Membranova bunda za 1999 co tomu rikate?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev


Příspěvekod chonga » úte led 3, 2006 19:11

:(( cena vypadá zajímavě, :(( Hannah nezatracuju, :wink: ale chtělo by to vidět a zkusit
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » úte led 3, 2006 19:19

Cena vypadá zajímavě, Hannah zatracuju :? .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Fly » úte led 3, 2006 19:28

Daval jsem to sem proto ze si myslim, ze se jedna o zajimavou nabidku samo ze to asi neni srovnatelny s najakou bundou za 6000 nicmene vzhledem k pomeru vykon/cena by to mohlo radu lidi zaujmout. Proste nikde jinde jsem bundu takovych parametru za tuhle cenu nenasel :-)
Fly
 

Příspěvekod leggos » úte led 3, 2006 19:44

:(( :-k =;
leggos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: stř zář 14, 2005 19:54
Bydliště: Pardubice- Mechov( tudíž HK)

Příspěvekod Caba » úte led 3, 2006 20:35

no nevim 100% vodonepropustna membrana :) tomu se mi nechce verit a s hannahem zatim nemam zadne dobre zkusenosti
kamarad byl rad kdyz se jedny bundy hannah zbavil (za polovic:)
Caba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 28, 2005 15:40
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Rujir » stř led 4, 2006 0:01

Tak ja by som si od Hannah deku pre psa. :evil: Mal som od nich par veci vlastnych a par veci moznost vyskusat a spokojnost sa nachadza na opacnej strane spektra nez som sa ocitol ja po skusenostiach s ich vyrobkami.
Ak tu bundu daju este o polovicu lacnejsie, tak ju kupim segre na prechadzku mestom za nie prilis dazdiveho pocasia... :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Caba » stř led 4, 2006 7:09

ma tady s hanahem vubec nekdo dobre zkusenosti ???
Caba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 28, 2005 15:40
Bydliště: Trutnov

Hannah

Příspěvekod Jožka » stř led 4, 2006 7:51

Bohužel také nemám dobré skušenosti s bundami Hannah. Koupil jsem si sice na práci jen levnou se zátěrem, ale okamžitě promoká a po roce se začalo odlepovat podlepení švů a párat švy.
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Příspěvekod tuso » stř led 4, 2006 8:46

Zkuste radši tuhle bundu: http://www.bartsport.cz/detail/high-point-road-runner , je to sice jenom lehká větrovka, ale zase určitě nepromoká /na rozdíl od Hannah mám s High Pointem dobré zkušenosti/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod norman_64 » stř led 4, 2006 8:51

tuso píše:Zkuste radši tuhle bundu: http://www.bartsport.cz/detail/high-point-road-runner , je to sice jenom lehká větrovka, ale zase určitě nepromoká /na rozdíl od Hannah mám s High Pointem dobré zkušenosti/

přesně takovou hledám...ale jaktože je tak levná :(( :ú :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod tuso » stř led 4, 2006 8:54

norman_64 píše:
tuso píše:Zkuste radši tuhle bundu: http://www.bartsport.cz/detail/high-point-road-runner , je to sice jenom lehká větrovka, ale zase určitě nepromoká /na rozdíl od Hannah mám s High Pointem dobré zkušenosti/

přesně takovou hledám...ale jaktože je tak levná :(( :ú :((


Je to dost starý model a navíc je s Gelanotsem a HP přechází na BlocVent , takže možná proto. A jinak HP nemá až tak strašně drahé věci /kalhoty Free Fall s BlocVentem jsem koupil za 3500.- a naprostá spokojenost, navíc i vypadají dobře/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » stř led 4, 2006 8:55

norman_64 píše:
tuso píše:Zkuste radši tuhle bundu: http://www.bartsport.cz/detail/high-point-road-runner , je to sice jenom lehká větrovka, ale zase určitě nepromoká /na rozdíl od Hannah mám s High Pointem dobré zkušenosti/

přesně takovou hledám...ale jaktože je tak levná :(( :ú :((


Protože to je fakt jenom šustka. Žádný dřeva jako Tilak Raptor a jemu podobní :wink: . Malá, lehká, skladná, nepromokavá. A myslím, že nedejchá :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vojtos » stř led 4, 2006 8:59

Caba píše:ma tady s hanahem vubec nekdo dobre zkusenosti ???


Zdar mám teď momentálně hannah kahloty a bundu (na lyže) s climaticem a ač jsem Hannah dlouho zatracoval musím říct že ve srovnání s gelanotsem subjektivně vykazuje lepší parametry, kalhoty testovány týdenve sněhu a mokru a v pohodě přišlo mi že climatic o něco lépe dýchá než gelanots. Jinak, ale CLIMATIC se dělá ve více provedenách takže taký zaléží o který typ membrány se jedná, jinak jestli se nepletu tak climatic je licencovaný sympatex.

Jo a bunda s membránou za 2000,- není až taková utopie výrobníc náklady například na bundu za 7000 jsou někde u hranice 1400,- někde možná i méně
Naposledy upravil Vojtos dne stř led 4, 2006 9:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Fly » stř led 4, 2006 9:05

Ja myslim, ze vetsina z tech co tu pisou o hannahu jako sr... meli asi vzdy pouze nejakou zaterovku za 1500,-- Kc a ocekavali od toho vice nez jim to mohlo nabidnout. Climatic je prece velmi podobna jak funkcne tak technicky dalsim znackovym membranam. No nic kazdej at si to prebere podle sveho ja si proste myslim ze za ty prachy je to slusny a jdu do toho.
Fly
 

Příspěvekod norman_64 » stř led 4, 2006 9:06

hmmm to jste mě moc nepotěšili... :( - a nějaká jiná alternativa byla by... :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » stř led 4, 2006 9:24

Všichni řešíte membránu a zátěr ... ale napadlo někoho třeba že způsob ušití (vytrhaná konce gumek, párající se rukávy ve švech, ...) vypovídá o výrobci mnohem více než materiál, kterej stejně někde nakupuje? :evil:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » stř led 4, 2006 9:30

Fly píše:Ja myslim, ze vetsina z tech co tu pisou o hannahu jako sr... meli asi vzdy pouze nejakou zaterovku za 1500,-- Kc a ocekavali od toho vice nez jim to mohlo nabidnout. Climatic je prece velmi podobna jak funkcne tak technicky dalsim znackovym membranam. No nic kazdej at si to prebere podle sveho ja si proste myslim ze za ty prachy je to slusny a jdu do toho.

hmmm...tak tos ani nemusels žádat o radu arm3 :ú , když si o nás tohle myslíš :?
Naposledy upravil norman_64 dne stř led 4, 2006 9:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Lipon » stř led 4, 2006 9:30

Caba píše:ma tady s hanahem vubec nekdo dobre zkusenosti ???

jo, se spacošem - koupil jsem před drahnými lety Hannah Bivak, když outdoor. obchody teprve vznikaly, a Hannah byl v Plzni tenkrát (1997? 1998?) jeden z mála obchodů s takovým zbožím; spacák používam dodnes, i když už nemá takové vlastnosti jako před těma 7 lety (sakra to už je doba ...), ale i loni na ukrajině se v něm dalo přespat při nějakých -7 stupnich na hřebenu, i když jako v pokojíčku už v něm nebylo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

to64

Příspěvekod fly » stř led 4, 2006 9:55

Ja jsem ale nikoho o radu nezadal jen jsem myslel ze by to mohlo treba nekoho taky zajimat jako slusna nabidka. Prece nejsme vsichni horolezci a supermani kteri potrebuji bundu za 10000 a tohle nam treba na nase jezdeni na kole vylet v lete do tater atp. bude uplne stacit a nebo taky ne to se uvidi :)
fly
 

Příspěvekod pripluv » stř led 4, 2006 10:01

Nechme toho ... někdo si ji holt bude muset koupit a poreferovat ... a je to.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » stř led 4, 2006 10:05

Ac jsem take tak trochu odpurce Hannahu (o SportLand kolekci ani nemluvim :-) ) tak musim rict, ze spacaky od Hannahu spatny nejsou - souhlasim s Liponem...A ta bunda take nebude spatna, jsem rad, ze sem tuto nabidku fly umistil...budu o ni mozna premyslet :-)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: to64

Příspěvekod norman_64 » stř led 4, 2006 10:09

fly píše:Ja jsem ale nikoho o radu nezadal jen jsem myslel ze by to mohlo treba nekoho taky zajimat jako slusna nabidka. Prece nejsme vsichni horolezci a supermani kteri potrebuji bundu za 10000 a tohle nam treba na nase jezdeni na kole vylet v lete do tater atp. bude uplne stacit a nebo taky ne to se uvidi :)

v pohodě- jen mě trošku zamrzelo jakým stylem jsi to napsal...
Jinak za ty prachy si myslím že se celkem hodí *
-----------------
jo a máš pravdu že jsi se o radu nežádal... :oops: :oops: :wink:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Fly » stř led 4, 2006 10:22

V poho Norman nic ve zlem nejsem hadavej typ :) . Vis ja jen uz moc proste neverim na takove ty reci ze firma XY je spatna a jina zase dobra. Hannah rozhodne neni spicka v oboru a take za svoje veci nechce "vetsinou" horentni penize. Staci se podivat na presnost siti a je jasne za Hannah je na tom lepe nez vetsina tkzv. spotrebnich znacek (loap, alpinepro, husky atp.), ale ani ty nelze uplne zatracovat jiste maji take nektere spokojene zakazniky. Je jasne ze Highpoint ci Tilak nebo NF atd. jsou na tom kvalitou urcite zase lepe nicmene asi od nich nekoupis bundu s membranou a podsivkou slusnych parametru (Road Runner od Highpointu podsivku nema) za 2000. Proste kazdemu podle jeho penezenky a potreb.
Fly
 

Příspěvekod ONDRA » stř led 4, 2006 11:02

Fly píše:V poho Norman nic ve zlem nejsem hadavej typ :) . Vis ja jen uz moc proste neverim na takove ty reci ze firma XY je spatna a jina zase dobra. Hannah rozhodne neni spicka v oboru a take za svoje veci nechce "vetsinou" horentni penize. Staci se podivat na presnost siti a je jasne za Hannah je na tom lepe nez vetsina tkzv. spotrebnich znacek (loap, alpinepro, husky atp.), ale ani ty nelze uplne zatracovat jiste maji take nektere spokojene zakazniky. Je jasne ze Highpoint ci Tilak nebo NF atd. jsou na tom kvalitou urcite zase lepe nicmene asi od nich nekoupis bundu s membranou a podsivkou slusnych parametru (Road Runner od Highpointu podsivku nema) za 2000. Proste kazdemu podle jeho penezenky a potreb.

V podstate se vsim cos tu napsal souhlasim. Od Hannahu bych si "obyc" bundu nekoupil, ale ty membranove vypadaji slusne. mam od nich kalhoty rapid pres 2 roky a jsem spokojeny. za ty penize parada...strih slusny, funkcnost super a docela i vzhled ujde
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Caba » stř led 4, 2006 11:59

Fly píše:Ja myslim, ze vetsina z tech co tu pisou o hannahu jako sr... meli asi vzdy pouze nejakou zaterovku za 1500,-- Kc a ocekavali od toho vice nez jim to mohlo nabidnout. Climatic je prece velmi podobna jak funkcne tak technicky dalsim znackovym membranam. No nic kazdej at si to prebere podle sveho ja si proste myslim ze za ty prachy je to slusny a jdu do toho.


to tedy ne slo o bundu temer za 5000 nevim jaky model presne a po chvili uplne promokla mozna na lyze dobra kdyz neprsi to verim ale jinak na nejakej outdoor to teda moc neni
Caba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 28, 2005 15:40
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod Návštěvník » stř led 4, 2006 13:10

Caba píše:
Fly píše:Ja myslim, ze vetsina z tech co tu pisou o hannahu jako sr... meli asi vzdy pouze nejakou zaterovku za 1500,-- Kc a ocekavali od toho vice nez jim to mohlo nabidnout. Climatic je prece velmi podobna jak funkcne tak technicky dalsim znackovym membranam. No nic kazdej at si to prebere podle sveho ja si proste myslim ze za ty prachy je to slusny a jdu do toho.


to tedy ne slo o bundu temer za 5000 nevim jaky model presne a po chvili uplne promokla mozna na lyze dobra kdyz neprsi to verim ale jinak na nejakej outdoor to teda moc neni


A nebyla to nahodou zimni bunda? Ono hannah pouziva taky Climatic zater a to je proti Climatic 2Lmebrane dost podstatnej rozdil.
Návštěvník
 

Příspěvekod Rujir » stř led 4, 2006 13:12

Aka pekna debata sa tu rozbehla. :mrgreen: Tak aby som prispel svojou troskou do tela:
ad Hannah: mal som moznost vyskusat si od H. stan, spacak (pozicane, ale relativne v pohode), lacnu zaterovku, ktora sa rozpadla za pol roka (od rakosnikov vydrzala, kym som ju nehodil do kosa z hnusu) a lyziarsku bundu za cca 6000,-Sk (ktorej som sa po prvej lyzovacke zbavil - chudak kto ju kupil). Suma sumarum - naco by som si kupoval nieco od firmy Hannah, ked v sucasnosti existuje asi tisic alternativ? Naozaj tu nejde o pouzite materialy, tie su vsade priblizne rovnake, ide len a len o kvalitu usitia, ktora je v pripade Hannahu na urovni rakosnikov.
ad Rejoice: Aj keby ich vyrobky sila moja nenasytna babicka a uctovala si 300,-Sk na hodinu, tak bavlnene kratasy za 1300,-Sk proste premrstene su. Na druhu stranu, preco nie, ked si to ludia kupia aj za taku cenu, vsak ano?
ad marze obchodnikov: segra chvilu chodila s manikom, ktoreho najlepsi kamarat vraj dodava tovar do siete Hudy Sport. Lakava ponuka znela, ze ak budem nieco chciet, tak si mam vybrat z Hudy katalogu a on mi to zozenie s 30-70% zlavou (aj on musi predsa nieco zarobit). Cepiny, lana a ina vystroj mala mat tych 30% a oblecenie tych 70%. Co k tomu dodat? Snad len: "Docerta, preco sa s nim segra musela rozist este pred tym nez som tu ponuku stihol vyuzit!" :evil:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Caba » stř led 4, 2006 13:40

Anonymous píše:
Caba píše:
Fly píše:Ja myslim, ze vetsina z tech co tu pisou o hannahu jako sr... meli asi vzdy pouze nejakou zaterovku za 1500,-- Kc a ocekavali od toho vice nez jim to mohlo nabidnout. Climatic je prece velmi podobna jak funkcne tak technicky dalsim znackovym membranam. No nic kazdej at si to prebere podle sveho ja si proste myslim ze za ty prachy je to slusny a jdu do toho.


to tedy ne slo o bundu temer za 5000 nevim jaky model presne a po chvili uplne promokla mozna na lyze dobra kdyz neprsi to verim ale jinak na nejakej outdoor to teda moc neni


A nebyla to nahodou zimni bunda? Ono hannah pouziva taky Climatic zater a to je proti Climatic 2Lmebrane dost podstatnej rozdil.


to nebyla zimni bunda nastesti sem to nebyl ja komu vypovedela sluzby a jak tady bylo receno nerikam ze je to membranou ale treba spatne zatavenymi svy ci usitim
proste tahle znacka na me nedela dobry dojem a nepamatuji si ze by nekdo s kym jezdim mel neco od hannahu (ted nemyslim spacak stan ale jen obleceni) mozna to vsechno neni az tak hrozne ale ja proste nejsem presvecen o jejich kvalite
ale pokud bude padny duvod treba se presvedcit necham :)
Caba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 28, 2005 15:40
Bydliště: Trutnov

Příspěvekod pavproch » stř led 4, 2006 14:55

Taky přispěju třemi troškami do mlýna:

ad Hannah: nikdy jsem na sobě neměl žádnej jejich hardshell, takže nemůžu soudit... ale už druhej rok oblíkám jejich No-wind flísku a je VELMI FAJN (střih, provedení, detaily... opravdu gůůůůt)¨

ad membrány (obecně): Gore, pak dlouho nic, pak Sympa, pak ještě dýl nic a pak všichni ostatní (pls, nekamenovat, je to MŮJ názor, nikomu ho nenutím!!)

ad výhodné nabídky: jak v pokecu o Gore - neGore rukavicích popisuju "jak se mnou vydrbali s Gore rukavicema Taubert", tak fčíl už nechcu NIC lacinýho
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Další

Zpět na Oblečení