Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod Greep3r » pát bře 12, 2021 14:17

mike píše:Jo tak, myslel jsem, ze je mas. Kdo teda bude pokusny kralik? ;-)


Explorery zakoupeny takže jestli chceš tak ti to můžu přeměřit. :rolleyes:
Greep3r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 5, 2021 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát bře 12, 2021 15:54

Muzes, ale spis jsem myslel nejake zkusenosti z pouzivani. Idealne v porovnani se Summity, ale tys asi nemel, co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Greep3r » pát bře 12, 2021 16:15

Bohužel ne. :(
Greep3r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 5, 2021 12:29
Bydliště: Ostrava

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát bře 12, 2021 16:27

Fajn, casem kdyz tak napis, jak se ti jevi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » ned bře 21, 2021 15:58

Hledám funkční ponožky bez merina. Používám k plný spokojenosti český Voxx, ale rád bych vyzkoušel i něco jinýho. Čistě bez merina, v něm mi "hoří" chodidla už po 10km, tudíž je to pro mě absolutně nepoužitelný, včetně top značek, který maj kompozity merina s jiným materiálem. Merino zkrátka ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Ponožky

Příspěvekod zonn » ned bře 21, 2021 16:45

Koukni na Sherpax nebo Northman.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned bře 21, 2021 22:07

Koukni na Lorpen, ten jich ma bez merina vic a kvalita je slusna. Pouzivam je puvodne samostatne a pak jako vnitrni asi tak 25 let a jeste jsem nemel spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod ret255 » pon bře 22, 2021 13:05

Neviem ake tu ma kto sksuensoti so sherpax, no mne po 1-2 rokoch nevydrzal ani jeden par co som si kupil, bonete a chani, no prve boli hlavne merino a druhe s termacoolom plus trochu merina, funkcnostou som bol spokojny hlavne pri tej prvej vairante bonete co bola este tej pieskovej farby, pri sivych uz menej, no material dlho nevydrzal, hlavne u tych viac syntetickych, trhajúca sa peta aj diery vpredu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Ponožky

Příspěvekod zonn » pon bře 22, 2021 14:32

Mam Bonete, Juncal a Dom, odhadem 3 roky a drzi vic, nez moje predchozi Lasting, High Point a Vavrys. Za mne spokojenost.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pon bře 22, 2021 16:22

Díky za tipy, tyhle značky jsem ani neznal, vezmu na test po páru od každé. Sehnat ponožky bez merina je celkem um, nechápu proč to cpou do všeho... Na tělo mi merino vyhovuje, na nohy ani náhodou. Že nesmrdí? Ale smrdí a pekelně! Po dvou dnech merino fusekle "jedou" víc než bavlněný nebo umělý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon bře 22, 2021 21:35

Kdo tvrdi, ze merino nesmrdi, ten ma covid :twisted: Ale fakt smrdi vyrazne min resp. pozdeji nez umelina a min nez bavlna. Na denni vychazky nosim jedny merino ponozky (DT) aspon tyden a tricko asi jeste vic. Ponozky z umeliny by mne zabily uz po ctyrech dnech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » úte bře 23, 2021 15:48

Ti nevim, moje Bridgedale aj Icebreaker smrdí fest, víc než Voxx. A to ty Voxxy jsou letitý, zato ty merina nošený jen několikrát. Jelikož mi v nich při chůzi delší než 10km fakt trpí chodidla, mám fusekle za necelý pětikilo/pár na nošení po doma, tam mi to merino nevadí..
Mít ponožky 4dny, tak se mi při navlíkání zlomí :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte bře 23, 2021 18:29

Zalezi, kolik tam merina je, 10 - 20 % nestaci. Moje DT maji asi 70 %. Taky neni den jako den, nosim je na denni vychazky 8 - 10 km tj. hodinu a neco denne. Ale zas rychlou chuzi, kdy se nohy zapoti a kdyz jsem zkusil ponozky z umeliny, tak smrdely fest. BD Trekkery uz se daly, ale taky byly horsi, nez DT a navic to dlouho neprezily.

V horach mam vnitrni ponozky z umeliny na 2 - 3 dny, pak uz je puch vrazedny. Vnejsi BD Summit s vlnou na 4 - 5 dni, pak uz prosmrdi i 3 mikrotenove sacky :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » úte bře 23, 2021 19:31

BD maj něco přes 40% merina /což k likvidaci mých chodidel stačí/ a ty Icebreaker maj rovných 90 nebo 100%, teď nevím, jsou tenčí, než BD, ale smrdí mnohem víc. Těžko říct, asi taky záleží na konkrétním jedinci, ačkoliv jsou všichni homo sapiens sapiens, tak každej jeden smrdí jinak. Nejen nohy, ale celkově, každej má svůj specifickej tělesnej pach.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř bře 24, 2021 8:07

Etheric píše:asi taky záleží na konkrétním jedinci, ačkoliv jsou všichni homo sapiens sapiens, tak každej jeden smrdí jinak.
Ja na dovolene nosim vnejsi ponozky (BD Summit nebo Smartwool Heavy Fushion nebo jak se jmenuji) alespon tyden, ale uz jsem dvakrat dal celych 15-16 dnu. Vnitrni vystridam vetsinou jednou, nekdy umelinove nekdy je tam castecne merino (resp. nevim, jestli naposled jeste bylo, po nejake dobe, cca 2 roky, po kazdem prani se delaly chuchvalce z merina na slapeji, jsem je vzdy rano nebo vecer hromadu sebral a vyhodil.)

Doma, kdyz jsem jeste nekam chodival (ted to nejde), tak vzdy po vylete dam susit (vetsinou ty Smartwooly) a pristi tyden si je vezmu ze susice. Obcas si vzpomenu tak po 15-ti, nekdy i dvaceti vyletech, ze by se mohly oprat :-).

A ani pri oprani nesmrdi. Zato synovi dokazou BD Summity i Trekkery zasmradnou za jedniny den, a to opravdu hodne. Jeste ty stare, bez medi ci co potom daval BD do vlaken proti smradu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » stř bře 24, 2021 9:35

Já nosím ponožky jedny, do nízký umělý trekový obuvi to stačí bohatě. Nemám sebemenší důvod nosit dvoje, dokonce ani v nižší teplotě.
A měním je za zhruba den a půl, když je chladněji, tak jednou za dva dny. Delší interval fakt nejde, to už je hnus ulepanej slizkej kluzkej a po vyschnutí tvrdej, fuj.. V tom fakt chodit nechceš.. Ale taky je mám na nohách od zhruba 4:30 ráno do nějakých 8 večer a za den v nich dám 40-60km, což pak není divu, že druhej den sou jetý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř bře 24, 2021 9:53

Jasne ze v nizkych botech a jeste s Tvymi vzdalenostmi to je neco uplne jineho. Tam do toho vstupuje jeste trochu i to, ze vrsek ponozek mas "odekryty" (jo, muzes mit pod kalhotama, ale prach a spina se tam i tak dostanou o rady vice nez do zatazenych vysokych pohorek), dostane se tam kde-co, co muze prispivat k pachum.
A taky cista umelina je neco jineho. Ja i kdyz mam jako spodni ciste umelinove, prece jen z nich "odsavaji" vlhkost a pot ty vnejsi vlnene, takze v nich toho tolik nezustane.

Ja jsem jen reagoval na to citovane od Tebe, ze u kazdeho je to jinak - proto jsem tam psal, ze u syna (dokonce i ve stejnych botech a stejnych vnejsich ponozkach - ale jine kusy :-) - stejne velikosti a na stejne trase ten samy den) je to nekdy dramaticky jine nez u mne.
Ze poceni a smrdeni je fakt individualni. A to doslova citelne :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » stř bře 24, 2021 10:02

apuka píše:prach a spina se tam i tak dostanou o rady vice nez do zatazenych vysokych pohorek), dostane se tam kde-co

Ale prdlajs se tam dostane, od toho sou návleky a přes gtx bordel nepropadá, za celou cestu ani kousek bordelu, tohle mám vychytaný ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » stř bře 24, 2021 12:49

Tohle je opravdu strašně individuální. Krom člověka to záleží také na botách, ponožkách, ročním období, konstelaci hvězd a bůhví na čem ještě :D

V zimě a v zimních botech můžu merino ponožky nosit klidně měsíc či dýl a po vyvětrání jdou jen těžko rozeznat od stejných, které mám jako náhradní. Čichala jsem, zkoumala jsem, ale fakt jsem si nebyla zcela jistá, jestli si beru ty čisté nebo ty používané :lol:

V teniskách nebo lehkých pohorkách mi většina ponožek taky ten týden vydrží bez závažnější čichové újmy.

Ovšem největší vražda jsou durch promáčené a dýl nošené boty, ať už pohory nebo tenisky. I poté, co je člověk vysuší a znovu do nich vleze, tak po chvíli je to zas hnus #-o :vom:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř bře 24, 2021 16:38

sobb píše:Čichala jsem, zkoumala jsem, ale fakt jsem si nebyla zcela jistá, jestli si beru ty čisté nebo ty používané

Bezpriznakovy covid? :twisted:

sobb píše:Ovšem největší vražda jsou durch promáčené a dýl nošené boty, ať už pohory nebo tenisky.

Jo, mokre tenisky jsou peklo. Prijdu z vychazky, sundam boty a kdyz jdu po case do predsine, tak mne to malem slozi #-o Pomaha jedine okamzite po navratu vyndat vlozky a idealne dat boty vyschnout na balkon. Kdyz je teplo a sviti slunce. A kdyz fakt zasmradnou, tak detsky zasyp. Nekolik dni za sebou, nez se to spravi, prekvapive je to docela ucinne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » stř bře 24, 2021 22:21

Už v roce 2018? Že by se vyvinul na mých ponožkách? :-k :twisted:

Po krátké vycházce to ještě vysušením vysmrádne. Ale jak se v těch botech jde dlouho, tak poté už jen vysušení nepomáhá a po navlhnutí od noh smrdí okamžitě zas. Zásyp s sebou nevozím. Po pár týdnech nošení - sušení - častějšího měnění ponožek, se to většinou poddá :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř bře 24, 2021 22:38

Ha! Zahada roku 2020 vysvetlena. Ted abys zacala setrit do prasatka, az ti nauctuji ty bilionove skody :twisted:

Pohorky jo, ale behaci tenisky jsem parkrat dostal do stavu, kdy nevysmradly a bylo to den ode dne horsi. Kdyz bylo mokro, vzal jsem si membranove ponozky, ale do tenisek opakovane natekla voda. Takze bud vyhodit nebo zasyp. Neni ho potreba az tak moc, na jednu katastrofu tak 10 g celkem, mozna i min. To na pulku uvezes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » stř bře 24, 2021 23:14

Až se něco vyvine v mých ponožkách po dvou měsících nošení, tak budete na Covida ještě s láskou vzpomínat :twisted:

I tenisky se časem vzpamatují. Alespoň ty, které teď nosíme my. Zrovna loni ve Švédsku otestováno nesčetněkrát :mrgreen: Pulk používám jen v zimě a tam řešit botosmrad nepotřebuju. Dokonce ani po tom neplánovaném mytí nohou i bot se to nijak negativně neprojevilo. Asi to bude tím, že to celý rychle zmrzlo :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř bře 24, 2021 23:21

Zasahovka uz je na ceste :twisted:

Tak to ti jeste asi nezasmradly poradne ;-) Ber v uvahu, ze muj cich neni nic moc a kdyz i mne to malem zabilo, tak to muselo byt ;-) A jo, deje se to spis na jare, mraz breberkam moc nesvedci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » stř bře 24, 2021 23:52

To si bude muset ještě nějaký ten pátek počkat, než se zas dostanem v zimě na Sever :? Teď jsou ponožky čisté, voňavé a čekají na svou příležitost v krabici.

Je docela dobře možný, že nastavuješ laťku mnohem výš, zvlášť když Ti smrdí ponožky i za normálních okolností v pohorách :twisted: Pro nás byl dostatečně vražedný i ten puch, který vycházel z našich tenisek a fuseklí po celodenním pochodu v bažinách. V rámci možností jsme se je pokoušeli aspoň na noc vypudit z našeho plechového obydlí neboť bychom se taky už nemuseli probudit :mrgreen:
Ale stejný je to s pohorama, jak se jednou totálně promáčí (či nabere zvrchu) a nevysuší hned, nýbrž se nožka při další chůzi pěkně zapaří v mokré botě, tak je to konec.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv bře 25, 2021 0:03

Preventivni uder ;-)

No prave :twisted: Vsechno je relativni, pohorky umi smrdet pekne, ale proti tomuhle je to nic. Myslis, ze bych blbnul se zasypem jen tak? ;-) A jo, taky mi do pohorek nateklo. Ale aspon jsem vyzkousel, ze ten zasyp opravdu funguje, behem nekolika dni je i po vrazednem puchu. Takze doporucuju vzit maly balicek do auta pro pripad nouze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » čtv bře 25, 2021 0:13

Pche! :D

Jj, s tím nezbývá než souhlasit, normální puch pohorek je proti promáčeným botám vůně lučního vánku :mrgreen: Nejlepší je boty vyprat v mýdlové vodě a vysušit na sluníčku, ale to se vždycky nezadaří. Jinak vloni jsme byli rádi, že s sebou máme aspoň ty tenisky (Laďa si je ani původně nechtěl brát, vždyť jedem na zimu a jaro, že ano), natož zásyp :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv bře 25, 2021 1:05

Vsak od toho jsou diskuse, aby se clovek poucil pro priste. Ja jsem tu ten zasyp taky kdysi vycetl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49408
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » čtv bře 25, 2021 8:54

Jak to funguje s tím zásypem, jde to pak vůbec dostat pryč z bot?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv bře 25, 2021 9:05

Normalne se dela i dezinfekce zasypem - ale do dobre vysusenych bot. Nevim, jak to dela mike, mne jeho slova navozuji dojem, ze by se to mohlo nasypat i do mokrych/vlhkych bot. Tam bych se vysledku dost obaval, zasyp s vodou vytvori skvelou hmotu, ktera se zanese do sebemensi skviry - tot moje zkusenosti s detskym zasypem (Aviril) z davne doby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení