Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » úte lis 27, 2018 14:16

- dle mě nejsou ponožky icebreaker, moira, lorpen, highpoint "shit", tito výrobci dělají dost kvalitní ponožky, třeba highpoint ponožky máme v rodině asi patnácterý, a začínají odcházet po cca pěti letech, ale třeba bridgedale jsou ještě o něco lepší, nejstarší mám cca šest let, a vypadají stále dost dobře
- já používám na turistiku od cca +10°C vnitřní coolmax Bridgedale MerinoFusion Trekker nebo Lorpen T3 All Season Trekker, a venkovní Bridgedale WoolFusion Summit, v zimě vnitřní coolmax ponožky nepoužívám, protože je v nich zima, jak klesne teplota pod cca +10°C, tak požívám vnitřní Bridgedale WoolFusion Trekker nebo Lorpen T3 Heavy Trekker, a venkovní Bridgedale WoolFusion Summit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Ponožky

Příspěvekod Michal82 » úte lis 27, 2018 14:33

Pěkný ponožky má taky Northman mám třeba jejich Arctic Track Merino nebo Trekking Light Merino.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 27, 2018 14:53

na hranicni velikost nohy spis mensi cislo, sou pruzny a natahnou se o par mm. myslim ze vnejsi i vnitrni muzou byt stejna velikost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod GreyMouse » úte lis 27, 2018 15:50

Infe píše:Další problém mam, že velikosti ponožek se obvykle lámou na 42. Jakože 39-42 a 43-45 např. Jsem na vážkách jestli do 43 boty, která mi je záměrně o něco větší mam mít 39-42 ponožky nebo ty větší? Případně tenčí 39-42 dospod a silnější vlněné 43-45 na to?

Z těch co na ně dával odkazy fps, mám Lorpen T3 All Season Trekker. Protože většinu bot mám ve velikosti 40 - 41, vzala jsem velikost 39 - 42 a jsou mi dost velké; nosit se dají, ale pravděpodobně by mi stačila velikost 35 - 38.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Ponožky

Příspěvekod Infe » úte lis 27, 2018 16:24

fps píše: ...

Děkuji za odpověď, to jsem přesně potřeboval. Objednal jsem na zkoušku jeden kus od:
Bridgedale MerinoFusion Trekker na léto, Bridgedale WoolFusion Trekker teď na zimu a venkovní Bridgedale WoolFusion Summit na https://www.asolo.cz/, tak uvidíme až dorazej, tak vyzkoušim a podělím se o dojmy. U všeho jsem vzal velikost 40-43, což by mi snad mělo sedět. Takže zatím děkuji za rady, už se těším až dorazí :-).

Edit: Možná se ještě zeptam.. Řešilo se to tu taky někde, jak ohledně praní? Platí, že normálním práškem na nějakej outdoor program a bez aviváže v pohodě? Nebo potřebuju nějakej speciální gel a ideálně ty ponožky prát samotný? Nejsou zrovna levný, tak je nechci odrovnat praním...
Infe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 23, 2018 14:23

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte lis 27, 2018 18:37

@GreyMouse: zvlastni, mam boty 44 - 45, tyhle ponozky 43 - 46 a sedi mi akorat, spis jsou po vyprani i trochu tesne, nez povoli. Nejsou nahodou panske a damske velikosti trochu jinak? Tj. boty mas damske, ale tyhle ponozky jsou unisex.

@Infe: normalnim gelem na normalni program na 40. Zrovna BD ponozky maji neskutecnou vydrz, nemusis se bat. Normalne je peru bez avivaze, ale jednou za cas, kdyz mi prijde, ze ponozky nejak tuhnou, ji tam dam a pomuze to. Peru s dalsima vecma, podle toho, co je zrovna potreba. Zbytecne to resis, je to jen vec a ze je drazsi neznamena, ze se s ni musi zachazet extra opatrne ;-) Ono to byva spis naopak, odchazeji levne sunty.

Pouzivam BD Summit uz hodne dlouho, peru v podstate po kazdem pouziti tj. skoro kazdy vikend a nejpouzivanejsi par mam mozna 10 let. Proti novemu je vyrazne tenci a lehci, to je ale osoupanim, ne pranim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Infe » stř lis 28, 2018 9:57

No, jestli to řeším zbytečně nevím, ale rozdíl mezi dražšíma a levnýma ponožkama je pro mě v tom, že levný po nějakým čase prostě zahodím a je mi to fuk. Ale když tři páry ponožek stojí 1600, tak by mi bylo celkem líto, kdybych si je zbytečně zlikvidoval nevhodným praním. Pro mě praní znamená, že to hodím do koše a po nějakém čase se mi objeví vypraný a vyžehlený ve skříni a moc netuším co se děje mezi tím, takže jsem zkrátka potřeboval vědět, jestli nemám dát nějaké zvláštní instrukce manželce ;-).

Každopádně levné trekové ponožky z lidlu po určitém množství vyprání s aviváží a běžným prádlem jsou tak nějak zdrclé, ztvrdlé a rozhodně nejsou ve stejném stavu jako když byly nový a to třeba po 10ti použitích/vypráních a něco mi říká, že ten způsob vyprání za to dost může, takže bych nerad zažil něco podobného s BD.
Infe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 23, 2018 14:23

Re: Ponožky

Příspěvekod GreyMouse » stř lis 28, 2018 10:18

mike píše:@GreyMouse: zvlastni, mam boty 44 - 45, tyhle ponozky 43 - 46 a sedi mi akorat, spis jsou po vyprani i trochu tesne, nez povoli. Nejsou nahodou panske a damske velikosti trochu jinak? Tj. boty mas damske, ale tyhle ponozky jsou unisex.

Americké číslování obuvi pánské a dámské rozlišuje, evropské (tj. to, které používáme) ne. Ale na mužské širší noze se samozřejmě může ponožka víc vytáhnout do šířky a tudíž i trochu zkrátit. Ale hlavně je asi (pro výrobce) u ponožek větší problém velikost trefit, vždyť i u bot, které elastické nejsou, je v tom docela bordel (mám v botníku velikosti 39 - 42). Máme doma spoustu ponožek, které nakonec nosí někdo jiný, než komu jsem je koupila, protože velikost neseděla :|
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř lis 28, 2018 12:15

@Infe: Opravdu az tak moc neres prani. Maximalne doporucuji, ze vlnene (resp. co obsahuji velke % vlny) ponozky jednou za cas nech vyprat v prostredku pro prani vlny, aby se obnovilo "promazani" vlnenych vlaken. Pomuze to i proti ztvrdnuti ponozky, lip nez avivaz, protoze ta neobnovuje pruznost/promazani vlny.
Ale stejne nejvice budes ponozky nicit, pokud Ti nebude uplne sedet bota a to hlavne na patach. Tmu houby pomuze jakekoliv prani/neprani :wink:
Infe píše:Pro mě praní znamená, že to hodím do koše a po nějakém čase se mi objeví vypraný a vyžehlený ve skříni
Jo, myslim, ze pokud Tyviskdo Ti bude ponozky davat do skrine vyzehlene, nejvice se budou nicit tim :wink: :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Infe » stř lis 28, 2018 12:29

apuka píše:
Infe píše:Pro mě praní znamená, že to hodím do koše a po nějakém čase se mi objeví vypraný a vyžehlený ve skříni
Jo, myslim, ze pokud Tyviskdo Ti bude ponozky davat do skrine vyzehlene, nejvice se budou nicit tim :wink: :lol:.

Tak já to psal o praní/žehlení všeobecně všeho, ale jinak point for you :twisted:. Každopádně ty fusky z lidlu mi nežehlila a stejně s každým dalším vypráním mi přijde, že jsou na tom o něco húř.
Infe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 23, 2018 14:23

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř lis 28, 2018 13:18

Jen mala technicka: Trekove z Lidlu (a mnoho dalsich podobnych) obsahuji docela dost bavlny. Moje zkusenosti ukazuji, ze pranim se z podobnych ponozek dostava ven prave ta bavlna (spatne sestavene s dalsimi ingrediencemi???). Dobre trekove bavlnu neobsahuji (ta dela stejne nejvetsi neplechu i v bote a na noze). Na to bacha!

Jinak ja mam z Lidlu uz druhe "motorkarske" ponozky (tak se to jmenovalo) za stovku. Jsou to mirne hrubsi nez bezne a maji hodne Coolmaxu (urcite nad 75%, uz si nepamatuji). Pouzivam je jako spodni pod vlnene a jsou opravdu fajn. Mel jsem dva pary, peru je casto, uplne bezne a zadne viditelne opotrebeni za dva-tri roky (prvni par - ten je ponekud stvrdly u prstu, ale to tim, ze jsem je mel, kdyz jsem vystrikaval PU penu do mezer ve stene, neco jsem si nastrikal na ponozky a z te latky jsem to vodou nemohl dostat ven :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř lis 28, 2018 20:33

Infe píše:Pro mě praní znamená, že to hodím do koše a po nějakém čase se mi objeví vypraný a vyžehlený ve skříni a moc netuším co se děje mezi tím, takže jsem zkrátka potřeboval vědět, jestli nemám dát nějaké zvláštní instrukce manželce

:roll: :D prani je uplne nejjednodussi cinnost v domacnosti, jen zensky s tim hrozne nadelaji ;-) Instrukce dej. Maximalne na 40, to je dulezite.

Infe píše:Každopádně levné trekové ponožky z lidlu po určitém množství vyprání s aviváží a běžným prádlem jsou tak nějak zdrclé, ztvrdlé a rozhodně nejsou ve stejném stavu jako když byly nový a to třeba po 10ti použitích/vypráních a něco mi říká, že ten způsob vyprání za to dost může, takže bych nerad zažil něco podobného s BD.

Tipuju, ze manzelka pere na vyssi teplotu (60). Pokud ponozky tvrdnou i s avivazi, tak je neco spatne. Samozrejme to muze byt i suntem z Lidlu ;-) U mne jsou i normalni tenke ponozky (Lonka apod) po 10 vypranich skoro jako nove a kdyz po par mesicich zacnou tvrdnout, avivaz je zase spravi. Normalne ji nepouzivam, protoze je peru dohromady s trekovyma vecma a treba na funkcni tricka avivaz fakt nepatri a rozdil je to pak velky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » stř lis 28, 2018 21:59

apuka píše:@Infe:Maximalne doporucuji, ze vlnene (resp. co obsahuji velke % vlny) ponozky jednou za cas nech vyprat v prostredku pro prani vlny, aby se obnovilo "promazani" vlnenych vlaken.
Mám to trochu podobně, ponožky s větším obsahem vlny peru v domácích podmínkách v prostředku na vlnu určeném. Venku v čem to jde. Je fakt, že někdy to nejde, tak holt neperu vůbec :twisted: Až doma.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod straspytlik69 » pon pro 3, 2018 14:22

Dobrý den Všem.Chtěl bych Vás poprosit o radu.Syn se dal na vojáka z povolání a nedávno byl na cvičeni a pěkně vymrzl,prý hrozná zima na nohy.Boty si kupoval nová,nevím přesně jaká ale asi za 4500kc,prý si je dost chlapů kupuje,ty co dostávají jsou těžké a prý na hov.o.Chtěl bych mu pořídit nějaké teplé ponožky,je jedno kolik budou stát hlavně aby hřály.Dohledal jsem tyhle <link_do_eshopu_smazan> ale nevím jestli jsou nejlepší,třeba máte jiné zkušenosti z jinýma značkami.Předem Vám moc děkuji za rady a přeji krásný den.Milan
straspytlik69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 3, 2018 14:09

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon pro 3, 2018 16:31

Prichazeji Vanoce, cas spamu...

Pokud jsi nahodou svuj dotaz myslel vazne, tak si projdi tohle a jina vlakna. Teplych a dobrych ponozek tu samozrejme bylo zmineno dost a urcite lepsich, nez nejake radobymilitary nesmysly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod straspytlik69 » pon pro 3, 2018 16:49

tak pardon,ze jsem se slusne zeptal a nikde neni psano,ze je to na vanoce,jenom jsem chtel radu abych nekoupil nejakou blbost,kdyz tomu nerozumim.Me stacilo napsat,tohle a tohle a hotovo.Dik za ochotu.

a to je prave ono co tu pisete (radobymilitary nesmysly) proto se ptam
straspytlik69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 3, 2018 14:09

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon pro 3, 2018 16:54

Mysleno tak, ze pred Vanocema se objevuje spousta podobnych prispevku s linky do eshopu od lidi, co se prave zaregistrovali. Takove bereme automaticky jako spam a vetsinou je rovnou mazeme.

Odkazy na dobre ponozky mas hned na zacatku tehle stranky v prispevku od fps.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod Lipon » pon pro 3, 2018 22:13

taxem zkusil několikrát zmiňované Lorpen All Season Trekker v So na 4h výlet Českým rájem a palec hore :smt023
byly asi -2, sníh, chvíli pršelo, pak mrznoucí mlha

ještě mi zbývají vyzkoušet Midweight Hiker, tak snad příští víkend

dík zejména, nikoli však výhradně, fps *
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » úte pro 4, 2018 22:15

Do mrazivých podmínek se ukázaly býti skvělé (spolu s dobrými botami) ponožky Point6 Expedition Tech. Neméně dobré jsou i podkolenky od Mica, ale odkaz na ně už nemůžu najít (taky byly z Alpsportu). Ty Mica vypadají na první pohled barevně a designově velice nenápadně, ale skvěle drží na noze, zároveň neutiskují, a dobře hřejou :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod venkov4ever » pon pro 31, 2018 17:19

Zdravím. Máte někdo zkušenosti s ponožkami HP Trek 3,0? Nerad bych se spálil stejně jako v případě ponožek Trek 2,0, které jsou totálně k ...ničemu. První verze byla bezvadná, druhá už ne. Jde hlavně o to, že HP Trek 2,0 ihned povolí, neustále se zouvají, navíc nic nevydrží. Proto bych rád případné srovnání se třetí sérií, než vyhodím prachy z okna. Díky. :-k
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » pon pro 31, 2018 19:09

Jak jsem už psal několikrát, mám nejenom já, ale i ostaní v rodině plno HP Trek ver. 1 i HP Trek ver. 2, a HP Trek ver. 2 jsou dle nejenom mě, ale i ostatních v rodině o dost lepší než HP Trek ver. 1, hlavně v tom, že jsou lehce volnější a mají o něco delší nárt, jinak jsou úplně stejný, i co do složení materiálů. Ale HP Trek ver. 3 jsou z 50% drytex antibacterial, takže asi nezbude než HP Trek ver. 3 s 50% drytex antibacterial zkusit, protože s drytex antibacterial asi moc lidí nebude mít zkušenost, hlavně tedy dlouhodobou. Mě tedy u drytex antibacterial děsí stříbrný ionty, pár věci jsem měl kde byli stříbrný ionty, ale mě to vždy studilo, bylo to nepříjemný. Takže já asi raději zůstanu stále u HP Trek ver. 2, tedy mimo turistiku, na turistiku mám lepší ponožky, ale ty taky stojí několikanásobně víc.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod venkov4ever » úte led 1, 2019 17:29

Nejsem jediným nespokojencem, kolega pavproch si taktéž stěžoval a oprávněně. O matroš ponožky mně nejde, tak dlouho zase venku nejdu, aby se nějak výrazně projevily nuance, jde výhradně o to, že HP Trek 2 brzy povolí a sklouzávají z nohy a také je rychle po nich. Trek 1 jsem nosil intenzivně a přesto vydržely mnoho let. Na noze držely jako přibité. Byly dokonce lepší než Moira Trek, které také povolily, ačkoliv mnohem později, než HP Trek 2. Totálním propadákem byly kdysi ponožky Jurek Alpine, po kilometru pochodu byly napůl shrnuté v botě. Takže hledám něco takového jako HP Trek 1, značku ani cenu neřeším. :((
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » úte led 1, 2019 18:22

Dík za podporu - ta druhá gen. je fakt totálně naprd. Poslední myslím že tři páry první generace už mi (po x letech) pomalu dosluhují, tak díky za podnět, že už je venku gen. III - asi je vyzkušam.

EDIT: teprve potom, co sem to napsal, sem si rozkliknul ten odkaz na gen III a ... z toho nic nebude, ty s tím modrým pruhem už doma několik let mám a sou dobré tak leda do postele na spaní..... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » stř led 2, 2019 16:19

- HP Trek ver. 1 mi nejstarší vydrželi 6 let, HP Trek ver. 2 mám od zahájení jejich prodeje, necelé 2 roky, a stále vypadají jako nové, ale teprve uvidím jestli mi taky i ver. 2 vydrží těch šest let co ver. 1
- a jak jsem psal, já používám HP Trek ver. 1 a HP Trek ver. 2 "mimo turistiku, na turistiku mám lepší ponožky, ale ty taky stojí několikanásobně víc"
venkov4ever píše:Takže hledám něco takového jako HP Trek 1, značku ani cenu neřeším. :((

- zkus Bridgedale WoolFusion Trekker
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř led 2, 2019 19:03

venkov4ever píše:Takže hledám něco takového jako HP Trek 1, značku ani cenu neřeším. :((

Jestli neresis cenu, tak kasli na HP a vem neco od osvedcenych znacek jako Bridgedale nebo Lorpen. Tam s vydrzi ani zmenou tvaru neni problem. Tyhle HP jsem nemel ani v ruce, takze nevim, co odpovida, ale fps by vedet mel, a tak zkus jeho tip. BD Trekkery mam v merinove verzi, ktera je asi o neco slabsi a jsou v pohode i kdyz do pohorek samy o sobe slabe (na mne). Nosim je ted do nizkych bot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » čtv led 3, 2019 22:37

fps píše:Mě tedy u drytex antibacterial děsí stříbrný ionty, pár věci jsem měl kde byli stříbrný ionty, ale mě to vždy studilo, bylo to nepříjemný. Takže já asi raději zůstanu stále u HP Trek ver. 2, tedy mimo turistiku, na turistiku mám lepší ponožky, ale ty taky stojí několikanásobně víc.
Pokud vím, tak verze 2 taktéž obsahuje stříbro. Obsahuje ho dokonce i verze 1, alespoň varianta, kterou vlastním. Jinak na vejletování mi do tenisek i pohor tyto ponožky přijdou dobré.

mike píše:Jestli neresis cenu, tak kasli na HP a vem neco od osvedcenych znacek jako Bridgedale nebo Lorpen. Tam s vydrzi ani zmenou tvaru neni problem.
HP není IMHO no name a je v pohodě, alespoň tedy model Trek nr.1 a pár dalších, který znám :wink:

mike píše:Tyhle HP jsem nemel ani v ruce, takze nevim, co odpovida
Chyba, jsi se měl hlásit, jsem si je brala do pohorek na novoroční procházku :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2019 22:43

Na ponozky jsem se ti fakt nekoukal :D Vsak ono to neni podstatne, ja po nich netouzim, mam sve osvedcene znacky. Jen ze nemam porovnani. Nejsou to nahodou ty, co jsem ti kdysi v ramci nejake akce zdarma objednal, protoze jsem o ne nestal?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » čtv led 3, 2019 22:51

A na co? :shock: :mrgreen:
Ne, nejsou, to byly merinové od Humi (v zimě fakt dobré, udělal jsi chybu :wink: ). Tyto HP jsou mnohem starší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2019 22:53

Fakt to chces vedet? :twisted:

Aha, tak pak nevim. Chybu jsem neudelal, merinove mam od BD. Ty jsem tam mimochodem mel taky, takze jestli ses koukala na ponozky ty mne, porovnani bys mela :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » čtv led 3, 2019 22:58

Na pohorky? 8-[ :mrgreen:

Konzervo, tyhle Humi jsou taky dobré :wink: (škoda, že skončili, měli víc dobrých věcí) Jo BD - byly jakési odrbané :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení