termopradlo Devold

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod -ant- » úte čer 3, 2014 5:47

nazalogy píše:Ahoj.
Zajímá mě jedna věc rolák Devold Expedition se dá použít i jako první vrstva? :-k


Ano.
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Vachon » úte čer 3, 2014 8:05

Dokonce je k tomu, myslím, určen, respektive nikdy jsem pod něj nic nedával.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 16, 2015 12:18

Ahoj chci se zeptat na řadu Expedition - do jaké horní teploty se to triko dá tak nosit v málo pohybové aktivitě a více pohybu (rychlá chůze do kopce) aniž by se člověk vařil. A zároveň cca spodní teplota kalhoty triko když přes to bude SS vršek? Díky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod booze » sob kvě 16, 2015 19:59

Toto jsi urcite cetl
Ideální do chladných a mrazivých podmínek pro zimní aktivity, vysokohorskou turistiku, myslivost a jinou venkovní činnost při teplotách až –50 °C.
Vyzkoušeno během mnoha expedic na oba póly v těch nejextrémnějších podmínkách
Komfortní zóna použití je v rozsahu teplot +5 °C až –50 °C.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 16, 2015 21:37

Jo to jsem četl, ale výrobci toho nakecaj....
Neb si ven těch -50 to si mám představit tak, že mi v tom bude komfortní teplo když budu mít jen toto na sobě, nebo když na tom budou další dvě zateplovací vrstvy a uzavřená kombinéza? :mrgreen:
Proto mě zajímá cca rozsah spodní teploty při kombinaci s jednou SS vrstvou a zároveň horní hranice když budu mít jen to triko třeba k džínám na brouzdání městem (pomalá chůze se zastávkami, žádný běh, tahání batohu do kopce a td).
Neb těch 5 se mi zdá málo.
Typuji horní hranici tak na 15 a s tím SS tak na 0 Max bez dalších vrstev. A to jen proto, že píšou že je to do mrazů.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod axi12 » sob kvě 16, 2015 22:00

Horná hranici na 15?! Měl jsi to někdy v ruce? Mám Devold Active, což by mělo být trochu méně teplé a rozhodně to není na 15°C. Samotné to mám v pohodě v 10°C...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 16, 2015 22:50

No právě že sem to neměl proto se ptám na ten cca rozsah teplot - samotné triko horní hranice než mi v tom bude vedro a spodní hranice triko s SS bundou než mi v tom bude zima.
Měl sem na sobě jen to jednodílné Breze a v 25 stupních v pohodě - prišlo mi jak trochu teplejší bavlneý tričko.
Proto se ptám na tohle když to má dvojité provedení a vyšší gramáž.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod mike » sob kvě 16, 2015 22:59

Ptas se, ale kdyz ti nekdo odpovi a odpoved se ti nelibi, ptas se znovu. Jako bych to uz nekde videl :twisted:

Pri tehle gramazi to fakt nebude do +15.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » sob kvě 16, 2015 23:18

mike - tak když mi tu hodí popis výrobce který jsem četl s tím, že komfort 5 až -50 tak jako sorry ale asi si nevezmeš tričko (byť dvojité) a nepůjdeš v něm na s.pól že. Asi těch -50 bude s dalšími vrstvami určenými na tyto teploty.
A to že bych se v samotném triku při teplotě nad 5 stupňů potil se mi taky nechce moc věřit.

Tak promiň ale v podstatě se ptám dál, protože odpověď jsem stále nedostal.
Kolega nad námi psal, že Active 10 stupňů v pohodě - to ale nevím jak brát jako v pohodě v samotném triku je ještě teplo nebo v pohodě při 10 se v samotném triku ještě nepotím?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod axi12 » ned kvě 17, 2015 6:39

Ptal jsi se na chuzi ve měste, bez běhu atd... takže v 10°C mohu jít v pohodě po městě a není mi zima. Tzn. i Expedition to bue ještě pár stupnu niž. Takže bych těm 5°C docela i věřil. Vezmi si, jaký kus vlny to je.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 7:06

Jo dobře díky.
Že ti není ještě zima v 10 beru. Že to s Expedition bude třeba do 5 věřím.

Ale mě zajímá HORNÍ HRANICE než se v samotném triku začnu po tom městě POTIT.
To jest jakou maximální teplotu to triko dá než ho budu chtít sundat a chodit nahej ](*,) A tu sem odhadoval na těch cca 15.
A pak mě tu mike kárá, že se pořád ptám.

Nicméně na outdoor fóru mi na to asi nikdo neodpoví tak jsem hledal na motorkářském fóru kde tohle hodně lidí používá pod kombinézu při 10-5. No a chlapi píšou, že oběd v přetopený restauraci kol 25 stupňů se v triku, kalhotech a moto kalhotech dá aniž by se potili. Takže těch 15 co sem typoval na chůzi v triku a džínách bude reálné možná v klidu i těch 20.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod axi12 » ned kvě 17, 2015 7:19

Hele, vezmi si ho do ruky a pochopíš, že v 15°C se určitě potit budeš. Je to fakt kus vlny, v 15°C se potím i ve svém Activ. Takže s Expedition max 10°C - a to už jsem někde psal, ne? estli se pletu ,tak sorry.

edit: to budou asi motorkáři po úraze, kdy ijm přestali fungovat ppotní žláty. 20°C fakt ne...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 8:58

axi12 dobře - říkám neměl sem ho v ruce, zajdu na něj kouknout.
Jako kdyby to psal jeden motorkář ok ale tohle prádlo jich má hodně.....

Tedy teď sorry za velké OT
Ale pokud je to prádlo tak velký izolant pak nechápu proč mě ve vlákně o spacáku všichni přesvědčovali, že spacák s komfortem -5 je pro mě naprosté minimum když budu mít teplé prádlo. A českou zimu kolem -10, -15 nosíte zimní spacáky, termoprádlo, péřové bačkůrky, péřové bundičky a je to akorát.
Ale v samotném triku nad 5 stupňů se dle vás budu potit - dle této úvahy bych těch -15 musel dát jen v tom prádle a v letním spacáku a asi ještě s rozepnutým zipem.

Nebo je někde něco špatně - nechápu, ale to v čem chodí většina z vás do spacáku je jaksi v rozporu s tím, že v samotném triku nad 5 ze mě poteče pot.... ](*,)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod aksam » ned kvě 17, 2015 9:16

nejpřesnější odpověď v kolika stupních vydržíš v expedition zjistíš, když si ho koupíš a vyzkoušíš na vlastní kůži.... tohle má každý individuálně, dle svého metabolismu

divím se úmyslu používat expedition jako triko k džínám do města
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 9:41

Ano máš pravdu, těším se až ho na sebe natáhnu. Jenže to bude v červnu na prodejně takže cca 23 stupňů?
Abych jim ho v kabince nepropotil.... :-..
To do města k džínám jsem napsal schválně jako cca příklad nízké zátěže/pohybu jelikož by se tu hned začlo spekulovat, že C je nízká zátěž a td.
Používat bych ho chtěl na dílnu pod montérky - cca 10 stupňů a bez pohybu. A na chození po ostrově 20-0, do spacáku na zimu zde 10-0/-5 extrém, na českou zimu, Alpy, a pod montérky v zimě na mou dílnu cca -5 když přijdu a cca 10 když po celém dni topení večer odcházím.

Prostě chci zainvestovat do všestranně použitelného teplého prádla.
Ale jestli je opravdu tak teplý tak kouknu po slabším, ale to už zas píšou zde kolegové, že to není kvalitní a je lepší IB.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod axi12 » ned kvě 17, 2015 10:59

To je ten největší problém, že se shažíš najít vždy jeden univerzální kus. Takový ale neexistuje, resp. jo, ale vždy budeš muset dost ustoupit...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 11:19

Tak myslím že rozsahem teplot to není nemožné jen tedy asi spíše tu lehčí řadu pokud je tohle opravdu tak moc teplé.
Ano nerazím tendenci mít plno různých věcí z nichž bych aktivně používal jen něco - ani nemohu musím se zbalit do jednoho kufru včetně věcí na dílnu a tak hledám věci maximálně využitelné - a nechci sebou tahat zbytečnosti no.
Ta slabší řada je dobře udělaná nebo už to není tak ono a je opravdu lepší to IB?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod booze » ned kvě 17, 2015 11:49

axi12 píše:Hele, vezmi si ho do ruky a pochopíš
Michal82 píše:Ano máš pravdu, těším se až ho na sebe natáhnu.
axi12 píše:říkám neměl sem ho v ruce
Michal82 píše:Abych jim ho v kabince nepropotil.

...kde ja jsem to uz slysel :twisted:

konec OT bude ti v tom vedro. To pouziti to 5°C bude hodne pravda, kdyz to porovnam se svetrem IB, ktery je hodne teply.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod axi12 » ned kvě 17, 2015 12:29

@booze: :twisted: nojono, špatně jsem to pak napsal. v ruce v obchodě ano, ale nikdy ne na sobě. Tzn. když jakékoli triko vezmeš do ruky, tak už trochu tušíš, co to tak jě, žejo. Ale nemohu podat vlatní zkušenost z nošení :) ](*,)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 12:40

A jakou řadu od Devoldu by jste mi tedy poradili aby to bylo ,,odolnější" to jest né 150g a aby to tedy bylo vhodnější na teploty řekněme 20/-20 - ten mínus při dalším oblečení nad tím tedy. A opravdu je ten Devold horší jak IB nebo jen ten tenkej 150g a zbytek je už cca stejný s IB? Se mi u Devoldu hodně zamlouvá ta dvojtá pletenina.... Ale na sobě sem to ještě neměl tak jen předvybírám co cca v červnu koupím.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod axi12 » ned kvě 17, 2015 12:44

Hele, já by jsem ti nedoporučil nic, ale kdybych ti měl doporučit, tak bych ti doporučil Devold Activ, což je super kus. Do +20°C to nebude, ale to skoro nic. Neříkej mi, že s seou nikdy nemáš tričko s krátkým rukávem, za které to pak můžeš převléct... Když jsem šel v zimě, tak do -10°C při zátěži jsem měl tohle a pws mikinu. Pod -10°C bych místo PWS mikini nahodil asi péřovku.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 13:27

Jo tak krom toho, že do kufru musím narvat, stan, spacák, karimouru, jedny trek boty jedny práv boty, monterky, tak beru SS kalhoty, SS bundu, cepici rukavice, dva sety termopradla, trička s krátkým, mikinu/svetr, spodní prádlo, fusky, nějaký ty drobnosti a další nezbytnosti - ale narvi to do 1 kufru na 3 měsíce.
Takže každý kousek promejšlím co jo a co ne.
Na sobě pak jedno civilní oblečení do města a boty a GTX bundu.

No koukal sem a co to Duo Activ? To nefunguje dobře?
Proč bys nedoporučil nic? Raději IB nebo něco úplně jinýho? Syntetiku nechci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod šíp » ned kvě 17, 2015 18:30

Duo Activ neznám, ale zkušenost mám jak s Expediotionem, tak klasickým Activem. První zmíněný je opravdu do zimních podmínek, jako horní komfortní teplotu odhaduji tak 0°C, maximálně +5°C. Druhý zmíněný je z mého pohledu univerzálnější, dá se v něm jak při +10°C, tak i při +10°C. Pokud se tedy rozhoduješ a hledáš co nejvíce univerzální výrobek, jdi do Activu. Ten užíváme už několik let na naše letní cyklovýpravy za polární kruh, kdy může být 0°C /častěji/ až 30°C /méně často/.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 19:11

Díky. To Breeze 150g mi fakt přišlo jak běžný tričko tak sem chtěl něco trochu teplejší.
A při kolika tak na něj bereš nějakou vrchní bundu pokud jde o mírný pohyb? Zrovna jízda na kole je hodně aktivní.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod šíp » ned kvě 17, 2015 19:15

Na to není jednoduchá odpověď. Je potřeba vzít v úvahu ještě další důležitý faktor, a to vítr. Za polárním kruhem fouká poněkud silněji, než je v našich končinách zvykem. Ale odhadem, co se kola týče, tak mezi +4 až +14°C rolák Devold Active a šusťáková větrovka.
Mimochodem, naše Devoldy mají už několik let /odhadem tak 6-8 let určitě/. Protože už začaly jevit jisté známky opotřebování, objednala jsem nedávno nové kusy, a zaskočilo mě, že mi ten materiál přijde jiný. Zdá se mi na pohmat tenčí, trošku jiný střih doznal i výrobek samotný. Podobnou zkušenost jsem učinila i loni, kdy jsem si po několika letech objednala nový Expedition. Opět se mi materiál zdál trochu tenčí proti dosavadnímu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 20:13

No já to chci tady na Skye kombinovat s SS bundou jelikož tu taky fučí od oceánu. A případně s GTX. Když bude hezky a teplo tak samotné.
No to B možná vysvětlovalo proč na motorkářích chlapi píšou že v Expedition dají v klidu oběd v restauraci a nepotí se. On má dle výrobce 230g
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod šíp » ned kvě 17, 2015 20:15

Počítej ale s tím, že Expedition je sice ze dvou vrstev, ale obojí je vlna. Active má vnitřní vrstvu umělou a vnější vlněnou, což je z mého pohledu lepší na potivé aktivity. Nyní nemám na mysli hřejivost, ta souvisí i s tloušťkou materiálu, ale schopnost odvodu potu do vnějších vrstev, tudíž od těla.
Motorkáři se až tak nehýbou, alespoň myslím.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 20:52

Jj no přesvědčili mě už na Active jen budu asi koukat jestli ten normální nebo ten Duo Active. Jak se vrátím jdu to ozkoušet - jinak to vidím spíše na triko, než na rolák. Ještě musím testnout novou Milletku Track Jacket co mi přišla domů, ale tam by límec měl být dost vysoký, takže by pro mě klasické triko bez límce bylo lepší.
Ještě by mě zajímalo - ty dvě vrstvy jak dobře to drží u sebe nedělá to po letech neplechu? A odolnost Active třeba pod batohem?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod šíp » ned kvě 17, 2015 20:57

Dvě vrstvy se mě od sebe nikdy nerozpojily, jestli máš na mysli tohle.
Odolnost je dobrá, rozhodně vyšší, než u 150g Icebreakeru. Samozřejmě musíš počítat s nějakým tím opotřebením. Jestli chceš, nafotím Ti detaily, jak vypadá můj rolák po těch několika letech užívání.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » ned kvě 17, 2015 21:39

Je to bys byla moc hodná. A ještě by mě zajímalo - nesmrdí to když tam je syntetický spodek?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení