Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod zonn » pát lis 11, 2016 12:35

A na muj opakovany e-mailovy dotaz ani nereagovali.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Ponožky

Příspěvekod budo » stř pro 28, 2016 20:34

scinkk můžeš mi to přeložit do lamštiny?

Jinak dotaz na fusky. Mám asi dvoje Bridgedale, nevím, jaký model. Nicméně bezkonkurenčně nejlepší fusky, co jsem kdy měl, jsou Thorlo's

Nevím, jaký model to je, ale jsou totálně nejlepší.

Máte s nima taky někdo zkušenosti? A případně jakej model doporučíte. Já ty svoje koupil kdysivá, tuším, že možná v Rockpointu. Tam je ale dneska nevedou a googlením jsem je našel tady, vypadá to jako že to je dovozce: tady
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ponožky

Příspěvekod nolan » pon led 30, 2017 19:51

Zdravím, hľadám ponožky na leto, namiesto HIGH POINT MOUNTAIN MERINO ktoré su skor asi na zimu. Chcel by som ponožky podobnej hrubky, alebo malinko tenšie ktoré su vhodné na leto.
Niečo som vybral, ale netuším ake hrube su (max podľa foto). Dík.
High Point TREK - http://obuv-boty.online-sport.cz/ponozk ... oint-trek/
High Point CONCORDIA - http://obuv-boty.online-sport.cz/ponozk ... dia-socks/
Bridgedale Merino Hiker - http://obuv-boty.online-sport.cz/ponozk ... ker-black/
Bridgedale WoolFusion Trail - http://obuv-boty.online-sport.cz/ponozk ... navy-grey/
nolan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 20, 2014 22:33

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » úte led 31, 2017 10:48

High Point TREK a High Point CONCORDIA jsou středně robustní, Bridgedale Merino Hiker neznám, a Bridgedale WoolFusion Trail jsou tenčí, já používám celoročně dvoje silné ponožky, i v +35°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod LukasHE » sob úno 18, 2017 15:59

V týdnu jsem kupoval Bridgedale merino ponožky, Devold Expedition rolík a rovnou sem bral nějaký prací prostředek. No a nějak se bavíme a říkám, že teď už vyrážim spíš na jednodenní akce, že neni moc čas. No a překvapilo mě doporučení, ať ty ponožky a i termoprádlo neperu po každé akci, že to za chvíli odrovnám, ale až když to bude potřeba. Trochu překvapivá informace a i ta přdstava, jak ponožky nebo rolák zavřu po celym dnu v pohorce do skřín a nechám je tam 14 dní do další 1-denní akce.... Čistě pro zajímavost - ja řešíte vy po jednodennim nošení? :-)
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » sob úno 18, 2017 21:34

Ci doporuceni? Nejakeho podavace? To neres, vestina z nich jeste dnes doporucuje na boty Snoseal...

Ponozky, tricko a dalsi veci, co jsou primo na telo, peru pokazde po navratu domu. Tj. i po jednodennich akcich, kterych je vetsina. Rocne se tedy perou aspon 50x a neni to problem. Zrovna BD ponozky (Summit) maji za sebou stovky prani. Nejsem prece prase, aby mi doma tyden smrdely a pak bych si je jeste oblekal. Normalni ponozky prece taky peres po jednodennim noseni, ne? A trekove za den propotis o dost vic.

Neni nutne prat na dvou nebo trihodinovy program, sam pouzivam rychly intenzivni, co ma asi hodinu a ctvrt. Delsi jen po navratu z vicedenni akce. Pouzivam normalni gel na barevne pradlo (Persil), zadne speciality nejsou potreba. Proste s tim nedelat vedu a prat jako ostatni veci.

Pokazde neperu akorat zimni zateplene veci, primaloftku a kalhoty, tam staci jednou nebo dvakrat za sezonu nebo kdyz jsou spinave. Vlastne obvykle ani membranove, ale ty se stejne nosi akorat v batohu a pouzijou parkrat do roka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod LukasHE » ned úno 19, 2017 9:18

Jojo, prodavac v obchode. Jinak samozrejme vrstvy, co prijdou do kontaktu s telem sem doted pral pokazdy - na 30 a nejaky "outdoor program", co nabizi pracka :-D Prave proto me ta onformace o neprani dost zaskocila...
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 19, 2017 14:41

ja jak kdy. ponozky vzdy po jednodenni akci, ostatni podle toho, zda to je ok a jdu druhej den znova a chci to samy, nebo vim, ze nestiham vyprat do pristi soboty. ted v zime schne pradlo hur a kdyz se k prani dostanu ve ctvrtek vecer tak vim, ze maskace mit suchy v sobotu rano nebudu. moje nejstarsi merino veci maj 5let a sou v poho. byly hodne prany na 30min rychloprogram, to nova pracka nema. ma 20 min a 20st a to sem nemela odvahu zkusit, su zvykla prat na 30... tak ale mozna bych to mohla zkusit.

v kazdym pripade zrovna merino, nachylny mechanicky, driv nekde natrhnes o vetev nebo prodres pod baglem (v mym pripade vzdy nicim sev na pazi od fotaku) nez znicis castym pranim.
u umeliny uz se nemusis tolik bat ani te mechanicke odolnosti...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod brhel » ned úno 19, 2017 20:13

mike píše:Ci doporuceni? Nejakeho podavace? To neres, vestina z nich jeste dnes doporucuje na boty Snoseal...
A to je špatně :((
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon úno 20, 2017 1:59

Jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2017 7:18

Obzvlaste, kdyz to poradi na obuv z kuze Perwanger, kde primo vyrobce pise, ze tim voskem znicis ucinek osetreni kuze z vyroby a proto jej nemas pouzivat. ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod nolan » pát bře 31, 2017 15:02

Máte skusenosti z ponožkami Silverpoint, čo su zač? Nikde žiadne recenzie či info.
www.silverpointoutdoor.com/clothing/socks
nolan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 20, 2014 22:33

Re: Ponožky

Příspěvekod Grent » stř dub 12, 2017 13:24

Co hovorite na ponozky Sensor treking evolution alebo Hiking bambus, oboje urcenie na leto, v tych prvych sa bojim ci nebude moc teplo a tie druhe mi pridu ze podla toho ze su bambusove by nemuseli tolko smrdiet no aka je pravda :)


btw - vy si ako casto menite ponozky na treku ? :D :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř dub 12, 2017 14:00

Menim, kdyz uz jsou moc tvrde a derou nohy :-). Na dvoutydenni dovolenou nosim troje tencich vnitrnich a dvoje hrubych vnejsich. Vnitrni obmenuji co 3-4 dny, obcas se nektere vyperou, aby zustala zaloha, vnejsi menim, jak jsem psal, prvni par vetsinou vydrzi 9-10 dnu, ale uz jsem mel jedny celou dovolenou. Predpokladem samozrejme je, ze vzdy pres noc ponozky uschnou, jinak se vezme druhy par/druha sada.

Sensor Tr. Ev. az tak teple nebudou, obzvlast, kdyz je pouzijes jako vnejsi ponozky s tencimi vnitrnima (i v lete). Spise bych se obaval, ze bavlna v nich bude nasakovat vodu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod scinkk » stř dub 12, 2017 14:21

bambusova viskoza je polymer, takze ty ponozky zasmradnou stejne jako jakykoliv jiny plast, cti umele textilni vlakno :)
Je to takovy marketingovy chytak na lidi, co by si chteli koupit neco prirodniho :) a zrejme to dost funguje :)
Mam jedny bambusky od bridgedale, jsou dost prijemne na omak, ale zapotit se v nich je o dost mene prijemne. Na treky je nenosim.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř dub 12, 2017 17:12

scinkk píše:Je to takovy marketingovy chytak na lidi, co by si chteli koupit neco prirodniho :) a zrejme to dost funguje :)

Tak nejak. Kdysi jsem pokusne koupil bambusove klasicke ponozky a jediny podstatnejsi rozdil proti normalnim byl v tom, ze se rozpadly mnohem driv :D Normalne se to vydrolilo a zustala jen osnova. Never more.

Grent píše:btw - vy si ako casto menite ponozky na treku ?

Kdyz se zacnou lamat nebo kdyz mi po sundani bot padaji na hlavu ptaci :twisted: Umele vnitrni za 2 - 3 dny, vnejsi s vlnou za 4 -5. Nosim s sebou 2 + 2 a obcas je premachnu, hlavne ty vnitrni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod šíp » stř dub 12, 2017 20:39

Grent píše:btw - vy si ako casto menite ponozky na treku ? :D :D

Ani jednou :oops: Prostě s tím párem, resp. páry /nosím fusky dvoje/ jdu celý pochod :-..
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ponožky

Příspěvekod Grent » čtv dub 13, 2017 5:47

S bambusovými mam skusenost len od znameho, ktoremu to predala teta po telefone a tvrdil ze realne vydrzali ponozky o 2 dni viac :) , no boli to len klasicke do mesta, ziadne outdoor.

Ale vdaka za rady, tak asi vezmem tie treking a + k tomu sensor race coolmax

Inak na stranke Senzoru je teraz 10% zlava po vyplneni dotazniku :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » čtv dub 13, 2017 6:55

Grent píše:oboje urcenie na leto

dle mě jsou na léto nejlepší coolmax ponožky, aspoň 50%, a že jsem zkusil snad už všechny různé materiály, do vysokých turistických bod doporučuji dvoje silné ponožky, vnitřní coolmax a venkovní vlněné, chce to aby byli aspoň o 10 cm vyšší než boty, čím víc tím líp

Grent píše:vy si ako casto menite ponozky na treku ?

to záleží na tom v jakém ročním období to je, v létě vnitřní po třech dnech, venkovní po týdnu, ale v zimě jak vnitřní tak venkovní po týdnu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod Grent » čtv dub 13, 2017 7:26

Tie coolmax budu stacit aj nizke alebo by mali byt tiez vysoke do vysokych turistickych bot.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Ponožky

Příspěvekod wawrik » čtv dub 13, 2017 7:33

šíp píše:Ani jednou :oops: Prostě s tím párem, resp. páry /nosím fusky dvoje/ jdu celý pochod :-..
Taky tak :D Akurát ku koncu treku, keď nemrzne a nemusím už spávať v ponožkách, schádzam v druhom páre. Ten mám inak len na spanie. Na ozaj dlhé treky pribalím ešte jeden pár.

Ale používam výhradne merino (min. 70 % merina, lepšie cez 80 %), plastové ponožky mi dosť nesedia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv dub 13, 2017 8:12

Grent píše:Tie coolmax budu stacit aj nizke alebo by mali byt tiez vysoke do vysokych turistickych bot.
Podle mne by mely byt vysoke alespon po vrsek boty, jinak nebude odvadet od nohy vlhkost do vnejsi ponozky a to zrovna v komine boty, kde to nejvice odchazi ven. Navic muze - ale nemusi - vadit, hlavne pri delsi chuzi, ze najednou mas na te "potici se" casti nohy jiny material.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod wawrik » čtv dub 13, 2017 8:13

Pravda, musia trčať. Je jedno koľko, ale musia vykukovať z topánky, inak to nefunguje.

Edit: Aha, tu je reč o vnútorných ponožkách... Tak to neviem, nosím len jedny, v dvoch pároch ponožiek sa mi šmýka noha.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » čtv dub 13, 2017 14:25

Grent píše:Tie coolmax budu stacit aj nizke alebo by mali byt tiez vysoke do vysokych turistickych bot.

dle mě do vysokých turistických bot musí být vysoké ponožky, i když jsou jenom jedny, a jak jsem už psal, aspoň o 10 cm vyšší než boty, čím víc tím líp, dle mě čím víc jsou ponožky nad horní hranu boty, tím mají lepší knotový efekt
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv dub 13, 2017 17:21

Grent píše:Tie coolmax budu stacit aj nizke alebo by mali byt tiez vysoke do vysokych turistickych bot.

To je zajimava otazka, jestli teda jde o vnitrni. Urcite aspon po okraj boty, ale kdyz bude nad, tak se tim nic nezkazi. Sam mam vnitrni kus nad okraj boty a vnejsi asi dvakrat tolik.

Centimetry nepisu, to je trochu osidne. Pri chuzi ponozky nad botou trochu sjedou, klidne na polovinu toho, co bylo po obuti.

fps píše:dle mě čím víc jsou ponožky nad horní hranu boty, tím mají lepší knotový efekt

Taky si to myslim. Jde o plochu ponozky, co je nad botou, z te se primo vyparuje vlhkost, takze cim vetsi, tim lepsi. A jak se odparuje, knotovy efekt taha dalsi vlhkost z boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod wawrik » čtv dub 13, 2017 17:35

Veď to stačí vyskúšať. Ja som to skúšal dvakrát - prvýkrát, keď som zapadol do nejakej smradľavej gebuziny a v stane sa aj po vypratí nedalo dýchať, ani keď tá ponožka bola na druhom konci v sáčku. Tak som ten vrch odstrihol a zvyšok treku išiel tak. Jedna ponožka bola tak centi nad topánkou, druhá asi 15 cm.

A druhýkrát som to „skúšal“, keď som po praní zle spároval ponožky, jedna bola Smartwool Phd. Outdoor light Mini (tesne nad topánku), druhá taká istá, ale Crew (to je moja normálna výška ponožky do trekových topánok).

Absolútne žiadny rozdiel.

Až keď sa tá krátka ponožka vtiahla dovnútra topánky, bolo to vyššie vlhko cítiť poriadne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv dub 13, 2017 17:49

Kouknu se, jestli mi nahodou nekde v supliku nezustaly prvni BD Summity, co jsem vyradil. To bych jednu ustrihnout mohl. Sice uz to nebude ono, vyradil jsem je proto, ze uz mely tak polovinu puvodni tloustky, ale na pokus by to asi stacilo.

Rekl bych, ze bude zalezet i na tom, jak se clovek poti tj. kolik vody je potreba vyparit. U mne rozdil je a velky, ale mezi ruznyma druhama ponozek, coz neni prime porovnani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2017 19:57

Udelal jsem zatim mensi pokus. Vcera jsem si dal jen prochazku okolo Prahy, asi 33 km za 7 hodin chuze. Po navratu jsem zvazil ponozky i boty a dneska znovu, abych zjistil, jak moc nasakly potem. Sel jsem po stezkach a cestach, takze se boty nenamocily zvnejsku a na pohled byly uplne suche. V prvni tretine trasy sice trochu prselo, ale pak svitilo slunce a dost foukalo, takze predpokladam, ze vsechna vlhkost byla zevnitr. Ke konci jsem sel trochu volneji a jeste se stavoval v obchode a pocitove byly ponozky znatelne sussi, nez kdyz jsem si asi v pulce trasy lepil odreny palec.

Vysledek: 30 g potu na jednu nohu. Z toho 25 g bota a 5 g ponozky (dvoje). Pocitove byly ponozky trochu vlhke a boty zevnitr suche, oboji byva mokre podstatne vic. V suchu, za mokra samozrejme.

Hmm, asi by se na tyhle pokusy hodila nejaka miniaturni vaha do batohu :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 18, 2017 5:53

a vnitrni mas nejakej coolmax? musim si konecne koupit vnitrni fusky...

ja mivam v tech keenech kdyz je teplo (nad cca 15 stupnu) ponozky uplne nacucany i kdyz je mam cca 6cm nad botu. mozna je 6cm jeste malo na odparovani? v zime je to ok a ponozky sou vlhky malo nebo to newtoji za rec...

musim si koupit vnitrni coolmaxovy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2017 17:42

Jo, Coolmax, stredne silne. Taky musim koupit nove, tyhle uz maji dost. Jestli je 6 cm malo fakt netusim, chtelo by to pokus, jak psal wawrik vyse. Proto jsem ted boty a ponozky vazil, abych vedel, kolik toho asi nasajou a jestli se to vubec da pokusne overit. Rekl bych, ze jo, 30 g na botu neni uplne malo, zvlast kdyz to bylo pocitove skoro suche.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení