Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 3, 2015 18:24

dib zvazovala si panskou verzi ve vhodne velikosti, pokud nejsi moc drobna, ze by ti i Sko bylo obri? I kdyz ty pansky sou naprd, ze maji hodne tesnej spodni lem bundy (teda na muj velkej zadek urcite:D ale uz si asi nikdy nekoupim damskou, kdyz sem zjistila, ze ty pansky maji casto i pouzitelnou delku... jinak to mozna jeste resi bunda na miru. Ale obecne, z nejakyho duvodu si velka vetsina vyrobcu mysli, ze my zeny touzime po bunde/mikine/tricku k pupiku...

jo a jeste zajo dela celkem dlouhy trika/mikiny, co mam od nich neco tak su fakt spokojena s tou delkou, bundy podle fotek taky vypadaji, ze by mohly byt delsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Příspěvekod komin » úte lis 3, 2015 19:31

Damsky Cumulus ma od pasu po zaciatok kapucne 66cm ak to pomoze.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2015 21:14

wawrik píše:
mike píše:Muj system je tricko s dlouhym :) S kratkym jen ve meste, jak se zacnu vic potit, tak se na hole telo lepi podsivka a to neni prijemne. Lepsi je mit na kuzi aspon tenkou vrstvu, ktera pot odparuje.
Keby si tú primaloftku nemal, tak by si sa nepotil. Takto musíš riešiť problém, ktorý by inak ani nenastal :twisted:

:roll: kdybys to nevidel v realu... kolikrat mam psat, ze se potim, protoze se hybu a ne proto, ze je mi horko? Potim se i kdyz je mi zima. Viz propocena vetrovka pri sestupu z Rozstutce do Bieleho potoka, kdy mi byla zima celou dobu ve stinu a dole jsem sundaval mokry hadr. Tj. potim se pri pohybu vzdy a tudiz ten problem resit musim. A kdyz je mi zima, tak je mnohem horsi.

Chapu, ze to sam nezazijes, jelikoz se potis silne podprumerne, ale uz bys mohl akceptovat, ze jsi se svym BMI modelky v podstate extrem a ostatni to maji jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » úte lis 10, 2015 20:26

Tilak inovoval i Ketil, také bude svrchní materiál pertex microlight....http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... lak-ketil-
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2015 20:32

Hmm, Climashield 67 g/m^2, trochu malo...

Jinak Tilak opet vitezi v soutezi o neprisernejsi fotku obleceni. Nechapu, jak to delaji, ale tohle je vylozene odpuzujici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » úte lis 10, 2015 22:15

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 11, 2015 11:55

Mne napadl dotaz pri cteni o Tilakovske vetrovce vedle - nemate nekdo zkusenosti, jak je na tom s prodysnosti latka ("Nylon DWR") zateplenych bund (hlavne plnenych Primaloftem) od Warmpeacu?
Mam Primaloftku od Klimatexu, do prace pri chladnych ranach v pohode, ale vyslapat na mensi kopec nebo spechat v nem tak to se dusim ve vlastni stave a pokud by tato od WP se dala lip nosit, tak bych ji sehnal za slusny peniz. Nechce se mi davat prilis moc za to, bo takove potivejsi vyuziti by bylo jen nekolikrat do roka (momentalne a prozatim, az budu moci a osvedci se mi, tak se potom zvysi level bundy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod marwek201 » úte lis 17, 2015 12:37

Ahojte,

Pokukujem po nejakej primaloftke a nasiel som pre mna doposial neznamu tusim rakusku znacku Martini.
Mate niekto skusenosti s nou? Kvalita atd? Konkretne bunda http://www.martini-sportswear.com/en/me ... 1823_21824

A este jedna otazka ohladom materialu PrimaLoft® Gold Insulation Down Blend, ma niekto skusenost? Bunda s touto naplnou sa asi povazuje skor za perovu ako synteticku a perovku mam, tak neviem by sa vobec oplatilo do toho ist :D

Dakujem za akekolvek komentare :)
marwek201
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 27, 2015 4:48

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » úte lis 17, 2015 13:18

Ahoj,
zkušenosti nemám ale asi bych se toho vůbec nebál. Bude to asi šité v číně nebo tam někde ale vypadá to, že kolekce má hlavu a patu. Vědí co chtějí.
Primaloft je syntetika a jakékoliv podobnosti s peřím nebudou správné. Jen marketingový tah. To ale nic nemění na to, že je to dobrá izolace.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » úte lis 17, 2015 13:25

Omlouvám se. je to kombinace peří a primaloftu. Takže tohle neznám, resp. nevím jak se to bude chovat v průběhu času.
Ultimate hybrid of 30% PrimaLoft® ultra-fine fibers and 70% water-repellent goose down - Patent Pending
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 17, 2015 16:08

marwek201 píše:Mate niekto skusenosti s nou? Kvalita atd? Konkretne bunda http://www.martini-sportswear.com/en/me ... 1823_21824

Tohle je tezke. Bunda nevypada spatne (az na barvy ;-)), ale u primaloftky strasne zalezi na prodysnosti svrchniho materialu. Kdyz je mala, je bunda dobra tak akorat do mesta nebo vecer na prevleceni. Z popisu to bohuzel nepoznas a zkusenosti ti taky moc nepomuzou, jelikoz vyrobce muze zmenit material rok od roku. Takze jedine vyzkouset a dychaci test v obchode.

marwek201 píše:A este jedna otazka ohladom materialu PrimaLoft® Gold Insulation Down Blend, ma niekto skusenost? Bunda s touto naplnou sa asi povazuje skor za perovu ako synteticku a perovku mam, tak neviem by sa vobec oplatilo do toho ist :D

Zajimave. Trochu mi unika smysl. Tj. jakou to ma vyhodu krome toho mit neco odlisneho od ostatnich.

Aldo píše:Ultimate hybrid of 30% PrimaLoft® ultra-fine fibers and 70% water-repellent goose down - Patent Pending

Zabavne je, ze patent pending pise spousta vyrobcu, ale na patented skoro nenarazis. Jestli to nebude tim, ze napsat patent pending nic nestoji, ale opravdu patentovat levne uplne neni :twisted: Navic to vubec o nicem nevypovida, patentovat si clovek muze treba hranate kolecko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » úte lis 17, 2015 18:16

marwek201 píše:Pokukujem po nejakej primaloftke a nasiel som pre mna doposial neznamu tusim rakusku znacku Martini.

za méně peněz koupíš zateplenou bundu od osvědčených značek o kterých je v tomto tématu psáno, já bych nedal 7500 kč za bundu od Martini
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod marwek201 » úte lis 17, 2015 19:27

No to ani ja ale mozem ju mat za polovinu:)

Mna hlavne zaujal ten Primaloft Gold, ktory osvedcene znacky davaju len do svojich najlepsich modelov ale asi ako firma neviem neviem.

V popise nic konkretne o aky vrchny material ide, ani o mnozstve naplne (nereaguju ani na mail)

Tohtorocne modely tam maju aspon mnozstvo naplne.
marwek201
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 27, 2015 4:48

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » stř lis 18, 2015 15:01

za tu cenu ji tedy kup, a pak po delších testech tady poreferuj jak to s ní vypadá, jenom těžko najdeš někoho kdo jí má
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 18, 2015 15:58

marwek201 píše:Mna hlavne zaujal ten Primaloft Gold, ktory osvedcene znacky davaju len do svojich najlepsich modelov ...

Primaloft Gold je prejmenovany Primaloft One. Nez zacali vyrobci blbnout s Eco verzi (levnejsi a horsi), tak to byl standard.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 23, 2015 7:58

neporadili byste mi bundu - na zimu, bez membrany, zateplenou (uvazuju o te primaloftce ale vyzaduju vetraci zipy v podpazi), primarne do mesta, ale sekundarne i na vylety jednodenni v zime. Nejaka vnitrni kapsa samozrejmosti, zateplena kapuce, idealne trochu delsi ale ne kabatkovej styl.

Mela sem asi 7let nejakou bundu od nordblanc, "zimni lyzarskou", ta ale uz odesla predloni a zatim sem za ni nahradu nehledala.

u ty primaloftky se dost bojim, ze bez tech zipu bych se fakt pekla, nicmene jestli mate aktualne nejaky tipy, tak budu rada. Obecne, co zatim prochazim, tak bud je vsechno SS (a to tak max 10/10, spis hur a to jednu 10/10 mam a je do mesta na hranici, mimo mesto nepouzitelna), nebo to nema zipy a k tomu to konci v pase... diky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon lis 23, 2015 8:40

Vzhledem k operaci Tveho pejska (vydaje), se zkus podivat na vyprodej Warmpeacu nebo (pokud sedi velikost) Klimatexu.
Klimatex mame doma vsichni, je fajn hrejiva - ale svrchni latka je koro neprodysna, takze po potivych aktivitach budes prat po kazde akci. Latku na Warmpeace moc neznam, jsem se tady ptal, nikdo neodpovedel. Oba ale maji prodlouzeny zadni dil a jsou docela dlouhe (ve srovnani s dnesni "klasikou".) Ale zipy Klimatex nema a asi nebude ani Warmpeace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 23, 2015 9:05

apuka dik, u klimatexu se bojim toho, ze kdyz su dost potivej tip, tak necchci jeste pak dalsi 3hodiny byt v durch propocene bunde, ktera doschne az doma na vesaku, jinak obecne s vybranyma klimatexima vecma su taky spokojena, a ta warmpeace bunda, na tu sem se divala, ale pripada mi zalostne kratka:( za ty prachy bych asi i zipy ozelela, ale bojim se toho, ze se budu dusit ve vlastni stave i pri ceste z autobusu do prace... a to si pak asi nemusim kupovat novou bundu, to zvlada perfektne i stara
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 23, 2015 12:41

mate nekdo zkusenost s touto bundou Xena a pripadne nejaky postrehy? i kdyz absence kapuce je taky dost naprd, ale da se vyresit asi kapuci zvlast...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pon lis 23, 2015 19:04

ta má membránu, paropropustnost 10 000 g H2O/m² za 24h
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2015 19:15

A navic nepatri do tohodle vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 23, 2015 19:23

to se omlouvam, ale kdyz to neni ani peri, ani vlna, tak to je syntetika, ne? :D (ale chapu, tak se omlouvam).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pon lis 23, 2015 19:38

(uvazuju o te primaloftce ale vyzaduju vetraci zipy v podpazi), primarne do mesta, ale sekundarne i na vylety jednodenni v zime.


Pokud by primaloftka mela vetrani v podpazi tak bych to videl an pripad, kdy je neco hodne spatne. I kdyz je pravda, ve vetsine pripadu, dle toho co vyrabci davaji jako vnejsi material, by to byla uzitecna vec.
Jak uz jsme tu hodnekrat resili, dneska snad ani neni tak dulezite, co je pouzito za syntetickou izolaci jako spis jaky je vnejsi, priapdne vnitrni material.

Ja jsem se po dvou letech rozhodl jeste jednou jit do "primaloftky" kdyz jsem nasel jednu, kde je vnejsi material pertex classic. Zatim neni odzkousena v horach, ale pertex classic je asi material, ktery bych si vybral kdybych si bundu sam sil (mozna bych jen uprednostil pertex EQ. Po classicu microlight a pak radsi uz nic :) Damskou haglofs maji taky jeste ve vyprodeji, snad je to ta sama bunda.

Pokud se hodne potis v bunde i ve meste, tak uz mi to prijde jako spis chyba v oblekani, pokud teda v zime treninkove nevybihas treba schody v metru :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2015 19:50

scinkk píše:Pokud by primaloftka mela vetrani v podpazi tak bych to videl an pripad, kdy je neco hodne spatne.

Vetrani v podpazi vzdycky znamena, ze je neco spatne :twisted: U primaloftky az tak, ze to tam nedavaji ani vyrobci, ale to uz jsme tu nekde resili.

scinkk píše:Zatim neni odzkousena v horach, ale pertex classic je asi material, ktery bych si vybral kdybych si bundu sam sil (mozna bych jen uprednostil pertex EQ. Po classicu microlight a pak radsi uz nic :)

Microlight mi prijde jako rozumna volba. Nakonec, i Rab z nej dela perovky. EQ jen v pripade, ze Primaloft je opravdu vetruodolny sam o sobe, cimz si nejsem jisty.

Ted o vikendu jsi ji nezkousel? Ja uz jsem teda vcera primaloftku vytahl, v Praze obcas lehce snezilo a vecer mrzlo.

scinkk píše:Pokud se hodne potis v bunde i ve meste, tak uz mi to prijde jako spis chyba v oblekani, pokud teda v zime treninkove nevybihas treba schody v metru :)

Vybiham v bunde schody v metru a nevadi mi to [-( Proste si ji rozepnu :twisted: Mawenzi ma ale problem s termoregulaci i v mistnosti, takze bezna reseni nemusi fungovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pon lis 23, 2015 20:18

Microlight mi prijde jako rozumna volba. Nakonec, i Rab z nej dela perovky. EQ jen v pripade, ze Primaloft je opravdu vetruodolny sam o sobe, cimz si nejsem jisty.


Tak me se EQ minulou zimu osvedcil kor na izolacni vrstve, tedy konkretne na chluaptem flisu, ktery neni vubec vetru odolny. Teoreticky na primaloftce, kde krom te izolace je jeste vnitrni material, tedy pripadne opet EQ, by to mohla byt dobra bunda. Ale verim, ze microlight ci ten classic by mel na zimni bunde fungovat stejne dobre, uvidim. Mozna bude i zajimave provnani s EQ na flisce, nektery den, bych mohl vzit do baglu oboje.

Bundu jsem mel jen o vikendu na dvou hodinovych prochazkach, takze zatim jen lehonke poznatky. Ale strihove sedi dobre, material prijemny, clovek se v tom neciti nijak vycpane, ty izolace, si myslim, je tam tak akorat (120 g/m2 telo, 80 g/m2 ruce). Doufam, ze brzo ji budu moci vyvezt do Krkonos.
Trochu me to tam o vikendu lakalo, ale pocasi bylo nejiste a na sneznice by to jeste nebylo, tak cekam... :)

Vybiham v bunde schody v metru a nevadi mi to

Jo taky rad vybiham schody v metru, abych aspon trochu na chvili rozhybal krevni pumpu i v pracovni den :) proto me tato cinnost napadla jako moznost se ve meste trochu zahrat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 23, 2015 20:34

jenze me proste nestaci trochu rozepnout zip... aneb rano -3 u nas, takze bavlnena mikca a na to tilak trango. cestou do prace pohodicka. Cestou z prace fucelo jak svin, taky pohodicka i kdyz bylo tepleji, jen bunda rozepnuta. Pozdeji odpoledne nefoukalo, sla sem jen v mikine, u nas teda 5/6°C, bavlnena mikca pohoda, stacilo to. To si zas nemyslim, ze je nejakej extrem.

Me by treba vyhovoval i zateplenej SS bez membrany, s chlupem vevnitr... ale me prijde, ze dneska se skoro neda sehnat takova normalni zimni bunda co pred par rokama.

A je mozny, ze primaloftka by byla OK ale mam obavy, ze kdyz se zacnu prehrivat (prece jen je to jedna dost tlusta vrstva) a zaroven treba bude fucet jak svina, takze nebude vhodny mit ji celou rozepnutou, ze by nebylo kudy odvetravat... aneb jak se mam teda spravne oblict, kdyz mi ted ty vetraci sachty celkem vyhovuji.

nicmene vyzkouset bych to mohla, vsak kamosky se uz tesi na dalsi kus, co poslu o dum dal po jedny sezone :D

mrknu na tu haglofs bundu, co o ni pisou, vypada celkem dobre (nasla sem "Soft, quiet shell is recycled Pertex® polyester")

ja schody nevybiham, by se mi taky mohlo stat, ze to se mnou svihne kvuli nedostatku vzduchu v plicich... aneb do kopce nemuzu dychat a z kopce nemuzu chodit, paradni sparing:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pon lis 23, 2015 21:08

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 19:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 23, 2015 21:14

nevim, jakou akci v lidlu myslis?

no uvidime. Pudu se podivat na tu haglofs, maj v obchode ve meste, sice asi v mensi velikosti, nez bych vzala bezne, ale za omrknuti nic nedam. a asi bych mohla jit rovnou profunet ten klimatex, ale tam se bojim, ze to bude jen ztrata casu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod scinkk » pon lis 23, 2015 21:40

(prece jen je to jedna dost tlusta vrstva)

Pudu se podivat na tu haglofs, maj v obchode ve meste, sice asi v mensi velikosti,

zkus, podle me zjistis, ze to neni zadna tlusta bunda :)

bych mohla jit rovnou profunet ten klimatex,

nemusis, vnejsi material nejde prodychnout :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2015 21:49

scinkk píše:Tak me se EQ minulou zimu osvedcil kor na izolacni vrstve, tedy konkretne na chluaptem flisu, ktery neni vubec vetru odolny. Teoreticky na primaloftce, kde krom te izolace je jeste vnitrni material, tedy pripadne opet EQ, by to mohla byt dobra bunda.

Mozna, ale ja mam porad tu primaloftku, co po letech ztratila vetruodolnost a musel jsem ji napravovat pomoci DWR. Porad nevim, cim ta zmena byla, jestli ztratou puvodni DWR nebo ztratou vetruodolnosti Primaloftu. Ani po naprave uz neni, co byvala, sice se to da, ale presto trochu profukuje. Asi zacnu koukat po nejake nove, coz mne mrzi, jelikoz jinak mi naprosto a vsim vyhovuje.

Jinak bych rekl, ze EQ se spis hodi primo na telo, jelikoz dokaze odvadet pot. To by se na zateplene bunde nevyuzilo.

scinkk píše:Mozna bude i zajimave provnani s EQ na flisce, nektery den, bych mohl vzit do baglu oboje.

Urcite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení