Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát říj 22, 2021 22:12

pomasko píše:V niektorých častiach bundy (krk, ramená, podpazušie) bola tiež v pôvodnom modeli čistá syntetika a ťažko teda povedať či vymenili aj tieto časti a teda celá bunda je teraz páperová alebo či nahradili len ten "pero-syntetický blend" a syntetická výplň v tých špecifických miestach ostala.
no tak to ani srnka netuší, ostalo to stratene v preklade, ale podla toho co pisu na svojich fb strankach vyplyva, ze cela bunda by mala byt paperova, pokym si teda ne*eru do ust a ak sa clovek pozornejsie pozrie na ich stranke, tak vidi ze z verzie 2020 a teda tej multi synteticko perovej je iba ta Acid Lime. ja ale vestecku gulu nemam a spravili to na tej stranke s popisom dost neprehladne, natoz informacii tam maju spustu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 23, 2021 7:19

me syntetika v podpazi vyhovovala protoze pri zapoveni sem prepitala jen pdpazi bez bundy, ale stejne sem ji nakonec poslala dal. i ve meste sem proste byla pod tim propocena v okamziku kdy sem se pohla.

no ciste perovka s touhle neprodysnosti je na aktivity proste spatne. a nechapu kdyz maji pertex quantum jak to muze byt takovej igelit. osobne bych to proste nekoupila protoze samce ze se to zlepsilo je nizka a jinak ta bunda byla krasne tepla i predtim, v -10 sem.mohla v pohode stat na zastavce na vetru 15 minut
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » sob říj 23, 2021 19:51

Mawenzi píše:nechapu kdyz maji pertex quantum jak to muze byt takovej igelit
Bo "igelit" z toho nejspise dela peri, to neni zrovna prodysny material. Nebo jeste vnitrni matros (netusim, jaky tam je).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob říj 23, 2021 21:38

:roll: uz zas ten nesmysl s prodysnosti peri... Nevim, ktera verze Pertex Quantum tam je, ale ta puvodni byla neprodysna dost, ne o moc lepsi, nez membranovky. Pak menili nazvy a ted se v tom ani prase nevyzna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 24, 2021 17:00

v tom pripade pertex quantum muze znamenat fakt cokoli... no loni sem delala dychaci test s HH, zajo a kilpi a kilpi jedina se dala jakztak prodychnout, hh a zajo si uz nepamatuju rozdil. ALe obe byli mizerny. nj, tak ono "pertex" je moderni material, na to zakaznici slysi... a zajo fakt ty svoje paradni strihy hodne zabiji tim materialem. A lidem, co to kupuji, je to vesmes jedno, protoze zakazniku jako moje sestra je hodne - nepotici se stihla osoba (zena), ktera hlavne nechce jit se psem v kabatku do prace a tyhle outdoorovy veci sou prece TEPLY a jeste HEZKY vypadaji. Potivost techto jedincu nikoho nezajima, protoze zabaleny do igelitu by zustaly suchy... takze se usetri, cilovka se nalaka a sirsi segment nas nezajima, protoze tech par kousku co by prodali "sportovcum" je nevytrhne, na to nemaji "jmeno" aby se k nim lidi nahrnuly, takze ani neni snaha si tu image zmenit nebo zlepsit, protoze porad maji vyprodano a na bazarech se zajo skoro neda sehnat, maximalne blbe koupena velikost darem...

Co si budem povidat, ono hodne outdoorovyho obleceni zrovna tak moc hezky nevypada, jak by si nektere predstavovaly. a je jasny, kam zajo cili... a na aktivni sportovce to proste neni. Coz je skoda. driv to byvalo vyrazne lepsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » ned říj 24, 2021 20:27

ale je to logicke, ty firmy se potrebovali a potrebuji rozjet v te silene konkurenci, neb "sportovni" obleceni ted sije kdekdo... takze zjistili, ze 80% zakazniku jde po dizajnu a barvach, to ostatni je pro ne vedlejsi, anebo si nechaji nakecat cokoli o mparamerech, a tech 20% ortodoxnich sportovcu, kteri s v tom vyznaji, je nespasi, takze opustili filososfii vyroby sportovniho obleceni a dali se na snazsi a vydelecnejsi cestu radoby sportovniho obleceni - uz jsme to tu probirali v jinem vlakne: NordBlanc, Zajo, Kilpi, drive Envy, Husky, AlpinePro, Hannah, NorthFinder aj. nemaji s funkcnicm oblecenim nic moc spolecneho a kdyz od nich koupite kvalitni vyrobek ve smyslu funkcnosti, jet o spis nahoda, ne-li zazrak...

A jednou pro vzdy - perovka neni v beznych podminkach na aktivni pohyb, ale jako zalozka, kdyz se zastavim, nebo kdyz cekam, vyjimku samozrejme tvori perovky do extremnich podminek, ale to je kapitola sama o sobe...
Na aktivitu jsou spise synteticke bundy, a pro intenzivni ativni pohyb nejlepe vice tenkych funkcnich vrstev, nez jedna, dve teple, ale to je stara vesta...
Naposledy upravil Quido dne stř říj 27, 2021 13:50, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 25, 2021 5:10

tak ja si u te zajo perovky puvodne nevsimla, ze je to peri, ja myslela ze je umela cela:D

zrovna do mesta mi perovka prijde dobra, protoze hezky hreje kdyz stojis na zastavce treba 10 - 15 minut ale naopak nechodis vetsinou vic nez treba 3km pesky, takze se nema sanci nejak uplne propotit.

nicmene pri sportu nema svoje misto vyjma toho cos psal. jenze tech 80% najitelu radoby outdoor vybavy ti bude tvrdit ze maji peri s membranou 5000:5000 od husky a je to v zime na vyket skvely... takze ty lidi primarne musej zjistit ze to je blbost nebo jim to nekdo musi rict komu veri. lidem co se nepoti ti nevysvetlis ze to neni standart ale jejich odlisnost
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod AlexBeck » pon říj 25, 2021 6:12

Já se potím a běžně si v kose oblecu pod GTX lehkou péřovku (SJ Apron Hooded) Samozřejmě, že ne v nástupu. Po dolezu na hřeben, na sestup.... Ten teplotní kopanec za to stojí. Navíc "neni čas" a i po tom krátkém sundání GTX bundy jsem ji na sebe často doslova nalamal jak hned zmrzla :-)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon říj 25, 2021 7:36

Mawenzi píše:tech 80% najitelu radoby outdoor vybavy ti bude tvrdit ze maji peri s membranou 5000:5000 od husky a je to v zime na vyket skvely
Zrovna v tomto pripade z hlediska (ne)poceni se v bunde je skoro jedno, jestli je na te perovce membrana 5/5 nebo napr, P Quantum Air. Stejne se potit nebudou vice-mene jen kym peri neprekroci svoji mez v absorpci vlhkosti, resp. nevypoti vice vhlkosti nez peri dokaze nasaknout.

Teda, pokud vyrobce nespadne uplne na hlavu a nepouzije "igelitovy" material jako vnitrni vrstvu.
mike píše:uz zas ten nesmysl s prodysnosti peri
No jo, vidim, ze je tady jeden clovek, ktery si mysli, ze peri v "klobasach" je prodysne... Tak si proc neberes na sve vylety perovku misto primaloftky? Je prece lehci, teplejsi - a prodysna :wink:

Technicky, abys to konecne pochopil a prestal prudit:
V perovce, resp. v peri prakticky vubec NEPROBIHA difuze (zamysli se, jaky je duvod, ze peri tak dobre izoluje a musi byt hned jasne, ze to tak musi byt :wink:), ale odvod vlhkosti probiha skoro omezene proudenim (pri pohybu) a hlavne migraci. Ani jeden z techto procesu (v peri/perovce) neni nijak rychly, navic do toho hodne mluvi absorpcni vlastnosti peri.

Pokud mi furt neveris, tak si udelej jednoduchy pokus - strc si do peroveho spacaku nebo perovky zaply zvlhcovac vzduchu, uzavri spacak/perovku (napr. svazanim) aby byla utesnena. A potom sleduj, kolik vlhkosti projde skrz... Pokud budes mit perovku, sezen si kovovy lavor a muzes udelat "destilacni pristroj", abys mohl presne zmerit mnozstvi vody vyparene pres peri a srovnat to s odparenym mnozstvim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pon říj 25, 2021 8:12

Quido píše:ale je to logicke, ty firmy se potrebovali a potrebuji rozjet v te silene konkurenci, neb "sportovni" obleceni ted sije kdekdo... takze zjistili, ze 80% zakazniku jde po dizajnu a barvach, to ostatni je pro ne vedlejsi, anebo si nechaji nakecat cokoli o mparamerech, a tech 20% ortodoxnich sportovcu, kteri s v tom vyznaji, je nespasi, takze opustili filososfii vyroby sportovniho obleceni a dali se na snazsi a vydelecnejsi cestu radoby sportovniho obleceni - uz jsme to tu probirali v jinem vlakne: NordBlanc, Zajo, Kilpi, drive Envy, Husky, AlpinePro, Hannah, NorthFinder aj. nemaji s funkcnicm oblecenim nic moc spolecneho a kdyz od nich koupite kvalitni vyrobek ve smyslu funkcnosti, jet o spis nahoda, ne-li zazrak...


Ja bych porad Zajo nestrkal do jednoho pytle s temi ostatnimi, i kdyz nemam osobni zkusenost s jejichsoucasnou produkci. Ale prijde mi, ze se snazi sit z kvalitnich materialu - Pertex, Primaloft, Event, ... O tom si u vetsiny ostatnich muzes nechat jen zdat. Akorat pak nedaji dost penez do vyvoje a nakonec jim casto neco ustreli. Vzhledem k dobre cene se to ale i tak celkem rychle vyproda. Ale porad tam vidim snahu delat kvalitni veci. Treba maji prebrandovane spacaky od Malachowskeho, kde akorat vymenily nedostupny Toray z Japonska za Pertex v nizke gramazi - usetrili nejakou vyrobni cenu, ale porad bych ten spacak s klidnym svedomim asi doporucil. Podobne tak ty jejich Litio stany porad vychazeji v pomeru cena/vykon dobre. Zaklad je cinsky katalog, ale pak ho upravovali. Akorat pak nebyli ochotni dat do vyvoje tolik, kolik by si to zaslouzilo, takze stan je trochu upraveny, ale mohl byt jeste lepsi. Naproti tomu Hannah neupravil skoro nic a jeste ten stan prodava draz. Takze za me Zajo ma porad dobry pomer cena/vykon. Jen proste je levnejsi nez jine kvalitni outdoorove znacky a nekde se to projevi. Kdyz clovek narazi na vyrobek, kde nedostatecny design a testovani nepovedou k zadne chybe, tak to muze byt jeden z tech kousku, ktery se ukaze jako jedna z nejlepsich koupi. (Tim nerikam, ze jsou dokonali - zadna velka inovace, pochybny marketing se "zlevnenym" zbozim, atd.)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 25, 2021 13:15

ja to u zaja myslim.na zateplovacky ktery soubproste neprodysny a pokud to neni peri tak je to primaloft eco black takze v tom teplo neni anjeste je to neprodysny

treba mikiny nebo merino maj podle me ale tam mas mijimum veci co muzes zkazit, protoze merino je porad merino a pws mikina je porad pws mikina pokid nesprasis strih ale u tech zateplovacek to je traga nad tragy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon říj 25, 2021 13:46

Mawenzi píše:primaloft eco black takze v tom teplo neni anjeste je to neprodysny

Co od nich mám bundu Narvik s 80g PL Black tak ano, moc teplý to fakt neni. Ale prodyšný to je dost. Oproti například Montane prism či DA Yungay je to prodyšný jak svetřík.
Už tu bundu mám jen k ohni atp, je dost zrasená, všechno však mojí vinou, Zaju v tomto ohledu nemám co vytknout. Nicméně ten PL Black je izolace na prd, to takovej Climashield apex, to je jiná liga
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 25, 2021 14:55

nepsal si nahodou ze se nejak moc nepotis? hodnotit prodysnost pak nema uplne vahu ...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon říj 25, 2021 16:00

Že se moc nepotim, vůbec neznamená, že nepoznám rozdíl prodyšnosti a že menší/větší prodyšnost nemá vliv na to, jak mi bude bunda vyhovovat. Prodyšnost je důležitá, nejen kvůli /ne/pocení. Rozhoduje o tom, jak se bunda chová když fouká, jak schne když mamokne ale hlavní je asi ten fakt, že když do kopce letim stejně rychle jako po rovině, v prodyšný bundě se nezapotim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 25, 2021 18:04

ale ja se v zajo bunde zapotim ze mam mokry rukavy i na rovine s tim, ze mi nenii nejak vedro a bundu sem nepouzila mimo jeji rozsah... vsechen pot zustane hezky na vnitrnim rukavu a zadech a jen to pekne studi a sere jak je to mokry v podstate je to bunda na pomaly courani se psem kdyz chce cuchat, i cesta ze zastavky 15 minut z kopce v -5 znamena promoceny zada tricka a pak v tom sedim v praci... nez to uschne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon říj 25, 2021 18:22

Etheric píše:Prodyšnost je důležitá, nejen kvůli /ne/pocení. Rozhoduje o tom...
To je klasicke michani dvou pojmu - propustnsti vodnich par a (skutecne prodysnosti, ) propustnosti vzduchu neboli vetruodolnosti. Jedno s druhym primo nesouvisi - ano, kdyz bunda profoukne, tak vyfoukne i vlhky vzduch. Ale dobre materialy odvedou vlhkost i kdyz je matros hodne malo profouknutelny.
Navic, co jsem parkrat psal - vysoka izolacni schopnost a dobra prodysnost (v obou vyznamech) jdou proti sobe. S odchazejici telesni vlhkosti odchazi teplo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon říj 25, 2021 18:54

Mawenzi píše:ale ja se v zajo bunde zapotim ze mam mokry rukavy i na rovine

Tak to bych ti nepřál tu Prism, bys byla už za 40 kroků jako hozená do vody.
V -5 bych v tý Zajo bundě za 15 minut stihl nastydnout bez ohledu na to, jestli se hýbu nebo ne a jak moc. Myslím, že i v +5 by se mi to povedlo. Ta izolace moc neizoluje. Ale moje vnímání teplot je dost posunutý, někdo má zas posunutý pocení, prostě každej to má jinak. Ale co do prodyšnosti, to Zajo je ještě jedna z těch lepších bund
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 18:55

apuka píše:Tak si proc neberes na sve vylety perovku misto primaloftky? Je prece lehci, teplejsi - a prodysna

Protoze prodysna neni. Obalovy material, neda se ani prodychnout. Perovky se tak obvykle delaji, protoze jsou urcene na zatepleni pri pauzach a taboreni. Takze primarni je vetruodolnost a prodysnost neni moc potreba. Dalsi vec je, ze pres tyhle materialy neleze peri.

apuka píše:Pokud mi furt neveris, tak si udelej jednoduchy pokus - strc si do peroveho spacaku nebo perovky zaply zvlhcovac vzduchu, uzavri spacak/perovku (napr. svazanim) aby byla utesnena. A potom sleduj, kolik vlhkosti projde skrz...

Tenhle pokus delam pokazde, kdyz spim ve zdaraku. Ten malo prodysny byva rano zevnitr vlhky, ten prodysny zas namrza v nohach zvenku. Tam, kde nenamrza je ve svetle celovky krasne videt, jak z nej stoupa para. Kde se tak asi bere? ;-)

Stejny pokus uz udelalo spousta lidi s horsima zdarakama a stezuji si, ze maji spacaky rano vlhke az mokre nebo ze je ve zdaraku vevnitr namraza.

Proste praxe jasne ukazuje, ze placas nesmysly, ale ty je i tak budes furt opakovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 18:57

Mawenzi píše:ale ja se v zajo bunde zapotim ze mam mokry rukavy i na rovine s tim, ze mi nenii nejak vedro a bundu sem nepouzila mimo jeji rozsah...

Tak to je jasne neprodysny vnitrni material. To i v me malo prodysne primaloftce dam 8 km rychlou chuzi po skoro rovine a teprve ke konci mam lehce navlhe rukavy zevnitr. A ta na chozeni po kopcich fakt neni, vyzkouseno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon říj 25, 2021 20:09

Mas perovky i s microlightem :ú.

Ne, peri opravdu zdaleka nemuze dosahnout prodysnosti ani syntetiky. Konec koncu, jsi z Valasska, z hor, tak si urcite spomenes na perove prikryvky nebo "duchny" a ze jak dobre se pod nima potilo... Imkdy meli svrcni latku bavlnu, rozhodne prodysnejsi nez P Quantum.

Nevymkouvej se na spacak a zdarak ale udelej pokus, co jsem psal. V zdaraku je to o necem jinem, navic nezjistis mnozstvi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon říj 25, 2021 20:30

Jinak shanime manzelce dve primaloftky - jednu do mesta do prace a druhou do hory. Aktualni nabidka je horsi nez tristni. Pricemz si myslim, ze zakladni pozadavky moc omezujici nejsou - Primaloft Gold nebo Silver alespon 100g/m2 (pripadne Climashield nebo Coreloft) a hlavne ne Active, ne "foukana" izolace jako Thermoplume a pod, vnejsi latka rozhodne ne P. Quantum Air nebo Toray Airtastic, ne pevna membranova latka, bez bocnich panelu z flisu, stejna gramaz vsude. S kapucou. Tot vse. Prosel jsem nabidku nasich velkych sportovnych retezcu a vysledek?

V Hudy jeden Millet (ten se ji celkem pozdava, hlavne strih je pro ni akurat) jinak nic, v Rockpointu neni vubec nic (nekoukal jsem se na Hannahy), v Alpsportu prakticky taky nic. V Hanibalovi taky neni zadny vyber. Jeste v Kolovne je jedna oboustranna Maloja, s Gore Infiniem, ale ten matros je pomerne tenky a prijemny, to by i mohlo byt, jenze je to trochu jako vrece.
Jeste v nejakem ceskem eshopu maji par staryvh Direct Alpinu, ale vzhledem ke stari 5+ let ty radeji ne. Taky jsme byli ve vice mensich obchodech, taky nic.

A to je konec.

Pokud mate jeste nekdo napad nebo znate, kde se (u nas) da neco kouknout/objednat, sem s tim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon říj 25, 2021 21:03

Mawenzi píše:ale ja se v zajo bunde zapotim ze mam mokry rukavy i na rovine s tim, ze mi nenii nejak vedro a bundu sem nepouzila mimo jeji rozsah... vsechen pot zustane hezky na vnitrnim rukavu a zadech a jen to pekne studi a sere jak je to mokry v podstate je to bunda na pomaly courani se psem kdyz chce cuchat, i cesta ze zastavky 15 minut z kopce v -5 znamena promoceny zada tricka a pak v tom sedim v praci... nez to uschne.
Mal som zajo narvik a na predychnutie bola asi ako ta adisa, mozno aj viac, no izolacia bola jej najvecsia slabina, malo to hrialo, bolo to sice hrube, ze by si clovek povedal, ze je to faj, no ked uz v tom bol clovek rozhybany, tak vsetko teplo odislo prec, a tam mohol byt kamen urazu, jednak slaba izolacia a latka ktora mozno prilis dychala, ale skor ta slaba izolacia, nieco ako na zateplenych domoch, ked das menej polystirenu, tak sa rosny bod posuva niekde do vnutra tej izolacie a moc to neizoluje. Podobne to mohlo byt aj v tej zajo bunde, vsetka vlhost sa zrazila niekde vo vnuti a nic nepreslo von a clovek sa v tom citil ako v takom ladovom skleniku.
Ja som to minulu zimu testoval aj tak, ze som si dal tu zajo bundu, bola bez kapuce a na to este tu prism, ja viem masochista, no efekt sa dostavil, viac tepla a mensia priedusnost vytvorila prijemnjsiu klimu, ale zase uz to bolo kapanek trochu overkill hlavne ak sa s tym islo do kopca, ako s prisdusnostou, tak s mnozstvom izolacie, ale bolo to lepsie, ako samostatne zajo alebo prism.

Ta prism starsej erzie bola este o to zakernejsia, ze vv predu mala dvojitu izolaciu az na 80g silver a tak v nej bolo docela prijemne(teplotne) a potom ked clovek trochu vychladol, tak zacali oziabat ramena celych chrbat a ruky kde bolo iba 40. Pri tej novej verzii vies hned ze je ti v tom kosa. Plus sa v nej da v hohode chodit aj do kopca bez zaparenia iba cez velmi veterne dni, inak je to parak, aspon to som na nej za tie roky vypozoroval.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon říj 25, 2021 21:15

apuka píše:Pokud mate jeste nekdo napad nebo znate, kde se (u nas) da neco kouknout/objednat, sem s tim.
Vcera mi prisiel newsletter od rabu a v nom tato bunda, https://rab.equipment/us/women-s-xenair-alpine-jacket
nekupite? :twisted:

Ma to 100/80 primaloft gold air/pertex air.
No nemusela by byt tak spatna, ak pouzili iny menej priedusny material ako v DA, moze byt lepsia podsivka, a aj ten pertexc air udavaju iba 1cfm, akurat ta hodnota je akasi cudna.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 21:36

apuka píše:Mas perovky i s microlightem

Ja ne. Tu od Rabu jsem zkousel a bohuzel mela uzke rukavy. Jinak bych ji koupil a chodil v ni.

apuka píše:Ne, peri opravdu zdaleka nemuze dosahnout prodysnosti ani syntetiky. Konec koncu, jsi z Valasska, z hor, tak si urcite spomenes na perove prikryvky nebo "duchny" a ze jak dobre se pod nima potilo...

Protoze v nich bylo 10 kilo peri :roll:

apuka píše:Nevymkouvej se na spacak a zdarak ale udelej pokus, co jsem psal. V zdaraku je to o necem jinem, navic nezjistis mnozstvi.

Udelej si ho sam. Ty neco tvrdis, ty dokazujes, nevim, proc bych mel vyvracet kazdy nesmysl, co si vymyslis, to bych uz zbytek zivota nic jineho nedelal :P Zdarak je prave praxe, kterou popiras.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Vexo » pon říj 25, 2021 21:38

Kdybych nemel svoji Dynafit FT insulation s Hi-Loft Ultra / Crosscore, tak bych asi koukal po necem takovemto - Haglofs udelal bundu, kde jako podsivku zvolil rovnou goretex infinium, k tomu synt. izolace Mimic platinum, ktera obsahuje grafen a svrchni latka je 7D 28g/m2.
- https://www.haglofs.com/gb/en-gb/v-series-mimic-hood-women/p/604797-2C5.html?
- recenze panske bundy na trekitt
- mimic platinum
- v ceske nabidce se tomu nejvic blizi toto.
- na Adam sportu mají celkem vtipný popisek, který vůbec neodpovídá tomu, co je na webu výrobce: GORE-TEX 2L s SHAKEDRY technológií (membrána je nalaminovaná na povrchu miesto vo vnútri), 100% PAD kombinovaný s GORE-TEX Active 3L technológií - super ľahký, mäkký nylon s ripstopovou úpravou. Extrémne priedušný.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 21:49

ret255 píše:Ma to 100/80 primaloft gold air/pertex air.

Jenze ten Primaloft je bohuzel Active... Koukam na trochu slabsi panskou verzi a az bude v Nalehko, tak si ji asi zajdu vyzkouset. Sice ma taky dementni body mapping, ale 80/60 zas neni takovy rozdil a mohla by se hodit prave na vylety, jako byl ten vcera. Jestli sedne, vypada, ze ma uzka ramena, ale mozna je to modelem, kteremu je navic mala. Proc to foti na chcipakach bez ramen? :roll:

Vexo píše:kde jako podsivku zvolil rovnou goretex infinium

Hmm, tak tohle je zajimave. Akorat mi to teda uplne nedava smysl. Asi prisli na to, ze membrana v zateplene bunde nefunguje, a tak ji strcili dovnitr, kde bude fungovat lip. Jenze tam zas neni potreba... ona totiz v zateplenych bundach neni potreba vubec.

Mam z toho pocit, ze uz nevedeli, co vymyslet a chteli se odlisit. Co bychom tam jeste nacpali? Grafen je ted v mode! A GTX Infinium, na to lidi uslysi, ze je skvele prodysny. Co na tom, ze libovolny sustak pouzivany na podsivku je prodysnejsi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 22:09

Ted koukam, ze u Nalehko uz maji Xenair Light, to by mozna mohlo mit stejny strih. Ona by vlastne nemusel byt od veci takhle na podzim sama o sobe, kdyby:

V podpaží, kde tělo generuje více tepla je umístěn pouze Pertex Quantum Air bez izolace, tak aby přebytečné teplo odcházelo co nejsnáze pryč.

Aaaaa... ](*,) Proc to musi takhle zk*rvit? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon říj 25, 2021 22:50

No ale naco by ti bola ta light verzia co ma iba 40 gold active a bez zateplenia po pazusi? To skor ta bez kapuce co ma 80/60 a ta ma asi aj zateplenie pod pazuchami, tych 60? Neviem preco nedali aj na tu bez kapuce 100/80. ma to gold active ale somo o sebe je dolezita aj latka pouzita na obalenie tej izolacie z oboch stran.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 22:54

Light verze je lehka, takze by mohla jit do batohu a zrovna vcera bych ji ocenil. Vazi min, nez SS. Samozrejme by musela mit zatepleni i v podpazi, vsak pisu, ze ji zk*rvili. Fakt nechapu takove debilni napady ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon říj 25, 2021 23:01

Jeste dodam. Moje primaloftka se 100 g/m^2 PL1 ma 470 g a zabere pul 28 l batohu. SS or Rabu ma tusim 300 g a na chladne pocasi moc nefunguje, je to furt klasicke vrstveni. Mel jsem s sebou merino s dlouhym, ktere by pomohlo, ale zas je to klasicke vrstveni a tudiz malo komfortni, spis pro pripad nouze. Nakonec jsem zustal u dvou vrstvev a pridal rukavice, protoze se mi treti fakt nechtelo oblekat. Byl jsem na spodni hranici tepelneho komfortu tj. dalo se, ale zadna slava. Mit lehce zateplenou primaloftku, tak je komfort uplne jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení