Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned říj 2, 2022 11:04

Já bych užší bral, tenkrát byla ta moje nejmenší necustom velikost. Třeba dnes dělaj užší, uvidíme, co odpoví výrobce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 2, 2022 12:34

etheric
myslim, ze si muzes u nich objednat i XS.

ja mam hlavne problem v ramenou, je hodne natesno a kdyz bych se treba rukama chtela "obejmout" tak v ramenou je uz takova nasponova a uz si predstavuju jak pod tim mam nejaky triko, ze me to tam bude tahnout. to mi asi vadi nejvic :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned říj 2, 2022 14:53

Kdybysme měli oba stejnej materiál, mohli bysme si vyměnit velikost :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 2, 2022 15:17

to by neklaplo, ja nemam kapuci :D ale jinak asi v klidu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned říj 2, 2022 23:38

Etheric píše:Já mám s bundou Rab smůlu, všude ju vidim jen v černo červený anebo žlutý..

No ona sa v inej farbe ani nesije, iba tej oranzovej, alebo antracitovej s cervenym vnutrom, plus ak sa este dopredava minulorocny model, ten bol v zelenej :)

@maw
K tej torrid, to si objednavala muzske S bez kapuce?
Platila si asi aj clo aj dph, teda miery nesedia? ma to vnutri vysacku S? Mozno blbo nasili vysacku... pripadne aj ta zmena velkosti, ale to hadam nie.

No s US s tym postovnym a clom to je dost opruz to posielat tam a spet.

Ta 7D/7D sa da kupit s kapucou po novom aj v tom garage grown gear obchode a maju tam aj lacnejsie postovne, aspon teda ja co som pred necelym rokom kupoval tu mikinu a ma to vyslo na nejakych 15 dolarov, lebo to posielali v tej pukacej obalke.
https://www.garagegrowngear.com/product ... 0795307195
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 3, 2022 4:36

ret255
zatim sem neplatila nic, prej fedex posle mail dodatecne.

ano, vevnitr je visacka S, tak me to taky napadlo, zda neudelalinomylem XS...

zatim vyckavam na odpoved. pro me by resenim bylo, kdyby mi vratili nejaky penize, nez posilani sem tam. hlavne sem ji chtela na zimu a ne v unoru, ze... to by bude zas na dve veci.

mozna varianta vratit, dostat penize zpet a vzit z tohonobchodu co pises by sla
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon říj 3, 2022 5:27

ret255 píše:No ona sa v inej farbe ani nesije

Někdy to tak vyjde, škoda.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 3, 2022 17:36

Mawenzi píše:zatim sem neplatila nic, prej fedex posle mail dodatecne.

Jo, mne taky prisel myslim az za par tydnu.

Jinak je teda neuveritelne, jak sis to cele dokazala zkomplikovat... Ted si jeste vyzkousis vraceni cla a DPH, to predpokladam bude taky zabava. Reklamace resitelne jsou, nejak to celnikum ohlasis pri posilani zpatky. Presny postup nevim, delal jsem to jednou nekdy v 90. letech a byl to strasny opruz, musel jsem osobne na celni urad nebo postu, uz si to nastesti nemapatuju. Dneska to snad bude lepsi.

Vyzkousel jsem Torrid pres vikend v Luzickych horach na dva dny natezko a dobry. Funguje tak, jak jsem cekal. Nevim, kolik presne bylo, odhadem okolo 5 C a UL perovku v pohode nahradil. Vecer, rano a pak i pri cekani na vlak po nekolika hodinach v desti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 3, 2022 18:09

mike

osobne bych sla radsi cestou, ze nabidnou nejakou financni kompenzaci a necham si ji. Neni nepouzitelna, jen tam chybi ta drobna rezerva. Na tenkej dlouhej rukav bude dobra. Aktualne vyckavam.

taky si rikam, ze sem se na to nevyto :D chtela sem ji ted na vikend na snezku, ale jeste na ni radsi nechavam cedulky a cekam, co z amiku vypadne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 4, 2022 15:17

@Etheric: Uz nektere z techto bund se tady pred pred lety objevily, muzes zkusit, co se z nich da sehnat:
PHD Zeta Belay - 200g/m2 PL Gold
Black Diamond M Belay Parka - 200g/m2 Thermolite HL Eco-Made synthetic insulation

Oba se jeste daji sehnat, ten BD dokonce za primerenou cenu a v EU - jen oni maji casto posunute cislovani, tudiz mozna bys potreboval XS, PHD - nevim, cena je pekna, tu jsi uz jednou tady ohodnotil :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 6, 2022 13:38

Zaznamenal jsem, že Husky nabízí peřovou bundu s "membránou" - zde např. - zajímalo by mne, co si kdo o tom myslí...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv říj 6, 2022 13:57

Ohledne Husky bundy si nemyslim nic, ale myslim si, ze zdaleka nejsou jediny, co delaji perovky s membranou. Jinak ale nic netusim, jak takove bundy funguji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2022 14:15

Ohledne Husky a jeho kvalit tu toho myslim bylo napsano dost, ale kdo chce kam... ;-) Se divim, ze to neprodavaji jako perovku do -40 :twisted:

Neni to membrana, ale igelit a takovy perovku uplne zabije. Mozna do mesta, ale tam to zas bude neprijemne tuhe. Proc si radej nekoupit normalni perovku bez blbosti?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 6, 2022 14:24

apuka píše:....ze zdaleka nejsou jediny, co delaji perovky s membranou. .

spise mi slo o to, ze to (7000/5000 ) vydavaji za membranu - proto v uvozovkach... a za tu láci bych neveril perovce ani bez membrany

mike píše:Ohledne Husky a jeho kvalit tu toho myslim bylo napsano dost, ...
Neni to membrana, ale igelit a takovy perovku uplne zabije

jo... presne to si myslim taky... :roll:
a neni to uz klamava reklama - tvrdit o necem takovem, ze je to membrana...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 6, 2022 14:25

znam lidi spokojeny s perovkou od husky... na ranni kratkou cestu do 10 minut pesky do prace, na postavani na cigaru pred hudovou a kdyz zasnezi tak to kulickuje takze spokojenost
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2022 14:30

@Quido: k Husky to uplne sedi, viz jejich spacaky do -40, coz znamena extrem -40 tj. naprosto nesmyslnou hodnotu.

Membrana prece nemusi byt nutne prodysna: Často funguje jako neprostupná bariéra a to nejen vůči proti prostupnosti látek, ale třeba také el. nábojů, tj. el. proudu. ;-)

@Mawenzi: jo, ale klasicka perovka bez membrany by byla prijemnejsi. Protoze je mekka a poddajna, membrany tohodle typu jsou naopak tuhe a neohebne. Coz zaroven zabrani plnemu nafouknuti peri, takze bude chladnejsi. Proste nesmysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv říj 6, 2022 16:05

Quido píše:pise mi slo o to, ze to (7000/5000 ) vydavaji za membranu
Ale to je v poradku, to JE membrana, i v outdoorovem smyslu "waterproof/breatheable" (vsak se "koukni kolem" najdes i 3000/3000). Akurat nebude pouzitelna jinak nez jak psala Mawenzi, ze nekteri jsou spokojeni.

Na druhe strane, ja jeste stale mam zimni bundu od Killtecu, to byla "vyssi verze", myslim, ze ma membranu 5K/5K, nizsi meli 3K/3K. No a kupodivu jsem v nem chodil na hory a nemel jsem sebemensi problem, ze bych se v tom extra potil. Vodeodolnost se tezko testuje, nosil jsem ji od -5 nize, ale bezne spise v Tatrach pod -10.
Taky se koukni na lyzarske obleceni, tam mas mnoho zateplenych veci s membranami 3-7K/3-5K a lidi to pouzivaji taky k plne spokojenosti. I perove jsou :(( .

Asi to zavisi na necem jinem (pouziti a ze co mas pod ni) nez na cislech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 6, 2022 17:51

Ano, SJ má taky membránové péřovky, ale ty fungují jak mají (Exel Dry 20 000/20 000);

no vlastně jo, všichni máte pravdu, a to je ten paradox...
# teď jsem si vzpomněl, prodával jsem na netu ss bundu Hannah, kterou jsem kdysi v létě unáhleně koupil jsa na dovolené s dětmi vystaven nečekaně chladnému počasí (nikdy potom jsem ji už nenosil), na sezení u ohně a do města dobrá, ale těžká a funkce žádná... no a dva zájemci se bez dalšího ptali jen na to, zda má membránu, ani se neptali jakou, jen jestli ji má, a když jsem sdělil, že nemá, tak neměli zájem #
](*,)
... lidi jsou spokojení - to ale není argument, protože lidi jsou zblblí, nevím kdo jim to naočkoval, že každá správná outdoor bunda musí mít membránu, aniž by se zajímali o to, jakou a s jakými parametry...
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 6, 2022 19:17

quido
protoze je jim to jedno. fakt.

vis kolik lidi si jde a koupi zateplenou SS bundu 3000/3000 (takovou tu cesky chapanou ss) na aktivni turistiku na podzim? a uz se to ani nesnazim rozmlouvat, protoze oni veri ze je dobra a co jim chces rict je nezajima. oni to vi lip nez ty, protoze uz maji druhou a tahle ma vic kapes...

kdyz chlap propoti tri bavlneny trika za den a navrhnes mu umelinu tak "zena mi koupila ale ta po hodine desne smrdi, tak chci jen bavlnu" tak je konec debaty. sou lidi, co maji svoji pravdu a ti at si koupi co chteji.

pak sou lidi, ktery zajima tvuj nazor a treba zkusi aspon jednou neco jinak... proste na vlastni kuzi to zkusit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv říj 6, 2022 20:24

mne ani tak nevadi ti zatvrzeli a neverici "tomasove", to je jejich boj...
mne vice vadi to lhani - az nekdy do nebe volajici - v marketingu, u vyrobcu, i u nekterych prodejcu... vadi mi v politice, ale tam se s tim tak nejak pocita (ja vim zcela nespravne), o to vic mi to vadi tady v to technologickem byznisu... jo to jsem ale uz zase OT :sorac:

nic, zpet k bundam - ma nekdo tu SJ s membranou (treba tuhle) , to by mne zajimalo, jestli je s ni spokojen...
Ja mam a mel vzdycky bez membrany....
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv říj 6, 2022 23:21

Quido píše:nevím kdo jim to naočkoval, že každá správná outdoor bunda musí mít membránu

Vyrobci jako Husky, kteri do svych shitu cpou levne a mizerne membrany, aby zakaznici meli pocit, ze maji neco vic. Pak to vyzaduji a proto je zacali pouzivat i ostarni. Vysledek je ten, ze treba lyzarske obleceni bez membrany uz nesezenes :roll: A s membranou je na dve veci.

Quido píše:zpet k bundam - ma nekdo tu SJ s membranou

Myslim, ze je maji sobb a jeji partner a ze jsou spokojeni. Ted jsou zrovna v Norsku, treba neco napise po navratu. Mam ale pocit, ze uz k nim neco psala, zkus pohledat. Jejich pouziti je ovsem docela specificke. Sever a teploty klidne pod -30.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát říj 7, 2022 3:51

apuka píše:Black Diamond M Belay Parka - 200g/m2 Thermolite HL Eco-Made synthetic insulation

Hm, tohle vyzkouším. Budu muset objednat naslepo, pokud seženu někde XS, případně zkusím Sko. Velmi nerad bych vracel do zahraničí, můžu jim zkusit napsat o rozměry
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 7, 2022 5:30

mam zmerit bundu v natazenym /napnutym/ stavu, moje mereni je "relaxed" tech 49,5cm, pokud nebude 53cm v natazenym, mam poslat bundu zpet, oni si ji premeri sami a pokud mereni ukaze chybu, usiji mi novou.

samozrejme su v trutnove, takze mereni nejdriv v nedeli, ale o 4cm natahnout myslim fakt nepujde. (kdyby sla, asi bych se v ni necitila, ze tahne)

takze tyden cekani na odpoved, v nedeli zmerim, tyden cekani na odpoved:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9388
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pát říj 7, 2022 5:57

Pokud ve finále budeš mít co chceš..... Sehnat dobrou bundu je secsafra těžký.

53 v nataženým má můj Torrid, opravdu nataženo na max
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát říj 7, 2022 7:34

mike píše:Myslim, ze je maji sobb a jeji partner a ze jsou spokojeni. Ted jsou zrovna v Norsku, treba neco napise po navratu. Mam ale pocit, ze uz k nim neco psala, zkus pohledat. Jejich pouziti je ovsem docela specificke. Sever a teploty klidne pod -30.

Jo, vsak to jsou presne podminky, kde takova perovka dava smysl... rad si pockam
:smt023

Etheric píše:
apuka píše:Black Diamond M Belay Parka - 200g/m2 Thermolite HL Eco-Made synthetic insulation

Hm, tohle vyzkouším...

BD obecne dela kvalitni veci - jenze tady neudavaji hmotnost, a to je pro mne dulezite...
BTW: na co ji chces?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ntz » pát říj 7, 2022 9:19

Koupil jsem si pred skotskem Ocun Tsunami (pac z me stare perove lezecke bundicky mi leze pupik) a fakt super bunda .. dokonce jsem ji mel i nekolikrat v desti a ta DWR uprava fakt docela funguje .. akorat me stve, coz je asi standardni problem, ze clovek se pod ni dost poti do mokra a je nutny (pohodlnejsi) mit treba lehky triko s dlouhym rukavem radsi nez hole ruce ... bunda totiz sama o sobe asi moc nedejcha ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2052
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát říj 7, 2022 9:48

@ntz: Perovka moc dychat nemuze, taky perovky nejsou urcene na vetsi pohybove aktivity.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát říj 7, 2022 9:53

Quido píše:BD ... tady neudavaji hmotnost, a to je pro mne dulezite...
BTW: na co ji chces?
Asi Ti hodne veci v tomto vlaknu uslo...

Etheric nekolikrat uz psal, ze potrebuje hooodne teplou bundu (ale pratelnou casto, tj. ne perovku), protoze ma o hodne posunute nahoru teplotni vnimani (teda alespon zimy) sveho organizmu. Taky psal, ze mu v zime na vaze bundy ani tak moc nezalezi, hlavni je aby byla opravdu tepla a vsude mela stejne izolace.
Takze ji potrebuje, aby mohl chodit i v zime a to bez toho, aby klepal kosu uz pri teplotach tesne pod nulou, mozna i trochu nad nulou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát říj 7, 2022 12:07

ntz píše:Koupil jsem si pred skotskem Ocun Tsunami (pac z me stare perove lezecke bundicky mi leze pupik) a fakt super bunda .. akorat me stve, coz je asi standardni problem, ze clovek se pod ni dost poti do mokra ... bunda totiz sama o sobe asi moc nedejcha ..

bez ohledu na muj nazor na perovky Ocun (mel jsem dve a obe vratil) se chci zeptat - jak muzes v jednom kratkem prispevku - temer v jedne vete - napsat takovy protiklad...?
:roll:
Se pak nediv, ze ti neverim ani dobry den

@apuka:
jj, vim, ze to ma s tou teplotou dost jinak, ale tohle je uz fakt do poradnych mrazu... ale kdovi
:wink:
PS: pisu, ze pro mne je ten udaj dulezit...
Naposledy upravil Quido dne pát říj 7, 2022 14:35, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pát říj 7, 2022 12:34

Quido píše:ale tohle je uz fakt do poradnych mrazu
Jak jsem uz parkrat psal, kdyz mi nekdy po sestupu (v tomto pripade z Lyse nejkratsi cestou) totalne odejde schopnost zadrzovat telesne teplo, tak je to na ... Uz to bylo i tak, ze ve FM na lavicce jsem se trasl zimou v 280g/m2 bambusovem tricku s dlouhym, pod tim ba tilko (vsechno total suche) a vetrovka na tom. Bylo tam asi +25, palilo slunicko. Prestala mi byt zima, az jsem si oblekl na to Primaloft svert s 80g PL Goldu... No, vypadal jsem jako pako mezi vsema tema lidma v kratasech a v kratkem rukavu :-).

Pokud to ma Etheric jen trochu podobne jako ja tenkrat, jen mozna o par stupnu jinak, tak se mu vubec nedivim.

Na druhe strane Te celkem chapu - Ty bys takovou bundu pouzil nejspis nekde pod -20, spise jeste nize, kdy TI nejspise nebude hrozit, ze by ses extremne potil :-). A nejspise jenom vyjimecne, napr. jeden trek/jednu dovolenou za x(x) let. Tj. to si radeji uz vezmes poradnou perovku, ktera vazi min, bude mozna i teplejsi a skladnejsi.
Etheric to chce pro min. kazdotydenni chozeni, tj. caste uspineni, caste prani - to by perovka nejspise nevydrzela dlouho, ale kazdopadne by s tim neustalym pranim doma byl obrovsky opruz. A davat to do spec. pracovne, pokud ji nemas vedle baraku by branilo castemu pouzivani a lezlo taky pekne do penez.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení