Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 29, 2021 16:29

etheric
neplati to v pripade ze je takova teplota ze to triko neni durch/neni riziko uspineni treba z prodiranim v lese.

kdyz je teplota ze mam na triku vzdy neco, tak ne nutne nosim nahradni tricko na spani - to zalezi na okolnostech.

jako necekala sem vzhledem k predpovedi ze pod plastenkou budu durch propocena, jinak bych si ho treba vzala. ale ta vysoka vlhkost vzduchu je ubijejici to bych rekla ze proste to triko pulku natahne ze vzduchu proste proto, ze muze
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 18:22

Ta vlhkost je sviňa, i já se orosim, když valim a je fakt vlhko. A to ani nemusí být teplo. Ale v primaloftce je to vklidu, to se jen orosim, zatímco v klasickým vrstvení se vyloženě zapotim, teda pokud se neobleču na samý spodní hraně teplotního komfortu, což je taky naprd, páč to moc komfortní neni. Mám pocit, že primaloftka nezadržuje tolik vlhkosti a že se pod ní netvoří tolik vlhkosti, jako pod vrstvami. A hlavně vlhkost lépe odchází, zatímco ve vrstvách se drží
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:41

sobb píše:Právěže ne, protože při klasickém vrstvení by si v takových podmínkách člověk automaticky brzo oblíkl nepromokavou bundu.

To by ji ovsem musela mit.

sobb píše:Jestli jsem to dobře pochopila, tak Mawenzi šla prve v dešti v triku a pláštěnce a při přechodu na mokré sněžení shodila pláštěnku a nasadila bundu. Která pak promokla. Každej holt není takovej radiátor jak Ty a takovou mokrost těžko vysouší.

Aha, to jsem z toho prve nevycetl. Njn, uplne promocene triko taky nic moc. Bunda potrebuje po obleceni vyhrat a nafoukout a to bych s uplne mokrym trikem mozna nezvladnul ani ja. Taky zalezi, co to bylo za triko. Umelina se da, ale jednou jsem zkusil merino, namoklo, a to byl pruser. Vydrzelo mokre, dokud jsem se nedostal do tepla, a celou dobu neprijemne studilo. Zlata umelina.

Mawenzi píše:asi sem mela to propocemy triko dat dolu a vzit si misto nej jiny/suchy ktery sem nemela.

Jo, presne tak.

apuka píše:Nezvladne. Mokry snih (pokud si spominam, psalas ,ze byly velke vlocky, co se hned rozpijely na bunde) na te bunde udela vetsi paseku nez stredni az mirne silnejsi dest. Bo se vlocky po DWR nekulickuji, ale se roztapeji postupne a doslova se dokazou "nacpat" do latky.
Teda to je alespon moje zkusenost.

Moje zkusenost je, ze to zvladne vzdycky a ze jsem to zazil hodnekrat. Neni teda spatne se obcas oklepat, aby na sobe clovek nemel vrstvu snehu. Muze to samozrejme zalezet na konkretni bunde resp. latce. Z hladke nenasakave to proste sjede. Cemuz pomaha i DWR. Pricemz slovem zvladne myslim, ze bunda je na povrchu a mozna i kousek pod nim mokra, ale vevnitr sucha.

Bavime se konkretne o jake bunde? O tehle: https://www.kilpi.cz/cs/produkt/adisa-w-nw? Ma pomerne dost svu. Jsou prosite skrz? Pak by to mohlo protekat pres ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:52

Etheric píše:Mám pocit, že primaloftka nezadržuje tolik vlhkosti a že se pod ní netvoří tolik vlhkosti, jako pod vrstvami. A hlavně vlhkost lépe odchází, zatímco ve vrstvách se drží

Hlavne to druhe. Kdyz slapu hodinu dve do kopce na sneznicich, tak triko propotim, ale pot se z nej odparuje skrz bundu a nekondenzuje vevnitr, coz je ten zasadni rozdil. Muzes kondenzovat na vnejsi latce, ta je studena, ale kdyz je dost prodysna, tak tam zustane jen cast a ta nevadi, jelikoz zustava vne izolace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon lis 29, 2021 20:02

Mawenzi píše:jenze ja netopim tak abych susila, psala sem to tu par prispevku zpet ethericovi
jj, já to pochopila, ona to byla trošku ironie, pardón :)

Mawenzi píše:ja bohuzel netopim dost na vysouseni, jen na poceni:D
Podle toho, co jsi popisovala dříve, mi totiž přišlo, že na tom budem termoregulačně či neregulačně trochu podobně a tudíž si propocenou nebo promočenou zateplenou bundici moc nevyhřeješ a nevysušíš. Ale koukám, že Tvá potivost je ještě jinej level - když se při teplotě kolem nuly tak příšerně zpotíš jen v triku s dlouhým a pláštěnce :shock:

Mawenzi píše:tak sem si rekla ze to aspon otestuju jestli by to nebylo zivot ohrozujici a zrejme za pohybu ne - pri zastaveni uz pak ano.
však to je skvělé, testovat je třeba, ať víš, co od svýho vybavení čekat :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon lis 29, 2021 21:29

Mawenzi píše:sobb
kdyz nasadim mebranu tak su durch za chvili i kdyz pod ni mam neco jinyho hlavne v situaci ze uz je z venku cela mokra a je vysoka vlhkost vzduchu. musela bych prizpusobit rychlost chuze a vyrazne zpomalit, coz neslo - byla sem zavisla na odvozu jinak bych z ty diry jela domu 3h. na sumave sem chodila proste pomalu, aby k tomu nedochazelo k propoceni.
osobne jsem zjistila ze pro me je fuk mit gtx active nebo plastenku s hrbem co kryje i popruhy/fotak/bederak - ve vysoky vlhkosti pri aktivnim pohybu je to prast jak uhod a priplacet za membranu nevidim duvod.
Toto su asi najhorsie podmienky na pobyt vonku,
dole mrholenie/dazd, hore mokry sneh, ufucany upoteny, jedina zachrana v takomto pocasi je ten batoh na chrbte, vtedy je aspon ako tak teplo na chrbat, podobne aj tie decembrove inverzie.

Ta adisa je priedusnostou ok, ale izolacne je to hocijaka genericka cinska tenucka bunda, a ten vnutorny material ma tendenciu sat vlhkost a drzat ju v sebe, ak sa clovek viacej spoti, no musi sa akoze uz extremne spotit, ja som ju mal z vnutra iba taku navlhnutu, no bolo vidno, ze ta vnutorna latka to sala do seba.

Apuka tu nedavno daval odkazy na rozne materiali z polartecu z discovery fabrics a na yt maju pekne prezentacie o primalofte, polartecu alpha, power dry a dalsie.
https://www.youtube.com/watch?v=FBvXQSsePwk
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 21:39

ret255 píše:Ta adisa je priedusnostou ok, ale izolacne je to hocijaka genericka cinska tenucka bunda

Ty ji mas? Kolik ma asi izolace? Mne podle vahy prislo, ze musi mit dost, ale mozna ji dela neco jineho.

ret255 píše:ten vnutorny material ma tendenciu sat vlhkost a drzat ju v sebe

Aha, tohle je spatne a klidne to muze delat rozdil mezi funkci a nefunkci v mokru. Podsivka musi byt prodysna a nenasakava, klidne tenky noname sustak, ale vlhkost drzet nesmi.

No, ale i takova nic moc bunda se ukazala lepsi, nez vrstveni... :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » pon lis 29, 2021 21:42

co je na těch podmínkách hrozného?

ted v neděli jsme šli dopolední výšlap z Ostravice na Smrk, pak přes Šance na Lysou a zase dolů k autu, ať jsme doma na oběd a naprostá paráda. Membránovky jsme nasadili už pod kopcem, rozepnuli zipy a narubali to hangem nahoru, tam zatáhli zipy, přidali pod membrány teplé mikiny a šli dolů, pod druhým kopcem sundali mikiny, narubali to nahoru, oblíkli mikiny a sestoupali hangem dolů, krásně suší, nezpocení, a v naprosté pohodě.... jen je třeba vědět, co děláš....

v sobotu jsem prošel zimní Jeseníky, šel jsem brzo ráno, takže jsem dělal stopu Velkým kotlem v čerstvém sněhu, v mrazu a lehkém sněžení mi stačila Sensor DF a softshell od HP, nahoře jsem pod softshell přidal mikinu Elektron od HP a v tom prošel celý mrazivý a větrný hřeben, navečer už to padalo hluboko pod nulu a hustě sněžilo, tak začala být trochu zima, ale bylo to furt v pohodě, sníh nebyl mokrý, takže softshell to stíhal brát a nebylo třeba vytahovat membránu.....vrstvení je super

Podmínky v nedělních Beskydech - dole hustý déšť, který s výškovými metry postupně přecházel v déšť se sněhem, kolem 800 m pak na mokrý sníh a nad 1000 ve sněžení, to samé na druhém kopci
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon lis 29, 2021 23:47

milarepa píše:Membránovky jsme nasadili už pod kopcem, rozepnuli zipy a narubali to hangem nahoru, tam zatáhli zipy, přidali pod membrány teplé mikiny a šli dolů, pod druhým kopcem sundali mikiny, narubali to nahoru, oblíkli mikiny a sestoupali hangem dolů, krásně suší, nezpocení, a v naprosté pohodě.... jen je třeba vědět, co děláš....
Vsetko fajn, ale ta cast narubania hangom nahoru je asi spojena s prezlecenim nahoru nie? Ci v tych membranovkach ked ste to rubali hangom hore :) ste na vrchu uz iba na tie durch mokre vrstvy dali hrube mikiny? Tam sa asi pocita s prezlecenim typujem, teda spon u mna by to tak bolo.

Za dalsie ja sa so psom nepohybujem az tak rychlo, takze mi to v takomto psicasi celkom nefunguje.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte lis 30, 2021 0:00

mike píše:Ty ji mas? Kolik ma asi izolace? Mne podle vahy prislo, ze musi mit dost, ale mozna ji dela neco jineho.
No je to celkom tenka bundicka, izolacne ak sa v tom clovek hybe typujem teplotne tak na 60g silver. Ta prism co ma tych 80g silver vpredu je mozno trochu teplejisa, ale asi tomu uberaju pri tej adise tie bocne panely, inac mozu byt teplote podobne, az na to ze v prism sa za chvilu zacnem prehrievat v tomto ma to do isteho momentu udycha, v prism by som bol uz spoteny.

Ano mam ju, ked ju maw chvalila, tak som v dobrej akcii jednu este nasiel, je to taky kompromis medzi ss a niecim teplejsim co dobre dycha a prekvapivo na to ake je to priedusne je to aj celkom neprefukave, az na tie strecove panely, ale tie su tiez lepsie ako pws, co sa vetruodolnosti tyka, trosku.

mike píše:Aha, tohle je spatne a klidne to muze delat rozdil mezi funkci a nefunkci v mokru. Podsivka musi byt prodysna a nenasakava, klidne tenky noname sustak, ale vlhkost drzet nesmi.
Je priedusna, no po urcitom case trochu vlhne, nie je akoze mokra, ale trochu zmeni farbu, stmavne a trochu navlhne, ta vnutorna podsivka je z takeho trochu hrubsieho nylonu, to bude asi aj vecsina tej vahy plus tie strecove panely a ta mikinoidna kapuca.

Skusal som si zo srany aj dalsiu kilpi bundu/rebeki, ale ta mala inu posivku, zrejme to bol ten vonkajsi material na adise a to uz nebolo tak priedusne, takze adisa je vynimka.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » úte lis 30, 2021 0:03

tak bylo kolem 0, nahoře pod ní, takže termoregulace fungovala, naše membránovky mají nadstandardně dobrou prodyšnost, takže to slušně udýchaly, otevřené zipy v podpaží tomu hodně pomohly, základní vrstva byla nahoře samozřejmě zpocená, ale ne durch, teplá mikina se dala přímo na ni, nebylo třeba se převlíkat, při sestupu vše rychle vyschlo, membrány nepustily dovnitř ani kapku

zase když jdeš se psem pomalu, tak tolik netopíš, ale musíš se pod membránu přiobléct, aby ti nebyla zima, pak se můžeš v kopci vařit, též záleží, co máš za bundu.....já chodím jen rychle a oblíkám se málo :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte lis 30, 2021 0:15

Mne funguje vsetko to dole kopcom co popisujes, to si viem dobre predstavit, hore by som sa urcite prezliekal, teda spon co som chodil doteraz, v membranovke som to zatial neskusal, mam jednu gtx active tak to vyskusam a dam vediet, ale psa necham asi doma.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 1:57

ret255 píše:ta vnutorna podsivka je z takeho trochu hrubsieho nylonu, to bude asi aj vecsina tej vahy plus tie strecove panely a ta mikinoidna kapuca.

Jo tak, ono to ma jeste i strecove panely, to teda v mokru moc nepomuze. Z popisu mi to prijde jako nic moc bunda, kterou bych nechtel, ale i tak lepsi love story nez Twilight, pardon, nez vrstveni :twisted:

Myslim, ze Torrid byste meli vyrazne lepsi a snezeni v pohode ustoji. Pockejte si ale klidne do ledna, az mi prijde a budu ji moct poradne otestovat. Snad budou podminky na sneznice a snad se bude dat cestovat a snad na to budu fyzicky mit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 30, 2021 7:22

milarepa
ja bych byla pod membranou durch v tvym pripade a po obleceni mikiny na kopcu by mi ta vlhkost vlezla i do mikiny a nic bych nevyhrala. bud bych se jeste potila takze pridavala vlhkost nebo by se do me z.mokryho dala zima. ale vy chlapi proste topite mnohem vic vetsinou

mike
mela sem canard coolmax, ale uz bylo zpoceny...

ja tu adisu koupila proto, ze byla asi za 1500 a nekdo psal ze je DLOUHA a je to uzkej strih relativne takze konecne bunda kterou nemam o 3 cisla vetsi a necouhaj mi z ni presto ruce...

mam ji z lonsky zimy, dost ji taham ven, koupila sem ji proto, ze porad cekam co koupis a otestujes ty, a ta bunda mi vzhledem k cene a znacce dost vyhovuje a prijemne me pritom prekvapila.

ted jsem koupila tu by calvana hd hoody, lowcost proti torrid, 90e za bundu... takze vyzkousim a uvidim.

torrid uvidim az co na ni reknes ty + otestuju tu calvanu. nechci kupovat bundu za 5000 ktera mi nebude vyhovovat, bunde za 2200 nedostatek odpustit ale muzu.

myslim, ze v mym pripade natahla ta bunda z mokryho trika (+ sem se do kopce docela potila takze jen pridavala vlhkost) a i pri oklepavani nakonec po 2h chuze sem si proste uvedomila ten fakt, ze je durch.
mozna, kdybych nezastavila, ani mi to nedocvakne.
to coolmax triko se zacalo mozna trochu susit v aute ale pak sem sla do cukrarny tak sem to musela sundat to uz se do me davala z toho trika zima a to bylo mokry na zadech a bocich, rukavy byli uz jen vlhky a hrudnik taky jen vlhkej.

presto jak psal mike, pokud i takovato bunda s mnozstvim svu a panelama to ustala takhle vlastne "dobre" tak se tesim na tu calvanu.

ps: asi si teda budu muset koupit jiny triko nez to coolmax0

https://eshop.canard.cz/pansky-rolak-vi ... results=58
mam tohle bud 200g nebo jeste 160g.

asi by to chtelo nejaky to powerdry...

jinak jako lowcost bundicka je to super a vykryje mi to podzim - jaro takze toho kaufu nelituju, a taky prave predcila funkcni ocekavani nejen ze mi z ni konecne nelezou zada ale krasne ukazuje ze to prave muze fungovat i u kilpi tak cekam ten wow efekt u calvany
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 7:58

Mawe, prosimtě, nepleť si lowcost zboží se zbožím v akci o skoro polovinu, to je secsafra rozdíl.
Power dry pod bundu používám a super, zkoušel jsem už ledacos, nicméně Power dry vychází nejlíp. Pro mě do teplot nad nulu, jinak Devold duo active, což by pro tebe asi byla vražda
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 30, 2021 8:26

ja psala o kilpi ze jako lowcost bunda je skvela a aktualne muj nejoblibenejsi kousek. o by calvana tezko muzu neco soudit kdyz ji nemam ozkousenou, ale prave vzhledem k cene v akci su ochotna ji vzit naslepo coz u torrida vzhledem k cene nejsu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 8:42

Mawenzi píše:ted jsem koupila tu by calvana hd hoody, lowcost proti torrid

Pochopil jsem to prvně tak, že BY nazýváš lowcostem.

Oproti torrid je velká část sortimentu lowcost :D Nj, taky bych 100x radši o půlku levnější bundu, jenže ty o půlku levnější, co jsou tu dostupný, nesplňují moje požadavky, bohužel. V drtivý většině případů za to může izolace jen někde, přičemž by mi ta bunda vyhovovala, mít izolaci všude stejnou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » úte lis 30, 2021 8:44

myslím, že Cumulus má velmi dobrou alternativu k tomu Torridovi v téhle bundě

https://cumulus.equipment/uk_en/men-jacket-climalite-full-zip.html

speciálně mike by mohl zaměřit svou pozornost na jejich pullover
https://cumulus.equipment/uk_en/men-jacket-climalite-pullover.html

teď, když je velmi výhodný kurz polského zlotého, tak se to s trochou snahy dá pořídit kolem 4 tisíc, další výhodou je dlouhá záruka a jejich zákaznický servis
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 8:51

Ha, tu bundu Cumulus jsem zkoušel ve svý velikosti. Borec zkoušel moji Torrid. Chtěl měnit :twisted:
Mně by nevadila ta neprodyšná tkanina, do chladu to trochu pomůže, ale u bundy týhle gramáže, kterou používám na teplejší období, by mi ta neprodyšná tkanina ubrala stupně z horního komfortu a to nechcu.
Vadila mi na tý bundě kapuce. Vešel by se mi pod ňu bez prdele květák. Na turistiku bez helmy nic moc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » úte lis 30, 2021 9:01

tak 99% lidí si tu bundu pořizuje do teplot pod 0, proto tam je ten méně prodyšný materiál, ty jsi v tomhle směru velmi extrémní odchylka :-)

kapuca se dá solidndě postahovat, ne?

Zkusím si tu bundu tady někde vyzkoušet, pokud mi bude vyhovovat, tak si ji objednám přímo z PL za ty super peníze :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 9:22

ad kapuce Torrid: Mike psal, že je hlučná. Sorry Mike, ale jako člověk, kterej kapuce nenosí, to nemáš jak relevantně posoudit. Pro mě je kapuce důležitá, nosím kšiltovku a kapucu nasazuju podle potřeby. Nesnáším čepice na uši a čepice bez kšiltu, kšiltovky přes uši mi taky nesedí, zato kombinace kšiltovka + kapuce je super funkční řešení.

Kapuce u Torrid není o nic hlučnější, než na jiných bundách, co jsem kdy měl. Samozřejmě, že to není jako kapuce vaťáku, ale pro srovnání s DA, Tilak či Montane je kapuce hlučná úplně stejně. A ty fousy udělaj taky svý, když se dýl neholim, dělá to rámus při kontaktu s tkaninou. Ale furt lepší, než mít na hlavě zimní čepici, aspoň pro mě.
Torrid má dost přiléhající kapucu, takže ten pocit hlučnosti může být intenzivnější, ale když to nevadí ani tak hypersenzitivnímu člověku, jako jsem já??

@milarepa: Máš pravdu, ale současně se hodně lidí potí, takže vyžadují prodyšnou tkaninu. Ta volba Cumulusu je fakt vhodná pro málo potivý lidi. Kdo se potí, v tomhle bude durch.
Kapuce na Cumulus se dá postahovat, ale je nafouklá zbytečně a nejde prostě stáhnout tak, aby přiléhala krásně k obličeji. U Torrid toto není problém
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte lis 30, 2021 10:06

Zaujimave, ze v tom info videu hovoria, ze ta cumulus climalite je super priedusna, taktiez su tam pouzite dve latky, nejaky airtastic 19g/m2 a pertex quantum 29g/m2.

Etheric kedy si tu bundu skusal? Pokial to nebol preklep, tak tu
https://cumulus.equipment/eu_en/men-jac ... ip-13.html
ma ta bunda udavanu trochu inu gramaz materialu 35g/m2. Takze mozno trochu updatli materialy, vyplnou je to to iste co torrid, akurat rozhodujca bude ta priedusnost.

Som sa na poslednu chvilu rozhodoval ci do nej ist, no dat za bundu s kapucou 220€ v black friday zlave je trochu dost, bez kapuce by bola za 195€, ale kapuca by mi asi chybala, ak by sa moje mesacne prijmy pohybovali v tisicoch, tak by som to samozrejme neriesil.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 10:14

Zkoušel jsem pár měsíců zpět a bunda to byla nově koupená. Neprodyšná asi jako můj spacák, kterej je vyjma izolace z úplně stejných materiálů. Na spacák ok, ale na bundu?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » úte lis 30, 2021 12:25

no jo, ale ty jsi zkoušel úplně jinou bundu, než kterou jsem výše postoval, na druhé straně za těch 1500, na které by vyšla, bych ji bral jako super zateplovačku, ale už není v nabídce, byl to nějaký poslední výprodej :-). Z toho materiálu mám též spacák od Cumuluse, a tak vím, že je totálně větruodolný, bo když jsem v něm teď v létě bivakoval na hřebeni nad 2000 m, a v noci se spustil silný vítr, tak se to dalo přežít :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte lis 30, 2021 12:31

Ak vies, ze testoval uplne inu bundu?
Cena je vysoka, da sa v nejakom polskom shope , ktory posiela aj do zahranicia zohnat za lacnejsie? Existuje tam nieco ako polske hudy, kde by ju mohli mat vo vypredaji?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 12:48

Mawenzi píše:asi by to chtelo nejaky to powerdry...
Premyslej nad timto trickem od Mammutu, jestli Ti panske S-ko neni dobre.

Za tu cenu z Power Dry...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 12:51

Etheric píše:Oproti torrid je velká část sortimentu lowcost :D
Ja Ti teda nevim, ale zkus poradit nejakou vyrazne levnejsi podobnou izolacni bundu (ne v akci!) podobnych vlastnosti.

Protoze jsem se tomu trochu "venoval" (sice damskym, ale panske jsou to same), tak bych rekl, ze je Torrid jeste za slusnou cenu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 30, 2021 13:01

Apuka, ukaž mi dražší bundy než Torrid se stejnými či lepšími parametry, v tý izolační hodnotě.
To triko Mammut mám a Mawe jsem ho odkazoval, ona však triko s krátkým nechce a s dlouhým na ní neni
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 30, 2021 13:19

etheric ma pravdu

1) dlouhy rukav
2) limecek
3) zip

kratkej mi je k nicemu musela bych jeste neco na to
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » úte lis 30, 2021 14:08

s tou cenou mě pobavily recenze, kde si jeden týpek stěžoval na vysokou cenu (ale žádné alternativy neuváděl) a v jiné recenzi zase borec chválil cenu a uvedl několik příkladů dražších alternativ.
nebo tady je pěkný přehled zateplených bund a Torrid je tam mezi těmi nejlevnějšími
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení