Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 27, 2021 8:27

etheric
jako si myslis, ze kdyz ma byt 5mm srazek nepretrzite 3 hodiny (samozrjeme to byt nemusi) ze nepotrebujes neco proti vode? navic kdyz prsi, neni pod nulou... takze dost pochybuju, ze jakkoli tepla bunda me proste zbavi toho ze je potreba se chranit pred destem, protoze pak v ty prochcany bunde se nezahreju/kdyz mi bude zima a budu s ni chtit do spacaku tak to taky nechces, ze jo

me kdyz promokne bunda, tak ji budu mit durch a uz ji nevysusim vlastnim teplem, pokud nebude aspon 15stupnu a i tak mi to trva (treba u kalhot) o nekolik hodin dyl, nez kamosum, na kterych to schne pri desti a 15 minut po prestani prseni maj sucho a ja mam totalne nacucanej hadr kterej se da zdimat a tak po 2h se mi zacinaji ojbevovat suchy mista... a treba 3 nebo 4 nez doschnou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob lis 27, 2021 8:31

Pokud máš tedy navíc jen tu pláštěnku, kde jsi vzala zbytek váhy? S tím že vezmeš pláštěnku jsem mj počítal a neříkám, že máš zateplenou bundu používat místo pláštěnky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 28, 2021 13:15

napsals ze sw zateplwnou bundou nemusim vrstvit. plastenka a bunda ale vrstveni je.

ps: 2h v mokrym snehu a adisa totalne durch promocena, je fakt hnusna a studena a mokra ale porad se necitim ze bych mela umtznout. holt to izoluje i mokry. prijemny to neni ale zivot to neohrozuje. vetrovka a mikina by nesly, to by bylo totalne durch a promzla...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned lis 28, 2021 16:26

Pláštěnku nepovažuju za vrstvení. Opravdu ne.

Počasí fakt hnus, tady přes noc -7, přes den ololo nuly, mokro, sníh, humus. Chřiby asi to stejný, jen ne tak chladný..
Co ta Black Yak bunda, zkoušelas venku? Já měl za to, že toto je tvůj zkušební výlet, proto táhneš batoh, kterej dle svých slov neuzvedneš, tj plnej věcí na zkoušení plus to co aktuálně funguje, kdyby nový na zkoušku nefungovalo.
Co jsi teda zkoušela? Voděodolnost Adisy?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 28, 2021 16:39

Etheric
ja sem s sebou mela tu BY calvana misto perovky, teda spis az na bivak. Neprijde mi to jako bunda, ktera je idealni v rozmezi +5 - -5... takze jsem ji mela proste misto perovky, abych si ji aspon trosku uz mohla uzit. takze jsem ji nijak netestovala a nic sem netestovala, ani jsem nepsala ze to budu nejak testovat.

muj povzdech byl k tomu, ze predpoved rikala na jeden den mraz a snih a hnus a na druhy den teplo a chcanec, takze do batohu teply na mraz a nepromokavy na chcanec. vetsinou ale staci jen jedno z toho.

ne, nezkousela jsem vodeodolnost adisy, ale na chuzi v plastence to bylo jen rano asi pul hodiny, kdyz fakt prselo, jak sme se dostali trochu vys, tak zacalo snezit... mokrej snih, velky nadychany vlocky... zadna velka intenzita, sundala sem plastenku, kterou sem mela jen na canard s dlouhym a oblikla adisu s tim, ze se asi uvarim, protoze mi do te doby bylo fakt vedro. to se nestalo, chuze nakonec byla celkem prijemna. asi po hodine a pul mi doslo, ze je adisa uplne durch mokra - zevnitr potem, z venku z hustyho snezeni, a to kdyz jsme zastavili na svacinku. Üuz to bylo jen 20 minut k autu, tak sem si rekla, ze to uz dam. Pocitove byla bunda proste durch mokra a studena, ale nebyla mi v ni zima na klepani kosy - jen konstatuju, ze sem si to vyzkousela kdyz o nic neslo - a ukazalo se, ze i durch promocena syntetika porad trochu drzi teplo (coz by pws a vetrovka v mym pripade nedokazaly). bylo kolem +1°C a tu pul hodku k autu sem dala v pohode a nakonec sem v ni sedela i v aute. Kdyby pod ni nebylo durch mokry canard tricko, mozna bych se i casem zahrala a canard vynusila, ale nakonec musel canard i adisa dolu, jak sem se prestala hybat, tak uz pocit chladna byl a brzo by mi urcite zima uz byla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned lis 28, 2021 16:52

Mawenzi píše:je fakt hnusna a studena a mokra ale porad se necitim ze bych mela umtznout. holt to izoluje i mokry.

Jo, jen ta hranice, kdy už to ztratí i poslední zbytky izolačních schopností a bude to jen studit, je moc tenká. Kdybys měla pokračovat ve výletu a neměla možnost přes noc vyudit bundu v přístřešku u krbu, měla bys problém, pokud bys neměla jinou izolační vrstvu, velkej problém. Ale tus měla, takže sis mohla dovolit nechat bundu promočit :)

Mawenzi píše:takze do batohu teply na mraz a nepromokavy na chcanec. vetsinou ale staci jen jedno z toho.

Jasně, ale to nemůže udělat tak markantní rozdíl ve váze přece, kor když spíš v přístřešku se studánkou.. Můžeš být ráda, že většinou ti stačí jedno z toho, já musím nosit teplý hadry i v létě, zatímco ostatní maj v batohu jen tenkou mikinku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 28, 2021 17:01

Etheric
ale s tim nemuzes pocitat, kde budes spat, ty snad nenosis vse i kdyz se ma spat v pristresku, co kdyby to v nem neslo? nelze s tim proste pocitat. pristresek je fajn bonus ale ne duvod nechat doma celtu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » ned lis 28, 2021 17:13

Mawenzi píše:2h v mokrym snehu a adisa totalne durch promocena, je fakt hnusna a studena a mokra ale porad se necitim ze bych mela umtznout. holt to izoluje i mokry. prijemny to neni ale zivot to neohrozuje. vetrovka a mikina by nesly, to by bylo totalne durch a promzla...
Neboj, mike Ti vysvětlí, co všechno jsi udělala špatně :wink: :mrgreen: Mi do mokrýho sněžení pomůže jen membrána. Za intenzivního pohybu (typicky na lyžích) teda dokážu být nějakou dobu celkem v pohodě i v Polartec flísce a větrovce, ale po zastavení je to finito.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned lis 28, 2021 17:25

Mawenzi píše:ty snad nenosis vse i kdyz se ma spat v pristresku, co kdyby to v nem neslo?

Často stan doma nechám, přinejhorším zalezu jinam, konkrétně tam kdes byla teď stačí cca 200m dál. Ale i kdyby 20km, tak mě to nevytrhne. Nicméně toto nikomu neradim, aby chodil beze stanu. Ale primaloftku nosím vždycky, i v létě, to bych si nedovolil nechat doma. Stan jo, páč mám dobrou kondici, lehkej batoh a velký štěstí :)
Každopádně celtu nosíš snad téměř vždycky, takže toto taky není věc, co mohla způsobit takovou váhu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 28, 2021 19:15

sobb
ja mela plastenku na to prseni predtim, nez to preslo ve snezeni... ale to v ni proste neslo uz pak, protoze kolem 0, mokro... uz sem byla uplne sparena, to bych chcipla. Tak ono dobry dobry a pak najednou sem si uvedomila, ze je to cely mokry, studeny a nacucany :D a chuze v tom snehu i kdyz ho bylo tak asi jen 10 - 20 cm podle lokality taky nebyla uplne flakacka, takze ze me lilo jak z vola... a pak uz na plastenku bylo docela pozde...

ja chci membranu/plastenku co me udycha... i kdyz je cela z venku mokra :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

High Point Barier

Příspěvekod markjohnchef » ned lis 28, 2021 20:09

Ahojte.
mám v úmysle si kúpiť zatepľovaciu vetrovku a narazil som na High Point Barier. Avšak v tom leskom vyhotovení cize je to asi verzia 1.0
Chcem sa opýtať či to nie je už nejaká 100rocna uloženka ktorá už nebude k ničomu.
Druhou otázkou je ako sedia veľkosti lebo moje miery sú 179cm,90kg ,hrudník 110cm a neviem si vybrať či M alebo L.
ďakujem vám za každu reakciu.
markjohnchef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned lis 28, 2021 19:35

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned lis 28, 2021 21:24

sobb píše:Neboj, mike Ti vysvětlí, co všechno jsi udělala špatně

Celkem nic, vzdyt to dobre dopadlo ;-) I nic moc bunda od Kilpi to zvladla slusne a lip, nez klasicke vrstveni. Lepsi bundu by tolik nepropotila a rychleji vysusila.

sobb píše:Mi do mokrýho sněžení pomůže jen membrána.

Protoze zadnou slusnou bundu nemas ;-) Nechces si koupit tu Torrid? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: High Point Barier

Příspěvekod mike » ned lis 28, 2021 21:29

markjohnchef píše:Druhou otázkou je ako sedia veľkosti lebo moje miery sú 179cm,90kg ,hrudník 110cm a neviem si vybrať či M alebo L.

Mam podobne rozmery a o M bych vubec neuvazoval. L nebo XL, normalne mam u vetsiny veci XL. Zrovna zateplene bundy jsou lepsi trochu vetsi, funguji lip, kdyz je pod nima prostor.

Vlakno jsem sloucil sem, nezakladej prosim nova temata, kdyz uz vhodne existuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » ned lis 28, 2021 22:28

Mawenzi píše:ja chci membranu/plastenku co me udycha... i kdyz je cela z venku mokra :D
V zimních podmínkách mě osobně membrána GTX Proshell nebo i ta nová bunda z Pertex Shield celkem slušně udýchá. Jen se musím pod to rozumně oblíct podle teploty a aktivity. Ještě lepší bude GTX Active, Laďa v ní úplně v pohodě jezdil i natěžko na lyžích když sněžilo nebo fičelo. A rozepínal ji později než já :D

mike píše:Celkem nic, vzdyt to dobre dopadlo ;-)
Dobře? :shock: Promočená a studená bunda?

mike píše:Protoze zadnou slusnou bundu nemas ;-) Nechces si koupit tu Torrid? ;-)
Zateplený syntetický bundy jsem kdysi měla a ne, další nebude :wink: Do zimních podmínek pro mě a mé použití nic lepšího než vrstvení není. Mám ráda příjemný tepelný komfort a nesnáším přehřívání a zbytečné pocení. Do větší zimy je jednou z vrstev i syntetická zateplovačka, ale jen vesta, bunda by byla zbytečná. Jednodenní výlety z tepla a do tepla neřeším, tam je to celkem jedno, chyby a nedostatky se odpouští a lehce řeší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 1:24

sobb píše:Dobře? :shock: Promočená a studená bunda?

Prezila to? Prezila, takze dobre :twisted: Bunda byla sice promocena, ale nebyla ji v ni kosa. Pri klasickem vrstveni by byla promocena stejne nebo vic a navic by ji kosa byla.

Tohle je zrovna situace, ktera se tezko resi. Kdyby od zacatku snezilo, tak by nebyl problem, nikdy jsem ho nemel. Jenze ono prselo, pod plastenkou zustane v bunde veskery pot a kdyz ji pak sundala a snezilo, tak uz byla mokra, zvenku ji chladil snih a to uz neni jednoduche vysusit. Nakonec by se to asi povedlo, ale mohlo by to trvat hodiny.

Resi se to tezko, nejlepsi by asi bylo prezit dest v mebranovce a vrstvach a pak hodit mokre vrstvy i membranovku do batohu a vzit si zateplenou bundu. Jenze to by musela mit s sebou dost obleceni na oboji. Sam bych asi pres bundu prehodil membranovku, sundal ji hned po prechodu z deste do snezeni, zapnul bundu a trochu do toho slapnul, abych se zahral a vysusil ji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 1:34

Dneska konecne trochu mrzlo, byly -3 stupne, a tak jsem po navratu z vychazky v primaloftce vytahnul jeste Torrid a dal si par kolecek okolo baraku pro porovnani. Mel jsem na sobe tenke merino s kratkym a k tomu PWS rukavice (nosim minisvitilnu v ruce a to uz by mi mrzla).

Opravuju, nakonec je ta stara primaloftka prece jen o neco teplejsi. V Torrid uz jsem trochu citil chlad na ruce. Mozna velice lehce i vitr. Triko s dlouhym by to samozrejme vyresilo. Zkusil jsem i kapuci, kdyz uz bundu s ni mam doma. Tepla je, coz o to, ale dela straslivy randal. Zrovna nejaky kreten jezdil po sidlisti na terenni motorce a tohle ji prehlusilo. Pravda, nejsem oholeny a delalo to hlavne susteni vousu o podsivku, ale stejne, tohle ani nahodou.

Dalsi oprava, velikost. L je prece jen o neco mensi, nez XL mych primaloftek. K tomu je trochu silnejsi izolace, takze vevnitr je min prostoru. A ted mam dilema, jestli objednat L nebo XL... potreboval bych neco mezi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 3:34

Tak jsem objednal XL. Mozna toho budu litovat, ale kdybych to neudelal, litovat bych taky :?

Dodani 6 - 8 tydnu... to je nejdriv nekdy v lednu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 3:48

Kdo by chtel Torrid hned a staci mu verze bez uprav, tak na outdoorline.sk je zrovna Black Friday sleva 10 %. Zelene Lko ted neni, bude za par dni, az ho vratim, cekam na kod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 29, 2021 6:24

sobb
ja mela v batohu jeste tu plastenku/mikinu rab nexus a BY bundu. premyslela sem zda to prevlict, nebo vyzkouset ze i mokra muze izolovat a zajistovat tepelnej konfort. muze do jiste miry.

bundu z pertex shield mam, ale bohuzel ne v takovy velikosti na zimu... myslim, ze pod membranou bych taky byla durch kdyz padal ten mokrej snih

mike
ty v ni chodis a pak ji vratis? ja myslela, ze se vravi vyzkousey zbozi ve kterym chodis max 5 minut po byte a ne ze to vemes 2x ven.. jinak tu torrid bys urcil na jakej cca rozsah dle sebe teplotni?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 6:54

Nechodim. Dvakrat jsem v ni obesel barak :) Coz je mozna tech 5 minut. Neni to nic vic, nez kdyz zkousim bundu v prodejne, posledne jsem v ni taky sel pred kram, abych vyzkousel, jak izoluje. Se souhlasem prodavajiciho, samozrejme.

Rozsah zatim nevim, to bych si ji musel vzit aspon na 8 km vychazku a to uz by bylo hodne pres caru. Zatim tipuju (!) horni hranici okolo +5 a dolni nevim, urcite aspon -10. Pro mne. Vice info asi az v lednu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon lis 29, 2021 11:32

mike píše: Pri klasickem vrstveni by byla promocena stejne nebo vic a navic by ji kosa byla.
Právěže ne, protože při klasickém vrstvení by si v takových podmínkách člověk automaticky brzo oblíkl nepromokavou bundu.

mike píše:Jenze ono prselo, pod plastenkou zustane v bunde veskery pot a kdyz ji pak sundala a snezilo ...
Jestli jsem to dobře pochopila, tak Mawenzi šla prve v dešti v triku a pláštěnce a při přechodu na mokré sněžení shodila pláštěnku a nasadila bundu. Která pak promokla. Každej holt není takovej radiátor jak Ty a takovou mokrost těžko vysouší. Ale je dobře, že i ten mokrej hadr trochu izoluje a že nám Maw neumrzla :)

Mawenzi píše:bundu z pertex shield mam, ale bohuzel ne v takovy velikosti na zimu... myslim, ze pod membranou bych taky byla durch kdyz padal ten mokrej snih
To pod ni nedostaneš ani tu mikinu? Jestli ses jen v triku pod pláštěnkou potila, tak by to pod bundou nejspíš lepší nebylo, nevím. Já jen přidala vlastní zkušenost, že v membránovce v mokrým sněžení chodit můžu. Zrovna ty naše nové Rabky z Pertex Shield jsme otestovali na podzim v Alpách, že přesně v takových podmínkách nás udýchají, což jsem ráda. Bála jsem se, že prodyšnost bude horší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 29, 2021 11:47

sobb
jo plastenku sem nemela na kilpi, ale uz sem mela totalne propoceny ten dlouhej rukav takze po sundani plastenky a nasazwji kilpi je to efekt stejnej jako bych tu kilpi mela. uz byl problem v te propocene spodni vrstve zrejme.

jinak - slo spis o to ze kdyby v takove situaci plastenka nebyla - teda te snih zaskoci treba a pak bys byla promocena a prochladla v kombu pws/vetrovka protoze to by vubec neizolovalo spis uz jen studilo a clovek by od toho snadno porchadl

kdyz nasadim mebranu tak su durch za chvili i kdyz pod ni mam neco jinyho hlavne v situaci ze uz je z venku cela mokra a je vysoka vlhkost vzduchu. musela bych prizpusobit rychlost chuze a vyrazne zpomalit, coz neslo - byla sem zavisla na odvozu jinak bych z ty diry jela domu 3h. na sumave sem chodila proste pomalu, aby k tomu nedochazelo k propoceni.
osobne jsem zjistila ze pro me je fuk mit gtx active nebo plastenku s hrbem co kryje i popruhy/fotak/bederak - ve vysoky vlhkosti pri aktivnim pohybu je to prast jak uhod a priplacet za membranu nevidim duvod.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 12:47

Mawenzi píše:ve vysoky vlhkosti pri aktivnim pohybu je to prast jak uhod a priplacet za membranu nevidim duvod.
No, membranu bys mohla dat pod promocenou izolacni bundu (tu Kilpi) a mozna i tak by Ti fungovala lip nez na ni. Mozna bys byla prekvapena, ze by se Ti zacaly vnitrni vrstvy vysusovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon lis 29, 2021 12:54

Maw: Ale aby to bylo "správně", tak jsi měla vlastním teplem to spodní triko vysušit a hřát natolik, aby se Ti nově nasazená a suchá zateplovačka nepromáčela.

S tím promočením máš pravdu, do takovýho počasí je ale prostě nezbytný mít s sebou něco nepromokavýho.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 29, 2021 13:38

apuka
pokud bych dala membranu pod to triko tak bych mela jako vnitrni vrtsvu uz jen podprdu... tam pak neni moc co susit

sobb
jenze ja netopim tak abych susila, psala sem to tu par prispevku zpet ethericovi

asi sem mela to propocemy triko dat dolu a vzit si misto nej jiny/suchy ktery sem nemela. kdybych mela suchy vnitrni triko a zezhora by to promacelo kilpi, mozna by to porad nebylo zevnitr durch ale kdyz uz to spodni triko durch bylo, tak to jen promacelo bundu zevnitr...

ja bohuzel netopim dost na vysouseni, jen na poceni:D

jinak mohla sem dat mikinu a plastenku znova na sebe ale nebyl moc prostor a kluci hodne spechali, tak sem si rekla ze to aspon otestuju jestli by to nebylo zivot ohrozujici a zrejme za pohybu ne - pri zastaveni uz pak ano.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 13:48

Mawenzi píše:vzit si misto nej jiny/suchy ktery sem nemela.

To by určitě dost pomohlo. Divím se, že nebylo součástí batohu, kterej stěží zvedneš. Vždycky nosíš triko na spaní, teď jsi ho zapomněla?
Když bys vyměnila trika, možná bys i svojí teplotou trochu dopadající vlhkosti z Kilpi odpařila.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 13:56

@Mawe: ja to ale s tim dat membranu pod promocenou izolacni bundu vazne. Vsak jsem to uz nekolikrat spominal, ze to je ta spravna kombinace (a v takovem poradi), kdyz se Ti povede izolacku promocit durch. (Presneji je to jedina kombinace, ktera Te ochrani pred prochlazenim.) Nad membranou izolace furt trochu uzoluje, pod ni se hromadi lepe Tvoje teplo (alespon zbytkove) a kupodivu i ta membrana lip odvadi vlhkost zevnitr, protoze neni zvenku durch mokra a tudiz nic nebrani odparovanmi a rozdil teplot vne/vevnitr je prece jen lepsi nez kdyz mas izolacku pod ni.

Kdybys to dala pod tricko, tak to k nicemu neni - tricko Te izolovat nebude, bo bude durch promocene a dokonce muze stejne namocit membranu zvenci jako dest.

Jedina otazka je, jestli to stejne dobre funguje i pri neporeznych PU membranach, u GTX to jde skvele (samozrejme, v ramci aktualnich moznosti v te situaci).

Na druhe strane se tady hodne divim poznamkam typu "trochu dopadajici vlhkost" nebo trochu snezeni a pod, ze to zateplena bunda zvladne. Nezvladne. Mokry snih (pokud si spominam, psalas ,ze byly velke vlocky, co se hned rozpijely na bunde) na te bunde udela vetsi paseku nez stredni az mirne silnejsi dest. Bo se vlocky po DWR nekulickuji, ale se roztapeji postupne a doslova se dokazou "nacpat" do latky.
Teda to je alespon moje zkusenost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16555
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 14:11

@apuka: píšu trochu. Tzn že se suchým trikem vespod nebude ta bunda tak mokrá ze 2 důvodů - nenavlhne od toho trika a teplo, který není zmařeno mokrým trikem, trochu tý dopadající vlhkosti vysuší. A v týhle situaci každá trocha pomůže
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 29, 2021 14:31

apuka
ano vim zes to nekolikrat psal.

ja ale neresim co sem mela udelat jinak. ja napsala zkusenost jak mi izolovala i promocena bunda pri pohybu. a kdyz sem si situaci uvedomila + vedela co me jeste ceka (jen 2km k autu) tak sem se neprevlikala a udelala pokus jak se to zachova v dane situaci.

ja proste jen popsala stav situace, nezadala sem o radu navic za pouziti vybavebi, ktery nemam

etheric
protoze v triku na spani se neda chodit jinak nez na spani, ze?
ne nemela sem triko na spani, protoze kdyz sem chodila v bunde tak triko nebylo spinavy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon lis 29, 2021 15:28

Nejen já používám koncept trika na spaní jako náhradního, když je to z různých důvodů potřeba. Btw proč by se v triku na spaní nedalo chodit? V bundě na chození se spát dá :D

Kdybys měla pokračovat ve výletě, asi bys to udělala jinak, nebo ne?
Jinak nechápu tohle
Mawenzi píše:protoze kdyz sem chodila v bunde tak triko nebylo spinavy

Jakoby se triko bez bundy za jeden den stihlo ušpinit. Si vždycky říkala, že triko na spaní nosíš kvůli potu, že nechceš lézt v triku cos měla celej den na sobě pak do spacáku. Už to neplatí?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení