Nepromokavé kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pon úno 26, 2018 11:29

Apuka - gtx - od Milletu ,,káčka,, kalhoty i bundu. Pak nějaký levný gtx od Milletu a levnou bundu od Milletu - tu mám dodnes jelikož jak sem psal ji beru vesměs jen do města.

Ponco sice roztrham taky ale zas stojí zlomek toho co kvalitní gtx hadry.
Jo vlaje ve větru - proto hledám a koukám po něčem jako dlouhé plastenky nebo spínací ponco a td.

Hod odkaz na něco ,,echt,, odolneho.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 26, 2018 12:20

Máš fotky té zničené bundy a kalhot jak píšeš ? To bych docela rád viděl. A měl jsi K PRO nebo K EXPERT ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pon úno 26, 2018 12:36

Pierre111 ne opravdu si nefotim díry v kalhotách a utrzenej rukáv.
Měl jsem K Pro - myslím ze expert se tehdy ani nedělali?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pon úno 26, 2018 12:43

Michale, ja nejsem takovy znalec produkce, abych Ti daval odkazy na ty nejodolnejsi gate. Ale myslim si, ze kdybys mel napriklad tyto Mammuty (nahodni vyber, zrovna jsem an jejich strankach objednaval boty), melo by Ti to stacit.
Ona ta odolnost neni az tak uplne primo umerna, tj. neplati, ze 70D latka je cca 14x mene odolna nez 1000D latka. Ta druha bude mit mene huste tkani a spise se do ni zachyti vetev nebo trn. 70D vlakno muze byt uz hodne odolne vuci protrzeni a kdyz se huste utka, mas z toho material na kroviska mozna odolnejsi nez ten 1000D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 26, 2018 13:30

Utržený rukáv ? Jak se ti to povedlo ? :) Mě jde právě o to, abych viděl zda je poškození způsobené normálním užíváním nebo nějakou nehodou. Například když se propadnu do trhliny a v panice začnu kopat nohama asi se pak nemůžu divit, že si mačkama roztrhnu kalhoty (stalo se kamarádovi). Těžko můžu chtít po kalhotách aby tohle vydrželi, to by byly asi dost těžký a tvrdý.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pon úno 26, 2018 13:49

Pierre111 - jo jestli ti jde o tohle - ano stalo se to mou blbostí.

Při schazování batohu - ramenní popruh mi sjel po rukávu a jelikož měl batoh 25kg tak to jaksi bunda nevydržela a rukáv se povytrhl z ramene.

Měl jsem předpokládat, že výrobce pod pojmem ,,extrémní odolnost,, nemyslel běžné ,,ledabilé,, schazování batohu.
Díry v kalhotách od trní a křovisek.


A takhle je to se vším co mám ten pocit - všechno je na extrém expedice do nejtěžších podmínek - už jen čekám kdy do bude vhodné do kosmu - odlehčené pohodlné ale všechno to dnes vydrží v reálu HOV...NO.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 26, 2018 14:02

No já si nedokážu představit, že bych si vytrhnul rukáv tím, že špatně sundám batoh teda :D. Ale je pravda že já nenosím tak těžký batohy. Mě ta bunda prostě přijde dost odolná, aby ten batoh vydržela. On by se měl člověk k vybavení chovat uvážlivě, jinak se nemůže divit, že mu dlouho nevydrží ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pon úno 26, 2018 14:12

Pierre111 :D
Uvážlivě ano - k ohýnku sem v tom nikdy nešel jelikož je mi jasný, že by mě to zahřálo víc než bych chtěl.
Ale že mi batoh vyrve rukáv no.... dobře moje chyba už si dávám pozor.

Já nevím když si vemu 40 let starou maskáčobou bundu po tátovi mohu se o ní přetahovat se psem a drží - ale dnešní módní hadříky nevydrží ani když vám omylem blbě sjede batoh po ruce.

A když to mám říct na rovinu ano ,,MÓDNÍ,, oblečení které rozhodí taková blbost podle mne rozhodně není extrémně odolné a expediční - pod tím si představuju něco trochu jiného.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pon úno 26, 2018 14:43

No mě ta tvoje situace s roztrženým rukávem přijde nějaká zvláštní :). Bud byla bunda nějaká vadná nebo načatá a nebo jsi velmi nešikovný :D. Mammut, Arcteryx a další podobné značky opravdu šijí expediční oblečení a to proto, že se to jejich oblečení při expedicích opravdu používá, například při výstupu na 8tisícovky. Zatím jsem si nevšiml, že by na takové hory lezl někdo v oblečení od Fjallraven, pokud se pletu tak mě opravte. Možná dělá Fjallraven nějaké extrémně zateplené věci pro expedice. Možná se to jejich oblečení hodí na Antarktidu, nevím :). Spíš mi ale přijde, že většina jejich oblečení je právě fashion hadřík, možná odolný ale bez požadovaných vlastností a navíc poměrně drahý. Když se na to kouknu, tak se mi to hodí spíš pro nějakého lumbersexuála s pořádným plnovousem někam do pražské kavárny :D. Ale to nic ve zlém, jen můj názor.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pon úno 26, 2018 15:12

Mne to taky prijde zvlastni s tim odtrzenym rukavem. Jeste bych to trochu chapal, kdyby byl rukav lepeny a ne sity (nevim, jak to tam bylo), ale i tak by musela byt nejaka chyba v lepeni. Pokud to bylo site, tak tam musel byt nejaky problem bud s niti nebo siti pri vyrobe ujelo prilis blizko kraje latky. Bo sice kdyby se ten bath hodil na rukav blbe, tak by to mohlo byt docela dobre narazove zatizeni, ale osobne si myslim, ze to obleceni by melo udrzet cloveka, kdyby napr. jej nekdo drzel jenom za rukav.

Obzvlaste by to melo platit pro expedicni obleceni.

Na druhe strane si nejsem zdaleka jisty, jestli by neco podobneho vydrzelo obleceni od Fjallravenu - jo, latka je to mozna pevnejsi, ale tady jde o siti a tam se muze stat uplne stejny problem pri vyrobe nebo s niti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pon úno 26, 2018 15:35

Já se nechci pouštět moc do debat jak ta bunda byla dělaná ale mám za to ze lepena - proste díra ve svu cca 10cm a ano nárazové to bylo - proste sem rozepnul bederak vybral ruku nadhodil bagl a chtěl ho přetočit přes ruku dopředu jenže ten se v ten moment svezl bundu mi to zarvalo na krk a bylo slyšet ze někde něco ruplo - pak sem zjistil ze rukáv.

Věci od Fjallraven - nevím co porovnavate - pokud ty bezne věci tak ano s tím se dá souhlasit ze je to takové ,,normalnejsi,, já se zde bavím o věcech z kolekce Numbers - a tam je ta odolnost krapet jiná - u spojů je látka prehybana aby byla silnější a vše je šito na trojito a niť vypadala silnější než běžná. Technicky sou ty věci řešeny funkčně - není to žádná ,,krása,, ale dobře udělaný aby to fungovalo kapsy velké, větrání, zipy masivní, kapuce s velkým přesahem.... namáhána místa vystuzena a td.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » pon úno 26, 2018 16:13

U tilaku by měl jejich podlepený šev udržet minimálně 80 kg (podle slov samotného Kamlera), tak buď si to fakt tak nešťastně pustil ten batoh, že gravitační zrychlení dokonalo dílo zkázy, nebo si to měl fakt už někde načaté...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 16:36

Z vrozene skromnosti nechce priznat, ze se porval s medvedem :twisted:

Pierre111 píše:Když se na to kouknu, tak se mi to hodí spíš pro nějakého lumbersexuála s pořádným plnovousem někam do pražské kavárny
:smt023 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pon úno 26, 2018 17:04

Kiszoun - třeba jenže za něco pověsit 80kg nebo pustit 25kg je rozdíl - ale ano třeba to mohlo byt nacate nebo špatně udělané.
Tak jako tak to selhalo - pro mne je to stejne.

Jinak taky bych se zamyslel u ,,životnosti,, nad tím, ze já v tom sem celou dobu - tedy nepoužívám to jako věci co mám v batohu s čas od času použiju.
To muže byt a asi je zásadní rozdíl.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod slezacekm » pon úno 26, 2018 20:24

Pierre111 píše: Zatím jsem si nevšiml, že by na takové hory lezl někdo v oblečení od Fjallraven, pokud se pletu tak mě opravte.

V jejich materiálu G-1000 to asi nebude to pravé ořechové. Ale třeba v jejich kolekci Keb nebo Bergtagen bych si to absolutně dovedl představit. Naopak v suchých zimních podmínkách budou jejich výrobky fungovat výborně. Prostě myslím, že takové to fast&light zatím moc nejedou.
Pierre111 píše:Spíš mi ale přijde, že většina jejich oblečení je právě fashion hadřík, možná odolný ale bez požadovaných vlastností a navíc poměrně drahý.

Bez jakých požadovaných vlastností? Chceš nepromok? Kup si jejich Eco Shell. Chceš odolnou bundu? Kup si G-1000 HD. No a že je to drahé? To jednoznačně.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pon úno 26, 2018 21:31

Pierre111 třeba tahle parka mi přijde poměrně zajímavá

https://www.fjallraven.cz/expedition-down-parka-no-1

Ale já jdu do tohoto setu a opravdu si nemyslím ze je to fashion hadrik.

https://youtu.be/C_7khZ28R6o

https://youtu.be/yNh5mW_KJPc
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod sobb » pon úno 26, 2018 23:53

Bych tu severskou lištičku zas tak nepodceňovala a nezatracovala. Prostě má svůj segment trhu, který u nás pokrývají možná částečně army shopy. Oni mnozí Seveřani jsou totiž svým založením takoví trampové (vandráci, jak chcete), ale do maskáčů se příliš neodívají. Ale prostě chodí ven, dělají ohýnky, užívaj si to, a nejde jim o nějaké velké sportovní výkony, ale o ten pobyt venku. Neříkám, že všichni, samozřejmě je tam mnoho sportovců a "echt" horalů. Ale na druhou stranu je tam ono "ježdění ven" mnohem lidovější záležitostí než u nás. A Fjällräven tenhle velice široký segment trhu (a k tomu i více), bohatě pokrývá. Ostatně tam v tomhle chodí venku každej druhej :) Ono to bude i tím, že ty ceny pro ně nejsou ani zdaleka taková pálka, jako pro nás :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » úte úno 27, 2018 9:06

Sobb - jj

Like a rolling stone.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 27, 2018 10:33

No já myslím , že už jste to tu celkem dobře vystihly. Asi se shodneme, že ty jejich běžné věci se hodí na nějaké to výletování případně jako kvalitní city outdoor :D. Ty lepší věci jsou zase dost drahé a úzce specializované. Ono je to použitím asi opravdu spíš oblečení pro trampy. Je to bezesporu kvalitně ušité a asi dost odolné.
Nicméně třeba pro moje použití je to podle mě naprosto nevhodné. Tu parku co postoval Michal bych si koupil kdybych jel na psím spřežení přes Aljašku :D.
Jakou výhodu má bunda konstrukce anorak, když má stejně dva postranní zipy, které jsou stejně dlouhé jako by byl zip v předu ? Kdybych si kupoval anorak, tak asi kvůli úspoře váhy a jednoduchosti. Ty kalhoty jsou hezké, ale mě by třeba vadily ty kapsy zepředu na stehnech. Tam když dáš něco tvrdého tak to podle mě musí tlačit. Odepínací nohavice jsou dobré taky jsem je používal než jsem objevil lehké kalhoty od Montury, který mi vyhovují víc. Ono by asi nebylo moc dobrý kdyby ti někde v zimě ten zip vypověděl službu a měl jsi z toho nucený kraťasy :). Moc nechápu proč z toho dělat ty návleky, snad jen kvůli nečistotám co by ti napadaly do bot nebo jako ochranu nohou proti poškrábání od nějakých trnů. Obojí lze ale řešit podle mě lépe.

Bergtagen je pro moje použití lepší nicméně stejně mi přijdou lepší věci od Arcteryx a podobných značek. Navíc je ta řada poměrně úzká. Eco shell je sice nepromok ale má prodyšnost 26000, troufám si říct že GTX bude minimálně stejně prodyšný, spíš lepší. Navíc bundy z něj stojí v ČR přibližně 14tis a jsou opět dělané z recyklovaného polyesteru. Za tu cenu si může podle mě koupit lepší nepromokavou bundu, která bude o čtvrtinu lehčí, prodyšnější a pravděpodobně i odolnější (nylon).

Asi jsem zjistil co mi na těch věcech ještě vadí a to je to, že jsou podle mě často takové přeplácané, což často může být na škodu. Nemám je ale vyzkoušené, třeba to funguje dobře. Věc je dokonalá ne když nemáš co přidat, ale když už nejde nic ubrat a přesto to plní svůj účel ;).

To co jsme napsal nejsou žádné obecné pravdy jen můj názor a pár postřehů. Pro moje použití tyhle věci moc nejsou.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » úte úno 27, 2018 11:59

Pierre111
Ano pokud lezes tak to pro tebe není.
Pokud chodíš na měsíční treky tak to vypadá podstatně jinak.
Ta parka je samozrejmne na ten účel cos psal.

Ten Anorak 8 - jeho výhodu vidím v tom ze na predku mas kapsu kam das litrovou termosku a svačinu na den plus další věci. Když rozepnes boční zipy vetra to lip než bunda - ta ti vetra jen na predku zada se ti potí - takhle má vzduch lepší přístup i na zada. Můžeš mít otevrenej límec který má velmi široký komín a tím větrat a přitom mít krk chranenej proti větru. Můžeš ho sepnout mezi nohama čímž ti nevylejza když si kleknes sednes lezes po 4.... Kapuce která má velmi dlouhé presahy.

Kalhoty - mas na vrchu zipy na větrání když se třeba přes poledne udělá teplo odepnes nohavice a mas kratasy - místo abys lovil v batohu sundaval boty kalhoty navlikal kratasy obouval se a za 10 minut zjistil ze se zatahlo a zas vše znovu - s navleky když chodíš ve krovinatem terénu - spodní část tedy to co odepnes je z G1000HD, nohavice jsou ukončeny s háčkem který chytnes za tkaničky a mas poutka na popruh pod botu takže ti nevylejzaj nohavice, kolem litka stahování abys návlek fixoval. Ty zipy sou velmi masivní toho ze ti selžou se nebojím.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » úte úno 27, 2018 13:53

Michal82 píše:Jinak gtx - to už sem opravdu zavrhnul - proste i kdybych přistoupil na horší prodysnost a získal za to vodeodolnost pořad mi to mechanicky nic nevydrží a nehodlám co rok kupovat hadry za 20 - ta G1000 bude na 10 let minimálně.

nevím s jakým GTX máš dlouhodobou zkušenostní, a za kolik si ho kupoval, já mám od 17.4.2014 Gore-Tex Active, žádný problém s odolnosti, a bunda mě stála okolo 6 000 Kč, třeba Gore-Tex Pro by mohl taky vydržet deset let
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » úte úno 27, 2018 14:16

fps - už sem to psal vejš. A bunda i kalhoty mne stáli výrazně víc. Vydrželo mi to rok.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » úte úno 27, 2018 14:19

mike píše:
Michal82 píše: ta G1000 bude na 10 let minimálně.

Proc nereknes na rovinu, ze to chces, protoze je to tezke a drahe? :twisted: O funkci a prodysnosti bych mel velke pochyby. Proc si radej neporidis stredoveke brneni? To bude jeste tezsi, vydrzi vic a funkcni bude asi tak stejne :twisted:

jojo, zlatá membrána co do pohodlnosti než G1000, G1000 je jak plachta na náklaďáku, v tom bych tedy celé dny chodit nechtěl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » úte úno 27, 2018 15:02

fps - G1000 je pohodlná látka - G1000HD je už lepší ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » čtv bře 1, 2018 14:26

tak to pak máme o pohodlnosti oblečení každý jiné představy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 14:30

fps - ono jde o střihy o řešení o děvu a td kolikrát víc než o to z jaké je látky - prostě i méně poddajná látka potom může být pohodlná.
Co klasický ,,džíny,, jak ti přijdou pohodlný? Většina lidí v nich tráví půl života a zde by jste pravděpodobně řekli že se v tom nedá chodit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » čtv bře 1, 2018 19:02

- samo že jde hodně o střih a o různé propracování, ale jde taky stejně hodně o váhu, Fjällräven Gaiter Trousers No. 1 váží hrozných 778 g, a Fjällräven Numbers: Anorak No. 8 ještě horších 1100 g, a to na mých cca 195 cm by ta váha byla ještě vyšší, protože ty váhy jsou udávané u malých velikosti, tahat na sobě něco takového mám už hodně dlouho za sebou, za komunistů mi nic jiné nezbývalo než nosit podobné věci, ale v dnešní době by mě ani nenapadlo něco takového na sobě nosit, už jsem to tady psal několikrát, dle mě je na turistiku přežitek nosit plátěné oblečení stejně jako dřevěný cepín, plátěný stan, plátěný batoh, kožené boty, a atd.
- od té doby co jsem objevil turistické oblečením, u mě džínovina skončila, v komfortu se to nedá vůbec srovnávat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 1, 2018 19:56

fps - hrozných 778g :D
Jo je to ve 48 - já tak 54 takže cca 900g....?

Moje džíny váží 810g - jo v kapse byl kapesník :D

Tedy je to stejné a džíny mi přijdou jako hodně pohodlný oblečení.
Ještě věřím že mi tu teď někdo vypočte o kolik mě to zpomalí oproti 400g kalhotám.
PS ty GTX Káčka měli kol 700g - z hlavy nevím kolik přesně ale cca kolem této váhy.

Zeptám se ale jinak - jaký oblečení máš na sobě a jaký máš v batohu když jdeš na 2 týdny pro řekněme teploty v rozmezí 10/-5....?
Nemusíš to vypisovat stačí jen nějaké množství a cca váhu - čistě jen toho oblečení co máš na sobě a v batohu.

Jinak jo SS je rozhodně pohodlnější ale o to jak poddajný materiál na sobě mám mi nejde.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » pát bře 2, 2018 11:02

na tohle mám na sobě a nebo v batohu podlete teploty a nebo podle počasí:

- spodky starší verzi Devold Duo Active 229 g
- kalhoty starší verzi Direct Alpine Badile cca 550 g, nemám zvážené
- převlečňáky starší verzi Marmot PreCip Full Zip 390 g
- scampolo Canard Centurio 140 g
- triko krátký rukáv Canard Pretorio 188 g
- triko dlouhý rukáv Craft Be Active 212 g
- mikina Tilak Femund 428 g
- větrovka Direct Alpine Tornado 175 g
- membránovka Tilak Attack 355 g
- péřovka Sir Joseph Koteka 389 g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 11:19

fps - takže lehce přes 3kg.

Já si beru

Triko Devold Expedition
Spodky Devold Expedition
Mikinu Millet Polartec 200

Kalhoty - řekneme ze v moji velikosti mohou vážit těch 900g....?
Anorak - v moji velikosti cca 1200g...?

Takže výsledek cca 3kg...?
Klidně to triko, podvlikacky a mikinu převážím ale ten komplet od Fjallraven prevazim až ho koupím takže to bude stejně do té doby orientační ale cca ty 3kg by měli sedět.

Takže ano - mas toho víc ale celková váha je stejná.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron