Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod Sayer » stř srp 19, 2015 14:46

Děkuji všem, kteří reagovali na můj příspěvek. Nakonec jsem se rozhodl, že budu na treku experimentovat s tím, co by mi mohlo vyhovovat. Jinak to stejně nezjistím. Doma jsem našel BD Trekker v dobrém stavu. Dokoupil jsem BD Coolmax Liner a SW Trekking Heavy Crew. Budu to postupně nějak kombinovat a uvidím, jak to bude nebo nebude fungovat.
Sayer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte črc 22, 2008 12:43
Bydliště: Praha

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 19:14

booze píše: Sherpa X BONETE mam pocit, ze plne nahrazuji BD Trekker. Zadna vyhrada mel jsem je tri dny v pohorkach v desti.

Pro porovnani 50 dni jsem nosil BD Trekker a 50 dni Sherpa X BONETE (PRAVIDELNE PRANE!).
Vzdy v pohorkach a vzdy prane stejne. BD Trekker jsou po 50 dnech tvrde, tenci, porad dobre sedi, ale jsou scvrkle o pul cisla. Sherpa X BONETE jsou krasne mekoucke, porad stejne tluste, trosku se roztahly o pul cisla.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 26, 2015 19:23

sem zvazovala, jestli si na zimu nekoupim, tak ted si me teda jeste nalomil (prijemnej bonus osobniho odberu ve vzorkovy prodejne, takze clovek dost usetri za postovny)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » pon říj 26, 2015 19:24

Bridgedale WoolFusion Trekker a Bridgedale MerinoFusion Trekker po cca třech letech požívání na turistiku jsou skoro jako nové
Naposledy upravil fps dne pon říj 26, 2015 19:25, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 19:25

Urcite si tam kup Lasting (nevim model) ponozky drtice mrazu. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 19:32

@booze: jak casto jsi je pral? Me BD Summity maji stovky celodennich pochodu a porad jsou pouzitelne. Ted jsem koukal, ze je mam skoro 6 let a rocne je nosim minimalne 50x. Je pravda, ze jsou tenci a tuzsi nez nove, ale rekl bych, ze to trvalo aspon 4 roky, nez to bylo znat.

BTW, prijde mi lepsi, kdyz se ponozky zmensuji, nez naopak. Zmensene natahnes, natazene nezmensis a shrnuji se v bote.

Jinak peru skoro po kazde ture, jelikoz vetsina pouziti jsou jednodenni. V horach samozrejme ne, tam vydrzi 4 dny a pak se musi hermeticky uzavrit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » pon říj 26, 2015 19:34

booze@

jsou to Lasting WSM nebo Lasting TXC, zatím je nemám tolik ozkoušené jako ponožky Bridgedale, ale na Bridgedale nemají, co se týče kvality zpracování, jsem zvědav na jejich životnost?
Naposledy upravil fps dne pon říj 26, 2015 19:44, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 19:39

16x prane na 40°C zajimala me vydrz/cena, tak mam peclive zaznamy. :wink: Bohuzel nemam km, ale musi to byt cca stejne.
Pravda je, ze lepsi mit ponozky, ktere se natahnou, nez ponozky, ktere se shrnuji a tlaci.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod scinkk » pon říj 26, 2015 19:46

Zrovna jsem si o vikendu na ty Bonete vzpomnel, po delsi dobre jsem lovil ze supliku Trekkery (wool) a rikal si, ze jsou na pate uz trochu zatvrdle, ale na funkci to zatim nema vliv a na pate to moc nevadi. Do bezeckych botek je nenosim, takze je uz nenosim tak casto rekl bych max 20x za rok, drive casteji, mam je tak 3 roky, ale mam 2 pary, ktere stridam.
Asi ty Bonete zkusim, ted maji slevu, tak to vykompenzuje postovne. Nebo na webu je uvedena jedna prazska prodejna, tak se tam mozna zkusim zitra stavit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 19:50

@booze: Trekkery jsou vyrazne tenci, nez Summity, a tak to mozna jde rychleji. Mam je taky, ale ne moc nosene, mel jsem je jako vnitrni do bot, ktere jsem vracel na reklamaci. Takze takovych 20 - 30 noseni a vypadaji jako nove.

Zato jsem si vsimnul, ze Coolmaxove vnitrni ponozky od Lorpenu uz pomalu odchazeji. Zespoda uz je v nekterych mistech videt osnova. Kolik maji nachozeno nevim, ale nejspis jako dvoje Summity, ale zas mam dva pary a stridam, takze klidne pres 5000 km kazdy par. To mi prijde velmi slusne.

Jj, koupil jsem kdysi jedny Summity levne ve vyprodeji a ty se nevim proc natahly a shrnuji. Nenosim je, je to otrava, asi to byl nejaky starsi a horsi model.

@scinkk: na pate to byva nejdriv a nejvic, ale fakt to nevadi. Stejne tam mas zatvrdlou i kuzi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » pon říj 26, 2015 20:06

jojo, Trail jsou slabé, Trekker jsou středně silné, Summit jsou silné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 20:41

Ja nosim jen BD Trail a Trekker. Summit jsou moc silne
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 20:48

Idealni je kombinace BD Trekker + Summit ;-) Samotne Summity jsou moc slabe ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 21:00

:roll:
K obedu bych mel dusene paprcky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 21:03

Tys nepochopil, jak funguji silne ponozky? :shock: Paris se v tom min, nez v tenkych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » pon říj 26, 2015 21:09

Tys nepochopil, jak silne mam chlupate nohy? :shock: Vcetne nartu. Do Mikulase v kratasech
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod scinkk » pon říj 26, 2015 21:14

A chodidlo? Ha Booze je hobit :t:t

Summity mam, byl jsem v nich parkarat jakozto zimni ponozky a prijde mi ze jsou ztvrdlejsi vic nez ty roky pouzivane trekkery.
Loni jsem v zime uz radsi nosil trekkery. Ale ono je to i tim, ze mam hrozne velky lytka, takze vyssi ponozky se mi shrnuji dolu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » pon říj 26, 2015 21:18

mike píše:Paris se v tom min, nez v tenkych.
v těch se nepaříš, v těch se totiž přímo vaříš :lol: Taky jsem to nepochopila, dvoje nosím jen v zimě, když potřebuju zvýšit tepelný komfort, což mi celkem funguje. Ve vedru čím tenší, tím lepší.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 21:27

Njn, to je tim, zes to nepochopila ;-) Nosim cely rok stejnou kombinaci ponozek a neni mi ani horko ani zima. Samozrejme, ze kdyz je venku 30+, tak je v nich tepleji, ale to po celem tele. Tenka ponozka je v horku to uplne nejhorsi, jelikoz je uplne promocena i v nizkych botach, aspon u mne.

Funguje to tak, ze silnejsi ponozky odvadeji lip pot od nohy a ten se pak dostava ven castecne pres botu a castecne vzlina ponozkou nahoru a odparuje se v casti nad botou (je dost rozdil, kdyz jsou pres ni prodysne kalhoty nebo nejaka membrana). Idealni proto je mit vevnitr tenci umele, ktere odvadi pot a na nich silnejsi vlnene, ktere vlhkost nasavaji a vytahuji ji z vnitrnich ponozek.

Od te doby, co jsem zacal nosit dvoje ponozky, mam vecer vyrazne min rozmocene slapky, nez driv. Nekdy jsem mel nohu zespoda uplne bilou a kuzi scvrklou, ted je tam v nejhorsich pripadech jen par bilych mist v nejnamahanejsich mistech.

@booze: na co potrebuji Hobiti boty? Myslel jsem, ze chodi bosky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » pon říj 26, 2015 21:34

jo, nepochopila jsem, jak to můžete nosit, by se mi v tom chuderky nožky totálně rozplavily :wink:

ve vedru mi jedny tenké letní ponožky s Coolmaxem či podoným složením fungují skvěle, odvedou pot, noha se nepřehřívá a nemokvá vlhkem
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 21:38

Tohle se holt musi vyzkouset, funguje to skvele, ale je to kontraintuitivni. Kdyz se nerozplavi mne, tak tobe ani nahodou. Bohuzel se to nezkousi snadno, jelikoz jsou potreba vetsi boty.

Mne prave tenke Coolmaxove v lete moc nefungovaly, mel jsem v botach rybnik, rozmocenou kuzi a puchyre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » pon říj 26, 2015 21:44

každýmu evidentně funguje něco jinýho ...
když mi to funguje v zimě na zahřátí, tak to bude stejně fungovat i v létě, když tuhle kombinaci použiju i v teple do pracovních bot, tak jednu vrstvu velice rychle sundávám, protože se to nedá vydržet

nejspíš máme každej jinej pocit komfortu, mi teplo na nohy vadí a v letních ponožkách je to pro mě ve vedrech ještě snesitelný
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 21:56

Zatim to myslim fungovalo vsem, co to zkusili. Ty ne, a tak nemuzes posuzovat [-( :twisted:
Neni to tak a prave proto je to kontraintuitivni. Rekl bych, ze jde o mikroklima a zpetne vazby, ale jak to doopravdy funguje by se muselo nejak promerit a namodelovat. Myslim, ze to bude docela slozite, jelikoz nejde jen o boty a ponozky, ale i telo a jeho fungovani.
S pracovnima botama bych to nesrovnaval, ty nejsou prodysne a ponozky musi koncit nad botou.

Mne ale taky horko na nohy vadi ;-) Tady proste neni resp. je ho min, nez v tenkych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » pon říj 26, 2015 22:02

pracovní boty mám staré vyřazené pohory a do extra nepohody kanady, takže odzkoušeno mám a v zimě to na zateplení funguje skvěle, zatímco v teple se v tom skvěle pařím a naopak mi fungují tenké ... takže asi nezbude než se smířit s tím, že každýmu funguje něco jinýho a nic není univerzální pro všechny :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 22:07

Pak jeste zalezi na tom, jake ponozky pouzivas. Dovedu se predstavit, ze nejake teple ciste umele nefunguji, jelikoz nesaji. Chce to dvoje trekove, vnitrni muzou byt ciste umele, ale vnejsi musi mit celkem dost vlny. BTW, nemas ty pohory zaplacane voskem?

Ano, jsou mezi nama extremy, kterym veci funguji jinak, ale nemyslim, ze zrovna ty k nim patris ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » pon říj 26, 2015 22:16

většinou tenké (někdy tlustší) a na to vlněné - ale pro mě je to prostě drtič mrazu a ne tepla
vosk si zkoušej na pp, jsou to většinou staré koženotextilní :wink:

jen abys k nim nepatřil Ty, nejsi náhodou ten pán, co bojuje se svým Primaloftem se zbytkem světa? :twisted:

možná by bylo opravdu dobrý se smířit s tím, že lidi jsou rozdílní a tudíž univerzální řešení neexistují :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon říj 26, 2015 22:22

V tom pripade je to autosugesci ;-)

Ani ne, nejsem sam, kdo si primaloftku pochvaluje ;-) A dvoje ponozky si tu pochvaluji snad vsichni, co je opravdu nosi.

Dobre vis, ze nejsem z tech, co se s necim snadno smiruji [-( :twisted:

A vubec, mam hlad, musim jit varit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » pon říj 26, 2015 22:30

abys při tom svém svatém tažení neumřel hlady :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » úte říj 27, 2015 1:15

No prave ;-) Navic to nema smysl, jelikoz jsi tvrdohlava ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » úte říj 27, 2015 8:14

sobb píše:když mi to funguje v zimě na zahřátí, tak to bude stejně fungovat i v létě, když tuhle kombinaci použiju i v teple do pracovních bot, tak jednu vrstvu velice rychle sundávám, protože se to nedá vydržet
Mas blbou formulaci, spravne by to melo byt "kdyz mi to funguje v zime jako skvely izolant, bude stejne fungovat i v lete". Ony nebudou ani hrat ani chladit (teda za predpokladu, ze je nemas mokre, potom by mohl nastat jak efekt ochlazeni diky vetsimu odvodu tepla "pres vodu" nebo efekt ohrati podle pokusu na OF, ze mokra vlna spocatku hreje :-)). Takze se Ti nohy nezahrejou/neochladi vic, nez co samy vygeneruji za teplo.
Jinymi slovy, budou Ti udrzovat stejne podminky jak v lete, tak v zime. Zajimave je, ze v teplych oblastech (Rumunsko, ale i kolem Sahary) se tradicne obleka(lo) do vice vrstev (v Rumunsku rozhodne do hrubych vlnenych svetru) jak v zime tak i pri +40 a to kvuli lepsi izolaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení