Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 19, 2023 14:36

etheric
ted sem objevila tyhle Bridgedale Trail Run UL T2 CS tak sem dokoupila dalsi dva pary, hodne mi vyhovujou na celodenni vylety, nereknu teda jak 50km, ale neskrabou me a prijde mi ze dobre odvadej pot.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned úno 19, 2023 19:35

george007 píše:Pro zajímavost z USA Amazonu by jeden pár vyšel na $50 (ponožky 28.95 + poštovné 12 + daň 8.60).

Diky za info, tak jsem to nejak cekal... Ne ze bych si to nemohl dovolit, ale $50 za ponozky mi proste prijde moc. Psychologicka hranice, jine DT mne vysly do 30 Euro i s postovnym a nebylo to u nas. Ta zrusena objednavka na tyhle byla za 37 Euro i s postovnym, tam jsem si rekl, ze jeste jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » ned úno 19, 2023 22:26

@Mawe: díky za tip, budu na to myslet další měsíc, až budou peníze. Tohle nemá to proklatý merino, tak by to mohlo být fajn
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod Quido » pon úno 20, 2023 14:27

Mawenzi píše:etheric
ted sem objevila tyhle Bridgedale Trail Run UL T2 CS tak sem dokoupila dalsi dva pary, hodne mi vyhovujou na celodenni vylety, nereknu teda jak 50km, ale neskrabou me a prijde mi ze dobre odvadej pot.

a proč zrovna ty běžecké...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pon úno 20, 2023 15:42

@Mawe: kdes je prosimtě koupila? Potřebuju pánský, aby se daly objednat v ČR, díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 16:13

Zkus na Bridgedale.cz- Pripadne ne bezecke ale turisticke - taky jsou bez merina. Ale nedival jsem se, jestli je maji skladem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pon úno 20, 2023 18:47

Ale já taky běhám.. :ú
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 21:08

Rekl bych, ze mezi nima zadny velky rozdil nebude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 20, 2023 21:09

etheric
koupila jsem na online-sport.cz ale muzes mrknout i na damsky dle velikosti, ja kupuju na 39 damsky Mka nebo pansky Ska.

me je fuk ze sou bezecky, me vyhovuje ze to ma zesilenej spodek, prodysnejsi vrsek a je mi to prijemny na nohu. Koupila jsem asi troje ruzny ponozky na vyzkouseni a tyto mi vyhovuji dobre i na chozeni.

uprimne nevidim rozdil mezi turistickou a bezeckou v nicem podstatnym, ale mozna mi neco unika?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pon úno 20, 2023 21:35

Už vidim, jak na svou pánskou nohu 42,5 po netu trefuju dámský ponožky :D Není i ten střih jinej, holčičí?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 20, 2023 22:14

mezi panskyma S (36- 39) a damskym M (38-40) v podstate nepozoruju rozdil, (obcas kupuju pansky Ska protoze byvaj v akcich :D takze damsky L 41-43 by mohlo byt OK.
nicmene nemam primo porovnani u tohoto modelu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod aksam » pon úno 27, 2023 15:58

V nalehko.com nabízejí pár druhů ponožek Darn Tough.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Ponožky

Příspěvekod Aillas » úte úno 28, 2023 7:38

mike píše:Kde jsi je koupil? Ty prvni jsem mel vloni objednane a zrusili mi objednavku ](*,) Porad bych o ne stal.


Pokud by Ti nevadily podkolenky, tak teď je mají na bergfreunde za relativně rozumný peníz.
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2023 16:05

Diky, ale tohle je na mne moc vysoke.

Ceny teda uplne priznive nejsou, ty slevy jsou virtualni, ty puvodni ceny jsou nerealne a i po "sleve" je to drahe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » úte úno 28, 2023 17:40

mike píše:Ceny teda uplne priznive nejsou, ty slevy jsou virtualni, ty puvodni ceny jsou nerealne a i po "sleve" je to drahe.
Hm, mozna kdyz to srovnavas s cenami, cos za ne mel dat nekdy v minulosti. Jsi si jisty, ze v soucasnosti jsou puvodni ceny novych dodavek (mysleno ne skladovych lezaku z davnejsi doby) jinde nizsi? Samozrejme mysleno v EU.

Ty (puvodni) ceny byly podobne, kdyz jsem nejake kupoval pred Vanocema i kdyz jsem se na to koukal jeste nekdy kolem leta. Jak u BF, tak i u nas i jeste nmekde v Norsku nebo kde. Jo, navic Bergfreunde rozhodne nepatri mezi eshopy, ktere delaji "virtualni slevy".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2023 21:35

Koukam na ty, co jsem kupoval.

Vyrobce: $28
Ultralight Outdoor Gear: 27.45 Euro
Bergfreunde: 32.36 Euro a pred slevou pry 35.95 Euro

K vyrobci a UOG je asi potreba pricist DPH, pak to vychazi asi nastejno s BF po virtualni sleve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » úte úno 28, 2023 22:35

Ptal jsem se Te v EU, ne v Anglii nebo US... Schvalne, protoze do EU muze byt jina cena kvuli ruznym vecem.
To Tve srovnani je proto trochu mimo. Kdyz chces usetrit, objednej si to v US nebo GB - a zaplat si za postovne, pripadne si uzij starosti s dorucenim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2023 22:46

Srovnaval jsem s tim, kde uz jsem nakupoval. Proc bych mel progrca srovnavat s tim, co chces ty? To si muzes udelat sam.

UK se proti EU lisi jen DPH, coz jsem zahrnul, a postovne byvalo z UOG levnejsi, nez z BF. Jestli se da DPH zaplatit uz tam, coz zrejme jo, tak nevidim duvod objednavat draz z EU. Teda, duvod by byl, pokud to dostane do pracek Ceska posta, jelikoz to sice nakonec nebude stat nic navic, ale zdrzi se to tri tydny.

(UOG mne nastvalo, jelikoz mi z profilu zmizely stare objednavky a v mailech je nevim proc cena v CZK prepocitana kdovijakym kurzem ](*,))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » úte úno 28, 2023 22:51

UOG dovoluje zaplatit dph už tam?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2023 23:01

Nevim, nezkoumal jsem, ale zahlid jsem tam, ze do EU pripocitaji 20 % DPH. Takze bych cekal, ze jo. Koukni se ;-)

edit: hmm, tak asi ne :evil:

For EU orders placed from 1st January 2021, we will no longer charge UK VAT (sales tax). You will be charged your local sales tax on entry to your country and could be charged duty on products manufactured outside the EU and UK.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » úte úno 28, 2023 23:21

Nenechal sis tam odtud už něco posílat a neplatil dph? Nebo to byl někdo jiný? Tak nějak si pamatuju, že tu ten případ s UOG byl a že dotyčný platil dph.

Jinak 32e za vysoký Darn Tough mi přijde v pohodě. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2023 23:29

Jo, to jsem byl ja. V srpnu 2021. Dokud to nespravi tj. neumozni zaplatit DPH hned, tak uz to asi neudelam. Nasel jsem poplatkovy listek, 154 Kc DPH a 150 Kc za sluzby celni deklarace #-o

Ale jo, zas tak drahe to neni, i kdyz jsem driv platil min, zarazily mne hlavne ceny pred "slevou".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » stř bře 1, 2023 0:08

mike píše:Jo, to jsem byl ja.

Aha, jsem si to myslel, proto mi bylo divný, že zrovna ty píšeš, že se zřejmě dá dph zaplatit už tam.
Asi máš už opravdu díky věku nárok na špatnou paměť. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2023 0:51

Ne diky, ale kvuli :P Mam. Poznas sam a nebude to ani moc dlouho trvat :twisted:

Hlavne bych ale cekal, ze to za dalsi rok a pul vyresi. Do EU prodavat chteji a spousta UK e-shopu uz IOSS rezim umi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř bře 1, 2023 11:41

mike píše:Proc bych mel progrca srovnavat s tim, co chces ty? To si muzes udelat sam. UK se proti EU lisi jen DPH, coz jsem zahrnul
Proto, ze se Ti nezdaly ceny na BF, co je obchod v EU, tak by bylo vhodne srovnavat ceny ve stejnem "hospodarskem prostoru". Urcite sam vis dobre, ze mnoho veci dovazenych z USA je v GB obchodech levnejsich nez v EU. Muze to mit ruzne priciny, napr. vyssi administrativni naklady, jine predpisy a pozadavky uradu, nevim. Nebo take jina obchodni pravidla mezi USA/GB a USA/EU.

Ja jsem proto psal o cenach v EU, ani v jinych obchodech nejsou nijak vyrazne jine nez na BF - kdyz srovnavam zakladni ceny, ne aktualni slevnene. Lisi se to v eurach do jednoho EUR.

BTW, zrovna na UOG mas taky uvedenou doporucenou prodejni cenu a ze kolik usetris, tak muzes pocitat s ni. Navic si vsimni, ze nejspise maji jeste veci z lonske dodavky, protoze maji hodne veci "Out of stock" - ale v zakladnim prehledu to uvadeji casto i s cenou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2023 16:37

apuka píše:tak by bylo vhodne srovnavat ceny ve stejnem "hospodarskem prostoru". Urcite sam vis dobre, ze mnoho veci dovazenych z USA je v GB obchodech levnejsich nez v EU

O tom jednak nevim a jednak, proc by mne to melo zajimat? Proste objednam tam, kde je to pro mne nejvyhodnejsi. Proto jsem driv objednaval z UOG a kdyby jeli v IOSS rezimu, budu to delat dal.

apuka píše:Navic si vsimni, ze nejspise maji jeste veci z lonske dodavky, protoze maji hodne veci "Out of stock" - ale v zakladnim prehledu to uvadeji casto i s cenou.

Proto jsem koukal k vyrobci. Tam mi prijde, ze se ceny nezmenily. A kdyz se nezmenily tam, neni duvod, aby se nova dodavka zmenila u UOG.

No, aby to aspon k necemu bylo... Narazil jsem na moznosti vymeny deravych ponozek primo u ceskeho distributora: https://www.darntough.cz/dozivotni-zaruka/. Posledne jsem to posilal myslim do Nemecka, tohle by mohlo byt jeste lepsi. Az to nekdo vyzkousite, dejte vedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod bonatius » stř bře 1, 2023 17:49

mike píše:No, aby to aspon k necemu bylo... Narazil jsem na moznosti vymeny deravych ponozek primo u ceskeho distributora: https://www.darntough.cz/dozivotni-zaruka/. Posledne jsem to posilal myslim do Nemecka, tohle by mohlo byt jeste lepsi. Az to nekdo vyzkousite, dejte vedet.


vymenu ponoziek Darn Tough ponuka aj nalehko.com a pod7kilo.cz, maju to napisane na svojich strankach
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř bře 1, 2023 21:08

mike píše:Proto jsem koukal k vyrobci. Tam mi prijde, ze se ceny nezmenily. A kdyz se nezmenily tam, neni duvod, aby se nova dodavka zmenila u UOG.
Zda se mi, zes musel prospat posledni 2 roky a neco navic... Ze sis nevsiml docela dramatickych zmen cen v doprave zbozi - nemyslim postovne, i kdyz neco i tam ale velkoprepravu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » stř bře 1, 2023 22:30

mike píše:Narazil jsem na moznosti vymeny deravych ponozek primo u ceskeho distributora

Jo, tohle funguje už delší dobu.
bonatius píše:vymenu ponoziek Darn Tough ponuka aj nalehko.com a pod7kilo.cz, maju to napisane na svojich strankach

Nevím jak nalehko ale pod7kilo ti vymění jenom modely ponožek, který sami prodávají. Jinak je potřeba to poslat distributorovi, ten bude snad ochotný vyměnit za nějaký obdobný model.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2023 2:54

oodoow píše:Jo, tohle funguje už delší dobu.

Mozna si zas neco nepamatuju, ale uz jsi to zkusil?

bonatius píše:vymenu ponoziek Darn Tough ponuka aj nalehko.com a pod7kilo.cz

Jo, ale ti to posilaji prave tam, kam jsem odkazoval, to uz je lepsi poslat rovnou. Plus to, co psal oodoow. Ja jsem vsechny sve DT ponozky kupoval v zahranici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení