Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » čtv led 11, 2024 20:48

@mawenzi asi jako sherpa x bonnete
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » čtv led 11, 2024 20:58

Nahore Svarog, Perun,Hamar merino, Trek silver merino, posledni nevim byly jako darek nebo co k nakupu. Jo a jeste jsem nevyfotil Fauske ty jsou teple, ale ne na chozeni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod aksam » pát led 12, 2024 7:27

Northman má fajn ponožky mám Trekking light merino, Trekking mid merino a Heavy trekking merino... teď jak byl mráz vyzkoušel jsem i Arctic trek merino na lyžích, ty jsou už hodně silné a v botech je potřeba mít místo.
Ve srovnání s Sherpa x nebo teď apasox jsou Northman mnohem lepší a víc vydrží.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Ponožky

Příspěvekod pid » sob led 27, 2024 14:22

Zdravím,
mal by niekto tip na turistické ponožky (celoročne do pohoriek) na dámsku nohu s hrubým členkom a lýtkom? Zháňam pre sestru, veľkosť 40. Väčšinu má teraz od Zaja, ale trvá to, kým sa roztiahnu na pohodlné.

Vďaka!
pid
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 5, 2010 12:50
Bydliště: SR, kúsok od Košíc

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » sob led 27, 2024 15:18

ja nosim lasting
https://shop.lasting.eu/cs/merino-vlna- ... cicova_640

nevim, jak moc velkej nart a lytko, ja mam lytka hodne silny a vetsinu ponozek musim mit pod lytkem ohnuty, at me netlaci. tyhle muzu mit neohnuty ale stejne je ohybam, ale pres nart jsou OK.

a obecne kupovat pansky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod pid » ned led 28, 2024 11:56

@Mawenzi, pekne dakujem, tie Lasting WHI skusim, uz su na ceste :-)
pid
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 5, 2010 12:50
Bydliště: SR, kúsok od Košíc

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » ned led 28, 2024 12:41

pid
tak napis, jak pak sedi - no a jestli nebudou, tak se nabizim jako obet za nechteny par :D on kazdej ma ty proporce uplne jiny... ja si vzdycky napred koupim jednu, ozkousim a pripadne pak vezmu vic paru :D sice je to naprd na postovny, ale nemnozi se mi pak nepadnouci ponozky.

(mam treba jedny ponozky darn thougt a u tech me prekvapilo, jak sou "tesny" a stazeny. Asi nejtesnejsi ponozky, co mam :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon led 29, 2024 16:24

Jaky presne model? Ja mam DT hromadu, doma aspon 4 modely a zadne uzke nejsou. Nohy mam celkem siroke, kupuju ted wide verze pohorek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2024 19:05

Tak ja jsem se uz taky stezoval, ze moje DT jsou docela "pevne", ze by to potrebovalo trochu volnejsi... Nohy mam pomerne siroke na spodku, hlavne skoro uprostred, u prstu ani ne, na vysku mam prsty i nart docela nizke a ani kotnik nemam zadny "poradny"... Tak nevim.

Ale po nekolika vypranich se ponozky roztahuji na delku, na sirku a vysku ani ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte led 30, 2024 15:42

Mate divne nohy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » úte led 30, 2024 21:17

Tak ja TI dam jine srovnani, oboje mas nebo jsi mel - BD Summity mi byly spise trochu "plandave", potrebovalo by je v prurezu zmensit. DT naopak, potrebovaly by v prurezu trochu rozsirit.

U obou mluvim o velikosti XL (BD UK12+, DT UK12-14).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte led 30, 2024 21:32

Mam oboje a oboje jsou v pohode. Pravda, Summity neoblekam na holou nohu, ale na dalsi ponozku, ale puvodne jsem je nosil samostatne a neplandaly. Mate divne nohy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » stř led 31, 2024 6:00

mike
tvoje wide boty, ktery me drti nohu, nejsou srovnani, ze tobe jsou ponozky OK:D

jinak - v prstech zadnej problem nemam, mam je stazeny v nartu a pak na lytku. bohuzel moje tlusty lytka nejsou na zadny ponozky, nejlepsi jsou jizky ponozky:D ale pak sou ponozky co skrti a ponozky, co neskrti, ale ohybam vsechny.

mam microlightweight nebo tak nejak. potrebovala bych si je nekde osahat a vyzkouset tloustku, mam strach je brat naslepo jiny - kdyby byly silny a nevesla sem se s nima do bot, v okamziku strkani nohy do boty je pozde ponozky vracet:D

a blby ze ponozky za 800 nechces jednou vyzkouset dat do boty a pak na netu prodavat s okamzitou ztratou minimalne 20%
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř led 31, 2024 9:48

Mawenzi píše:v prstech zadnej problem nemam, mam je stazeny v nartu a pak na lytku
Jo, ja je mam taky "stazeny v nartu", v prstech a ani na lytku problem nemam. Jak jsem psal, mam pomerne nizky nart, zadny tlusty a vysoky - o to je pro mne prekvapujici, ze jsou tam ponozky stazenejsi. Mozna k tomu prispiva ta vetsi sirka chodidla skoro ve stredu, ale skoro zadne jine ponozky mi toto nedelaji.

Ale pisu pouze o tech mych - jsou to tyto s medvedem :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř led 31, 2024 16:37

Mawenzi píše:tvoje wide boty, ktery me drti nohu, nejsou srovnani, ze tobe jsou ponozky OK

Tim jen potvrzujes, ze mas divne nohy :twisted:

Mawenzi píše:a blby ze ponozky za 800 nechces jednou vyzkouset dat do boty a pak na netu prodavat s okamzitou ztratou minimalne 20%

To nechces. Kdyz mas divne nohy, tak na to holt pri vyberu ponozek musis brat ohled ;-)

Chtel jsem tim rict, ze pro vetsinu lidi budou DT ponozky OK. Nejsou extra siroke, ale jsou docela strecove. Navic jsou i lidi s uzkyma nohama a ti taky nejake ponozky potrebuji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » stř led 31, 2024 16:42

mike
jasne, o tom zadna, ze vsichni potrebuji nejaky ponozky:D

ale pid se ptal na vyssi nart, tak su zvedava, jestli ty lastingy budou nebo taky nebudou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 2, 2024 8:01

neodolala sem jednem DT na zkousku:D
https://www.forhike.cz/panske-camo-otc- ... h-cushion/

aspon zjistim, jak jsou na tom midweight do gtx olympusu/meindl bernina a nejhur si je necham do nemembranovych bot.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 2, 2024 8:01

neodolala sem jednem DT na zkousku:D
https://www.forhike.cz/panske-camo-otc- ... h-cushion/

aspon zjistim, jak jsou na tom midweight do gtx olympusu/meindl bernina a nejhur si je necham do nemembranovych bot.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » pát úno 2, 2024 9:13

mike píše:Tak jsem si konecne ty sve prodrene DT ponozky vymenil. U http://www.forhike.cz, komunikace sice trochu vazla a musel jsem pockat, az se ty me zase objevi v nabidce, ale nakonec jsme se domluvili. Jako prijemne plus beru, ze misto ponozek posle slevovy kod odpovidajici aktualni cene menenych ponozek a clovek si muze vybrat i neco jineho a slevu uplatnit.

Poslal jsi jim je tam poštou jak píše v obálce jako normální dopis? Nejradši bych tam zašel, ale asi nemá žádnou kamennou prodejnu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát úno 2, 2024 13:58

Ne, nakonec to slo pres Zasilkovnu, poslal mi adresu. Zkus se s nim radej domluvit, vypada to zas na one man show a bydli nekde na venkove, takze doruceni resi ruzne. Jinak je celkem v pohode, jen ta domluva chvili trva. Nebo to tam proste muzes poslat postou, jestli nespechas.

Zas jsem ale fakt ocenil, ze ti misto stejnych ponozek da slevovy kod odpovidajici jejich aktualni cene. Diky tomu mam za par korun navic lepsi ponozky, nez predtim. Po 400+ km uz mam jistotu, ze jsou na zimu fakt skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod pid » ned úno 18, 2024 15:38

Mawenzi píše:pid
tak napis, jak pak sedi - no a jestli nebudou, tak se nabizim jako obet za nechteny par :D ...


Mawenzi, pekne dakujem, sedia velmi dobre, takze ziadna obet nebude potrebna :-D
pid
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 5, 2010 12:50
Bydliště: SR, kúsok od Košíc

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 18, 2024 17:46

pid
to me tesi! :) *
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Oblečení

cron