Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ponožky do pracovných topánok

Příspěvekod paldo » pon čer 20, 2016 14:59

Ahojte
Verím, že sa tu nachádza aj niekto manuálne pracujúci, kto má celé dni na nohách pracovné topánky.
Hľadám tip na vhodné ponožky, momentálne používam Northman Heavy Treking a SherpaX Bonete a ani s jednými nie som úplne spokojný (je to z časti spôsobené aj topánkami).

Požiadavky: rozumná cena, vysoká mechanická odolnosť a aby nezačali smrdieť po pár hodinách nosenia (preto na prácu nepoužívam bavlnené ponožky).

Niekto nejaký tip?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » úte čer 21, 2016 13:58

SherpaX jsou dobré ponožky, za stejné peníze těžko seženeš lepší, to by sis pak musel připlatit za Bridgedale
Naposledy upravil fps dne stř čer 22, 2016 8:50, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » úte čer 21, 2016 19:25

paldo píše: SherpaX Bonete a ani s jednými nie som úplne spokojný (je to z časti spôsobené aj topánkami).

Požiadavky: rozumná cena, vysoká mechanická odolnosť a aby nezačali smrdieť po pár

:shock: nejlepsi ponozky, kterych mi neni lito ani do gumaku. Nohy nesmrdi a ponozky drzi prijemne mikroklima. Co ti na nich vadi? :-k Jake mas pracaky?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod paldo » úte čer 21, 2016 20:19

Veď toto.... topánky mám tieto VM Dublin... veľmi pohodlné a veľmi dobre sa nosia.... len tá membrána je peklo....
Ak niekto tvrdí, že GoreTex "nedýcha", tak by mal skúsiť túto....

No a preto sa to snažím nejak vykompenzovať ponožkami.... ale s oboma vymenovanými mám takú skúsenosť, že vlhkosť držia v sebe a " prijemne mikroklima" sa nekoná.
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » úte čer 21, 2016 20:39

To bude asi tou membranou a vnitrnim materialem.
Hanwag Alaska maji certifikaci, jako pracovmi obuv. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 22, 2016 6:40

a co mnohymi chvalena moznost jedny ponozky s coolmaxem primo na nohu na odvod do vnejsich ponozek a nahoru si nechat sherpaxy? obecne treba kdyz porovnam sherpax manaslu a bridgedale trekker tak pri noseni nevidim zadnej rozdil, mozna se ukaze pozdeji pri vydrzi, ale myslim, ze jina znacka merino ponozek to v principu moc nezlepsi?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř čer 22, 2016 11:37

Ja bych dodal, ze aby kominovy efekt vlnenych ponozek dobre fungoval, musi ponozky koncit o dost nad botou, rozhodne by se nemely prehnout pres botu a musi mit prostor na odparovani, tj. ne byt pod malo prodysnymi klahotama, resp. navlekama.
Ale nevim, jetsli zrovna Tobe toto pomuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » stř čer 22, 2016 12:20

Už jste někdo zkusili Darn Tough ponožky? Celkem mě láká ta možnost, že až je prošlapu, tak dostanu automaticky nový. Otázkou je, jestli jsou dobrý a nedopadne to jak s Mikovým Ferino batohem, kdy pak nechtěl novej už ani zadarmo. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » stř čer 22, 2016 20:23

nevypadají špatně, bych se nebál od nich ňáké koupit, ale za cca stejnou cenu mam Bridgedale, takže nemam důvod hledat ňáké jiné výrobce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř čer 22, 2016 20:26

Moje BD teda byly levnejsi... mozna o polovinu (kupoval jsem v UK e-shopu). Nekdo by to ale vyzkouset mohl, cim vic moznosti, tim lip. Zvlast ta vymena za nove by mne zajimala. BD vydrzi mozna 10 let, jestli tyhle taky, tak by to mohlo byt zajimave ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod scinkk » stř čer 22, 2016 20:29

tak pokud jsou to dozivotni ponozky, tak to neni zas tak spatna cena :) Kor pro ty pozdeji narozene :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř čer 22, 2016 20:34

Njn, jenze tam pisou limited lifetime warranty. Asi by to chtelo dukladne prostudovat, co se tim mysli. U toho meho Ferrina to taky meli, ale v krame mi rekli, ze realne to znamena 5 let. Pravda, prvni batoh se rozpadnul uz po trech, druhy by sel taky reklamovat do peti, ale jak psal oodoow, uz jsem ho nechtel ani zadarmo.

edit: lifetime totiz neznamena delku tveho zivota, ale zivnotnost vyrobku. Kdyz budes trvat na tom, ze je to tva lifetime, tak te zabijou a bude po zaruce :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » stř čer 22, 2016 21:02

já jsem většinu Bridgedale taky kupoval ve slevách, v Rock Point byli ve velkých slevách, ale dnes je cena cca stejná jak u těch Darn Tough
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř čer 22, 2016 21:16

Slevy v RP nejsou nic ;-) Vysly mne myslim okolo trech stovek par, ale pravda, uz je to hodne dlouho a libra tenkrat byla o dost levnejsi. Ted ale zase klesa a jestli zitra odhlasuji Brexit, tak klesne jeste vic a nakoupime levne BD :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Will » pát črc 22, 2016 18:52

Mike, kde v Británii nakupuješ, link? :)
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát črc 22, 2016 21:19

Tam, kde zrovna maji rozumnou cenu ;-) Meni se to, takze kdyz neco chci, tak hledam. Ponozky jsem naposled nakupoval tady: https://www.socksock.co.uk/, ale uz je to davno a treba BD uz tam, zda se, nemaji.

Fajn e-shop je tohle: http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » úte zář 20, 2016 14:11

v zimě bych chtěl zkusit Primaloft nebo Climashield ponožky, ale žádné nenacházím, jediné které jsem našel byli Direct Alpine Bormio, ale ty se už nedělají, nejraději bych jedny středně silné, a jedny silné, nemáte na ňáké typ?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod budo » úte zář 20, 2016 14:22

ponožky se skvělým poměrem cena/pohodlí/výkon mám otestované na čtyřech celovíkendovkách, z toho tři byly v mokru
http://www.decathlon.cz/cs/p/8351290_be ... modre.html
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Ponožky

Příspěvekod aksam » úte zář 20, 2016 15:46

fps.... z primaloftu jsou ponožky Mund Makalu, vozí je sem yate.cz, jedny jsem před pár lety vzal na zkoušku, ale za mně nic moc, mají dvouvrstvou konstrukci, vnější vrstva se hodně zatrhávala, teplé jsou, ale vlněné jsou pro mně lepší.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » sob říj 8, 2016 13:47

objevil jsem že Primaloft ponožky dělá Lorpen Made in Spain, takže jsem zakoupil Lorpen T3 Heavy Trekker 50% PrimaLoft® Eco, 25% Merino, 15% Nylon, 10% EA Lycra, L velikost je stejná jak u ponožek Bridgedale, jsou cca stejně silné jako Bridgedale MerinoFusion Trekker a Bridgedale WoolFusion Trekker, zkusil jsem je na spaní a pak jeden den kdy bylo okolo 0°C, Lorpen T3 Heavy Trekker jsou teplejší než PWS ponožky na spaní, a jsou teplejší i než Bridgedale WoolFusion Trekker, o jak moc poznám až bude pořádný mráz, a když bylo 100% navýšení HUDYpartner slevy, tak jsem koupil i Lorpen Trekking & Expedition Polartec® Power Stretch, Footwear Insulation PrimaLoft® které budu používat na Lorpen T3 Heavy Trekker, ale na jejich test si budu muset ještě počkat, až pořádně přituhne, u těchto mi sedí velikost XL, v prstech a v chodidlu jsou hodně froté (chlupaté), vypadá to že teplejší ponožky (podkolenky) asi na trhu nejsou? na jejich teplotní komfort jsem hodně zvědav
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod scinkk » sob říj 8, 2016 15:54

Takze ve v obou planujes i chodit?
Jak to vychazi hmotnostne BD trekker vs ty Lorpen T3?

Btw primaloft neni dute vlakno ze? Pak uplne netusim jake by melo mit vyhody jeho pouziti v ponozkach. Oporti treba dutemu vlaknu thermolite. Ci ostane i merinu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

ODOLNÉ ponožky

Příspěvekod UNQ » pon říj 31, 2016 20:06

Zdravím, hľadám maximálne odolné ponožky. Na cene nezáleží. Môžte mi doporučiť nejaké značky?...
Natrafil som zatiaľ na tieto:
http://www.trekland.sk/produkt/370/x-so ... nie-panske
..ale neviem presne akej kvality sú...
UNQ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon srp 31, 2015 17:11

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » úte lis 1, 2016 8:52

Ponekud hloupy dotaz....
Jake chces? Zimni? Letni? K cemu to chces? V cem to ches nosit? Atd., atd. Asi Ti nebude jedno jestli budes mit napr. tenke hedvabni ponozky nebo hrube z Cordury.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mitau » úte lis 1, 2016 9:24

U odolných ponožek se mi vybavily Darn Tough s doživotní zárukou. Nemám ale osobní zkušenost ani s jejich pohodlým ani s tím, jestli záruka opravdu funguje.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Ponožky

Příspěvekod kuchtak » čtv lis 10, 2016 9:51

Ahoj,
dozivotnu zaruku Darn Tough garantuje kazdemu, kto by nahodou nebol spokojny s ich ponozkami alebo ich prederavil. Tuto moznost mame potvrdenu aj od nasho dodavatela.
Maju teraz novu website, o zaruke pisu napr. tu, pozri: https://darntough.com/pages/our-mill

Zajtra posielam objednavku do DT a len teraz ponukame aj moznost objednat akekolvek ine ponozky z ich stranky s dorucenim do Vianoc. V shope mame len nejaky vyber, takze kto by mal zaujem o nieco specialne, tak kludne piste. Viac info je tu: http://tinyurl.com/zks7dhk
http://www.outdoorline.sk
ultralight outdoor equipment
kuchtak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 30, 2009 18:00
Bydliště: Kosice

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » čtv lis 10, 2016 12:21

@kuchtak: a k uplatnění záruky je stačí poslat tobě? nebo by se to muselo posílat do Vermontu? (to by se asi moc nevyplatilo)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod kuchtak » čtv lis 10, 2016 13:31

@oodoow
poslat do Vermontu.
zartujem, to by vyslo drahsie ako ponozky. Ide to cez nas, takze k nam a my to okamzite vymenime :D
http://www.outdoorline.sk
ultralight outdoor equipment
kuchtak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 30, 2009 18:00
Bydliště: Kosice

Re: Ponožky

Příspěvekod zonn » pát lis 11, 2016 11:20

Kdo jste spokojenej s ponožkama SherpaX, kupte si nějaké do zásoby za staré ceny, kde je ještě budou mít. Na ofic. webu SherpaX ponožky celkem výrazně zdražili, např. Bonete z 220 na 354 Kč.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 11, 2016 12:14

dik za tip, stavim se asi v ponozkarne, chci nejaky na vanoce nakoupit... tak to udelam hned.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod scinkk » pát lis 11, 2016 12:22

Jo a pokud dobre koukam uz se nejmenuji Bonete ale Merino ponožky s termoefektem odolné vícevrstvé
Hm zahajili dost zajimavou strategii ve stylu prukopniku slepych ulicek.
Vcetne webu, kde fulltext vyhledevani nikde neni a je schovany jen na konci filtru v sekci produkty :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení