Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 15:55

Etheric píše:Šikovně a záměrně skryté urážky nevadí, zato ty otevřené a neskrývané ano? Však je to jedno a to stejný......

Neni. To druhe je jednoznacne, pusobi to na prvni pohled hur a u mene pozornych ctenaru jsi za burana ty. Navic to minimalne v tomhle pripade bylo neadekvatni. To, co napsal Quido, by se mozna dalo hodnotit jako hloupost, ale ne jako urazka.

U elektronicke komunikace je dobre emoce spis mirnit, jelikoz prostor k nedorozumeni je vetsi. Ty v tomhle pripade delas opak. Mne Quiduv zpusob diskuse taky moc nesedi, ale nevidim v tom zly umysl, spis neochotu "poslouchat" druhou stranu a zvazit jeji argumenty.

Etheric píše:Navíc já si s tím nezačal. Nebýt Quida a jeho narážek, nic z toho by nevzniklo.

Co kdybyste teda na sebe prestali reagovat? Neni to prvni takova "diskuse", evidentne se nedomluvite a k nicemu to neni. Druha moznost je, ze se o to pokusite, ale zatim nevidim snahu ani na jedne strane. Quido je ponekud demagogicky a ty naskakujes na prvni slapnuti.

Kdyz uz jsme u toho. @Quido: ty tech nedorozumeni mas v posledni dobe taky hodne a nejen tady a nejen e Ethericem. Co se takhle zamyslet, jestli neni aspon cast chyby na tve strane? Zpusob vyjadrovani, argumentace... a neadekvatni pouzivani smajliku. Tenhle :roll: ma jiste sve pouziti, ale pomerne vyjimecne, ty ho pouzivas tak casto a zpusobem, ze mi prijde, ze jeho vyznamu nerozumis a obcas to muze diskusi zbytecne vyhrotit. On totiz znamena oci obracene v sloup, coz se v normalni komunikaci moc nedela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 15:59

Yungay má Climashield Apex, na ten tu bylo stížností víc než dost. Co třeba Houdini Dunfri, Primaloft Gold, též 100g/m? Oproti Yungay je delšího a ne tak plápolavýho střihu. A je i o fous prodyšnější, než Yungay
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 16:17

@mike: uznávám svoji chybu, nechal jsem se unést. Holt ten komunikační styl, navíc když někdo napíše to, co Quido, to mi opravdu rozum nebere. To je jako bych já jemu tvrdil, že ačkoliv vrství desítky let, nic o tom neví. Samozřejmě blbost, je mi jasný, že za tu dobu musí mít ty materiály zmáknutý od a do z, musí znát, jak spolu vzájemně fungují či nefungují atd. Tím jsem si jist. Nikdo nemůže být takový jelito, aby si tohoto na svých věcech za 10 let nevšiml.
Nikdy by mě však nenapadlo napsat takovou volovinu ve stylu "používáš to deset let, což neznamená, že o tom něco víš". Vážně ne. To by ten člověk musel být opravdu výstavní tupoun, aby za 10 let nestihl daný produkt poznat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 16:27

Fajn, nezapominej na to i do budoucna. Nejen obsah, ale i forma je dulezita. Plus bezna uskali elektronicke komunikace. Osobne byste se treba normalne domluvili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 16:33

Vím, že moje forma reakce není nejvhodnější, ale zato je zcela přirozená. Jestli někdo nedokáže rozlišit mezi přímou a nepřímou "agresí", je to smutný, ale co chtít ve státě, kde přes 40% populace volí zcela evidentní, teď už nijak neskrývaný zlo :sorac:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » úte led 31, 2023 16:44

Ethericu kušuj už, nejenže jsi agresivní vůči dalším už za hranu, ale ještě do toho začínáš míchat politiku
modi, nechcete fakt oprášit karty?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 16:45

@Etheric: lidi, kteri v diskusi zainteresovani nejsou, ji muzou jen proletet a pak je trkne jen ta forma. Navic, jak jsem psal, v tomhle pripade neni puvodni "agrese" jednoznacna, moznosti je vic, zato tva jednoznacna je.

BTW, kdyby se kazdy projevoval prirozene, tak se nejspis pozabijime, spolecnost z casti funguje jen diky sebeovladani ;-)

@Lipon: jaky karty? Tohle zas bylo zbytecne agresivni od tebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte led 31, 2023 19:00

LukH píše:ret255
Ten Yungay myslíš lepší volba než ty lepší z výčtu?
To neviem, su to dost odlisne bundy kazda jedna co si mal v tom zozname, ci uz izolaciou, alebo zvrchnou latkou, apex pouziva Epic, aj Ketil a aj Yungay, tie ale v gramazi izolacie 67g/m2, yungay ma mat 100g, teplotne to ale nie je take terno ako primaloft, hlavne gold, su tu vyssie popisane skusenosti s tou epic, ak by ti nevadilo, ze to nema kapucu, tak ta tu ma priaznivcov, yungay by mohla byt teoreticky teplejsia, ja mam svoju taku pasantnejsiu, takze mozno az tak nevnimam tie tepelne vyhody, ked mas bundu trochu volnejsiu, apex je oproti primaloftu a aj plume alebo lux o dost objemnejsi pri podobnej vyhrevnosti, preto ta yungay moze posobit troku objemnejsie.

Ja by som siel aj do tej LaS, aj do tej Rab Cirrus co ma lux vypln(ta ale imituje vypln perim a su tam tie presivania), takze tam mozno treba pocitat s nejakymi teplotnymi stratami ako je to aj pri perovkach a mozno aj do tej Montane ground control, ta by mala by zo vsetkych asi najteplejsia, pripadne Epic ak chces nieco aj do mesta a aj na hory ale tam uz to moze byt tej izolacie trochu pomenej(ak vravis ze sa prehrievas a mas rad teplucko), yungay ak tak skor vyskusat v krame ci by pasovala, aby nebola bud moc uzka, alebo moc objemna, mne napr v Xl prisla az moc objemna. Vyhoda pertex air je priedusnost, no niekedy jej moze byt u DA az moc, apuka s tym ma svoje skusenosti.

Ak by si siel iba na to aby bola bunda tepla, tak asi LaS, Yungay, Ground Control(s tym ze tam je otazna priedusnost, ta bunda je skor asi na staticke aktivity).

Ak nieco medzi, tak pootm ta Rab cirrus, tilak Ketil, HP Epic, pripade este aj torrid, len ta je dovoz z US, ale da kupit aj tu, tiez ma 67g toho apexu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 19:26

Posun v diskuzi o Primaloftu s Houdini. O žádných změnách neví, od PL jim nikdo nic neříkal.
Poslal jsem jim screenshot staré technické specifikace Goldu, dle které by měl při 100g/m mít tloušťku 1,5cm, přičemž na pohled i pohmat je jasný, že to je nanejvýš polovina a to ještě když od tý izolace odtáhnu vnější a vnitřní látku. Takže po nich chcu specifikaci k tomu novému Goldu, "abych věděl, co přesně jsem koupil".

Plus jsem poslal dotaz, jak je to tedy s tím prošíváním - Houdini odpověděli, že to záleží na každém výrobci, že oni to nikdy nedělali. Přičemž v papírech ke Goldu je "quilting recommendation", čili doporučení, jak to prošívat. Takže mě zajímá, jak to tedy teď je s tím prošíváním. Třeba to doporučení ignorují, ale když to prý nedělali ani předtím... Kdyby byly problémy kvůli neprošití, museli by si toho všimnout, nebo ne? Je to druhá verze tý bundy....

No, asi ze mě Calle nebude mít radost, tyto dotazy výrobci velmi neradi, ale tady se právě dělí zrno od plev..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 31, 2023 19:39

@mike:
nikdy jsem odpovednost za sve prispevky nehazel na nikoho jineho a jsem za ne pripraven nest odpovednost - to je asi ten zasadni rozdil...
taky spolu mnohdy nesouhlasime, ale nehadame se, a neurazime se ani skyrte, ani otevrene...
o tom, ci argumenty jsou demagogie a ci ne, by se dalo polemizovat celehodiny, nic to ale nevyresi a nickomu to nenik uzitku, a ja tu ale nejsem ochoten stravit pulku sveho zivota

K diskuzi o jedne zateplene bunde, coby nezpochybnitelne vyhode, namitam toto: nepru se o to, ze tobe to vyhovuje, ale o to, ze ne kazdemu to musi vyhovat - mne ne... nemohu mit oblecene totez na celou dobu akce / tripu... jsem potivec a pri stoupani propotim cokoli, takze pro mne je vrstveni vyhodnejsi, funguje mi a vyhovuje, to to vice v zime...

mike píše:BTW, kdyby se kazdy projevoval prirozene, tak se nejspis pozabijime, spolecnost z casti funguje jen diky sebeovladani ;-)

Napak - prorzene je bavit se slusne ... neverim, ze by timto stylem mhl Etheric, ci kdokoli jiny komunikovat v praci atp.

mike píše:@Lipon: jaky karty? Tohle zas bylo zbytecne agresivni od tebe.

co na tom bylo agresivnoho? To mi teda zaslepenemu konzervovi laskave vysvetli... :-k
podle mne to bylo kratke, trefne a vystizne (coz ja moc neumim), proste slusne a trefne vyjadril nastvanost i jiny pohled a jiny nazor jineho cloveka na to, co tu zjevne trci, jako baseballova palka z piskotoveho dortu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 20:02

Quido píše:neverim, ze by timto stylem mhl Etheric, ci kdokoli jiny komunikovat v praci atp.

Víš, on se mnou totiž v práci atp nikdo nejedná stylem, jako ty ;)
A když už se mnou někdo jedná, jak se mi nelíbí, věř, že to dotyčný velmi pocítí. Ale jak říkám, nemám důvod se chovat hnusně, když se ke mně nikdo nechová hnusně
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » úte led 31, 2023 20:16

mike: jaký asi, žlutou a červenou :smt119

varování, většinou opakované, pak dočasný ban při nerespektování varování, pokud ani to nepomůže, trvalý ban

sice výjimečně, přesto už se to tu párkrát aplikovalo
většinou varování stačilo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 20:57

Jo tak. To jsme myslim nikdy nepouzili, ale treba si to jen nepamatuju. Varovani jo. Tady uz bylo zbytecne, Etheric uznal chybu, omluvil se a doufam, ze i poucil. Co chces vic?

Quido píše:co na tom bylo agresivnoho? To mi teda zaslepenemu konzervovi laskave vysvetli...

V okamziku, kdy uz situace byla vyresena a Etheric se omluvil, to bylo naprosto zbytecne. Konkretne bylo agresivni Ethericu kušuj už. Kdyby se to objevilo treba jako reakce na puvodni prispevek, tak nic nereknu. Tu ovsem napsal Kjuba a ukazal, ze se to da udelat i uplne jinak a lepe. Cimz mu dekuju za uklidneni situace.

Quido píše:nikdy jsem odpovednost za sve prispevky nehazel na nikoho jineho a jsem za ne pripraven nest odpovednost - to je asi ten zasadni rozdil...

Tady mi unika, na co reagujes.

Quido píše:Napak - prorzene je bavit se slusne ...

Bavit se slusne je bezne, ale obcas je to pretvarka. Slusne se bavime i s lidmi, co nam nesedi a dat jim najevo sve prirozene pocity by bylo neslusne ;-)

OK, co kdybychom se vratili k tematu vlakna?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 21:03

Quido píše:K diskuzi o jedne zateplene bunde, coby nezpochybnitelne vyhode, namitam toto: nepru se o to, ze tobe to vyhovuje, ale o to, ze ne kazdemu to musi vyhovat - mne ne... nemohu mit oblecene totez na celou dobu akce / tripu... jsem potivec a pri stoupani propotim cokoli, takze pro mne je vrstveni vyhodnejsi, funguje mi a vyhovuje, to to vice v zime...

No vidis, a sobb tvrdi, ze pouzivam zateplene bundy prave proto, ze se moc potim a proto mi vrstveni nefunguje :D

Z toho, cos zatim psal, nemam pocit, ze bys mohl porovnavat. Verim tomu, ze umis vrstveni a ze ti vyhovuje, ale vyzkousel jsi opravdu ten druhy zpusob? Treba by ti vyhovoval jeste vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » úte led 31, 2023 22:08

agresivni to tedy nebylo
ano, po kjubove pripomince to etheric sice dal nestupnoval, nicmene to reagovalo na jeho pokus o politickou debatu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 22:14

Ber to jako zpetnou vazbu. Nevim, jestli si to uvedomujes, ale vypada to, ze jsi na Etherica alergicky a davas to opakovane najevo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 31, 2023 22:42

mike píše: ale vypada to, ze jsi na Etherica alergicky a davas to opakovane najevo.

a divis se? ja tedy jsem... ne ze pise kraviny, to se povede kazdemu, ale jak se chova... a proc kolem neho chodit po spiskach?

Vsak se podivej do vlaken - nejakou dobu tu nenapisu, treba i nekolik dni, ci dele, ale jakmile se zapojim, okamzite mne vyhleda a zacnou narazky... a treba to vubec neni reakce na neho, pak zacne kopat kolem sebe a tvrdit, ze ho urazim, vetinou si tam sam dosadi neco, co je jeho kuri oko... typicka vztahovacnost / nebo masochismus?

chapu ze se snazis byt objektivni, ale nejde ti to...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 31, 2023 22:52

mike píše:
Quido píše:nikdy jsem odpovednost za sve prispevky nehazel na nikoho jineho a jsem za ne pripraven nest odpovednost - to je asi ten zasadni rozdil...

Tady mi unika, na co reagujes.


Treba na toto a podobne fnukani, ktereho jsou tady desitky ....
Etheric píše:A když už se mnou někdo jedná, jak se mi nelíbí, věř, že to dotyčný velmi pocítí. Ale jak říkám, nemám důvod se chovat hnusně, když se ke mně nikdo nechová hnusně


mike píše:
Quido píše:Napak - prorzene je bavit se slusne ...

Bavit se slusne je bezne, ale obcas je to pretvarka. Slusne se bavime i s lidmi, co nam nesedi a dat jim najevo sve prirozene pocity by bylo neslusne ;-)

Pretvarka? kdyz myslis - tak to asi bude podle kodexu kazdeho kmene jinak...
Nechapu, proc davat nekomu jinemu najevo sve prirozene pocity nadavkami? Prece me pocity jsou moje vec, ne jeho... :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » úte led 31, 2023 22:56

Etheric píše:Anebo jsem si přes ní něco hodil, ale lilo fest, dlouho, kvůli tomu to něco nemohlo dýchat a i vzhledem k okolní vlhkosti jsem byl pod tím něčím mokrej. Vyměnit bundu za mikinu a přes ňu nepropro bych nemohl, byla by mi zima tak málo oblečen.
Není to nic, co by se dělo extra často, ale občas se to stane a pak prostě vytáhnu suchou, teplou bundu a nemusím nic řešit

To je samozřejmě nejlepší vzdycky vykouzlit novou suchou bundu z batohu. Jenže co když pak začne zase pršet? Kolik tam těch bund chceš mít schovaných?
No a jestli pršet nepřestane tak zůstaneš mrznout v té mokré a ty suché bundy v batohu nevyužiješ?
Jinak když prší a nesněží tak většinou není taková kosa, abych mi byla zima v mikině a membránovce na to. Myslím, že by mi spíš bylo teplo, ale to může být dost individuální.

Quido píše: (mimochodem, znacne ovlivneny marketingem)


Nespletl sis tam písmenko? "majketingem" :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 31, 2023 22:59

mike píše:Z toho, cos zatim psal, nemam pocit, ze bys mohl porovnavat. Verim tomu, ze umis vrstveni a ze ti vyhovuje, ale vyzkousel jsi opravdu ten druhy zpusob? Treba by ti vyhovoval jeste vic.


to bych netvrdil, ze nevyzkousel... a porad zkousim, dyt jsem to psal celkem nedavno (Xeniar, Epic...); jenze, uprimne, radeji si chodim po horacah na pohodu a uzivam si to, nez bych neustale cosi zkousel a porovnaval, natoz abych meril tep a vazil bundu... sam si nekdy rikam, jestli neztracim cas "pitomostmi" (tim nemyslim, ze to nema delat nekdo, koho to bavi, mne to ale moc nebavi, hlavne po tom, ze za ty roky, co chodim, jsem nic zazracneho a zasadne odlisneho, nez dosud, neobjevil - zatim nic tak zlomoveho a jednoznacne vyhodneho, jako byl prechod od bavlny k funkcnim vecem)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 31, 2023 23:03

oodoow píše:Nespletl sis tam písmenko? "majketingem" :twisted:


nevim, co je "majketingem" ;-)
anebo jsem vtip nepochopil...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 23:05

Quido píše:a divis se? ja tedy jsem... ne ze pise kraviny, to se povede kazdemu, ale jak se chova... a proc kolem neho chodit po spiskach?

Nedivim se. Chapu, ze na nektere lidi tak pusobi. Protoze ho proste nechapou. Ale sam jsi napsal, ze bychom se k sobe meli chovat slusne. K tomu patri nedavat sve antipatie okate najevo. Zvlast v pripade elektronicke komunikace, protoze ta zkresluje a umi zesilit negativni emoce. Bezne nedorozumeni, ktere byste si tvari v tvar za chvili vysvetlili, vede k tomu, co se tu ted stalo. Proste nezapominejte, ze na druhe strane obrazovky sedi clovek. Vetsinou :twisted:

Pro mne je tvuj zpusob komunikace taky obtizny. Matouci, krypticky, casto nevim, co jsi chtel vlastne vyjadrit. Obcas nekorektni a zavadejici argumentace. Snazim se to ignorovat a drzet se vecne stranky, pokud ji vidim. Na druhou stranu ale chapu, ze nektere lidi to irituje a podle toho reaguji. Jak uz jsem psal, Etheric neni jediny, s kym mas konflikty a podle mne to neni nahoda. Zkus se nad tim zamyslet.

Mozna nejsem objektivni, ale snazim se videt priciny a nasledky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 23:08

oodoow píše:Nespletl sis tam písmenko? "majketingem" :twisted:

:lol: :smt023

Obavam se, ze muj vliv precenujes. Ne ze bych takovy nechtel mit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 23:19

Quido píše:Treba na toto a podobne fnukani, ktereho jsou tady desitky ....

Fnukani? Mne to prijde spis jako vyhrozovani, kdyz uz. Jinak je to bezne jak se do lesa vola..., pripadne vojenske jak vy k my, tak my k vy! Nevidim na tom nic spatneho, pokud je to v mezich slusnosti. Coz tady nebylo.

Quido píše:Nechapu, proc davat nekomu jinemu najevo sve prirozene pocity nadavkami? Prece me pocity jsou moje vec, ne jeho... :-s

Hmm, jak s tim jde dohromady tve a proc kolem neho chodit po spiskach? Ale jinak vzdyt prave to pisu. Kdyz mas prirozenou potrebu nekomu vynadat, tak ji v ramci slusnosti potlacis. Pricemz, jak uz jsem psal, chapu, ze v nekterych tve prispevky takovou potrebu vyvolavaji.

Quido píše:porad zkousim, dyt jsem to psal celkem nedavno (Xeniar, Epic...)

Jenze Xenair bohuzel zabili malo prodysnym materialem a Epic ti nesedi, mne taky ne.

Quido píše:jenze, uprimne, radeji si chodim po horacah na pohodu a uzivam si to, nez bych neustale cosi zkousel a porovnaval, natoz abych meril tep a vazil bundu... sam si nekdy rikam, jestli neztracim cas "pitomostmi" (tim nemyslim, ze to nema delat nekdo, koho to bavi, mne to ale moc nebavi

Proc se teda ucastnis tehle diskuse? Mas jine priority, to je naprosto v poradku, ale tady diskutuji lidi, ktere to bavi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte led 31, 2023 23:34

uz se jen tocime v kruhu... takze k bundam
mike píše:Jenze Xenair bohuzel zabili malo prodysnym materialem a Epic ti nesedi, mne taky ne.

Zabili, nezabili... zatim pro mne nejvyhodnejsi kompromis mezi zateplenymi bundami, mozna prave proto, ze se hodi do vrstveni :twisted:
a ta prodysnost (?) - no, celkem rychle uschne, ani v navlhle v ni neni zima a hned tak neprofoukne... pro vysoky vykon to asi neni, ale na ty me stredne vykonne aktivity, co ted uz provadim z 80%, se hodi, byt ideal to jeste neni
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 23:38

Zabili pro intenzivni pohyb, kde se hodne potis. Nerikam, ze je uplne k nicemu. Ja bych ho bral jako bundu do mesta a na vychazky okolo, jenze jsem chtel verzi bez kapuce s 80 g/m^2 izolace, co delali vloni. Bohuzel uz je vyprodana a letos ji nedelaji...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 1, 2023 6:18

oodoow
dik za majketing, to me rozesmalo.

zbytek debaty je fakt mensi ci vetsi hruza cist, quido je klacek, kterej zkousi pichat do vosiho hnizda a etheric je vosi hnizdo.

nicmene je pravda, ze styl vyjadrovani (prenesene) "me to vyhovuje, takze ty ses debil, kdyz to nedelas stejne" je tu prorostlej celym forem a nulova tolerance nekterych jedincu k nazorum druhych je taky na chybejicich par facek ve vhodnym veku.

to neni o vyjadreni nazoru konkretniho cloveka na konkretni synergii jeho tela a veci, aby si ctenar sam na zaklade recenze, zkusenosti a diskuze mozna treba vybral tuhle nebo jinou nebo zadnou vec pro vlastni pouziti. to je fanatismus uz docela casto.

a vystrkuje to tady ruzky v polovine vlaken a uz se tomu skoro neda ani utect.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř úno 1, 2023 6:46

Lipon píše:jeho pokus o politickou debatu

Chtěl jsem tím jen říct, že přes 40% naší populace má hlavu pouze proto, aby jim nepršelo do krku, neměl jsem v úmyslu jakkoliv pokračovat v politický debatě.

Quido píše:Vsak se podivej do vlaken - nejakou dobu tu nenapisu, treba i nekolik dni, ci dele, ale jakmile se zapojim, okamzite mne vyhleda a zacnou narazky..

Proč asi. Tvrdíš, že nemám žádnou sebereflexi, ale vypadá to, že sám máš sebereflexi na nule. Zkus se nad svými příspěvky zamyslet. Nápověda: forma, používání smajlíků,..

Quido píše:Treba na toto a podobne fnukani, ktereho jsou tady desitky ....

Kde v tom vidíš nějaký fňukání? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř úno 1, 2023 6:49

oodoow píše:To je samozřejmě nejlepší vzdycky vykouzlit novou suchou bundu z batohu....

Pokud promokneš, máš problém a je fuk, co máš na sobě. Jen jsem chtěl říct, že když zmoknu ve vrstvách, su na tom podstatně hůř, než když zmoknu v bundě.
Samozřejmě nejlepší je tomu předcházet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř úno 1, 2023 9:37

mike píše:Zabili pro intenzivni pohyb, kde se hodne potis. Nerikam, ze je uplne k nicemu. Ja bych ho bral jako bundu do mesta a na vychazky okolo, jenze jsem chtel verzi bez kapuce s 80 g/m^2 izolace, co delali vloni. Bohuzel uz je vyprodana a letos ji nedelaji...

mám tu bez kapuce s 40 g/m2a - o té jsem psal... asi by se mi silnější do vrstvení už nehodilo, ale kdoví...
s kapucí mám stejný problém, to už jsem tu někde psal - cpou kapuci úplně všude, už jen čekám, až ji budou šít na košile #-o

Xeniar Alpine (tu s 60g) jsem zkoušel a přišla mi už hrubá a neměla ty větrací panely, resp. pořád má izpolaci všude, což už by asi hůře větralo.... ale svrchní materiál a podšívka stejné, tak co by to řešilo?
Naposledy upravil Quido dne stř úno 1, 2023 9:53, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení