Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte lis 14, 2017 23:11

Quido, mike: co máte proti péřovkám od SJ? Potřebujeme přikoupit nějaké odolné - zimě i prostředí, a ve hře jsou na prvním místě jejich péřovky, tak ať vím, dík
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 15, 2017 1:11

U mne hlavne otazka vkusu. Nelibi se mi. Strih ani materialy. Ty jejich Softexy jsou skoro neprodysne a nejsou moc prijemne na telo. Pred 15 lety to bylo fajn, ale od te doby se objevily lepsi. Vzdyt to muzes srovnat s Ladovou Rabkou, to je o necem jinem, jak strih, tak material. Moji perovku od Montbellu jsi taky videla, tam muzu srovnat material primo se spacakem (Koteka) a je to jiny level. Podstatne prijemnejsi, odolnejsi a nejspis i lehci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř lis 15, 2017 9:56

vesmes souhlasim s mikem - vzhledove mi taky nesedi, materialove ustrnul... prijde mi, ze vychozi koncept je, ze je to urcene do tech nejdrsnejsich podminek, kde se hledi na jine atributy, ale priitom jsou to i bundy na normalni noseni ci na obyc. turistiku, nicmene nemam nic proti kvalite vyrobku a o kvalite peri se vubec nepru...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod wawrik » stř lis 15, 2017 10:09

sobb píše:Quido, mike: co máte proti péřovkám od SJ? Potřebujeme přikoupit nějaké odolné - zimě i prostředí, a ve hře jsou na prvním místě jejich péřovky, tak ať vím, dík
Už sa budem opakovať, ale v tom obchode, kde majú boty, čo si nechcela, majú aj bundu, čo nebudeš chcieť :D Sir Joseph Spantik, 980 g, pánske M, čierna, membrána 20/20, 380 g peria 650 cuin, odopínateľná kapucňa, ramenné výstuže na ťažké bágle, cena 150 €. Na zimný sever IMHO dobrá bunda s dobrou cenou.

Bol som si ju vyskúšať asi trikrát, kým som sa dokázal presvedčiť, že ju fakt nepotrebujem...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » stř lis 15, 2017 19:39

tohle mi nedělej ](*,) :wink:
asi budu muset někoho z okolí přesvědčit, že potřebuje nutně jet do Bratislavy ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » stř lis 15, 2017 19:44

mike píše:Vzdyt to muzes srovnat s Ladovou Rabkou, to je o necem jinem, jak strih, tak material.
Právě srovnání mám a Koteka II mi nepřijde o nic horší. Rab má lepší kapuci, ale to je zas cena za vyšší váhu. Koteka má o něco málo víc peří a vyšší cuin, je to poznat. Rab má zas hydrofobní peří, to Laďovi preventivně závidím :) Ale zatím se žádná z nich neprojevila jako lepší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 15, 2017 19:47

Hmm, Pertex Microlight mi prijde lepsi a prijemnejsi, nez Softex. Nebo je na Kotece II nejaky jiny, nez mam na spacaku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod rime » čtv lis 16, 2017 13:09

Jeste me padla do oka bunda Rab - https://www.pandaoutdoor.cz/8562/rab-mi ... rova-bunda

Nemate s ni nekdo zkusenosti?
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » čtv lis 16, 2017 16:53

mike píše:Hmm, Pertex Microlight mi prijde lepsi a prijemnejsi, nez Softex. Nebo je na Kotece II nejaky jiny, nez mam na spacaku?

mám taky srovnáni, ale že by byl Pertex Microlight ňák o moc lepši a příjemnější než Softex Micro mi tedy nepřipadá, jen je o něco prodyšnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 16, 2017 17:25

O neco? Nezkousel jsem vsechny verze Softexu, ale ty, co jo, byly proti Microlightu jak igelit. Microlight (aspon ten, co mam) je prodysny hodne, na vetrovku az moc, na zateplenou bundu by mohl byt akorat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » čtv lis 16, 2017 20:43

mike píše:Hmm, Pertex Microlight mi prijde lepsi a prijemnejsi, nez Softex. Nebo je na Kotece II nejaky jiny, nez mam na spacaku?
Netuším, Tvůj spacák jsem asi neohmatávala :D , porovnávám jen tyhle dvě konkrétní bundy - tedy Rab Microlight Alpine a SJ Koteka II, zatím je to nerozhodně :wink:

Uvidím, co další kousky od SJ, na které máme trochu zálusk :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv lis 16, 2017 21:12

Koukni na Montbell, tahle by se ti mohla libit. Mne docela laka tahle, pomer vaha/vykon fantasticky. Nebo tahle do poradne zimy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát lis 17, 2017 15:30

Plasma 1000 Alpine Down Parka se mi zda podle fotek nejak kratka.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 17, 2017 17:45

Koukni sem na realne fotky. Chlapik pise, ze ma 6 stop (~ 183 cm) a Lko. Prijde mi o neco delsi, nez ma starsi EX Light a s tou jsem spokojen. Navim mam XL a on by mel mit taky (kratke rukavy).

Ted koukam, ze uz se da nakupovat i od nas a nad 200 USD je postovne zdarma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát lis 17, 2017 20:32

mike píše:Nebo tahle do poradne zimy.

je mi jasné že si každý představujeme pořádnou zimu jinak, ale jen 150 g peří i když má 900 cuin je tak maximálně do -20°C, dle mě nic moc pořádná zima

mike píše:Koukni na Montbell

Montbell jsme tady už řešili, kdyby se dali u nás ozkoušet, a seděli by mě, tak bych asi neodolal, a ňákou tu jejich UL péřovku bych koupil, třeba tu Montbell Plasma 1000 Alpine Down Parka, i když to stahováni vzadu té kapuce nic moc, a taky oproti bundám SJ má zipy na kapsách při otevření směřovány jezdcem dolů, tohle se vám možná bude zdát jako detail, ale na fotce té Montbell Plasma 1000 Alpine Down Parka je pěkně vidět jak tudy bude do kapsy foukat ledoví vítr a padat sníh, díky tomu že na kapsách bund SJ je při otevření zipu směřován jezdec nahoru, tak si kapsu přivřu přesně na rozměr ruky, a tím pádem mi do kapsy nefouká ledoví vítr a nebo nesněží, je mi jasné že tento detail oceníte jen když je na horách špatné počasí, a ne ve měst když je hezky
Přílohy
3.jpg
Montbell Plasma 1000 Alpine Down Parka
5.jpg
Montbell Plasma 1000 Alpine Down Parka
Naposledy upravil fps dne pát lis 17, 2017 21:04, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pát lis 17, 2017 21:01

mike píše:Koukni na Montbell
koukat můžu, ale vzhledem k tomu, že mi sedí asi tak dvě péřovky z padesáti, tak bez zkoušení neobjednám ... :|

fps: možná mike přehodil odkazy, ta první má 245/800, což už je docela slušný
150 gramů peří, 800 cuin má Koteka, tam se to zvýšením na 900 až tak výrazně nezlepší, já osobně potřebuju teď něco podstatně teplejšího
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » pát lis 17, 2017 21:10

do jaké teploty? a UL? to je to hlavní, 150 gramů peří, 800 cuin je do cca -15°C, já mám SJ Koteku první verzi která má 230 gramů peří, 800 cuin, a cca -25°C zvládá v pohodě, ale stále to dle mě není pořádná zima
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát lis 17, 2017 21:57

sobb píše:koukat můžu, ale vzhledem k tomu, že mi sedí asi tak dvě péřovky z padesáti, tak bez zkoušení neobjednám ... :|

Moji jsi zkousela, ne? Mam pocit, ze ti celkem sedela, prestoze je panska (nebo mozna unisex). Riskovala bys akorat postovne zpatky do USA, ale chapu, holt se musis spokojit s mizernym vyberem u nas. Mozna bys je mohla zkusit ukecat na pripadne vraceni do Svycarska, ale je otazka, jestli by to vubec vyslo levneji.

sobb píše:možná mike přehodil odkazy, ta první má 245/800, což už je docela slušný

Neprehodil, myslel jsem ji pro sebe. Pro tebe do vetsich mrazu tu prvni.

fps píše:kdyby se dali u nás ozkoušet, a seděli by mě, tak bych asi neodolal, a ňákou tu jejich UL péřovku bych koupil

Ja jsem to pred lety risknul, vybral podle rozmeru a sedi slusne. U perovky myslim neni presny strih az tak kriticky.

fps píše:i když to stahováni vzadu té kapuce nic moc

Jo, nevypada to nejlip, ale na perovce to muze byt praktictejsi a lehci, nez klasicka snurka.

fps píše:je pěkně vidět jak tudy bude do kapsy foukat ledoví vítr a padat sníh, díky tomu že na kapsách bund SJ je při otevření zipu směřován jezdec nahoru, tak si kapsu přivřu přesně na rozměr ruky

Ale houby, takhle se prece ruce v kapsach nenosi. Ma ji tam zastrcenou napul, kdyz je mi zima na ruce, tak je strcim do kapes i s konci rukavu, takze to skvele tesni. Jezdec nahoru je zajimavy napad, ale rekl bych, ze to bude vetsi opruz nez uzitecne.

fps píše:je mi jasné že tento detail oceníte jen když je na horách špatné počasí, a ne ve měst když je hezky

:roll: co mas porad s tim mestem? Svou perovku jsem na sobe ve meste snad nikdy nemel :) Chodim v primalotfce (uz jsem ji pred par dny vytahnul...)

fps píše:-25°C zvládá v pohodě, ale stále to dle mě není pořádná zima

A co je teda poradna zima? Kterou jsi zazil? Mne se u nas min nez -20 nepovedlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát lis 17, 2017 22:19

mike píše:Ted koukam, ze uz se da nakupovat i od nas a nad 200 USD je postovne zdarma.

Maji peknou vestu. :-#

Ta kapuce je vyresena celkem prakticky. Ty gumicky na temeni dostavaji zahul a casem se vytahaji.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » pát lis 17, 2017 23:25

fps píše:do jaké teploty? a UL?
teoreticky by to nemělo padat pod - 30, ale může být i krapet hůř a je potřeba se na to raději připravit
UL ani moc nechci, spíš trochu pevnější materiál, s tím, že přes ni stejně asi budu dávat pro jistotu větrovku. Zatím koukám po některých modelech od SJ, musím odzkoušet a pak případně budu hledat dál.

mike píše:Moji jsi zkousela, ne? Mam pocit, ze ti celkem sedela
zkoušela, ale pamatuju si akorát, že mi byla velká :oops: :wink: A vzhledem k úspěšnosti padnoucích péřovek to naslepo objednávat nebudu.

mike píše:Neprehodil, myslel jsem ji pro sebe. Pro tebe do vetsich mrazu tu prvni.
aha, tak to jsem asi jen původně nepochopila s tou pořádnou zimou
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod rime » sob lis 18, 2017 13:44

Tak jsem nakonec vzal Sir Joseph Apris Hooded. Je to hodně lehká bunda, ale pro moje účely postačí. Pozitivně překvapilo kvalitní zpracování, vzhled, i střih. Má o něco širší rukávy a lepší kapucu jak Ternua. Taky z ní nelítá tolik peří, spíš minimálně.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » sob lis 18, 2017 21:54

sobb píše:
fps píše:do jaké teploty? a UL?
teoreticky by to nemělo padat pod - 30, ale může být i krapet hůř a je potřeba se na to raději připravit UL ani moc nechci, spíš trochu pevnější materiál

tak na -30°C a nebo ještě na nižší teploty to už chce hodně peří, aspoň 300 g 800 cuin, nebo 400 g 600 cuin, to jsou už expediční péřovky, takových bund tedy asi moc nebude, taky budou za pěkné peníze, a taky to chce na ně aspoň cca -20°C, já našel jen Feathered Friends Frontpoint a Rab Resolution, od Sir Joseph to je pouze 8000 II

sobb píše:že přes ni stejně asi budu dávat pro jistotu větrovku

tak to pochybuji že na tolik peří oblečeš větrovku, a když, tak ztratíš hodně loftu, a bude ti zima, ty na které jsem odkazoval mají robustnější svršek než ňáká větrovka
Naposledy upravil fps dne ned lis 19, 2017 20:04, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned lis 19, 2017 20:01

ještě mě napadlo že na takovéto nízké teploty ti nebude stačit jen hodně peří v bundě, ale že už to chce taky třeba péřové rukavice, zateplené boty a zateplené kalhoty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » ned lis 19, 2017 21:25

fps píše:tak na -30°C a nebo ještě na nižší teploty to už chce hodně peří, aspoň 300 g 800 cuin, nebo 400 g 600 cuin, to jsou už expediční péřovky, takových bund tedy asi moc nebude, taky budou za pěkné peníze, a taky to chce na ně aspoň cca -20°C, já našel jen Feathered Friends Frontpoint a Rab Resolution, od Sir Joseph to je pouze 8000 II


Slavosport: http://slavosport.sk/oblecenie/paperove ... rove-bundy
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned lis 19, 2017 21:46

nevypadají špatně, klasický péřovky do velké zimy, škoda že neudávají cuiny, koukám že dělají i péřáky, nemáte někdo s Slavosport zkušenosti?
Naposledy upravil fps dne ned lis 19, 2017 21:52, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » ned lis 19, 2017 21:50

fps píše:tak na -30°C a nebo ještě na nižší teploty to už chce hodně peří
díky, tak nějak tuším, co chci, jen ještě na to napasovat tu správnou bundu :)

fps píše:tak to pochybuji že na tolik peří oblečeš větrovku, a když, tak ztratíš hodně loftu, a bude ti zima, ty na které jsem odkazoval mají robustnější svršek než ňáká větrovka
Stačí mít dostatečně velkou větrovku :) Jde mi o to, že větrovka tím bude první na řadě a její trhnutí vyřeším kdyžtak zalepením nebo zašitím, u péřovky by to bylo o dost pitomější.

fps píše:ještě mě napadlo že na takovéto nízké teploty ti nebude stačit jen hodně peří v bundě, ale že už to chce taky třeba péřové rukavice, zateplené boty a zateplené kalhoty
jasně, děkuju, počítám s tím, péřovka je ostatně to nejmenší, za základ považuju právě boty a rukavice

tohle bude trochu jiný typ akce, než na které jezdíme, nejen teplotně, ale i aktivitou, takže vybavení holt musíme doplnit
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod fps » ned lis 19, 2017 21:56

- u těch na které jsem odkazoval bych se tedy odolnost nebál
- nejhorší asi bude sehnat boty, na takovéto teploty to chce aby měli vnitřní zateplenou botičku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » ned lis 19, 2017 22:09

psí drápek roztrhne ledascos, zkušenosti mám :wink:
jj, to jsme řešili už jinde :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » pon lis 20, 2017 5:52

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod remy77 » pon lis 20, 2017 9:54

fps píše:-nejhorší asi bude sehnat boty, na takovéto teploty to chce aby měli vnitřní zateplenou botičku


Nepamatam si presne (nechce sa mi to znova pozerat), ale tusim v dokumente Polarnik riesi Peter Valusiak obuv aku pouziva na Antarktidu. Nepouzival expedicne topanky, ale mal na to system, kde pouzival dodatocne obvinutie latkou
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron