Nepromokavé kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » pát úno 23, 2018 17:29

Michal82 píše:ozkouseno to mám natolik ze jakmile je liják a na bunde je vodní film a tečou po ní potoky vody tak nedejchá - a ani nemůže - přes vodní sloupec ti vzduch prostě neprojde.

apuka píše:Samozrejme, Tebou popisovany pripad poradneho lijaku, kdy je na latce souvisla vrstva vody veskere rozdily stira a srovna na nulovou prodysnost. Presne jak pises.

tohle je extrémní situace která trvá většinou jen krátce, v této situací se nedá ani pořádně pohybovat, takže já buďto jdu hodně pomalu, a nebo prostě počkám až to nejhorší přejde, a pak teprve vyrazím, v této situaci nejde vůbec o prodyšnost když jdu hodně pomalu, a nebo stojím nebo sedím

Michal82 píše:Myslím ze když si vyberu dobre ponco nebo dlouhou plastenku s vetranim mohlo by mi to fungovat lip jak gtx v takových podmínkách.

- tohle mám ozkoušené, a jak v ponču tak v pláštěnce se nemůžeš v podmínkách co si nahoře popsal vůbec pohnout, musíš sedět, jinak ti pod pončo nebo pláštěnku nateče voda větracími otvory, a taky ti nateče do bod, tohle se ti u komplet membránového oblečení nestane i když se budeš pohybovat, a to že se pod membránovým oblečením potím (což se dá zredukovat na minimum tím, ze se pohybuji v takovýchto podmínkách pomalu), je úplné nic oproti tomu když ti nateč pod pončo nebo pláštěnku větracími otvory, a nebo ti nateče do bot
- už jsem na OF několikrát psal že já používám v letě když jsou krátké a rychlé lijáky Jurek Trio UL, ale jak jsem psal, musím si sednout, a počkat až se to přežene, když při chůzi foukne, tak si pod tím mokrý na kost, obzvlášť třeba na horách na hřebenech je to nepoužitelné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát úno 23, 2018 17:42

fps - nojo jenže tady si moc nevyberes - když chcije tak chcije a muže to trvat hodinu nebo 3 dny což předem nevíš a nebudeš čekat kdy to přejde.
Ze se to dostane i pod je jasný s tím počítám a proto tam chci mít tu voskovanou G1000 s HD verzi po čemž by to mohlo stejkat.
Jinak gtx - to už sem opravdu zavrhnul - proste i kdybych přistoupil na horší prodysnost a získal za to vodeodolnost pořad mi to mechanicky nic nevydrží a nehodlám co rok kupovat hadry za 20 - ta G1000 bude na 10 let minimálně.
Je to něco za něco no....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát úno 23, 2018 17:44

fps - jinak ponco sem nosil dřív - v celku to šlo ale kombinaci větru jako tady sem si v tom nedal.
Koukám na nějaký plastenky pokud by bylo něco s nějakým sepnutim mezi nohama mohlo by to byt OK.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » pát úno 23, 2018 18:30

No ale pončo ti taky neochrání spodek a bez návleků se ti do bot v nějaké slotě dostane voda... A návleky se chtě nechtě dělají leda z GTX nebo eVentu aby to nějak fungovalo a nekondenzovala ti vlhkost na nějakém podělaném silikonovém zátěru :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 19:26

fps píše:tohle je extrémní situace která trvá většinou jen krátce, v této situací se nedá ani pořádně pohybovat, takže já buďto jdu hodně pomalu, a nebo prostě počkám až to nejhorší přejde, a pak teprve vyrazím

Asi tak.

Michal82 píše:nojo jenže tady si moc nevyberes - když chcije tak chcije a muže to trvat hodinu nebo 3 dny což předem nevíš a nebudeš čekat kdy to přejde

Rec je o kalhotach a vrstve vody na nich. U bundy muzes mit pravdu, ale aby se ti udelala neprodysna vrstva vody na kalhotach, tam to uz musi byt slusna prutrz a ta trva jen chvili a stejne se v ni jit neda, jak pise fps.

Michal82 píše:Jinak gtx - to už sem opravdu zavrhnul - proste i kdybych přistoupil na horší prodysnost a získal za to vodeodolnost pořad mi to mechanicky nic nevydrží a nehodlám co rok kupovat hadry za 20

Rec je porad o kalhotach, kde jsi videl prevlecne kalhoty za 20k? Moje z GTX AS staly tusim 3k. Jak nemam membrany rad, tak tyhle jsou fajn. Uz nekolikrat jsem je oblekal na promocene normalni kalhoty a po par hodinach pod nima uschly. Samozrejme za staleho deste. Takze s prodysnosti jsem naprosto spokojen a to mam fakt velke naroky. U bundy z AS jsem spokojen nebyl.

Michal82 píše: ta G1000 bude na 10 let minimálně.

Proc nereknes na rovinu, ze to chces, protoze je to tezke a drahe? :twisted: O funkci a prodysnosti bych mel velke pochyby. Proc si radej neporidis stredoveke brneni? To bude jeste tezsi, vydrzi vic a funkcni bude asi tak stejne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod booze » pát úno 23, 2018 20:44

Nedavno si komplic poridil TYTO nepromokave kalhoty jako levnou zalohu do batohu a dost me u nich prekvapila skladnost. Jsou stejne skladne jak moje letite Tilaky ultralight. Nezkousel je nekdo v desti?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát úno 23, 2018 20:45

mike
prutrz trvá jen chvíli - teď to období končí ale stav se příští rok v lednu a pak mi můžeš říct jestli to trvá chvíli ;)

Já se bavil o celku - a zrovna Káčka nebyl levnej set.

O funkci prodysnosti mas pochyby - nevím na základě čeho ? Měl jsem na sobě na test a dejchalo to lip jak gtx.
O váhu mi nejde nevím proč to sem pleteš - jde o to že mechanicky je to odolné a vydrží. Starý maskáče z celtoviny mám dodnes a co toho zažili, drahé GTX hadříky ala ,,módní policie,, byly po roce šetrného užívání zničený.

Tím neříkám ať si to někdo kupuje ani ze je to nepromokavy - tím říkám ze funkci proti vodě to v setu s plastenkou pro mě bude mít cca stejnou. Za lepšího počasí to lip dejcha a hlavně - vydrží mi to mnohanasobky toho co GTX hadry.

Zmínil jsem to jako fakt na základě toho jak někdo napsal ze za lijáku v těch decathlonovych prevlecich nebude chtít byt pac se v tom upotí - myšleno v kontextu toho ze za lijáku se upotim i v gtx a tak je mi vlastně fuk jestli se potim v gtx nebo mi promokl SS nebo G1000 - mokrej je člověk tak jako tak.

A brnění by mi zrezlo - kor když tu mas sůl od oceánu. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 20:57

Michal82 píše:O funkci prodysnosti mas pochyby - nevím na základě čeho ?

Na zaklade toho, ze se to voskuje. Voskovana latka je asi tak prodysna, jako igelit.

Michal82 píše:A brnění by mi zrezlo - kor když tu mas sůl od oceánu. ;)

Nechej si udelat nerezove :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 20:59

booze píše:Nedavno si komplic poridil TYTO nepromokave kalhoty jako levnou zalohu do batohu

:shock: to je ale hnus. Kolik to vazi? Za ty prachy mi to teda levne neprijde, moje GTX AS za 3k maji urcite lepsi pomer cena/vykon.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát úno 23, 2018 21:13

Mike - aha takže jsi to na sobě neměl.
Voskovaná látka - pokud nevytvoris plnou skorepinu - je prodysnejsi než gtx - tedy dirkovanej igelit.
Navíc je fajn ze když je hezky vyperes a mas to bez vosku a když jdeš někam kde čekas déšť zavoskujes a nějakej deštík to dá.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 21:33

Samozrejme, ze nemel. Nepotrebuju zkouset, ze foukanim koure do vody zlato nevznikne :twisted:

Bud to zavoskujes uplne a bude to nepromokave a neprodysne, nebo ne a pak to bude prodysne a promokne. A navic jeste znicis pracku :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 23, 2018 21:58

Mike ma pravdu. :) Kdyz to poradne zavoskujes tak to nedycha, nema jak. Dychat to muze jen tem castmi, kde neni vosk. Ovsem na mistech kde neni vosk to promkne v radu minut podle toho co jsem slysel. Pri vytrvalejsim desti to protece i zavoskovane pres svy a namahane casti. Co se odolnosti tyce, kdyz koupis poradnou bundu ze silneho nylonu tak je odolnost vynikajici. Ja mam jen 40d nylon a po 3-4 letech je bunda prakticky bez opotrebeni. Neverim ze bavlna s polyesterem bude na oter odolnejsi nez nylon. Co se ceny tyce kolik Michale stoji ta tvje bunda a kalhoty s plastenkou ? Spickovou Gtx bundu sezenes za 8,5 ve vyprodeji, kalhoty v pohode do 3000. Ja to nosim v batohu a nasazuji jen kdyz je treba a vetsinu cesty obsolvuju v necem co nejvic pohodlnem. Jak se ti prosim te povedlo znicit Gtx bundu za rok a co znamena znicit ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod booze » pát úno 23, 2018 21:58

mike píše: to je ale hnus. Kolik to vazi?

Jo je :roll:
nevim kolik vazi jsou vazne lehke a maji dobry strih. Dal za ne 750kc
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod slezacekm » pát úno 23, 2018 22:28

O nepromokavosti G-1000 už jsem dříve psal, ale zopakuji...
Bez navoskování vydrží déšť jen chvíli (mrholení celkem dlouho), přirovnal bych to k horšímu nemembránovému softshellu. Při lehkém navoskování se prodyšnost okamžitě zhoršuje, ale v dešti vydrží opět relativně krátce. Když navoskuji několik vrstev, prodyšnost mi přišl minimální a v dešti to zase nevdrželo dlouho. maximálně v řádu 10-20 minut a to nebyla žádná průtrž mračen. prostě sotshell k ohni. samozřejmě pokud jsou některé části zdvojené nebo třeba G-1000 HD, výdrž proti dešti se zvyšuje.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » sob úno 24, 2018 8:53

Jal se mi povedlo zničit GTX bundu?
Já nevím choval sem se k tomu hezky.....
Roztrženej pravej rukáv od batohu, díry u zadku od křovisek plus rozedrený lokty. Kalhoty pravidelně na zadku od křovisek a kolena s nohavicema tam je to opravdu hned.
Jak sem psal G1000 sem testnul a je to odolnost jak SS proti vodě. Mechanicky úplně jinde.
A jelikož sem mokrej i v GTX i v SS tak hold budu mokrej i v G1000 s čímž tak nějak počítám respektive budu korigovat pončem/plastenkou.
Jde mi spíše už o to aby ty hadry něco vydrzeli a byly dobře technicky řešený - kapuce, kapsy, větrání, střih, rozpojení nohavic se mi hodně líbí a td.

Když sem někdo hodí odkaz na bundu s kalhotama co opravdu mechanicky vydrží rad na to kouknu - tedy Millet, Arcteryx, Mammut a td můžete rovnou vynechat ty nic takového v nabídce nemají.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Tecumseh » sob úno 24, 2018 9:15

Nechcem byť chytrý, ale nemusí predsa voskovať celé nohavice, pokiaľ bude používať pončo tak stačí navoskovať od kolien dolu a tam sa nohy potia najmenej, vrch zostane pekne priedušný :-k
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » sob úno 24, 2018 9:23

Tecumseh - přesně tak - člověk si to muže dost přizpůsobit.

Jak někdo zmínil 40D nylon jako něco co by mělo byt odolné - z toho mám větrací sitku ve vnitřním stanu takže odolné na zátěžové části jako ramena lokty zadek a kolena s nohavicema pro mne znamená něco jako materiál co mám na batohu tedy 600D.
Ta G1000HD je proste hrubší celtovina to je mechanicky úplně jinde než to co se používá na běžné GTX oblečení.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » sob úno 24, 2018 11:09

Michale ty si obcas tak vymyslis :D. Nejzajimavejsi na tom je, ze sam sebe musis jako presvedcit o tom ze mas pavdu a je to to nejlepsi a proto to sem pises a ptas se a diskutujes. Ty zadnou radu nepotrebujes priznej se. ;) Kup si samozrejme to co se ti libi jen prosim ostatni nepresvedcuj.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod dudy » sob úno 24, 2018 11:15

Mám pocit, že michal byl buďto v minulém životě wiking, nebo bude v budoucím prodavač v Norské módě...
:D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » sob úno 24, 2018 11:26

Pierre111 - asi ještě spím ale.... co si vymejslim? Já se přeci na nic neptal :D

Já jen napsal ze se v těch hadrech z decathlonu v lijáku zapari stejně jako v gtx a ze já osobně už na gtx prdim a jdu do G1000 kterou sem si vyzkoušel.
A pak se tu už jen řeší proč a td.
A ani nikoho nepřesvědčuji ať si to koupi taky.

dudy - je to možný - včera byl na krámě chlap s čepkou s rohama a hned se mi líbila :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » sob úno 24, 2018 11:29

Tecumseh cetl jsi co psal slezacekm? Proc ignorujete jeho prispvek s hadam osobni zkusenosti s voskovanim veci od Fjallraven :) ? Po navoskovani to protce do dvaceti minut. Kdyz prsi a ty mas jen bundu nebo kratkou plastenku, tak mas kalhoty ihned mokre. Je to jako by te nekdo polil kyblem vody. Do bot ti natece chvili potom. Mam to ozkousene, moje ponco od doby co mam kalhoty a bundu lezi v supliku.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » sob úno 24, 2018 11:41

Michale proste pises hrozne kraviny nezlob se. Ty jsi se tady na foru nikdy na nic neptal ? Nechtej po me aby se podival ;). Myslim ze asi vetsina vi jak jsou ty prispevky myslene, tak tu nehraj argumentacni hry. ;)

Hned v minulen prispevku jsi napsal dve blbosti a to ze kalhoty z decathlonu jsou do funknosti stejne jako gtx kalhoty a ze ty misto gtx pouzivas G1000, coz rozhodne neni plnohodnotna nahrada ale vec na uplne jine pouziti. Navic ty jsi si tu bundu z G1000 vyzkousel tak mozna v obchode (videl na internetu) hadam. Nebo se pletu a oni ti ji zapujcili navoskvali a ty jsi v ni cely den behal v desti a udelal nejaky relevantni test se kterym se chces s nami podelit ? :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » sob úno 24, 2018 11:58

Pierre111 - to víš ze sem se ptal - ale ne teď a v tomto vlakne.
Píšeš to úplně jinak
Já napsal ze v ,,lijáku,, sou ty z decathlonu stejne jako gtx.
G1000 sem zkoušel v praxi - prostě mi kolega půjčil svojí Greenland bundu co používá jako pracovní hadry - měl sem ji asi 5h na sobě a i v dešti.
Ty věci co chci koupit sem si zkoušel jen v obchodě.
Chce to neplést pate přes deváté.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod slezacekm » sob úno 24, 2018 12:27

Pierre111 píše:Tecumseh cetl jsi co psal slezacekm? Proc ignorujete jeho prispvek s hadam osobni zkusenosti s voskovanim veci od Fjallraven :) ? Po navoskovani to protce do dvaceti minut. Kdyz prsi a ty mas jen bundu nebo kratkou plastenku, tak mas kalhoty ihned mokre. Je to jako by te nekdo polil kyblem vody. Do bot ti natece chvili potom. Mam to ozkousene, moje ponco od doby co mam kalhoty a bundu lezi v supliku.

je pro me trochu usmevne jak se tady neustale teoretizuje o tom co by kdyby. a jak ma kdo co nactene.
mam od fjallraven skogso bundu, mel jsem drive dalsi tri. mam od fjallraven kaise kalhoty, drive jsem mel dalsi dvoje (keb gaiter, keb). tudiz se vzdy jedna o moje konkretni zkusenosti, ne o neco vycteneho, vyslechnuteho. nekteri to asi proste chteji ignorovat :D
rada veci muze byt subjektivni, ale proste kdyz i navoskovana bunda protece do cca 20 minut, neni o cem. jasne, na netu je rada videi s tim, jak to voskuji a pak strikaji hadici...super, vemte to na sebe do deste a vyzkousejte to. stejne jako ja.
ja ani nevim jak lidi pridli na to, ze to ma byt nepromokave, vsak ani fjallraven to nikde nepise a pouziti je pro jine podminky. sam fjallraven ma primo kolekci do deste (bundy, gate, ponca).
osobne mi to voskovani prijde spis takova zabava a clovek ma pocit, ze si veci sam prizpusobuje. je to moc prijemna cinnost. po voskovani ten material ztraci sve nejlpsi vlastnosti (rel. prodysnost a rel. odolnost vuci lehkemu desti). obcas si navoskuji ramena a kapucu.
ty veci jsou proste hezke, retro, v urcitych podminkach funguji bezvadne, ale je hloupost vyuzivat je v podminkach, na ktere urcene nejsou. jednoduche
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » sob úno 24, 2018 12:53

slezacekm - však jo vždyť sem nikde nepsal ze to je nepromokave - psal sem ze to zvládne přehánku nebo menší deštík.
Osobní zkušenost s bundou mám taky. A do deště to chci používat s pončem/plastenkou.
Jde mi u toho o tu mechanickou odolnost a prodysnost což mi prostě u GTX chybí a SS je sice lepší na prodyšnost ale mechanicky to je cca stejný s GTX.
A jak sem psal je mi jedno zda mi v lijáku promokne SS nebo G1000 nebo se zaparim v GTX - pro mne osobně je to stejný a pokud to někomu vadí tak existuje jediné řešení - zůstat doma v teple.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod oodoow » sob úno 24, 2018 16:33

@ Michal82: Tedy já bydlet někde, kde je zima a pořád prší a mít na kalhoty tolik peněz, tak si nechám udělat na míru ty od ciochu. Superprodyšné, nepromokavé, na míru a ještě si tam můžeš zvolit odolnější panely, případně by se s nima šlo možná dohodnout, ať to třeba udělaj celý z nějakýho drsnějšího materiálu. A jako bonus máš možnost jim to tam když tak poslat na opravu, kdyby se s tím něco stalo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod slezacekm » sob úno 24, 2018 16:59

@ Michal82: ono to nebylo myšleno úplně proti tobě, spíš tak obecně. Z toho, co zde píšeš mám pocit, že to chceš využívat hlavně v podmínkách, kde hodně prší, to znamená, že budeš mít hodně pončo. Resp. není zbytečné mít G-1000 a na tom pončo? Já bych na sebe vzal co nejprodyšnější věc, když už pončo. Skandinávie má jiné klima než je na ostrovech, proto jim G-1000 tak dobře funguje, v zimě obzvlášť.
Trochu mi přijde, že chápeš přednosti G-1000, ale snažíš se to napasovat na svoje "nevhodné" podmínky.
Nesouhlasím s tím, že je jedno, jestli jsi mokrý od potu nebo od vody zvenku.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » sob úno 24, 2018 17:11

slezacekm - tak já to nechci jen sem. Jak sme se spolu bavili tak prave ta Skandinávie, Island a td a na zimu na sníh abych si odpocinul od deště.
Prostě takový odolný hadry a pončem si kompenzovat ten déšť.
No jedno to není mas pravdu - jak sem zpocenej je to všude a je mi to nepříjemné - od deště je zas člověk víc mokrej ale ne všude.
PS: zkoušel jsi už tu Kajku? V březnu budu v ČR pokud bys chtěl vyzkoušet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pon úno 26, 2018 9:31

@Michal82: Zrovna ve Tvych podminkach bych se do pouzivani poncha zrovna dvakrat nehnal. Jednak, co z psali, ze Te to tak moc neochrani pred vodou zvenci a jednak - a to je pro mne hlavni - je s nim velky problem ve vetru, a to nekdy skutecne velky... Navic podle Tveho popisu poskozeni GTX obleceni vypada, ze se obcas(?) prodiras krovym nebo nejakym ostruzinim/malincim/.... No a je jsem si docela jisty, ze v takovem prostredi Ti jednak poncho moc dlouho nevydrzi (rozhodne mene nez GTX) a jeste vice o tom, ze se Ti bude neustale nekde zachytavat, coz je vice nez neprijemne.

K odolnosti GTX: Nevim, cos mel za obleceni z GTX 3L a jakeho druhu to bylo, protoze zrovna u toho je docela dost rozdilnych svrchnich materialu. Ale pokud chces neco odolneho, tak se shanej po GTX Pro, ktere je vyslovene urcene jako nejodolnejsi obleceni a taky podle toho se na to vybiraji svrchni latky. A pokud si vyberes neco, co je urcene na expedice nebo tezke horolezectvi, tak si muzes byt jisty, ze budes mit na sobe "tankove obrneni". Pricemz bude stale prodysnejsi nez Tve stare GTX obleceni.
Jako priklad: PP tady nedavno prodaval komplet od Milletu, ktery mel uz docela dost let a to on leze, skialpuje a s oblibou se prodira hodne casto kroviskama po skoro neschudnych cestickach v co nejhnusnejsim pocasi, takze zajiste to obleceni dostalo zabrat a pritom je stale dobre pouzitelne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod lukasj » pon úno 26, 2018 11:14

Nemá tu niekto náhodou skúsenosť s týmito nohavicami? Chcel by som niečo naozaj iba záložné v prípade nejakej letnej prehánky, čo bude väčšinou času ležať v batohu a v prípade potreby to len rýchlo navliecť na kraťase. Určite nie v tom behať, skôr na túru, keď ťa zastihne rýchly dážď a nie je sa kam schovať. Bude to veľký igelit?

https://www.salomon.com/uk/product/bona ... cle=393925
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení