softshell kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Vexo » pát čer 9, 2023 22:49

https://euro.montbell.com/products/disp.php?p_id=2328232&gen_cd=1
UL sem videl vetsinou nepromokave, jako toto, ale z PQA nic...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod aksam » sob čer 10, 2023 5:48

Na astucas.com jeden maník vyrábí z materiálu od Schoelleru, ale nechá si je zaplatit, v L mají jen 65g.
Jinak ve skříni mám jedny XL od Humi, nepoužité, což bude velké leda upravit u švadleny.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod booze » sob čer 10, 2023 8:53

oodoow píše:Máš odkaz na tu paní?

Hledal jsem, nenašel jsem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 10, 2023 8:07

mam tip na kalhoty - SS, na siroky stehna (takze se nemusi brat o 2 cisla vetsi, aby se tam vesly nohy), guma v pase.

https://www.ostyle.cz/damske-kalhoty-skalka-cerne/

zkousela jsem si ted jine modely v obchudku, ktery znacku prodava a zda se, ze maji nektery veci docela zajimavy a maji dokonce trika, ktery mi nekonci u pupku.

mam objednalo, a su zvedava.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod irem » čtv srp 10, 2023 8:17

@maweni To vypada zajimave, napis pak, prosim, dojmy po vyzkouseni. Hlavne by me zajimalo, jak moc lehky je ten "lehky" material, jak je prodysny a jestli ty kapsy na stehnech jsou udelane tak, aby se o kuzi nesoupaly svy?
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 10, 2023 13:42

to posledni nevim, zda poznam:D ale pokusim se. jestli prijdou v pondeli, tak to aby se trochu ochladilo:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 7:34

tak prvni dojmy z kalhot ostyle skalka...

velikostni tabulka je divna.

to se mi podle tabulky muze byt 38 je neco dost zajimaveho (normalne mam 40-42 i 44), snad az na litex, kde mam M ok.

- pas a boky - volnejsi, presne na urovni salewa pedroc light vel 42, v pase guma a snurka, takze to bude dobre sedet a pujde stahnout, ale dovedu si v pase predstavit i o cislo mensi. to neni "bezna outdoorova vel 38" ani omylem.

nohavice - pres stehna sedi dobre, nejsou nasponovany a jsou tak akorat (mam pres stehna 60cm a jsou fakt akorat na me). delka na moje ultrakratky nohy je prijatelna, strih se zuzuje dolu, takze jsou o par cm delsi, ale nebude nutny je zkracovat.

problem: siti kapes je do takovyho obloucku kousek nad kolenem a ja mam.dost tlusty i kolena. kdyz stojim, je to presne, kdyz si cupnu, uz citim trochu tah, jak sponuju strecovy material. material ma prostor povolit, v drepu me to neskrti, ale to zuzovani nohavice smerem dolu + ty svy od kapes asi delaji kombinaci, ze centimetr ve strihu navic by mi bodl.

salewy jsou lehci, tyto bych zaradila tak na podzimne/jarni urceni, mozna i na mirnejsi zimu .

tak sem nechala rozhodnout muze a rikal, ze kalhoty dobry, ze je nemam vracet.

takze zase velky pas na dost siroke nohavice... ale alespon s tou gumou a bez poklopce to jde snadno resit.

mit hubenejsi kolena, tak sedej nohavice skvele a prisiti kapes po doma nevadilo, bohuzel neni pocasi na vetrani. ani v tech salewach se v lete po cr neda vydrzet:D

potrebuju ty litex kalhoty v jinym matrosi nez bavlne, ty by byli nej:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod ntz » pon srp 21, 2023 7:52

@Mawe - ja bych ti priste doporucoval nejake kalhoty na lezeni ... dobre kalhoty na lezeni maj vzdy strih, aby te neomezovaly v pohybu ... viz napriklad Rab Torque ... maj skvelej strih i pro (jak by rekl @mike) mastodonty, jsou strecovy, jsou proste inteligentne navrzeny
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2064
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 8:39

zrovna damsky trpi taky na problem ze s mastodonti damsmou nohou nikdo nepocita, + sice nemaj poklopec ale pasek se stahovanim je mnohem uzsi nez u kalhot, ktery nahore delaj gumu + stahovani, takze skrz moc uzkou tu stahovaci cast se mi vrsek spatne ohyba dolu a je noc tuhej na to, aby drzel ohnutej a netlacil + neni pruznej, jedny kalhoty od rabu mam ale ten pas nejde optimalne ohnout k me spokojenosti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod irem » pon srp 21, 2023 10:51

@Mawenzi diky za report, tudy tedy cesta nepovede :-D A Rab kalhoty mi taky nesedi.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 21, 2023 14:06

irem
nevim, jakej mas typ postavy, ja jsem mala, kratky nohy, siroky boky a silny stehna + utlej pas a stihlej vrsek.

nejlepsi kalhoty strihem jsou
https://www.litex.cz/sportovni-obleceni ... ouhe-99570

delaji i pod kolena, ty nosim hodne do prace nebo "volnocasove", pas na me, nohavice akorat volny a pohodlny. v Mku perfekt, v Sku o fous lip boky a stehna tesnejsi, ale porad v pohode, jen do prace se v nich uz necitim.

tenhle strih ze "softshellu" tak vrazdim. ta bavlna neni na delsi akce:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod irem » úte srp 22, 2023 8:20

@Mawenzi Ja jsem velka :-D Strihove mi vetsinou jdou Direct Alpine kalhoty, ale ti jeste neprisli na to, ze by mohli udelat neco opravdu lehkeho do teplejsiho pocasi. Nemluve o tom, ze soucasne verze nekterych kalhot maji vyrazne horsi material, nez stare verze #-o Nicmene i to je lepsi, nez bavlna.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 22, 2023 8:36

irem
zrovna litex dela i prodlouzeny delky kalhot, takze je spokojene nosi kamoska s mega dlouhejma nohama :D ale blby je, ze materialove to je fakt na jednodenni vylety v ne moc vedrech. I kdyz mam od nich super kratasy a bohuzel 85% bavlna, no... ale tak u tech kratasu mi to tak nevadi a dam v nich tyden klidne venku, u tech dlouhych kalhot uz to uplne onco neni.

ja si nechavala kdysi usit SS kalhoty od poutout na miru, firma uz nefunguje, ale stacilo by sehnat nejakou svadlenu treba na fleru co sije kalhoty a najit vhodnou latku a domluvit se, tenkrat sem za ne dala asi 1200 v roce snad 2015 coz nebyla ani nijak odlisna cena vuci bezne kolekci.

ja ty SS mam s odepinacima nohavicema, takovy lehky, takze je rada vozim v lete do hor (coz sem par let nebyla), nebo na hrane sezony, driv sem si nechavala na fleru sit i merino nebo mam zimni zatepleny membranovy "SS" kalhoty na miru, takze jeste varianta jit timhle smerem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 23, 2023 7:00

na druhou stranu davam ty softshell kalhoty O'style jako tip pro baculatejsi zeny - velikost 38 je i me velka (mivam 42), a velikost 46 co jsem videla v obchode, tak bych rekla, ze to opravdu spolehlive odpovida tabulkam, kdy velikost 46 pro zeny je v pase 110cm a pres boky 130cm.

v oblasti funkcniho outdooroveho obleceni je to hodne netypicka velikost i na rostlejsi postavy a je mozne, ze i panske obleceni by se pak dalo sehnat ve vetsim, nez "Bezne".
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 17, 2024 17:06

nejak kynu... samozrejme se nemuzu vyrazne zvetsovat na pupku, kde mi sou vsechny kalhoty volny, ale pres boky a v kolenou, kde mam zasadne vzdycky problem :D:D

Takze musim po asi 10 letech zacit obmenovat satnik, nektery kahoty uz docela onoseny, jiny by jeste par let daly...

No a samozrejme sehnat kalhoty na silna stehna, tlusta kolena a siroke boky a v pomeru spis uzsi pas... je... opruz.

Podarilo se mi sehnat warmpeace muriel, ktery maji dost volny a pohodlny nohavice i pro nehubeny a zaroven jdou v pase snadno upravit, aby mi nepadali, pripadne maji pasek pro ty, komu nevadi ho mit pres pupek.

Tak kdyby naaaaahodou doma nekdo schovaval damsky kalhoty warmpeace muriel v Lku nebo v XL a nebyli mu uz k uzitku :D:D tak je ubytuju.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Oblečení