Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: ponožky

Příspěvekod amigo » stř lis 10, 2010 17:31

Petras píše:Vítěz - Lord,jednoznačně nejteplejší fusekle co mám. :smt023
Ovšem na nějaký delší trek moc nejsou. :|

proč ne?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: ponožky

Příspěvekod Petras » stř lis 10, 2010 18:02

Nejsou moc anatomický,díky té vlně jsou takový volnější a na větší putování zbytečně moc teplý.
Tedy pro mne. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: ponožky

Příspěvekod amigo » stř lis 10, 2010 19:36

@petras: dík, právě přemýšlím, že bych na zimu jedny takové teplejší koupil. když jezdíme blbnout do víru, vždycky když se střídáme v jištění, tak mi tak zmrznou haksny, že s prvním zakopnutím maček mám pocit, že mi upadnou palce.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: ponožky

Příspěvekod mike » stř lis 10, 2010 19:49

Kecas, ten pocit jsi mel proto, ze sis pujcil boty od Kopretiny :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ponožky

Příspěvekod Petras » stř lis 10, 2010 20:35

amigo píše:...když se střídáme v jištění, tak mi tak zmrznou haksny...

Tak na to budou super...já když někde postávám tak si je beru ,ještě pod ně dávám jedny tenké a je to pohoda...
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: ponožky

Příspěvekod Frantisek Zapletal » stř lis 10, 2010 21:14

Petras píše:...já když někde posedávám v hospodě :drinkers: tak si je beru ,ještě pod ně dávám jedny tenké a je to pohoda... :finga:

Chtěl jsi to napsat takhle ne? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: ponožky

Příspěvekod šíp » stř lis 10, 2010 21:17

Tak jsem se konečně dostala k sepsání seznamu ponožek a seřazení dle tepelného komfortu.

1. Icebreaker Mointaineer. Absolutně nejteplejší ponožky, zatím jsem je využila celkově jen na pár hodin, i při -20°C mi v nich bylo horko. Vezmu si je v zimě do Finska, třeba tam na ně už bude dostatečná zima. Jejich užití bych opravdu viděla do echt velkých mrazů. Zde z OF je má myslím ještě Ondra.

2. Lorpeny, bohužel nevím přesný typ /kupované před cca 3 lety/ a neznám ani složení. Nosím je na zimní výpravy na sněžnicích a dávám jim 10 bodů z 10. Ani po letech nejeví nějaké výraznější opotřebení a tepelný komfort je stále tam, kde na začátku.

3. opět Lorpeny, tentokrát ne tak teplé, užívané jako "tří až čtyř sezonní". Opět neznám přesný typ.

S výše uvedenými fuskami jsem vystačila v posledních letech při použítí od podzimu do jara. Na léto mám zcela jiné /ty Luboš užívá celoročně/.

Nyní jsem si zakoupila Lorpeny s Primaloftem, ale pořádné testování nastane až tuto zimu.

Dále vlastním HP Glacier Merino, které jsem si zakoupila kvůli ježdění na kole v chladnějším počasí. Zatím jsem je testovala v teplotách okolo nuly jakožto nejnižší teplotě, a to mi byla zima. Jenže! Na kole je mi na nohy zima při mnohem vyšších teplotách, než na sněžnicích, tedy tohle srovnání není relevantní, týká se jiných podmínek. Jen jsem je uvedla do výčtu kvůli úplnosti.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: ponožky

Příspěvekod Schnappi » stř lis 10, 2010 21:33

Ale, ale, kdepak máš své slavné stříbrné ponožky Mico? :)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: ponožky

Příspěvekod šíp » stř lis 10, 2010 21:38

To jsou přesně ty, co já nosím v létě a Luboš celoročně. *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: ponožky

Příspěvekod Schnappi » stř lis 10, 2010 22:01

Hm, tos je ještě nedotrhala? Myslím, že je bez diskuse, že toho nachodíš podstatně víc než já. A ty moje vypadají už dost hrozně. :(
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: ponožky

Příspěvekod šíp » stř lis 10, 2010 22:07

No, ten první pár jsem už přeřadila na ježdění na kole, začínal jevit jisté známky opotřebení, a zakoupila nový, který mi vydrží dalších pár let. Luboš už má mezitím asi třetí nebo čtvrtý pár, jemu fusky vydrží podstatně kratší dobu než mě.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: ponožky

Příspěvekod amigo » čtv lis 11, 2010 8:20

mike píše:Kecas, ten pocit jsi mel proto, ze sis pujcil boty od Kopretiny :twisted:

neee, to mi málem upadly, když začaly ty zčernalý palce přicházet v teple k sobě :mrgreen:

ponožky HP merino jsou v zimě fajn, pokud se člověk hýbe, jakmile zastavím, ať už kvůli jištění ve Víru, nebo na vandru kvůli kempování, je mi na haksny kosa jak sviňa. tak zkusím ty lordy. dík za tip.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: ponožky

Příspěvekod krtenek » stř lis 24, 2010 20:53

amigo píše:ponožky HP merino jsou v zimě fajn, pokud se člověk hýbe, jakmile zastavím, kosa jak sviňa. tak zkusím ty lordy.
S tímto se zcela ztotožňuji. Lordy jsou na zimu to pravé.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: ponožky

Příspěvekod krtenek » stř lis 24, 2010 21:03

Jináč co se týče fuseklí, začal jsem investovat do levnějších modelů. Ovšem i týhle kategorii jsou rozdíly. Zakoupil jsem v Chudy šport fusakle Pointed Adventure bratru za 182 Kč a ve vojenských hadrech Dr. Hunter Herbst za 140 Kč. Pointed mě zklamaly, protože pokud se člověk pořádně nehejbe, ponožky stydnou a je v nich kosa. Navíc matroš je moc umělohmotnej. Dr. Hunter je velice podobnej Moiře Trek. Ovšem za levnější peníz poskytne prakticky ten samý komfort.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: ponožky

Příspěvekod šíp » stř lis 24, 2010 22:15

Vidíš, to já postupem času dospěla do fáze, kdy mi nejvíce trpí akra končetin /tj. koncové části hnátů nahoře i dole/, takže jsem zjistila, že se nevyplatí šetřit na fuskách a rukavicích.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: ponožky

Příspěvekod maude » sob pro 4, 2010 0:00

Ahoj, potřebuju teplé ponožky do pohor, aby v nich nebyla zima, když se zastaví po delší chůzi, nebo dokonce delší dobu postává, případně celkově pomalá procházka s malým dítětem, spíš teda na procházky 1-2h, maximálně asi jednodenní výlet (i když vandr s jedním bivakem mimo největší mrazy nevylučuji), všechno v čechách. Dvoje HP Trek oblečené najednou loňskou zimu neobstály a mě mrzly nohy sotva jsme na chvilku zastavili a následnou kratší chůzí už neměly šanci se zahřát.
Zatím jsem nejvíc uvažovala nad HP Lord, ještě mě zaujaly s primaloftem Direct Alpine Bormio.. Jak čtu, HP Lord by snad měly obstát? ale po loňské zimě se bojím experimentů, zmrzlé prsty dost bolely, rozehřívání bylo děsné, na prochladnutí nohou jsem asi náchylná..
Ideálně bych ráda teda jedny ponožky, které budou hřát, aniž bych se já musela hýbat :) a při delší chůzi na výletě se v nich při pohybu neupeču a když zastavím, udrží mi nohy v teple.
Můžou mi to HP Lord nebo DA Bormio splnit? Snad nechci nemožné a nejsem s výběrem úplně vedle, ocením zkušenosti a další tipy. Díky.

Nebo co třeba tyto nebo jiné lovecké apod.? http://www.vavrys.cz/index.php?section= ... od=ponozky
Jsme mouchy na zádech.
maude
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 13, 2009 7:17

Re: ponožky

Příspěvekod ONDRA » sob pro 4, 2010 11:01

krtenek píše: Pointed mě zklamaly, protože pokud se člověk pořádně nehejbe, ponožky stydnou a je v nich kosa. Navíc matroš je moc umělohmotnej.


Tak pod tohle se podepíšu. Pointed fakt ne-e. Teď střídám Lorpen a Thorlos, na běhání asics a paráda.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: ponožky

Příspěvekod miro.pe » sob pro 4, 2010 15:03

maude píše:.

Nebo co třeba tyto nebo jiné lovecké apod.? http://www.vavrys.cz/index.php?section= ... od=ponozky

Tyto mám , a i když nemůžu srovnat s jinými (za 400,-apod. :shock: ) tak za mě - zkus je .A to se vždy zahřeju až po :partyman: nebo jiných aktivitách .
miro.pe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 20, 2008 21:29

Re: ponožky

Příspěvekod krtenek » sob pro 4, 2010 22:41

maude píše:Můžou mi to HP Lord splnit? Nebo co třeba tyto nebo jiné lovecké apod.? http://www.vavrys.cz/index.php?section= ... od=ponozky
Pokud si pod HP Lord dáš třeba Moiru plyš, tak budeš v našich podmínkách určitě v teple. S dražšími fusaklemi (Thorlos apod.) nemám zkušenosti. Ty lovecké klidně zkus, za ty peníze je pak můžeš schovat do skříně.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: ponožky

Příspěvekod fps » ned pro 5, 2010 19:08

otestoval jsem nové HP Lord, ten kdo měl starší model, tak jistě ví že ty nové mají 74% merina, o proti starším které měli 54% merina, jelikož starší jsem nikde sehnat, takže nemohu porovnávat staré a nové, což mě docela štve, mohu porovnávat HP Lord a HP Mountain Merino, HP Lord jsem nosil celý pracovní den po městě v práci a podobně, teplota od +20°C až -10°C, venku sněhová břečka jako je teďka všude, v botách Salomon Caliber GTX jsou to lehké látkové, naprostá pohoda a teplíčko na nohy, které byli celý den v suchoučku a pohodlíčku, i venku při -10°C, pak jsem nosil HP Lord 14h v botách Salomon quest 4d GTX, nachozeno 35 km ve sněhu, místy až po kolena, teplota od -5°C až -15°C, i hodinku čekání na vlak při -15°C, nohy v teple, suchu a pohodlí, když jsem sundal boty, tak ve špičce boty lehká vlhkost z potu, jako vždy, HP Lord suché, jak už jsem napsal, takže jsem si dneska objednal další dvoje.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: ponožky

Příspěvekod krtenek » čtv pro 23, 2010 23:21

K Lordům sem si pořídil ješty tyhle fusakle Fuse, tak je okoštuju až zase bude mrznout.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: ponožky

Příspěvekod krtenek » pát pro 31, 2010 19:38

Takže výše uvedené fusakle jsou teplé, ale za ty prachy je nekupujte. Nesedí pořádně na noze, pořád se posunují (neobepínají pevně nohu).
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod Semo » stř bře 9, 2011 10:39

svetlovdusi píše:sakra.. a já už si tam koupil tu mikYnu

ale tak abych nebyl ouplně OT, tak v mall.cz se mrkněte na ponožky.. většina jich je za rozumnou cenu (čti o 45 procent levnější)
včetně merino fuseklí


Na merino ponozky bacha. To nesmrdenie je paradna vec a fungovalo niekolko dni aj na mojich nohach zavretych dlhe hodiny v topankach. Ale maju malu zivotnost - STRASNE RYCHLO sa pata vydrala az na osnovu z nejakeho pevnejsieho materialu ako merino. A v trekovkach neodvadzali vlhkost (nasiakli a ostali mokre), takze po rokoch bezproblemoveho suzitia trekoviek s trekovymi ponozkami som si minule leto uhnal pekne otlaky na rozmocenej kozi v merino ponozkami v tych istych topankach. A kvoli mensej pevnosti tych ponoziek som ich musel kazdych par km vytahovat a opravovat ich usadenie.

Takze na mestske pouzitie su ok, po pochodovani po meste sa na navstevach nebojis vyzut, ale musis sa zmierit so znacne mensou zivotnostou.


Přesunuto z vlákna Slevy, slevičky.
vK
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod svetlovdusi » stř bře 9, 2011 13:41

Potvrzuji kratší životnost merino ponožek.

Měl jsem jedny smartwool a ty se měly také tendenci shrnovat, ovšem pokud jsem je nosil jako druhou vrstvu, bylo to v pohodě.

Naopak problémy s nasákáváním vlhkosti jsem nezaznamenal žádné a naopak se ponožky výborně osvědčily. Ovšem ty smartwooly byl model pro běžné nošení, nikoli pro treking.

Teď jsem nakoupil několik párů icebreaker a smartwool určených pro treking a jsou o poznání pevnější, myslím že problém se sjížděním ponožek nebude.

a ta smraduvzdornost je opravdu hodně dobrá, v životě jsem nenosil jedny ponožky tak dlouho bez praní :)
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod koflík » stř bře 9, 2011 15:10

v mall.cz se mrkněte na ponožky.. většina jich je za rozumnou cenu

Díky za tip :smt023
Na merino ponozky bacha... maju malu zivotnost - STRASNE RYCHLO sa pata vydrala az na osnovu z nejakeho pevnejsieho materialu ako merino.

Co to bylo za ponožky? U ponožek aconcagua mám totiž úplně stejnou zkušenost jako ty (akorát teda ne na patě, ale na špičkách), ale třeba Ontario mám delší dobu a drží. (A ani jedny nejsou čisté merino... :roll: )
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod Semo » stř bře 9, 2011 22:10

Od Lasting Socks. Ale v tych ich krypticky kodoch sa nevyznam a nepamatam si ich. Inak som s tou firmou preukrutne spokojny, ale merino ponozky si uz nekupim.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: ponožky

Příspěvekod j_dolezel » čtv bře 10, 2011 7:44

Nedavno jsem sledoval na ct2 porad Prizma a tam byl nas predni cesky vedec pres nanotechnologii a upozornoval treba na nanocastice stribra obsazeneho v ponozkach a jejich vstrebavani do lidskeho tela. Neni totiz prokazano jejich neskodnost s dlouhodobejsiho hlediska. :mentor:
Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: ponožky

Příspěvekod cook » čtv bře 10, 2011 22:16

nanotechnologie je pěkný svinstvo a lidi na to začnou časem dojíždět. Už jsou známy případy nevratnýho poškození zdraví z čínské továrny. Pak nanočástice z kosmetiky na vrásky se usazuje v mozku kolem šišinky a dělá ji tak mnohem citlivější na EM smog. Tělo se toho nedokáže samo zbavit, nemá na to mechanismy.
Pavproch by například mohl něco říct o klasických kloubních náhradách, jaký dělají bordel v těle. Předpokládám, že o tom něco ví...
cook
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob led 15, 2011 12:18

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod koflík » čtv bře 10, 2011 23:17

Díky vK (vonkreuzovi?) za přesun :yawinkle:
Semo píše:Od Lasting Socks. Ale v tych ich krypticky kodoch sa nevyznam a nepamatam si ich. Inak som s tou firmou preukrutne spokojny, ale merino ponozky si uz nekupim.

Koukám, že merino ponožek tak moc nemaj. WHI a WLS se 70% merino vlny a pak HTV a TXC s 30% merino vlny plus ještě dvoje lyžařský podkolenky. (Ale ty názvy jsou fakt příšerný, jak se v tom má člověk orientovat #-o)
j_dolezel píše:predni cesky vedec pres nanotechnologii a upozornoval treba na nanocastice stribra obsazeneho v ponozkach a jejich vstrebavani do lidskeho tela.

:shock: O tomhle jsem ještě neslyšel, ale zní to děsivě...
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: ponožky

Příspěvekod dadmtb » pát bře 11, 2011 15:51

j_dolezel píše:
predni cesky vedec pres nanotechnologii a upozornoval treba na nanocastice stribra obsazeneho v ponozkach a jejich vstrebavani do lidskeho tela.

:shock: O tomhle jsem ještě neslyšel, ale zní to děsivě...


Používať sprejový deodorant..? Tak pokiaľ nemáš od FA, či ktoré tam nemaju mikročastice striebra, tak sa ti aj takto do tela dostáva striebro, kedže práve tieto čiastočky bránia v sekrécii potu ;)
dadmtb
nováček
nováček
 
Příspěvky: 167
Registrován: čtv pro 17, 2009 14:38
Bydliště: Prievidza

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení