ac je jinak vic vetruodolna.

Zaver je, ze jako zateplena vetrovka obstala a kombinace 10D latky vne a 7D vevnitr je mozna optimalni. 7D vne by asi byla prijemnejsi, ale tenhle vitr uz by nemusela dat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon úno 7, 2022 14:02

mike píše:Prijde mi, ze v Yungay bych se pri +5 C musel uvarit, kdyz v Torridu se 2/3 izolace mi tahle teplota prijde jako hranicni. A davat pod ni mikinu? S trickem s dlouhym bych to videl aspon na -15, mozna i -20. Navlhani zvenku neni vada, ale vlastnost resp. fyzika, nicemu to nevadi. Dokud neni vlhko vevnitr, tak je to spravne. No a velikost by sis nejlip vyzkousel, kdyby sis ji objednal.
Ano, tych 5C je hranicnych, preto som aj napisal, ze najlepsie mi v nej je ak je okolo nuly do -2C.
Ja ju beriem ako z nudze cnost, kedze ked je uz pod 5C, tak moc nemam doma co by som si obliekol, aby mi v tom bolo prijemne teplo.
Tych prvych 30 min. je takych aklimatizacnych, potom uz prejde to prvotne potenie, kym si telo zvykne, potom sa uz udrzuje taka stabilna teplota, ani teplo ani zima.

Vyskusat by som vysusal, no trochu som bol po letnej kupe nasyteny, este mi nevyhladlo a testoval som inu bundu, je mozne ze tato torrid bude viac univerzalnejsia, kedy pokryjetie teploty od +10 do -3. Mne osobne je napr. v tej yungay ak je -5C a mam pod tym tenke sinteticke triko s dlhym alebo kratkym uz tak trochu hranicne, ked si dam pod to este to montane allez, taka je to uz komfortne, ale nieco hrubsie by som pod to nedal, a mozno ani nie je treba, aj tak -5C tento rok bolo mozno na prstoch jednej ruky, mozno ani to nie.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » pon úno 7, 2022 22:46

mike píše:Torrid dorazil.
Se divim, ze sis objednal XL, kdyz OR Echo ti L prislo velke? Kdyz jsem studoval jejich miry, tak na me by ta bunda proste nebyla. Papirove bych mel mit Mko vyjma rukavu, ktere bych potreboval 2XL.. I kdybych sel do prodlouzeneho L, tak by to nestacilo, u XL mozna jo (no jo, ghoulove to maji tezky). Proste smula, dokud nezacnou delat slim custom fit. Dival jsem se ze se stejnou izolaci, ale 100g dela treba Helikon Level 7. Nebo jeste obdobna izolace s 65g u Nuclei FL, ta je slim fit.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 7, 2022 22:51

Protoze funkcni tricko musi byt na telo, zatimco zateplena bunda naopak volne, jinak ma mensi komfortni rozsah. Ta vzduchova vrstva je tam dulezita. Coz L uplne nebyla, naopak, pri prekrizeni rukou na hrudi uz na zadech lehce tahla. timhle zpusobem overuju, jestli mi bunda pres hrudnik staci. Navic mela uzke rukavy, to taky u zateplene bundy vadi. XL je ma dostatecne volne, az mne ten rozdil prekvapil.

Idealni velikost by byla nekde mezi, ale kdyz si mam vybrat ze dvou moznosti, tak vetsi je lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 8, 2022 5:51

Helikon je, nebo aspoň býval, velmi pochybný kvality..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob úno 19, 2022 18:38

Dneska jsem si rikal slunce, 8 stupnu, to uz je na zateplenou bundu moc. Vzal jsem si PowerDry s dlouhym a na to SS (Borealis), ale kdyz jsem vylezl ven na ten vitr, jsem se radej vratil a prevleknul do trika s kratkym a Torridu. Dobre jsem udelal, foukal tak, ze uz se proti tomu blbe slo a v puvodnim obleceni bych prochladnul (mel jsem nejakou virozu a jsem v lehke fyzicke i tepelne nepohode). V Torridu mi bylo fajn, vitr byl na holych rukach lehce citit, takze mi nebylo zadne horko. Jen kdyz jsem se na chvili dostal do zavetri. Prijde mi, ze kombinace 10D/7D je nejspis optimalni kompromis mezi prodysnosti a vetruodolnosti, bunda funguje jako zateplena vetrovka.

Chodim v tom ted kazdy den, na velikost uz jsem si zvyknul, je to v pohode. Jedine minus je chybejici naprsni kapsa, to je fakt design fail.

Zacinam mit pocit, ze ji budu brat na podzim do Alp misto UL perovky. Neni zas o tolik tezsi a vetsi, pri taboreni perovku nahradi a navic bude pouzitelna rano a vecer pri chuzi, kdyz bude kosa. Vzpominam si na par situaci, kdy bych ji ocenil. Treba dopoledni traverz zasnezenym severnim svahem ve stinu koncem rijna. Ne ze by to bylo k nepreziti, ale v Torridu by to bylo vyrazne komfortnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob úno 19, 2022 21:48

Jeste jsem Torrid zvazil a ma 241 g (coz je min, nez uvadi na webu). To je jen kousek pres polovinu toho, co maji me stare primaloftky (470 g). UL perovka ma 188 g, pricemz je mensi a nejspis o neco teplejsi. Rozdil 53 g je jedna raw tycinka, to mi bude stat za to na akce, kde bundu aspon obcas pouziju i pri chuzi.

Taky jsem zkusil dychaci test a prekvapeni. Vnitrni 7D latka neni nijak extra prodysna, jen o trochu vic, nez vnejsi. U te bych veril uvadenym 10 CFM, ale 35 CFM pro 7D neverim. Mozna 15. V tom pripade by asi sla i na vnejsi latku. Vahova uspora neni zasadni, ale 10D je trochu sustiva, 7D ne. Mozna casem objednam jeste jednu 7D/7D.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 19:43

mike píše:Zacinam mit pocit, ze ji budu brat na podzim do Alp misto UL perovky.
Tomu asi úplně nerozumím - péřovka je lehčí, skladnější a teplejší, a přesto si místo ní budeš raděj brát syntetiku? To má péřovka tak náchylný materiál, že se nedá vzít pod batoh, nebo se potíš i v podmínkách, když už má člověk pocit, že by si ji i oblíkl?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 19:47

Presne tak, pri chuzi se potim bez ohledu na teplotu. Zvlast natezko a do kopce. O material se nebojim, ten ma vetrovka mozna i lepsi, spis o peri, 900 cuin by se pod batohem zvalelo. Proste mi prijde, ze ta perovka je jen na taboreni, zacimco syntetika v pohode i na chuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 19:52

Aha, tak to jo. Já teda péřovou Koteku nosím, když mi přijde, že bych ji chtěla mít na sobě. Ale nijak často to není, rozhodně ne při funění do kopce s batohem :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 19:59

Mne jde prave o situace, kdy bych ji chtel mit pri chuzi. V podzimnich Dolomitech umi byt obcas slusna kosa, zvlast po ranu na severni strane, kam nesviti slunce. Da se to prezit, ale tohle by silne vylepsilo komfort a za 50 g navic mi to asi stat bude.

Treba tenkrat v prosinci, jak jsem se proletel, jsem mel s sebou normalni primaloftku i zateplene kalhoty a za oboji jsem byl rad, prvni den rano v udoli mohlo byt klidne -10. Tahle bunda by mi usetrila ctvrt kila vahy, takze bych si mohl vzit cepin, co mi chybel 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 20:02

No jo, když nemůžeš tu chvíli než se zahřeješ jít v péřovce, protože bys ji propotil, tak Ti holt nic jinýho nezbyde.
Já tomu jen úplně nerozumněla, tak jsem se optala, co Tě k tomu rozhodnutí vlastně vede :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 20:12

To by nepomohlo, vic se nezahreju. Zazil jsem takove tury klidne nekolik hodin a bylo mi celou dobu stejne. Kosa a neprijemne. Tahat skoro pulkilovou primaloftku se mi kvuli tomu nechtelo, ale jen o 50 g tezsi nahrada perovky uz vypada rozumne.

Jasne. Je to uplne stejny duvod, proc nosim primaloftky v zime na sneznice a proc si ji vezmu za chvili ven. Tepelny komfort, vrstveni mi ho neposkytuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 20:59

To je zajímavý, mi stačí bunda jen právě na tu chvíli než se zahřeju na "provozní teplotu" a začnu topit, pak už by mi v ní bylo vedro. Nebo naopak navečer, kdy už jen hledáme místo na táboření, moc se nehejbu a zároveň se ochladí.
Uvidíš, jestli Ti z hlediska tepla pak ale bude stačit i na to táboření. Nebo se můžeš inspirovat u Maw a nosit oboje :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 22:38

To mas ale perovku, ne? Ta ma strmejsi nabeh teploty a i proto ji takhle nechci pouzit. Holt se to musi udelat spravne, dobre tricko, bunda se sysntetickou izolaci a zadne dalsi vrstvy mezi.

Myslim, ze by stacit mohla, driv jsem to zvladal i bez perovky. Perovka ma 50 g peri, bunda 68 g/m^2 izolace, to by nemusel byt velky rozdil. Mozna ji budu muset vic zapnout :) Oboji bych bral leda kdybych zas vyrazil v prosinci 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 23:01

Jenom pro ilustraci, co myslim. Fotka je z Karnskych Alp 28.10.2014 a je to na konci dlouheho traverzu severnim svahem a na zacatku dlouheho vystupu do sedla, za kterym bylo teprve slunce. Citis, jaka tam byla kosa? ;-)
zima3.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 23:09

Vím, co myslíš, do Alp jezdíme na podzim (a dřív na jaře) už dlouhý roky. A taky se nám už mnohokrát z různých důvodů nepodařilo zabivakovat na východní straně.

Jo, mám péřovku a tak mi to vyhovuje. Zahřeje zpočátku, kdy je mi ještě kosa a když už se zahřeju já, tak ji nepotřebuju.
Holt se to musí udělat správně a správně vrstvit, pak není třeba s sebou brát zateplenou syntetickou bundu, ale stačí ta lehčí a teplejší péřovka :wink:

V prosinci? To Ti jednou nestačilo? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2022 23:24

Ta bunda ma 240 g a to je panske XL. Kolik vazi tve vrstvy? ;-) Treba fliska bude nejspis tezsi sama o sobe a tu nenosim vubec. Pro mne bude tahle bunda jen 50 g navic proti perovce. No a hlavne komfort, jak noseni, tak tepelny, to se proste neda srovnat. Vrstveni jsem na tohle pouzival doted, z nouze, diky tehle bunde se tomu muzu vyhnout.

Podruhe bych si vzal macky a cepin ;-) Jeste budu muset koupit nejake lehke zateplene kalhoty, treba tyhle mi vychazeji na 180 g, coz je super proti tem, co mam ted, maji snad 3/4 kila...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon úno 21, 2022 23:57

Přesně, komfort. Jak nošení, tak tepelný, je u vrstvení úplně jinde. Ty máš holt smůlu se svou potivostí, tak to musíš řešit, jak to jde nejlíp. Ale o tom jsme se tu přece bavili už mnohokrát.
A zrovna flíska je pro mě asi ta nejuniverzálnější a hlavně nejpříjemnější část oblečení :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 22, 2022 0:00

S potivosti komfort skoro nesouvisi, funguje i kdyz se nepotim. O noseni ani nemluve, cim vic vrstev, tim hur, brani v pohybu. Jeden z duvodu, proc rikam maximalne dve.

Tohle nema smysl, jsi v tom jak pavproch, trvas na tom, co ses kdysi naucila a nikdy jsi nevyzkousela jinou moznost ;-) Ja obe a porovnani vychazi jednoznacne ve prospech tematu tohodle vlakna. Mercedes versus Trabant :twisted:

BTW, vis jak byli obleceni mistni v tom prosinci v Dolomitech? Vsichni zateplene bundy. Jeden mi dokonce ukazoval, jak je to skvele a ze bych to mel taky zkusit, nez jsem vytahnul z batohu tu svou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 5:54

objednat si bundu s gatema je i se clem a postou dobra desitka asi...

napisu si do denicku ze chci 7d/7d bundu a mozna k tomu i gate...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 7:31

Moje Torrid vel. S s kapucou 10D/10D váží 251g. Takže ta látka udělá dost rozdíl. Mám oproti Mikovi kapucu navíc, ale zas podstatně menší velikost.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 8:51

etheric
pokud bys ji bral v tom breznu, rada bych ji vyzkousela, at si udelam predstavu o velikosti.

zvazuju vyzkouset tu damskou variantu, protoze nevybocuju vyjimecne z tabulky na neexistujici XXL, ale s moznosti zkusit panskou bych si radsi objednala to co vim jak sedi/vyhla se tomu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 9:29

Když na ňu bude teplota, což by být mohla, vezmu.
Dámská by ti ale měla sedět líp.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 22, 2022 9:44

etheric
rikas nekomu kdo potrebuje damsky xxxl ktery se vetsinou na outdoor nedela:D

zmerila sem si svoji zimni bundu, ktera ma zada 72cm a nevim, jestli chci 68cm... 72 cm mi presne vyhovuje...

je pravda, ze tohle je vyjimecne vyrobce kterej ma velikosti nejak rozumne ocislovany a ma i rozumny miry, kdy damskou variantu zvazuju ale nejsu rozhodnuta tou delkou zad... i kdyz 68 je spodni hranice, ktera by mohla byt OK. pod bych urcite nesla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 9:50

Jenže teď se nebavím o většině outdoor značek, nýbrž o EE. Tady aspoň míry sedí, takže víš, jak velký to bude. Mně je to S akorát
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení