Nepromokavé kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 11:47

fps - promiň vypadlo mi pončo/plastenka - mám to ve viku batohu tak to beru pořad tím pádem jsem to opomnel.

Takže cca plus 300g
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 2, 2018 12:05

No na můj vkus toho má fps na sobě trochu moc :D. Nicméně má mnohem širší spektrum použití do různých teplot, může víc sundávat a oblékat. Díky péřovce dá větší mráz. A co je hlavní, když prší bude v suchu ;). Zapomněl jsi na tu svojí pláštěnku Michale, takže tak 0,5kg prohráváš :D. Ale ono těžko tyhle věci porovnávat, použitím se to dost liší.

Tak třeba můj příklad:
Kalhoty: Montura free K 240g
ski race bermudas 270g
GTX gatě Tierra Back Up 350g
triko Phase AR 165g
bunda/mikina Proton Lt 400g
péřovka Cerium Lt 280g
GTX bunda Beta Lt 345g

Celkem 2050 a nezmoknu a troufnu si s tím i do mrazu a není to žádné přehnané UL. ;)

Edita: a pláštěnka doplněna :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 12:22

Pierre111 - jak si vsimnes plastenka je jako samostatný příspěvek a ještě před tím tvým - tedy vzpomněl jsem si na ni i bez tvé pomoci ;)

Sundavat oblékat - nejsem na módním molu. Při teplotě 10/-5 tedy v 15°C tozsahu zas nepotřebuji kombinovat oblečení co 5 minut.
Když bude -5 mám na sobě komplet Expedition a k tomu dle potřeby tu Polartec mikinu - když se jde pomalu/postava - když půjdu rychle a bude kol 0 mikca jde do batohu a to do plus 10 stačí - když je 10 stabilně jdou podvlikacky do batohu - kdyby bylo tepleji půjde Anorak do batohu a dle potřeby půjdu jen v triku nebo v mikine - záleží taky na větru - kdyby bylo 25 rozepnu kalhoty a udělám z nich kratasy a jdu jen v triku.

Dle mne se to kombinovat dá víc než dost.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 2, 2018 13:12

S tebou vážně není řeč, to je hustý :D. Já neřekl, že to nejde kombinovat ,ale že fps, to může nakombinovat víc. Já bych ale na sobě tři trika a mikinu fakt nenosil. Navíc pomocí té péřovky to dá klidně do -20°C podle mě, což nevím zda ty by jsi to jen v mikině a Anoraku dal. Každej at se obléká jak chce, ale mě se zdá, že ty tu pořád musíš dokazovat, že to tvoje je prostě super a nejlepší, ostatní jsou jen fashion hadříky. No na rovinu, kdybych měl před sebou dvě hromádky oblečení a musel si vybrat, tak beru oblečené od fps ;). Nějak jsi se zapomněl vyjádřit k tomu oblečení co jsem tam napsal já ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 13:27

Pierre111 - pojem fashion hadriky jsi sem zavedl ty jako reakci na to když sem napsal ze místo předchozích GTX si hodlám koupit věci od Fjallraven jelikož gtx nesplnilo mé očekávání co do vydrze.

Kdybych šel do stabilních -20 tak si taky vemu perovku.

A pokud vím nikomu nemusím nic dokazovat - jen reaguju na tvé nesmysly co zde tvrdíš o něčem co si nikdy neviděl ani z rychlíku.

G1000 sem zkoušel jeho vlastnosti se mi líbí, respektuji ze není nepromokavej ale výhody převyšují tuto nevýhodu.
Anorak i kalhoty sem zkoušel, technicky řešeny mi přišli daleko lip než moje předchozí Káčka gtx od Milletu takže po této stránce taky spokojenost.

A jestli se ti to nezdá tvá věc. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 2, 2018 13:47

Ok vezmeš si péřovku, tak to máš věc navíc nebo jí můžeme od fps tedy vyškrtnout. ;) Jaký smysl teda potom má to tvoje porovnávání neporovnatelného ? Jo fashion hadříky jsem zavedl já a trvám si na tom ze Fjallraven je pro mě fashion hadřík (minimálně většina kolekce) :D. Nemusíš nic dokazovat ? Tak proč to tu pořád tak usilovně hájíš všemi možnými i nemožnými argumenty ? No nic má to stejný závěr jako ve vedlejším vláknu. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 14:01

Pierre111 - Quido nebo jak ti mám říkat - ono je to jedno.

Mas pravdu - hájit to nemusím jen jsem měl za to ze si zde lidi chtějí probrat co jim jak vyhovuje a co ne.

Pro tebe to fashion je pro mne je fashion zas něco jiného :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 2, 2018 14:13

No hele asi úplně není jedno jak nám budeš říkat jelikož jsme dva rozdílní lidé. Takže jsi dost vedle Michale. Jen to potrhuje to, že to co píšeš občas neštve jen mě, ale že i někomu dalšímu to nedá a musí proti těm dezinformacím zasáhnout :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát bře 2, 2018 14:37

Pierre111 ano mas pravdu - proti dezinformacim se má zasáhnout a proto jsem s tebou diskutoval že ten ,,fashion,, to oblečení opravdu není a ze tvá ,,zkušenost,, - viděl jsem to v katalogu a možná viděl jsem to na raminku - je mylná a byt to na pohled nevypadá tak to má spoustu fajn vlastnosti a vyšší rady jsou opravdu velmi technické oblečení.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » sob bře 3, 2018 15:36

fps píše:- spodky starší verzi Devold Duo Active 229 g
- kalhoty starší verzi Direct Alpine Badile cca 550 g, nemám zvážené
- převlečňáky starší verzi Marmot PreCip Full Zip 390 g
- scampolo Canard Centurio 140 g
- triko krátký rukáv Canard Pretorio 188 g
- triko dlouhý rukáv Craft Be Active 212 g
- mikina Tilak Femund 428 g
- větrovka Direct Alpine Tornado 175 g
- membránovka Tilak Attack 355 g
- péřovka Sir Joseph Koteka 389 g


Michal82 píše:Triko Devold Expedition
Spodky Devold Expedition
Mikinu Millet Polartec 200

Kalhoty - řekneme ze v moji velikosti mohou vážit těch 900g....?
Anorak - v moji velikosti cca 1200g...?

Takže výsledek cca 3kg...?

Takže ano - mas toho víc ale celková váha je stejná.


Michal82 píše:fps - promiň vypadlo mi pončo/plastenka - mám to ve viku batohu tak to beru pořad tím pádem jsem to opomnel.

Takže cca plus 300g


- můj systém oblečení jsem spočítal na celkových 3232 g, ale u tebe tam dle mě chybí víc věcí než jen pončo (moje pončo Jurek Trio UL XXL váží 408 g), třeba ti chybí návleky (moje návleky Sea to Summit váží 295 g), ale taky kde máš na +10°C ňáké slabší triko, v +10°C se já v Devold Expedition při chůzi vařím, v tom tvém systému oblečení by to bylo na mojí postavu 4150 g (mám Devold Expedition rolák a spodky, a mám i High Point Interior Polartec 200, takže mám zváženo)
- nejde jen o to jak to vše sedí, jak je to vše propracované, a nebo kolik to váži, ale jde taky o to že oblečení Fjallraven je ze silné celtoviny, takže se komfortem při nošení s umělotinami nemůže ani rovnat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » sob bře 3, 2018 16:16

Pierre111 píše:Navíc pomocí té péřovky to dá klidně do -20°C podle mě, což nevím zda ty by jsi to jen v mikině a Anoraku dal.

jojo, to co jsme sem dali je na větší rozsah teplot než co sem dal Michal82, u nás cca +35°C až -20°C, u něj cca +5°C až -10°C

Pierre111 píše:Jo fashion hadříky jsem zavedl já a trvám si na tom ze Fjallraven je pro mě fashion hadřík (minimálně většina kolekce)

dle mě taky není Fjallraven vhodný na turistiku, spíš je to na kempování, rybolov, lov, chataření, atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » sob bře 3, 2018 16:26

fps - já nevážil to merino a Polartec - sem na to zapomněl.

V Expedition triku (né rolák) vydrzim do cca 20-25 podle toho zda k tomu pofukuje nebo ne - takže triko s krátkým bych použil až nad tyto teploty.

Navleky - jestli ti G1000 přijde jako celtovina tak ty kalhoty jsou nad kolena komplet z G1000 Heavy Duty - a plní funkci návleků - takže jsem je záměrně neuvedl.

To co sem vypsal bezne nosím akorát místo těch věci od Fjallraven jsem měl gtx od Milletu.
To ponco jsem potom doplnil.

Jinak jsem schopen v tomto do těch 25°C chodit - a nad přibude jen triko s krátkým a ubude Polartec. Kalhoty odepnu navleky a mám kratasy i s navlekama.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » sob bře 3, 2018 21:27

Odepinaci kalhoty jsou fajn. Fps ale mysli nepromokave navleky k tomu ponco, jinak je ti ponco skoro k nicemu. Budes mit v botech bazen. Navleky i ponco jsem vlastnil a z vybavy uz uplne vyradil, jelikoz mi to nevyhovuje. Ja bych teda v tak teplem merinu v 25 stupnich nevydrzel. Triko s kratkym bych tam mel take pridat. Naopak bych pouzil lehci nepromokave kalhoty, tam podle me neni nutne mit GTX material.

A je to zase mimo vlakno, tak to tu moc nerozvadejme. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » ned bře 4, 2018 15:43

přesně tak, bez nepromokavých návleku budeš mít v botách bazén, už jsem si tady poslední dobou připadal jako lední medvěd, když někdo muže chodit v +25°C v Devold Expedition, a já max v +10°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » ned bře 4, 2018 16:28

fps - mě to přijde jak normální silnější tričko - nic v čem by mělo být vedro.

Ok když to musí byt tak tedy plus návleky :) i když pokud půjdu do detailu - pokud promokne ta G1000HD nad návlekem tak to do bot stejně zateče a potom jsou návleky úplně zbytečné když už budu mít ty co tvoří nohavice a mají jak háček tak oka na řemínek a stahování na lýtku.
A spis bych řekl ze ta G1000HD provlhne a bude mokrá než že by tím protejkalo mnoho vody která poteče až do boty. Navíc tohle je část kterou hodlám silně voskovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod kony296 » sob črc 14, 2018 20:55

Zdar, dotaz k výběru kalhot. Hodně lidí tady doporučuje jako levnou variantu převlečených kalhot Marmot Precip. Není v rámci lehčí výbavy lepší něco z Pertex Shield? Např. na nalehko mají nějaké Rab, cena je víceméně stejná.
kony296
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte pro 1, 2015 12:08

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mitau » sob črc 14, 2018 23:20

Bude to hodne dano tim, ze drive byly varianty z Pertexu Shield+ drazsi, takze rada na levne lehke zalozni kalhoty vzdy skoncila u Precipu. Nevim, jestli je tu na foru nekdo, kdo ma Precip i Pertex Shield+, aby to srovnani bylo nejake vypovidajici. Ja po sve zkusenosti s Pertex Shieldem bych sel radeji do nej, protoze ho znam a jsem spokojen. Krome materialu je jeste dobre se divat jeste na delku zipu - nekdo preferuje kratky zip kvuli hmotnosti a skladnosti, nekdo chce dlouhy zip na snazsi pretazeni pres pohorku.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » ned črc 15, 2018 13:38

s Rab Downpour (Pertex Shield+) nemám zkušenosti, ale po tom co mi po dvou letech odešla membrána na podobných UL kalhotách, a taky jsem je měl v kotnících lehce prodřené, takže jsem je už několikrát lepil, tak já už v UL nepromokavé kalhoty nemám důvěru, Marmot PreCip Full Zip mám šestým rokem, a žádný problém, jsou prostě robustnější než Rab Downpour (Pertex Shield+), a že váží o cca 150 g víc není zase o tolik
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mitau » ned črc 15, 2018 14:54

Pro upresneni, fps mel HP RoadRunner vazici 135g, takze ty byly jeste trochu vice odlehcene nez Rab Downpour s 200g. Na cestejsi pouziti budou PreCip asi odolnejsi, ale ja bych mohl spocitat pouziti nepromokavych kalhot na prste jedne ruky, takze u me by hmotnost pred odolnosti vyhravala, navic Pertex Shieldu verim.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » stř črc 18, 2018 16:50

- tak to jsme na tom s tím použiti cca stejně, já použil kalhoty HP Road Runner za dva roky maximálně 15 x, membrána ti odejde i když ji nepoužíváš, čím víc UL, tím rychleji
- nejhorší na tom je to, že to nepoužiješ třeba celí rok, a pak když to jednou potřebuješ, tak zjistíš že je membrána v háji, tak jako se to stalo mě, proto u mě UL membrána skončila
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 21:13

Tak troska pro mika, ze membranove kalhoty maji svoje opodstatneni i mimo deste...

Jsem vysli v Zillertalu na Rastkogel. Samozrejme jsme si zvolili asi nejhorsi mozno cestu. Vyjezd na "parkoviste" (jo, na tom placku stal maly bagrik, jeste se tam veslo nase auto a pri trose stesti by jeste jedno dalsi), 40 min po asfaltce a dal po pastvine, rozmocene po destich, samozrejme stezka rozslapana do 20cm hlubokych jamek plnych vody od krav, trava nejdrive jen po kolena, pozdeji po stehna (a k tomu zahloubena stezka), nakonec preskakovani nejakych bazinatych pastvin po trsech travy trcicich z vody. Toto cele asi hodinu a pul, kym jsme nedosli vys (kde uz nebyla voda zdola, "jen" zacalo prset...). Samozrejme jsme byli prvni turiste za nekolik dnu, takze vsechna trava a kriky mokre.
Tak na takove stezce zadne bezne kalhoty neudrzi sucho vevnitr. Navleky taky jen ponad lytka, kolena a stehna neuchrani. Jedine membranove kalhoty. (Ne ze bychom si je oblekly - nejdrive jsme si mysleli, ze je to jen maly kousek stezky, netusily jsme, ze bude jen hur a pote uz nebylo misto, kde shodit ruksak a vytahnou kalhoty a oblect si je :twisted: )
Na druhe strane, cesta se postarala o vsechno: zasrane (doslova, od kravincu) a promocene kalhoty, pote je dest ocistil cistou vodou - no a jak jsme dosli na hreben, zacal foukat silny vitr, ktery je vysusil. Jen ten svincik na nich zustal.
Naposledy upravil apuka dne stř črc 25, 2018 21:57, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » stř črc 25, 2018 21:21

Zvije? Zmije? :-k Co se ti tam stalo? Delas vic preklepu, nez jindy ;-)

V takove situaci bych si vzal membranove kalhoty i ja a uz jsem to parkrat udelal. Vysoka trava po desti promoci normalni kalhoty za chvili a navic pak natece horem do bot, jak ta voda steka po nohach. Vyzkouseno, dole jsem z bot vyleval vodu. Jeden z duvodu, proc rikam, ze navleky jsou zbytecnost. V takove situaci jsou k nicemu a clovek stejne potrebuje membranove kalhoty.

Jeste jedna poznamka, kdyz uz to pisu. Se svyma ME Firefox z GTX AS jsem dost spokojen, funguji, sedi, nesjizdeji. Maji jediny problem: 3/4 zipy. Posledne jsem je oblekal ve svahu na snehu za silneho deste s mackama na nohach. Porod. Nejak se mi podarilo je neprotrhnout, ale moc nechybelo. A samozrejme to trvalo vyrazne dyl, takze jsem byl o to mokrejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » stř črc 25, 2018 22:03

Psal jsem to na tabletu. Virt. klavesnice, pise si, co chce, obcas se na 5 vterin zamysli a nepise nic, jsem unaveny z presunu, vidim blbe, internet furt vypadava, takze radeji moc po sobe nectu a co nejdrive posilam.
Toz proto...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 26, 2018 8:45

Já si po zkušenostech upravil požadavky na nepromokavé gatě. Taky mám 3/4 zip a jeden z těch nových požadavků je celozip, potom by měli být lehké a skladné, jelikož je moc nepoužiju ( méně častěji než bundu). Nemusí být nějak extra odolné, spíš levnější aby jich člověku nebylo tolik líto. Moc takových kalhot jsem ale neviděl. Možná Arcteryx Alpha SL ale to je GTX Paclite a cena taky není lidová :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2018 18:42

No prave, sezen takove. Mne ty ME Firefox vyhovuji naprosto ve vsem a dal jsem za ne tusim 3k, coz je v pohode. Jen ty pitome zipy. Ono se to nezda, ale clovek ty kalhoty obvykle potrebuje v situaci, kdy to fakt prekazi. Nekde v klidu na lavicce si je bez problemu obuju i s mackama na nohach. Jenze v terenu je to jine.

Pierre111 píše:jelikož je moc nepoužiju ( méně častěji než bundu)

Dosel jsem k tomu, ze kdyz uz si musim oblect membranovku, mel bych si zrovna oblect i kalhoty. Samozrejme jsem to nedavno opet nedodrzel a opet na to doplatil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » čtv črc 26, 2018 19:08

jojo, já taky jak nasazuji membránovou bundu, tak nezasuji i membránové kalhoty, taky jsem na to několikrát doplatil mokrem v botách, taky třeba když je po dešti, a jdu trávou, tak sundám jen membránovou bundu, a membránové kalhoty mám i několik hodin po dešti stále na sobě, dokud neoschne tráva
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » čtv črc 26, 2018 19:20

Jo, mokra trava je mrcha. To si asi musi clovek zkusit. Jako ja, kdyz jsem si rikal, ze po tom desti mam aspon sucho v botach, kdyz uz jinde ne a kalhoty uz mam tak promocene, ze nema smysl membranove nasazovat. Pak jsem sestupoval po stezce, okolo ktere byla mokra trava do pul stehen a po hodine nebo vic mi zacalo cvachtat v botach. Jak to tam pekne steklo po nohach. Dole jsem z kazde vylil tak sklenicku vody a vysychaly dva dny.

Myslel jsem ale neco jineho. Kdyz si clovek nasadi membranovku, tak po ni steka voda primo na kalhoty. Nemluve o tom, ze kdyz uz clovek membranovku obleka, tak prsi tak, ze kalhoty promoknou taky. Ve vysledku si je pak stejne oblece, jen uz jsou ty normalni uplne durch. Tady opet chvalim GTX AS, protoze pres nej na tele uschnou, vyzkouseno opakovane, naposled pred tydnem a neco a to byly fakt hodne mokre. Prave proto, ze jsem byl debil a neobleknul je, kdyz jsem mel moznost mezi vlnama deste.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 27, 2018 8:01

Když prší tak musíš mít i nepromokavé kalhoty, jinak máš do pár minut mokré nohy a teče ti to do bot. Já ale používám membránovou bundu i proti větru a pro zahřátí, třeba 14ti dny na GrossVenediger. Hodně foukalo a na větru dost klesla teplota, takže mi bylo chladno, navlíknul jsem bundu a pěkně šlapal do kopce a bylo to úplně v pohodě, ani jsem se nepotil. Proti silnému větru a nízké teplotě mi větrovka nestačí, nechrání tolik co membránovka. Membránové kalhoty v mokré trávě moc nenosím, protože tak kde chodím tráva už moc neroste :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod mike » pát črc 27, 2018 15:04

Membranovku jsem misto vetrovky pouzil jednou v zivote a to prave na Venedigeru :) V sedle foukalo tak, ze jsem mel problem se vubec udrzet na nohach a vetrovka vydavala zvuky jako startujici vrtulnik.

Ja jsem zas obcas nosival membranove kalhoty a vetrovku. Na ledovcich, kdyz jsem je sjizdel po prdeli, to se v normalnich kalhotach neda. Kde jsou ty casy, letos jsem mel peknou moznost par set vyskovych m sjezdu a netroufnul jsem si... aspon nemam derave kalhoty, ty stare to obcas nedaly :)

Ad mokra trava: ja taky ne, ale ta vyse zminena prihoda byla ze sestupu do udoli. Trava zacala nekde ve 2400 a az do 1400 neskoncila. Ne vzdycky se da sestoupit vrtulnikem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » pát črc 27, 2018 15:48

Pierre111 píše:Proti silnému větru a nízké teplotě mi větrovka nestačí, nechrání tolik co membránovka.

jojo, já to mám stejně, už jsem tohle tady psal několikrát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení