Nepromokavé kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re:

Příspěvekod mike » ned črc 2, 2017 22:06

Kjuba píše:... doporučuji jednoznačně ty Firefoxy. Jednak jsou z Active Shellu (to oceníš, jestli jsi potivý typ), mají dlouhý zip a dle mě mají nejlepší střih.

Presne tak. Mam a jsem zcela spokojen jak s prodysnosti, tak se strihem. Ten mne mile prekvapil, predtim jsem mel podobne kalhoty od Tilaku, ktere jsem si musel cas od casu povytahnout. Firefoxy oblecu a do konce trasy na ne nemusim sahnout.

Prodysnost je fakt slusna, taky jsem potivy typ a pod nima mi za par hodin uschnou promocene kalhoty (oblekam membranovky v desti notoricky pozde). Ty od Tilaku byly z Paclite a od kolen dolu byvala zevnitr bezne kondenzace i kdyz jsem je oblekal na suche kalhoty. U Firefoxu neni zadna.

Pockej si nekde na slevu, mel jsem je tusim za 3 kKc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod raceman » pon črc 3, 2017 21:43

Tak je asi rozhodnuto pro Firefoxy :)

Jen jsem limitovaný koncem srpna, neb v září snad vyjde Island :)

nějaký tip, kde je koupit ? zatím jsem v čr našel online-sport a 4camping

a jakou velikost? mám 180, sportovní postava...

Díky
raceman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 24, 2008 13:43

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » úte črc 4, 2017 19:48

Mam taky 180 cm a mam XL. Nejsem ale zadny vychrtlik ;-) A taky nemam rad prilis upnute veci. Koukni se do tabulky na rozmery, stejne to ale bude lepsi zkusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » úte lis 14, 2017 13:19

Mate nekdo napad, co za odolne damske membranove kalhoty - tj. NE ActiveShell, ale GTX Pro, pripadne neco podobneho? Neco jako Tilak Raptor. Podminka je rozepinani zipem alespon nad kolena - a idealne kdyby barevne ladily s cerveno-oranzovou bundou Tilak Raptor :lol:.
Nebo kdyby nekdo vedel, kde se daji sehnat damske Raptory v M-ku, nejlepe ne skladovane kdovijak 5+let....

Pro hnidopichy, ne AS protoze se to nebude pouzivat pouze na turistiku ale mirne na lezeni, slanovani, "praci" v ruznem terenu, pravdepodobne i vcetne jeskyn. Tj. dostanou zabrat radove vic a nekolik radu hur nez pri bezne VHT turistice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod aksam » úte lis 14, 2017 14:04

Highpoint explosion
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » úte lis 14, 2017 14:51

To je druhy v poradi po Raptoru. Jen by mohly mit vetsi zesilnenou cast dolu vevnitr (kvuli mackam).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod slezacekm » úte lis 14, 2017 21:13

Klättermusen Brage
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod neroma » úte lis 21, 2017 10:19

Ahoj, děkuju za rady v jiných vláknech, ale ještě bych potřebovala poradit s výběrem nepromokavých kalhot na trek ACircuit. Na radu místních jsem koupila bundy High point protector a explosion, ale na kalhoty od této řady už prostě nemám. Taky po pročtení nevím, jestli "teplejší" nebo ty tenké převlečné. Díky za rady
neroma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 5, 2017 23:43

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod skutrjohny » stř led 24, 2018 13:23

(mensi zamysleni. kdyztak me priradte do spravne diskuze (spatne se tu hleda vhodna kombinace))
porad nevim do ceho jit (mozna uz jsem to tu resil-neco mi to rika:)

plastenka/ponco nebo nepromokava bunda s kalhoty ??

vsichni jsou hotovi ze vsech tech membranovek do deste, ale ja tam porad vidim same nevyhody. v cem jsou tak uzasne?

-potrebujes 3 dily, aby ses cely vc batohu pokryl
-tato kombinace vyjde na neskutecne penize
-dlouho se do toho obleka a nasoukat na sebe kalhoty (pozor! tematicka cast:) pres zablacene boty musi byt horor a je mi jedno nakolik jdou rozepnout
-neverim zivotnosti vzhledem k cene
-porad je plastenka vzdusnejsi a odolnejsi vuci desti (neplest s prodysnosti, coz je asi jedina jejich vyhoda spolecne s tim, ze v klasicky strizenych hadrech (a drahych) vypadas vic cool))

navic vetsina stale resi bundy a kalhoty nic. to jako chodite od pasu dolu promoceni?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » stř led 24, 2018 14:25

skutrjohny píše:porad je plastenka vzdusnejsi a odolnejsi vuci desti (neplest s prodysnosti, coz je asi jedina jejich vyhoda
Pokud jsem dobre pochopil, ze prodysnost je vyhoda membranovek...

Zkus v plastence a obzvlast v poncu jit ve VHT terenu po velkych skalnych schodech ve velkem vetru a rychle zjistis dalsi vyhodu membranovek. A ze by plastenky byly odolnejsi vuci desti??? Nejsou, pokud si nevezmes nejakou igelitovou za 50 Kc, ktera Te zase neochrani a nevydrzi nic. Poradne outdoorove plastenky se delaji z materialu, ktery ma vodeodolnost 1500-3000mm, coz je nad batoh OK, ale pri opravdu velke prutrzi a vetru promoknou mnohem drive nez membranovky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » stř led 24, 2018 14:29

Tak to je podle mě celkem jednoduchý. Když jsi trekař, to znamená, že spíš chodíš po stezkách a nikam nelezeš, tak je pro tebe asi pláštěnka lepší. Je levnější, proti dešti tě ochrání a dáš pod ní i batoh. Já například lezu na vrcholy a lézt v pláštěnce si nedokážu představit. V pláštěnce bych nechodil ani po ledovci.

Bunda a kalhoty má širší použití, můžeš si to vzít třeba jen proti větru, na zvýšení izolace a zahřátí se. Já třeba minulý víkend lyžoval v komplet GTX v Rakousku na sjezdovce a bylo to naprosto v pohodě. Nic z toho si nedokážu v pláštěnce představit ty ano ? :) Samozřejmě bunda + kalhoty jsou podstatně dražší.

Nepromokavé kalhoty jsou ještě horší investice než nepromokavá bunda. Možná proto se řeší méně a lidi je i méně používají. Bunda je důležitější avšak v dešti jen s bundou a bez halhot je to dost opruz.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod skutrjohny » stř led 24, 2018 14:51

jo, ano, na tu nevyhodu plastenek pri nejakych prelezackach a "schodech" jsem zapomnel a je to vlastne i duvod, proc jsem je chtel zavrhnout. strasne jsem si minule ponadaval, kdyz jsem s ni mel zdolat nejakou skalku a neustale si ji prislapaval. jako ja jsem porad rozhodnuty jit do bundy s kalhoty, ale desi me to navlekani kalhot. uz vidim, jak me to bude odrazovat a budu stale vyckavat pri zacinajicim desti az budu nakonec stejne durch mokry.
rikate tedy, ze nepromokave kalhoty a bunda se daji pouzit i proti vetru? i ty tenke, lehke, pocitove igelitove ?? to i nejak izoluje?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » stř led 24, 2018 15:18

Přesně, přišlápnutí pláštěnky je fakt nebezpečný ;). Hele zas tak často si ty kalhoty narychlo v terenu oblékat nebudeš. Aspoň já takovou zkušenost nemám. Sednu si na kámen, gatě rozepnu až k pasu a normálně přetáhnu přes boty. S mačkama to nejde. GTX odráží trochu teplo jako ta folie co máš v lékárně, u ostatních nepropro věcí nevím, nemám zkušenost ale tepleji ti v nich podle mě taky bude. Co je nepromokavé, chrání i proti větru takřka na 100%. Bundu bych koupil lepší a dražší, kalhoty podle mě tolik neužiješ a pokud chodíš s mačkama, koupil bych nějaké levnější, kterých ti nebude tak líto.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » stř led 24, 2018 18:46

skutrjohny píše:-potrebujes 3 dily, aby ses cely vc batohu pokryl

Dva. Nepromokavy batoh je lepsi, nez plastenka nebo ponco.

skutrjohny píše:ale desi me to navlekani kalhot. uz vidim, jak me to bude odrazovat a budu stale vyckavat pri zacinajicim desti az budu nakonec stejne durch mokry.

Jo. Tohle holt musis prekonat a naucit se, ze kdyz si kvuli desti oblekas membranovku, tak to chce okamzite i kalhoty. Protoze voda steka po bunde dolu a kalhoty pod jejim koncem jsou za chvili durch.

Navlekani kalhot je priserna otrava. Reseni jsou snad celorozpinaci, ale ty jsem nikdy nemel. Mam 3/4 zipy (kratsi si nedovedu predstavit vubec) a je to priserna otrava.

Na druhou stranu, ponco ti v tomhle stejne nepomuze. Konci nekde okolo kolen nebo kousek pod nima a nohy pod nim mas stejne mokre. Takze potrebujes bud vysoke navleky nebo taky nepromokave kalhoty. Kdyz si reknes, ze ten kousek mokrych kalhot prezijes, tak zjistis, ze mas plne boty vody. Ona totiz steka po kuzi pod promocenmyma kalhotama do bot. Jednou se mi po desti v mokre trave nechtelo oblekat nepromokave kalhoty, jelikoz uz jsem byl stejne mokry a dole jsem pak z bot vyleval vodu.

skutrjohny píše:rikate tedy, ze nepromokave kalhoty a bunda se daji pouzit i proti vetru? i ty tenke, lehke, pocitove igelitove ?? to i nejak izoluje?

Izoluje malo, ale neprofoukne. Zvlast ty igelitove vubec. Takze ano, jako ochrana proti vetru to funguje. Na druhou stranu, membranovku jsem na sebe jen kvuli vetru vzal jednou v zivote a to foukalo tak, ze jsem mel problemy stat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » stř led 24, 2018 18:51

apuka píše:Poradne outdoorove plastenky se delaji z materialu, ktery ma vodeodolnost 1500-3000mm, coz je nad batoh OK, ale pri opravdu velke prutrzi a vetru promoknou mnohem drive nez membranovky.

:roll: 100 % vodeodolnost zacina na 1800 mm. Na mem starem poncu je napsano 2000 mm a neproteklo ani pri poradne prutrzi (bource) v Tatrach. Stany mivaji podobny vodni sloupec a jsou taky waterproof. Neni dobre podlehat propagande vyrobcu membran.

BTW, zas to tvoje prehaneni: promoknou mnohem drive nez membranovky Pricemz membranovky nepromoknou vubec. A ponco taky ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Quido » čtv led 25, 2018 10:07

Pierre111 píše:1/ Hele zas tak často si ty kalhoty narychlo v terenu oblékat nebudeš.
...
2/ S mačkama to nejde. ... pokud chodíš s mačkama, koupil bych nějaké levnější, kterých ti nebude tak líto.

3/ GTX odráží trochu teplo jako ta folie co máš v lékárně, u ostatních nepropro věcí nevím, nemám zkušenost ale tepleji ti v nich podle mě taky bude. Co je nepromokavé, chrání i proti větru takřka na 100%.


ad1/
to zalezi kde se hodlas pohybovat - napr. v Patagonii jsme se prevlikali neustale... je to pripad od pripadu, otazka je, jestli v desti vubec budes trvale chodit

ad2/
tohle bezezbytku resi celorozeponacy kate; nedam na to dopustit, i co se pak osychani tyce...

ad3/
takhle funguji vsechny neoromok kate, jenom ty s horsimi parametry prodysnosti jsou v lete trochu problem ohledne zpoceni, ale zase celorozepinaci potom rychle uschnou
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod skutrjohny » pát led 26, 2018 9:52

mike píše: Nepromokavy batoh je lepsi, nez plastenka nebo ponco

to asi je, ale uz nemam na dlouhou dobu v planu kupovat novy a se stavajicimi jsem, i pres tenhle drobny handicap, spokojeny:) a je mi jasne, ze kombinace nepromokave bundy a plastenky na batoh ma velmi nizkou ucinnost a po chvili batoh promokne od zad. ja to resim, ze mam veci v batohu jeste v igelitovem pytli.

a ano, mam v planu chodit i v celodennim desti nebo alespon v destivem dnu, kdy je to jedna prehanka za druhou, takze u kalhot bych vyzadoval min. 3/4 rozepinani a hlavne aby nepromokly! no ale vzhledem k vasemu tvrzeni, ze membrankovi jsou skvele a odolne vuci desti (nekteri tvrdi tady, ze i lepsi nez plastenka), tak bych se toho nemusel bat, ne? ;)
jinak ja pouzivam nepromokave ponozky, takze mi mokre boty zas tak nevadi..
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Quido » pát led 26, 2018 12:42

skutrjohny píše:jinak ja pouzivam nepromokave ponozky, takze mi mokre boty zas tak nevadi..


nejde jen o moro v botach, ale cele mokre kate - voda z nepromok bundy steka na nohy, hlavne stehna, a to je pak "maso" v tom jit treba cely den...
:slota:
nepromokave ponozky - hm, pokud jdes na jeden den a vecer pak doma boty vysusis, tak to se asi da, ale jit vic dni v morych botach, no nevim nevim... :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod skutrjohny » pát led 26, 2018 13:27

vsak ja nechci jen nepromokavou bundu, ale kdyz uz, tak i ty kalhoty. takze zadne "maso" na stehnach nebude

Quido píše:nepromokave ponozky - hm, pokud jdes na jeden den a vecer pak doma boty vysusis, tak to se asi da, ale jit vic dni v morych botach, no nevim nevim... :((


ono kdyz mas nepromokave ponozky, tak mas nohu v suchu i skrz promocene boty. sice se ti chodidlo zapari, ale pri chuzi to tak nevadi a vecer si ponozky prohodim za suche, taky nepromokave. na spani mam solo ponozky klasicke. jinak pokud neni snih, chodim v tenkych bezeckych botech, ktere jsou schopne za noc alespon trochu uschnout a nebo ti pri priznivem pocasi prosichaji za chuze
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pát led 26, 2018 14:41

skutrjohny píše:mam v planu chodit i v celodennim desti nebo alespon v destivem dnu, kdy je to jedna prehanka za druhou ... vzhledem k vasemu tvrzeni, ze membrankovi jsou skvele a odolne vuci desti (nekteri tvrdi tady, ze i lepsi nez plastenka), tak bych se toho nemusel bat, ne?
My jsme podobny prechod absolvovali pred lety tyden na Berliner Hohenwegu - v obycejnych nylonovych kalhotech od Pinguinu s DWR uz v haji a beznem poncu/plastence (bez hrbu na batoh) za par stovek, s batohem pod nim (ponco) nebo s plastenkou na nem, na nohou bezne kozene pohorky s GTX a osetrene jenom sprejem a navleky tesne pod kolena (bez membrany), pricemz denno-denne nekolik hodin (v lepsim pripade jen posledni 2-3 hod, casteji vsak cely den s mensimi prestavkami) prselo a to poradne. Proto vim, ze se to da (relativne) v pohode absolvovat i v normalnich kalhotech a plastence/poncu.
Ale taky vim, ze bylo hodne neprijemne, ze v pripade deste jsem musel kraje poncha drzet rukama pred sebou, aby mi voda nestekala na kolena. Bylo to hodne neprijemne, hlavne, kdyz se to muselo takto drzet nekolik hodin. Plus, samozrejme, vsechno to, co se uz napsalo, hlavne, ze to casto byly boure, takze vitr rozhodne nezanedbatelny. Jen bacha, netvrdim, ze jsme byly cely den v suchu - jen jsme nebyly neprijemne promoceni.
Presto veci v batohu zustaly stale suche - a to jsem nemeli zadne nepromokave batohy, 2 stare kusy s davno nefunkcnim zaterem a jednoho docela noveho (???) Pinguina.
Boty nam nikdy zvenku nepromokly, i kdyz jsme slapali 9 hodin z velke casti ve vysoke mokre trave nebo porostu. Zato byly docela vlhke zevnitr, pres vodu z deste se malo odparovaly plus neprodysne navleky. Na vetsine chat se do rana ani nesnazily vyschnout, vsak vsude byla 100% nebo jen o par % pod vlhkost. A prece se nam v nich dobre slapalo - pres komin pres den docela vysychaly, kdyz zrovna neprselo a nesly jsme pres travu.

Dnes bych si ale vzal radeji nepromokave obleceni - mozna ne membranove, staci Marmot PreCip (kupodivu rel. slusne dycha, pokud se nepotis extremne). Kdybych nechtel vsechno membranove, tak bych si spise vzal nepromokave kalhoty, na to plastenku i na batoh - a nezapomel bych si pribalit neco na poradne zavazani plastenky v pase, aby co nejlip drzela u tela.

Jo, jak jsem tady uz mnohokrat psal, na jedne chate jsem mel krasnou moznost pozorovat, ze lidi, co se k prutrzi mracen (ne to, co tak nekteri nazyvaji ale opravdova prutrz) kvuli vetru casto padajicim vodorovne slapali mnoho stovek metru nahoru na chatu byli po svleceni svrchni vrstvy skoro naprosto stejne mokri pod ni. At meli obycejne obleceni a na tom igelitovou plastenku za par drobnych, poradnou plastenku, membranove obleceni - od zaterovych veci az po superspickove nejlepsi GTX -, at to bylo od vyrobce Pepa z Horni Dolni nebo od Mammutu nebo od Arcteryxu. Proste ten, komu nekde nepromoklo obleceni zvenku, namokl zevnitr a kolem veskerych "der" (krk, rukavy, spodek) a vychytavek (vetraci zipy, vodotesne hlavni zipy, samozrejme uzavrene). Ale i ty nejlepsi membranove vyrobky na nekterych mistech promokly/protekly vsem i mimo tyto mista - a nebylo to jenom pod popruhy a bederakem batohu, ale i jinde, napr. casto na stehnech, kde se kalhoty trely o spodni nebo o stehna nebo kupodivu na zadku, kde stekala voda z bundy i z batohu ale samotny spodek bundy ji mirne zadrzoval a soucasne se trel o kalhoty. Takze mike pise naproste blbost, ze membranovky nepromoknou vubec - promoknou, jen on v nich jeste nechodil v opravdu extremnich podminkach. A tam to rozhodne nebylo o propagande vyrobcu membran.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod skutrjohny » pát led 26, 2018 14:50

diky. vycerpavajici odpoved. ja takovy extrem jeste nezazil a dovedu si predstavit, ze to v takovych podminkach nemuze ani z daleka na 100pro fungovat. takove ocekavani ani nemam :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pát led 26, 2018 16:10

Jeste aby to nevyznelo uplne depresivne: To, ze to obleceni promoklo, neznamenalo, ze lidi byli totalne promoceni, mokre jako zmokle mysi. Ne, normalne mohli dal fungovat, bezne v tom chodili. Bylo to jen mirne vlhko, mnohem horsi byly mista, kde se nejvice srazela vlhkost zevnitr (jak jsem psal, byla to opravdu prutrz, ani na membrane nestihala odtekavat voda, takze celou dobu bylo obleceni zvenku pod vrstvou vody a tudiz opravdu nebyla cesta, jak by se vnitrni vlhkost dostala ven.
Ale jakmile se dalo sednout nekde pod strechu (chata) nebo prestalo prset a dalo se svrchni obleceni svleknout a "vyprasit", za chvili byl clovek uz dostatecne vysuseny na to, aby se zase citil v pohode. Ale toto platilo stejne i na plastenky (teda pokud se nenechali na sebe jako prevence, a jeste zaple, to se pod nima trochu potilo).

Druha vec je, ze tehdy byly fakt extremni podminky - v celem Zillertalu byly ten tyden velke zaplavy a prutrze byly nezvykle silne a dlouhe. Podobne situace jsem od te doby (i do tehdy) zazil jen ojedinele a to vzdy na mnohem kratsi dobu, v podstate na minuty, ne na mnoho hodin. Takze, rekneme, 0,1% pravdepodobnosti, ze Te neco podobneho potka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pát led 26, 2018 18:31

apuka píše:Takze mike pise naproste blbost, ze membranovky nepromoknou vubec - promoknou, jen on v nich jeste nechodil v opravdu extremnich podminkach.

Jasne, pres extremy jsi tady jedine ty :twisted: Mistr extremniho prehaneni :D

Jestli membrana protece, tak vyrobci lzou, ne? Jenze ona neprotece. Coz neznamena, ze bude clovek vevnitr suchy. Bude mokry jednak od potu, protoze mokra membranovka neni prodysna a vsechno zevnitr zkondenzuje. Cemuz velmi pomaha ochlazovani zvenku ledovou vodou a pak to vypada, ze mebrana protekla. Pak se tam voda dostane pres ruzne otvory. Konce rukavu, okolo krku. Dost projde taky pres "vodeodolne" zipy. Bourku s vodorovnym destem jsem zazil, musel jsem si vzit slunecni bryle, jelikoz v tom byly i kousky ledu a chytla mne v tak blbem miste, ze jsem jit dal proste musel i proti tomu vetru. Bunda protekla prave pres zipy, utopil jsem fotak v kapse, z te jsem dole vyleval vodu.

O tom ale ma poznamka nebyla. Propaganda vyrobcu membran spociva v tom, ze se te snazi presvedcit, ze potrebujes desitky metru vodniho sloupce, abys prezil. Nepotrebujes. Oficialni nepromokavost je tech 1800 mm a ponco s 2000 opravdu neprotece. Ve silnem vetru do nej ovsem natece, ale to je jina vec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » ned led 28, 2018 20:09

Miku, je skutocne az fascinujici se divat na Tvoji neustalou snahu hrat se na bohorovneho soudce pravdy - kdo tvrdi, co Ty, ma pravdu; kdo neco jineho, ten pravdu nema, prehani, vymysli si, prekrucuje fakta, zevseobecnuje a podleha demagogii a propagande vyrobcu a prodejcu. Atd., atd. :wink: :(( ](*,) :twisted:
mike píše:Jestli membrana protece, tak vyrobci lzou, ne?
Teda, pokud dobre vim, je jediny vyrobce - Columbia -, ktery tvrdi, ze jeho veci s membranou OutDry jsou "absolutne nepromokave, absolutne prodysne". Jinak kazdy jen poukazuje, ze je "waterproof", coz Ty sam jsi psal, ze je od 1800mm, coz bys asi neoznacil za za kazdych okolnosti nepromokave (jinak podle britskeho standardu je nepromokavost od 1500mm).
Hlavne, ze se do mne musis do mne furt navazet, ze zovseobecnuji, kdyz Ty jsi to ted s tou nepromokavosti vsech (neomezil jsi je nicim) membran udelal krasne sam. Zdarne pritom ignorujes zkusenosti nejenom me - pro Tebe nerelevantni, protoze ja musim dle Tebe furt prehanet, ze jo - ale i jinych, ruznych testu pri recenzich. Ale napriklad i "testy" fps, ktery schvalne zkousel svoje membranove veci, presne popsal, co s nima delal a ktere jak skoncily - a vysledek rozhodne nebyla 100% nepromokavost.
A mne nemusis vysvetlovat, ze i pri absolutne nepromokavem obleceni bys byl zevnitr vlhky az mokry - kdybys vnimal, co jsem psal, nemusel jsi opakovat, co jsem pospal i ja jinymi slovy a na co zrovna ja poukazuju (stale se odkazujic na tu samou zkusenost jako ted) uz leta. Samozrejme, k nelibosti mnoha zastancu membran - obcas i Tebe.
A kdybys vnimal, co jsem psal, tak bys nepsal o zipech - ja jsem psal u membranovek o stehnach a zadku nize pod batohem (ne tlacenim batohu), samozrejme mimo pod popruhy a bederak batohu. A nezlob se na mne, ale neznam moc lidi, kteri by se nejvice potily zrovna po cele siri zadku, aby se jim tam srazela vlhkost. :wink:
No a za to, ze jsem se asi obcas dostal do extremnejsich situaci nez Ty, za to mohu jen z toho hlediska, ze pred lety jsem mozna byl blbejsi nez Ty a vybral jsem se i v hodne neprijemnem pocasi, co se tyce deste, snehu a vitru a sam jsem byl typ cloveka, ktery si casto rikal "To prece dame!" a "Prece to nevzdame, kdyz jsem uz jenom kousek!", atd.. Mozna jsi byl moudrejsi a taky jsi se koukal na predpovede uz predtim, co jsem ja moc nedelal. Plus jsem do Alp chodil tehdy, kdyz jsem mel (mesice dopredu, muselo to tak byt) naplanovanou dovolenou. Dnes bych uz nikam nesel nebo zmenil plany za podstatne jednodussich podminek a taky uz klidne otocim pet metru pod vrcholem, kdyz se mi neco nezda.

"O tom ale ma poznamka nebyla". To bys ale taky pochopil, kdybys vnimal, co jsem napsal. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » ned led 28, 2018 20:23

apuka píše:kdo neco jineho, ten pravdu nema, prehani, vymysli si, prekrucuje fakta, zevseobecnuje a podleha demagogii a propagande vyrobcu a prodejcu.

A navic jsi to vzdycky ty :D

Nejsem sam, kdo si tveho prehaneni vsimnul, ale rozhodl jsem se, ze na nej budu upozornovat, aby to snad nekdo nezkuseny nevzal vazne ;-) Protoze tendenci trochu prehanet ma snad kazdy chlap, ale u tebe je opravdu extremni.

Jinak jsem moc nepochopil, co ses ted vlastne pokousel sdelit, ale to je asi jedno ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2018 11:48

mike píše:Jinak jsem moc nepochopil, co ses ted vlastne pokousel sdelit
Jen dve veci:

1) ze (zase) delas to same, co jinym vycitavas :wink:
2) ze (nastesti) ne vzdy je jedina pravda ta, kterou prosazujes a nejhorsi podminky nejsou vzdy jen Ty, ktere jsi zazil Ty.

Ale vlastne hlavni, co jsem chtel rict, je, ze "o tom ale ma poznamka nebyla". Tj. o tom, na co jsi zareagoval a debatou odvedl nekam jinam jak jsi se zacal vytacet (kde jsem toto uz cetl???), cim jsi uplne zabil, co jsem rekl a co snad nekomu pomuze vice nez Tvoje poznamky.

BTW, zdaleka nejsem jediny, koho zkusenosti prekrucujes, kdyz Ti nesedi do Tveho obrazu sveta. Kdyz prehanim, tak to si vsimne kazdy, vsak to taky proto tak delam aby to kazdemu rozumnemu cloveku bylo jasne (a obcas to tam i primo napisu) - ale to neni pripad vlastnich zkusenosti. Holt, je to Tvuj (a par jinych lidi) problem, ze tomu nechces verit, kym to nekdo nepodlozi notarsky overenym zapisem mereni cejchovanyma laboratornima pristrojama (sice na neco uplne jineho ale to je jedno), bo napr. takove obycejne mereni sily vetru na stanici lanovky nebo mereni srazkometru na "amaterske meteostanici" u/nedaleko chaty je nedostatecne, atd. A zajimave je, ze kdyz se jedna o Tve tvrzeni, tak najednou jsou vsechny laboratorni hodnoty sumafuk, dulezitejsi jsou Tve pocity a vymysly :wink:.

Jo, zajimave je taky, ze toto si vsimli - a taky na OF napsali - uz i jini, nejenom ja.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod oodoow » pon led 29, 2018 12:14

apuka píše:Kdyz prehanim, tak to si vsimne kazdy

bohužel jo, kromě nových, co tě ještě neznají a pak buď naletí anebo o tom něco vědí a pak si klepou na čelo
apuka píše:ale to neni pripad vlastnich zkusenosti

bohužel je
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2018 14:06

Promin, ale odkud Ty znas moje zkusenosti? Byls u neceho, co se Ti nezda se mnou, ze tak dobre vis, ze to tak nebylo? Nebo to hodnotis pouze podle svych uvah, ze to ten apuka tam tak mit nemohl, bo ja si myslim toto a ono?
Kazdy mame nejake zkusenosti a ne kazdy jiny tomu musi uverit, kdyz to sam nezazil. Ja nikomu jinemu neberu jeho zkusenosti (no jo, krome Michalovi82 pohodove staveni stanu samotnemu v orkanu (120+km/h, tomu moc neverim ale taky pouze podle svych zkusenosti s mensim vetrem, resp. pouhymi narazy podobne sily), i kdyz se mi teoreticky nezdaji - ale nebyl jsem tam, takze nemohu soudit. Ale taky nebudu brat zkusenosti sam sobe, jen proto, ze nekteri jim neveri. Ty jsem zazil ja sam a ja vim, jak to bylo - Ty ani mike ani jiny ne (teda asi, mozna nekdo z Vas nekdy tam se mnou byl, jen o tom nevim).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod oodoow » pon led 29, 2018 15:31

@apuka: Ale já vycházím jenom z toho, co píšeš tady na fóru. Prostě tady píšeš o nějakých svých zkušenostech a když jsme se ozvali, tak jsi tady sám napsal, přeháníš.
Takže jako jo, přeháníš o svých vlastních zkušenostech, tečka bodka a tak.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod remy77 » pon led 29, 2018 16:42

Sice je to OT, ale kukol som si odkazy oodoowa v prechadzajucom prispevku, a zhodou okolnosti som v sobotu isiel na Schneebeeg cez zlab Krumme ries.Cez aplikaciu snowsafe som na sklonomere nameral v najstrmsom useku cca 48 stupnov a veru dolu by som celom a cez paty nesiel ani bohovi [-X
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení