Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř led 11, 2017 18:37

mike píše: Nedavej tam avivaz a jestli se o ni extra bojis, tak pouzij Atsko SportWash.

Tak gel na barevne pradlo by na out hadry s dwr nemel byt. [-X Zkusenost, kdyz me vyfakovali pri reklamaci merino tricek. Obsahuje zjasnovace, ktere muzou funkcni veci poskodit. Stare out hadry peru v normalnim persil gelu, ale nove a gtx v atsku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 18:45

Ses nemel nechat vyfakovat. Priste s sebou vezmi apuku ;-) Bylo to snad napsane v navodu? BTW, jakou funkci to melo u merina poskodit a co jsi vlastne reklamoval?

Jo, DWR odchazi rychleji, ale az na membranovky na to kaslu, stejne je skoro k nicemu. V Persil gelu na barevne pradlo peru vsechno uz dlouhe roky a je to v pohode, zadneho vlivu na funkci jsem si nevsiml. Akorat membranove veci ve SportWashi, prave kvuli DWR. Persil ma proti nemu vyhodu v tom, ze vypere i spinave. SW nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř led 11, 2017 18:52

Jj priste jim reknu ...a Apuku znate? Ne? Poznate. :lol:
Zmensily se rukavy asi o 5cm a v navodu pisou prostredky na vlnu. Moje blbost, ze jsem pouzil Persil. I kdyz ostatnim trickam to nic neudelalo. Rozdil prani SW a Persil na omak poznam.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 18:56

Co to bylo za znacku? Abych se ji vyhnul. Podle mne je to alibismus a s Persilem to nesouviselo.

Merino trika taky peru v Persilu, jen program pouzivam na vlnu, to je pry dulezite, protoze omezuje teplotni soky, ktere vlna nema rada (a srazi se ;-)). Mozna kdybych pouzival gel na vlnu, tak tricka vydrzi o neco dyl, ale kaslu na to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř led 11, 2017 21:08

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 21:12

Aha, koukam, ze uz tenkrat jsem ti doporucoval vzit k reklamaci apuku :twisted: Holt jsi koupil vadny kus a nechal ses vyfakovat. Z toho ale o prani vlny nic neplyne, nejspis by to dopadlo stejne i kdybys to pral "spravne".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod scinkk » stř led 11, 2017 22:51

IB nechávám prat zcela obyčejne s dalším rozličným cernym oblečením.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » čtv led 12, 2017 7:36

mike píše:Potreboval bych takovou tu vec z bilych taliru, co byva na meteostanicich, pak bych vystrcil cidlo mimo balkon. Kdyby nekdo vedel, kde to sehnat, tak sem s tim.

https://www.meteoshop.cz/produkt/radiac ... 98-1114-02

nebo si ho můžeš vyrobit : http://mujweb.cz/novacihamry/meteo/bg/r ... 20stit.pdf
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 12, 2017 18:15

Diky :prayer: Kdysi jsem to hledal a na ten navod narazil, ale nechtelo se mi s tim delat. Ten pasivni hotovy by mohl byt idealni, ten jsem tenkrat nenasel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv led 12, 2017 19:51

Jen pocitej s tim ze pokud tk das napr. na balkon nebo nekam na vnejsi stenu, kam bude cely den prazit slunce, stejne Ti to - kvuli ohrivani vzduchu z prehrateho prostredi - nameri znatelne vyssi teplotu nez je ve stinu. Napodobne v zime, kdyz nekdo v blizkem okoli otevre okno, to muze klidne i o poschodi, dva nize a trochu bokem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv led 12, 2017 20:12

Pocitam. Dam to asi na severni stranu balkonu co nejdal od zdi a od oken. Ovlivneni tam asi porad nejake bude, ale predpokladam, ze vyrazne mensi, nez ted. Uvidime. Nejvetsi problem asi bude vitr, snad to pujde pridelat dost pevne. Tady nahore obcas fouka hodne, posledne se poryv vetru oprel do stromecku v polystyrenovem truhliku tak, ze ho rozlamal :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jurysek » pát led 13, 2017 16:22

Zdravím, má tu někdo možnost přímo porovnat zkušenosti s bundami Tilak Svalbard a Ketil? Mezi těmito dvěma se rozhoduji, chtěl bych něco na zimu, takový univerál na vše :P -od denního nošení, přes občasné tůry :t:t a běžky až po sjezdky... __II já vím, budete mě asi kamenovat že univerál neexistuje..:D
Mám ještě Pinguin Stratos, tu bych mohl dát na vrch, kdyby mělo být opravdu hodně šeredně..Ale obecně se toho spíš bojím, protože bych se v té kombinaci určitě potil jako blázen...
jurysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 15, 2009 16:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát led 13, 2017 19:43

osobní srovnání nemám, ale podle toho co je u nich napsáno, tak Tilak Svalbard bude teplejší než Tilak Ketil, a Tilak Ketil bude prodyšnější než Tilak Svalbard
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát led 13, 2017 20:07

To uz i Tilak prestal uvadet technicke parametry? Nepisou tam, kolik a jaka je tam izolace #-o U Ketilu to jeste je, tam je jen otresna fotka, ale to je u Tilaku standard. Kdybych si musel vybirat z techto dvou, jakoze nastesti nemusim, tak rozhodne Ketil kvuli svrchnimu materialu. Pertex Microlight je OK, Shield+ je zrejme igelit, takze jedine na minimalni aktivitu, zadny univerzal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » úte led 17, 2017 9:03

sem za posledni tejden vobesel par kramu kvuliva zatepleny bunde a nikde nemaj na velikosti na normalniho ceskyho fotrika, vsecko jen na vychrtliny
zkousel jsem Millet syntetiku - ale max velikost jenom XL
SJ - v XL to přes bricho a zadek dost sponovalo, XXL nebyl
Warmpeace - v XL to smy jako SJ, XXL maj v Hanibalu v Korunni, tam budu muset ozkouset, ale bojim se, ze rukavy budou moc dlouhy (XL melo rukavy akorat)
v Hudaci mi rikali, ze SJ nestiha sit, takze velikosti dost bida

edit: ten Nemec me utnul v pulce myslenky
nemate nekdo tip na strihove normalnejsi bundu, ne slim-fit?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 17, 2017 20:49

Konkretni tip nemam, ale stavoval ses v Rock Pointu? Tam mivali MHW, coz je americky strih. Siroke dost, mozna by ti bylo i XL. Ted ale koukam, ze na e-shopu nic rozumneho neni. Taky je tam Ternua, trochu uzsi, ale porad pouzitelna a myslim, ze jsem videl i nejake XXL. Tusim v Arkadach na Pankraci, ale uz nekdy v prosinci. Vlastne jeste Haglofs tam maji a to mi taky prislo strihove rozumne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Lipon » úte led 17, 2017 23:00

Vyřešeno XXLkem Warmpeace Pioneer v Hanibalu ;-)
Tímto chválím Hanibal za širokou nabídku velkých velikostí v Korunní i na Senovážném náměstí a za ochotný a pozorný personál
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4911
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Prenos » stř led 18, 2017 12:38

Taková otázka: co myslite ze me vice zahreje (vetsi teplotni komfort), HighPoint Skywool (Tecnowool 333g/m2) nebo Warmpeace Nordvik (125g peri 600cuin) ?
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř led 18, 2017 20:47

Tecnowool neznam, ale na prvni pohled to vypada jako fleece. Jednoznacne bych vsadil na perovku, ze bude teplejsi.

BTW, nebylo by od veci davat rovnou linky k vyrobci, at se kazdy muze snadno kouknout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Prenos » čtv led 19, 2017 10:10

No jde mi o to co vic zahreje:
A - teply ("tlusty") svetr/mikina napriklad z Polartec PWS nebo Thermal ci z toho Tecnostretch. Napriklad http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... eater.html

B - lehka perova bunda/svetr s 125g peri (napriklad http://www.warmpeace.cz/?ACTION=DETAIL& ... 8900100375)

Kdyz mam batoh tak u toho peri uplne slehne ten loft. Tak by me zajimal nazor ci zkusenosti.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Příspěvekod scinkk » čtv led 19, 2017 10:19

Zkušenost je takova že si musíš koupit oboje a zjistit to, jiná možnost jak se to dozvědět neexistuje. Ještě jednou - neexistuje :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » čtv led 19, 2017 10:20

Prenos: Perie, perie, perie! Ak ide o teplo, nič lepšie nie je. Mám sveter s 60 gramami 800 cuin peria a je to o poznanie teplejšie, ako ktorákoľvek flíska alebo PWS, čo mám.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Prenos » čtv led 19, 2017 10:44

wawrik: tak samozrejme ve fliskach je hodne rozdil. Ale ta na tom odkazy uz by mohl byt tezky kalibr. No bohuzel asi jinak nez vyzkousenim to nepoznam.
Diky
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re:

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2017 19:02

scinkk píše:Zkušenost je takova že si musíš koupit oboje a zjistit to, jiná možnost jak se to dozvědět neexistuje. Ještě jednou - neexistuje :-)

Tady bych nesouhlasil. 125 g peri uz je celkem dost na to, aby se dalo rict, ze to bude teplejsi, nez libovolna fliska. Ledaze by byla 5 cm tlusta a vazila dve kila ;-)

@Prenos: nenapsal jsi, jak to chces pouzivat. Na zastavky a taboreni bude jednoznacne lepsi peri, na chozeni uz zavisi na vic vecech. O tom je nakonec vetsina tohodle vlakna ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod jurysek » pát led 20, 2017 21:10

Tak jsem si objednal obě bundy, dnes dorazily, zítra je jemně otestuju na běžkách a uvidíme... __II Pravda je, že Svalbard trochu igelitově působí, ale zase když budu někde postávat, tak Ketil při mínus 10 bude určitě málo... No, uvidíme...
jurysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 15, 2009 16:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ThomasB » sob led 21, 2017 14:47

A to jako ty bundy vyzkousis na běžkách a pak jednu z nich vrátíš? Nebo co si myslel tím uvidíme? Není to trochu prasárna?
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod hfx9 » úte led 24, 2017 11:47

Taky se přidím s dotazem, jakou zateplenou bundu do 3500,- by jste doporučili?
Chci ji na městské nošení, na hory mám membránovku a je to cajk.
Teď nosím do města softshellku od DirectAlpine, která má na vnitřní straně takovej mini kožíšek (nevím jak jinak to nazvat) a v té mi je při cca -7 a níž zima, ikdyž mám pod ní dvě funkční vrstvy (Moira).

Díky za doporučení
hfx9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát pro 26, 2008 20:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod zonn » úte led 24, 2017 12:47

Do mesta jakoukoli ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod brownicek » úte led 24, 2017 16:22

do mesta kabat :)
brownicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte pro 6, 2011 8:35

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte led 24, 2017 16:49

Kdo by se tahal s kabatem, kdyz muze mit lehkou a prijemnou zateplenou bundu ;-) Do mesta je opravdu jedno, jakou, syntetiku nebo perovku, hlavne aby sedela a clovek se v ni citil prijemne. Jo a nevypadal jako kosmonaut nebo panacek Michelin, cimz odpada cast perovek ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení