termopradlo Devold

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod aksam » stř led 9, 2019 9:49

Michal82...Smartwool dělá podvlíkačky 100% merino, gramáž 250g/m2, ale na chození si je moc neumím představit, na spaní do spacáku jsou skvělé, dělají ve stejné gramáži i overal. Jinak jak psal Lipon o Brynje arctic, bude lepší než expedition od Devoldu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » stř led 9, 2019 9:59

Tak si nos v +25°C nejteplejší řadu s dlouhým rukávem Devold Expedition o kterém sám výrobce píše:

"Říkáte, že slovo extrém je vaše druhé já? V tom případě se právě díváte na produkt pro vás jako ušitý! Zimní extrémy se totiž bez řady Devold Expedition neobejdou. Tento model představuje základní vrstvu do extrémních podmínek.
Ideální do chladných a mrazivých podmínek pro zimní aktivity, vysokohorskou turistiku, myslivost a jinou venkovní činnost při teplotách až –50 °C.
Extrémně teplé dvouvrstvé tričko nejen pro polárníky, ale i pro velké zmrzlíky."


I když je pravda, že to vlastně je pro tebe, protože slovo extrém je "tvoje druhé já".

](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod apuka » stř led 9, 2019 10:10

@dudy: zapomels, ze Michal to vsechno pouziva v orkanu ve Skotsku. Kdyz k +20-ti pripocitas vysokou vlhkost a Windchill factor orkanu, mozna dostanes, ze pocitova teplota bude kolem -20... (Nenasel jsem slusnou kalkulacku na ty podminky, ale predpokladam, ze v orkanu se pocita, ze odfoukne svislou carku z "+", takze z +20 mas -20 :wink:.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 10:19

Možná by jste místo čtení pohádek od výrobců měli taky ten produkt koupit a používat.

Mám ten Devold rád, ale je to prostě silnější tričko s dlouhým rukávem - nic víc.

Tím jak je z vlny a z té pleteniny tak i v 25 skvěle reguluje teplotu takže pocitově to chladí.

Umělotinu nechci protože páchne - merino nepáchne ani když ho propotíš.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod apuka » stř led 9, 2019 12:36

Ja si delam srandu, ale jinak Te chapu - pokud chodis tak, aby ses nepotil, resp. potil minimalne, tak i v lete je to dobre. Ja taky chodim i v 35 v triku s dlouhym rukavem, stejnem jako v zime pri -20 (Silkbody - drtive hedvabi, trocha vlny a na postraseni bavlny, ale jen 120g/m2) a vetsinou mi je v nem prijemne.

Ale ze by ten Devold Extreme nebyl teply... :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 14:28

apuka - teplý..... ono je to těžký posoudit.

Prvně je nutné si uvědomit ze ano oni píšou do teplot až -50°C jenže jak že - tak že máš Devolda přes nej mas perove kalhoty a přes ty třeba gtx nahoře mas pod perovou bundou ještě nějakou mikinu.

A ten komfort teplotní dělá Devold nebo to peří?

Osobně to mám tak ze to triko je v 25°C max ideál je 20. Jak je třeba 15 a min beru přes to mikinu nebo bundu. Jak je 0 a min beru Devold mikinu a bundu. Na -15 beru triko tenkou mikinu silný svetr a bundu.

Podvlikacky beru jak sem psal kolem té 0°C a tak do -15 sou ok potom je mi v tom už zima.

Jelikož nemám zateplene kalhoty a ani nechci hodilo by se mi kdyby měl Devold i podvlikacky z gramaze jako je na mikči a svetry - tam bych pak viděl možnost to se základními podvlikackami vrstvit a mohlo by to opravdu byt i na nějaké hodně silne minusy.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod TomF » stř led 9, 2019 14:41

Já myslel, že rolák devold expedition má stejnou gramáž a dvojitou látku jako spodky...?
Pokud bych si vzal ty spodky expedition tak si myslím, že by mi bylo pod kalhoty teplo. Beru to spíš na statické aktivity nebo pomalou chůzi, jinak na klasickou chůzi s batohem, kde se dost zapotím by se mi líbil ten Duo Activ. Základ je aby kalhoty neprofoukly.
Je Duo Activ i dostatečně teplý do spacáku (kilo peří 600cuin) při větších mrazech -15 až -20, nemáte zkušenosti?

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 15:06

TomF - spodky Expedition jsou z úplně stejného materiálu jako tričko Expedition - roláček by měl být to samé jako tričko jen má vysoký límec a přesahy na dlaně.

Vše 235g

Mikiny jsou potom z výrazně silnějšího materiálu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 15:14

Expedition - 235g - uvnitř 100% merino, z venku 80% merino a 20% polyamid.

DuoActive - 205g - uvnitř 100% thermolite, z venku 80% merino a 20% polyamid.

DuoActive ti bude smrdet protože na tele mas čistou syntetiku není to merino.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Pierre111 » stř led 9, 2019 15:20

Já už podvlíkačky nenosím. Vystačím si i v mrazu jen s kalhotami (nezateplenýma) a ted jsem koupil zateplené kraťasy a je to velmi dobré. Takže já bych na nohy doporučil spíš zeteplené převlečné kalhoty nebo při použití maček kratasy. Zkoušel jsem je ted při výletu na Sněžku a bylo to fakt zajímavý. Pěkně to hřálo už od kolen a v případě přehřívání stačí rozepnout postranní zip o odvětrat.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod apuka » stř led 9, 2019 16:13

@Pierre111: Vystacis si tak s mackama na nohou i pri -25 a poradne fujavici a hlavne v case, kdy se nebudes nijak "zahrivajic" se pohybovat (svacina, atd)? :-k
Moje kolena by si k tem kratasum (nebo i jina cast nohy v pripade zateplenych "kratasu" az pod kolena) urcite mely nejake hodne blbe poznamky. Delaji to i s podvlikackami, v tech -25 nekdy i se zateplenyma kalhotama.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Pierre111 » stř led 9, 2019 16:26

Psal jsem, že jsem je zkoušel nedávno na Sněžce, takže otázka na -25°C a pořádnou fujavici asi není na místě, takové počasí tam přes den ani večer nebylo. :) Navíc v -25 a pořádné fujavici, orkánu a podobně, asi zase nebudu chodit ven že, na to nemám ostatní vybavení, takže prosím žádné extrémy. Tobě stačí tvoje podvlíkačky na -100°C a pořádnou fujavici ? :) Kratasy vedou až pod kolena, takže kolena jsou v teple, pokud ti vadí zima na kolena píšu at si vezmeš zateplené kalhoty. Hrozí tam ale roztržení pokud používáš mačky, proto jsem zvolil kratasy. Navíc to teplo je příjemnější než od podvlíkaček, stejně tak nošení je pohodlnější. Navíc pokud máš proměnou aktivitu a počasí je teplotně tak na hraně, tak můžeš větrat oblékat a svlékat pomocí postranních zipů a ne se pařit v podvlíkačkách ;). Uvedl jsem to prostě jako alternativu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » stř led 9, 2019 16:37

Michal82 píše:Možná by jste místo čtení pohádek od výrobců měli taky ten produkt koupit a používat.



Tak teď si mě rozsekal.
Já nosil Devoldy, když ty si tahal kačera, synku.
Pulover Devold Expedition, tenkrát ještě z čisté vlny a ne merina a z polypropylenu, jsem kupoval v dvaadevadesátém při svém prvním zájezdu na sever, tedy v době, kdy tobě bylo deset let.
Triko Expedition z první merino série mám od roku 2006 dodnes, rolák vlastním od roku cca 2009, tedy mé chabé zkušenosti jsou proti borcovi, co se před čtyřmi lety ptal, jestli si má koupit spacák z Tesca, opravdu titěrné.
A jestli tvrdíš, že chodíš v pohodě v +25°C v Devold Expedition, v kterém já chcípám vedrem sedíc bez pohybu v +15°C, tak seš buď divnej, nebo a to spíš, zase meleš hovna.


Edit:

A teďka koukám, že bezprostředně předchozí debata z 2015 v tomhle vlákně končí slovy:
Michal82 píše:Tak sem vzal to triko Expedition - včera sem ho nosil dvě hodiny po bytě v 25 a dalo se - jo je v tom hic, ale hic mi byl i v obyč tričku s krátkým rukávem - v tomhle samo víc ale byl sem suchej a krásně to ,,hřálo,, na Skye bude fajn - když sem odjížděl bylo 6°C. Takže řadu Expedition vidím jako vhodnou cca na 15 a míň. Doplním řadou Sport nebo Breeze triko s krátkým pro hicíky *... Jo může být uvidím až se ochladí tak testnu teď je na to vedro.


](*,)

Jak sem říkal: Hovna!

Howgh!
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 17:59

Dudy hovna meleš co té tu vidím.

Je rozdíl nosit to v ČR v bezvětří a v bytě ve vedru a je rozdíl nosit to někde kde fouká.

Musíš si dávat věci do kontextu a ne si vždy vytáhnout to co se ti hodí do krámu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 18:04

Dudy stejný jako sračky co meleš o tom že někdo chtěl spacak z tesca - pokud vím chtěl sem syntetiku třeba jako Millet Bajkal protože sem věděl ze chci spacak do vlhka a o HP sem neměl tucha když to tehdy byla roční novinka a zkušenosti s klasickým peřím ve vlhku mne od toho odrazovali.

Takže trenuj paměť paprdo skleróza je hrozná viď.

Tím končím akorát mě v každém příspěvku seres.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

termopradlo Devold

Příspěvekod Lipon » stř led 9, 2019 20:39

Já se dudymu vobčas nedivím, že povolí ventil...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod mike » stř led 9, 2019 21:19

Ja taky ne. Devold nepouzivam, ale schvalne jsem se kouknul na gramaz tech veci, o kterych byla rec a muzu se jen smat a konstatovat, ze nekdo je tady uplne mimo a dudy to neni ;-) Merino nosim furt, nad 20 stupnu jedine 150, kdysi jsem mel 190 a bylo mi v nem vedro. S kratkym rukavem a tady je rec o dlouhem :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod grco » stř led 9, 2019 21:20

No ked mam 25st doma, tak mi je teplo aj nahemu teda, to nemusim mat ani merino...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 21:25

A protože je teplo vám tak musí byt všem ze.....? Nemusí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod mike » stř led 9, 2019 21:29

@grco: jj, ale v praci to nejak neproslo ;-)

@Michal82: nemusi, ale u extemniho outdooristy bych cekal, ze v +25 prezije i bez vybaveni do extremnich teplot :P Ale aspon uz zacina byt jasne, jak to s tema tvyma extremama je :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » stř led 9, 2019 22:16

Mike tak to ber tak ze extrémní outdoorista přežije i v extrémním teplu. ;)

Já fakt nevím vy tady budete rozporovat i to jak se cítím v tricku.
Když bych tady psal ze v 25 nosím perovku no budiž ale ze si v 25 s větrem vezmu tričko no to je snad každého věc a osobní pocit komfortu - kdybych se v tom cítil moc spocenej tak si přeci vezmu tričko s krátkým rukavem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod sobb » stř led 9, 2019 22:49

TomF píše:Je Duo Activ i dostatečně teplý do spacáku (kilo peří 600cuin) při větších mrazech -15 až -20, nemáte zkušenosti?
Mluvím-li opět jen za ten Sensor Merino DF, který má navíc menší gramáž,tak si myslím, že by to mohlo stačit. Předpokládám normální podmínky i normální fyzický stav člověka i spacáku, spaní ve stanu. K tomu ponožky, případně botičky a nahoře se oblíct podle potřeby. Ale toto je těžké soudit, každý má jiné tepelné nároky.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 10, 2019 9:40

Tak jde o to, že TomF si chce koupit termoprádlo a ty mu napíšeš, že Devold Extreme není zas tolik teplý a chodíš v tom i když je 25°C a trochu fouká. Pokud vím, že mám divnou termoregulaci asi 1% dalšího obyvatelstva, tak nebudu nikomu dalšímu doporučovat to co funguje mě ne ? Nebo tam napíšu, že jsem v tomhle směru divnej :D. To dá přece rozum. Krásně je to vidět v posledním příspěvku od Sobb. Obdivuji Dudyho super power vytáhnout nějaký starý příspěvek k tématu od dotyčného :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 11:42

Pierre111 jenže já si nemyslím ze mám divnou termolegulaci. To že v tom vydržím ano to vydržím ale je to prostě proto že je to normální tričko a ze mi k tomu fouká vítr.

A mezi námi DuoActive je velmi podobne s Expedition co do síly materiálu - těch 30g navíc není zásadní rozdíl.

Podstatný rozdíl je ze Expedition je navržen pro zateplovani - čistě merino - těch 20% umelotiny v té horní vrstvě je pro lepší mechanickou odolnost.

Zato DuoActive je primárně pro rychlej pohyb jako třeba bezky a td. Má plně syntetickou vrstvu na tele pro rychlý odvod potu. A merino je tam až okrajová záležitost v horní vrstvě opět spolu s umělým vláknem.

Jde o to pokud to chce používat tak jako se merino prádlo používá - na delší dobu několika dni tak v DuoActive bude pekne smrdet díky té plné syntetice. (Má to kamos na masinu a velmi rychle měnil za Expedition protože v tom pachl)

Pokud tedy je Expedition moc tak bych zvolil řadu Breze ale je to už jen 150g a to je už průhledný.

Ono průhledný je i Expedition ta pletenina má dost velká oka a tedy dost ventiluje.

Proto říkám ze se to dá i v takovém teplu nosit. Ostatně si nemyslím ze by to TomF chtěl nosit v takovém teplu ale asi to chce na zimu předpokládám.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » čtv led 10, 2019 14:16

Sem divnej.
Právě sem se vrátil s procházky s čoklem hvozdem vokolo komína.
Venku ve třech metrech +1,9°C, u země +2,5°C, sníh cca 8 cm, vlhkost 52%, vítr 4,2 m/s (v lese asi míň, nahoře zas víc), Wind Chill 1°C (údaje z domácí meteo)
Celkem 4,8 km, průměrná rychlost 5,4 km/h, převýšení +/- 236 m.
Bez batohu a jakékoli zátěže krom klíčů a telefonu, na sobě triko s dlouhým Sensor Merino Double Face 170 g/m2, 60% merino 40% PE přes to bunda FR Keb (kšiltovka, kalhoty Keb, pohorky HW, trenky Icebreaker, ponožky Woxx Trek, jinak nic).
Celou dobu otevřený boční větrání na bundě, povolený rukávy i dolní lem, do kopce komplet rozeplá, z kopce rozhalenka.
Triko je dost propocený a mě bylo do kopce dost vedro. Z kopce akorát.

V Devold expedition, vo kterym teda nic nevim, protože ho mám teprve deset let, bych se, asi, uvařil.
Ale to je pusté teoretizování neznalého...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod Pierre111 » čtv led 10, 2019 15:15

A nechceš si ten Expedition obléknout a dát si to v rámci testu ještě jednou ? Pejsek to uvítá :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 15:39

Dudy vidíš a já byl včera komplet v Devold Expedition před to GT N1 a A N8 čepici rukavice dvoje ponožky a SP na zádech ÄÄÄ - teplota cca 5°C později až -2°C.

A byl sem suchej.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » čtv led 10, 2019 16:51

Tak sem si dal repete v Devold Expedition, akorát o kilák kratší ale se stejným převýšením, takže ten kopec tam byl stejnej a málem sem se uvařil.
A to klesla teplota. Ve třech metrech je, teď, když sem přišel, 0,7°C a u země už se schyluje k samci (0,4°C).

Koukám, Michale, tys byl mínus dvou stupních v tričku v kterém se cítíš komfortně v +25°C a přes to jen plátěnou bundu?
Já bych teda zmrz.
Pokud to teda vztáhnu na svoje standardy.
Já, totiž, když je +25°C, chodím v kraťasech, vzdušném funkčním tričku, nebo košili a sandálech.
Když si představím, že bych si přes to hodil jenom fjalravení anorak a gatě a vyrazil do mrazu o sedmadvacet míň, tak se dost děsím, že bych vytuh...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

termopradlo Devold

Příspěvekod Michal82 » čtv led 10, 2019 17:07

Dudy a to sou ty rozdíly ;)

Ono totiž když ty Numbers zavoskujes tak skvěle drží teplotu. Cca do té 0 mi tedy stačí Devold a Anorak a dole jen Gaiter Trousers - pod nulu pod kalhoty Devolda a nahoru ještě mikinu nebo svetr.

Teď bylo tak mezi tak sem vyšel takhle - mikinu sem měl v batohu ale neoblikl sem ji a pod kalhotama podvlikacky se ještě dali.

Ovšem byt v tom bez Anoraku tak bych musel mít přes ten Devold i svetr a na tom třeba gtx nebo SS.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: termopradlo Devold

Příspěvekod dudy » čtv led 10, 2019 17:15

Michal82 píše:...když ty Numbers zavoskujes tak skvěle drží teplotu.
...Ovšem byt v tom bez Anoraku tak bych musel mít přes ten Devold i svetr a na tom třeba gtx nebo SS.



Zavoskovanej No.8 ti izoluje jako svetr a přes něj ještě SS nebo GTX?
Ten můj to neumí...
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení