Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod komin » stř říj 1, 2014 19:51

A uz ma v ponuke aj damsku len tak pre info.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Lehoucka perovka s vyssim limcem a kapuci za rozumne penize

Příspěvekod lyky » úte říj 7, 2014 12:57

Lehoucka perovka s vyssim limcem a kapuci za rozumne penize
Ahoj.
Shanim viz nadpis.
Neco takoveho http://www.matum.cz/prodimage/big_view/20141522-24354_3901cc_rasciesa-prl-m-jacket.jpg
Ale za mensi penize. Nemate nekdo nejakou zkusenost?
Naposledy upravil vonkreuz dne úte říj 7, 2014 13:10, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
lyky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned lis 30, 2008 9:05

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 7, 2014 13:12

Fajn, ale odkaz je na bundu plněnou Primaloftem... :twisted:
Péřovka: Warmpeace Nordvik, SirJoseph Apron Hood
Syntetika: DirectAlpine Block, Warmpeace Zephyr
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Tecumseh » stř říj 8, 2014 19:36

Zdar,nejaké skúsenosti s http://mountaingear.cz/Bundy/Perove-bun ... tr-Breeze/ ,alebo aj s inou páperovkou od nich, oplatí sa, nelezie z toho perie ?
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » ned lis 9, 2014 18:55

tak jsem tady kliknul na reklamu .... ale není takováhle cena i tvrzení o ceně před "slevou" už fakticky ujetá ??? :rolleyes:
http://www.prosportshop.cz/obleceni/yet ... -blue.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » ned lis 9, 2014 19:07

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod budo » ned lis 9, 2014 20:50

Nemyslim na nase nebo v cz shopu, ale vzhledem k uvedeným materiálům a parametrům ve srovnání s jinými bundami

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pickard » ned lis 9, 2014 23:20

Tak já vim kulový, sám rád, že mám teplý ponožky, ale ačkoli bych si tudle bundu za tydle peníze nekoupil ani před slevou ani po, omezená zkušenost říká, že i věci, který vypadaj na fotce a podle parametrů stejně či podobně, nemusejí být z hlediska kvality a funkčnosti stejný nebo podobný. Třeba je to prostě nejdokonalejší lehká péřovka na světě, no.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re:

Příspěvekod mike » pon lis 10, 2014 1:45

budo píše:Nemyslim na nase nebo v cz shopu, ale vzhledem k uvedeným materiálům a parametrům ve srovnání s jinými bundami

A to konkretne kterymi? Jestli ma opravdu pri 240 gramech napln 95 gramu nejlepsiho peri (odpovida 870 cuin), tak je to opravdu spicka. Jestli vis o necem srovnatelnem a levnejsim, sem s tim.

Cena je samozrejme taky spicka, ale holt Made in Germany. Pro Nemce to tak drahe nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pon lis 10, 2014 10:22

https://www.globetrotter.de/shop/2-bekl ... -gull-grey
Technische Details:
Gewicht: 240 g/ Gr. L
Rückenlänge: 73 cm
Außenmaterial: 100% Nylon
Füllung: 800+ cuin europäische Daune, 95/5 - Crystal Down
Materiál (vnější i vnitřní): 100% nylonový ripstop NTN2 (20,5 g/m2), 7x7 DEN
Cena: 499,95€

http://www.outdoorline.sk/sk/paperove/1 ... rance.html
Total weight (size M): 330 g
Down weight (size M): 115 g
Stuffsack’s dimensions (height/diameter): 16/13 cm
Stuffsack’s volume: 2,1 l
Vonkajšia tkanina: Pertex Endurance, 36 g/m²
Vnútorná tkanina: Pertex Quantum DWR, 35 g/m²
Peří husí 850 cuin
Cena: 171,50€ (z původních 175€)

Srovnávám to, co uvádějí, takže velikost L oproti M, tudíž deklarovaná hmotnost bundy se nedá přesně porovnat.
Nicméně peří a materiály jsou dané, IMHO srovnatelné.
Cena se ale liší trojnásobně, zatímco hmotnost ani výkonnost peří se trojnásobně rozhodně neliší.
Ta Yeti mi tudíž přijde předražená.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 10, 2014 16:34

budo píše:Nicméně peří a materiály jsou dané, IMHO srovnatelné.

Peri mozna, material ani nahodou. Pouzity Pertex a 7D nylon je jina kategorie, Pertex je o 75% tezsi. Kdyz pominu to, ze davat vnitrni material s DWR je docela ujete, ale to muze byt jen chyba na webu.

budo píše:Cena se ale liší trojnásobně, zatímco hmotnost ani výkonnost peří se trojnásobně rozhodně neliší.

A to jako myslis, ze cena se s vahou meni linearne? :P Cim vic se blizis ke spicce, a 7D nylon dneska spicka je, tim vic ceny rostou. Ne linearne, ale klidne exponencialne. Cena materialu jako takoveho a i prace s nim muze vyzadovat jinou technologii.

Cumulus bunda je skoro o 40% tezsi a to jeste mame M proti L, takze v realu to bude o neco vic. Porovnavas tudiz lepsi prumer se spickou, proto jsem se ptal. Dostat se na 240 gramu se skoro 100 gramy peri je fakt hodne dobre a kdyby se nasla podobna bunda za polovinu, tak bych o ni uvazoval.

budo píše:Ta Yeti mi tudíž přijde předražená.

Draha je, ale co je to predrazena? Ta firma funguje pres 30 let a nevypada, ze by krachovala. Drahe ma vsechno a evidentne to nekdo kupuje. Je to nemecka firma a Cesi asi nejsou cilova skupina ;-) Ale treba o spacak od nich si mozna casem poridim, i za ty ceny.

Mimochodem, mam EX Light bundu od Montbellu. Ta ma 50 gramu nejlepsiho peri na 160 gramu vahy. Taky 7D nylon, takze technologicky srovnatelna je, jen je trochu jina kategorie s polovinou peri. Je uplne fantasticka a diky vaze ji s sebou vozim do hor i v lete a ted uz je stalou soucasti vybavy. Konec studenych veceru a ran na bivaku. Pri dvojasobne vaze jako ma ten Cumulus bych se hodne rozmyslel, kdy ji s sebou vzit. Stala mne pred par lety asi 180 USD, coz je o hodne min, nez Yeti, ale srovnatelnou s dvojnasobkem peri bohuzel nedelaji (hned bych si ji poridil).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pon lis 10, 2014 17:34

Jsem turista, nikoli horolezec splhajici na K2. Subjektivně hodnotím poměr cena výkon a trojnásobná cena za pár gramů less je imho přemrštěná, zejména pokud se pohybujeme v tomto hmotnostním rozpětí. Není to 240g vs 1kg. Moje Cumulus Incredilite Endurance ve velikosti L má 376g včetně obalu. Tepelný komfort bude mít pravděpodobně o něco lepší díky množství a kvalitě peří. Je o 136g těžší. To nejsou ani 4 loky vody (lok vody je 37g). Dát za ekvivalent takový hmotnosti trojnásobek ceny při stejné (možná i o něco menší) míře ochrany před chladem, je z mého pohledu nepřijatelné, resp. taková cena je z mého pohledu už přemrštěná. Konec konců sám nepřímo uznáváš, že takovou bundu si za takové peníze taky nekoupíš.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ONDRA » pon lis 10, 2014 17:37

Chtěl jsem napsat přesně to samé co mike už dopoledne, ale nedostal jsem se k tomu. Velký souhlas. Příjde mi, že se tady poslední dobou porovnávají vesměs jenom čísla (typicky cuin a gramáž peří u spacáků). S tím bych normálně souhlasil, ale co se týče vybavení je to potřeba brát trochu v širším kontextu a dát spíše na doporučení a konkrétní zkušenosti.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » pon lis 10, 2014 17:52

@ budo
No a?
Já taky nechápu, jak si někdo může koupit za šest míčů auto do kerýho ani nedáš žebřík.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Příspěvekod budo » pon lis 10, 2014 17:53

Ondro co tim sdelujes? Ze zkusenosti vychazim. Je dobra a zatim jsem nenasel nedostatek.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 10, 2014 18:16

@budo: v poradku, holt nejsi cilova skupina ;-) Co se 4 loku vody tyce, tak kdybychom takhle pristupovali ke kazdemu kousku vybavy, tak ve vysledku bude batoh par kilo tezsi a to uz je sakra poznat. Nakonec, od toho mame UL vlakno, kde se taky angazujes, ze? Proto jsem taky psal priklad se svou bundou. Pri jeji vaze jsem ji nemel problem vzit ani v lete a jak jsem za ni byl rad, Cumulus bych asi nevzal a klepal kosu. Existuje totiz neco jako psychologicke hranice, takze bundu pod 200 gramu vezmu, ale nad 300 ne. Pricemz ty se uplatnuji i pri hodnoceni ceny a ano, tahle je moc i na mne.

Jinak se taky povazuju za turistu a na K2 se v dohledne dobe nechystam 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 10, 2014 18:25

@dudy: myslis neco takovehlodle? Uznej, ze se zebrikem na strese by to vypadalo sice originalne, ale blbe ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod JohnyFK » pon lis 10, 2014 18:30

budo píše:lok vody je 37g


Sorry za OT, ale tohle mne pobavilo :lol: Platí to u všech stejně? I u Dudyho ? :twisted:
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » pon lis 10, 2014 18:36

budo píše:Cena se ale liší trojnásobně, zatímco hmotnost ani výkonnost peří se trojnásobně rozhodně neliší.
Ta Yeti mi tudíž přijde předražená.

](*,)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » pon lis 10, 2014 18:50

Sice sem nepochopil narážku na mou osobu, ale šel sem těch 37g zkusit.
Akorát že s pivem, vodu sem doma nenašel.
:drinkers:
Přílohy
20141110_184054.jpg
20141110_184054.jpg (92.33 KiB) Zobrazeno 9411 krát
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » pon lis 10, 2014 19:16

oodoow píše:
budo píše:Cena se ale liší trojnásobně, zatímco hmotnost ani výkonnost peří se trojnásobně rozhodně neliší.
Ta Yeti mi tudíž přijde předražená.

](*,)


Dobře, když to takhle po sobě čtu, je fakt, že to blbě vypadá :mrgreen: Prostě jsem tím chtěl říct, že ten rozdíl je podle mého fakt hodně výraznej.

JohnyFK: no přiznám se, že jsem to šel fakt zvážit :-)

dudy: a co, jak ti to vyšlo? Těch 37g bylo na tebe málo nebo moc? :-k
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » pon lis 10, 2014 19:29

Akundráth.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 10, 2014 19:32

A ja jsem myslel, ze sis dal loka z plne sklenice a tohle zbylo :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ONDRA » pon lis 10, 2014 19:57

Já jsem chtěl říct jen to, co psal mike o tom, že se to nedá posuzovat přímou úměrou. Nemyslím si, že cummulus je špatný, naopak. Ale on i ten pertex s gramáží kolem 30g/m2 stál kdysi balík (resp bundy z něj). Je to prostě vývoj a ten se nějak zaplatit musí. A že si to Yeti cení na takovou částku? Nabídka/poptávka, to je to, co jsem myslel.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 10, 2014 20:08

Jj, tak nejak. Rekl bych, ze cilova skupina bude neco jako nemecky fps, ktery preferuje domaci vyrobky. Sice drahe, ale kvalitni. A ja jim docela rozumim, nekdy clovek proste nechce udelat kompromis i kdyz to neni vubec levne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Simi » úte lis 11, 2014 10:54

Mírná odbočka od tématu... Mám dotaz na majitele těchto UL zateplených bund.
Jakou máte zkušenosti s odolností toho vrchního materiálu? Přijde mi, že pokud to má třeba 20g/m2, tak to přece fakt nemůže nic vydržet? Ono to asi bude hustě tkaný, tak peří skrz to moc nepoleze. Ale když se trochu šmejknu o skálu, nějaký ostřejší větve, tak tam asi bude hned díra, ne?
Bundy, co tu popisujete, jsou ušitý třeba ze 150g materiálu. A když vezmu, že běžná pertexová větrovka má cca 150-200g. Tady vlastně všechno musí být dvojitě, plus mnohem víc švů atd, tak materiál je cca poloviční tloušťky. Tak si říkám, že takový výrobek musí být leda na pohodovou procházku, při které se bundou ničeho nesmím dotknout, aby se mi nevysypala náplň. ;-) Moje teplá bunda pár děr má a to je proti zmíněným materiálům skoro pancéřová.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » úte lis 11, 2014 11:25

Já v ní nikam nelezu, mám ji jako zateplovací vrstvu pro chvíle kdy zastavím (oběd, večer), případně jako zálohu na případnej přůšvih (extra blbý počasí, nehoda). Nicméně s pertexovými kalhotami jsem škubnul o špičku 200 hřebíku, kterej čouhal u kamaráda na stavbě z fošny opřené o zeď. Asi jsem měl štěstí (dobrej úhel, fošna se hnula, co já vím), nicméně byla to obrovská prda a gatě to vydržely. Při nešetrném zacházení (lezení po skalách) bez nějaké vrchní ochranné vrstvy bych čekal, že to nevydrží.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 11, 2014 17:05

@Simi: jasne, there ain't no such thing as a free lunch ;-) I vyrobce me bundy pise, ze je extremne UL a neni urcena na vysokou zatez. Na druhou stranu, ten 7D ballistic nylon je prekvapive pevny. Nebal bych se ho srovnat s klasickym Pertexem, ktery samozrejme o skalu nebo vetev taky trhnes, ale neni to tak, ze se rozpadne, kdyz se na nej blbe podivas. Ohledne toho ballistic nylonu pisou toto:
Ballistic nylon is one and a half times more abrasion resistant than other similar weight fabrics and boasts three times the tear strength of nylons that are almost 20% heavier. Because of this, Ballistic nylons have allowed us to reduce the weight of many of our products by more than 50% without sacrificing the durability. We create Ballistic nylons by heating and stretching nylon fibers. Much like Tensiled steel, this process aligns the nylon molecules in each fiber, dramatically improving the strength and stamina of the fabric.

Bundu pouzivam taky prevazne na zatepleni. Vecery a rana na bivaku a obcas v ni i spim. Tentokrat jsem v ni i cestoval zpatky z Dolomit, jelikoz po ranu primrzalo a neni nad to mit na sobe tricko a perovku. Jako zateplenou bundu v zime bych ji ale nepouzil a ma to nekolik duvodu:
- je delana opravdu minimalisticky, takze zadne kapsy, stahovani apod.
- 900 cuin peri se skvele nafoukne, ale jen kdyz ho nic nemacka, takze pod batohem by moc neizolovalo
- peri nema hydrofobni upravu a bal bych se, ze nasakne potem a zbude z nej akorat trocha zmrazku
- coz souvisi s tim, ze 7D nylon ma nic moc prodysnost. To uz jsme resili ve vlakne o vetrovkach, dalsi vec, kterou obetujes za nizkou vahu. Material je tkany tak husne, ze uz pres nej ani para moc neprochazi a ac z nej delaji super UL vetrovky (50 gramu), tak uz jsou na potive aktivity nevhodne.

Jinymi slovy, vsechno ma sve pouziti a za vyjimecne vlasnosti v jednom smeru platis jinyma. A naopak, univerzalni reseni jsou samy kompromis. Ja jsem z te bundy nadseny, protoze prekonala ma ocekavani a docela zasadne mi zvysila komfort pri mem trekovani v Alpach. Od 50 gramu peri jsem necekal zadne zazraky a presto se jich dockal. Navic je ten material velmi prijemny na dotyk, s pocitem mekkeho hedvabi vyrobce moc neprehani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mvaldo » úte lis 11, 2014 19:20

mike, aku to mas bundu?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 11, 2014 19:31

O kousek vys pisu:
mike píše:Mimochodem, mam EX Light bundu od Montbellu.

Ted uz maji jeste lepsi. 1000 cuin peri :shock: A tu mou zacali delat i jako anorak s kapuci, ale to mi neprijde jako uplne dobry napad, obcas si rad rozepnu zip uplne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení