Nepromokavé kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pon led 29, 2018 20:51

oodoow píše:já vycházím jenom z toho, co píšeš tady na fóru. Prostě tady píšeš o nějakých svých zkušenostech a když jsme se ozvali, tak jsi tady sám napsal, přeháníš.
No, fajn. Kdyz jsi dal ten prvni link, tak:
a) mi rekni, kde v tom prispevku pisu o vlastni zkusenosti; "to jde" zajiste tomu neodpovida.
b) i kdyby, tak sis zajiste vsiml i moji odpoved na mikovu namitku ohledne mozne zameny uhlu a procenta o 4 prispevky nize... A promin, ale sejit s nesmekami dolu i po zledovatelem svahu 30-45% (tj. cca 17-24,5 stupnu) zajiste neni zadny problem ani ve vysokych a tvrdych pohorkach (obzvlaste zpusobem, jak tam popisuji, tj. na pok...delaneho dedka, s ohnutyma kolenama). Dokonce ani 30+% (tj. 60 stupnu) po dobrem ledu jde v pohode, jak jsem si to poslednich par zim na nekolika rel. kratsich svazich vyzkousel jak na tvrdsim tak i na zledovatelem snehu.

Takze v tomto kontextu mi prijde, ze interpretujes veci jak se hodi :twisted:. Mel bys hledat trochu lepsi priklad.

Na druhe strane diky za ten odkaz - alespon mi pripomenulo, ze alespon tady musim wawrikovi dat za pravdu s "gumou" Snowlinu. Opravdu jsou jine nez na Verigach. Tam uz praskla, i kdyz se pouzivanim mirne zlepsila roztaznost, ale Snowliny jsou nekde jinde. Bohuzel jsem na to prisel, az jsem si koupil XXL na boty 48 - 52. Nenapadlo mne zkusit synove XL ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod korgan » stř úno 21, 2018 23:17

Ahoj,

přečetl jsem si diskuzi a dle té jsem usouditl, že ideální je mít lehké nepromokavé kalhoty v baťohu a vpřípadě deště je vytáhnout(jelikož jinak v nich je vedro). To mě až tak nevadí, mám softshell kalhoty, které rychle schnou a nosím je i do lehkého deště. A teď ten dotaz :)

Máte někdo zkušenost s používáním ,,pláštěnkových" kalhot, tj. těch co prodávají v pracovních potřebách nebo na motorky? Dá se v ních za silného deště např. 2hodiny při treku vydržet nebo se v nich člověk brutálně spotí? :)
Mám na mysli toto: https://goo.gl/Q83yX1 , https://goo.gl/EfAsRS , https://goo.gl/vxHxNT
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » čtv úno 22, 2018 10:24

Mám zkušenosti s RainCut kalhotama z Decathlonu (PES + PU neprodyšný zátěr)... 2 hodiny v tom být nechceš :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 10:55

Kiszoun - to ani v Gore-Tex - v lijáku je to úplně stejně na hov...o jak ty levný z decathlonu. Jak se na povrchu vytvoří vrstva vody tak je po prodysnosti která i tak není bůh ví jaká a jseš mokrej z vlastního potu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » čtv úno 22, 2018 11:13

To je jasné, ale furt to funguje aspoň nějak... U těch zátěráků mi přišlo, že kdybych zmoknul, tak i je možná i příjemněji než ta osobní sauna (a to jsem začínal pociťovat skoro od okamžiku, kdy jsem je na sebe navlíknul)...

Osobně teď přemýšlím na kalhotama Rab Downpour z Pertex Shield+ právě proto, že pertex má super DWR úpravu a mohly by jako záložáky fungovat docela dobře, ale zase mě tam odrazují ty 1/2 zipy :-/
http://www.nalehko.com/Rab_Downpour_pants
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 11:32

To neposoudím ale pokud je uvidím mohu omrknout tady maj RAB na každým rohu.
Já došel do stadia kdy GTX už vzdal a teď jen dodělám jednu starší bundu co taham už jen do města v dešti a jdu do G1000 s G1000HD a pončo - není to nepromokave ta G1000 ale vydrží dost s hlavně dejcha výrazně lip než jakýkoliv GTX a mechanická odolnost úplně jinde.
Takže nějakou prehanku dam bez prevlikani a když začne dlouhej liják hold nahodim nějaké ponco pod kterým to bude pořad trochu větrat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv úno 22, 2018 11:53

Jak jsem si v Alpach vsiml, pravdepodobne jako vodeodolne a nejlepe dychajici kalhoty i v nejsilnejsim desti jsou ty z membrany OutDry, napr. od Columbie (nevim, jestli je dela i nekdo jiny).

Jen nevim, jestli by si o Tebe neco nezacali kolemjdouci myslet, kdybys to na sobe mel :mrgreen:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » čtv úno 22, 2018 11:56

Jo, vypadaj fakt hnusně... měl jsem je na sobě v krámu a jsou dost nepoddajné... Fkat to vypadá a působí jako rybářské broďáky, ale ten matroš uvnitř je aspoň docela příjemný :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod korgan » čtv úno 22, 2018 11:57

Mě jde právě o lijaky,. Pončo/pláštěnku nechci jelikoz se v tom hned zapotim... Mám bundu od Rábu a zatím v pohode. Ale potřebuji něco na nohy, aby mi netekla voda do bot... Tak jsem si říkal, že by na takové ty krizové lijaky mohli stačit nějaké ,,plastenkove'' kalhoty

Mrknu na tu Columbii až budu ve Sportisimu - vzhled moc neresim, přece jen jsou to převlečene kalhoty do deště..
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » čtv úno 22, 2018 12:02

Tak G 1000 zase nemůžu doporučit já. Dřív jsem na to koukal, ale z několika zdrojů mi to bylo rozmluveno. Pro zvýšení voděodolnosti (o nepromokavosti nemůže být řeč) to musíš voskovat a zažehlovat. Vosk ale sníží prodyšnost. V dešti to prý protéká celkem rychle. Na sbalení do batohu je bunda velká a těžká. Navíc ta cena je často taky brutal. Tohle oblečení podle mě není moc do hor ale spíš takový "outdoor fashion" :D aspoň tak to vnímám já.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 12:22

Pierre111 - prehanku to zavoskovane precka a navíc to rychle schne. Prodysnost i s voskem je lepší jak gtx bez vosku to musí byt super ale zkoušenost mám jen voskovanou bundou.
Na sbaleni do batohu to vůbec nepotřebuji - jde mi o set Gaiter Trousers No. 1 a Anorak No. 8 - hodlám to mít tedy na sobě nonstop krom spaní.
Na ,,outdoor fashion,, tohle oblečení vzkutku není - tohle je oblečení na dlouhodobý pobyt venku - stačí si to osahat a hned pochopíš.
Voskování je OK - buď zazehlit nebo fénem venku nad vařičem nahřát.
GTX mi byl v podstatě k ničemu a jen lituji peněz co sem v tom zbytečně utopil.
Jo do hor v pojetí - lezu - to není je to na dlouhé treky.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » čtv úno 22, 2018 12:28

Michal82 píše:Prodysnost i s voskem je lepší jak gtx bez vosku to musí byt super ale zkoušenost mám jen voskovanou bundou.


Moment, gore bez vosku? A zkušenost máš doufám s G1000 voskovanou bundou a ne GTX :shock:
Btw taky jsem slyšel od známého že utopil mnoho peněz ve Fjallravenu a nesplnilo to jeho očekávání, na druhou stranu kolega v práci tyhle věci přímo žere (ale zase je to takový typ člověka pro kterého kůže tenčí než 3mm není kůže a Ventile od Tilaku stojí za hovno, protože to je prý nízká gramáž atd...)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 13:01

Kiszoun - prodyšnost i s voskem lepší jak GTX - tady mi vypadla čárka - bez vosku to musí být super - čárka - ale zkušenosti mám jen s vodkovanou bundou - myšleno samozrejmne G1000.

S kolegou bych si asi rozumněl.
Jo Tilak sem okukoval taky a je to moc lehoucky ale na léto na nějakou procházku asi moc fajn.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Pierre111 » čtv úno 22, 2018 13:04

No já si to právě osahal a pochopil, že mě je to na nic :D. Hlavně ta cena je za "obyčejnou bavlnu + polyester" prostě moc vysoká, ikdyž zpracování je dobré. Mě by se to líbilo třeba k ohni, tam se ten nylon bojím brát, nechci si propálit Arcteryxe :D. Ale vzhledem k tomu že ty jejich bundy stojí podobně jako moje Beta lt tak mám jasno. Jo na trekování by to použít šlo, na horolezení ne.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 13:32

Pierre111 - to je jako bych napsal že dat 10 tisíc za bundu z igelitu se mi taky nechce :D
I tak jsem dal a hodnekrat a brzo - a to nedošlo ani na ohníček - zjistil ze to je po roce na vyhození. Paradoxně mi vydržela ta nejstarší a nejlevnější gtx bunda jelikož byla na treky tak na hovinko ze sem ji nosil nakonec jen do města :D

Takze s cenou problém nemám a 450€ za Anorak a 350€ za kalhoty mi přijde OK - kor když vím ze mi ho vydrží mnohonasobne déle jak GTX.
A promyšlený detaily sou opravdu fajn u těch věcí.
Na lezení sou jiné hadry kde zas neresis životnost jelikož asi nelezes měsíc v kuse.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » čtv úno 22, 2018 13:57

korgan píše:ideální je mít lehké nepromokavé kalhoty v baťohu a vpřípadě deště je vytáhnout

ideální to je, ale životnost takovýchto kalhot je krátká, mě UL membránové kalhoty a i bunda vydrželi jen dva roky, a to velkou většinu času byli v batohu, jen jako záloha do špatného počasí

Michal82 píše:Kiszoun - to ani v Gore-Tex - v lijáku je to úplně stejně na hov...o jak ty levný z decathlonu. Jak se na povrchu vytvoří vrstva vody tak je po prodysnosti která i tak není bůh ví jaká a jseš mokrej z vlastního potu.

s tímto nemohu souhlasit, moje zkušenost je jiná, třeba u Gore Tex Active je prodyšnost někde jinde

Kiszoun píše:To je jasné, ale furt to funguje aspoň nějak...

přesně tak

Kiszoun píše:Osobně teď přemýšlím na kalhotama Rab Downpour z Pertex Shield+ právě proto, že pertex má super DWR úpravu a mohly by jako záložáky fungovat docela dobře, ale zase mě tam odrazují ty 1/2 zipy :-/
http://www.nalehko.com/Rab_Downpour_pants

korgan píše:Mrknu na tu Columbii až budu ve Sportisimu - vzhled moc neresim, přece jen jsou to převlečene kalhoty do deště..

koukni na Marmot PreCip Full Zip, sice nejsou úplně UL, ale životnost těchto kalhot je o hodně delší než u UL membránových kalhot, dle mě jsou tyhle převlečňáky nejlepší na trhu co do poměru cena/výkon
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » čtv úno 22, 2018 14:57

Michal82 píše:zkušenosti mám jen s vodkovanou bundou
Tak to se nedivim, ze mas zkusenosti jake mas - predpokladam, ze "vodkovana" byla nejenom bunda :lol: :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 15:36

Některý překlepy sou kouzelný - vodku já nerad zato whiskey mi jede - samo že voskovanou - píšu to z mobilu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 16:09

fps - je úplně jedno jakou prodysnost gtx nebo membrana má - pokud se na ni v silném dešti vytvoří vodní film tak proste dejchat nemůže a člověk se začne rychle potit.
Je pravda ze active normálně dejcha lip ale v tomto případě je to jedno.
Ale celkove sem se v gtx většinou potil pokud byla aktivita.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod fps » čtv úno 22, 2018 17:17

není to jedno, jsou v tom velké rozdíly, jsem zažil mnohokrát to co popisuješ u různých membrán, zátěrů a podobně, a třeba u toho Gore Tex Active je prodyšnost jinde, nemá cenu teoretizovat když to nemáš ozkoušeno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 17:36

fps - ozkouseno to mám natolik ze jakmile je liják a na bunde je vodní film a tečou po ní potoky vody tak nedejchá - a ani nemůže - přes vodní sloupec ti vzduch prostě neprojde.
Pokud ti to v dešti dejchá tak je to déšť a né liják co vytvoří na bundě vrstvu vody.
Ozkoušeno to mám asi tak, že takhle zmoknu každou chvíli někdy i víckrát denně.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 18:14

fps - tak pardon ten Active jsem neměl jednalo se o GORE-TEX® 3L SCHOELLER.
Nicméně jak to bylo pokryté vodou bylo to stejný jako cokoliv jiného - proste přes vrstvu vody bunda nikdy dejchat nebude.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Kiszoun » čtv úno 22, 2018 19:10

Noo teď jen jak G1000 obstojí v podobném dešti jak ty popisuješ, nehledě na to, že prochcaná bavlna bude pravděpodobně schnout několikanásobně déle, než umělina...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 22, 2018 19:19

Kiszoun - fór je v tom ze v tom dešti přes to bude pončo. A pod pončem to přeci jen trochu větrat muže díky pruduchum a volnému střihu.
Jinak schne dost rychle - je to mix bavlny a umeliny.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pát úno 23, 2018 9:25

Michal82 píše:jednalo se o GORE-TEX® 3L SCHOELLER
Co se tyce prodysnosti Gtx, melo by to byt srovnane od nejvice prodysnych po nejmene asi takto: Active - Pro - 3L (- ... dalsi). A uz mezi nejlepsim Active a nejlepsim Pro je rozdi v (deklarovane) prodysnosti cca dvojnasobny, ale Pro s pevnejsi svrchni latkou muze byt jeste o pulku min prodysne nez s nejtenci. A o Pro jeste Gore vyhlasoval neco ve smyslu, ze je o cca 35% prodysnejsi nez 3L.

Samozrejme, Tebou popisovany pripad poradneho lijaku, kdy je na latce souvisla vrstva vody veskere rozdily stira a srovna na nulovou prodysnost. Presne jak pises.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát úno 23, 2018 11:54

Apuka - jj - mě uvízlo ze to mělo nějaký ,,název,, ve smyslu ,,slovo,, tak sem zaměnil shoeller za active - v malém dešti a na normální nošení kdy je to takové ,,různé,, chvilku sprchne pak hezky je gtx fajn co do funkce odolnost proti vodě a nějak to vydejchat - pokud v tom člověk opravdu nevyvíjí velkou aktivitu.
Zato mechanicky mi nic moc nevydržel nikdy.
A v tom lijáku s vrstvou vody na oblečení je prakticky jedno co má člověk na sobě - buď promokne nebo se utopí v potu.
Pončo sem nosival - bylo to snad pogumovaný - místa co byla pricusla na tělo mokrý od potu tam kde to mělo prostor to šlo a konce nohavic mokré.
Myslím ze když si vyberu dobre ponco nebo dlouhou plastenku s vetranim mohlo by mi to fungovat lip jak gtx v takových podmínkách.
Ta G1000 mi prehanku vydržela a ta HD co je na ramenou a td je odolnejsi takže toho se nebojím a v dešti přes to tedy ponco a po konci deště mi zpoceny místa rychle uschnou.
Ostatně teď takto nosím SS s plastenkou - ale je blba moc krátká - koupil sem ji jako nouzovku a zatím tedy používám než vyberu něco lepšího.

Takže pokud chce někdo prevleky z decathlonu do lijáku jako ,,lijáku,, tak mu budou za par stovek sloužit jako gtx za 20 tisíc. Rozdíl je pak v tom kdy se to honí chvilku hezky pak zas ne a člověk v tom jde pac se nechce pořad prevlikat.
Na druhou stranu muže se najít i něco jiného co dobře dejcha.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pát úno 23, 2018 12:29

No, co vim, tak nejlepsi (nepromokave a prodysne) obleceni do blbych podminek je madarska suba:
Obrázek
Nepromokne, dycha (i v lijaku), v lete chladi, v zime (obracene) hreje. Jen neni zrovna UL a mozna se nevejde do batohu a ponekud dele schne. Zato se da pouzit i zvnejsku mokra. :wink: :lol:

Edit: A zapomel jsem dodat - da se pouzit i jako nouzovy pristresek, karimatka, spacak, atd. :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod remy77 » pát úno 23, 2018 13:03

apuka píše:Edit: A zapomel jsem dodat - da se pouzit i jako nouzovy pristresek, karimatka, spacak, atd. :lol:


Pri nasich :partyman: polovnikoch zivotnost v takom odeve tak pol vikendu :smt071
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod Michal82 » pát úno 23, 2018 13:15

Apuka - to je nějaký vtip nebo to tam pastevci opravdu nosí?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nepromokavé kalhoty

Příspěvekod apuka » pát úno 23, 2018 14:27

Ne, zadny vtip. Jeste dodnes to pastevci obcas fakt nosi. Jak je na fotce, tak se to nosi v lete, obracene (chlupama dovnitr) v zime. Samozrejme, pod tim maji taky neco :lol:. Delalo se to z nekolika kuzi, pracovni od 5-ti, svatecni az z 15-ti kuzi (samozrejme ne vzdy z cele).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení