termopradlo Devold

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod mike » sob kvě 23, 2015 23:13

Po zkusenostech beru vlnu jedine v tmavsich barvach (stredne seda, modra apod.). Svetla trika (IB) vzdycky nekde prisla ke skvrnam a ty nejdou vyprat. Staci caj. Z vetsi casti se to vypere, ale ne uplne a na svetlem je to videt, na tmavsim ne. Barevny potisk neni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 24, 2015 8:32

Aha já myslel, že to jako pouští barvu a tím vznikají fleky - jestli jako fleky od něčeho tak to je v pohodě a jdu do tmavého - jelikož dokážu nabrindat i pod brindáček :oops:
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod mike » pon kvě 25, 2015 23:24

O pousteni barvy nic nevim, ale zadny Devold jsem nikdy nemel, pouzivam IB. Fleky od jidla, zvlast mastne, jsou ty nejhorsi a z vlny se nevim proc nedaji poradne vyprat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř kvě 27, 2015 7:53

Řekl bych, že proto, že vlna do sebe nasává daleko více než bavlna a pereš jí na nižší teplotu a v opatrném programu s méně agresivním prostředkem než bavlnu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » pát čer 5, 2015 5:44

Tak sem vzal to triko Expedition - včera sem ho nosil dvě hodiny po bytě v 25 a dalo se - jo je v tom hic, ale hic mi byl i v obyč tričku s krátkým rukávem - v tomhle samo víc ale byl sem suchej a krásně to ,,hřálo,, na Skye bude fajn - když sem odjížděl bylo 6°C. Takže řadu Expedition vidím jako vhodnou cca na 15 a míň. Doplním řadou Sport nebo Breeze triko s krátkým pro hicíky *
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod fps » pát čer 5, 2015 12:33

Michal82 píše:Takže řadu Expedition vidím jako vhodnou cca na 15 a míň.

ale ne na chození, při chůzi na těžko se v tom vařím i když je jenom trochu nad nulou, na chození je lepší Active, ale i tuhle řadu nosím při chůzi do cca +6°C, pak je už moc teplá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » pát čer 5, 2015 19:44

Jo může být uvidím až se ochladí tak testnu teď je na to vedro. Hlavně sem ale psal, že to potřebuji i na dílnu kde sedím takže pro mě hodně univerzální. Rozhodně to není jako svetr jak se zde naznačovalo - silnější tričko.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » úte led 8, 2019 11:50

Ahoj,
máte někdo zkušenosti se spodky Devold Duo Activ? Chtěl bych to na zimu. Jak spodní vrstva odvádí pot, kvalita bodování obou vrstev, teplotní komfort atd?
Díky T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » úte led 8, 2019 12:15

Mně osobně přijde vlna na aktivní pohyb jako blbost...
Navíc za ty prachy mám skoro dvoje Crafty nebo troje Sensory
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » úte led 8, 2019 12:37

Mě je vlna příjemná, mám všechny trika z vlny. A hlavně ani po delším nošení nesmrdí :lol:
Máš nějaký konkrétní model, který je třeba z dvojitého materiálu?

Díky.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » úte led 8, 2019 12:40

Co třeba High Point CODE LEGGINS ?
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » úte led 8, 2019 12:53

Power Dry považuju, za sebe, za špičkovej materiál na termoprádlo, asi tak stokrát lepší než vlna.
Já mám vlněný prádlo a že toho mám dost, akorát na doma, nebo na relativně statické aktivity typu nenáročná práce, posedávání v lese etc.
Na turistiku nebo štípání dříví bych si to nevzal...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » úte led 8, 2019 13:11

Na doma je vlněný prádlo docela drahá sranda ne :D

Díky, na Power Dry jsem toho moc nenašel. Je pravda že třeba spodky High Point jsou za super peníze.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Lipon » úte led 8, 2019 13:36

spodky Duo Active přímo neznám, mám něco podobného (Brynje Arctic), spodní vrstva síťovina z uměliny, na tom merino

Je to do velké zimy, ale funguje to skvěle. Používám třeba za velkých mrazů na běžkách, na to softshellky. Nosívám na sjezd. lyžování, pokud je ráno -20 a přes den to přes -10 nepřeleze. Anebo na kolo pod cyklogatě v zimě. V teplotách těsně pod nulou je už v tom vedro.
Nosím vlněná trika i na turistiku, ale spíš nenáročnější, nebo jako vrstvu přes umělé triko na potivější pohyb. Teď jsem třeba měl na lyžování dolekopcom vlněný rolák, na to pak stačí tenká mikina a lyž. bunda.

Ale ke chvále PowerDry trik se musím přidat.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » úte led 8, 2019 13:42

Díky... chtěl bych to primárně na zimní přechody a případně lyžovačka v Alpách.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » úte led 8, 2019 13:43

A teplotní použití Power Dry?
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » úte led 8, 2019 13:44

Tak kdysi sem narazil ve Sportisimu na výprodej RedRam, což je taková civilní odnož Icebreakeru, a nakoupil jsem kvanta trenclí a triček, takže trenky vyšly asi na dvě kila a triko na tři a mám to dodneška.
Ty dražší kusy od SmartWoolu nebo Expe od Devoldu nosím ven, ale jak jsem psal, nepotivé aktivity, jako focení, pozorování zviřátek, lemtání piva v hvozdu, když se jedu s dětma povalovat do čundráckého srubu, na vopečbuřt...
Jako jo, podlehl jsem před x lety tý merinománii, vystřízlivění nebylo nejlevnější, ale svoje uplatnění ty vovcohadry maj.
Podobně jako liškošatstvo od FR...
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » úte led 8, 2019 13:55

Na zimní přechod si vlnu neumím představit.
Mizerně reguluje a když to propotíš do hrbu, schne to věčnost.
Používám např. Craft Pro Zero spodky triko s dlouhym, SS kaťata, nahoru pak zpravidla mikinu z PWS a případně větrovku.
Když zastavím, nahodím brčka.
Na intenzivní pohyb (sněžnice, kolo...(neběžkám)) se mi pak osvědčily tenký SS gatě naprudko a když zastavím tak Primaloft převlečňáky...
Dokonce kvůli tomu uvažuju o přepálenejch liščích harapeskách...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Pierre111 » úte led 8, 2019 14:44

Super materiál je Phasic od Arcteryx například tohle https://arcteryx.com/cz/en/shop/mens/phase-ar-crew-ls
Zkušenost mám ale jen s LT verzí.

Podobné ouitdoorové legíny jsem viděl letos v Tatrách a vypadalo to na tom chlapovy fakt divně :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » úte led 8, 2019 17:51

Ten Arcteryx vypada pekne :wink:

Leginy bych asi na sebe nevzal, i kdyby byly z kosmickeho materialu :lol: ale v Nizkych Tatrach jsem v tom chlapi taky videl.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » úte led 8, 2019 18:00

Vi ste se s tim Y/I domluvyly?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod sobb » úte led 8, 2019 19:17

TomF píše:máte někdo zkušenosti se spodky Devold Duo Activ? Chtěl bych to na zimu.
Tohoto Devolda nemám, ale máme podobné double face kompletky (triko s dlouhým a spodky) od Sensoru. Do zimy skvělé.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod mike » úte led 8, 2019 19:35

TomF píše:A teplotní použití Power Dry?

Zatim jsem vyzkousel rozsah -20 az +40 ;-) Zalezi na konkretnim materialu resp. jeho gramazi, delaji se ruzne. Na leto mam polovicni, nez na zimu. Od HP mam tricko, ktere by melo byt ze stejneho materialu, jako ty leginy. Je to nejaka divna varianta PowerDry, funguje mi nejhur z toho, co mam (a mam toho hodne, pouzivam PowerDry asi 20 let). Prijde mi, ze si v HP spletli strany materialu, ono totiz funguje lip naruby :D

Co se merina tyce, mam to jako dudy. Je to skvely material, ale jen na neco a to neco nezahrnuje potive aktivity, tam je to spatne. Maximum, co se (pro mne) da, je hodinova rychla prochazka (7 - 8 km), kterou chodim denne a doma sundavam merino tricko znatelne vlhke az mokre.

Kombinace umeliny na tele a merina na tom ale dobry napad je. Nemam primo takovou latku, ale pouzivam tuhle kombinaci, kdyz je mi zima. Na sobe PowerDry triko a v batohu tenke merino, ktere normalne pouzivam na spani. Kdyz je triko na tele propocene a zacne mi byt zima, dam na nej to merino a zvyseni komfortu je znacne. Merino totiz vytahne pot z umeliny. Takze te double face bych se nebal, jen ze by v tom mohlo byt trochu horko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Kkkd » úte led 8, 2019 19:52

Mám spodky Devold Duo Active, zatím jsem je použil jednou v prosinci v Tatrách a bylo mi v nich dobře, teplota se pohybovala kolem minus 10. Na nich jsem měl oblečené obyčejné staré kalhoty od Direct Alpine, něco jako Patrol, nevím, co je to za model, možná přímo ten Patrol.... Pokoušeli jsme se o výstup na Gerlach, takže jsem s nimi absolvoval nástup k hoře a lezení Batizovske proby. Mám je krátce, takže zatím více zkušeností nemám.
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » úte led 8, 2019 19:59

Zimní Gerlach v minus deseti v Patrolech?
:shock:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » úte led 8, 2019 20:19

Diky to je pekne vysvetleno a dobry tip jak zvýšit komfort pri prestavce ve slapani.

Puvodne jsem chtel Devold Expedition, ale bylo by to zbytecne teply a chuze v tom by byla umorna. Ale kombinace jakou nabizi Duo Activ nebo ten Sensor double face se mi docela libi.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod mike » úte led 8, 2019 20:27

Pri prestavce je lepsi na sebe hodit perovku, kdyz nechodis v zateplenych vecech. Tohle je dobre pri pohybu, kdyz ti zacne byt chladno. Proto, ze toho na sobe nemas dost, jsi propoceny, unaveny, neco na tebe leze apod. Proste kdyz se dostanes mimo komfortni zonu, timhle se do ni vratis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 4:15

TomF - Devold Expedition není nijak extra teplý.

Třeba podvlikacky si beru jak je kolem té nuly a níž, když je silný vítr (pocitově nižší teplota) tak si je beru i v plusu.

Triko nosím vždy pokud je pod cca 25°C

Ty nižší řady jsou už na teplejší počasí, na zimu bych si je nekupoval pokud jde o turistiku.

Je to všechno dost tenoucké, osobně bych uvítal podvlíkačky z výrazně vyšší gramáže než má Expedition.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » stř led 9, 2019 7:58

Tak tohle už je jednoznačnej a okatej pokus o flame...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 9:42

Dudy - ty seš flame - tohle je několik let používání Devold Expedition - dvoje podvlíkačky, dvoje trika s dlouhým rukavem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení