Nepromokavé kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Marty » pon bře 27, 2017 22:33

Zkusil jsem hledat a číst a dohledal a dočetl jsem se tady kulový, proto jsem založil vlákno. Mám jasno v tom co chci, jen tomu moc nerozumím, proto jsem prosil o rady a tipy :)
Naposledy upravil mike dne pon bře 27, 2017 22:56, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Marty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 26, 2017 20:05

Re: Lehké nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Marty » pon bře 27, 2017 22:38

fps píše:- tady viewtopic.php?p=172698#p172698
- Mammut Base Jump Advanced SO Pants Men nejsou nepromokavé kalhoty, nepromokavé kalhoty jsou membránové, já používám jako lehké záložní převlečné membránové kalhoty High Point Road Runner které mohu doporučit


Mě tam zmátla ta částečná membrána, takže tyhle nepromokavé nejsou ? A není ti v nich v létě při pohybu teplo ? To je můj největší problém, než abych se potil v kalhotách, tak radši moknu v kraťasech :D. Jinak díky za tip :)
Marty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 26, 2017 20:05

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » úte bře 28, 2017 9:54

- kolikrát ještě chceš napsat že Mammut Base Jump Advanced SO Pants Men nejsou nepromokavé
- v každých nepromokavých (membránových) kalhotách je v létě teplo (se potíš), když je obleču, tak chodím podle toho abych se v nich moc nepotil, je to ale stále lepší než chodit v durch mokrých promokavých kalhotách a nebo v kraťasech, už jenom pro to že ti nenateče do bod když máš nepromokavé (membránové) kalhoty, kdo tohle nezažil, tak asi nepochopí co to je za hnus, na těžko na víc dní se já bez nepromokavých (membránových) kalhot neobejdu, ale ten kdo chodí na lehko na jeden den, a ještě jen když je pěkně, tak ten to má asi jinak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Marty » stř bře 29, 2017 14:39

V pohodě, nerozčiluj se :D. Do bot mi už nateklo a bohužel jsem následujících 5 dní neměl možnost se přezout, takže nic příjemnýho a proto to řeším. Jen jsem si říkal, že musí existovat nějaké nepromokavé kalhoty i na léto, přece není možný bejt pořád zpocenej jak ve skleníku.
Naposledy upravil mike dne stř bře 29, 2017 16:12, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Marty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 26, 2017 20:05

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » stř bře 29, 2017 16:20

Ne, neexistuji. Nepromokave jsou jen membranove a v tech se proste v lete zaparis. Jedina moznost je koupit si co nejlepsi membranova (GTX AS) a v tech se zaparis o neco min. Ale zapomen na to, ze bys v nich chodil porad, to by byl cisty masochismus.

Nepromokave kalhoty se nosi jen kdyz je to fakt potreba. Tj. prsi nebo jdes mokrym porostem po desti. Protoze v druhem pripade ti prave natece do bot. Reseni jsou prevlecne membranove kalhoty, ktere nosis v batohu a natahnes si je, kdyz uz to bez nich nejde. Druha moznost jsou navleky, pak mas sice mokre nohy, ale do bot ti (mozna) nenatece. Sam davam prednost prevlecnym kalhotam, mam ME Firefox.

Technicka: uz jsem ti mazal nekolik zbytecnych citaci. Davej na to prosim pozor.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv bře 30, 2017 8:09

@Marty: celodenni pouziti membranovych kalhot zavisi hlavne na dvou vecech:
1) Nakolik jsi potivy typ
2) Jaka je vnbejsi vlhkost vzduchu.

Jinak receno, pokud se nepotis uz kdyz jen pomyslis na chuzi po rovnine a venku je, rekneme, 50% vlhkost, tak pri bezne turistice kalhoty pouzit v pohode muzes. Pokud vis, ze se hodne potis pri svych obvyklych cinnostech a/nebo je venku skoro 100%vlhkost vzduchu, tak na ne mimo deste radeji zapomen. A kupodivu, mohou fungovat lip (z hlediska pocitu), kdyz si pod ne das nejake dobre prodysne tenke podvlekacky, napr. z Coolmaxu.
Popravde receno, ty nepromokave kalhoty vetsinou moc prijemne na hole telo nejsou, takze budes rad, kdyz je v lete nebudes muset nosit. Kdybys potreboval proti vetru nebo chladu na to, co mas, radeji si kup "vetrovkove" prevlecne kalhoty, ty budou prodysne - jen ne moc nepromokave.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod wawrik » čtv bře 30, 2017 8:23

Marty píše:Jen jsem si říkal, že musí existovat nějaké nepromokavé kalhoty i na léto, přece není možný bejt pořád zpocenej jak ve skleníku.
V lete sa predsa potíš, aj keď žiadne nohavice nemáš. Prečo myslíš, že s nohavicami sa potiť nebudeš?

Každý časom dôjde k tomu, že buď bude mokrý v premokavých nohaviciach, ktoré si neskôr rýchlo vysuší (často aj na tele), alebo bude mokrý v nepremokavých nohaviciach, na ktorých zvnútra kondenzuje pot (tie sa na tele sušia o poznanie horšie). Väčšina ľudí dáva prednosť prvej možnosti, lebo mokrá membrána je na tele pekne nepríjemná a - ako píšem - schne len pomaly.

Úplne najlepšie je vraj moknúť v krátkych nohaviciach a nosiť krátke nepremokavé návleky na topánky. Hovoria skúsenejší, ja som na také návleky ešte nenarazil, takže ich nemám. Ale verím, že to môže fungovať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv bře 30, 2017 11:45

wawrik píše:V lete sa predsa potíš, aj keď žiadne nohavice nemáš. Prečo myslíš, že s nohavicami sa potiť nebudeš?
Na membranove kalhoty to plati, ale v lete v horku, hlavne na slunci se vice potis, kdyz nemas zadne kalhoty nez kdyz mas dobre prodysne dlouhe kalhoty (urcite ale ne cerne)... Ty funguji jako "klimatizace".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod grco » čtv bře 30, 2017 12:33

Blbost
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv bře 30, 2017 12:45

Zadna blbost, uz jsme to tu nekdy resili ale jako obleceni do pouste. Proc si myslis, ze nikde v opravdu horkem podnebi mistni tradicne nenosi kratasy (upustme od mist, kde se chodi nahy)?
Kdyz bude slunce svitit na Tvoji nohu, bude se vice prehrivat a to bude organizmus vice nutit se ochlazovat, tj. potit se. Navic mas na holych nohou jine podminky (proudeni vzduchu, ochlazovani, odparovani) kdyz slapes, a to jeste podle rychlosti chuze, ale kdyz se zastavis, staci na chvili, tak uz se uz pokozka zahriva a zacina potit. Navic stridave podminky nejvice prispivaji zvyseni poceni. Kdyz mas nohy pod kalhotama, tak tam mas izolacni vrstvu vzduchu, ktera udrzuje mnohem priznivejsi a stalejsi teplotu, mnohem mene zavislou na pohybu, ktera snizi potrebu poceni.
Mluvim o opravdovem horku (30+) a slunci, ne kdyz je +20 nebo kdyz je pod mrakem. A nemluvim o membranovych kalhotach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod grco » čtv bře 30, 2017 13:05

Jezis nejaky arabaci dementny co trieskaju hlavou o zem ma fakt nezaujimaju. Viem velmi dobre boha jak sa potim s dlhymi nohavicami a jak sa potim s kratkymi nohavicami.

Tavomrdi na pusti pouzivaju uplne iny styl oblecenia. Nie boha outdoor nohavice. A navyse boha nechodim na treky na pusti. Neviem preco tu vobec pleties pust. Zenske tam chodia v ciernom zahalene od hlavy k pate, a ty pritom spominas tuna, ze ciernu nie? Tak jak to je? Preco nechodis cely zabaleny v ciernom v lete, aby si sa nepotil? Ved oni tam v tom chodia tiez, na pusti, kde je 30+, tak je to urcite super!

V kratkych nohaviciach sa potim vzdy menej, ako v dlhych, ci je to na horach, alebo na plazi...

V rakusku miestni chodia boha v lederhosen, to ale neznamena, ze je to vzdy dobre!

Uz sa vyser na nejake tradicne zvyky, nie vsetko co je stare a tradicne musi byt vzdy najlepsie.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod grco » čtv bře 30, 2017 13:12

Kokos, ze pod kalhotami mas priznivejsi a stalejsi teplotu... To chodis v skafandri hermeticky uzavrenom?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod wawrik » čtv bře 30, 2017 13:15

Grco, problémy v práci? :D

Inak tiež úplne nechápem spájanie obliekania púštnych národov a nohavíc do dažďa :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod grco » čtv bře 30, 2017 13:17

@wawrik: jo, nejde mi nieco deploynut! :D

ale vazne, apuka ma vzdy dokaze rozculit tymito pseudo vedeckymi kecami o mistnich, tradicnom obleceni, tradicnej medicine, a podobne... on je stelesnenie toho motta "nase babicky vedeli najlepsie", ci jak sa to hovori :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv bře 30, 2017 13:59

:D nechces to zkratit na apuka ma vzdy dokaze rozculit? :twisted: (asi ho mame za trest, ale nevim, co jsme tak hrozneho udelali :-k)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv bře 30, 2017 14:55

grco píše:V kratkych nohaviciach sa potim vzdy menej, ako v dlhych, ci je to na horach, alebo na plazi...
Tak mas blbe nohavice :wink:
I kdyz, pokud se takto rozculujes, tak se budes potit i v mrazaku :-).

Uz jsi vlastne zjistil, ze v poustich neziji jen Arabove? :wink:

Ted vazneji. Ja jsem to napsal proto, ze sam na sobe vim, ze to tak funguje. V lete na tury vzdy chodim v dlouhych kalhotech a v tricku s dlouhym rukavem, protoze se tak mnohem mene potim a je mi prijemneji. Kratasy a kratke rukavy pouze na kratke prochazky - nakupy, prace nebo spise v prechodnem, mene horkem pocasi.
A jo, taky jsem mel zpocatku problemy to prijmout, taky jsem mel zafixovane, ze cim min obleceni, tim lepsi do horka - psychika je mocny pan.

A kalhotami do deste to souvisi jen tim, ze z warikovho prispeku primo vyplynulo, ze v kalhotach se musis potit alespon tak jak bez nich, co dle mne vzdy pravda neni. Ale s nepromokavy,i kalhotami to nesouvisi - to jsem ale psal hned na zacatku sve poznamky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv bře 30, 2017 15:57

apuka píše:Ale s nepromokavy,i kalhotami to nesouvisi - to jsem ale psal hned na zacatku sve poznamky.

Blbe je, ze dotaz byl prave na nepromokave kalhoty a tematem vlakna jsou prave nepromokave kalhoty... #-o

Taky chodim v lete v dlouhych kalhotach, ale proto, ze ma kolena nesnasi vitr a staci mirne ofouknuti, aby zacala bolet. Jak chodi nekteri lidi po horach v kratasech, tak to bych umrel. Kratasy akorat nekde u more, kdyz je pres 30 stupnu. Ani v takovych teplotach mi dlouhe kalhoty celkem nevadi, ale lehke a prodysne, v nepromokavych bych se uvaril. To je proste nesmyslny napad, technologie se takovemu pouziti jeste ani nepriblizila. Prodysnost i tech nejlepsich membran by se musela zvednout aspon o rad, aby se o tom vubec dalo uvazovat. A je celkem jedno, jestli ma nekdo pocit, ze se poti nebo nema. Poti se i tak, akorat se to rovnou odparuje, takze o tom nevi. Ale v nepromokavem obleceni by to udelalo sklenik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod lojzmen » čtv bře 30, 2017 21:27

wawrik píše: ...
Úplne najlepšie je vraj moknúť v krátkych nohaviciach a nosiť krátke nepremokavé návleky na topánky. ...


Neee. Alespoň já jsem nenarazil na návleky, které by zabránily vodě po noze tekoucí vniknout do boty.
A byla mi zničující zima.

Snad by pomohla lepící páska mezi kůží a návlekem.
Ale instalovat ji ještě za sucha a po úspěšném použití ta depilace :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv bře 30, 2017 21:42

Brrrr, strasna predstava... https://www.youtube.com/watch?v=qYvVtnh91_o :twisted:

Takze je tedy nakonec spravny muj dojem, ze navleky jsou nadbytecna cast vybavy a uplne k nicemu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod lojzmen » čtv bře 30, 2017 21:49

mike píše: ... navleky jsou nadbytecna cast vybavy ...


Ne pouze v případě, je-li pláštěnka/pončo/plachta výrazně, ale opravdu výrazně níž, než horní okraj návleků.

Takže v praxi - máš úplně pravdu.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod monaro » pát bře 31, 2017 18:24

grco píše:Jezis nejaky arabaci dementny co trieskaju hlavou o zem ma fakt nezaujimaju.
(...)
grco píše: Tavomrdi na pusti pouzivaju uplne iny styl oblecenia.

Grco ty sa nepovazujes za fasistu? Naco je tu nejaka regulacia fora? Toto nema daleko k naplneniu podstaty trestneho cinu hanobenia rasy, naroda a nabozenstva IMHO. Tomuto clenovi sa tu bezne toleruju najhrubsie vulgarizmy - no ok asi vam je to ostatnym blizke alebo vyhovuje. Obcas sa za zrovna takychto "krajanov" hanbim.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pát bře 31, 2017 18:38

Monaro, i kdyz me je jeho vyjadreni casto hodne proti srsti, grco neni fasista - jemu vadi (skoro) vsichni lide, veci i cinnosti, kteri/-e mu (zrovna) nejsou po chuti, asi by se pro nej nasel mnohem prihodnejsi a vystiznejsi vyraz :wink:.
Asi se da ocekavat, ze nekde nekdy doplati na podobne vyjadreni, ale to uz nebude chyba fora.

Ale jinak Ti, samozrejme, nic nebrani pouzit tlacitko a ohlasit ten prispevek jako nevhodny a modi se s tim (asi) budou zabyvat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pát bře 31, 2017 19:01

apuka píše:asi by se pro nej nasel mnohem prihodnejsi a vystiznejsi vyraz

:-k grcocentrismus? ;-)

monaro píše:Naco je tu nejaka regulacia fora?

To je spis autoregulace. Komunita dava nekompatibilnim elementum nejdriv najevo nelibost a kdyz to nepomuze, tak se jich zbavi. Grco je sice sveraz, ale vylozene nekompatibilni neni a navic je dlouholetym zaslouzilym clenem fora. Na politickou korektnost si tu nehrajeme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod monaro » pát bře 31, 2017 19:59

mike píše: a navic je dlouholetym zaslouzilym clenem fora.

Teda sa uplatňuje dvojaký meter?
mike píše: Na politickou korektnost si tu nehrajeme.

To sa mýliš, toto sa kvalifikuje skôr ako to píšem vyššie.
Keď sa takéto a obdobné priamo dehonestujúce vyjadrenia mlčky trpia, obzvlášť u tých, ktorí na to majú nejaký dosah, to znamená jediné - príslušnosť ich samotných prípadne aj ostatných zúčastnených k latentným fašitom. Takže je tu medzi svojimi.
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pát bře 31, 2017 20:54

monaro píše:Teda sa uplatňuje dvojaký meter?

Rozlisujeme. Tohle uz pred casem nekde pekne popsal tusim pickard, zkus pohledat. Mozna to psal i konkretne tobe.

monaro píše:Keď sa takéto a obdobné priamo dehonestujúce vyjadrenia mlčky trpia, obzvlášť u tých, ktorí na to majú nejaký dosah, to znamená jediné - príslušnosť ich samotných prípadne aj ostatných zúčastnených k latentným fašitom. Takže je tu medzi svojimi.

:roll: nalepkovani fasismem je v posledni dobe velice modni, zvlast u tech, co si ani neprectou, co to slovo doopravdy znamena.

Ale ty zas jen trollujes, co? V tom pripade te upozornuju, ze jestli dojde znovu na ban, tak uz bude natrvalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod monaro » pát bře 31, 2017 22:31

Si dovolim pri tejto prilezitosti spytat sa ta: si kompletny a si pri zmysloch??
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod raceman » ned črc 2, 2017 17:08

Ahoj,

poprosil bych o radu, lehké nepromokavé kalhoty jsou asi to poslední co mi chybí do výbavy...

moje požadavky jsou asi následující:
minimálně 1/2 zip, ideálně ovšem 3/4 nebo celý
čím prodyšnější, tím lepší - potím se jak prase :D
využití jaro-podzim vyložně jako převlečení při dešti apod.

Co jsem tak v rychlosti pročítal fórum a net, jako adepti se nabízejí:
Rab Xiom http://www.nalehko.com/Rab_Xiom_pants
Berghaus paclite http://int.berghaus.com/mens-paclite-go ... 32373.html
ME Firefox http://www.mountain-equipment.co.uk/men ... refox-pant
Black diamond Liquid point https://www.rockpoint.cz/liquid-point-pants-m

Firefoxy vypadají skvěle, jen vzhledem k tomu, jak často bych je využit, tak jsou za celkem ranec...zatím jsou asi favoritem ty raby..

Za každou radu nebo doporučení díky. :)
raceman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 24, 2008 13:43

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » ned črc 2, 2017 18:14

já používám jako lehoučké převlečňáky High Point Road Runner které mohu doporučit, XXLka váži jen 151 g, a když se dole rozepnou, tak se dají v pohodě převléci i přes vysoké 47 pohorky
Naposledy upravil fps dne ned črc 2, 2017 18:17, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod Kjuba » ned črc 2, 2017 18:16

Ačkoli mám ty Liquid Pointy (a jsem s nima spokojenej), tak doporučuji jednoznačně ty Firefoxy. Jednak jsou z Active Shellu (to oceníš, jestli jsi potivý typ), mají dlouhý zip a dle mě mají nejlepší střih.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod raceman » ned črc 2, 2017 20:54

fps píše:já používám jako lehoučké převlečňáky High Point Road Runner které mohu doporučit, XXLka váži jen 151 g, a když se dole rozepnou, tak se dají v pohodě převléci i přes vysoké 47 pohorky


Rozepínání u těch HP je jen po kotníky? To je důvod proč je moc nechci, jednak kvůli komfortu převlékání a také kvůli možnosti rozepnutí z vrchu pro větrání...
raceman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 24, 2008 13:43

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron