Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte lis 28, 2017 15:30

Dobrý den,
předem bych se rád omluvil za chaotické popisky u nových bund, které mohly být chápany jako zavádějící a u některých zúčastněných pravděpodobně způsobily nežádoucí zájem o nové produkty Pinguin. Tlak na rychlé zveřejnění nových produktů na našem webu před Vánoci byl zřejmě neúměrný. Na vysvětlenou: jak bundy s péřovou, tak se syntetickou izolací mají svrchní materiál Nylon Featherlite s ripstop technikou tkaní a s DWR C6 voděodpudivou úpravou. Liší se pouze vnitřní náplní (izolací) a stylem prošití. Náplní je u péřových bund kachní peří 90/10 650 cuin a u syntetických bund BHB synthetic down, což je polyesterové mikrovlákno upravené do chomáčků tak, aby se svým tvarem co nejvěrněji podobalo peří a dosahovalo tak maximálního loftu. Pro zajímavost, výrobce této syntetické izolace je prvním Čínským výrobcem s certifikací Bluesign. Fakt, že syntetické vlákno je ve tvaru samostatných chomáčků určuje, jakým způsobem je izolace vložena do finálního produktu. Není tedy vkládána jako rouno a poté prošita, ale je plněna stejnou technologií jako peří, kdy je plněna každá jednotlivá komora samostatně. To v závěru znamená, že náklady na výrobu (naplnění) takové bundy jsou stejné jako náklady při plnění bund péřových. Výslednou cenu bundy plněné syntetickým peřím tedy není možné srovnávat s cenou syntetických bund s rounem uvnitř. Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte lis 28, 2017 15:45

kony296 píše:Je to tak jak píšeš, je v tom peří.


Dobrý den, o jakou bundu (název) se jedná? Lukáš Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » úte lis 28, 2017 16:13

@ Pinguinoutdoor:
tak to je fajn - zase víme něco nového...
Nezvažuje Pinguin použití kvalitnějšího husího peří, a třeba i s vyšší hodnotou cuin...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte lis 28, 2017 16:23

Quido píše:Nezvažuje Pinguin použití kvalitnějšího husího peří, a třeba i s vyšší hodnotou cuin...?


Zvažujeme toho do budoucna celkem dost, ale nejdříve počkáme na reakce na stávající modely.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod kony296 » úte lis 28, 2017 16:38

Breeze hoody. V popisu je sice uvedeno dámská :D , ale v XL je v pohodě.
kony296
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 1, 2015 12:08

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Pinguinoutdoor » úte lis 28, 2017 17:08

kony296 píše:Breeze hoody.
Pak je peří jako izolace v pořádku, pánský ekvivalent je Hill hoody. Tak hlavně ať slouží podle představ. Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » stř lis 29, 2017 7:29

Zajo Arth je doma, po vyskúšaní zatiaľ len takto: Bunda je dosť obtiahnutá, pri predpažení je presne na ramená. Dĺžka rukávov presne po zastrčení palcov do otvorov na ich konci. Dĺžka chrbátu výborná, v páse presne, gumičky na leme povolené na max. Kúpil som veľkosť L, podľa tabuliek Zajo by som mal mať M, to by však bolo malé. Pod bundou som mal Moira Ultra Light s dlhým rukávom + Zajo merino s dlhým rukávom. Kapucňa presne pasuje na hlavu, v pohode sa oblieka aj keď je zips zapnutý nadoraz. Neviem si však predstaviť, že by som pod ňu dal lezeckú prilbu, ale ešte som to neskúšal. Materiál príjemný na dotyk, bunda sa dá v pohode predýchnuť. Čo sa týka toho tvaru a obtiahnutosti, tak mi to vyhovuje, keďže by som bundu rád používal okrem bežných turistík aj na beh, bežky, zimný bicykel, tu to bude výhoda. Inak toto píše aj výrobca, že na to je primárne určená. Po vyskúšaní v terené napíšem viac.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2017 7:56

lukasj píše:Kúpil som veľkosť L, podľa tabuliek Zajo by som mal mať M, to by však bolo malé.
Myslim ze toto je jedna ze slabych stranek Zaja. Druhou mohu dolozit prikladem.
Byl jsem v jejich "hlavnim stanku" v Galante. Kupoval jsem si PWS bundu, podle tabulek bychmel mit L. Ne ze by se nedal oblect, ale prijemne v nem nebylo. Zkusil jsem XL - bylo to lepsi, ale nejak jsem do nej nemel prsa. Nakonec jsem zkusil ze vsech barev cca 7 ruznych kusu XL a mohu rict, ze rozdil mezi nimi byl docela znacny. Nakonec jsem vybral XL, ktere melo v prsou jen o neco vice nez L-ko, taky jen o malo vetsi bylo v pasu u stahovani (ale mne dostatecne). Odhadem a ocnim srovnanim (pravitko jsem nemel sebou) bych rekl, ze v uvedenych partiich byly rozdily jak v pasu tak i prsou na zapnutych bundach (tj. sirka bundy) stejneho modelu a stejne velikosti XL az kolem 5-6-ti centimetru, coz je minimalne jedno cislo.
Podobne to bylo i pri srovnani spodaru - merino mali jen XXL, ale jedny mi padaly, druhe jen malo vetsi nez ideal, rozdil pri primem srovnani kalhot prilozenych k sobe asi 3 cm na gumicce (v jednom smeru, tj. 6 cm v pase). Tricka s katkym jsem taky koukal a rozdily byly taky hodne velke, ale uz se nepamatuji presne, ty jsem koupit nechtel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod pawn » stř lis 29, 2017 8:00

lukasj píše:...keďže by som bundu rád používal okrem bežných turistík aj na beh, bežky, zimný bicykel, tu to bude výhoda. Inak toto píše aj výrobca, že na to je primárne určená. Po vyskúšaní v terené napíšem viac.

To určitě napiš, protože běh v této bundě si vůbec nedokážu představit
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » stř lis 29, 2017 8:22

Samozrejme závisí to od toho, že aký beh. Ja v zime preferujem tepárčenie, teda pomalý beh max do 143 tepov, to je tempo okolo 6:30/min. V mínusových teplotách a pri takom tempe to môže byť zaujímavý ekvivalent vrstveniu. Samozrejme si to tiež neviem predstaviť pri Vianočných pretekoch, kde chcem bežať tak do 5:00/min.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř lis 29, 2017 14:22

ty jo - beham obcas, ale zato cely zivot a vubec nevim jaky mam tep :roll: :((
nicmene v perovce behat by mne fakt nenapadlo - to budu muset zkusit :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2017 14:35

Quido píše:beham obcas, ale zato cely zivot a vubec nevim jaky mam tep
Tak to ja vim. Kdyz uz opravdu bezim (ale staci i poradne pridat do chuze), tak za chvili je muj tep hrozne hlucny - tepe a boucha hlasite v cele hlave :lol:
Jinak by me taky nenapadlo si merit frekvenci tepu, tempo na hodinkach a GPS a pod. Ja jsem byl vzdy zastancem "prirozeneho" treningu - delam tak, abych citil, ze telo/svaly zatezuji a koncim nebo zvolnim tehdy, kdyz sam citim, ze uz bych dal nemel. Ale taky pravda, ze nemam a nikdy jsem nemel zadne svetoborne vysledky (ne ze bych o ne stal).

Ale taky by me v perovce nenapadlo behat. Myslim, ze kdybych ji pri behu potreboval, asi bych mnohem drive odpadnul ucinkem ledoveho vzduchu na plice nez kvuli omrzlinam a zime...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod GreyMouse » stř lis 29, 2017 15:04

Quido píše:nicmene v perovce behat by mne fakt nenapadlo - to budu muset zkusit :twisted:

Nejspíš by to nenapadlo ani Lukáše a proto si koupil primaloftku ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2017 16:35

apuka píše:Odhadem a ocnim srovnanim (pravitko jsem nemel sebou) bych rekl, ze v uvedenych partiich byly rozdily jak v pasu tak i prsou na zapnutych bundach (tj. sirka bundy) stejneho modelu a stejne velikosti XL az kolem 5-6-ti centimetru, coz je minimalne jedno cislo.
...
Tricka s katkym jsem taky koukal a rozdily byly taky hodne velke, ale uz se nepamatuji presne, ty jsem koupit nechtel

To se mi nejak nezda. Jestli teda slo o ty same veci. Vzdyt to pada nekde v Cine z linky a jak by dosahli toho, ze bude kazdy kus jiny? To by snad dalo vic prace, nez aby byly stejne, ne?

Od Zaja mam asi 6 PowerDry tricek, 4 s kratkym a 2 s dlouhym a vsechny jsou stejne velke. Vybiral jsem podle tabulek XL a sedi. Pravda, uz je to par let.

edit: dodam, ze jsem je nekupoval vsechny najednou, zasilky byly minimalne 3 (jedno menili).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » stř lis 29, 2017 17:43

Vyznam tepovej frekvencie pri behu je dost podstatny.
Laurenc Divald, byvaly chirurg, horolezec, vo veku 72 rokov dava Ironmana, o treningoch v tepovych pasmach napisal velmi dobru knihu: https://www.martinus.sk/products/61909
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » stř lis 29, 2017 18:44

Bunda je primaloftka, v perovke by som určite také aktivity nerobil. Ale ani mne to pôvodne nenapadlo, ale keď sme ju s kolegom (bežcom na ultra) pozerali po dodaní, tak nám prišla na také zimné tepárčenie vhodná. Tričko a táto bunda môže byť lepšia, ako 2 tričká + fukerka, hlavne pri zbehoch v zimných horách. Ale to sú iba domnienky, uvidím ako prax. Čo sa týka toho prechladnutia, tak už okolo 5 stupňov dávam šatku na krk a na hlavu, skôr ako dlhé nohavice. A k tepom: podľa mňa je to sledovanie dosť dôležité, keďže to vlastne určuje aký tréning robím. Používam ho prakticky stále. Keď chcem trénovať vytrvalosť, tak určite to spomínané tepárčenie cca okolo 140. Takto vlastne behám asi 75% všetkých tréningov. Vychádza to všetko z tohto: https://www.martinus.sk/?uItem=247373. Taká pre mňa bežecká biblia :D . A sledovať si tepy napr. na 100 km je fajn, pretože si môžeš na základe toho dať pozor, aby si neprepaloval začiatok a šetriť tak energiu na ďalšie km.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 29, 2017 19:12

ad zajo mam.s.jejich velikostma.zkusenost ze dle tabulek S, v realu S obtahly v poho, M volny, s rezervou. jezisek dneska prines novou pws od zaja M a jako je nejaka mensi nez su zvykla...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2017 19:27

lukasj píše:Tričko a táto bunda môže byť lepšia, ako 2 tričká + fukerka, hlavne pri zbehoch v zimných horách. Ale to sú iba domnienky, uvidím ako prax.

To bude zajimave, dej pak vedet. Myslim, ze sance pri tehle tepovce je. Nosim primaloftku na sneznice a tam mam bezne tep 140 - 150. Chce to pod ni dobre tricko, co odvadi pot od tela a regulovat teplotu zipem. Problem muze byt, ze je moc na telo, ale uvidis sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » stř lis 29, 2017 22:17

Mne zas zajo velkosťami vyhovuje, som medzi L /XL a XL mi padne ako uliate, jediné mínus čo som si všimol je, že niektoré bundy majú dosť utiahnuté v bokoch, a šijú pre vyššie postavy ako mám aj ja a to je velké plus, keby mali niečo podobné ako mám prism od montane ale v ich dĺžke a s 80-100g pl, tak by to bolo na zimné pobehovanie super.

K tej bunde, mne sa u primaloftky páči hlavne tá izolácia za vlhka, že aj keď som v nej maximálne spotený, tak príjemne hreje ako taká tepelná bublina, to že tá arth je po bokoch prefúkavá môže byť trochu mínus, ale uvidíš sám.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv lis 30, 2017 8:31

GreyMouse píše:
Quido píše:nicmene v perovce behat by mne fakt nenapadlo - to budu muset zkusit :twisted:

Nejspíš by to nenapadlo ani Lukáše a proto si koupil primaloftku ;-)


Dobry postreh :twisted:
... ja se spatne vyjadril, mel jsem na mysli proste bundu s izolacni vyplni - pro mne to je strasak, protoze se v jakekoli takove bunde zplavim, jako blazen, a to nemusim zrovna bezet... neco jineho je pak, kdyz zastavim, to musi nahoru okamzite najaka izolace... mam problem uz i na lyzich s lyzarskou bundou (pod ni vesmes jen coolmax triko), hlavne pri frirajdu, kde je pohybu vice, jenze na lyzich se mi svlikat a oblikat moc nechce ;-)

remy77 píše:Vyznam tepovej frekvencie pri behu je dost podstatny.
Laurenc Divald, byvaly chirurg, horolezec, vo veku 72 rokov dava Ironmana, o treningoch v tepovych pasmach napisal velmi dobru knihu: https://www.martinus.sk/products/61909


to vubec nezpochybnuju :wink:
ja jen, ze jsem to nikdy nememril, takze udaj neznam - asi jsem se za ty roky naucil nejak intuitivne odhadnout sve sily a rezervy, a uz to lepsi asi nebude, jen horsi...
:prayer:
(v tom veku budu rad, kdyz jeste nebudu muset mit vozik.... :wink: Laurenc Divald, a par dalsich jsou sice frajeri, ale vyjimky - krom toho, tyhle ambice nemam, jsem rekreacni sportovec, lyzar, turista, cyklista, babetista...) :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » čtv lis 30, 2017 9:04

Babetista je super :D
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2017 9:57

@lukasj: Pro dost lidi by mohly byt zajimave Tve zkusenosti i z hlediska, ze ta bunda ma izolaci ne obycejny PL ale PL ... Active, coz asi malokdo tady ma. A ty Active verze PL by mely mnohem lip "regulovat" teplo vygenerovane telem, mely by fungovat podobne jako P Alpha (vsak je to odpoved PL na tu Alphu). Tj. jsou primo urcene pro potive aktivity.
Ehm, akurat ze za predpokladu, ze Zajo tam nedal svrchni i vnitrni latku malo prodysnou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » čtv lis 30, 2017 10:06

Ako som písal, dalo sa to v pohode predýchnuť. Ale testovať budem až ju prinesie Ježisko. Lebo, čo by mi povedali deti, keby som pod stromčekom nič nenašiel? :D
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv lis 30, 2017 10:38

apuka píše:Ehm, akurat ze za predpokladu, ze Zajo tam nedal svrchni i vnitrni latku malo prodysnou...


presne na to jsem prave zvedavy.... :roll:

lukasj píše: Ale testovať budem až ju prinesie Ježisko. Lebo, čo by mi povedali deti, keby som pod stromčekom nič nenašiel? :D


tak nevim, nevim, jestli ti mam ci nemam o Jeziskovi neco prozradit .... :roll: :-k

:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » čtv lis 30, 2017 11:00

Deti sú maličké, prišli by im to divné, že ja som nič nedostal :wink:
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » čtv lis 30, 2017 11:23

tak si nasypeš trochu uhlí do punčochy, a je to... :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod lukasj » čtv lis 30, 2017 11:44

:shock: to radšej počkám na tú bundu
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod citizen555 » pát pro 1, 2017 12:47

Dobrý má tu niekto skúsenosť s pérovými bundami SIR JOSEPH ?
citizen555
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 24, 2017 16:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát pro 1, 2017 13:32

O SJ je tu v tomto vlakne vyse (cti drive) napsano dost... :roll:
stačí zadat sir joseph do vyhledávání v sekci Oblečení
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Zdéňa » ned pro 3, 2017 9:30

Nějaký rychlý tip na prodyšnou primaloft bundu? Tzn ne Sir Joseph.. pára mi vždycky zkondenzuje na vnitřní straně vnější vrstvy bundy a tam zmrzne. Do města ideální ale na sněžnice moc ne. Děkuju :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení