Jaká zimní bunda?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Vašucek » sob led 21, 2006 10:21

Nj já nevím, je těžké se rozhodnout....četl jsem odkaz co tady poslal Přípluv a určitě to bude nepropro bunda s fleeskou, jelikož ji chci na zimu, ale taky na jaro na vodu, a všelijaké jiné aktivity, takže se to zdá být jako jediné řešení ( jinak bych musel koupit zateplenou zimní bundu, která by byla omezena použitím a pak jěště jednu na léto, což nechci pže by to možná vyšlo jěště na více peněz), taky si vzpomínám, že mi ten prodavač říkal, že oni to všichni taky řeší tak, že mají nepropro bundu a do ní dvoustovku fleesku od Polartecu (co to číslo 200 znamená?) :(( Dík :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod pripluv » sob led 21, 2006 10:33

Jistou tepelnost :ú . Nejvíc jsem viděl 400 a to už je skoro neprůstřelná mrcha. Zkrátka, ve dvoustovce jen tak nezmrzneš ... ale po nějaký době na zastávce budeš litovat, že sis nevzal 300 :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vašucek » sob led 21, 2006 10:50

Přípluv píše:Jistou tepelnost :ú . Nejvíc jsem viděl 400 a to už je skoro neprůstřelná mrcha. Zkrátka, ve dvoustovce jen tak nezmrzneš ... ale po nějaký době na zastávce budeš litovat, že sis nevzal 300 :mrgreen: .


Jo ták, už jsem se poohlídl a pohledal :D jo a je lepší koupit nějakou kvalitnější fleesku? Nebo od těch vietnamců? Pořád si nejsem zcela jist jestli bych dostatečně využil fleesku za 2 litry :(( stejně by to dopadlo asi jen tak že bych ji tam v zimě vepnul a konec...
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod vorec » sob led 21, 2006 12:59

Přípluv píše:Nejvíc jsem viděl 400 a to už je skoro neprůstřelná mrcha.


Toš tak Polartec mám preklepnutý dosť dobre 8), ale 400 :shock:, to počujem po prvýkrát. Si si istý??? :x
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod teoretic » sob led 21, 2006 13:17

to musi bejt nejakej renonc, 400 preci neexistuje, ne? -

# PT 100
# PT 200
# PT 300
# PT Powerstretch
# PT Powerdry
# PT Power Shield
# PT Bipolar
# PT Thermal Pro
# PT Windbloc
# PT Windbloc-ACT
# PT Tweed
# PT WindPro
# PT Aqua Shell

zadnej jinej neznam :)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod vorec » sob led 21, 2006 13:48

Ad teoretic: v zásade existuje 9 hlavných verzií Polartecu a asi 180 ďalších druhových variácií.

Bipolar je druhom Classicu (kde je aj 100, 200 a 300) a je nahrádzaný Thermal Pro.

Tweed je tiež iba úpravou niektorej z verzií, podobne ako Shearling, Sweater Look etc.

Nedalo sa odolať :D , musel som to poopraviť :mrgreen:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod teoretic » sob led 21, 2006 14:15

vorec píše:Nedalo sa odolať :D , musel som to poopraviť :mrgreen:


@vorec: ja se taky nehadal, jen jsem uvedl verze, co znam a nikdy jsem nerikal, ze to jsou zakladni verze :) - slo ale o to, ze jsem nikdy neslysel o polartecu 400 - ty jo?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod vorec » sob led 21, 2006 14:23

vorec píše:
Přípluv píše:Nejvíc jsem viděl 400 a to už je skoro neprůstřelná mrcha.


Toš tak Polartec mám preklepnutý dosť dobre 8), ale 400 :shock:, to počujem po prvýkrát. Si si istý??? :x


No veď tuná som sa začudovau... :D, že 400 je úplne voľačo divnô :lol:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod pripluv » sob led 21, 2006 16:13

Co já vím jestli to byl přesně polartec? Zeptám se kemoša, co to nosí, co to je vlastně přesně zač. Ale to číslo 400 mám zafixovaný...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » sob led 21, 2006 16:16

Vašucek píše:...jo a je lepší koupit nějakou kvalitnější fleesku? Nebo od těch vietnamců?


Jestli tlápeš po horách tak jo. Jestli to máš hlavně do města a čas od času jdeš na sjezdovku, tak to není tak nutný.
Na druhou stranu, většinu mých zimních přechodů jsem dělal s flísou od Vietnamců a taky jsem to přežil :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » sob led 21, 2006 16:29

Přípluv píše:No jo vlastně ... a ta Vietnamská bude teda ještě vzdušnější :mrgreen:


Nechci propagovat značkové bundy, ale měl jsem /vlastně ještě mám/ flísku z Carrefouru, vzhledově úplně perfektní, jediný problém byl, že se chovala jako igelit- aspoň co se týče prodyšnosti. Nevím jak je to možné, ale prostě jsem byl za chvilku spocený jako myš a všechen pot byl na mě. Ta bunda vůbec nedýchala. A něco podobného se mi stalo s mikinou z Hypernovy. Takže nemám moc velkou důvěru k "Vietnamskejm " hadrům.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vašucek » sob led 21, 2006 23:36

Tak jsem si něco málo přečetl o fleeskách a hned jsem chytřejší :D

> http://www.perun.cz/index.php?art=328
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod šíp » ned led 22, 2006 19:34

myslím že bez zimní bundy se dá obejít, dneska byla docela kosa, hodně pod nulou foukal vítr, na sobě jsem měla moiru triko, na tom rolák moira trio, vestu windstoperr, polartec 200 a parkera. jsem zmrzlík, ale tahle kombinace mě docela stačila i v té svinské zimě.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » ned led 22, 2006 19:39

šíp píše:myslím že bez zimní bundy se dá obejít, dneska byla docela kosa, hodně pod nulou foukal vítr, na sobě jsem měla moiru triko, na tom rolák moira trio, vestu windstoperr, polartec 200 a parkera. jsem zmrzlík, ale tahle kombinace mě docela stačila i v té svinské zimě.


tahle kombinace by mela stacit i polarnikum :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » ned led 22, 2006 19:40

teoretic píše:
šíp píše:myslím že bez zimní bundy se dá obejít, dneska byla docela kosa, hodně pod nulou foukal vítr, na sobě jsem měla moiru triko, na tom rolák moira trio, vestu windstoperr, polartec 200 a parkera. jsem zmrzlík, ale tahle kombinace mě docela stačila i v té svinské zimě.


tahle kombinace by mela stacit i polarnikum :)

t.


no ještě jsem měla v záloze mikinu moira-plyš, ale nedošlo na ni.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vašucek » ned led 22, 2006 19:55

teoretic píše:
šíp píše:myslím že bez zimní bundy se dá obejít, dneska byla docela kosa, hodně pod nulou foukal vítr, na sobě jsem měla moiru triko, na tom rolák moira trio, vestu windstoperr, polartec 200 a parkera. jsem zmrzlík, ale tahle kombinace mě docela stačila i v té svinské zimě.


tahle kombinace by mela stacit i polarnikum :)

t.


Dneska jsem četl > http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=965

a už vím co stačí do extrémních podmínek. :mrgreen: Ále dvě vrstvy od Craftu a HighPont na osmi tisícovku? :(( samozřejmě tam psal i péřovka atd...ale stejně mi to přijde trochu málo :shock:
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod tuso » ned led 22, 2006 20:55

Vašucek píše:
teoretic píše:
šíp píše:myslím že bez zimní bundy se dá obejít, dneska byla docela kosa, hodně pod nulou foukal vítr, na sobě jsem měla moiru triko, na tom rolák moira trio, vestu windstoperr, polartec 200 a parkera. jsem zmrzlík, ale tahle kombinace mě docela stačila i v té svinské zimě.


tahle kombinace by mela stacit i polarnikum :)

t.


Dneska jsem četl > http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=965

a už vím co stačí do extrémních podmínek. :mrgreen: Ále dvě vrstvy od Craftu a HighPont na osmi tisícovku? :(( samozřejmě tam psal i péřovka atd...ale stejně mi to přijde trochu málo :shock:


Když se podíváš na nějaké články o Antarktidě nebo Arktidě, tak tam píšou, že ze začátku se oblíkají úplně brutálně, ale když se aklimatizuješ, tak vydržíš -50 st mráz v oblečení, které doma normálně nosíš při -10st.,
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vašucek » ned led 22, 2006 21:09

tuso píše:
Vašucek píše:
teoretic píše:
šíp píše:myslím že bez zimní bundy se dá obejít, dneska byla docela kosa, hodně pod nulou foukal vítr, na sobě jsem měla moiru triko, na tom rolák moira trio, vestu windstoperr, polartec 200 a parkera. jsem zmrzlík, ale tahle kombinace mě docela stačila i v té svinské zimě.


tahle kombinace by mela stacit i polarnikum :)

t.


Dneska jsem četl > http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=965

a už vím co stačí do extrémních podmínek. :mrgreen: Ále dvě vrstvy od Craftu a HighPont na osmi tisícovku? :(( samozřejmě tam psal i péřovka atd...ale stejně mi to přijde trochu málo :shock:


Když se podíváš na nějaké články o Antarktidě nebo Arktidě, tak tam píšou, že ze začátku se oblíkají úplně brutálně, ale když se aklimatizuješ, tak vydržíš -50 st mráz v oblečení, které doma normálně nosíš při -10st.,


To jsem nevěděl :(( nj já říkám pořád, že je tohle fórum prospěšné :mrgreen: zase jsem o něco chytřejší.....thnx
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod pripluv » pon led 23, 2006 6:19

tuso píše:...když se aklimatizuješ, tak vydržíš -50 st mráz v oblečení, které doma normálně nosíš při -10st.


Faktem je, že tam je asi zima jak sviňa, ale suchej mráz. Vím, že když je -5°C a vlhko, tak mi je větší kosa než dneska ráno (-20°C). Teda krom ledu na vousech :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » pon led 23, 2006 7:26

Přípluv píše:
tuso píše:...když se aklimatizuješ, tak vydržíš -50 st mráz v oblečení, které doma normálně nosíš při -10st.


Faktem je, že tam je asi zima jak sviňa, ale suchej mráz. Vím, že když je -5°C a vlhko, tak mi je větší kosa než dneska ráno (-20°C). Teda krom ledu na vousech :wink: ...


To má taky velký vliv, ale hlavně ta aklimatizace. To máš jako s výstupem nad 6000m-kdyby jsi vylezl na osmitisícovku bez přípravy a bez bomby, tak se zadusíš. Ale když pobudneš ve výšce nějakých 5000m několik týdnů, tak se ti zmnoží počet červených krvinek/ odborně polyglobulie/ a zvládneš to líp. Něco podobného se děje i ohledně termoregulace tepla v organismu, akorát je to trošku složitější /když vezmeš, že v iglů je teplota kolem bodu mrazu a Eskymáci tam vydrží jenom ve spodkách, nebo co to nosí..../
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tulak » pon led 23, 2006 8:27

Přípluv píše:
tuso píše:...když se aklimatizuješ, tak vydržíš -50 st mráz v oblečení, které doma normálně nosíš při -10st.


Faktem je, že tam je asi zima jak sviňa, ale suchej mráz. Vím, že když je -5°C a vlhko, tak mi je větší kosa než dneska ráno (-20°C). Teda krom ledu na vousech :wink: ...


je fakt, že když jsme vylezli z letadla va jakutsku - 35°C - -40°C, nebo novosibirsku -25°C - -30°C tak jsme zimu snášeli lépe než při nástupu do letadla ve lvvě nebo kyjevě, kde bylo -3°C - -5°C a všude sůl a vlhko. a aklimatizace v letadle asi moc nebyla. a když do kyjeva přijeli "sibirjaky" na 1 měsíc na školení, tak po 3 dnech byli všichni nemocní. (dělal jsem si z nich tenkrát legraci co je to za sibirjaky a oni to těžce nesli, u nich na sibiři je prý mráz suchý a né tak hnusně lezavý ...... :D ) tak že z vlastní zkušenosti, spíš to "příjemné" sucho, než aklimatizace (i když ta tomu také přispívá) :lol:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tulak » pon led 23, 2006 8:27

Přípluv píše:
tuso píše:...když se aklimatizuješ, tak vydržíš -50 st mráz v oblečení, které doma normálně nosíš při -10st.


Faktem je, že tam je asi zima jak sviňa, ale suchej mráz. Vím, že když je -5°C a vlhko, tak mi je větší kosa než dneska ráno (-20°C). Teda krom ledu na vousech :wink: ...


je fakt, že když jsme vylezli z letadla va jakutsku - 35°C - -40°C, nebo novosibirsku -25°C - -30°C tak jsme zimu snášeli lépe než při nástupu do letadla ve lvvě nebo kyjevě, kde bylo -3°C - -5°C a všude sůl a vlhko. a aklimatizace v letadle asi moc nebyla. a když do kyjeva přijeli "sibirjaky" na 1 měsíc na školení, tak po 3 dnech byli všichni nemocní. (dělal jsem si z nich tenkrát legraci co je to za sibirjaky a oni to těžce nesli, u nich na sibiři je prý mráz suchý a né tak hnusně lezavý ...... :D ) tak že z vlastní zkušenosti, spíš to "příjemné" sucho, než aklimatizace (i když ta tomu také přispívá) :lol:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Předchozí

Zpět na Oblečení