Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv zář 9, 2021 22:58

Ty jsi zivotni optimista, co? :twisted:

Ted jsem ponozky prozkoumal vic a dira je na obou. Na druhe mensi, ale priblizne ve stejnych mistech. Obe paty jsou ztencene, zatimco spicky tolik ne. Coz mne dost prekvapuje, protoze na minulem paru to bylo naopak a na vsech ostatnich ponozkach taky, prosoupavam spicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř říj 6, 2021 2:57

Mam dobrou zpravu pro majitele ponozek Darn Tough. Podarilo se mi uspesne uplatnit dozivotni zaruku a prisly mi dva pary novych ponozek. Stalo mne to jen postovne do Nemecka. Za mne super a navic jsou to fakt nejlepsi ponozky, co jsem kdy mel.

Zabralo mi to trochu mailovani, ale cestu jsem prorazil a ted uz ji muzete pouzit rychleji. Koukam, ze prvni mail nemeckemu distributorovi jsem poslal 10.9, takze to trvalo 25 dni. Maji trochu problemy s komunikaci, na maily odpovidaji s tydennim zpozdenim, ale pote, co jsme se domluvili, jsem jim poslal balicek s deravyma ponozkama minule pondeli a ve ctvrtek mi prisel mail od DPD, ze prevzali zasilku. Takze to museli poslat v podstate obratem.

Jelikoz odpoved na prvni mail trvala dlouho, mailoval jsem si mezitim primo s DT, jejichz support naopak odpovidal rychle a snazil se pomoct. Nevim, jestli odpoved z Nemecka byla vysledkem jejich akce neco to bylo nezavisle, ale nakonec vsechno zafungovalo spravne. Kdybyste to nekdo chteli vyuzit, tak staci vyplnit formular pro Germany na tehle strance, pribalit ponozky a poslat na uvedenou adresu pro Impress Markets GmbH. Jestli se zdrzovat s mailovanim necham na vas, ja jsem si jen chtel overit, jestli to opravdu funguje a jestli maji moje ponozky. Napsali, ze 1466 nejsou problem a taky nebyl, akorat trochu jina barva, coz mi nijak nevadi a predem jsem to napsal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř říj 6, 2021 7:28

mike píše:Maji trochu problemy s komunikaci, na maily odpovidaji s tydennim zpozdenim
Pokud jsi opravdu "prorazel cestu", tak bych odhadl, ze kdyz dostali Tvuj mail, tak nejdrive to vykomunikovali primo s DT, jestli to takto jde. Navic nezapomen, ze jsi jim psal anglicky, mozna cekali na nekoho, kdo ten jazyk ovlada dobre.

Furt to bylo rychle. Kdyz jsem se ptal ceskeho dovozce Ortovoxu na moznou vymenu praskle prezky na prsnim popruhu (vypadalo to evidentne na "unavu materialu", zadne prislapnuti a pod.), tak jsem odpoved, ze to mozne je dostal asi mesic pote, co jsem mezitim (po tydnu nereagovani) napsal vyrobci a od nej jsem obratem dostal cely prsny popruh i s prezkou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř říj 6, 2021 15:21

Myslel jsem cestu pro lidi z CR, jinak to asi normalne funguje. Bylo to naopak, s DT jsem komunikoval ja, holka mi psala, ze se s nima zkousi spojit a taky ji neodpovidaji. Pak mi po tydnu odpovedela podle jmena Turkyne slusnou anglictinou. Na druhy mail odpovedela taky po tydnu, mozna je to u nich standard :D

S mailem je to dneska bohuzel sazka do loterie. Nikdy nevis, ktery dementni spamfiltr ho zahodi. Odesilatel .cz, prijemce .de, text anglicky, to spouste z tech blbych kramu staci. A navic se o tom ani nedozvis. Prijemci to v lepsim pripade spadne do spam folderu a v nejlepsim to tam casem i najde. V horsim to proste skonci v cerne dire. Mail byl driv skvela vec, ale bohuzel se vzdycky najdou svine, ktere skvele veci zneuziji a tady pokus o napravu dela vic skody, nez uzitku. Na druhou stranu ale musim rict, ze z hromady mailu tohodle typu v posledni dobe mi nakonec odpovedeli vsichni az na rumunsky e-shop.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » čtv říj 7, 2021 13:28

Tak to je dobrá zpráva, přeci jenom k něčemu bylo, že jsem ti je doporučil. Ty je nosíš a ještě jsi asi prorazil cestu jak je zase měnit za nové. \:D/
Letní mám už dlouho prošlapané ale naštěstí jsem je nevyhodil, přes zimu prošlapu ty teplejší a pak jim je tam zkusím taky poslat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 15:25

Tys o tom snad nekdy pochyboval? ;-)

Jo, lepsi poslat dvoje, rozpusti se postovne. Stalo mne to myslim 177 Kc jako doporuceny dopis s krytim neco pod tisicovku, coz je akorat na ty dvoje. Vic by se nevyplatilo, za balik chce posta uplne nesmyslne penize. I z DT mi psali, ze postovne je odrazujici vec:

Our International Warranty Policy for customers in countries where we don't have distribution requires customers to pay the shipping on both their return and replacements. Sadly for many of our customers abroad, this is cost-prohibitive for them to use our warranty but they still purchase our socks because of their comfort and durability.

Pricemz Nemci prekvapive postovne zpatky platit nechteli.

V tom formulari nejsou kolonky na telefon a mail, ale napis to tam. Nastesti to pouzili a diky tomu jsem poprve v zivote nemel problem s DPD :prayer:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » čtv říj 7, 2021 15:29

Povzdech důchodce: Reklamovat fusekle s hodnout pár stokorun a to ještě ne nové, ale použité a do zahraničí. Nechápu že se do toho někomu chce. Sem divný, to nikdy nepochopím....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 15:43

:roll: nechapes, protoze nevis, o cem je rec. Neni to reklamace, ale vymena a ty fusekle stoji nestoji par stovek, ale tak 15 - 25 Euro. Kupujes je s tim, ze s vymenou po proslapani pocitas. Zaruka je neomezena, takze si teoreticky muzes koupit jedny a mas je nafurt. Puvodne jsme je kupovali na Slovensku, coz je jako u nas, stacilo poslat pres Zasilkovnu. Peter je ale prestal prodavat, protoze rakousky distributor nefungoval, nedodaval nove a nemel ani na vymenu. Hlavni zprava je, ze nefunkcniho distributora zrusili a novy funguje, akorat je v Nemecku.

Ty ponozky jsou skvele samy o sobe i bez vymeny, takze jsem je kupoval dal i kdyz to nefungovalo. Vymena za nove to jeste vylepsuje. Je to obchodni model, vyrobce tim ukazuje, jak si je jisty kvalitou a vetsina zakazniku je nejspis neprosoupe, protoze nenachodi za 10 let tolik, co oodoow a ja za rok. Zaroven to funguje jako i jako reklama, spouste lidi se nebude chtit dat za ponozky tolik, ale s touhle moznosti uz to vypada jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv říj 7, 2021 15:46

Mike nereklamoval. On vyuzil jejich nabidku - bezplatnou "celozivotni" (ne Tebe ale ponozek) vymenu v pripade proderaveni.

Kdyby sis koupil auto s nabidkou, ze pokud se Ti motor posere, zdarma Ti vymeni za nove auto min. stejneho typu, tak bys taky se na to vykaslal v pripade, ze Ti neopravitelne shori motor?

Mozna je to blbe receno, ale Tys v te nemale cene zaplatil i tu vymenu.

Edit: vidis, meztim Ti to napsal i mike2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 15:50

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » čtv říj 7, 2021 17:30

Nechce semi to číst, protože mě to nezajímá.

Esli je to tak jak píšeš (= bezplatná výměna po obnošení), tak to je pěkně blbý byznys model.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 17:36

Evidentne jim funguje a mne prijde skvely. Myslim, ze naprosta vetsina lidi ho nevyuzije, protoze ty ponozky jsou fakt odolne, ale psychologicky jim pomuze s rozhodovanim, jestli si drazsi ponozky koupit nebo ne. Tech par vyjimek se jim bohate vyplati.

Mne totiz i z komunikace z DT vyplynulo, ze prosoupani neni nijak casty pripad. Myslim, ze kdybych nechodil v behacich botach, tak je neprosoupu. Prosoupal jsem dvoje tenci, ale dvoje o neco silnejsi stale drzi a to maji jedny pres 2500 km v nizkych botach. V pohorkach by mohly dat 10000 a vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » čtv říj 7, 2021 17:41

Já sem si f posledním ca půlroce udělal zásobu (myslím, že 5 nebo 6 párů) Midweight Hiker od Lorpenů (sem z nich nadšený) a k nim dojíždím poslední pár Treků od High Pointu (Trek 1.gen, ta druhá stojí za prd), takže ty Tebou vychvalované Darn Tough nemám důvod ani zkoušet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv říj 7, 2021 17:45

Lorpeny pouzivam asi tak 25 let, aktualne mam dvoje jako vnitrni do pohorek. Nejsou spatne, ale DT jsou jiny level. Vlastne jsem ted par dni nosil Lorpeny v behacich botach, jelikoz DT byly na ceste, a ten rozdil byl fakt znat.

Za mne Lorpen < Bridgedale << DT. Takze mne trochu mrzi, ze DT nedelaji dost silne na pohorky, jinak bych na ne asi presel kompletne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 6:39

Bridgedale jsem si koupil a vůbec, ale vůbec nejsu spokojen..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pát říj 8, 2021 9:00

Problem mas totiz ten, ze jakehokoliv vyrobce (nejenom) ponozek, ktery vyrabi mnoho modelu nemuzes hodnotit na zaklade zkusenosti s jednym konkretnim modelem. Bohuzel, kazdemu vyrobci se nektery model povede lip, jiny min, navic se cim dal vice delaji "spocializovane" modely na co nejuzsi zpusob vyuzivani, kdy na ten zpusob muze byt model skvely, ale na jiny az skoro nepouzitelny. K tomu jeste pripocitej caste "inovace" a "modernizaci" ("jeste lepsi a jeste dokonalejsi" :evil:), co ve velke casti pripadu nedopadne uplne ve prospech zvyseni kvality/uzitnosti. Zrovna BD mel - hodnotim jen podle tech modelu, ktere stale mam ale stare modely - s tim podle recenzi a zkusenosti ponekud problem.

Mike asi je uz poucen a pokud se mu neco osvedci, tak si radeji koupi do zasoby, kym je dostupny model, ktery je pro nej dobry. A neplati to jenom na ponozky :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 9:20

Spíš to nevyhovuje proto, že obsahují merino. Žádný ponožky s merinem mi nevyhovují. Dle mého názoru to není vhodný na rychlej pohyb do bot který nosím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pát říj 8, 2021 9:42

Tak to uz je zase neco jineho. To je samozrejme mozne (a trochu ocekavatelne). Mike (i ja a mnoho dalsich) BD pouzivame do pohorek, kde to spolu funguje uplne jinak nez v nizkych botach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » pát říj 8, 2021 9:47

mike píše:nechodil v behacich botach

Jj, v běhacích botách dostávají určitě více zabrat, nejvíc při běhu v terénu, protože nějakej posun chodidla v botě tam bude vždycky.

Btw. když teď DT výměna zase funguje, tak by je mohl Peter z outdoorline.sk zase začít prodávat a mohl bych je třeba poslat tam, to by bylo ideální. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 15:51

Evidentne zalezi i na botach. V MTN Racer se mi u DT prosoupaly paty zespoda, zatimco v Inov-smejdech ve spicce. Stejne jako vsechny ponozky v pohorkach.

Peterovi uz jsem psal, jeste neodpovedel. Zas mi ale prijde trochu prastene posilat ponozky na Slovensko, aby je poslal do Nemecka a zpatky stejne. Kdyz je muzes poslat do Nemecka rovnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 15:55

@Etheric: kdyz ti nevyhovuje merino, tak za to nemuze BD, ale ty, ze sis koupil ponozky s merinem :twisted: Neni ale merino jako merino, DT ho maji okolo 70 % a jsou podstatne odolnejsi i prijemnejsi na nohu, nez ostatni. Ja normalne merino primo na nohu taky nemusim, kdyz jsem jednou takhle zkusil BD na trek, tak jsem z toho mel vyrazku, ale DT by myslim sly. Coz neznamena, ze ti je doporucuju, ale vsem ostatnim ano :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » pát říj 8, 2021 17:03

mike píše:Peterovi uz jsem psal, jeste neodpovedel. Zas mi ale prijde trochu prastene posilat ponozky na Slovensko, aby je poslal do Nemecka a zpatky stejne. Kdyz je muzes poslat do Nemecka rovnou.


To jo, ale s Peterem se můžu pobavit přímo na messengeru, takže bude mnohem rychlejší komunikace ohledně toho, jestli daný model má a jestli je schopen ho vyměnit, případně co by poslal místo něj jako náhradu. Vzhledem k tomu, že už mi je jednou vyměňoval za něco jiného, tak vlastně ani nevím, jaký přesně model teď mám. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 17:06

Jsem BD koupil, že mají jen 40% merina a že prý jsou super. Pro moje použití jsou úplně k hovnu, zřejmě nejsou kompatibilní s mými botami a stylem chůze. Do typu bot co nosím je nesmysl mít dvoje ponožky, nadělá to víc škody, než užitku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 17:15

oodoow píše:To jo, ale s Peterem se můžu pobavit přímo na messengeru, takže bude mnohem rychlejší komunikace

Jo, komunikace je jiste lepsi. Zkus ho na to kdyz tak upozornit, nevim, jestli ten muj mail nespadnul nekam do spamu, normalne odpovidal celkem rychle.

oodoow píše:tak vlastně ani nevím, jaký přesně model teď mám. :D

To najdes v objednavce ;-) On ti ale taky muze poslat jen to, co ma a je sance, ze distributor bude mit vetsi vyber.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 17:15

@Etheric: ze sis koupil nevhodne ponozky neni vina BD, ale tvoje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » pát říj 8, 2021 17:51

@mike: Právě žádná objednávka není, poslal mi nějaké jiné protože tam ty už nebyly, našel bych to možná v historii messengeru na fb, které to jsou. Ale tam zas bude nejspíš odkaz na ty nové, který už zas nebude fungovat na jeho stránkách, protože s DT skončil.
Jo, zkusím se ho zeptat, až to budu řešit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pát říj 8, 2021 17:53

Zajímalo by mě, zda to tak má i někdo další i jsou ty ponožky opravdu nevhodný do nízký lehký obuvi. Pak by to u nich mělo být uvedeno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát říj 8, 2021 19:42

@oodoow: mozna by ses ho mohl zeptat hned, aby uz je mohl prodavat, nez to budes resit ;-)

@Etheric: to bys asi mel nejdriv napsat, co ti na nich prislo nevhodneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 9, 2021 16:09

ja nosim x%merino do lehkejch nizkejch bot furt a nevidim zadnej probelm az na ty jedny neidealni fusky od sherpaxu co mi po 30km ve vlhku obrousily trochu predprsti, ale ty nerada ven nosim od ty doby co je mam.

ps: mam junior XL BD ted predne nevim jaky a sou super, 2 dny 9 a 23km a su spokojena. damsky mi enjak nesedi, 35-38 maly a 39-42 velky, ty XL Junior maji byt 39 a sou presne. mam jedmy pansky ska tak su taky zvedava ale nakonec sem ty juniorky ani nemenila...
https://www.gamisport.cz/p/116538-ponoz ... rple-black
merinofusion hiker

nechapu v cem by mely byt do nizke boty nevhodne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » sob říj 9, 2021 16:49

Zapominate na maly podstatny detail - etheric chodi vetsinou v GTX nizkych botach (teda pokud si dobre pamatuji). Coz ponekud (mozna i dost vyrazne) meni podminky v bote. Vlnene ponozky (tluste) jsou skvele v pohorkach, protoze tam s nima pekne zafunguje kominovy efekt a dokazou pekne vytahnout vlhkost zespodu az nad botu, ale kdyz mas jen jedny tenci, tak to pujde hned ven, do boty - a to GTX pri rychlejsi a delsi chuzi nemusi stihat. Takze mohou byt ponozky vlhke az mokre a neprijemne k noham. Navic pokud nekdo nesnasi dobre vlnu na kuzi, tak cim jsou ponozky vlhci, tim to pro nej bude horsi. A taky se ty vlhke ponozky zacinaji v bote sbirat, lip se "zachytavaji" o nejake casti bot.

Teda to jsou moje postrehy, mozna ma etheric jeste jine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení