Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv bře 2, 2023 10:47

oodoow píše:Nevím jak nalehko ale pod7kilo ti vymění jenom modely ponožek, který sami prodávají. Jinak je potřeba to poslat distributorovi, ten bude snad ochotný vyměnit za nějaký obdobný model.
ANo, tak to je v pravidlech vsech distributoru/prodejcu na celem svete - pokud maji dany model, dostanes jej, pokud nemaji, tak Ti poslou nejaky co nejvice podobny model.

Coz pri nekterych hur sehnatelnych modelech (napr. ruzne heavyweight+fullcushion) bude vetsinou znamenat, ze dostanes o dost jine ponozky. Proto se nekdy oplati koukat, kam to posilas, klidne i do zahranici - jen si musis postrazit, aby postovne nevyslo draz nez nove ponozky :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 11:01

Plánuju vyzkoušet ty BD bez merina, co zmiňovala Mawe. Akorát zatím ještě delší dobu nebude jejich čas, teď by se spíš hodilo něco stejného, ale vyšší gramáže.
Na léto do nízkých trekovek bez membrány by mohly být super. Na zimu by mohly být fajn jako první ponožky a na ně silnější. Teď bych rád vyzkoušel něco teplejšího /ale ne zas vyloženě tlustý zimní/. Tak něco mezi tou zimní a letní. Nesmí v tom být merino a coolmax mi taky /mimo léto/ nevyhovuje.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv bře 2, 2023 11:58

Zkus neco od Lorpenu. Ale musis se trochu oprostit od svych predsudku - neni Coolmax jako Coolmax. Mne z nej neco funguje skvele a neco uplne priserne, pricemz oboje je cca stejneho slozeni, jen ten Coolmax je jiny. S nim bych doporucil T3ST All Season Trekker.
Stejne tak, ze nesmi v tom byt vlna/merino. Kdyz jej tam mas 10%, navic nekde zvnejska, to Ti nebude na pokozku nijak vadit, zato se vyuzije funkcnost vlny. Takove jsou T3 Heavy Trekker.

Na oboje jsou tady dobre reference (castecne vcetne mne). Uvede linky jsou spise priklad z obchodu, kde se prodavaji, i u Hudy jich maji nekolik verzi se stejnym slozenim, jinde je taky najdes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 12:04

apuka píše:Kdyz jej tam mas 10%, navic nekde zvnejska, to Ti nebude na pokozku nijak vadit, zato se vyuzije funkcnost vlny

Ano, takto by to vůbec nevadilo.
Jinak teda hledám ponožky do nízkých bot, tj ne tak vysoký, ale zas ne úplně ty nejnižší.. Prostě aby to bylo několik centimetrů nad kotník.
Snad dělají i nižší, než do půli lýtek, kouknu. Pohory nenosim, čili moc velká výška ponožek je mi spíše ke škodě. Škrtí mě to, ono lýtka nemám zrovna malý, jsou na nich ty kilometry vidět :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv bře 2, 2023 13:22

Jo, ze bys chtel nizsi mi bylo jasne - problemem ale bude, ze jsem snad jeste nevidel zadne tesne nad kotnik, ktere by byly teplejsi, rekl bych zimni a navic nemely v sobe vice vlny. Teda krome nekolika prstovych od Injinji, ktere jsou sice fajn pokud mas prsty jako ty ponozky, ale ne kazdy je snese. Tyto jsou bez vlny, ale maji Coolmax. No a tyto jsou teplejsi, ale uz obsahuji dost vlny. Oboje funguji dobre, mame je v rodine, jen ty moje coolmaxove jsou vyssi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 14:20

Fakt mám objemná lýtka a musím tu gumu nařezávat, nic moc i tak... Navíc zbytečný nízký desítky gramů navíc.
Chtěl bych něco jako ty Voxx, fungujou skvěle, ale beztak je něco, co bude ještě lepší. V tý střední gramáži by se ponožky kousek nad kotník dělat mohly...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 2, 2023 14:26

etheric
ja to delam tak, ze vyssi ponozky proste ohnu a ta guma mi je nedrzi "nahore" ponozky ale jakoby pod ohybem ponozky a nemam problem, ze by to nejak klouzalo... takze vlastne muzu jakkoli vysoky ponozky v pohode zkratit na potrebnou miru, nebo je prehnu 2x
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 15:24

Když jiná možnost není, udělám taky. Ale než tyto nouzový řešení, je vždy lepší mít přesně padnoucí ponožky.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod aksam » čtv bře 2, 2023 15:45

Under Armour Heatgear dělají tři různé velikosti ke kotníku, nad kotník a vysoké, balení po třech kusech a složení je bez vlny, střední gramáž, fungují ok
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 16:17

Děkuji vyzkouším.
Ještě jsem si všiml jedný věci - jak jsou ponožky v botách pohodlný, závisí na synergii vložky /její vnější struktuře/ a ponožky samotný.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv bře 2, 2023 16:54

Jeste jsi zapomel na nohu a zpusob chuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 18:05

Jo. I to souvisí s tím, co jsem psal. Není to holt jen tak, najít fungující kombinaci konkrétní boty X konkrétní fusky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8103
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » čtv bře 2, 2023 21:33

mike píše:uz jsi to zkusil

Nezkusil, ještě jsem neprochodil ty teplejší, čekám až budu mít rozbitý oboje. Delší akce chodím teď v prstových ponožkách, vyhovují mi více. Akorát to více leze do peněz, ale jak je teď začal vyrábět i Decathlon, tak se to dá finančně snést. Tím pádem to asi bude ještě trvat, než je prochodím.

apuka píše: pokud nemaji, tak Ti poslou nejaky co nejvice podobny model.
Ten můj mít určitě nebudou, protože jsem je kupoval před x lety na outdoorline.sk a když jsem je tam naposledy měnil, tak mi dal taky už nějaké jiné, protože ty staré už neměl. Ale je mi to jedno, když pošlou podobný s podobným složením tak nemám problém. Mám od nich dvoje středně vysoké ponožky. Jedny prodyšnější s větší částí uměliny a druhé teplejší s větším podílem merina. Dovedu si představit, že pokud má někdo nějaké speciální, tak to může být problém.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pát bře 3, 2023 9:09

oodoow píše:když pošlou podobný s podobným složením tak nemám problém
No, slozeni neni vse. Krome ne tak duleziteho vzoru jsou i jine dulezite vlastnosti - minimalne vyska, "cushioning" (maji nekolik ruznych polstrovani, navic ne kazde pouziva stejnou metodu), pripadne spevnovaci prouzky a uprava kominu (volnejsi, pevnejsi, nahore "na gumicku" nebo rebrovani), atd. Pri slozeni taky, kde se ktera slozka pouziva - napr. jestli je merino z vnitrku nebo vnejsku nebo pouzivaji vsude stejnou smesnou prizy.
Staci, kdyz je zmena v jedne z techto veci a vysledni dojem, resp. funkcnost muze byt docela jina.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2023 17:16

oodoow píše:
mike píše:Narazil jsem na moznosti vymeny deravych ponozek primo u ceskeho distributora

Jo, tohle funguje už delší dobu.

No nevim. Psal jsem mu ohledne toho dotaz asi pred 14 dny a neodpovedel :evil:

Mam prochozene dvoje silne, ale nema na eshopu mou velikost. Je tu nekdo, kdo se s nim uz domluvil? Jestli to mam jeste zkousel nebo radej poslat do Nemecka, kde to posledne proslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř dub 26, 2023 18:25

Tak nepis dotazy ale rid se navodem na jeho strankach, vypln formular a posli jim to. No a uvids.

Jinak mne osobne ponozky DT trochu zklamali - jsou v nartu docela "uzke" (nebo nizke?). I ta ve velikosti XL na nohu 11,5 UK. Pricemz zas tak vysoky nart nemam. Mozna se jeste roztahnou, ale po nekolika pouzitich zatim nejevily zajem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Vexo » stř dub 26, 2023 19:44

Mam dvoje lightweight DT a u obou neobvykle stahuji v miste pricne klenby, neni to neprijemne, ale citim to je - mozna, ze je to feature a nikoliv bug.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2023 1:33

apuka píše:Tak nepis dotazy ale rid se navodem na jeho strankach, vypln formular a posli jim to. No a uvids.

Neni nad dobrou radu :roll: Mam poslat ponozky nekomu, kdo nekomunikuje normalnim zpusobem? Co bych mel delat, kdyby se neozval ani pak?

Dotaz jsem posilal proto, ze navod odpoved na to, co mne zajima, neobsahuje. Normalni firma by normalne odpovedela. Proto se ptam, jestli uz s nim ma nekdo zkusenost, nemusim byt prukopnik uplne vsude.

ad sirka DT: mam nohy spis sirsi a vsechny mi sedi skvele. Zadny problem jsem nezaznamenal, navic jsou pruzne a prizpusobi se. Mate divne nohy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Lipon » čtv dub 27, 2023 8:01

mike: existuje věc jako telefon, často se to používá, když se někoho chceš na něco zeptat a dozvědět se to hned
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2023 15:04

Nepovidej. Kdo ti, krome mne, zvedne telefon ve dve rano? ;-) Nepotreboval jsem to hned, ale potreboval jsem odpoved, ktera vyzaduje, aby dotycny sedel u pocitace. Na to je lepsi mail, sam to mam mnohem radeji, protoze v klidu odpovim, kdyz mam cas.

Na opakovany mail uz mi odpovedel, vypada to, ze se domluvime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » sob dub 29, 2023 14:02

Po letech jsem vyměnil všechny slavné české ponožky Sherpa X. Na všech do jedné odešly gumičky. Přešel jsem na Northman Svarog u DT mě nevyhovuje střih. Je to spíš na úzké chodidlo.

@mike kolik km ti vydrží? Vydraly se mi na patě cca po 800km

Edit: lenost ](*,)
Naposledy upravil booze dne stř kvě 3, 2023 7:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » sob dub 29, 2023 15:15

Jak ktere. Silnejsi (1403), co ted budu menit, pres 3000 km. Slabsi (1466) uz jsem menil dvoje a mely asi 1300 a 1700 km, tam se to prekvapive dost lisilo, ale mezitim jsem zmenil boty.

Strih asi bude zalezet na modelu. Ja nemam uzkou nohu a sedi mi dobre, nijak netahnou.

Jake Svařování? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 30, 2023 7:05

Ty ponožky s prstama bych mohl zkusit.
Často se mi při delší několikadenní chůzi dělají puchýře mezi prsty, jak se o sebe třou. Musel jsem si to mezi prsty promazávat lékařskou vazelínou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4376
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř pro 20, 2023 3:08

Tak jsem si konecne ty sve prodrene DT ponozky vymenil. U http://www.forhike.cz, komunikace sice trochu vazla a musel jsem pockat, az se ty me zase objevi v nabidce, ale nakonec jsme se domluvili. Jako prijemne plus beru, ze misto ponozek posle slevovy kod odpovidajici aktualni cene menenych ponozek a clovek si muze vybrat i neco jineho a slevu uplatnit.

Za sve dvoje 1405 (vyse jsem mel chybu) jsem vzal jedny stejne a jedny T4033 heawyweight tactical. Vojenske provedeni sice neni nic hezkeho, ale v cerne se da prezit. Uz jsem je vyzkousel a vypadaji fajn, prijemne na nohu a dostatecne teple i do vetsi zimy. Rekl bych, ze dokazou nahradit stare BD Summit, ktere pouzivam jako vnejsi do pohorek a uz se asi nedelaji. Ted jsem je par dni nosil do novych lehkych pohorek na vychazky jako jedine a T4033 jsou prijemnejsi. Merino mi na holou kuzi nevadi, normalni vlna trochu jo. Casem je asi zkusim i jako vnejsi do pohorek.

Jsem zvedav, jestli se mi casem podari proslapat i tyhle 8-[ Uz jsem uspesne proslapal a vymenil 4 pary DT, zvladnul nekdo vic? ;-) BTW, ty dvoje 1405 mi dohromady vydrzely 5700 km, v behacich botach a lehkych pohorkach, to je myslim velmi slusne.

BTW, jak nekdo psal vyse, ze DT jsou na uzkou nohu, tak to je blbost. Mozna tak na prvni pohled vypadaji, ale roztahnou se a na sirsi noze nijak nevadi. Naopak, jsou velmi prijemne. Ja teda rozhodne uzkou nohu nemam, od Hanwagu uz muzu jen sirsi verze bot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49431
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř pro 20, 2023 8:46

mike píše:nekdo psal vyse, ze DT jsou na uzkou nohu, tak to je blbost. Mozna tak na prvni pohled vypadaji, ale roztahnou se a na sirsi noze nijak nevadi. Naopak, jsou velmi prijemne.
To jsempsal ja - a na moje to plati stale. Po nekolika vypranich se sice roztahly - ale jen do delky, jinak jsou stale docela pevne, az stahujici. Na mych cca 46,5 (UK11,5) nohach, bral jsem jejich nejvetsi cislo (na ten typ), XL na 12-14 UK, protoze jsem je taky chtel misto vnejsich Summitu. Ale i to roztahnuti se zacalo dit az po 3 vypranich.

Mozna je to dane typem, moje jsou "Boot Midweight with Cushion", protoze "Heavyweight with Full Cushion" meli pouze ty tactical v zelene. No a muze to byt i tim, ze ja mam sirsi nohy ne v prstech nebo kloubu ale ve stredni casti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16595
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod ret255 » čtv led 11, 2024 10:51

booze píše:Po letech jsem vyměnil všechny slavné české ponožky Sherpa X. Na všech do jedné odešly gumičky. Přešel jsem na Northman Svarog
Tiež mi všetky odišli, buď sa rozpadli gumičky alebo sa prederavili.
Uz su nejake skusenosti s tymi northman svarog? Ako su na tom velkostne, pozeram ze maju trochu posunute velkosti, nosim sice 45-46 ale 30-31cm dlhu nohu nemam, skor 28cm.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » čtv led 11, 2024 11:09

Zatim asi nejlepsi ponozky, co jsem kdy mel. Vydrzely dvoje Altry. V lete do Alter, kdyz jsem hodne chodil a bez jedine odreniny otlaku a puchyre. Na tyden jsem mel dva pary v prachu a vedru.
Vsechny pary se mi vytvarovaly presne ne nohu. Takze jsem detailne velikosti neresil. Do pohorek se narvu taktak. Vyzkousel jsem od nich 5 ruznych paru ponozek a ty Svarog jsou Top. Darn Tough se muzou jit zahrabat.

Ted me na.rali cenou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » čtv led 11, 2024 11:28

Nahore nejlepsi dole odpad.
20240111_111742.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 11, 2024 12:50

a ty svarog jsou jak silny?

ja dozivam s nejakym cca 8let staryma sherpaxama (jinak vetsinou gumicky) a vede u me dost lasting. BD mam taky rada ale nekdy krvi svybze tlaci do lrstu, ciz by pojozky za tu cenu nemeli.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Lipon » čtv led 11, 2024 14:37

booze - muzes nejak dekodovat "odshora dolu", jestli si modely pamatujes?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení