Nepromokavé ponožky- porovnání

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod dusa56 » ned led 20, 2019 12:53

Ahoj, zajímalo by mně, jaké nepromokavé ponožky jsou lepší (SealSkinz, DexShell, Bridgedale)?
Nikde jsem nenašel celkové porovnání. Vím jen, že SealSkinz by měly být pohodlnější, než DexShell. Ale ne nijak zásadně. Nikde jsem se ale nedozvěděl, jak jsou na tom BridgeDale a jak jsou všechny ty ponožky odolné na prošlapání v porovnání.
dusa56
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 2, 2018 22:55

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » ned led 20, 2019 19:33

me sealskinz a bridgedale prijdou hodne podobny, mevim presne modely (z pc zkusim dohledat) ale oboji tak stredni tloustka spis, dexshelly sou hodne vysoky coz mi vic vyhohovaly nizsi sealskinz, ale to je proste individualni, co do funkcnosti mi prijdou srovnatelny (dexshell hranicni velikost, dala sem je segre, noseny cca 2 roky do mokra, deste a snehu tzn. odhadnu to na 50 pouziti, vypadaly furt jako novy pri predani dal.

dexshell mam pul roku a taky cca 15x venku, OK. koupula sem je trochu na test a ze sealskinz nemeli v mym.cisle zrovma skladem

bridgedale mam ted nove, model zkysim dohledat z objednavky... nikdy nepouzity ale psali o nich kluci mylsim v botach do terenu/bezeckych botach

jako v obojim po case je noha vlhka, ale je to takovy teply vlhko a ne rozmocena rozcvachtana noha ktera pri kazdym.kroku nasakuje novou vodu... do promokavych bot proste super reseni... aj treba min. vikend - noha v dexshell mokra po celodenni chuzi ve snehu, ponozka zvenku durch, zevnitr dost od potu, ale nebyla mi na nohu ani zima a dokud sem si je nesundala, tak mi to pocitove ani neprislo tak moc mokry (zpoceny/prosla vlhkost?). No nicmene do rana se oteplilo z nejakych -5 na +2, mokra studena ponozka byla peknej humac do tech mokrejch studenejch bot ale i behem par minut si noha tu ponozku vyhrala a pohoda.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod FrantaKrajta » ned led 20, 2019 22:00

Tezko rict. Ja jsem SealSkinz proslapal docela brzy (na pate), rekneme nekolik mesicu (ne v jednom kuse) pouzivani. Ale to muze byt nohou, botama, atd. Urcite ale vydrzi min nez klasicke...

Kazdopadne membrana na noze ma jednu nevyhodu (stejne jak boty s membranou, ale mnohem driv) - hrozne brzy smrdi nohy :D Asi zalezi, jak se kdo poti a jake ma boty, mozna v sandalech by to fungovalo :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » ned led 20, 2019 22:21

Nedavno jsem si poridil Bridgedale Stormsock Midweight Boot. Chodim v nich skoro denne, maji nachozeno odhadem 200 km a zatim dobry. Lepsi, nez jsem cekal, v kombinaci s behacima teniskama bez membrany a sitovinou docela pouzitelne i v aktualnim pocasi. Blato, voda, snih, vsechno v pohode. Chodim 7 - 10 km v lehkem terenu, nohy byvaji lehce navlhle, ponozky zvenku podle podminek, kdyz je mokro, tak mokre, ale vevnitr to porad jde.

Sedi stejne dobre, jako ostatni Bridgedale. Tedy hodne dobre az skvele. Pocitove jsou vyrazne tuzsi, nez normalni BD ponozky stejne tloustky, obcas mam pocit, ze si natahuju holinky. Zatim jedine drobne minus: po vyprani jsou hodne nasakle vodou a dlouho schnou, nejdyl ze vseho.

@FrantaKrajta: vyjimecneho smradu jsem si nevsiml, peru je tak po tydnu a dobry. Ale jak pisu, nosim je jen na kratke vychazky, cely den bych v nich byt nechtel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod shodam » ned led 20, 2019 22:25

Já tedy nemám přímo srovnání uvedených značek, ale když už se mluví o nepromokavých ponožkách, chtěl bych tady všechny varovat před případným nákupem no-name ponožek z Číny. Sám jsem tuhle nepředloženost pro pár "ušetřených" stovek udělal a výsledek byl takový, že putovaly hned po první akci do nejbližšího kontejneru. Údajně nepromokavé ponožky vydržely jen večerní procházku okolo stanu a po pár kilometrech normální chůze se jejich membrána zcela rozpadla tak, že připomínaly spíš cedník.

Nahradil jsem je ponožkami od Dexshellu a od té doby je vyřešeno. Celodenní chůze v kompletně promočených botech, na běžky v tajícím sněhu, cokoliv. Bez známek degradace. Mám relativně silný a hodně vysoký model (asi to samé, co píše Mawenzi) a na první pohled by se zdálo, že na léto by to chtělo něco subtilnějšího, ale překvapily mě, jak fungují v zimě i v horku. I ve 30st. jsem v nich byl schopen jít většinu dne a nohy byly naprosto v pohodě, jenom lehce opocené. Takže za mě palec nahoru.

(Tímto samozřejmě nechci nákupy z Číny generelně hanit, v případě jiných outdoorových věcí jsem tam udělal zkušenost zcela opačnou.)
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » pon led 21, 2019 8:11

me teda nohy nesmrdi ani po nekolika dnech noseni - ale ja je nosim na dalsi tenouckou merino ponozku, protoze mi to prijde prijemnejsi.

th sealskinz meli nachozeno mozna 500 kdybych vzala prumer ze 10km na pouziti, ale casto sem je mela v desti ci snehu na nohach celej den, jindy treba v mokry trave jen 2 hodky nez trava a boty vyschly na slunku.

Ty bridgedy sem chtela prubnout ted ale bylo dost namrzlo a zadnej snih, takze nebylo treba - chci je do skotska na stridani k dexshellum, prece jen schnou dost pomalu kdyz musi z.obou stran.

sealskinz
https://www.winfieldsoutdoors.co.uk/sea ... ngth-sock/

dexshell
https://www.bolder.cz/dexshell-thermlit ... zky-zelena

bridgedale
https://www.ceskyraj.com/ponozky-bridge ... 6-3-5-5-uk
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod vtipi » pon úno 4, 2019 19:07

shodam píše:Já tedy nemám přímo srovnání uvedených značek, ale když už se mluví o nepromokavých ponožkách, chtěl bych tady všechny varovat před případným nákupem no-name ponožek z Číny. Sám jsem tuhle nepředloženost pro pár "ušetřených" stovek udělal a výsledek byl takový, že putovaly hned po první akci do nejbližšího kontejneru. Údajně nepromokavé ponožky vydržely jen večerní procházku okolo stanu a po pár kilometrech normální chůze se jejich membrána zcela rozpadla tak, že připomínaly spíš cedník.


Ahoj,
můžeš prosím tě napsat odkaz, kterému no name modelu z Číny se vyvarovat? Mám poměrně také dobrou zkušenost s některým outdoorovým vybavením z Číny, když se vybere něco ozkoušeného s dostatkem recenzí od ostatních.

Našel jsem na Aliexpressu podle mého přímo ponožky Dexshell za cenu cca. 60% vůči Dexshell.cz s poštovným
http://s.click.aliexpress.com/e/cb3WorZO
Uživatelský avatar
vtipi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 5, 2011 19:23

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 19, 2020 5:41

napisu to sem, i kdyz sme se o fuskaxh bavili i jinde.

v sobotu po 10 min v mokre trave pocit mokra v pravy noze.. jak kdyby dexshell propustila uplne vodu. Po 2h uplne mokra vnitrni druha merino ponozka az ke kotniku...

asi jak pada bordel do bot, muze snadno osina nebo trn ci vetvicka propichnout membranu, ponozka zespoda byla trochu jak po pruchodu polem...

takze to vidim na novy ponozky + zrejme nutna nejaka ochrana proti padani bordelu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Etheric » stř srp 19, 2020 7:37

Použít návleky, ale nevím, jestli to pomůže, když jsem viděl, kolik bordelu ti tam propadalo skrz boty jako takový, tou síťkou projde ledasco.. Zlatý boty s membránou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 19, 2020 9:38

tak mi sesen boty s membranou a ja je klidne budu nosit... jako co mam asi tak delat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Etheric » stř srp 19, 2020 13:25

To fakt nejsou na celym širym světě boty na tvou nohu??
Jestli opravdu ne, nebo nechceš hledat, tak aspoň ty návleky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 19, 2020 18:11

Etheric
mas pocit, ze nechci hledat? jakoze nechci tak moc, ze nosim pansky boty o 3-4 cisla vetsi, protoze su rada, ze mam boty? ja uz vyzkousela tolik bot, ze uz su rada, ze nechodim bosa...

myslim, ze me uz neni nikdo ani ochotnej radit, ktery boty sou siroky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 20, 2020 7:10

objednala sem
Dexshell Thermlite Sock a Dexshell Ultra Thin, na tu letni su zvedava, hlavne o 300 levnejsi, pokud fakt to bude s zivotnosti membrany cca 300km, tak do toho nwchci investovat ani korunu navic + budu nosit s navlekama.

odpo udelam test tem starym.

premyslim, zda je nejaka moznost je "opravit" ale predpokladam, ze muzou byt z tech osin jak reseto
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 25, 2020 5:20

tak jsem nasla v prave ponozce dirku v oblasti prstu...

predpokladam, ze to se nijak spravit neda, co?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod apuka » úte srp 25, 2020 9:55

Proc by se nedalo opravit? Pokud vis presne, kde ta dira je, kapni tam kapku lepidla, napriklad Pattex gelu a rozetri to. Ten je alespon pruzny. Nebo muzes pouzit pasku na opravu membranovych veci (Tenacious nebo jinou) a prejit po tom necim horkym (zehlicka a uterka/kapesnik, ale staci polozit hrnek s plochym dnem s horkym cajem). Ale neznam, jaky je vnejsi material tech ponozek, jestli paska na nem bude drzet a mozna lepidlo zatuhne do male nerovnosti, co muze trochu ovlivnit komfort.
Ale myslim, ze za pokus to stoji, hlavne kdyz lepidlo nebo pasku uz mas nebo Ti ten kousek nekdo da.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod pavproch » úte srp 25, 2020 10:07

Nepropo fusekle nemám a když sem nad tím přemýšlel ani nikdy zkoušet nebudu, protože by mi vadily ty celkově mokré boty - mně silně vadí už jen to, že např. ty moje tenisky LaS Ultra Raptor mají membránu až vevnitř v botě, čili ranní cesta do práce polemlesemloukou3 v orosené trávě = jsou durch mokré (vevnitř samozřejmě je sucho) a musím je následně sušit. Ideál by byla membrána zvenku, aby nenasály vůbec nic, jenomže to by zase první bovdel typu ostružiny byl její konec.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod apuka » úte srp 25, 2020 10:36

Na to muze byt (castecne ) reseni membrana typu OutDry, ktera se primo laminuje (?) na matros boty, tj. neni mezi metrosem a membranou zadne misto pro vodu - zadna "bota v bote". Pokud vim, neco mirne podobneho uz dela i GTX (GTX Surround???), tu pouzivaji i nektere LS botky..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 25, 2020 11:12

si prave myslim, ze paska by se odlepovala, vevnitr merino, zvenku umelina.

lepidlem by ztratila pruznodt a ztvrdla, to nechci, ale diky za tipy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod apuka » úte srp 25, 2020 11:21

Mawenzi píše:lepidlem by ztratila pruznodt a ztvrdla
Prave proto jsem doporucoval Pattex Gel - ten je i po uschnuti pruzny. Vsak se taky (v ramci OF) nejvice pouziva na boty. Na zaplatani der i na tech nejvice namahavych mistech, v ohebu nebo jako mike na zpevneni povrchu boty, aby pri cetnych ohebech neodesel rychle svrsek bezecke boty (taky v ohebu), resp. kdyz uz se tam udelala dira.

S paskou to byl jen takovy nastrel, ale pokud zvenku neni cista membrana, tj. hladky PU, tak to nema smysl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » úte srp 25, 2020 15:54

Na ponozky neni pruzny dost. Urcite bych ho nedaval na misto, na ktere se doslapuje, v tom by se nedalo chodit. Jinde by to zase drelo. Myslim, ze jak se na ponozkach udela dira, tak jsou na odpis. I kdyby to nejak zalepit slo, tak se za chvili zacne delat vedle. Ja na tech svych DT mam taky jen malou dirku, ale uz jsem ji citil, puvodne jsem myslel, ze mi neco spadlo do boty, ale to se dotykala kuze vlozky. Kdybych v nich chodil dal, tak ma za chvili dira prumer nekolik cm, latka okolo uz je tenka. Proste jsou spotrebovane.

edit: teda, ta dirka je videt tj. je skrz nebo tam jen tece tj. je propichla membrana?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » úte srp 25, 2020 16:26

pavproch píše:Nepropo fusekle nemám a když sem nad tím přemýšlel ani nikdy zkoušet nebudu, protože by mi vadily ty celkově mokré boty - mně silně vadí už jen to, že např. ty moje tenisky LaS Ultra Raptor mají membránu až vevnitř v botě, čili ranní cesta do práce polemlesemloukou3 v orosené trávě = jsou durch mokré (vevnitř samozřejmě je sucho) a musím je následně sušit. Ideál by byla membrána zvenku, aby nenasály vůbec nic, jenomže to by zase první bovdel typu ostružiny byl její konec.

To, co chces, uz davno existuje. Rika se tomu gumaky :twisted:

Nepromokave ponozky jsou takovy kompromis. Prijdou mi trochu lepsi, bez membranove tenisky, protoze do tech stejne natece shora a membrana brzo odejde. U ponozek sice mozna jeste rychleji, ale ty si beres jen kdyz je opravdu mokro, zato boty nosis furt. Takze v nich realne odejde membrana driv. Co se pocitu tyce, tak ponozky jsou mozna o malinko lepsi, protoze jsou silnejsi, sedi na noze a membrana je blizko kuze, takze se vlastnim teplem nohy zahrejou a paradoxne ani vnejsi latka napita vodou nestudi tolik, jako tenisky nacucane vodou jen zvenku (akorat se teda nesmis zastavit vic, nez na 5 minut ;-)).

Jedine vyzkouset, ja jsem od toho nic moc necekal a byl prijemne prekvapen. A ted zas neprijemne, kdyz membrana odesla. Ale i tak koupim dalsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 25, 2020 16:55

mike
je.propichla membrana, tipuju nejakou osinu z obili z posledniho vyletu :( protoze sem ji tam mela zabodlou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » úte srp 25, 2020 19:15

A dokazes ji najit? Jestli jo, tak bych kapku lepidla asi zkusil, ale s uspechem bych moc nepocital.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 26, 2020 5:09

mike
tak zkusit to asi muzu, chvili to trva, ale vim kde - zadam doma za ukol koupit pattex a nejhorsim je vyhodim az potom :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod apuka » stř srp 26, 2020 9:39

Vsak prave tak jsem to ja myslel - ze za pokus to stoji, v nejhorsim budes po oprave na tom stejne jako ted :-). A ten Pattex Gel se Ti muze v budoucnu hodit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod oodoow » stř srp 26, 2020 19:18

mike píše:kdyz membrana odesla. Ale i tak koupim dalsi.

Jak jako koupím další? Ti tu reklamaci neuznali nebo jsi vyměkl a ani k ní nepřistoupil? :-k

Mawenzi píše:tak mi sesen boty s membranou a ja je klidne budu nosit...

Myslím, že Hydroventure už u nás asi prodávaj celkem dlouho, zkoušelas jsi je?
A teď mají nový model i vyšší boty s membránou, ale ty u nás asi k prodeji ještě nebudou. Pokud budou široký jako moje Ultraventure, tak si myslím, že by ti mohly vyhovovat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » stř srp 26, 2020 19:27

oodoow píše:Jak jako koupím další? Ti tu reklamaci neuznali nebo jsi vyměkl a ani k ní nepřistoupil?

Ani jedno. Jak ted jedeme home office, tak do mesta jezdim jednou tydne na schuzi a ta se obvykle protahne tak dlouho, ze uz maji v krame zavreno. Proste jsem se k tomu jeste nedostal, ale diky za pripomenuti, vim, ze bych to mel udelat minimalne z testovacich duvodu ;-)

Navic chci koupit jine. DX, protoze jsou mekci, ty BD byly fakt tuhe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod mike » stř srp 26, 2020 19:29

BTW, kdyz te vidim. Kde ted kupujes DarnTough? Peter mi dneska psal, ze s nima skoncil kvuli neschopnemu rakouskemu distributorovi :? A vymenu svych prosoupanych mam resit primo s nim, to jsem fakt zvedav.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 27, 2020 2:27

oodoow
diky, podivam se
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé ponožky- porovnání

Příspěvekod oodoow » čtv srp 27, 2020 20:07

@mike: No, už jsem dlouho nic nekupoval ani nevymeňoval. Takže už mi místo prošlapaných nové nedá? Neptal ses, jak to tedy bude řešit?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Další

Zpět na Oblečení

cron