Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř zář 2, 2015 14:01

Nedelejte tu brodel :evil: Tohle vlakno je o zateplenych bundach. Na nepromokave je jine. @Trog: priste dej dva dotazy do spravnych vlaken.

@mods: muzete to prosim nekdo uklidit? Ja to z priblbleho iPadu nezvladnu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř zář 2, 2015 14:35

mike píše:...Ja to z priblbleho iPadu nezvladnu.
To neva...iPad prece dela veci za neschopne uzivatele sam :wink: Pardon za OT...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Trog » čtv zář 3, 2015 15:47

Mike promiň za ty nepromokavé bundy už o nich ani muk :roll:

Tak tedy zpátky k zatepleným:

Teplá asi bude,lehká taky,ale bude tahle bundička dobře odvádět pot když má hydrofobní úpravu vůči vodě?


http://www.hudy.cz/bundy_panske/icebrea ... elena.html


Nedívejte se na cenu řekněme že by stála 2000 kč za které bych ji koupil...
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod aksam » čtv zář 3, 2015 16:37

Trog.... Chceš ji jako vrchní vrstvu na vícedenní přechody hor?, pokud si hodně potivý, podíval bych se po bundách se syntetickou náplní (primaloft, climashield, coreloft, pyrotec apod.) a s prodyšným vrchním materiálem třeba s pertexem microlight. 320 merino bude na aktivní pohyb s báglem nevhodná, uvaříš se v ní.
Na přechody můžeš využít i 300 polartec, co máš, když pořídíš k ní větrovku nebo slabou nepromokavou, máš kombinaci do každého počasí.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pavproch » čtv zář 3, 2015 19:30

mike píše: @mods: muzete to prosim nekdo uklidit? Ja to z priblbleho iPadu nezvladnu.


a just ne!

(považuj to za trest shůry za to, že používáš moderní i-píčoviny).

PS: původně sem chtěl napsat trest booží, ale nechcu aby sis to bral ty nebo booze osobně .... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » čtv zář 3, 2015 19:39

Škoda že tu není tlačítko LIKE :finga:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » čtv zář 3, 2015 19:44

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 18:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv zář 3, 2015 21:18

pavproch píše:(považuj to za trest shůry za to, že používáš moderní i-píčoviny).

Ja uz jsem ale potrestany dost tim, ze ten blby kram mam ](*,) Pozdeji k tomu neco napisu vic, tentokrat to fakt stalo za to. Doted jsem tvrdil, ze na cteni webu na zachode je to dobre, ale bohuzel ani to ne. Fakt, vedet jak otravne a blbe a nefunkcni to je, tak bych to nevzal ani za cenu low end androidiho tabletu, co mne to stalo.

No a navic to sakra nedelas pro mne, ale pro vsechny ostatni [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » čtv zář 3, 2015 21:47

Aldo píše:Na co Ti bude bunda, která umí odvádět pot, když ho bude držet vespod na těle nasáklá merino vlna zaplácla PES materiálem z polaru? Tahle kombinace zdá se mi poněkud nevhodná.... nebo se pletu? :((

Bežne som to tak používal (a sporadicky stále používam). Merinový rolák, na tom flís alebo PWS. Za slabý článok považujem syntetiku, bez nej som v oveľa lepšej tepelnej aj "priedušnej" pohode.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dejff » pon zář 7, 2015 20:28

Zdravím,
po přečtení zdejších témat ohledně bund jsem tak zmaten, že vůbec netuším do kterého topicu bych měl můj dotaz pokládat. :D Proto bych prosil případně o přesměrování.
Letos v zimě mě čeká můj první několikadenní přechod hor na sněžnicích. A mám otázku, kterou tady řešíte už po několikáté. Týká se to bundy jako třetí vrstvy. Doposud moje zkušenosti byly takové, že jsme někam vyšel s batohem na zádech, tam postavil stan nebo se ubytoval ve srubu a pak už se celé dny pohyboval bez něj. Na tohle mi v pohodě stačila jakákoliv zimní bunda. Ale teď bych právě potřeboval poradit ohledně bundy, která je vhodná pro mé účely. To znamená bundu na zimní přechody, kdy budu mít na sobě stále baťoh. Chci ji používat jen na tohle, rozhodně ne na chození po městě nebo lyžování.
Nemusíte mi dávat přímo odkaz na konkrétní bundu. Stačí mi, kdyby mi někdo vysvětlil, jakým směrem se mám dát, co se týče hledání správných typů bund.
Dík za pomoc.
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » pon zář 7, 2015 21:12

wawrik píše:
Aldo píše:Na co Ti bude bunda, která umí odvádět pot, když ho bude držet vespod na těle nasáklá merino vlna zaplácla PES materiálem z polaru? Tahle kombinace zdá se mi poněkud nevhodná.... nebo se pletu? :((

Bežne som to tak používal (a sporadicky stále používam). Merinový rolák, na tom flís alebo PWS. Za slabý článok považujem syntetiku, bez nej som v oveľa lepšej tepelnej aj "priedušnej" pohode.

No já jsem dost potivý a po několika zkušenostech používám merino už jen na cestování (páč dlouho nesmrdí) a na tepelnou pohodu po výkonu. Když ho dám pod umělinu, tak se cítím blbě i při malé procházce. Samotné, to jo ale pod syntetiku ee.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » pon zář 7, 2015 21:22

dejff:
Bundu chces na turistiku a pouzivat ju celorocne? Chces ju ako ochranu proti zlemu pocasiu? (vietor, dazd a pod.) , lebo povacsina ju na to pouziva, pretoze pri normalnom pocasi aj zime postaci druha, resp. v teplejsom aj jedna spodna vrstva.
Ak ju chces na taketo vyuzitie tak si prebehni vlakno o nepremokavych bundach a tam si vytvoris dostatocny obraz, resp. dalsie dotazy smeruj do tohto vlakna.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon zář 7, 2015 22:23

Prijde mi, ze napsal jasne, k cemu ji chce. Nepromokava bunda je na zimni sneznicove prechody IMO nejhorsi moznost.

@dejff: jsi ve spravnem vlakne. Zkus si ho procist a udelat si obrazek, nazory se ruzni. Jestli ti ale doted stacila zimni bunda, tak asi neni moc co resit, bude ti stacit dal. Cim vic se pri pohybu potis, a na sneznicich je zahul nejvetsi, tim vic prodysnou bundu potrebujes. Zadna membrana to neudycha, takze to chce neco typu zateplena vetrovka. Lehka bunda zateplena primaloftem nebo necim podobnym, pripadne perovka, ale s tim tu jeste zkusenosti moc nejsou a je nebezpeci, ze peri navlhne od potu a prestane fungovat. Takze pokud peri, tak s hydrofobni upravou, coz zatim moc vyrobcu nedela.

Osobne pouzivam na sneznice dve vrstvy. Zakladni je silnejsi triko z umeliny (v mem pripade Polartec PowerDry) s dlouhym rukavem, jehoz ukolem je odvest pot od tela a prubezne ho odparovat. Na nem mam bundu zateplenou Primaloftem, pres kterou odpareny pot volne prochazi a teplotu reguluju zipem. Funguje to prekvapive dobre resp. nic lepsiho neznam. Dulezita je ale prodysnost hlavne vnejsiho materialu, jinak na nem zacne odparovany pot kondenzovat a podle teploty bud rovnou mrznout (zevnitr!) nebo stekat dolu, takze pak tece voda z rukavu. Na tom skoncilo spousta lidi, jelikoz opravdu prodysnych bund je malo a i renomovani vyrobci (treba SirJoseph) jsou schopni pouzit nesmyslny material.

Kdyz je velka zima nebo nastane nejaky problem (jsem propoceny, unaveny a neco na mne leze...), mam treti vrstvu. Tenke merino triko, ktere oblecu na to prvni a ktere dokaze prekvapive vylepsit tepelny komfort. Treba letos jsem ji ale nepouzil ani jednou a to jsem byl na sneznicich kazdy vikend.

Pro opacny pripad je pak vetrovka. To kdyz je sice snih, ale pali slunce a vzduch ma +10 a vic. Pak uz se clovek v zateplene bunde vari a uplne staci to zakladni triko plus Pertexova vetrovka. Az slunce klesne, tak se to zas prohodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon zář 7, 2015 22:25

Aldo píše:No já jsem dost potivý a po několika zkušenostech používám merino už jen na cestování (páč dlouho nesmrdí) a na tepelnou pohodu po výkonu. Když ho dám pod umělinu, tak se cítím blbě i při malé procházce. Samotné, to jo ale pod syntetiku ee.

Mam to podobne. Wawrik je (nejen ;-)) z hlediska poceni extremni pripad tj. nepoti se skoro vubec a pak mu to funguje. To uz jsme ale resili jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod šíp » úte zář 8, 2015 4:44

Merino triko s krátkým rukávem, na to merino rolák a venkovní vrstva bunda zateplená primaloftem. Na zimu na ťapání na sněžnicích moje osvědčená kombinace. Nechápu, proč tolik brojíte proti merinu, vždyť je to geniální materiál.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod budo » úte zář 8, 2015 9:54

Mam z toho malinko pocit, ze Trog nema zatim moc zkusenosti, malinko v tech principech plave a rad by nakoupil vsechno, co ma ted pocit, ze se mu bude hodit. Pokud to takhle nejak je, tak by asi bylo rozumny to ujasnit. Ono to tady uz je mnohokrat napsany, ale strucne popisu treba svou zkusenost.

Mam nadvahu (178cm a 93kg), v dusledku toho se vice potim. Nejvice se mi osvedcilo na chuzi s batohem v CZ zhruba toto:
1. syntetika LS (=dl. rukav) - Jitex něco jako Moira (lepsi je jiste Craft, ale setril jsem a ten Jitex funguje dobre)
2. fleeska hodne tenka a upnuta na telo - Progress Torez II
3. kdyz je vice zima, unava navecer nebo fouka, navrch Pertex vetrovka
4. gate mam vicery - nejradeji jdu v bezeckych kratasech a kdyz je ad3) tak pridam pertex gate (nebo jsem zacal i pouzivat cyklo navleky od kolen dolu - takova elastakova nohavice od kotniku nad koleno)
5. kdyz prsi, pouziju poncho a nepromok zalozni gate
To bylo chladny jaro a podzim.

V zime pridam HP Mania pokud je fakt hodne hnusne nebo zima, ale zase ji musim mit primo na vrstve 1. a bez fleesky. To bych se jinak upekl. Lepsi by byla lehci a vykonnejsi, ale mam tuhle, ze byla levna z druhe ruky a zatim staci. Kdyz bude -20, tak to asi bude jiny a fleesku zase prihodim, ale radeji shodim membranovku a pujdu navrch v Pertexce. Ale v takovym mrazu jsem dlouho nikde nebyl, nemrzlo. Merino nosim az jako druhou vrstvu na 1. syntetiku, jinak jsem strasne zpocenej a je to neprijemny. Ale v kombinaci s baglem ho moc nenosim, jak se vic potim, tak bych se v nem uvaril. Mam Devold Expedition. Tak ho mivam spis pri statickych akcich jako celovikendovy zevlovani u ohne.
Gate - v zime DA Mountainer nebo Badile. Ja radeji Mountainery.

Na kolo jen tu Pertex vetrovku na tricko. Kolo v CZ v membranovce bych nedal. Ale zase nejezdim v hnusnym zimnim necase.

Perovku jsem nezminoval, ta se samozrejme v batohu hodi a o ni neni co diskutovat.

@Trog: neznam tvoje potreby ani chovani tela, ber to jako inspiraci. Kazdej si to casem uzpusobi diky praxi a svym parametrum.
Kdyz jsem hledal nazev ty moji fleesky, tak na mne z googlu vyskocil muj gearlist z podzimnich Luzickych hor. Zaprselo a bylo jak slunecno, tak vlezla mlha. Stacilo mi to a nic jsem nepostradal. https://www.geargrams.com/list?id=21405
Jestli ti muzu poradit, radeji vsechno vickrat promysli, vyzkousej v praxi co mas ted, ruzne to pokombinuj a jeste si tady neco nacti. Je to furt lepsi, nez koupit spoustu drahych veci a pak zjistovat, co ti vsechno nevyhovuje nebo to nevyuzijes.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dejff » úte zář 8, 2015 15:21

remmy77, mike, šíp:
Dík za odpovědi. Rozhodně tu bundu budu používat jen na turistiku. Když to upřesním tak mě v lednu čeká sněžnicový přechod na Ukrajině a v únoru Slovensko. Takže určitě počítám s teplotou pod nulu. Proto by mě zajímalo, jestli vámi navrhované bundy jsu vhodné na takové počasí a teplotu.
mike: U té zimní bundy se bojím, že bude problém s pohybem a hlavně pocením. Nikdy jsem takovou zátěž v zimě a na sněhu ještě neprodělal, takže nemám ponětí, jestli se na to hodí.
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 15:33

V tom pripade by bylo rozumne si to predem vyzkouset. Potim se hodne a funguje mi to, ale jak jsem psal, hrozne to zalezi na prodysnosti, malo prodysna bunda muze byt katastrofa. A taky na zpusobu pouzivani, dulezita je regulace zipem, kterou uz delam uplne automaticky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 16:08

šíp píše:Merino triko s krátkým rukávem, na to merino rolák a venkovní vrstva bunda zateplená primaloftem. Na zimu na ťapání na sněžnicích moje osvědčená kombinace. Nechápu, proč tolik brojíte proti merinu, vždyť je to geniální materiál.

My prece nebrojime proti merinu. Ale uz jsme se v jinem vlakne pred casem shodli, ze to, co skvele funguje pro malo potive lidi jako ty a wawrik, vubec nefunguje pro lidi potive. Vzit si na sneznice jako zakladni vrstvu merino, tak po par hodinach umru na podchlazeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dejff » úte zář 8, 2015 17:26

mike:
Ok, děkuju. Můžu tě jěště poprosit o nějaké doporučení bund s primaloftem, tvé oblíbené nebo místní populární? Zkoušel jsem hledat v tomhle topicu, ale vlákna jsou většinou starší a odkazy na dané bundy už nefungují.
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte zář 8, 2015 17:39

Bohuzel nemuzu, sam mam uz asi 8 let starou bundu, ktera dosluhuje a nevim, cim ji nahradim. MHW Compressor, jenze od te doby ji nekolikrat zmenili a to vcetne latky. To je nejvetsi problem s doporucenim, clovek koupi jeden rok skvelou bundu, pres leto ji vyrobce "vylepsi" a nahradi perfektne prodysnou latku igelitem...

Nezbyva nez hledat a zkouset. Co se tyce prodysnosti, tak dychaci test, na tohle funguje (nefunguje na membrany). Podrobnosti tu nekde najdes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Maslow » stř zář 9, 2015 21:05

Ahoj, chtěl jsem zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s bundou Direct Alpine Freney 2.0.
Plánuji nákup zateplené bundy a zahlédl jsem zlevněný model, pak už je člověk na vážkách :) Rád bych slyšel názor zkušenějších.

Účel je záhřevná vrstva po výběhu :) Většinou za tmy vyběhnu na kopec (rychlé tempo a jsem potivý typ => problém s tepelným komfortem :) ) a pak čekám na světlo a fotím.
Taková "ideální kombinace.."

Zatím se vnitřně přesvědčuji, že mi zateplení Primaloftem stačí, ale když člověka nahoře chytne mráz, nedopadá to bez pohybu dobře :/ Cenový rozdíl oproti akovému Kjeragu od SJ není tak vysoký, tak bych rád vyzvěděl, jestli má někdo zkušenosti s Freney, jestli by to byla rozumná koupě. Informace od výrobce jsou prakticky shodné co se zateplení týče, SJ má navíc lepší vrchní vrstvu (jak říkám, teoreticky - proto se ptám.
Našel jsem ještě jednu variantu a to Marmot Shadow Jacket, ta vychází cenově velmi slušně..

Mohli byste mi říci Váš názor na danou věc?
Díky
Maslow
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 15, 2012 11:03

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » stř zář 9, 2015 21:13

dejff: ako pisal mike, niekedy trva dost casu, kym si zozenies to, co vyhovuje tebe. Niekto menej potivy znenie hrubsiu a menej priedusnu, naopak viac potivy sa v tom zapari. Ja v zime pouzivam termo dlhy rukav a ked je viac kosa tak polartec flisku. A staci aj v -15. Ak je humus pocasie tak dam na to membranu, pretoze v zlom pocasi uz tak rychlo nejdem a nizsie tempo relativne v pohode udycham. Na dlhe pauzy v zime mam paperku.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Aldo » čtv zář 10, 2015 7:14

Pokud potřebuješ bundu na zahřátí po výběhu a pak třeba chození po městě, tak by Ti měla stačit jakákoliv zateplená, která bude alespoň trošku lehká. Předpokládám, že ji máš při výběhu v batohu.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob zář 12, 2015 12:50

dejff píše:Letos v zimě mě čeká můj první několikadenní přechod hor na sněžnicích. A mám otázku, kterou tady řešíte už po několikáté. Týká se to bundy jako třetí vrstvy.

Tilak Attack Active nebo Tilak Stinger, a pod to Tilak Femund nebo Tilak Serak, tahle kombinace ti stačí na chození od cca 0°C po -20°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob zář 12, 2015 12:56

mike píše:Nepromokava bunda je na zimni sneznicove prechody IMO nejhorsi moznost.

na jedno denní na lehko je zbytečná, i když tedy jak kdy, ale na vícedenní na těžko, je naprostá nutnost, tedy pro mě
mike píše:Zadna membrana to neudycha

zkus Gore-Tex Active Shell, nebo Polartec Neoshell, na zimu ideální membrány
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod TimTaylor » sob zář 12, 2015 16:48

to dejff

na ty sněžnice/běžky bych se vůbec nebal Tilak Stinger, super bunda a vhodná i na tohle, lehká, prodyšná a sníh nebo déšť jí vůbec nevadí. Podle mě je vhodnější než ten Tilak Attack
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob zář 12, 2015 17:01

Tilak Attack Active má stejnou membránu jako Tilak Stinger, takže v tomto směru jsou úplně stejné, ale liší se ve střihu, Tilak Attack Active je spíš pro výší a štíhlejší postavu, kdežto Tilak Stinger je spíš pro menší a silnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob zář 12, 2015 23:00

fps píše:na jedno denní na lehko je zbytečná, i když tedy jak kdy

Nikdy ;-) Nevzpominam si, ze by mi nekdy v zime membrana chybela. Za poslednich 40 let, vic si nepamatuju ;-)

fps píše:zkus Gore-Tex Active Shell, nebo Polartec Neoshell, na zimu ideální membrány

Kdyz mne na sneznicich neudycha Pertex, tak zadna membrana nema sanci. Idealni membrana na zimu je zadna membrana [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned zář 13, 2015 9:36

tak to máš štěstí na počasí, mě se stalo mnohokrát že jsem byl obalený sněhem nebo zmrazky, sníh nebo zmrazky na mě táli, nemít na sobě membránu, tak jsem do několika desítek minut skrz naskrz mokrý
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení