Nepromokavé kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod gay » ned srp 16, 2015 11:39

Nebo Vadue Drop II asi dost podobné jako HP Road Runner: 180g 2,5 vrstvá membrána Ceplex Active a dost podobný střih. A stojí ve slevě téměř poloviční cenu toho co HP.
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » ned srp 16, 2015 14:48

- tohle asi není dost podobný
Ceplex (2,5vrstvý) vodní sloupec 15 000 mm, prodyšnost 15 000 g/m2/24 hod
BlocVent (2,5vrstvý) vodní sloupec 20 000 mm, prodyšnost 25 000 g/m2/24 hod
a taky nečtu u Vaude Drop II nic o DWR
Naposledy upravil fps dne úte srp 18, 2015 18:32, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod gay » pon srp 17, 2015 21:58

Což o to, za tu cenu by to pro mě byly relativně slušné záložní gatě. Jak tak ale pročítám recenze, tak mají užší cyklistický střih a krom toho do nich nejspíš nelze vlézt s botama. Tedy jako kalhoty přes SS kalhoty velmi nepohodlné. Mohl bys mi prosím napsat jak je to u těch HP Road Runner, předpokládám, že nebudou asi o mnoho volnější, jsou to také primárně cyklistické kalhoty. Možná jen díky tomu zipu na nohavici půjdou nandat v pohorách? A také by mě zajímalo zda ten zip neubírá při chůzi na komfortu?
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » úte srp 18, 2015 10:30

- tak podle mě mají Vadue Drop a Rab Cohort i jako záloha nedostatečné parametry, k čemu tahat v batohu zálohu proti dešti, když tě proti mokru zcela neochrání, a nedá se v nich ani chodit, protože mají prodyšnost igelitu
- to jestli jsou High Point Road Runner dostatečně volné, záleží na dané postavě, já mam cca 193 cm a 90 kg, a XXL jsou dostatečně volné, natahuji je na kalhoty, a přes vysoké turistické boty, tohle nechápu "A také by mě zajímalo zda ten zip neubírá při chůzi na komfortu?", co tím myslíš?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » úte srp 18, 2015 11:35

@fps: Tobe se zda, ze 15000 sloupec Te pred destem neochrani a je zbytecne jej tahat??? Vis, ze plastenky maji sloupec tak 3000 i min?
Navic se mi zda, zes psal, ze HP Roud Runnerem jsi nahradil Marmot PreCipy, predpokladam, jeste se starsi "membranou", ktera lepsi parametry rozhodne nemela (a prodysnost byla urcite nizsi). Vysvetli, prosim, "k cemu jsi tahal v batohu zalohu proti desti, kdyz te proti mokru zcela neochrani a neda se v nich chodit, protoze maji prodysnost igelitu"???

Pro upresneni, 15000 sloupec Te spolehlive ochrani i pred silnym destem, problém muze byt pri treni, kdy se potreba sloupce zvysuje. Rozdil mezi 15 a 20tis zase tak velky neni a problem toto muze byt spise u bundy pod ruksakem jako na nohavicich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod gay » úte srp 18, 2015 13:52

Co byste řekli na Regatta Pack-It Overtrousers (vodní sloupec 3 nebo 5000 mm), pořizovací cena pár stovek? Igelit k ničemu...? Na oficiálních stránkách High Pointu píšou, že hodnoty od 15.000 mm mají pro pravdu outdoorové aktivity smysl. U bundy jsem nedělal kompromis, ale na gatích sem chtěl trochu ušetřit. Ty Vadue ale i ty Rab mi přijdou jako střední cesta. Pokud o tom zipu při chůzi nevíš, pak jako bych se neptal.
Naposledy upravil gay dne úte srp 18, 2015 14:00, celkově upraveno 1
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 18, 2015 13:59

budo tu nekde psal o kalhotech z decathlonu za par stovek a jako nouzovka prej taky dobry, ono je otazka, jak to clovek vnima a planuje nosit... a jako fakt nouzovku staci zas resit jinak nez vec kterou planujes hodne pouzivat a uzit si za ty prachy tech vyhod...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod gay » úte srp 18, 2015 14:06

Ty kalhoty z Decathlonu, to bude asi dost podobné jako ty Regatty. Měl jsem je v ruce, stejně jako ty Vadue Drop i HP Road Runner (ale ani jedny jsem tenkrát nevyzkoušel a už se mi tam znovu nechce, proto se ptám i na střh), nic výjimečně krásného, vizuálně téměř totožné, materiál takhle od oka pro mě k nerozeznání, pouze na těch Regatách visela sympatičtější cedulka s cenou. Ale ty udávané parametry mají asi taky jakýsi smysl.

Mawenzi: nosit v ideálnim případě vůbec :)
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » úte srp 18, 2015 14:43

Sloupec 3000 na i silnejsi dest stacit muze, pokud v tom slapes pomalu a moc nekrcis nohy. Problem je, kdyz napr. slapes do vetsiho kopce, nohy más pri kazdem kroku dost skrcene a na stehne se Ti noha nebo spodni kalhoty trou o zalozni. Tehdy a tam se naroky na vodni sloupec dost zvysuji. Samozrejme 5000 je lepsi, ale v uvedenych podminkach Ti taky muze (ale taky nemusi!) dostat vlhkost pod. V kazdem pripade ale s nejvetsi pravdepodobnosti nebudes mit spodni gate jako v potoku, ale ani uplne suche. Coz se TI na druhe strane muze stat i v nohavicich s mnohem lepsimi parametry, kdyz se pres mokrou vrchni vrstvu nebude moci (z principou) odparovat vnitrni vlhkost. Popravde recenu v opravdovem lijaku v teplejsim pocasi stejne budes mit na vyber jen byt mokry zvenku i zevnitr bez nepro kalhot nebo byt mokry jenom zevnitr od potu a srazene vlhkosti z teplejsiho vlhkeho vzduchu na vnitrni strane kalhot ochlazenych studenou vrstvou tekouci vody. Toto plati pro naprosto vsechny latky i pro ty nejprodysnejsi, protoze namaji jak odvest vlhkost, pres vrstvy vody to nejde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod aksam » úte srp 18, 2015 15:33

fps dal špatný odkaz u rabu cohort, parametry pertexu shield + jsou 20k/20k....http://www.pertex.com/product/shield-plus/

jako záloha bych se rabu cohort vůbec nebál, prodyšnost má velmi slušnou, mám ze stejného materiálu bundu
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod budo » úte srp 18, 2015 15:40

Ty gate Raincut z Decathlonu jsou fakt celkem obyc. Ale cena (tusim) 380kc je primova.
Na holou kuzi nejsou uplne nejprijemnejsi, takze kdyz je vezmes jen na trencle, je to o zvyku.
Ale kdyz jsem je prevlikal pres sportovni kratasy (delka mezi puli stehen a nad kolena), tak to slo.
Jinak maji celkem uzsi strih, takze prevlict je pres DA Mountainer by asi nebylo moc pohodlny. Ale pres DA Badile to celkem jde.

Na druhou stranu dudy mi sehnal Berghaus Deluge. A ty jsou o dve tridy lepsi. Jsou sice tezsi, ale siroke (lepsi na prevlek), 3/4 rozepinaci zipy a nad nima druky, takze to muzes sepnout jen na druky a tim pekne odvetravat.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » úte srp 18, 2015 18:15

apuka píše:@fps: Tobe se zda, ze 15000 sloupec Te pred destem neochrani a je zbytecne jej tahat??? Vis, ze plastenky maji sloupec tak 3000 i min?
Navic se mi zda, zes psal, ze HP Roud Runnerem jsi nahradil Marmot PreCipy, predpokladam, jeste se starsi "membranou", ktera lepsi parametry rozhodne nemela (a prodysnost byla urcite nizsi). Vysvetli, prosim, "k cemu jsi tahal v batohu zalohu proti desti, kdyz te proti mokru zcela neochrani a neda se v nich chodit, protoze maji prodysnost igelitu"???

to si četl špatně, Marmot PreCipy jsem vyměnil za HP Roud Runnerem, a důvod byt "k čemu tahat v batohu zálohu proti dešti, když tě proti mokru zcela neochrání, a nedá se v nich ani chodit, protože mají prodyšnost igelitu"
apuka píše:Pro upresneni, 15000 sloupec Te spolehlive ochrani i pred silnym destem, problém muze byt pri treni, kdy se potreba sloupce zvysuje. Rozdil mezi 15 a 20tis zase tak velky neni a problem toto muze byt spise u bundy pod ruksakem jako na nohavicich.

vodní sloupec 15 000 mm je málo i u kalhot, nemůžeš si třeba kleknou nebo sednou, jinak si mokry, ale když mají kalhoty vodní sloupec aspoň 20 000 mm, tak není problém si kleknout nebo sednou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » úte srp 18, 2015 18:29

aksam píše:fps dal špatný odkaz u rabu cohort, parametry pertexu shield + jsou 20k/20k....http://www.pertex.com/product/shield-plus/

jako záloha bych se rabu cohort vůbec nebál, prodyšnost má velmi slušnou, mám ze stejného materiálu bundu

díky za upozornění, jsem to opravil, se mi při vyhledáváni někde ztratilo + za Pertex Shield, vodní sloupec 20 000 mm a prodyšnost 20 000 g/m2/24 jsou dostatečné parametry
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » úte srp 18, 2015 19:25

fps píše:
apuka píše:HP Roud Runnerem jsi nahradil Marmot PreCipy

to si četl špatně, Marmot PreCipy jsem vyměnil za HP Roud Runnerem
:(( :(( :(( :roll: Vzdyt jsem napsal to same.
Tys psal, ze jsi PreCipy nahradil kvuli vaze, o promoceni jsi nikdy nepsal. Nebo mas nejakou zkusenost za obdobnych podminek, kdy jsi se v PreCipech promocil a v RoadRunnerech ne? Vubec, jak dlouho jsi nosil PreCipy v ruksaku, kdyz Te nechranily pred destem?
fps píše:vodní sloupec 15 000 mm je málo i u kalhot, nemůžeš si třeba kleknou nebo sednou, jinak si mokry, ale když mají kalhoty vodní sloupec aspoň 20 000 mm, tak není problém si kleknout nebo sednou
Promin, to je naprosta blbost. Jednak je rozdil mezi 15k a 20k jen jedna ctvrtina a to neni tak vyrazny rozdil, aby to melo takovy vliv. Kdyz se Ti pri kleknuti/sednuti promoci (bacha, mokry muzes byt i zevnitr) jen kvuli tomu 15k latka promoci, tak to nema 15k sloupec. Nekdo (zeby budo?) tady psal, ze ty Raincuty z Decathlonu kleknuti do mokra bez problemu vydrzely - a to rozhodne nemaji 15k sloupec.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod budo » stř srp 19, 2015 4:52

To uz si nejsem jistej, jestli jsem neco takoveho psal. Ale zkusit to muzu.

tapatalked ; případné překlepy prosím omluvte
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » stř srp 19, 2015 19:14

apuka@
jsme se do toho truchu zamotal, HP Roud Runnerem jsem vyměnil za Marmot PreCipy, ale hlavně všechny membrány co jsem kdy měl, i PreCipy, a měli vodní sloupec pod 20 000 mm, tak mě neochránili proti mokru
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv srp 20, 2015 9:48

@fps: Mohl bys nam sdelit sve zkusenosti, kdy Te PreCipy neochranily proti mokru, asi by to zajimalo vice lidi.
A druhou mou predchozi otazku bych trochu upravil: mas nejakou zkusenost za obdobnych podminek, kdy Te 10000mm (novy NanoPro zater) nebo 12000 (stary) sloupec neochranil proti mokru a 20000mm ano?
Ted to neber nejak osobne, mne by to opravdu zajimalo (taky mame cela rodina PreCipy a zatim OK, ale zadne extremni podminky jsme nemeli).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod bee22 » sob srp 22, 2015 20:50

Nemáte zkušenost kde sehnat prodlouženou délku kalhot? Konkrétně jsem dohledala že prodlouženou délku dělají:

- Marmot PreCip full zip
- WOMEN'S DELUGE WATERPROOF PANT

Ideálně v českém obchodě, abych je mohla při nevhodné velikosti vrátit.

Díky!
bee22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 15, 2015 10:23

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod dudy » sob srp 22, 2015 21:49

Se obávám, že materiál, který ochrání fps před vlhkostí neexistuje a je plánován pro 168. pětiletku.
Jinak já precipový Marmoty měl a neprochcaly mi.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod budo » ned srp 23, 2015 18:22

on by totiz navlhnul i v ponorce :mrgreen:
ale zase fps je krasnej priklad extra tuti turbo brutal hyper giga terra žužu náročnýho uživatele - až na to jednou výrobci přijdou, budou u něj v zástupech klepat na dveře, aby se na treku vyfotil s jejich výrobkama. Kam se na něj hrabe Jaroš a Forrest Gump 8)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Wladis » pát led 15, 2016 19:31

Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Grent » čtv led 21, 2016 13:23

Ahoj, poznáte nejaké nohavice s nastavitelným pásom ? moj problém je totižto ten že v páse som širší na M kovu velkosť a také L mi je už dlhé zasa od spodu a rád by som sa vyhol nejakému skracovaniu a prešívaniu nohavic :D

..doteraz som videl niečo take len pri nohaviciach nejakej norskej značky ktorej meno nedokažem vysloviť :D a tie stáli cca 150€ čo je viac ako chcem teraz za ne dať, max cca 50€

Niečo také trojsezónne aby sa v nim dalo chodiť na jar či v jeseni, v lete ak bude niekde zimšie ..
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mitau » čtv led 21, 2016 13:43

Úplně nachápu tvůj dotaz - neměl by být spíš na kalhoty se širším střihem? To by mohlo stačit, ne? Navíc spousta firem dělá i varianty kalhot se zkrácenými nohavicemi - jen nejsou tak často v obchodech. Napadají mě DA Patrol, Warmpeace Torg, Berghaus má tuším také různé délky nohavic. Další varianta jsou americké značky s obecně širším střihem - např. Mountain Hardwear.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Grent » čtv led 21, 2016 13:52

to by bola tiež dobra možnosť, len zatiaľ som mal pocit že všetci vyrábajú konfekčné velkosti. Ak by som schudol dam len opasok :D

.. Nastavitelný obvod pásu sa mi akurát zapáčil ako som to videl, taká šikovnosť, myslím že len nejakým suchým zipom sa to menilo.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mitau » čtv led 21, 2016 14:16

Nastavování pasu bez pásku nutně neznamená, že budou kalhoty širší než obvykle. Sám pas řeším taky, ale proto, že všechny kalhoty mi jsou široké.

Nastavování na dva suché zipy na bocích mám na Salomon Wayfarer a je to fakt pohodlné. Za mě lepší než pásek.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » čtv led 21, 2016 16:13

Mám úplně stejný problém. Prdel mám L a délku nohou M. Jde to vyřešit tím, že koupíš L-short kalhoty (Lková šířka a délka nohavic obvykle -4 cm). Ne každý výrobce to ale má, vím o tom že třeba Warmpeace, DirectAlpine mají kalhoty téhle velikosti. Nebo můžeš koupit Mkové kalhoty s Elastanem. Sám mám Warmpeace Ranger a jsou dost dobré, ale trochu žmolkovatí a moje sedací svaly se zase nějak zvětšily, tak jsem teď musel koupit Lkové DirectAlpine cruise a budu asi muset vyhledat švadlenku, aby mi je zahla a zašila tak o ty 4 cm :D

Edit: L-short DA http://www.hudy.cz/kalhoty_panske/direc ... black.html

Případně Millet mají hadry o něco menší než ostatní výrobci, takže mileťácké Lko by mělo mít 84cm nohavice stejně jako M od DirectAlpine
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Grent » čtv led 21, 2016 17:43

tie warmpeace sa mi celkom pozdávajú, aj cena by sa dala :)
..ozeral som aj tie cruise na heureke, bolo tam niečo že výborne pasujú a kopírujú telo, tak niesu moc tesné ? to by som ich asi už pred domovm vyzliekol keby boli :rock:
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2016 17:48

Kiszoun píše:... a budu asi muset vyhledat švadlenku, aby mi je zahla a zašila tak o ty 4 cm

4 cm je u trekovych kalhot problem? Pohorky je prece dal nepusti, holt bude dole trochu vic latky, mam to tak taky. Lepsi, nez naopak.

Nadelate... Kdysi jsem zkousel kalhoty od Tilaku. Na delku mi bylo M, ale to jsem ani nezapnul, na sirku XL (coz normalne nosim u vseho), ale tam neprebyvaly 4 cm, ale tak 20 :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Trog » čtv led 21, 2016 18:39

Hodlám teďka pořídit tyhle kalhoty http://vodahory.cz/obleceni/panske-oble ... users.html

Někdo nějáké postřehy nebo připomínky? :-k
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » čtv led 21, 2016 20:38

Grent píše:bolo tam niečo že výborne pasujú a kopírujú telo, tak niesu moc tesné ? to by som ich asi už pred domovm vyzliekol keby boli :rock:


Nebo nejsou. Mkové DA Mountaineery mám už pomalu jako kompresní punčochy na křečové žíly a ty L Cruisy jsou dost široké jak přes stehna, tak přes prdel a možná mi přijdou celkem dost široké přes lýtka, ale vsjo v normě. Jen je v nich víc zima než v Mountaineerech nebo v Ragnerech od Warmpeacu, protože jsou fakt z tenké látky, ale asi budou fakt pevné, poněvadž se mi je v Tatrách nepodařilo propíchnout fofrklackem (nechtěně samozřejmě :D ).
V -15 mi v nich bylo celkem chladlo, i když je fakt, že "spodky mám už dost řidký"a ocenil bych nějaký technostretch nebo tak něco :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron