Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 18, 2017 20:37

jo, zkusit to nebude asi problem, vyhledove. Mam uzky kotniky a tlusty lytka, takze musim nosit bud nizky fusky (aby se mi nezouvali), nebo je ohybat, protoze je nenatahnu pres lytka zas, aby me neskrtili, takze s nicim vyssim nemam moc zkusenost. Nicmene fungovat by to mohlo i tak, ze jednu naroluju tesne k bote a druhou dam co nejvys, co to pujde...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Grent » stř dub 19, 2017 5:40

Su aj nejake kvalitne coolmaxy okolo 10€ ? mam pocit ze je to vsetko drahsie o dost od merina a o celkom dost :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Příspěvekod Kjuba » stř dub 19, 2017 16:23

Zkus Bridgedale Coolmax Liner. Prodávají se v doublepacku za cca 500 CZK, takže za 1 pár to vychází cca těch 10€. Teď jsem si je objednal na zkoušku.

Ale mají jen 57% coolmaxu. Pro někoho to může být asi málo. Jsou ponožky i třeba s 85% coolmaxu.

Reference dát nemůžu, protože ještě nedorazily.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Ponožky

Příspěvekod Grent » pát dub 21, 2017 10:23

Tak daj vediet ked ich vyskusas, zatial este vydrzim v tom co mam no aspon na leto uz bude treba upgrade :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pát dub 21, 2017 11:21

Kdyz chces na zkousku:
Nedavno byly v Lidlu za cca 90,- Kc motorkarske ponozky s 70-75% Coolmaxu , presne si nepamatuji. Mam jedny dva roky a nejsou spatne, jen nejsou plne kompatibilni s kombinaci mych nohou, vnejsich ponozek a bot. Kdyz jedno z toho zmenim, tak je to fajn.
Ale nejlepsi Coolmax, co mam, jsou z Tchiba nejake trekove tenke, koupil jsem je nahodou ve Vidny na hlavnim nadrazi, prodavali to ale i u nas ve dvojbaleni. Mozna brzo zase budou mit neco podobneho. Jen si davej bacha, aby nebyly s bavlnou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 24, 2017 20:33

tak mam svoje coolmqx 57% fusky tez. vavrys. bd nemeli v tom duopacku vubec, natoz v my velikosti na prodejne, jen byl chlap zmatenej , kdyz sem rikala, ze chcu tenkou jako spodni vrstvu pod merino pro odvod potu od nohy, jak si jako predstavuju, ze to ma fungovat:D

u tricka nikdo nevaha nad tim ze pot z prvni vrstvy jde do druhe ale u ponozek :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 6, 2017 14:15

tak mam dva postrehy ke coolamx ponozkam od vavrysu (tenkym)
- mam pocit, ze pri chuzi mi v nich "klouze" noha, coz se mi jinak nestava, takze muze to byt umelou ponozkou? umely ponozky neznam a nejsu na to zvykla, takze by tohle mozna vyresila tlustsci fuska, aby noha nemela moc kam klouzat... vrchni fuska byla teda furt durch, ale aspon po vyzuti sem tu vnitrni mela do chvilky suchou ale pocit mokre nohy asi nebyl odsunutej proti merinu. Definitivne potrebuju na experiment silnejsi fusku. Jinak do jinejch bot to jeste ozkousim, ale chci primarne nejak poresit ty keeny, ktery sou jak gumaky neprodysny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod mitau » sob kvě 6, 2017 21:12

S tenkými Vavrysy mám zkušenost jen z běžeckých bot, tj. ne při dvouponožkové konfiguraci (tu jsem ještě nezkoušel). Ponožky jsou tenké a je to v botách poznat (musí se trochu víc utáhnout) a noha podle mě neklouže v ponožce, ale kluzká je ponožka na povrchu, proto ten klouzavý pocit. Ponožky jsou jinak na pohodlí super, ale mají dost špatnou životnost (materiál se celkově vydře v místě dopadu).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned kvě 7, 2017 1:01

Tenke hladne ponozky se jako vnitrni nedaji moc pouzit, prave proto, ze klouzou. Kdysi uplne na zacatku, kdyz jsem zacal chodit do hor, jsem to takhle zkousel a kvuli klouzani jsem dvoje ponozky na dlouhou dobu zavrhnul. Klouzala totiz vnitrni ponozka po vnejsi, presne jak pise mitau. Az po letech jsem zas vyzkousel jako vnitrni stredne silne a slo to, zadne klouzani. Vnitrni ponozka musi mit clenitejsi povrch, aby se do vnejsi "zakousla" a pak to drzi a chova se jako ponozka jedna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 7, 2017 7:32

asi mate pravdu, ze mozna vic klouzala fuska po fusce. Zkusim koupit tlustci - clenitejsi a zas nekdy vyzkouset
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » ned kvě 7, 2017 18:34

chce to mít oboje froté ponožky, to je dle mě to hlavní, a to nejenom pro to aby neklouzaly, ale aby také lépe fungoval knotový efekt
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 7, 2017 20:14

co myslis tema frote ponozkama? vim, ze se delaj treba frote rucniky, mam za to, ze to je jen nejaka uprava bavlny... ale zas mi prijde podezrely, ze bys propagoval bavlneny ponozky, takze co tim presne myslis? to co psali kluci, tzn. hlavne clenity "drsny" ponozky?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » ned kvě 7, 2017 20:33

"Smyčkové tkaniny, nazývané také froté (angl. terry-cloth, něm. Frottiergewebe), jsou trojrozměrové textilie.", aby byli ponožky uvnitř chlupaté (froté) jako ručník nebo PWS, froté muže být i z vlny nebo umělotiny, nejenom z bavlny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » čtv kvě 11, 2017 21:41

Jsem vzal na zkousku ponozky od High Pointu. Celkem me prekvapilo, ze jsou hodne siroke, takze pro nekoho s sirokym chodidlem boozi volba, ze mawenzi. :wink:
https://www.hanibal.cz/high-point-ponoz ... 5_uk_35_38#202085249
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 12, 2017 5:39

zrovna s ponozkama problem nemam, jeste sem nevidela nepruzny krom tech sealskinz, kde to dava smysl a tudiz bych nutne potrebovala o cislo vetsi :D

ale od hp mam nejaky trek lady, uz teda jedou z posledniho a spokojenost velika.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát čer 16, 2017 2:00

Nepotkali jste nekdo nekde Bridgedale Summit za dobrou cenu? Tohle je dobra cena (9.50 GBP), ale nedorucuji k nam. Chtelo by to neco s free delivery po EU (dokud tam jeste GB je :)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod budo » pát čer 16, 2017 7:54

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pát čer 16, 2017 8:40

mike píše:Nepotkali jste nekdo nekde Bridgedale Summit za dobrou cenu?
Zeptej se wawrika, jestli jeste nevyhodil ty svoje nepouzite, resp. skoro nepouzite. Mozna TI za takovou cenu rad da.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát čer 16, 2017 17:47

Jde mi o obchod, nechci jen jedny a nechci jen pro sebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod wawrik » pát čer 16, 2017 18:38

apuka píše:
mike píše:Nepotkali jste nekdo nekde Bridgedale Summit za dobrou cenu?
Zeptej se wawrika, jestli jeste nevyhodil ty svoje nepouzite, resp. skoro nepouzite.
Čo mi pripomenulo, aby som sa konečne pozrel, aká veľkosť to vlastne je. Takže ak niekto z BA silou-mocou chce fešácke M-ká Bridgedale Summit, za odvoz sú jeho.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ponožky

Příspěvekod joelancer » úte srp 8, 2017 11:20

@ wawrik,

o ti ponozky mam zaujem v BA (+ pivo/a na mna za dalsie info o Mera Peak treku)
joelancer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 4, 2017 10:52


Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » ned zář 3, 2017 15:03

Neviděli ste někdo někde ještě ve (vý)prodeji fuski High Point Trek PŮVODNÍHO PROVEDENÍ (v rámečku a na velkém obrázku)?

Obrázek

Ty novější (přeškrtnuté) NECHCU, ty sou úplně na PIKAČU.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned zář 3, 2017 15:19

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod zonn » ned zář 3, 2017 17:42

Po staru se jmenuji SherpaX Dom.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » ned zář 3, 2017 19:19

Podle obrázku a popisu ty šerpaxy nejsou stejné (a nemylsím barvu, myslím materiál a způsob tkaní) s původními HP Trek, spíše bych řekl že jsou hodně podobné těm novým, které sou úplně na guvno. Přesně podle hesla: "Inovací ke zmaru."
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned zář 3, 2017 19:32

Mam ty HP a mel jsem ty Sherpax a byly uplne stejne. Oboje kdyz se x krat vypraly, tak byl problem je navlect na nohu. Tak si myslim, ze i matros byl +- stejny. Zavolej jim jsou vstricni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » ned zář 3, 2017 19:36

Když neseženu originál původní HP, tak asi jo. Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned zář 3, 2017 19:44

Neni zac *
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » čtv zář 7, 2017 16:08

pavproch píše:Neviděli ste někdo někde ještě ve (vý)prodeji fuski High Point Trek PŮVODNÍHO PROVEDENÍ

velikost 35-38 mají u výrobce, ale ty ti budou asi malí, ještě bych jim ale napsal, třeba ještě najdou ňáké zatoulané i ve větší velikosti?

pavproch píše:ty sou úplně na PIKAČU.

tak dle mě jsou lepší než ty první verze, v rodině jích máme cca 14 párů, nejstarší cca 5 let staré, 2.0 mám troje, složení je stejné, jen jsou trochu jiné poměry, nové mají vyšší holení část, jsou celkově trochu širší, takže mi tak nestahují nohu, a tu část na obrázku v červeným kroužku už nemají z tak slabé síťoviny, takže dle mě všechny inovace jsou k lepšímu, což se poslední dobou moc často nestává abych tohle napsal, jen jsem zvědav jestli to taky budou takoví držáci? 2.0 mám cca rok, a jen doplním že je nosím pouze mimo tutistiku
Přílohy
1.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení