Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv říj 20, 2022 17:38

Mawenzi píše:rada bych ji testla.
uvidime.
Testla? Zaujimalo by ma aka je teda ta 7D/7D. Vecer a nad ranom uz aj mrzne, psi potrebuju pohyb, takze...? Ja len ze v ee teraz maju nejake skladobranie a chcelo by to nejaky test, nemoze to vsetko kupovat clovek naslepo :)
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zonn » čtv říj 20, 2022 17:43

Sjezduju v membranovce, na tech par dni v roce nechci kupovat lyzarskou bundu. Zateplenou mam Zajo Narvik, ale ta mi profoukne. Takze merino, mikinu, membranovku a perovou vestu.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 20, 2022 18:37

ret255
dyt bylo furt vedro a minulej tyden sem jeste nemela odpoved od EE abych si ji vzala na vylet na snezku :D ted ji mam sbalenou v krosne ale pochybuju, ze bude teplota na noseni. Ale tak mozna v sobotu rano na vlak nebo kdyz v nedeli vstanu z perin :D tady jeste nemrzne, odpoledne je to porad na tilko a rano na tenkou mikcu :D ale erik chtel dychaci test vuci te 10D tak se urcite ozve pak :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 18:55

zonn píše:Sjezduju v membranovce, na tech par dni v roce nechci kupovat lyzarskou bundu. Zateplenou mam Zajo Narvik, ale ta mi profoukne. Takze merino, mikinu, membranovku a perovou vestu.


Ja nakonec taky, co mi zbyva - ale pod ni mam jen funkcnio triko s dl. rukavem - Odlo, Moira nebo Devold... podle ocekavaneho pocasi... teplozta se musi blizit -20°C, abych tam daval jeste nejakou vrstvu; jesteze ma bunda podpazni vetrani...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 19:28

ntz píše:ne, chci ji koupit unioverzalni outdoor membranovku (od Tilaku s GTX nebo od High Pointu) ... ptam se na to, jestli ma nekdo zkusenosti s pouzivanim klasicke membranovky na lyze

A proc teda progrca davas tenhle dotaz to vlakna o zateplenych bundach? #-o

Lyzoval jsem odmala asi 35 let a to hodne. Membranovku i membranovy SS jsem na to vyzkousel a je to k nicemu. Pouzitelne jen na jare, kdyz odpoledne sviti slunce a je 10 - 15 stupnu. Pak pod tim mas jen jednu vrstvu a nejak to jde, ale i tak je lepsi spis vetrovka (nesustiva). V normalnich podminkach tj. kdyz je pod nulou, tak ti nezbyva, nez pod to navrstvit a to jednak moc nefunguje a jednak to docela prekazi, protoze se v tom hur hybe. Ve vysledku je ti bud horko (pri jizde) nebo zima (na lanovce), komfort neni a navic vrstvy prekazi. V podstate nejhorsi obleceni na lyze a pro zenskou zvlast.

Na lyze se pouziva lyzarska bunda a kalhoty. Oboji zateplene, rozumne vetruodolne a prodysne. Idealne bez membrany, ale to je dnes bohuzel tezke, ne-li nemozne, sehnat. Rozhledni se po sjezdovkach, co maji lidi na sobe, lepe v zahranici, nez u nas.

Quido píše:a taky nevim proc dnes vsechny bundy na lyzovani maji nejakou membranu, coz je naprosta blbost, ale na trhu to tak je

Prave kvuli lidem, jako je ntz. Nevedi, jake ma membrana limity a ze je to ve spouste pripadu spis zlo, ale prijde jim to jako dobry napad, a tak davaji prednost obleceni s ni. Takze tam vyrobci zacali cpat levne a mizerne PU membrany, lidi je vic kupovali, a tak se pridali dalsi a nakonec to tam davaji vsichni ](*,)

Quido píše:Takovou jsem uz drahna leta nevidel...

Asi tak. Slusna obsluha lanovky ji od snehu prubezne cisti i kdyz snezi. V Rakousku to byl standard uz pred 20+ lety, u nas to byvalo horsi, ale aktualni stav nevim. Ja jsem pak radej u nas vubec nelyzoval, pomer cena/vykon priserny.

Quido píše:Kazdopadne, to neni duvod, aby tam ta membrana byla...

Technicky neni, nalyzoval jsem toho fakt hodne a nikdy mi nechybela. Jenze viz vyse... To mas jako s voskovanim bot. Jsou lidi, co je napusti voskem, protoze co kdyby nahodou, a pak jsou na tom mozna o trochu lip v extremnich podminkach, ale naprostou vetsinu casu hur.

Quido píše:teplozta se musi blizit -20°C, abych tam daval jeste nejakou vrstvu; jesteze ma bunda podpazni vetrani...

Uz jsem psal, ze jsi ledni medved? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod zonn » čtv říj 20, 2022 19:36

Quido píše:ale pod ni mam jen funkcnio triko s dl. rukavem - Odlo, Moira nebo Devold... podle ocekavaneho pocasi... teplozta se musi blizit -20°C, abych tam daval jeste nejakou vrstvu; jesteze ma bunda podpazni vetrani...


To bych zmrznul :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » čtv říj 20, 2022 19:39

Mawenzi píše:ret255
tady jeste nemrzne, odpoledne je to porad na tilko a rano na tenkou mikcu :D ale erik chtel dychaci test vuci te 10D tak se urcite ozve pak :)
No jo no, same vyhovorky :) Teraz som cekoval teplomer a 4C, to uz je v pohode teplota a rano ma byt minus neviem kolko, ano cely tyzden ma byt az cez 20C ale poludnajsie teploty som nemyslel. Ale zasa ja mam tiez jednu novu mikinu v skryni a este som ju skoro rok nenosil, tiez rozmyslam co s nou spravim.

edit// tak teda asi tam fakt nemate tak chladno ako je teraz u nas, takze podla predpovede to minimalne na oktober nevypada...
Naposledy upravil ret255 dne čtv říj 20, 2022 19:49, celkově upraveno 1
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 19:44

mike píše:Uz jsem psal, ze jsi ledni medved? :twisted:

Podle ankety jsem temer etalon...
:wink:
nene, bunda je fajn, jen ta membrana je tam zbytecna, takze vetsinou 1. pulhodky trpim, pak to nejak zacne fungovat (zajimave, az to vsechno zevnitr navlhne, zacne trochu dychat) a pak jsem cely den v pohode - kdyz fouka, pozapinam vsechno, kdyz je prijemnejsi poacsi, reguluju podpaznimi zipy a rukavy - odparal jsem ten nesmysl v podobe vnitrni pruzne (tzv, protisnehove) manzety, kdyz to ma stahovaci lemy rukavu na suchace... izolace je tenka, ale funkcni a nerpofoukne to ani za prase
:skialp: :smt023
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 19:48

Rec neni o teplote v byte, ale venku ;-) Tam jsi podle toho, co pises, extrem.

Quido píše:ajimave, az to vsechno zevnitr navlhne, zacne trochu dychat

Jiste, zacne fungovat, az kdyz vznikne parcialni tlak vodnich par zevnitr ven. Z cehoz plyne, ze vevnitr musis mit porad vlhko, coz pro mne znamena tezky diskomfort.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 19:48

ma ji nekdo tady...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 19:53

ale nejsem, kdyz koukam na lidi kolem, co maji na sobe - vetsinou totez... a jen nazout lyzaky je pekna drina :mrgreen:


mike píše:....Z cehoz plyne, ze vevnitr musis mit porad vlhko, coz pro mne znamena tezky diskomfort.


kdyz ji svliknu do te prvni pulhodiny, tak ano, je to vlhke... ale potom uz ne, vse se odpari a je uschne, je to znat i na pocitive teplote, uz jsem to vypozoroval a overoval - nekdy se jen na zacatek priobliknu, vetsinou tenkou vestu, a pak to sundam... zbytek casu uz jsem v naprostem komfortu, ver nebo never, neumim to vysvetlit, ale co uz, tu pulhodky vzdycky nejak preziku. :roll:
Az sezenu nejakiou prodysnejsi, bez membrany, aby splnovala i to ostatni pro lyzovani, tak samozrejme vymenim...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod irem » čtv říj 20, 2022 20:01

Quido píše:ma ji nekdo tady...?


Ano :-s
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 20:12

Quido píše:vse se odpari a je uschne, je to znat i na pocitive teplote, uz jsem to vypozoroval a overoval - nekdy se jen na zacatek priobliknu, vetsinou tenkou vestu, a pak to sundam... zbytek casu uz jsem v naprostem komfortu, ver nebo never, neumim to vysvetlit

Zajimave. Mozna se pak prestanes potit a zacnes topit, jinak si to neumim vysvetlit. U mne je to jak jsem psal, vlhko porad. Pod libovolnou membranou, lisi se jen mira.

Quido píše:Az sezenu nejakiou prodysnejsi, bez membrany, aby splnovala i to ostatni pro lyzovani, tak samozrejme vymenim...

Jestli nepotrebujes zatepleni, tak ti na to musi stacit nejaky SS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 20:14

irem píše:
Ano :-s

Prosim o zkušenosti, názor a tak... díky
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 20:17

mike píše:Jestli nepotrebujes zatepleni, tak ti na to musi stacit nejaky SS.

ale ona zateplena je...

Nestaci, popsal jsi to tu presne... jizda dolu vs jizda nahoru... a to bych musel vrstvit a pri lyzovani to moc pohodlne neni - vrstveni je pro turistiku
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 20:25

Aha, tak to jsem spatne pochopil. V tom pripada je ke zvazeni ta HP, uvidime, co napise irem. Koukni jeste na Rab Xenair Alpine, pripadne na Light verzi. Meli jeste stredni, ktera mi prisla nejlepsi, ale uz neni... Light jsem mel na sobe a vnejsi latka (Pertex Quantum Air) nebyla prekvapive extra prodysna (zadny air, ale proti libovolne membrane furt skvela), ale vetruodolna dost. Na chozeni by mi to asi nestacilo, ale na lyze by mohla byt dobra az idealni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 20:42

Ja ti nevim, tu nejde jen o izolaci a prodysnost, ale na lyze je treba festovni svrchni latka, kapsa na rukavu (na skipas) a aspon dve kapsy uvnitr... to jsou me minimalni podminky pro bundu na lyze...
A moje uchylka - nesnasim integrovane kapuce - uz tak trpim, ze ji ma na Rab Borelias a perovce;
EDIT: na lyzarske bunde kapuci ani nepotrebuji, nejlepe kdyz je odepinatelna...

Na povidani o te HP Epic si ale rad pockam...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 20:54

Svrchni latka prave pusobila odolneji, nez bych cekal, a prisla by mi na lyze naprosto v pohode. Mel jsem lyzarskou bundu s latkou podstatne tenci a min odolnou a stejne mi vydrzela snad 20 let. Pricemz prezila i pady ve vysoke rychlosti, kdy jsem se pak tocil bez lyzi na zadech pres 100 m.

Kapsu na rukavu maji jen lyzarske bundy (skipas jsem mival v kapse u kalhot), kapsa uvnitr by se hodila (staci jedna), ale napoleonka ji nahradi. Koukni, jestli tady nahodou neni i uvnitr, to si nevzpominam.

Kapuci taky nemusim, proto mi prisla nejlepsi ta stredni verze bez ni, ale ta je asi vyprodana... snad bude na dalsi sezonu. Light verze vypadala fajn, jestli by ti stacila izolace, ale pro mne mela showstopper, "diru" v podpazi, kus bez izolace, aby pry lip vetrala #-o Jinak bych ji koupil.

Abych to shrnul, tak jestli chces specialni lyzarske featury, tak potrebujes lyzarskou bundu a tu bez membrany nekoupis. Na to potrebujes outdoorovou a tam holt musis udelat trochu kompromis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 20:58

no prave - presne tak to je...
zatim vydrzim s tou, co mam, uz vim jak se zachova, takze taky kompromis... treba se svet vzpamatuje :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 21:02

Tak to je posledni, s cim bych pocital :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 21:07

stejny optimista, jako ja... :toimonster:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 20, 2022 21:20

V obou pripadech to budou zkusenosti a vek :twisted:

Vazne, tohle je podle mne neprustrelne. Ze stejnych duvodu, jak to vzniklo. Jde o masovku, bezny spotrebitel neresi, jak veci funguji a kdyz vidi bundu s membranou, tedy vodeodolnou, a bez ni, kterou si vybere? To by nekdo musel zaplatit masivni reklamni kampan na tema "membrany jsou zlo" a proc by to delal, kdyz tam muze placnout levnou PU membranu? Jedinou sanci vidim v tom, ze se do lepsich bund zacnou davat lepsi membrany a ze casem budou natolik dobre, aby nevadily. Myslim, ze PSA nebo NeoShell uz by se dal prezit i v lyzarske bunde, ac to furt bude horsi, nez bez nich, proste uz to nebude tak spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 20, 2022 21:50

ja to chapu... ony ty marketingove firmy prece moc dobre vi, co potrebujeme, lip nez my... :roll:
uz jsem to tu nekde k necemu pouzil - citat, ktery je pres sto let pravdivy:

"Je snazší lidi oklamat, než je přesvědčit, že byli oklamáni."
- Mark Twain -
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod irem » čtv říj 20, 2022 21:56

@Quido Predesilam, ze zkusenosti ze sjezdoveho lyzovani s tou bundou nemam.

Vetruodolnost je skvela, vodoodpudiva uprava zatim drzi a drobny dest nebo vyvaleni se ve snehu prezije v pohode. Taky se docela dobre transportuje, s trochou snahy jde zmackat do neprilis velkeho balicku.

Na to, jak je ta bunda lehka pro me osobne pokryje sirokou skalu teplot (a to mam termoregulaci limitne se blizici nule) - je na zateplenou bundu dost prodysna na to, aby se v tom clovek neuvaril pri pohybu v teplotach kolem nuly a dost hrejiva na to, aby nezmrzl v minus deseti.

Trochu me prekvapilo, ze se mi zda, ze v porovnani s jinymi bundami HP ma relativne uzky strih. Necpu pod ni moc vrstev, takze mi to vyhovuje, jinak by bylo treba brat o cislo vetsi, nez obvykle (pisu o damske verzi bundy, panska na tom muze byt jinak). Velke plus - nema kapuci a ma dost vysoky a dobre strizeny limec.
Koukam, ze kapsu na rukav dali jen damam 8-[

Co by mohlo byt minus u pouzivani na lyze je reseni zakonceni rukavu - tedy podle toho jak je clovek zvykly nosit rukavice.
Ten vrchni material pusobi proti lyzarskym bundam hodne subtilne, ale bezne neprilis opatrne pouzivani na bunde v postate neni videt, takze hadam, ze vydrzi vic, nez na co vypada.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 21, 2022 4:49

ret255
uz se ochlazuje, urcite ji chci na vandr na prodlouzenj vikend, tam si mysim, ze uz bych ji mohla nosit.

bydlim na jihu jizni moravy, takze... :D (a upsala sem se, melo byt minuly vylet, ne vikend).

ustrihla sem z torridky vcera slavnostne cedule a nacpala ji do batohu.

- fakt bych pod ni potrebovala skvely funkcni triko, co neni tak tlusty jak ten mammut.

cim dyl mamuti power dry mam, tim vic me ten predek stve, ze je silnejsi nez zadek.

(u tech damskych tilek to nechapu obzvlast protoze nevim jak chlapi, ale hrudnik a nadra sou na poceni mnohem horsi nez zada a dat dvojitou latku tam, kde se na horni casti tela potim nejvic, je proste vybornej napad).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9407
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát říj 21, 2022 5:36

irem píše:@Quido Predesilam, ze zkusenosti ze sjezdoveho lyzovani s tou bundou nemam.

Sper, díky moc - nechci ji na lyze, to mi navrhoval mike, i kdyz kdo vi...
Taky kvituji absenci kapuce, protoze to je skoro rarita sehnat neco bez kapuce.

Jestli jsem to pochopil dobre, tak je fakt spise zimni a pri teplotach nad nulou je uz moc "tepla", nebo je to jinak?
Samozrejme chapu, ze to ma kazdy jinak, ale zajimaji mne tvoje postrehy.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod irem » pát říj 21, 2022 5:58

Jestli jsem to pochopil dobre, tak je fakt spise zimni a pri teplotach nad nulou je uz moc "tepla", nebo je to jinak?


Pro me je pohodlne nositelna od peti stupnu niz. Pri sviznejsi chuzi ji pri teplotach nad nulou musim rozepinat, coz zase tak nevadi, ale triko a vetrovka je v takovych pripadech proste pohodlnejsi, takze na aktivni pohyb ji obvykle nevytahuju, dokud nezacina mrznout. Na druhou stranu na postavani venku nebo volnou aktivitu funguje dobre i nad nulou.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát říj 21, 2022 6:40

Už jsem vyzkoušel tu BD. Měl jsem po trase minipivovar, tak jsem si koupil litrovku medový patnáctky a šel ho vypít na ten nejlepší výhled. Samozřejmě nejvyšší bod, takže tam hezky foukalo, teplota +9. Hodinu jsem seděl bez hnutí a cumlal pivo. Zima mi vůbec nebyla, bylo to úplně v pohodě, v Torridu bych za 15 minut klepal kosu, hlavně kvůli tomu větru.
Zapadlo slunko, teplota padla na +5, prvních cca 6km v pohodě, pak jsem se začal vařit jak jsem se rozhejbal /dost jsem do toho dupal/, tak jsem měnil za tenčí bundu a zbývající část na pohodu došel / doběhl.
Tzn teplá je ta BD dost, ale je nová, nebyla ještě praná..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8111
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát říj 21, 2022 6:57

@irem
Díky, přesně to jsem chtěl vědět, zdá se, že by mi mohla vyhovovat :smt023
akorát ty jejich barvy :roll: ...ale s tím mám u HP problém pořád :-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát říj 21, 2022 7:07

Etheric píše:Tzn teplá je ta BD dost, ale je nová, nebyla ještě praná..


syntetické bundy neperu - to bývá jejich konec... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení