Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát úno 17, 2017 11:45

Potom pozor, at ti neni moc volna v podpazi. Me to u jedne bundy dost stvalo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 17, 2017 13:11

Myslím, že by měli být ještě větší slevy, možná už ted o víkendu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » ned úno 19, 2017 20:42

Jsem dal jeste jednu sanci OR zateplene bunde s "windstoprem" ](*,)
Nikdy vice!
zlata Lidl bunda :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2017 1:49

Zaparil ses? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pr3d1t0r » pon úno 20, 2017 13:51

v hudy mají už 40% výprodej + plus se výprodeji objevili nějaké kousky od sj ( ale jen 30% dolů )
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pon úno 20, 2017 22:57

lepší 30% než drátem do oka :D bunda už je (snad) pomalu na cestě, tak asi nezmrznu *
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 21, 2017 1:44

Neznate nekdo zateplene bundu od Mountain Equipment? Zaujala mne Arete perovka a synteticka Rampart. Material Helium mi bohuzel nic nerika, zajimalo by mne, jak je prodysny. Jestli dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv úno 23, 2017 22:11

Stavil jsem se dneska v Hudy a vyzkousel zateplene bundy od Arcteryxe, kdyz jsou ve sleve. Byl jsem celkem prekvapen tim, jak moc se mezi sebou lisi jejich XL:

- bunda s GTX Thermium, zrejme tahle. XL je na extra velkeho Amika. Bunda je dlouha, tezka a nepoddajna, nepohodlna i do mesta, na outdoor ani nahodou. Zajimala mne hlavne kvuli Thermiu a bohuzel je to podle ocekavani. Tuhy laminat na povrchu, dychaci test na uduseni, priblizne jako eVent. Tj. prodychnout se da, ale s velkou namahou. Bojim se, ze tenhle material bude na bundy nepouzitelny, na kalhoty mozna.

- Thorium (nebo to bylo Cerium?). XL mi sedelo dobre, asi jako me MHW primaloftky, bunda taky pusobila rozumne, ale bohuzel, svrchni material prodysny asi jako Pertex Quantum tj. nedostatecne.

- Atom AR Hoody -- bunda jako sita na mou postavu, ale uz docela na telo, davam prednost volnejsimu strihu. Nejvic uzke byly rukavy na predlokti, tam uz skoro zadny prostor nebyl. Na konci maji nejake strecove nesmysly, nastesti jen kousek. Material prijemny a vypadal rozumne prodysny. Pusobila nejlip ze vsech, skoro bych ji i zkusil, ale bez kapuce a ne cernou, co meli. A mozna spis XXL...

- Atom LT Jacket -- meli jen Lko, ale pusobilo jeste uzsi, nez Atom AR. Material podobne prijemny, ale bohuzel strecove kraviny na bokach, showstopper.

Sel jsem jeste okolo RP a zkusil si par dalsich bund. Docela mne desi, jak pusobi suntovne i ve srovnani s mou 10 let starou primaloftkou. Salewa, Haglofs (dole gumicka misto stahovani #-o), Ternua (na nekoho s velkym pupkem a malymi rameny #-o)... V podstate jedina srovnatelna s tema myma staryma od MHW je jen Atom AR, akorat stoji dvojnasobek, co jsem za ne tenkrat dal. Jsem si mel koupit tu prvni (prodysnou) dvakrat #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » ned úno 26, 2017 12:00

Takže už asi 3 mesiace vlastním primaloft bundu montane prism jacket a povedal som si, že tu napíšem nejaké moje postrehy.
Je to taká tenká primaloftka s výplňou iba 40g na chrbte a na rukávoch a v predu s vreckami má až 80g. Vrch je z pertexu microlight, čo je vraj podla mika taký najlepší kompromis medzi priedušnosťou a vetruodolnosťou, a podľa toho som si aj hladal bundu amusím povedať, že nič neprefúkavejšie som doteraz nemal, ani hs čo mám od mamuta nie je tak neprefúkavá.

Chcel som niečo v čom by som sa nepotil (nakoľko som podľa všetkého dosť potivý typ) a to táto bunda do značnej miery splnila, no podotýkam, že najlepšie funguje iba s jednou vrstvou a pri teplotách nad nulou do tých 12 stupňov, používal som ju aj cez zimu s merino tričkom s dlhým rukávom, na to vestu z polartec 100 micro od zaja a na to túto primaloftku, no neosevdčilo sa to, výsledok bol zrážanie vlkhosti vo vnútry a nedostatočná izolácia primaloftu pri takých teplotách ako je -5c, primaloft síce hrial aj mokrý, no bol natoľko tenký, že bolo pod tým zima, no pri tenkom merine kamenec s krátkym rukávom a na to táto bunda pri 0-12c je mi v tom parádne, neprefúka to a navyše to super dýcha a odvádza pot a na omak je príjemná ako hodváb, takže celkovo je to asi najfunkčnejšia vec čo momentálne mám.
Oceňujem hlavne tú neprefúkavosť, rýchle schnutie a relatívne dobrú priedušnosť pri jednej tenkej vrstve, plus kapucňa je tiež dobre vymyslená, za mňa ako bundu do prechodného obdobia odporúčam všetkými desiatimi.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2017 19:05

:smt023

ret255 píše:Je to taká tenká primaloftka s výplňou iba 40g na chrbte a na rukávoch a v predu s vreckami má až 80g.

Myslis kapsy na ruce, ktere maji izolaci z obou stran? Kolik je to asi plochy?

ret255 píše:no pri tenkom merine kamenec s krátkym rukávom a na to táto bunda pri 0-12c je mi v tom parádne, neprefúka to a navyše to super dýcha a odvádza pot a na omak je príjemná ako hodváb

Stane se ti nekdy, ze jsou hole ruce zpocene a bunda se na ne lepi?

Zkousel jsi pod ni nejake lepsi funkcni triko? Merino neni jako prvni vrstva pro potive typy zrovna idealni, ja ho na potive aktivity vubec pouzivat nemuzu.

ret255 píše: no podotýkam, že najlepšie funguje iba s jednou vrstvou

Jj, porad tvrdim, ze pod primaloftku je idealni jen jedna vrstva na telo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte úno 28, 2017 13:02

mike píše:Myslis kapsy na ruce, ktere maji izolaci z obou stran? Kolik je to asi plochy
Myslím kapsy na hrudi, izolácia je presne videť podla obdĺžnika ak sa pozrieš na jej obrázok, pod tým montane logom od okraja až po zips a potom po ten dolný šití steh.
https://www.montane.co.uk/mens-c1/prism-jacket-p59

mike píše:Stane se ti nekdy, ze jsou hole ruce zpocene a bunda se na ne lepi?

To sa mi stáva ale len keď už sa vážne potím, pri dosť rezkej chúdzy, pri takom vychádzkovom tempe je skôr príjemná a hlavne keď fúka silnejší vietor, tak sa tým nejako lepšie vyparuje vlhkosť von, ako nie je to žiadna zázračná bunda ale zatial naj čo som mal.

mike píše:Zkousel jsi pod ni nejake lepsi funkcni triko? Merino neni jako prvni vrstva pro potive typy zrovna idealni, ja ho na potive aktivity vubec pouzivat nemuzu.

To je pravda, tiež mi merino nevyhovuje, no pod touto bundou mi to až tak nevadí, lebo rýchlo schne, takže napr. som šiel mohlo byť okolo 10c a pod budnou len to tenké merino tričko a keď som sa vracal domov, tak tričko suché a necítil som chlad, no je pravda, že si chcem kúpiť niečo iné, najlepšie mi vyhovuje coolmax a potom ešte skúsim to hrubiše powerdry triško s dlhým rukávom, no to som si ešte nekúpil, potom poreferujem.

Môžem tu ešte dať moje postrehy s kombinovaním vrstiev. Minulý týždeň mi došla pws pro bunda od DA axis 2.0 a vyskúšal som ju teraz cez víkend spolu s tým tenkým merinom a na to tú moju tenkú primaloftku, zo začiatku to bolo fajn, asi tak hodinu mi v tom bolo príjemne, no potom som nastúpal asi 300 výškových metrov a cestou naspäť som už bol prepotený durch, doma merino tričko prepotené a pws mikina tiež vlhká, takže sa potvrdilo, že to takto nefunguje a tie dve vrstvy sú na ten microlight dosť, v podsatate by pomohlo len niečo čo 100% prepúšťa pary a chráni proti vetru, no také nič neexistuje.

Čo sa tej DA axis týka, tak mám k nej pár výhrad, na stránkach majú dosť čudné číslovanie a podla toho, že mám hrudník 107/ pás 91 a boky 110 som si vybral XL na ich miery 104 hruď a pás 108, sedí mi v celku dobre, no spodok tejto mikiny je akýsi rozšírený a bez nejakého sťahovania, čo som ani neočakával, no mohla byť na spodu trochu užšia, ďalej na stránkach DA sa píše, že má tvarovaný priliehavý límec, čo však pri XL je poriadne rozťahaný límčisko, ktorý keď zapnem, tak si tam môžem vložiť ešte pol ruky, takže neviem na koho to šijú, niekoho s úzkym hrudníkom, širkými bokmi a so žirafím krkom, to vážne neviem.
Spracovanie ttiež nie je primerané cene, neviem či len tento kus, no za tú cenu čo sa to predáva 3500Kč by som čakal lepšiu kvalitu spracovania, vzadu za krkom natrhnutý steh, vnútorné zošitie stehov je hádam horšie než u zaja, ktorý šijú v číne, no a na záver vačky a zipsy, aj moja zajo vesta má jeden vačok na hrudi a po bokoch no materiál vrecka nie je z takej sieťoviny ako na tej DA axis, vadí to pri navlhnutej mikine, tak to pod nimi viac chladí a zle to pod nimi schne, k zipsom to, že keď som sa z vnútra bundy pozrel proti svetlu cez tie priesvitné sieťové vačky na uzavretie zipsu, tak je tam škára cez ktorú presvitá svetlo, takže cez ten sieťový vačok z nilónu môže priamo na moje spodné tričko fúkať chladný vzduch, neviem či je to len tento konkrétny výrobok, no za tú cenu ponúkajú chabé spracovanie.

Aby som však len nehanil. tak mikina je príjemná strečová o vlastnostiach však poreferujem až keď bude viac otestovaná, no aj tak ma najviac štve ten širší límec.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte úno 28, 2017 19:41

Dej si pod ni tenke umele tricko a do potivych akci budes spokojeny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte úno 28, 2017 19:43

@mike nezkousel sis primaloftky od Patagonia? 3/4 ma nejakou jarni/podzimni doma a dost ji vychvaluje. teda vychvaluje i OR s WS, ale clovek u ni nikdy nevi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » úte úno 28, 2017 20:16

Stane se ti nekdy, ze jsou hole ruce zpocene a bunda se na ne lepi?


Tohle je pro me osobne duvod, proc se mi nechce menit flisku za zateplenou vetrovku (= <60g/m2 izolace). Ja moc ten sustak moc nemusim na hole ruce i tak (vlastne nejsem vubec fanousek sustaku kdyz to neni treba) a celkem snadno se prehrivam kolem zapesti, takze to vidim na pouziti tak okolo 5 °C na triko s dlouhym, ale jak bude k deseti, tak radeji vemu triko s kratkym, tenkou flisku a vetrovku, pac kdyz je moznost, na slunicku, tak jdu co nejdriv jen do tricka :)
Ale na prochazky "kolem" baraku, s fliskou, ji beru i k tem deseti.

Jinak musim opravdu pochvalit Haglofs Barrier, mel jsem ji ted na deviti celodennich akci, vetsina na sneznicich, je dost tepla tak k -10 °C na IB200 LS. Prodysnost se nakonec ukazala jako vyborna a davam za pravdu, ze za to muze i vypusteni druhe vrstvy. Flisku mam jen chvilku, nez se poradne zahreji a zbytek dne chodim bez ni a mam ji v baglu jako zalohu. Za celou dobu jsme nepozoroval zadnou kondenzaci vody a to ani na povrchu, proste ta bunda byla kazdy den na konci tury sucha. Je pravda, ze jsme letos nesel v nejakem vyslovene hnusnem pocasi, ale naposled to byla i obcasna koupacka v mracich.
Vyhovuje mi zakonceni rukavu, kapuce (stahuje se na obvodu hlavy, takze clovek muze nasadit jako cepici), decentni a funkcni zip.
Pouzity pertex classic eco neni leskly sustak, ne ze by to bylo extra dulezite, ale vzhledem a strukturou ma blize k pertex EQ nez k quantum a nejspis k microlight. Prijde mi trochu "hrubsi/drsnejsi" nez pertexka classic od Humi, kterou jsem vlastnil. Napada me jedine minus, nema poutko na vesak (ale to bych stejnak nevyuzil) :) Taham ji i na prochazky kolem baraku, ale to si v mrazu beru pod ni tenkou flisku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2017 23:28

@booze: nezkousel. Zacinam mit neprijemny pocit, ze muj 10 let stary MHW Compressor byla tak povedena bunda, ze nejen ze neni prekonana, ale ze ani nesezenu nic srovnatelneho. Viz vyse :?

scinkk píše:Tohle je pro me osobne duvod, proc se mi nechce menit flisku za zateplenou vetrovku (= <60g/m2 izolace). Ja moc ten sustak moc nemusim na hole ruce i tak (vlastne nejsem vubec fanousek sustaku kdyz to neni treba) a celkem snadno se prehrivam kolem zapesti, takze to vidim na pouziti tak okolo 5 °C na triko s dlouhym, ale jak bude k deseti, tak radeji vemu triko s kratkym, tenkou flisku a vetrovku, pac kdyz je moznost, na slunicku, tak jdu co nejdriv jen do tricka

Mne sustak az tak nevadi u vetrovky, tam mam rukavy propocene bezne, ale u primaloftky jo. Jak neni dost zima na triko s dlouhym pod ni, tak taky radej vetrovku (> +5 C). Kdyz jdu ale jen na hodinu, tak bezne nosim tenke merino s kratkym a na to druhou, malo prodysnou, primaloftku. Za tu hodinu se to akorat zacne lepit a pak uz ji sundavam.

scinkk píše:Jinak musim opravdu pochvalit Haglofs Barrier, mel jsem ji ted na deviti celodennich akci, vetsina na sneznicich, je dost tepla tak k -10 °C na IB200 LS. Prodysnost se nakonec ukazala jako vyborna a davam za pravdu, ze za to muze i vypusteni druhe vrstvy. Flisku mam jen chvilku, nez se poradne zahreji a zbytek dne chodim bez ni a mam ji v baglu jako zalohu.

Super. Ja se prevlekam nerad, a tak mam na sobe od zacatku jen triko i kdyz je mi trochu zima. Zahreju se obvykle celkem rychle.

scinkk píše: Za celou dobu jsme nepozoroval zadnou kondenzaci vody a to ani na povrchu, proste ta bunda byla kazdy den na konci tury sucha. Je pravda, ze jsme letos nesel v nejakem vyslovene hnusnem pocasi, ale naposled to byla i obcasna koupacka v mracich.

Zajimave, ja mam svou mokrou na povrchu tak v polovine pripadu. Zalezi samozrejme na podminkach a taky jak moc se potim. Obvykle je mokra nahore, kdyz mam porad 140 - 150 tepu za minutu, ale kdyz neni moc vlhko, tak casto uschne pri sestupu, kdyz uz se tak nepotim. Teda, nesmim spechat na vlak, to pak uschne az kdyz v nem sedim :)

scinkk píše:Vyhovuje mi zakonceni rukavu, kapuce (stahuje se na obvodu hlavy, takze clovek muze nasadit jako cepici), decentni a funkcni zip.

Zkousel jsem ted jednu bundu od Haglofs, ta byla dokonce z Microlightu, ale pusobila jako levny sunt :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 7:47

@mike: Atom AR sa robi aj bez kapuce a aj v inych barvach...

http://www.arcteryx.com/product.aspx?country=cz&language=en&gender=mens&model=Atom-AR-Jacket

A tie elasticke rukavy su dobre, a strecove boky u LT vobec nie su kravina, sam si kravina :D

A kapuce je taky dobra a cerna tiez :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pierre111 » stř bře 1, 2017 12:19

Mě taky ty pružné panely na bocích vyhovují. U bund s menším množstvím zateplení určených spíš k pohybu je to pro mě plus.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 17:54

@grco: vim, samozrejme bych koupil bez kapuce a jinou, nez cernou. Akorat mam problem s velikosti. XL mi sedela skvele, ale strih je moc na telo, jsem zvykly na volnejsi a navic si myslim, ze je to potreba i pro dobrou funkci zateplene bundy. XXL neni kde vyzkouset a bojim se, ze tam sice uz prostor bude, ale sedet nebude, protoze bude sita na nekoho vyssiho...

Kdyby ses neodstehoval kamsi do Asie, tak bych si ji od tebe pujcil na mensi prochazku, to uz bych poznal, jestli to jde nebo ne, v kramu to nepoznam.

Strecove kraviny jsou pro cilovou skupinu Nordblanc (cim vic kravin, tim vic Adidas ;-)), moje kredo je KISS. Ty na rukavech bych snad ale prezil, o LT stejne neuvazuju, ta uz je malo zateplena.

Jinak to byla jedina bunda z tech, co jsem zkousel, co vypadala a pusobila solidne, to zas jo. Ostatni proti ni byly o tridu nebo dve niz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 17:58

Ja mam Lko, to by ti bylo male.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 18:16

To bylo, Lko jsem zkousel tu LT a mala byla. Ale i na delku, nechapu, jak to muze mit, vzdyt jsi o neco vyssi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 18:21

Nevim, mozno zmenili velkosti, ja mam este stary Atom SV, ten sa uz nedela...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 19:13

Muze byt, mne kazda jejich bunda sedela jinak :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Kjuba » stř bře 1, 2017 19:35

mike: To jak píšeš o těch strečovejch kravinách na LTčku ala Nordblanc.... Má to nějaké logické opodstatnění, nebo je to jen "plácnutí do vody". Opravdu nechápu, co by na tom mohlo být k nepřežití. Naopak se mi to zdá celkem dobrá věc. Tedy ty panely po stranách. To na rukávu snad opravdu nemůže vadit nikomu normálnímu....:-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Příspěvekod Kjuba » stř bře 1, 2017 19:40

mike: jinak já mám 200cm/106kg aktuálně a mám XL a sedí naprosto skvěle. Ale já mám rád radši věci víc na tělo. A jinak mě se ta přiléhavost kupodivu zdá pro takovou bundu jako výhoda. Já ji totiž používám jako svrchní vrstvu nebo i pod jinou bundu (např. membránovku). Je pro to konec konců i určena.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod monaro » stř bře 1, 2017 19:48

Samozrejme že tvoj dojem je správny, že táto bunda má rozumne priliehať na telo resp vrstvy pod ňou, aby mohla plniť svoju funkciu a aby sa pod ňu nedostával studený vzduch - lebo to nie je vreco ako spacák.
Je len 1 výnimka: horolezci si kupujú o 1-2 čísla väčšie lebo do nej lezú na štandoch nastrojení v sedákoch a prípadne aj s časťou materiálu.
Ináč tuto ste riadni manekýni poniektorí :mrgreen:
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 19:52

@Kjuba: ala Nordblanc jsem nemyslel konkretne strecove panely, ale trend naplacat na bundu (batoh, cokoliv...) spoustu blbosti, aby to vypadalo "technicky" a zakaznik mel pocit, ze kupuje neco skveleho a ne predrazeny sunt. Jedna z moznosti je prave pouzit na bundu (kalhoty...) spoustu ruznych materialu a tvarit se, ze to ma nejaky smysl. Opacny pristup je KISS a tomu davam prednost. Vsechny me veci, ktere mi nejvic vyhovuji, mu odpovidaji. Vcetne zateplene bundy, ktera ma stejnou izolaci po cele plose a zadne kraviny navic. Proste jednoduche a funkcni, vec je dokonala, kdyz uz neni co ubrat.

Co se strecovych panelu tyce, tak to je IMO kravina nejvetsi, protoze se pak kombibuji dva druhy materialu s uplne ruznymi tepelnymi vlastnostmi. Synteticka izolace, ktera nejlip funguje kdyz je pod ni minimum zatepleni a strecova latka, ktera se hodi jako jedna z vrstev do cibule. Osobne se mi nelibi ani zonova izolace, kdy je nekde zatepleni vic a jinde min, tohle je ovsem jeste mnohem horsi. Zase KISS, vsude stejne izolace a ono to funguje.

Na rukavech mi to vadi proto, ze jsou kvuli tomu rukavy uzsi a mne to zas lip funguje, kdyz je pod nima aspon nejaka vzduchova mezera. Ten vzduch totiz u zateplene bundy funguje jako tepelny "buffer", ktery vyrovnava zmeny teploty. Proto nechci bundu moc na telo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod Kjuba » stř bře 1, 2017 20:15

Mike: jasný. Tady je vidět, jak hodně odlišné požadavky můžou lidí mít. Ještě, že nemám firmu na hadry. To by mě z toho jeblo.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Příspěvekod Kjuba » stř bře 1, 2017 20:21

Jinak nejsem žádný guru do oblíkání. Ale jak to tady tak čtu, tak je mi záhadou, že si někteří vůbec něco na sebe vyberou a nechodí do naha. A týká se to prakticky jakékoliv součástí výbavy. Od bundy po hroty na hůlky.

Mě tak napadá, že se máme až moc dobře a řešíme kraviny. Pamatuju si, jak jsme jezdili před 30ti lety jako puberťaci do přírody. To jsme tohle opravdu neřešili. Ale už je jiná kapitola.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř bře 1, 2017 20:24

To len mike ja jak zenska. :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 20:29

@Kjuba: :roll: zase jeden. OF je diskusni forum, a tak se tu diskutuje. Jako pubertaci jsme to neresili, protoze jednak pubertaci resi jine veci a jednak nebylo co resit, protoze nebyl zadny vyber a clovek byl rad, kdyz sehnal vubec neco.

@grco: chybi ti tam carka. To len mike, ja jak zenska. :twisted:

Muj problem je v tom, ze mam obcas stesti a koupim napoprve neco, co je skvele, zvyknu si na to a povazuju to za samozrejmost. Nic bohuzel nevydrzi vecne, jednou to odejde, chci koupit nahradu a zjistim, ze neexistuje. Zrovna ta puvodni verze MHW Compressoru je tak skvela, ze na ni nebylo co vylepsit, ale protoze marketoidi si vylepsovani zadaji, tak ji vylepsili az k nepouzitelnosti :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení