Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pát led 29, 2021 10:07

Tak. Dobrá zpráva: ty T3ST sou sice o fous tlustší než sem si představoval, ale dá se (do blizzardů se s dvojitou fuseklí vlezu), takže vlstně OK. Ty linery sou fuckt moc těnké.

Blbá zpráva: Ty fusekle mi přišly v bublinkaté obálce, vrhnul sem se na ni (tu obálku) nůžkama a kus jedneho Linera ustřihnul při jejím otvírání. Mně yebne. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pát led 29, 2021 10:17

Teda, ve Tvem veku se takto naruzive vrhat na okamzitou defloraci.... Vsak to (ale u mladych) casto vede k protrzeni neceho :wink: :finga: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pát led 29, 2021 18:52

Tak. Neska z práce polemlesemloukou3 v Blizzardech (místy 15-20cm sněhu), poprvé s dvojitýma ponožkama (spodní právě ty T3ST, na tom tlustá voxx) a KONEČNĚ se pata na pravé (zlobivé) haxně v botě nevrtěla a botka seděla na noze bez "prudění" + haxna byla v těple (až moc). Uffff, taxem to konečně doladil (na zimu sem totiž pořídil o půlčísla větší LaS než normálně nosím, právě za účelem dvojitá fusekle = větší šance, že nebude zima na prstíky).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pon úno 1, 2021 10:13

Mně osype.

Fčera po vycházce sem odložil OBĚ fusekle T3ST na sušák, neska ráno je chcu vzít na polemlesemloukou3 do práce a ... je tam jenom jedna, druhá zmizela. Nikdo nic, nemáme ani psa ani kočku ani malé děti, že by ji někam odtáhli na hraní. Bermudský trojúhelník. :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon úno 1, 2021 11:03

pavproch píše:po vycházce sem odložil OBĚ fusekle T3ST na sušák ... nemáme ani psa ani kočku ani malé děti, že by ji někam odtáhli na hraní
Ale velkym detem se taky muze zdat, ze je to pouzitelne a mohlo se to hodit, stejne tak si to mozna zmylila 3/4 s hadrem na nadobi :wink:
Zkus se jeste podivat POD susak :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pon úno 1, 2021 11:16

Pod/nad/okolo i vzdáleně od sušáku NIC. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod maty » pon úno 1, 2021 14:08

maty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon led 29, 2018 11:18
Bydliště: Praha

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pon úno 1, 2021 14:34

Lichožrout. Bingo! Du ho zastřelit. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pon úno 1, 2021 18:34

Lichožrout nenalezen, nezastřelen. A fusekle prostě nenisu. Nikde. Chjo no.

Objednán náhradní pár.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod milarepa » pon úno 1, 2021 22:14

až přijde náhradní pár, tak se ta ztracená fuska objeví
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » úte úno 2, 2021 10:24

Náhradní pár už mám, očekávám teda, že až přijdu odpo dom, taxe ta fusekle objeví... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » stř úno 10, 2021 9:07

pavproch před ca 10 dny píše: poprvé s dvojitýma ponožkama a KONEČNĚ se pata na pravé (zlobivé) haxně v botě nevrtěla a botka seděla na noze bez "prudění"


Jako obvykle, radost byla předčasná.... po circa 10-ti dnech nošení dvojitých fuseklí v Blizzardech (si to nějak sedlo čico a) už zase TA pata se začala v botě štorcovat a prudit. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř úno 10, 2021 10:59

Nechtely by ty ponozky vyprat? :wink:

Sezen si poradne vlozky, ktere budou drzet patu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » stř úno 10, 2021 11:03

Prané už sou. Nad vložkama se zamyslím i dyž si nemyslím, že to bude k čemu - ta pata prudí na stranu (vybočuje) až někde v úrovni kotníku, ne dole nad chodidlem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Greep3r » pát bře 5, 2021 13:19

Zdravím,
vybírám ponožky do Hanwagů Alaska (velikost 44). Jednalo by se o 3 sezonní.
Procházel jsem tohle vlákno nicméně přemýšlím nad výběrem vnějších ponožek.
Jako vnitřní bych nejspíše použil tyhle:
https://www.hudy.cz/all-season-trekker- ... ize=193591
nicméně u vnějších váhám.
Zmiňované zde byly BD Merino Fushion Trekker které byly nejspíše nahrazeny tímto: https://www.hanibal.cz/bridgedale-hike- ... 2213/#7543
alespoň podle toho co píše Hanibal.

Zkoušel jsem pohledat i DT nicméně u nás jsem je nikde neviděl a sousedi na outdoorline je taktéž nemají v nabídce (jen nějaké dámské varianty).
Takhle nejblíž jsem našel na nějakém německém eshopu s dopravou nad 300 CZK. :((

Děkuji za případný tip. :)
Greep3r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 5, 2021 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » sob bře 6, 2021 13:51

vnitřní máš správně, Lorpen All Season Trekker T3ST, případně můžeš kouknout na vnitřní Bridgedale Hike Midweight Merino Comfort Boot, ale venkovní to chce silnější, a bez coolmaxu, Bridgedale Explorer Heavyweight Merino Endurance Boot, tak to mám já
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » sob bře 6, 2021 21:42

@Greep3r: DT jsou na vnejsi moc tenke, ale na vnitrni by se hodily. Se shanenim je to horsi, posledne jsem je kupoval tady, ale to bylo jeste pred Brexitem...

@fps: BD Explorer ma byt nahrada Summitu? Koukam, ze ty uz nejsou... Je to stejne nebo se nejak lisi? A nejsou moc nizke? Boot neni zrovna vysoka ponozka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon bře 8, 2021 12:28

mike píše:BD Explorer ma byt nahrada Summitu?
"Aktualni nahrada" je ve spravnem oznaceni Bridgedale Explorer HeawyWave Merino Performance (HW MP). Resp. to jsou jejich nejtlustsi a nejteplejsi turisticka ponozky.

Z hlediska vydrze asi neni idealni (ale z hlediska komfortu mozna kousek lepsi), ze nahradily cast vlny Merinem, jinak jsou soucasti stejne. Ale nezkousel jsem to na nohou.

A ano, to je ta "spravna" vyska do pohorek. Vyssi jsou uz jen Knee, coz jsou skoro podkolenky. Podle mne originalni Summit Woolfusion byly o chlup vyssi, ale ne o moc.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pon bře 8, 2021 12:56

Inovoval sem šatník na chození do/z práce - doposud sem nosil nějaké hrubé fusekle Voxx, nebyly špatné, ale po těch letech nošení a praní se (původně koupená) velikost na mou haxnu č. 42 natáhla asitak na sedumačtyřicítky.... :twisted:

Takže sem i na polemlesemloukou3 přešel na Lorpeny T3 Midweight Hiker, dokoupil jich dostatečnou zásobu a fčíl je budu "točit" jak do/z práce tak na vycházky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Greep3r » pon bře 8, 2021 13:21

Super, děkuji. :)
Greep3r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 5, 2021 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon bře 8, 2021 15:23

pavproch píše:po těch letech nošení a praní se (původně koupená) velikost na mou haxnu č. 42 natáhla asitak na sedumačtyřicítky
U nas uz dvakrat zafungovalo "zdedeni" turistickych ponozek.
Manzelcine 36-38, co nosila a rada do svych prvnich Alasek se po mnoha pranich ponekud roztahly. Az jsem je zacal pouzivat ja na sve 47 haxny a vyradil jsem, kdyz mi zacaly byt ponekud privelke :-).

Naopak, manzelka "zdedila" po mne moje 45-47 ponozky, ktere po asi trech pranich byly uz jen 38-39. A po dalsich par pranich je vyhodila, bo ji byly male....

Nekdy by me fakt zajimalo, co vyrobci na ponozky pouzivaji... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon bře 8, 2021 16:37

Ono asi zalezi na ponozkach a jak je perete. Mne se zadne kvalitni trekove ponozky nezvetsily, bud zustaly stejne nebo se velmi mirne zmensily, ale to se projevi spis pri obouvani, po natazeni na nohu uz jsou v pohode. A to jsem nektere pouzival pres 10 let a napocital jim i 7000 km.

Jako nejlepsi se zatim jevi DT. Ty silnejsi, co mam, uz maji skoro 2500 km v bezeckych botach a vypadaji furt v pohode. Coz je skoro zazrak. Proti druhemu stejnemu paru, ktery je skoro novy, jsou akorat trochu tenci zespoda. BD Trekkery pri stejnem pouzivani nevydrzely ani 1000 km.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon bře 8, 2021 19:59

Jo, urcite zalezi... U nas ty roztahovaci byly nejake ceske, tehdy docela vychvalovane, ale uz si to nepamatuji. Ty scvrkavaci taky nebyly zadne smejdy, ale taky si to uz nepamatuji. No a prali se, jak se mely prat.
Zacali jsme potom pouzivat "svoje" znacky, manzelka primo od meindla, syn Bridgedaly (Summit Woolfusion a Trekker) a ja BD a Smartwool Heavy-neco. Od te doby, uz roky je to OK.

Jen se divim Tvym Trekkerum. Syn nejvice pouziva prave Trekkery, krome nejvetsi zimy a rozhodne v nich ma nachozeno za ty roky nejakych 2500-3000 km v docela tezkych podminkach v C-ckovych (jen obcas B/C) pohorkach a nijak to na nich neni videt. Teda az na to, ze jsou ponekud stvrdle, protoze kym si vzpomene, ze by se mohly uz vyprat... :twisted: .
Ale mozna je to dane i jinym modelovym rokem, BD tam delal nejake zmeny, on ma i novejsi (prakticky jeste nepouzivane) a ty jsou pocitove dost jine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon bře 8, 2021 20:05

Ne, je to behacima botama, tam dostavaji ponozky zabrat mnohem vic, nez v pohorkach. Nebo se ti snad nekdy stalo, zes v pohorkach vysoupal diru do vlozky? Mne teda ne, ale u behacich bot pokazde pod kloubem u palce asi tak do 1200 km. Ve stejnych mistech se prosoupaly ty Trekkery i jine ponozky. Nakonec i tenci DT, proste se tam noha i bota ohyba a soupaji se o sebe. K tomu pridej prach, ktery tam pada skrz sitovinu a dohromady s potem nejspis funguje jako brusna pasta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » úte bře 9, 2021 10:21

mike píše:Nebo se ti snad nekdy stalo, zes v pohorkach vysoupal diru do vlozky?
Jo stalo, mne jednou - a to pod koncovym clankem palce. Manzelka ale kazde vlozky od Meindlu vyrazuje kvuli diram. Vzdy ostra a hluboka dira na stejnem miste pod patou, pod jednou nohou rychleji a vetsi, pod druhou to trva o neco dele - a ne, nema na pate v tech mistech nic, zadny vystupek nebo ztvrdlou kuzi, atd. Ty diry jsou az na tvrdy podklad na vlozce.
Co v techto pripadech ale problemy jsou na vlozkach s 2-3 mm-ovou vrstvou peny, u Meindla pametove. Jinak na tvrdsich vlozkach bez peny, co byva v mnoha pohorkach se mi max. sedre svrchni latka.

U tech bezeckych bot bude z tohoto hlediska problem nejsppise uplna absence vyztuhy v podesvi. Bez ni nema co rozlozit sily pusobici na odpruzovaci TPU vrstvu. Sam vidim ve svych Adidasech, ze se mi jednoduse v miste kloubu palce vytlacily "jamy" (nerikam diry, abychom si to nepletli), ktere tam zustavaji uz naporad. Samozrejme, toto ma vliv na vlozku taky, protoze se ta se do te jamy musi taky tlakem kloubu vtlacovat, coz nedela dobre na mekkou vlozku. A taky tam muze dojit k vetsimu treni - ale spise vlozky nez ponozky.
Hodne podobne jsem to mel v nekterych "turistickych" polobotkach, kde taky nebyla mezivrstva, ale tam to bylo pomalejsi a min vyrazne, protoze cela odpruzovaci vrstva podesvi byla znacne pevnejsi a tvrdsi nez na bezeckych botach, alespon ktere jsem mel na nohou a v rukou ja.

To jsou ale spise poznatky z tech mych, mozna u Tvych k tomu dochazi z jinych duvodu. Kupodivu u mne ani u bezeckych (ktere pouzivam na prochazky po meste) se ponozky nedrou, dokonce jakmile mam trochu silnejsi, tak se ani nehnou, samozrejme s nadsazkou receno. Asi hodne zavisi i na vlozkach, na vnitrnim materialu v bote - a taky na velikosti boty (vs. velikost nohy). Je pravda, ze ja jsem rad, ze mne na sirku bota netlaci, takze tam moc prostoru pro pohyb neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » úte bře 9, 2021 13:19

Mně se stalo jen jedenkrát, že sem ponožky prošoupal (na nehtech palců) - tenké podvlíkací Lasting, u teplých/tlustých ponožek se mi to ještě nikdy nestalo (ani u těch nejsprostších noname), ty u mně vždycky skončí ztrátou tvaru/velikosti praním popřípadě roztržením při navlíkání/vysvlíkání (resp. celkovou vetchostí jako následek používání/praní).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » úte bře 9, 2021 13:30

Jo, teple a tluste ponozky do pohorek u mne nejcasteji konci "prosoupanim" nad patou - ale za mnoho let pouziti a mnoha tisicich kilometrech. Teda pokud se jim neco jineho v prubehu casu nestane, napriklad jako BD Summitum, kde jednu jsem zapomel ve vetru na lavicce a kdyz jsem se po nejake dobe vratil, tak uz ji odval vitr asi hodne daleko, nenasel jsem ji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte bře 9, 2021 18:52

Zalezi i na tom, jak chodis, prosoupani na pate znaci, ze asi blbe ;-) Tj. pres patu. Mne se i v pohorkach ponozky nakonec prosoupou taky v predni casti, ovsem po mnoha tisicich km. BD Summity jsem neprosoupal vubec, ty vydrzi okolo 7000 km, ale ke konci uz jsou tenke a tuhe, takze moc nefunguji. I vahu maji polovicni proti novym, proste se osoupou a operou.

Behaci boty jsou ale opravdu neco jineho. Krome uz zminenych duvodu je to taky rychlost chuze. Klidne dvojnasobna a rekl bych, ze namahani neroste linearne, ale rychleji. Takze BD Trekkery jsou do pohorek v pohode, ale v teniskach dlouho neprezijou. DT jo a rozdil je v tkani, je mnohem hustejsi, za mne idealni ponozky na tohle pouziti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » stř bře 10, 2021 13:40

mike píše:@fps: BD Explorer ma byt nahrada Summitu? Koukam, ze ty uz nejsou... Je to stejne nebo se nejak lisi? A nejsou moc nizke? Boot neni zrovna vysoka ponozka.

podle toho co tam píší, tak Explorery "Nahrazují model WoolFusion Summit", nemam je (mám cca 8 let čtvery Summity), ani jsem je neměl v ruce, asi budou o něco nižší, ale stále snad dostatečně vysoké do pohorek, složení Summity 47% enduro vlna 34% nylon 18% endurofil 1% lycra , složení Explorery 28% Merino vlna 19% Vlna 34% Polyamid 18% Polypropylen 1% Elastan, rozdíly ve složení jsou, takže až dlouhodobá zkušenost teprve ukáže třeba životnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř bře 10, 2021 16:37

Jo tak, myslel jsem, ze je mas. Kdo teda bude pokusny kralik? ;-)

Vydrz bych az tak neresil, ale te vysky se trochu bojim. Boot size od BD jsem mel membranove ponozky a byly nizsi, nez Summity. Kdyz je obujes, tak to staci, ale znas to, jak jdes cely den, tak ponozky postupne sklouzavaji dolu. U Summitu byly na konci dne tak akorat 10 cm nad pohorkou, tyhle budou niz. Chjo, proc museji furt neco vylepsovat? Kdyz neco funguje dobre, tak se to "vylepsenim" akorat zkazi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení