Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 25, 2016 12:57

ja na tom budu tezce vydelavat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » pon led 25, 2016 13:27

Vesta je fajna na léto do hor jako záložní co kdyby. Vesta je přece jenom lehčí než bunda.
Tak to nosím alespoň já.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 25, 2016 14:21

kdyz ja do hor zas jedu 1x za rok a jinak treba brzky jaro uz je asi diskutabilni zda vesta/bunda a z loni mam zkusenost, ze teplota padla na cca -5 a ja cca 190g merino, membranovku a vestu SJ a na ruce mi byla dost zima...

zas bych nerada mela tunu veci, kdy jde jedna snadno nahradit druhou a mela neco jen pro mozny pouziti 1x za rok.

Doted sem vestu obcas pouzila (bivak, ranni smrdlani, zatepleni do spacaku), ale je otazka, zda ma smysl mit oboji, zda nenahradit vestu bundou... tak su rada za nazory, at si to muzu nejak promyslet a zhodnotit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod davvee » pon úno 1, 2016 9:45

Nikde jsem nenašel téma,tak to zkusím tady. Jak vyprat péřovou bundu ? Sušičku nemám k dispozici. Je mi jasné,že použiju specializovaný prášek,ale pak nevím co stím sušením. Někde jsem četl,že je bundu třeba pak co pulhodiny v ruce protřepávat.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » pon úno 1, 2016 9:52

Hledej pořádně . Někde se to tady nedávno řešilo
Jinak třeba tady
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod komin » pon úno 1, 2016 9:54

Vyberiem ju z pracky zavesim na vesiak nad vanu aby stiekla a raz za hodinu ju trosku ponatriasam plus jemne vyzmykam spodok rukavou a bundy nakolko tam steka vsetka voda a cim je suchsia tym castejsie ju pretriasam.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon úno 1, 2016 14:13

Nechces to zanest do susicky v pradelne? Ve vetsich nakupnich stediscich je cena za ususeni spacaku 70kc
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod davvee » pon úno 1, 2016 15:00

Díky za info. Uvidím jakou možnost zvolím.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pát úno 19, 2016 22:19

Mawenzi píše:na te cumulus incredible bunde mi trochu vadi kapuce - neni tam stahovani ale jen nejake elasticke olemovani, takze ted jak ji nosim do prace, tak mi to uplne nesedi (su zvykla si kapuci pekne dotahnout).
takže tohle: "Regulovateľná kapucňa s elastickým sťahovaním" není tedy pravda, nemá ani stažení vzadu? Máš dámský nebo pánský střih?

Potřebuju novou lehkou péřovku a už si docela zoufám, mám toho odzkoušenýho docela dost, vlastně všechno, na co jsem v kamenných obchodech narazila, a skoro nic mi nesedí, ani v pánským, ani v dámským střihu, pánský jsou mi dlouhý v rukávech a široký v ramenou nebo úzký v bocích a dámský zas těsný pod ramenama ... :smt022

Jediná dobře pasující byla Koteka v pánským. Ale tam mám strach ohledně výdrže svrchního materiálu, prodavači v různých obchodech mě před tím vyloženě varovali, že moc nevydrží. I když je pravda, že jeden prodavač k tomu navíc tvrdil, že je to módní záležitost do města #-o Nějaké postřehy, poznatky ke Kotece?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod komin » sob úno 20, 2016 6:19

Cumulus jak panska tak damska maju stahovanie vzadu na kapucni.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » sob úno 20, 2016 9:29

Cumulus mají stahování na kapuci vzadu.
Jediné co mi trochu vadí na jejich bundách je pružná lemovka vespod bundy místo šňůrky a zatahovacího jezdce.
Je to podle výrobce prý z důvodu sedáků a případného otlaku od zatahovacího jezdce pod zataženým sedákem.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » ned úno 21, 2016 22:54

kluci, díky za upřesnění ohledně kapuce, stahování vzadu je ok, stačí

lemovka dole není zrovna ideální, preferuju stahování, ale je to docela častý nešvar tohodle typu bund, pokud je dostatečně pevná a stahovací, tak by se to překousnout dalo, i když určitě preferuju stahování ...

můj skoro ideál je Rabka Microlight Alpine, ale ani po odzkoušení Mka nedovedu posoudit, zda by mi seděla v Sku a u nás není kde vyzkoušet, tak mám celkem obavu objednat z UK ... jak já závidím přítulovi - vyzkoušel tři péřovky, z toho dvě seděly a tahle Rabka se zdá být super, takže vyhrála.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » úte úno 23, 2016 22:17

mike píše: Ve sve druhe primaloftce se zaparim i kdyz stoupam nalehko do kopce

nejake reseni?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte úno 23, 2016 22:18

Nosit jen do mesta ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » úte úno 23, 2016 22:27

No, na pristi sezonu hledam novou primaloftku.
MHW Compressor je v rozpadu.
OR s WS, uzke moznosti vyuziti.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » úte úno 23, 2016 22:29

Arc'Teryx Atom SV Hoody

EDIT: Aha, tak SV uz sa nedela, tak Atom AR Hoody teda :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte úno 23, 2016 22:49

@booze: mne obe jeste drzi, jen ta outdoorova ztratila vetruodolnost a castecne i izolacni schopnosti, takze budu taky shanet. Ale asi az na pristi zimu.

@grco: nevypada spatne, ale nepisou tam, kde pouzivaji jakou gramaz Coreloftu. Dole je akorat 120, 80 a 60. Coz zase vypada na prekombinovanost. Nechapu, co je to za blby napad dat treba min izolace na rukavy, nez na telo #-o Mne teda byva vic zima na ruce, nez na stred tela, tam naopak vetram.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » úte úno 23, 2016 23:08

@mike: Osobne suhlasim, ze je to komplikovanie relativne zbytocne. Ja mam staru SV a som s nou spokojny, prave preto som bol taky prekvapeny, ze SV verzia uz neni a namiesto nej je tato AR s tou roznou kombinaciou izolacie.

Stara SV ma len 100g vsade.

Inak to rozlozenie tam pisu ako odpoved na jeden z dotazov.

The main body and arms use 120g/m² while the panels on the sides under the armpits use 80g/m² to reduce volume and enhance breathability in that area. The Hood has also been trimmed down to become less bulky and uses 60g/m² of Coreloft.


EDIT: To iste pisu aj tu http://www.outdoorgearlab.com/Insulated-Jacket-Reviews/Arcteryx-Atom-AR-Hoody

Co zas po precteni znie celkom logicky, takze by som v tom taky problem nevidel.

Moja stara SV ma na bocnych paneloch pod pazuchami dokonca len powerstretch, ziadnu izolaciu...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2016 2:31

Diky, to jsem prehlednul. No, mas pravdu, neni to tak hrozne. Rukavy jsou normalni, min izolovana kapuce je OK, bocni panely nedokazu posoudit, ale vadit by to mozna nemuselo. Poznas nejak ty PWS panely z hlediska izolace?

Akorat tam pisou, ze bunda je min prodysna. Otazka ale je, co si pod tim predstavuji, jelikoz pisou neco v tom smyslu, ze bundy se silnejsi izolaci jsou min prodysne obecne, coz je IMO nesmysl. Zalezi hlavne na svrchnim materialu, jelikoz synteticka izolace je prodysna dost. Prijde mi, ze zamenuji prodysnost s tim, jak je v bunde pri pohybu cloveku teplo. Asi se na tu atomovou bundu zajdu nekam podivat a udelam dychaci test 8)

edit: diskusi jsem presunul do spravneho vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2016 5:02

@booze: Atomic Treeline Primaloft 2016

+ kombinace Pertex Microlight a Primaloft
- Primaloft Silver (tedy horsi) a jen 60 g/m^2
- dementni napisy Atomic
+ po sleve pouzitelna cena

Maji i verzi s kapuci (a jestli mas mala prsa, zkus jinou barvu ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » stř úno 24, 2016 8:46

... a co tahle CUMULUS Climate Full Zip

Není to sice primaloft ale Climashield Apex, 67 g/m² Taky celkem prověřená izolace.
Váha epesních 330 g u velikosti L.

( nedávám tady zas tak často odkazy na svů biznis tak mi snad pro jednou nevynadáte :) )
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » stř úno 24, 2016 9:25

@mike: ta nevypadá špatně...viděl ji někdo naživo?
@Aldo: škoda, že je z Pertex Quantum

nebo ten nový Tilak Ketil s Pertex Microlight a Climashield Apex 67g/m2
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » stř úno 24, 2016 9:28

@ Krysha - Proč ? Kvůli DWR?
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » stř úno 24, 2016 9:33

Obe Arcteryx jsme loni ci predloni zvazoval.
SV hoody jsem zkousel, ale uz nevim nejak mi nesedela, mozna strih ci spis mela hrozne pitomou kapuci, tusim ze si an ni hodne lidi v komentarich stezovalo (asi nemela stahovani) ac pak novy model an dalsi rok uz to mel mit udelany lepe (to jest lonsky ci letosni)
AR atom jsem taky zkousel, ale nakonec ji nevzal, moc me nezaujala kor za ty prachy :) Duvod proc jsme chtel AR byl, ze pouzivali jako svrchni material, ktery driv pouzivali na vetrovku a ten material mel hodne zajimavy pomer CFM a vodeodolnosti (dle tabulky co jsme tu probirali). Jenze ted koukam, ze pisou Tyono™ - to uz skoro urcite neni ono, takze tezko rici.
Jinak ja mam teda tu haglofs barrier, ta bunda je pro me fakt skvela, vsechno skvele provedeno vcetne kapuce. Ja tu bundu tady trochu resim ohledne prodysnosti, ale potreba brat v potaz, ze tu prodysnost porovnavam vuci flisce a pertexu EQ, coz je trochu nefer boj :)

Pak mam doma nově TNF DNP, tu jsem chtel loni koupit jako nahradu EQ vetrovky na flisku do hodne silnych mrazu :) Ale uz jsem nesehnal velikost, letos ji mely v pekne sleve, tak jsme ji nakonec jeste vzal i kdyz mam tu Barrier. Tohle asi se ale neda brat jako zimni bunda, 60g/m2 primaloftu neni moc a jeste to ma dost SS panelu. Jinak ty SS panely byl hlavni duvod proc jsem tu bundu chtel koupit, tenhle TNF SS aerobic je skoro stejne dobre prodychnutelny jako EQ, jen ma vyssi gramaz. Co me hodne potesilo je, ze dobre prodychnutelny je i ten sustak, kapuci pres oba sustaky i izolaci celkem slusne prodychnu na zrcadlo, takze jsem celkem zvedav, jak se to bude chovat v terenu.
Skoda ze ten strih je pro me mene vyhovujici nez ta Haglhofs. Bych tu bundu mohl nosit i tehotny :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod grco » stř úno 24, 2016 11:23

@mike: oni to tam porovnavaju s polartec alpha, takze jasne, ze je to "min prodysne/vic teple"... ta cast o tej prodysnosti mi prisla celkom odveci na tom outdoorgearlabe...

co sa tyka tych pws panelov, tak neviem ci poznam, lebo nemam primaloftku inu na porovnanie ;) takze nemozem povedat, ci je to lepsie alebo horsie :)

ale mne ta bunda vyhovuje, uz ju mam niekolko rokov, takze uz izoluje menej, a prave nedavno ked som bol v obchode a mali ju tam, tak som premyslal, ze kupim dalsiu, tu istu, ale nakoniec som kupil perovku...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Krysha » stř úno 24, 2016 14:46

@Aldo : diskuze tu probíhala o pár stránek dříve - quantum je málo prodyšný, classic nebo microlight jsou prodyšnější
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » stř úno 24, 2016 15:41

Aha díky za info.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2016 19:17

Krysha píše:@mike: ta nevypadá špatně...viděl ji někdo naživo?

Asi se nekdy zajdu na Harfu kouknout. Kombinace Microlightu a Primaloftu mi prijde optimalni, ale bohuzel jen tam jen 60 g/m^2 izolace a to je asi malo.

Krysha píše:nebo ten nový Tilak Ketil s Pertex Microlight a Climashield Apex 67g/m2

Njn, to same, malo. Navic Tilak, takze asi divny strih a jako obvykle otresna produktova fotka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 24, 2016 19:22

scinkk píše:Jinak ja mam teda tu haglofs barrier, ta bunda je pro me fakt skvela, vsechno skvele provedeno vcetne kapuce. Ja tu bundu tady trochu resim ohledne prodysnosti, ale potreba brat v potaz, ze tu prodysnost porovnavam vuci flisce a pertexu EQ, coz je trochu nefer boj :)

Prodysnejsi nez EQ asi muze byt jen sit, ale z toho, co pises, mam pocit, ze ta bunda opravdu neni prodysna dostatecne. On je tam taky trochu silnejsi klasicky Pertex, nez obvykle (72 g/m^2, normalne byva 60). Myslim, ze Microlight by byl idealni kompromis mezi prodysnosti a vetruodolnosti. Jak jsem psal, na vetrovku je u mne na hrane, ale spolu s Primaloftem by mel byt OK.

scinkk píše:Skoda ze ten strih je pro me mene vyhovujici nez ta Haglhofs. Bych tu bundu mohl nosit i tehotny :)

Neboj, za par let to ocenis :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř úno 24, 2016 19:58

mike píše:
Krysha píše:nebo ten nový Tilak Ketil s Pertex Microlight a Climashield Apex 67g/m2

Njn, to same, malo. Navic Tilak, takze asi divny strih a jako obvykle otresna produktova fotka.

v 67g/m2 Climashieldu mi je cca stejně teplo jako v 100g/m2 Primaloftu, mam Sir Joseph Kanamo a Tilak Ketil 2014. Mně Tilak bundy sedí, dělají je na štíhlé a vysoké fešáky. Mně zajímá jaký je produkt ve zkutečnosti, ne to jaká je jeho fotka.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení