Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod Lipon » čtv říj 1, 2020 13:32

vyčkej s hodnocením po prvním praní
mně všechny Lorpeny, co mám (různé gramáže), přišly strašně klouzavé, zvenku i zevnitř, po prvním nošení a vyprání se to zlepšilo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv říj 1, 2020 13:39

Pod toto se podepisuji (a nejenom u Lorpenu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » čtv říj 1, 2020 13:46

Kuju za tip (vyprat)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » čtv říj 1, 2020 14:44

Ale spravny tip byl - "NOSIT a vyprat" :wink: Staci ponosit i doma nebo na Tve polemlesemloukou prochazky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod zonn » čtv říj 1, 2020 15:35

Osobne bych zvolil vyprat, nosit, vyprat, ale zalezi na vkusu kazdeho.... :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » čtv říj 1, 2020 16:48

Ja taky, ale treba membranove DX jsem ted nepral, protoze na to jednak nebyl cas a jednak vypadaly opravdu nikdy nerozbalene. Jinak vsechno nove peru, nikdy nevis, kdo uz to mel na sobe a taky tam muzou byt nejake zbytky chemikalii z fabriky.

@pp: ruzne Lorpeny nosim uz pres 20 let, puvodne samostatne, pozdeji jako vnitrni ponozku. Vsechny byly a jsou dobre. Ty tvoje nemam, ale rekl bych, ze budou v pohode.

Jestli chces fakt huste tkani pod chodidlem, tak bych ti poradil Darn Tough (hustsi jsem nevidel), ale to je v tvem pripade hazeni perel na zed :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » čtv říj 1, 2020 17:27

Už sou fpračce - bez nošení. Uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » ned říj 4, 2020 11:34

Tak. Nové, vyprané Lorpeny dostávají 2+.... HP trek 1 gen. to ani zdaleka nejsou, ale nosit sa to asi bude dát, kor esli další praní tomu zase uberou na klouzavosti (chůze šikmo svahem = chodidlo se v botě trochu klouže kolem podélné osy). Příští cimrmanův pokus (nevím kdy, dyž sem fčíl koupil 2 páry) budou ale asi ty DarnToughy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » ned říj 18, 2020 11:27

Tak, po asi čtyřech výletch v Lorpenech je beru na milost a zařazuju do "běžného vycházkového" režimu, jak píšu sice krapet kloužou v botě, ale jinak dobrý, dost dobrý. Speciálně, dyž pod nima těnké wool podkolenky. Těplotně, pohodlím, pocitem. Spokojenost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » stř říj 28, 2020 12:25

Neska sem vzal na zkoušku (po asi 4 výletech v Lorpenech) zase HighPoint Trek gen1 a.... míň hřejou (což neska, dyž bylo těplo nevadilo, až bude chladnějš, tak je to plus pro Lorpeny), jsou na noze tuhší což je pro mě plus (Lorpeny dělají mezi nohou a botou měkkou vrstvu, to já nerath) a opravdu noha se v nich v botě nehne (v Lorpenech v traverzu noha v botě lehce klouže). Takže celkově bych asitak řek, že ty Treky sou lepčí, ale asi se naučím s Lorpenama (mám dva páry) žít dyž už Treky nenisu.

Lorpeny = měkká vrstva. Má tady někdo zkušenost a porovnání Lorpen/Darn Tough? Dělají ty Toughy taky v botě měkkou vrstvu nebo jsou "tuhé"? Kuju. (Abych se dyžtak vyvaroval další slepé uličky...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod Trnky » stř říj 28, 2020 18:07

s Lorpenmi to neporovnam - nemam, mam Darn Tough HIKER BOOT SOCK FULL CUSHION a tie vytvaraju taku makku vrstvu, avsak nikdy to nebolo neprijemne a casom trocha tuhnu

naposledy som kupil Zulu Merino, na prvy pohlad tieto ponozky nie su zle (hlavne za tu cenu - 4 EUR), ale kvalitou, pohodlim sa nedaju porovnavat s Darn Tough
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2020 18:28

Jj, presne tak. Zrovna chodim v tech samych, uz maji pres 1700 km, proti novym jsou trochu tuzsi, ale nic hrozneho. Mam i jedny jen cushion, ty jsou vyrazne tenci (na leto) a taky driv ztuhly a uz jsou derave.

Lorpeny sice mam, ale jine, takze tezko porovnavat. Obecne jsou DT pri stejnem urceni tenci a odolnejsi. Takze i ta vrstva neni tak silna a mekka.

Chce to vyzkouset. Jinak je pomerne tezke porovnavat nejakou dobu nosene ponozky s novyma. Nosenim se meni a to hodne, zvlast levne sunty jako HP ;-) U mych silnych DT neni rozdil mezi nosenyma novyma az tak velky, ale u tech tencich pro zmenu hodne, asi ze jsem je dojel az do konce zivotnosti.

Taky je dobre brat v uvahu, ze kdyz si je clovek na neco delsi dobu zvykly, tak mu neco noveho prijde zpocatku divne i kdyz je to lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » stř říj 28, 2020 18:30

Kuju oběma.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod Skipp » stř pro 2, 2020 16:23

Zdar,
potřebuji sehnat manželce teplé ponožky na zimu, ale podmínka je bez merina, nesnese ho. Víte o nějaké dobré značce, která nemá žádný podíl merina? BD, Lorpen atd., mají u všech zimních modelů kolem 20% merina. Díky
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř pro 2, 2020 16:58

https://www.hudy.cz/t3-trekking-expedit ... ize=273878
nebo
https://www.hudy.cz/all-season-trekker- ... ize=193591

Ale mozna by staly za uvahu i tyto, i kdyz maji 25% merina, bo si myslim, ze merino nebude zrovna u nohy ale nekde uprostred nebo zvenci, takze by nemuselo vadit. Ale je to treba alespon vzit do ruky s xkontrolovat:
https://www.hudy.cz/t3-heavy-trekker-t3 ... &size=6770
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 17:18

Ty prvni se IMO nehodi na chozeni, ale spis na taboreni nebo do spacaku. Mam PWS ponozky na spani, na to jsou fajn, ale chodit v pohorkach se v nich neda ani chvili. Protoze se v nich strasne zapari nohy. V bote vubec neodvadeji pot, je to strasne neprijemne a rychle se udela vyrazka.

Druhe jsou v pohode, podobne mam, ale pouzivam je jako vnitrni, na nich vlnene. Je tam Coolmax a ten sam o sobe spis chladi. Nejlepsi by byly ty treti, ale chtelo by to zkusit. Nebo to udelat jako ja. Dvoje ponozky, dovnitr umele, vne vlnene, to funguje uplne skvele. Akorat to chce o neco vetsi boty.

Pak je jeste moznost koupit ponozky s Primaloftem, ty by mely byt teplejsi a myslim, ze nejake byly i od Lorpenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Skipp » stř pro 2, 2020 17:26

Zkoušela si moje BD Trekker a nevydržela v nich ani minutu. Je atopik a nějak je na to citlivá.

Lorpen u těch s primaloftem má i merino, ale zkusím pohledat u jiných značek.

Co Klimatex, Craft? Mají nějaké dobré zimní, nebo nemá cenu ani zvažovat?
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř pro 2, 2020 17:31

BD Trekker jsou pomerne kousave, mel jsem je. Citlivy na to nejsem a na holou nohu jsem je trochu citil a kdyz jsem je jednou pouzil na treku jako vnitrni, tak jsem mel po par dnech vyrazku, coz se mi jinak nedeje.

Myslim, ze idealni pro ni by byly dvoje. Dovnitr tenci umele a na to silnejsi vlnene. Nosi to tady uz celkem dost lidi a myslim, ze snad kazdy, kdo to vyzkousel, uz zpatky nechce. Ma to spoustu vyhod a u tve manzelky by byla jedna navic tj. ze by vlna neprisla do styku s kuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » stř pro 2, 2020 20:00

Skipp: Ono to merino má v zimních ponožkách smysl, takže obzvláště v těch teplejších asi bude dost často obsaženo. Zkus zapátrat po ponožkách z více vrstvev, jak už odkazoval apuka třeba ty Lorpen.
Já mám velmi teplé podkolenky Mico, vnitřní vrstva umělina, vnější merino. Už se nedělají, takže link dát nemůžu, ale je možný, že Mico ještě u tohoto konceptu zůstalo.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod Skipp » ned pro 27, 2020 21:59

Nakonec jsem koupil české ponožky Sherpax, které mají zimní modely bez merina a manželka si je chválí. Kdyby měl někdo stejný problém, tak můžu doporučit.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » ned pro 27, 2020 22:59

Které jsi vybral?
Co se tak letmo dívám na jejich aktuální nabídku, tak v zimních mají buď merino, nebo umělinu v kombinaci s bavlnou. Což mi na zimu nepřijde jako nejšťastnější řešení.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod dudy » ned pro 27, 2020 23:29

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ponožky

Příspěvekod Skipp » pon pro 28, 2020 12:33

Koupil jsem tyto tři modely. Říká, že jsou příjemné a teplé.

https://www.apasox.cz/ponozky-ponozky__ ... cka_delka/
https://www.apasox.cz/ponozky-ponozky__ ... cka_delka/
https://www.sportovni-obleceni.cz/ponoz ... nupce.html

Nikomu to necpu, jen dávám zkušenost, ať si každý vybere podle sebe. Bavlna se syntetikou si myslím nemusí vadit, když se jí nebudou potit nohy, což u manželky nehrozí. Já mám základní vrstvu (tričko a spodky) od Craftu, což je syntetika a je v tom super teplo.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » stř led 27, 2021 19:19

Prosím o tip na polotlusté (hlavně chodidlo, zbytek může být těnčí) trekingové (= odolné) fuski, vysoké NAD kotníky (ale ne podkolenky). Prvotní průzkum mi vyplivnul Lorpen Liner, ale ráth si nechám poradit. Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » stř led 27, 2021 19:31

Nevim, co pro tebe znamena polotluste, pro mne tyhle: https://darntough.com/products/mens-mer ... king-socks. Jsou skvele, nosim je v behacich botach a maji uz asi 2100 km a furt jsou v pohode. Konkurence nevydrzi ani polovinu. A to ti tyhle jeste vymeni (dozivotni zaruka), kdyz je prosoupes. Kdyz se ti to podari vyridit s distributorem.

Akorat nevim, kde je sehnat, posledne jsem je kupoval na Ultralight Outdoor, ale to je jednak UK a jednak vypada, ze uz je nemaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » stř led 27, 2021 19:36

A co české Voxx? Jsou polotlusté, nad kotníky a dost odolné, při ceně pod 100Kč za pár. Nosím do trekových bot k plné spokojenosti, fungují mi lépe, než merino
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod pomasko » stř led 27, 2021 20:30

Ja rád nosím tieto zajovské. Síce 40 % bavlna, ale pre mňa príjemnejšie ako napr. Merino Hiker od Bridgedale, ako na bežné nosenie, tak aj ako vnútorná ponožka do vysokých topánok.
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Ponožky

Příspěvekod zonn » stř led 27, 2021 21:10

Koukni na SherpaX Juncal/Apasox Kazbek.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » čtv led 28, 2021 8:59

Kuju za nápady, du to študit
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » čtv led 28, 2021 11:54

Taxem se přes navrhované fuski dostal oklikou z5 až ke svému původnimu "nálezu" a (na sobě) zase budu pokusovat - objednal sem 1x Lorpen Liner Merino Wool - CIW a 1x Lorpen All Season Trekker T3ST - a očekávám, že jednu budou příliš tenké a druhé přiliš tlusté. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení